Nieuwe keeperstassen bij HCW Concert met De Gouwestem in Dames Nesselande heten Data General hduykendijk Kwiek start competitie met 20 tafeltennisteams Berkel en Rodenrijs Monumenten in Zuid-Holland goed verzorgd V 60% Huurwoningen Zevenhuizen in Weekblad Nieuwe locatie voor Parousia Bridgeseizoen weer van start 3 Oktober rommelmarkt van Concordia Flyers klaar voor begin competitie r I - I TOT PAGINA 21 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I I Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Martin Mans. of Heren 1 Marjolein de Wit Zware strijd Martin Zonnenberg had Van links naar rechts het muzikale trio Marjolein de Wit, Martin Mans en Martin Zonnen berg. KORTINGEN w o E N N I i i i ZITGROEPEN BANKEN FAUTEUILS SALONTAFELS EETHOEKEN KASTEN VERLICHTING KARPETTEN ACCESSOIRES dig pianospel van de beide Martins. Zij spelen onder an dere ’Walz in As’ van Brahms en ’Spaanse Dans’ van Mos- kowski. Martin Mans zal tevens op de hem bekende, virtuoze wijze improviseren op het schitte rende orgel van de Bron. De Gouwestem ZEVENHUIZEN - Dank zij een prachtig driejarig spon sorcontract met computerproducent Data General heeft de damesselectie van de Zevenhuizense volleybal vereniging Nesselande een nieuwe naam in de competi tie. fen- en gewone wedstrijden thuis gebruikt. De Club van 100 van HCW heeft inmiddels ook opdracht gegeven om een kast te bou wen waar deze mooie nieuwe tassen in opgeborgen kunnen worden. De planning is dat deze kast over enkele weken gereed zal zijn. Nu in september (de laatste maand) extra afgeprijsd! vijftien spelers. De training is sinds twee we ken van start gegaan. Op dinsdagavond wordt er door de senioren getraind onder leiding van de Rotterdammer Jan Tuinenburg, van 20.00- 21.15 uur. Daarna is er gele genheid om vrij te spelen. De jeugd is verdeeld over een tweetal avonden. Op dinsdagavond, van 18.45- 20.00 uur trainen de eerste drie teams onder leiding van Jan Tuinenburg, op donder dagavond (van 18.30-20.00 uur) spelen de overigen onder leiding van Jurgen Reichard en John van Spengen. Op vrijdagavond is er vrij spelen voor alle junioren, on der toezicht van Leon Bouw man en Dennis Pronk, even eens van 18.30-20.00 uur. Informatie over tafeltennis sen bij Kwiek kan men vra gen bij Dick Sol, tel. 0182- 614399 (senioren) en Henk Bloks, tel. 0182-618766 (juni oren). WADDINXVEEN/GOUDA - Zondagmorgen 20 september om tien uur is er een bijzon dere dienst van de Gouda Evangelische Gemeente Pa rousia Gouda in scholenge meenschap De Goudse Waar den aan de Kanaalstraat in Gouda. Na bijna zeven jaar moest naar een andere locatie wor den omgezien vanwege de ex plosieve groei van de gemeen te. In deze dienst zal de predi king worden verzorgd door ds. A.W. Davidse met als the ma ’De Bijbel, wat een boek’ naar aanleiding van het jaar met de bijbel 1998-1999 uit gaande van het Nederlands Bijbel Genootschap. Tijdens deze dienst zal de gospelgroep His Revelation optreden. Na de dienst is er gelegenheid voor nadere in formatie onder het nuttigen van een kop koffie of thee. De jeugd speelt de komende competitie eveneens in de af deling Holland West. Dit komt voort uit het gege ven dat in de Goudse afdeling het aantal jeugdspelers af neemt. Om de verscheidenheid van tegenstanders toch interes sant te houden is voor deze samenwerking gekozen. Het eerste team (Martijn van Putten, Elco Hoogendoom, Zhao Mah Yang), dat vorig jaar kampioen werd, is op nieuw ingedeeld in de tweede klasse omdat het