st schakers Goed begin Be Fair BI Ran WSV door elkaar Korbis start met gelijkspel Be Fair wint met drie goals 'Rowah' begint handbalseizoen Cruijff bij voetbalvereniging WSE glij Vd Swingend bewegen op jazzdans bij TOOS De Sperwer Damcursus scholieren Klaverjassen in Het Zuidhonk Goede vangst hengelaars Goed werk voetbaljeugd Waddinxveen 'C PAGINA 31 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De ondertekening door WSE van het contract met 'Cruijff wear'. t i i i mm WADDINXVEEN - Be Fair BI, uitkomend in de hoofd- Dansen doet men samen, in een groep. Men maakt plezier met elkaar en leert van ande ren door te kijken. Samen dansen is uitnodigend en ge zellig. Na afloop voelt men zich lekker moe en fit. Geen enkele jazzdansles is hetzelfde en dat zorgt er voor dat iedereen enthousiast en gemotiveerd blijft. Van jong (vanaf 5 jaar) tot oud en op elk niveau voor dames en he- Ook heeft de selectie zich ver sterkt met Angelo Leverock eveneens afkomstig van de Alphense Boys en Martijn van de Wal. W.S.E is in het jubileumjaar, tesamen met een aantal doorbrekende ta lenten uit de eigen jeugdop leiding klaar voor de toe komst. kunnen maken. Komende za terdag speelt Be Fair opnieuw een thuiswedstrijd. Om drie uur zal dan de aftrap tegen WDS uit Driebruggen plaats vinden. De bezoekers zijn, in tegen stelling tot Be Fair, met twee nederlagen begonnen aan de ze competitie. Be Fair is dus gewaarschuwd, want de gas ten zullen er ongetwijfeld al les aan willen doen om de on geslagen status van de gast heren teniet te doen. De jongens van trainer Arie van der Laan willen uiteraard ook hun derde wedstrijdwiti- nen. Al met al dus voldoende ingrediënten om op een span nende wedstrijd te kunnen re kenen. WADDINXVEEN - De twee de competitiedag heeft de jeugd van de voetbalvereni ging Waddinxveen een aan tal wisselende resultaten op geleverd. De allerkleinsten (F3) speel den voor hun eerste echte WADDINXVEEN - Op de eerste wedstrijddag van de on derlinge competitie speelt bij de Waddinxveense Schaakvereniging WSV de hoogst geplaatste speler te gen de schaker die op de tweede plaats staat en zo ver volgens. WADDINXVEEN - In de openingswedstrijd van de veld- competitie is Korbis-korfbal er niet in geslaagd om Vriendenschaar uit Bodegraven van zich af te schud den. ren is er bij TOOS gelegen heid tot jazzdansen. Leeftijd speelt namelijk bij jazzdansen geen rol. Jonge kinderen dansen op liedjes die zij goed kennen, tieners swingen op de top 40 num mers en de ‘ouderen1 houden hun lichaam soepel in de voor hen bedoelde lessen. Het accent ligt op het plezier in bewegen. Zeker in het be gin gaat het niet om ingewik kelde choreografieën en wer velende draaien. Elke doordeweekse dag is er bij TOOS de gelegenheid te komen jazzdansen onder lei ding van gediplomeerde do centen. Veel meer informatie over tijden, prijzen, leeftijden kan men krijgen in de zaal door mee te doen of bij TOOS (tel. 0182-613839 of tel. 0182- 632931 na 17.30 uur). sprake van een vergissing: er doen feitelijk niet vier oud- clubkampioenen mee, maar vijf. Arie Kardol is ruim twin tig jaar geleden WSV-club- kampioen geweest en was ten onrechte niet vermeld. In afwezigheid van deze Arie Kardol, Peter de Louw en Jan van der Born werd er donder dagavond met groot enthou siasme gespeeld. Overigens was niet iedereen goed bij de les: binnen drie kwartier wa ren er twee partijen beslist. Aan de top zette Leon Wille men schaker Jansen van het begin aan onder druk. Ten slotte moest Jansen nog vijf tien zetten afwerken in vijf minuten, maar die toestand was ontstaan door moeilijk heden in de stelling. Wille men won en staat nu heel hoog. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) kan men vrijdagavond 18 september om acht uur weer vrij-klaverjassen (géén competitie) Aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt f 2,50 per persoon. geboekt. Er w’erden vier doelpunten gemaakt. De geel-zwarten namen een 1-0 voorsprong, daarna maakte Spirit nog gelijk, maar uiteindelijk was Waddinxveen de betere De BI behaalde een belang rijk en dik verdiend punt in Zevenhoven. Vlak voor tijd stond Zevenhoven zelfs nog op een 1-2 achterstand, maar kon toen toch nog ge lijk komen (2-2). De meisjes-junioren lieten het thuis afweten tegen Di lettant. Al heel snel was het 0-2 en de ruststand was zelfs 0-4. Daarna ging Waddinx veen pas voetballen en wist twee maal te scoren, maar dat was natuurlijk te laat. Van de 11 wedstrijden zes overwinningen en een gelijk spel. Geen slechte score, maar het kan natuurlijk nog beter. Zeker als bedacht