Extra voorstelling voor de musical Annie Bedrijvenbeurs 'Ondernemen weer in Plantariumgebouw I 4 r r Twintigste braderie in centrum van Boskoop September Daaldermaand a» V»98 L. A - - I 71 Li voor buitenlandse kinderen Boskoopse schriiït taalwernboek L 1 PAGINA BOSKOOP Beelden van de braderie in 1997 met kinderen in de zweefmolen en op de kindermarkt. Zaterdag Klimwand Warbucks. 1 G7OEN7u< laat deze weten. ’Ik heb dit afscheid zo vier jaar geleden weken is er intensief gerepe teerd om het oude materiaal weer leven in te blazen. Daar na nemen The Shoes het weer over om 21.45 uur. dag zeker de workshops Rock ’n Rollband Dance, vier tot vijf keer temidden van het publiek. Professionele dan sers in jaren ’60 outfit tonen wat ze kunnen en proberen daar het publiek bij te betrek ken, uiteraard met een stukje deskundige begeleiding. Verder laten ook de Uitbla- zers zich weer horen. Op de Koninginneweg verzorgt Ra dio RTW een live-uitzending van het gebeuren met jaren ’60 muziek en een DJ-wed- strijd. 3 door de EVO (Ondernemers organisatie voor logistiek en transport). De te behandelen onderwerpen zijn het nieu we rijtijdenbesluit (tacho graaf verplichtingen, chauffeursdiploma, nachtar beid), transportverzekerin gen, gezamenlijk gebruik van bestelwagens, nieuwe voorwaarden voor de inter nationale handel en uitbe steding of inschakeling van logistieke dienstverlening. Iedere ondernemer ontvangt hiervoor een persoonlijke uitnodiging. Aan het bijwo nen van de presentaties zijn geen kosten verbonden. Het aanvullend thema van dit jaar is ’Proef het succes van zaken doen’. Daarbij kan het gaan om (her)beleg- gen van ondememingswin- sten, een pensioenplan, de company-car, reserveringen en incentives. Centraal op de beurs is de ’Promenade van het succes’, waar een se lecte groep deelnemers zich presenteert met een aanbod van producten en diensten die alles te maken hebben met succesvol zaken doen. Het thema zal door alle deel nemers in hun stand tot ui ting worden gebracht. De reden om dit werk boek te maken is dat er voor kinderen van inter- ’Annie’ is razend populair. Op het programma van de Goud se Schouwburg staan al zes voorstellingen van deze Ne derlandstalige musical, na melijk op woensdag 16 sep tember aanstaande 15.00 uur en 19.30 uur, donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 september om 19.30 uur en zondagmiddag 20 september om 13.00 uur. Vanwege de buitengewone belangstelling van het publiek is nu deze ex tra voorstelling in Gouda te zien. ’Annie’ is het verhaal van het kordate, roodharige wees meisje dat dapper vecht voor een beter bestaan. Humor en ontroering wisselen elkaar af in deze hartverwarmende musical voor jong en oud. De hoofdrollen worden op sublie me wijze vertolkt door Nelly Frijda en Will van Seist. De rollen van Annie en de zes i raden, puzzels en andere ar tikelen voor de renovatie van de Hervormde kerk. Alles bij elkaar zo’n 160 kramen met daarnaast nog wat verkoop- wagens voor een natje en een droogje, een schietsalon, een zweefmolen en een minitrein. Geen oude ambachten dit jaar, wel demonstraties. Vrijdagmiddag wordt de bra derie om 14.00 uur geopend door waarnemend burge meester L.E. Stolker-Nan- ninga. Daarvoor wordt een oude Citosa-bus gecharterd. GOUDA - De belangstel ling voor musical ’Annie’ is zó overweldigend, dat er een extra matinee ge pland is van deze uiterst succesvolle familievoor stelling. Deze extra voor stelling is te zien op zon dagmiddag 20 september 1998,17.00 uur, in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. BOSKOOP/HAZERS- WOUDE - Op 28 en 29 ok tober wordt in het Plan tariumgebouw op het ITC weer de Bedrijven beurs Ondernemen in Midden-Holland en Rijn land gehouden. Het is de twaalfde maal dat deze beurs wordt gehouden, driejaar geleden werd de locatie verplaatst van Bleiswijk naar het ITC- terrein en de beurs kon zich zo ontwikkelen tot een belangrijk zakelijk ontmoetingspunt voor de regio’s Midden-Holland, Rijnland en Zoetermeer en omgeving. De