sterkteni- veau hoger is dan in de afde ling Gouda. Kwiek ziet overi gens - tegen de ontwikkeling in de afdeling - het aantal jeugdleden toenemen en zal met vier teams aan de compe titie deelnemen, met in totaal WADDINXVEEN - De Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek is aan het nieuwe seizoen begonnen. In de zaal aan de J.W. Frisoweg wordt sinds twee weken weer hard getraind en op zaterdag 12 september gaat de competitie van start. BERKEN EN RODENRIJS/WADDINXVEEN - Zaterdag avond 12 september om acht uur geeft het instrumen tale trio Martin Mans (orgel), Martin Zonnenberg (piano) en Marjolein de Wit (fluit) een concert in De Bron aan de Rodenrijseweg in Berkel en Rodenrijs. Marjolein de Wit is geboren in Rotterdam en groeide op in Krimpen aan de Lek. Op tienjarige leeftijd kreeg zij haar eerste fluitlessen van de bekende fluitist Raymond Delnoye. Bij dezelfde docent studeer de ze in 1994 af aan het Bra bants Conservatorium (Uit voerend Musicus). Naast haar eigen lespraktijk in Sliedrecht is Marjolein een veel gevraagd soliste bij concerten, radio-, tv- en cd- opnamen. Ook solistisch heeft ze enkele cd’s uitge bracht. Buiten Nederland trad ze on der meer op in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Israël. WADDINXVEEN - Voor de standaardteams van Flyers-basketbal vinden in komend weekeinde de laatste voorbereidingen voor de competitie plaats. Jongens-junioren, dames 1 en heren 1 nemen deel aan de bekercompetitie. Jongens-junioren gaan in Soest proberen een ronde verder te komen, de da mes reizen af naar Am sterdam en spelen in de ‘ApollohaT, het basketbal- walhalla. erg blij was met deze investe ring, want verschillende teams hadden keeperstassen die al helemaal uit elkaar vie len of te klein waren om alle spullen in op te bergen. De tassen worden uiteinde lijk naar elke uitwedstrijd meegenomen, het hockeyveld opgesleept, bij keeperstrai- ningen gebruikt en bij de oe- WADDINXVEEN - Zaterdag 3 oktober van acht tot één uur zullen er tijdens de na- j aarsrommelmarkt weer di verse bruikbare artikelen uitgestald liggen op tafels in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg) van de Wad dinxveense muziekvereni ging Concordia. Voor de halfjaarlijkse rom melmarkt worden alle spul len van te voren goed uitge sorteerd, waardoor er per ta fel de volgende artikelen ten verkoop zullen liggen: elec- trische apparaten (zoals lam pen, tv-toestellen, pick-up’s, radio’s), huishoudelijke spul len (kop en schotels, borden, bestek, glazen), bloempotten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels en schilderijen. Onder het genot van een kop koffie kunnen de bezoekers even uitrusten. Wie nog enkele bruikbare ar tikelen in huis heeft staan kan die afgeven in clubge bouw De Hoge Noot op don derdag 1 oktober. Het programma wordt afge wisseld door een optreden van het Christelijk Waddinx veens Mannenkoor ’De Gou westem’ onder leiding van oud-Waddinxvener Martin Mans. Het programma is zeer geva rieerd. Orgel, piano en fluit worden afgewisseld door vierhandig pianospel, orgel- en fluitspel en mannenkoor zang. Enkele werken die op het programma staan zijn: Hava Naguila-Hine ma tov, de Ier se Brian Boru’s March, Wals in As van Brahms, The Stars and Stripes van De Sousa en Winter uit De Vier Jaargetij den van Vivaldi. Het mannenkoor De Gouwe stem zingt onder andere: Ab ba Vader, Stay with me, Tebe Poem (Russische zegenbede), Zie de Zon van Verdi en Bo ven de Sterren. De toegang tot het concert