WADDINXVE Nieuw seizoen Nieuwerkerk Overlast en schade door extreme plensbui Oplichting Rabobank s a/d IJssel peuterzwemmen Open dag heibedrijven 'De Rank' gaat integreren met hervormde Immanuëlkerkgemeente I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Avonddienst in Kreater Muziekdag bij Het Zuidhonk JMMAhuJElJiERk PAGINA 3 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E B R R U K E T N E G E E M I Tweede Goudse Rijweg met een buiten z'n oevers getreden sloot en het naastgelegen be drijf onder water. (Foto: A. Fioole) diet af sloot, zijn niet bekend bij het bedrijf dat op de loon- specificatie stond. Onderzoek lische klem die de buis waar ook gewenst kan klemmen. De open dag wordt gehouden op het fabrieksterrein Ver meer Holland aan de Grafter- meerstraat 29 in Hoofddorp. De ontvangst is om 10.00 uur. BOSKOOP/REGIO - Een on gekende hoosbui die ruim een half uur duurde heeft donder dag 3 september veel onge mak en nogal wat schade ver oorzaakt. Het was een onge kend extreme regenbui die in korte tijd de wegen blank zet te daar de riolering de water massa niet aankon. De pro blemen waren legio, vooral het verkeer ondervond veel hinder. Opvallend was dat veel automobilisten hun snel heid absoluut niet aanpasten en met met metershoge hek- golven door de straten gingen. Vooral fietsers ondervonden daarvan veel hinder. Ook zij moesten door de watermassa en er hebben zich valpartijen voorgedaan. In delen van Boskoop stonden de wegen van stoep tot stoep onder water. Stukken van de Zijde en de Voorfscheweg wa ren een zee, evenals de Julia- nastraat, het plein en de Wil- helminalaan. Hier en daar stond zeker vijftien centime ter water boven de weg en de golven, veroorzaakt door hard rijdende auto’s, veroorzaak ten nogal wat overlast. De brandweer had donderdag middag en -avond handenvol werk om overal in Boskoop NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Begin juli is een Rabobank in Nieuwerkerk a/d IJssel voor 20.000 gul den opgelicht. Een man kwam die dag naar de bank en sloot een doorlopend krediet af, waarna hij met de 20.000 gulden de bank verliet. De man maakte daarbij, naar later bleek, gebruik van een vervalste loonspecifi- catie. Onder leiding en verantwoor delijkheid van de stichting is er elke woensdag zwemmen voor baby’s en peuters van 0 tot 4 jaar ’s avonds (18.00- 19.00 uur) en voor gehandi capten, revaliderenden (18.30-20.00 uur). Het water is diedag extra verwarmd. Ook in dit seizoen is door vrij willigers, onder begeleiding van fysiotherapeuten en red dingsbrigade een programma op touw gezet om alle groe- GROEN heeft vanaf haar oprichting intensief gestreefd naar inka- dering. Zij is dan ook verrast en dankbaar dat de gewenste integratie al zo snel realiteit is geworden. Het beleid van De Rank blijft na inkadering ongewijzigd. De uitgangspunten voor pre diking, catechese en al het andere kerkelijke werk wor den ontleend aan de grond slagen waarop de Confessio nele Vereniging in de Neder landse Hervormde Kerk zich baseert. Er is een onderzoek gestart naar de identiteit van de man, waaruit bleek dat het paspoort wat gebruikt werd, in juni als vermist is opgege ven door de eigenaar, die niets met de zaak te maken heeft. Alleen de pasfoto op het pas poort is vervangen door een pasfoto van de man die het geld heeft opgenomen. Om achter de identiteit te ko men van de man die op 3 juli een doorlopend krediet af sloot, is de zaak op maandag 7 september in de uitzending van Opsporing Verzocht ge weest. Op de uitzending van maan dagavond zijn 11 reacties bin nengekomen. De meeste reacties kwamen van mensen die de man op de foto menen te herkennen. De