financiële situatie stond het inhuren van spectaculai re attracties niet toe. The Shoes en het vuurwerk kos ten ook het nodige. Dat wil niet zeggen dat er geen leuke dingen te zien zijn. Zo komt bijvoorbeeld de ’komische barbier’ naar de braderie die mensen op dolzinnige wijze een ’behandeling’ geeft. Bij de Rabobank komen een klim wand en een ’genotsboom’. Achter de kerk kan paard ge reden worden, een initiatief van manege Bentwoud en daar presenteert zich ook het tenniscentrum PTI. Er is een apparaat om de snelheid van de geslagen bal te meten: wie serveert het hardst van Bo skoop? De Bootstraat levert dit jaar geen deelnemers op, deze smalle straat wordt dan ook van het parcours uitgezon derd. Vanzelfsprekend is er wel de kindermarkt achter de bank op de Burgem. Colijn- straat, vrijdagmiddag en za terdag. Een zaak voor en door kinderen. Verkoop vindt plaats in een stukje van een kraam of gewoon op een kleed. Reserveren vooraf is niet mogelijk. En dan natuurlijk de Bo- skoopse verenigingen en in stellingen, van wie er enkele al twintig jaar van de partij zijn. Buitencentrum De Schouw komt met een ’flo- WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN gesloopt was, toen de St. Janshof nog niet bebouwd was. Het verschil met nu is dat al deze locaties in het cen trum zijn volgebouwd. Muziek Zaterdag is er opnieuw mu ziek. De zangeres Wendy bijt om 10.00 uur het spits af op het Gouweplein. Daarna zijn er weer demonstraties van sportschool Marchant om 11.45 uur. Dan betreedt de zanger Rob Griekspoor het podium, de harmonie Excelsi or geeft een concert van 14.00 tot 15.00 uur. Heel leuk is ook de jaren 60-band Pipeline met een Shadowsachtig re pertoire van 15.30 tot 17.00 uur. Publiekstrekkers zijn zater- wertower’, de politie besteedt aandacht aan een veilige woonomgeving (preventie). De VW en de Historische Vereniging hebben samen een prijsvraag aan de hand van oude foto’s en de HVB verkoopt fraaie kalenders met oude luchtfoto’s van Bo skoop. Trouwe deelnemers zijn ook de sport- en zangver enigingen, het jeugdwerk, de kinderopvang, VBOK, De Zonnebloem en noem ze alle maal maar op. Twee dames verkopen handwerk, sie- Een beetje nostalgie dus. Daarbij past ook het thema voor de braderie; de jaren ze stig. De organisatie hoopt dat veel deelnemers dit op één of andere wijze tot uitdrukking zullen brengen. Er kan even tueel kleding bij een verhuur bedrijf geregeld worden. Vrij dagavond start om 21.15 uur een gondelvaart vanaf de Ot- weg. Ruim dertig versierde en verlichte vaartuigen varen naar het centrum van Bo skoop en weer terug. Op het Kerkplein zit een jury die een prijswinnaar aan wij st. Aansluitend volgt het vuur werk, afhankelijk van de gon delvaart ergens tussen 22.00 en 22.30 uur, zo is de schat ting. Het vuurwerk wordt mede gesponsord door de Dorpskern winkeliers en de Rabobank. De Braderiecom- missie is daar blij mee. Kruis wijk legt uit: Veel mensen begrijpen het nog steeds niet maar de Braderiecommissie en de Dorpskernwinkeliers moeten helemaal los van el kaar gezien worden. Dat de Dorpskernwinkeliers dit ge baar maken is mooi, want als commissie beschikken we niet over voldoende middelen om voor spectaculaire stunts te zorgen. Maar ja, wie jarig is tracteert maar krijgt ten slotte ook cadeaus.’ Dat het vuurwerk vanaf pon tons wordt afgestoken heeft slechts een praktische reden. In vroeger jaren was er ook t se ondernemers en de ge meente Gouda is de ontwik keling van het Gouwe Park. Ook de gemeenten Waddinx- veen en Moodrecht haken daarop in. Het cluster onder streept het belang van. een dialoog tussen lokale over heden en ondernemers bij de creatie van nieuwe vesti- gingsgebieden. Tevens zul len bezoekers door het clus- terthema ’Proef Gouda’ op een luchtige wijze kennis kunnen nemen van de aan trekkingskracht van het Goudse bedrijfsleven. Waddinxveen presenteert zich met een origineel ont werp en dito inhoud onder de noemer ’Met Waddinx veen op het juiste spoor’. Dit keer met een sterke betrok kenheid van