be draagt f 10,- voor volwasse nen, f 7,50 voor 65-plussers en slechts f5,- voor kinder- den onder de 12 jaar. Trio Zes seniorenteams en twaalf jeugdteams zullen en kunnen op verschil lend niveau hun wedstrij den spelen. Op grond van de competitieindeling wordt er een zware strijd verwacht. Vooral veel jeugdteams zijn hoog in gedeeld en de competitie zal danook een echte uit daging worden. De sterke toeloop onaer jeugdleden heeft nog niet geleid tot wachtlijsten en leden zijn nog altijd wel kom. Bij de senioren is er nog volop ruimte. Vooral seniordames van 20+ worden met open armen ontvangen. Voor inlich tingen kan men bellen Jo van Loo, tel. 0182- 614101. Heren 1 hoeft niet ver te reizen, want in sportzaal De Duikelaar (Zuidpla- slaan) wachten zondag 13 september vanaf 11.00 uur drie sterke tegen standers, die samen met Flyers gaan strijden voor een plaats in de volgende ronde. De tegenstanders zijn Leiden, Pendragon en Schobbelaar. De Flyers-spelers zijn eind vorige maand ge start met de trainingen. Achttien teams zullen meedoen aan de competi tie, maar het ziet er naar uit dat er nog teams bijko men. MOERKAPELLE/WAD- DINXVEEN - Met ingang van donderdag 1 oktober zal met de vrijkomende huurwo ningen in Zevenhuizen-Moer- kapelle voortaan geadver teerd gaan worden in het Weekblad voor Waddinxveen. Het gehele aanbod van huur woningen van Woonpartners Midden-Holland wordt daar in vermeld. Kwiek heeft voor de naj aars competitie twintig teams in geschreven. Bij de senioren speelt het eerste herenteam in de afdeling Holland West (een combinatie van de afde lingen Gouda, Den Haag, Rotterdam en Dordrecht), de overige vijftien teams komen uit in de competitie van de Goudse afdeling. De kampioensteams van het vorige seizoen gaan een stap je hoger spelen. Team 6 (Her man Simons, Henny van der Meulen, Adrie Berckenkamp en Paul Bijvoets) gaat van 3- promotie naar 2-degradatie, team 9 (Martin van Tol, Gijs van der Torren en Jos Sterke) gaat van 4P naar 3D, team 10 (Wilfred Melse, Marco Heerd- ink, Harry Plugge, Sjaak Loef) komt uit in 3D. Dank zij de Club van 100 hebben alle teams van de hockeyclub Waddinxveen de beschik king over nieuwe keeperstassen. (Foto: HCW). Met orgel, piano en fluit tre den de Woerdense musicus Martin Mans en de Slied- rechtse musici Martin Zon nenberg en Marjolein de Wit regelmatig op. Van dit muzikale trio zijn twee cd’s verschenen, ’Synt- roduction’ en ’Syntrada’, waarop zij geestelijk en klas- siek-populair repertoire spe len in prachtige bewerkin gen. In Berkel en Rodenrijs bren gen zij onder andere ten ge hore: ’Just a simple love song’ van de befaamde Laurens van Rooyen, ’Rondo Russo’ van Jardani, ’Semper Fidelis March’ van De Sousa, ’Gold und Silber’ van Lehar en ’Le Basque’ van Marais. Spectaculair is het vierhan- Hierdoor is een belangrijk fundament gelegd onder de ambities van de damesselec tie om te promoveren naar de eredivisie. Als onderdeel van de Stich ting Topvolleybal Rotterdam profiteert de selectie daar naast van de beschikbare or ganisatorische faciliteiten, zoals medische begeleiding, krachttraining. Op sportief vlak zijn de perspectieven van de Data General-dames eveneens verbeterd. Na een jaar als technisch ma nager heeft Willem Jan van Yperen de training en coaching weer hervat en sa men met trainer Jan Visser vormt hij het vertrouwde duo dat zo vaak al het team tot uitzonderlijke prestaties heeft weten te brengen. De - mogelijk tijdelijke - afwe zigheid van routinier