politie neemt de tips verder in onderzoek. Ook heeft een 19-jarige man uit Zoetermeer zich gemeld bij de politie, omdat hij zich zelf herkende. De man is aan gehouden en zal worden ge hoord. P. van ’t Wout sr heeft voor Nederland en 17 Europeese landen een patent ontvangen voor de ontwikkeling van de eerste nageheide boorpaal welke hierdoor een zeer hoog draagvermogen heeft. Voor dit type paal (Bovipaal) heeft de Waddinxvener een speciale machine ontwikkeld welke bij Vermeer Holland in Hoofddorp is gebouwd. Enkele saillante technische kenmerken van de machine: totaal gewicht ca. 53 ton; to taal geïnstalleerd diesel/hy- draulisch vermogen: 365 kW; lengte makelaar 20/24 m; vrije-vallier voor een valge- wicht van 4000 kg; drie hulp- lieren, ieder met een trek kracht van ton; een rotatie- tafel (met holle spindel, doorlaat 0 625 mm) voor het roteren van buizen of grond boor tot een koppel van 40.000 kgm. over een groot- gedeelte van de makelaar. De verbinding tussen rotatie- tafel en buis- (paal) wordt ge realiseerd m.b.v. een hydrau- WADDINXVEEN - Op za terdag 12 september orga niseert Stichting Wijk- werk de Zuidplas opnieuw de Muziekdag. Het pro gramma staat op diverse affiches in de wijk Zuid plas vermeld. De gehele dag wordt er muziek ten gehore gebracht in ver schillende stijlen en voor verschillende leeftijdscate gorieën. Begonnen wordt met een kinderrommel- markt van 10.00 tot 14.00 uur. De kinderen kunnen zich melden vanaf 9.30 uur voor een plaatsje. De kos ten bedragen f. 1.00 per plaatsje. Om 14.00 uur wordt de muziekdag geopend met een optreden van de zan ger Richi Power. Om 15.15 uur volgt een kinderplayback- en kara okeshow. Voor alle kinde ren is er een leuk aanden ken. Om 16.45 uur verzorgt Diana Zwanenburg een Aerobic demonstratie voor en door kinderen. SoA- vonds zijn er optredens van verschillende artie sten, groepen en bands: de zangeres Janny, de groep Music AU, een rockband, en Richi Power. De avond wordt om 23.00 uur afge sloten. WADDINXVEEN - Woensdag 23 september gaat voor de Stichting Zwemrevalidatie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW) in het Gouwebad het nieuwe seizoen van start. WADDINXVEEN - Zondag 13 september zal de Her vormde Stichting De Rank, bestaande uit oud-lidmaten van de Centraal Hervormde Gemeente, kerkelijk geïn tegreerd worden bij de plaatselijke hervormde Imma- nuëlkerkgemeente. is er zeker. We zijn vast van plan uit te zoeken of het wa terschap aansprakelijk kan worden gesteld’, aldus een woordvoerder van het bedrijf. Waterschap De Gouwelanden zag zich ook voor veel proble men gesteld. Vrijdagmorgen zijn inderhaast maatregelen genomen en extra pompen, onder andere bij de sluis Rij- neveld en de Spoelwijkerlaan, bijgeplaatst om de watermas sa’s weg te krijgen. ’En we hebben nog meer materiaal geleend, dat is onderweg’, zo verklaarde een worrdvoerder. ’Het was natuurlijk een ex treem zware bui, een oudere kweker in ons bestuur vertel de dat zelfs hij zoiets nooit heeft gezien.’ Het waterschap weet van de problemen op een aantal ondergelopen bedrij ven. ’Dat zijn bedrijven in de laagst gelegen gebieden. Wij hebben als waterschap na tuurlijk een inspanningsver plichting, met onze gemalen kunnen we onder gemiddelde omstandigheden het water goed op peil houden maar in zo’n situatie kom je gewoon capaciteit tekort. We ver wachten inderdaad wel wat aansprakelijkheidsstellingen, we wachten dat wel af.’ water weg te pompen. Veel mensen met wateroverlast belden de gemeente. Ook in het buitengebied de den zich problemen voor. We gen stonden blank, sloten tra den buiten him oevers en kwekerijen liepen onder wa ter. Wang