het industrieel contact Waddinxveen en de gemeente. Tijdens de beurs is ander maal een programma van le zingen over onderwerpen die van invloed zijn op de be drijfsvoering van bijna iede re ondernemer in de regio die transport uitbesteed of zelfstandig verzorgt. De pre sentaties betreffen het be reik van producten naar de klant en worden verzorgd contracteerd. ’Het was beest- Nederlandse taalniveau achtig slecht weer maar de Zijde stond toen vol van de Koninginneweg tot het ge meentehuis’, weet Kruiswijk nog. Na deze, de twintigste dus, zit het er op voor Kruiswijk. Aan commissievoorzitter GertJan Hooftman de taak om een opvolger voor Kruis wijk te vinden. ’Daar ga ik me absoluut niet mee bemoeien’, wel vuurwerk toen Waterrijk uer nog niet was, toen de oude al gepland. Misschien dat ik Koningin Wilhelminaschool ooit nog ’ns wat anders ga proberen maar daar wil ik niet op vooruit lopen. De ko mende jaren zal ik de tele foontjes toch nog wel krijgen.’ Vuurwerk Bij het thema ’Back to the sixties’ horen natuurlijk de kenmerken uit die tijd. Sui- kerspinkapsels, pettycoats, vetkuiven en suede schoenen. En natuurlijk rock ’n rollmu- ziek. Voor dit laatste is ge zorgd. Vrijdag speelt op een podium op het Gouweplein de oeroude formatie The Shoes, waarover elders op deze pagi na meer. Het programma be gint vrijdag met de Suri naamse vocalist Imro, van 14.00 tot 17.30 uur met bal lads, reggae en Caraïbische muziek. Daarna zijn er de monstraties beatballet, aero bics en vechtsport van sport school Marchant (17.45-18.15 uur), gevolgd door het Pop-In koor (19.15-19.45 uur). Tussen de bedrijven door is het blaasorkest De Uitbla- zers te zien en te horen op de braderie. Vrijdag treedt van 14.00 tot 18.00 uur een Elvis Presley-adept op die met een soundmixer de braderie over gaat. Om 20.15 uur treden op het Gouweplein The Shoes een half uur op en nemen dan een half uurtje pauze. In dat half uur is er een reünie-optreden van de oude Boskoopse ’Queen Juliana Birthday Band’. Deze band, met daarin de oude bezetting Henk Uit- tenbogaard, Bert Geers, Kees Oosterwijk en Jan Koster, wordt bijgestaan door de gas tmuzikanten Cees van Veen en Hans Koster. De laatste andere weeskinderen worden gespeeld in een wisselende bezetting. Deze fantastische cast, die bestaat uit maar liefst zestig mensen en een hond, ontvangt avond na avond staande ovaties. ’Een musical om op te vreten’, schreef de pers, die evenals het publiek, uiterst enthou siast reageerde op ’Annie’. Kaarten voor deze extra voor stelling zijn te verkrijgen bij de kassa van de Goudse Schouwburg. De kassa is geo pend van maandag tot en met vrijdag als er een voorstelling is, van 09.30 tot 20.00 uur. Als er géén voorstelling is van 09.30 tot 17.00 uur. Za terdag van 11.00 tot 17.00 uur en van anderhalf uur vóór, tot aanvang van de voorstelling. Zondag als er een voorstelling is, van an derhalf uur vóór tot aanvang van de voorstelling. De kassa is telefonisch bereikbaar on der nummer 0182-513750. Kaarten zijn verkijgbaar a 65 gulden 62,50 gulden en 32,50 gulden. Kinderen tot 14 jaar krijgen 10,00 korting. CJP- en Pas 65- korting zijn voor deze voorstelling niet moge lijk. Nicole van Doorn als Annie en Will van Seist als Daddy Warbucks. (Foto: Roy Bouskor) GroenRijk De Bosrand BOSKOOP - Vrijdag 18 en zaterdag 19 wordt in het centrum van Boskoop de twin tigste editie van de Boskoopse braderie gehouden. Een jubileum dat letterlijk kleur krijgt door een gondelvaart en een spectaculair vuurwerk op vrijdagavond. Het vuurwerk wordt tegen 22.30 uur afgestoken vanaf pontons in de Gouwe. Naast individuele onderne mers presenteren zich ook clusters uit een bepaalde ge meente. In een gezamenlijke presentatie van onderne mers met de gemeente Al phen a.d. Rijn staat het the ma ’bereikbaarheid’ cen traal. Samen met Rijkswaterstaat wordt aan dacht besteed aan de ont sluiting van de regio door de aanleg van het aquaduct en rijksweg 11. Onderdeel van een collectie ve presentatie van de Goud stukken en door