Moni que van Dijk-Vermeueln wordt ruimschoots gecom penseerd door de overkomst van Angelique van der Meer (uit het tweede team) en Kar in van der Maat (van Sovoco en Jong Oranje). Te elfder ure kwam ook nog versterking over in de per soon van Tesse de Gruyter (van Sliedrecht), waarmee deze volleybalfamilie uit Schoonhoven naast broer Jo chem wederom een bijdrage aan het topvolleyabl van Nes selande levert. Met deze uitbreiding is de se lectie op maar liefst 12 speel sters gekomen, een ongeken de luxe. De concurrentiever- Het Christelijk Waddinx veense Mannenkoor ’De Gou westem’ staat sinds 1993 on der leiding van de organist en koorleider Martin Mans. Het koor is de laatste jaren explosief gegroeid en telt nu 130 leden. Zij repeteren elke maandagavond van 20.00- 22.00 uur in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). Het repertoire is breed en ge varieerd en verrast zowel de luisteraar als de zanger. Het omvat geestelijke liederen, klassiek-populaire muziek, negrospirituals en virtuoze volks- en vaderlandse liede ren vanover de gehele we reld. De concerten van dit koor zijn wat muzikale sa menstelling betreft geva rieerd. Met het grote ge mengde koor ’Praise Him’ van Martin Zonnenberg wordt jaarlijks opgetreden in De Doelen in Rotterdam op de zaterdag voor Pasen. Tijdens het najaarsconcert in de St. Janskerk in Gouda wordt jaarlijks een verras send programma geboden. Tenslotte is het koor in de de cembermaand zeer actief met advents- en kerstoptredens. Het mannenkoor heeft een viertal eigen cd’s uitgebracht waarbij op de laatste cd ’Mannenkoorconcert’ alle ele menten uit het gevarieerde repertoire zijn samenge voegd. Martin Zonneberg reeds op jonge leeftijd be langstelling voor het konink lijk instrument, het orgel. Al op 12-jarige leeftijd begeleid de hij een aantal koren. Hij behaalde de diploma’s koordirectie (Den Haag) en schoolmuziek (Lennards In stituut in Den Bosch). Mar tin Zonnenberg is als orga nist verbonden aan de Ne derlands Hervormde Kerk te Sliedrecht. Hij is dirigent van het Chris telijk Meisjeskoor ’Laudate Deum’ (Sliedrecht), het Christelijk Sliedrechts Man nenkoor ’Ichthus’ en het Christelijk Gemengd Drecht- stedenkoor ’Praise Him’ (Dordrecht). Verder is hij als programma maker verbonden aan de muziekafdeling televisie van de Evangelische Omroep en is regelmatig te zien in het zeer gewaardeerde program ma ’Nederland Zingt’ dat tweemaal per week wordt uitgezonden. In het buitenland trad hij op als dirigent, pianist en orga nist in Canada, Oostenrijk en Israël. Als componist is hij bekend door zón instru mentale arrangementen en talloze composities voor koor, orgel, fluit en andere instrumenten. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 september hebben alle teams van de 'hockeyclub Waddinxveen de beschikking gekregen over een nieuwe keeperstas. De Club van 100 van HCW overhandigde de tassen aan Boy Kodde, de materiaalcom missaris. Hij bedankte de ge vers hartelijk en zei dat men WADDINXVEEN - Dins dag 8 september is het nieuwe seizoen van de bridgeclub ’De Overslag’ (voorheen ’De Unie’) weer begonnen. Bij deze club, die met in gang van dit seizoen on der de vlag van de Stich ting Waddinxveens Wel zijnswerk opereert, wordt eenmaal in de veertien dagen in compe titieverband gebridged in het Anne Frank-centrurh (Jan van Bijnenpad). De aanvang is 13.30 uur. De laatste speelmiddag is 18 mei. De bridgeclub be- staat- dit seizoen 20 jaar en op 26 januari zal er j aan dit jubileum