BV aan de (tweede) Goudse Rijweg werd zwaar getroffen. De weg, de naastge legen sloot en het bedrijf vormden één groot meer. Planten kwamen nog maar net een stukje boven de wa termassa uit, het bedrijf zag er uit als een rijstplantage. Volgens de directie is de wa terafvoer hier al problema tisch sinds de wegreconstruc- tie in 1992. Daarbij is een sloot gedempt maar zijn geen afdoende voorzieningen ge troffen voor voldoende afvoer. Nu moet al het water via één sloot, stroomt het vervolgens over het bedrijf en moet dan via een andere sloot en een aantal duikers weg. Dit gaat veel te moeizaam. Het bedrijf houdt het waterschap hier voor verantwoordelijk. ’Dit was natuurlijk een bui zoals je nog nooit hebt meegemaakt maar wij hebben aanzienlijke schade. Hoe erg, dat moet nog blijken maar structuurschade WADDINXVEEN - Zon dagavond 13 september om half zeven wordt er in Kreater (Kerkstraat) weer een avonddienst ge houden door de baptisten gemeente Ichthus te Waddinxveen. Spreker in deze dienst is S. van Groningen. De dienst heeft het karakter van een zangdienst. Na de dienst is er gelegen heid met elkaar een kopje koffie of thee te drinken. pen in staat te stellen in het water te revalideren en te re creëren. Het doel van het peuter zwemmen is het kind op een speelse wijze vertrouwd te maken met het water. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groeps- leid(st)er. Voor de gehandicapten/min- der-validen zijn met name de fysiotherapeuten en de red dingsbrigade actief. De inge deelde personen krijgen een individueel aangepast oefen programma. Indien er vol doende animo bestaat voor het gymnastiek-halfuurtje zullen we dit vervolgen en wel van 18.00-18.30 uur, een uitgelezen kans om de condi tie van spieren en gewrichten op peil te houden. De ZRRW kent verschillende contactpersonen voor de di verse groepen. Het contact adres voor peuters is Pauline Droge (tel. 619339). Het con tactadres voor gehandicap- ten/minder-validen revalida- tiepatiënten is Jonet War- menhoven-Gille (tel. 618695, op werkdagen na 18.00 uur). Voor de Waddinxveen Red dingsbrigade treedt op als contactpersoon A. Slootweg (tel. 618440). Een informatieboekje bevat alle gegevens voor de ver schillende groepen. Daaruit blijkt dat revaliderende vrij- zwemmers (die de zwem kunst beheersen) elke woens dag terecht kunnen tussen 18.00-20.00 uur. Gehandicap ten die nieuw zijn moeten een verwijsbriefje van hun huis arts of specialist laten zien. De contributie voor een sei zoen bedraagt ƒ110,- voor peuters (vader of moeder en kind) 2e kind uit zelfde gezin ƒ55,-, voor gehandicapten/minder-va liden ƒ100,- voor ouderen (60+) ƒ80,- per keer. Per keer per persoon betaald men ƒ5,-. Het is niet toegestaan dat fa milieleden en kennissen met de deelnemers meezwem men. BEZWAAR De Rabobank van Nieuwer kerk a/d IJssel is op 3 juli voor 20.000 gulden opgelicht. Een man kwam die dag naar de bank en sloot een doorlo pend krediet af, waarna hij met de ƒ20.000,- de bank ver liet. Beide stukken werden door de bankmedewerker geko pieerd en bewaard. Enkele dagen later op 7 juli kwam een 18-jarige vrouw uit Rotterdam eveneens bij de bank in Nieuwerkerk a/d IJs sel om een lening af te slui ten. Zij maakte daarbij ge bruik van een vrijwel identie ke loonspecificatie. Een medewerker van de bank merkte dit op en waarschuw de de politie. De politie hield de vrouw aan en verhoorde haar. Ook een 29-jarige man uit Rotterdam werd op 27 juli aangehouden op verdenking van medeplichtigheid. De man zit nog in voorlopige hechtenis. De loonspecificatie bleek te zijn vervalst en zowel de 18- jarige vrouw als de man die op 3 juli een doorlopend