de oefe ningen raken de kinde ren vertrouwd met alledaags, herkenbaar Nederlands. De cultuur I wordt aangeboden door middel van een memory- spel. Om de spreekvaar digheid te stimuleren is er bij ieder hoofdstuk I een praatplaat. De illus- I traties zijn getekend door een leerling van de British School in the Netherlands, Christop her Broadbent. Nicole en Susanne heb- ben op 26 augustus een l presentatie gehouden voor ouders en leerlingen van de Elckerlyc. Het werkboek is door hen zeer goed ontvangen, ook door andere leerkrach- I ten van internationale basisscholen. Een aantal scholen heeft het werk boek inmiddels aange schaft en in gebruik ge nomen. Nicole Verschueren uit Bo skoop heeft samen met Susanne Wensink een werkboek ’Hol land memory’ ge schreven om vlot Ne derlands te leren aan kinderen van 7 tot 9 jaar, die slechts kort in Nederland verblij ven. Terugbladerend door de oude krantenknipsels over de bra- derie bekruipt je een gevoel van nostalgie. De eerste bra derie werd met een enorme dosis enthousiasme uit de grond gestampt door een bra deriecommissie, waarin Wil lem Kruiswijk als secretaris een stuwende rol vervulde. Dat doet hij nog steeds maar het is wel de laatste keer. Na twintig jaar is het welletjes geweest. ’Niet omdat het niet leuk meer is of omdat er pro blemen zijn’, stelt hij met na druk. ’Ik doe het nog steeds met veel plezier maar na twintig jaar mag een ander het eens gaan doen. Dan kan ik de braderie eens op m’n ei gen manier beleven, zonder al die spanning er omheen.’ Want spanning geeft de orga nisatie volop. De eerste paar keer was de braderie op een paar velletjes A4 geregeld, la ter werd dat veel professione ler. Moest dat ook wel want de Boskoopse braderie kreeg wijd en zijn bekendheid en de commercie wilde daarvan meeprofiteren en dat ging niet altijd op een prettige ma nier. De braderiecommissie heeft altijd de Boskoopse on dernemers en verenigingen op de voorgrond willen hou den. Ook werden de acts en attracties groter en duurder. Bij de tiende braderie werd scholen. bijvoorbeeld Anita Meijer ge- nationale scholen niet veel materiaal voorhan den is om Nederlands te j leren. Er bestaan een paar boeken voor allocht one kinderen, maar dit is een andere doelgroep omdat deze kinderen zich in de Nederlandse maatschappij willen ves tigen, terwijl kinderen van internationale scho len gemiddeld maar twee jaar in Nederland zijn. Susanne Wensink is le- rares van de British School in the Nether lands. Nicole werkt mo menteel op een interna tionale stroming van een i Nederlandse school, Elc- kerlyc in Leiderdorp. Ze geeft al zes jaar Neder landse les aan basis schoolkinderen van in ternationale i Haar ervaring is dat het sterk uiteen loopt. Het ene* kind heeft een ach tergrond in een Neder landse school, het andere I komt rechtstreeks uit Engeland. De kinderen worden per klas inge- I deeld in niveaugroepen om zo gericht mogelijk taalonderwijs te geven. Het werkboek geeft een positief beeld van de Ne derlandse taal en cul tuur. Het is een werk-, doe- en meeneemboek. Door de authentieke tek sten van de vijf hoofd- GftA# Y ’.f] (Foto's: 4. Fiool») Inwisselen kan o i i a e 'W q gevormde vijvers, actie- en reclame artikelen en artikelen die als zodanig i 'e-e-n. 1 2 Wissel nu uw GroenRijk- daalders in voor klinkende kortingen op allerhande tuin- en V decoratieartikelen*. t Inwisselen kan 4 de hele maand september. O'- iedere 1" en 3* zaterdag van de maand tuinontwerper aanwezig van 13.00 -16.00 uur (ook voor tuinadvies) Prinsen Schouw 1, 2394 CX Alphen aan den Rijn Telefoon (0172) 47 52 99, fax (0172) 49 52 51 VRIJDAG KOOPAVOND U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen. HET RIJKE TUINLEVEN Er kan geen korting verkregen worden met GroenRijk-daalders over de aankoop van: blok hutten, bestrating, voor- en reclame artikelen en staan aangemerkt in de winkel of bij de kassa. kortingen tot 50% op meubelen, vijverartikelen, tuinhout, e.d.. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 21