een fees telijk tintje worden gege ven. Door de nieuwe locatie is er gelegenheid om weer enkele nieuwe leden aan te nemen. Mensen die geïnteresseerd zijn om bij deze club te komen spe- 1 len kunnen contact opne- men met mevrouw P. van Delft, tel. 0182-613520. De bridgeclub ’One Down’ van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk blijft op maandag middag actief, eveneens in het Anne Frank-cen- trum. De club is maan dag 7 september weer van start gegaan. houdingen binnen de selectie zijn hierdoor sterk toegeno men, wat de spelkwaliteit al leen maar ten goede kan ko men. Coach Willem-Jan van Ype ren is vooral te spreken over de passingsmogelijkheden. Vrijwel elke positie is dubbel bezet, waardoor de spelva- riantie groot is en de kwets baarheid voor blessures klei ner. De selectie is echter ook zeer jong, ondanks de aanwezig heid van de good-old Aafke Verbrugge, waardoor het veel inspanning zal vragen om het team in balans te krijgen en voldoende zelfvertrouwen bij te brengen. Mede hierdoor zijn de trai ningen in het oude seizoen lang doorgelopen en in au gustus al weer vroeg aange vangen. Met wekelijkse oe fenwedstrijden tegen sterke tegenstanders wordt de voor bereiding voor de competitie aangescherpt. Coach Willem-Jan van Ype ren kan hierdoor verschillen de opstellingen uitproberen en de speelsters kunnen goed aan elkaar wennen. Zaterdag 12 september wer ken de Data General-dames thuis vanaf 13.00 uur in sporthal Swanla een drie- kamp af tegen le divisiever- enigingen Switch en de Schalmers. Zaterdag 26 september wordt de competitie geopend in de thuiswedstrijd tegen Rijs wijk. WADDINXVEEN/GOU DA - Het gaat goed met de monumenten in Zuid- Holland. Mede dankzij de deskundigheid van ’monumentenwachters’ verkeren zij in goede staat. Eigenaren van monu menten kunnen abonnee zijn van de Monumen- tenwacht Zuid-Holland (MWZH). Tegen een gering bedrag worden dan hun monu menten periodiek gecon troleerd op ’zwakke plek ken’. De monumentenwach ters maken na de contro le een rapport op. De ei genaar weet zo precies welk onderhoud moet ge beuren en op welke ter mijn. Ook voor bouwkundig advies kan men bij de Monumentenwacht Zuid-Holland terecht, want monumenten ver dienen het nu eenmaal zorgvuldig behandeld te worden. Een inspectierapport, zo als van de Monumenten wacht, is in sommige ge vallen ook een voorwaar de voor subsidie voor restauratie of onder houd. Zuid-Holland is rijk aan monumenten. Het pro vinciebestuur vindt het belangrijk dat deze in goede staat verkeren. Daarom steunt zij de Monumentenwacht jaar lijks met een subsidie. Dat de gemeenten in Zuid-Holland dezelfde mening hebben is duide lijk als men alle inspan ningen ziet welke zij op dit gebied leveren. Men hoeft slechts een stadswandeling te ma ken om hiervan getuige te zijn. Monumenten, herinne ringen aan het verleden, bepalen voor een groot deel de aantrekkelijk heid van Nederland. De ze ’eerbiedwaardige oude heren’ zijn het waard dat er goed voor hen gezorgd wordt. Thema op de open monu mentendag van komende zaterdag is het Jaar van het Monumentenonder- houd. Onderhoud waarin de Monumentenwacht een grote rol speelt. In steden als Dordrecht, Leiden en Schiedam ver zorgt de Monumenten wacht Zuid-Holland za terdag 12 september een demonstratie. Monu mentenwachters laten zien hoe zij een monu ment inspecteren. I f ii i I 1 LANGE TIENDEWEG 56 - 66, 2601 KJ GOUDA TEL. (0182) 59 96 68 j o

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 21