kre- WADDINXVEEN - Zaterdag 12 september houdt Bovi Foundation Groep Waddinxveen BV van P. van ’t Wout sr. speciaal voor heibedrijven een open dag om de al lergrootste heimachine ooit door Vermeer Holland ont wikkeld en gebouwd te introduceren. Vanaf die datum vormt De Rank een eigen sectie binnen de gemeenschap van de her vormde Immanuëlkerkge- meente met een eigen ker kenraadscommissie. Deze kerkelijke integratie be tekent dat de diensten van De Rank een ambtelijk, for meel en kerkelijk karakter De hervormde Immanuëlkerkgemeente is de nieuwe thuishaven van de Hervormde Stichting De Rank. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). krijgen. De sacramenten doop en avondmaal kunnen dan ook bediend gaan wor den. Tijdens de morgendienst van zondag 13 september, die om 09.30 uur in de Imma- nuëlkerk begint, zullen de ambtsdragers van de kerken raadscommissie van De Rank bevestigd worden. Deze dienst zal geleid worden door ds. C. de Jong van de Im manuëlkerkgemeente en ds. H.W. van den Brink uit Den haag. In deze dienst zal te vens ds. M. de Boer uit Gouda worden ingeleid als bijstand in het pastoraat ten behoeve van de sectie De Rank. Ds. De Boer is sinds enkele maanden met emeritaat. Daarvoor was hij predikant te Stolwijk. De Herrovmde Stichting De Rank, voortgekomen uit de plaatselijke afdeling van de Confessionele Vereniging, BOUWZAKEN VERGADERINGEN de Algemene MMMM en Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN Op grond van het bepaalde in artikel 4.5.3c van Plaatselijke Verordening maken B W bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Mozartlaan 16,1 els in de achtertuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W. (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Om de lening af te sluiten ge bruikte de man een loonspeci ficatie'van het bedrijf waar hij werkzaam zou zijn en hij legitimeerde zich met een paspoort. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken B W bekend de volgende aanvraag te hebben ontvangen: Schielandweg 4, het oprichten van een 10-KV station Mercuriusweg 13, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een opslagruimte Coenecoop 51, het oprichten van een berging annex rijwiel stalling Kanaaldijk nabij nr. 44, het oprichten van twee bedrijfsruimten Koningin Wilhelminasingel 65, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak de Akker 26, het oprichten van een tuinberging Noordeinde 81, het oprichten van een garage annex berging Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK 624680 COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- en BEROEPSCHRIFTEN op donderdag 17 september 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Een bezwaarschrift tegen een besluit tot toekenning van een tegemoetkoming in verhuiskosten ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten. Twee bezwaarschriften tegen besluiten tot afwijzing van aanvragen om bijzondere bijstand ter voorziening in woning- inrchtingskosten resp. de aanschafkosten van een televisie toestel. Een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een aanvraag om een tegemoetkoming uit het Sociaal en Cultureel Fonds, ter voorziening in noodzakelijke bestaanskosten. De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Henegouwerweg 39, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Julianastraat 32, het opheffen van funderingsgebreken de Akker 26, het oprichten van een tuinberging Schaepmanhoeve 46, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Mozartlaan 34, het oprichten van een berging Gijsberterf 2, het oprichten van een tuinberging Tt A».

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3