wordt dat vanaf volgende week nog een vierde Wad- dinxveens F-team zal mee doen aan de KNVB-competi- tie. WADDINXVEEN - Zaterdag beleefde de handbalregio Rotterdam de start van de nieuwe veldcompetitie. Voor de choaches van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah-Zuidplas Assurantie was het de vraag hoe de spelers en speelsters ‘overzomerd4 hadden. ne kwam Moerkapelle bij Waddinxveen op bezoek en werd het een eenvoudige overwinning (6-2). Nu werd het weer een Wad dinxveense overwinning met bijna dezelfde cijfers. Alleen bet de Waddinxveense keep- genoeg werden die niet be- WADDINXVEEN - Met ingang van het seizoen ’98-’99 zal men bij W.S.E. volop gebruik maken van het kledings- merk Cruijff. Een overeenkomst werd gesloten met Cruijff sportwear, het merk dat door de nieuwe hoofd sponsor van W.S.E., Bakker Intersport wordt geleverd. zoen uitstekend begonnen. Uit bij GLZ werd met maar liefst 0-7 gewonnen. Al liet een voorsprong van 0- 2 nog uit handen glippen en verloor onnodig met 4-2 van Woerden. Ook A2 redde het niet en verloor met 1-4 van DCV. B2 moest na een spannende strijd zijn meerdere erkennen in Linschoten BI. Er werd nipt met 1-2 verloren. B3 liet weer van zich spreken en ver sloeg het zeker niet zwakke Zwammerdam BI met 4-5. B4 heeft de smaak van het winnen ook te pakken en kwam met een 2-3 overwin ning uit Berkenwoude terug. Cl haalde de eerste punten door met 2-1 van Baren- drecht te winnen. C2 haalde op een vreselijke manier uit tegen Rijnstreek Cl. Met maar liefst 9-2 werd de tegen stander naar huis gestuurd. C3 moest naar Zegveld. De lange reis zat misschien nog in de benen, want er werd met 4-2 van Siveo Cl verlo ren. C4 deed het beter en won met 2-1 van Sportlust. De D-pupillen haalden uit vijf wedstrijden maar liefst 13 punten. Alleen D2 behaal de niet de volle winst en speelde met 0-0 gelijk tegen het sterke De Jodan Boys. Dl versloeg Nieuwerkerk met 3-1 en staat dus-fier bo venaan. D3, dat vorige week al met 0-15 won, deed ook nu weer prima uit bij Nieuwkoop werd het 1-8. Of het afgesproken werk was is niet zeker, maar D4 stuur de met dezelfde uitslag Ber gambacht terug naar huis. D5 won met 6-0 van DONK en maakte zo deze zaterdag voor alle D-teams tot een WADDINXVEEN - Evenals het vorig seizoen werd de eerste thuiswedstrijd van Be Fair-voetbal gespeeld te gen BVCB uit Bergschenhoek (3-0). In het begin van de wedstrijd zag het er nog niet naar uit dat de gastheren de punten thuis zouden kunnen houden. Daar moet echter wel het ele ment ‘swing1 nog aan worden toegevoegd. In de lessen wordt er gedanst op allerlei soorten muziek. Van popmu ziek uit de top 40 tot oude jazznummers, van langzame soul tot supersnelle hip-hop. NSV’dö) zat er niet meer in. El kon gelukkig de eer hoog houden bij de Waddinxveen se E-pupillen. Ondanks een en een slechte eerste helft, maar waarschijnlijk dankzij een goede speech in de rust, werd uiteindelijk VEP toch nog met een ruime 9-2 ne- kapelle. In de oefencampag- derlaag naar huis gestuurd. D2 ging heel vroeg op bezoek bij De Jodan Boys. Waddinx veen was de eerste helft de betere ploegen kwam na 10 minuten op voorsprong. Daarna kwamen er nog een paar kansen maar jammer nut. De Jodan Boys benutte wel die paar kansen, waar door er met een 2-1 de thee werd opgezocht. Na de rust kregen beide ploegen kan sen, maar alleen Jodan Boys wist er één te benutten (3-1). Dl had totaal geen moeite met VEP. In de eerste helft had Waddinxveen het aan zichzelf te danken dat het maar 4-0 werd. In de tweede helft werden de mogelijkhe den wel afgemaakt (12-1). Cl behaalde geen gemakke lijke overwinning op Zwam merdam. Een goed georgani seerd voetballend Waddinx veen boekte een 2-1 overwinning dankzij doel punten van Richard Nobel en Theo van der Bergh. Terwijl vooraf min of meer met een overwinning werd gerekend, mochten de Wad dinxveense korfballers, hun handen uiteindelijk dicht knijpen met het gelijkspel, dat uiteindelijk op het score bord verscheen (9-9), hetgeen gezien het wedstrijdbeeld een terecht uitslag was. Korbis komt dit seizoen op het veld uit in de derde klasse van de districtscompetitie en is dit keer ingedeeld in een poule met een aantal ploegen uit de regio Gouda. Als eerste streekderby stond de wedstrijd op het program ma tegen het Bodegraafse Vriendenschaar, dat in de zaal één klasse lager uit komst. In de beginfase van de wedstrtijd hadden beide acht tallen moeite om de korf te vinden. Uiteindelijk nam Vriendenschaar het voortouw en opende de score (0-1). Het eerste Korbis-doelpunt van de veldcompetitie kwam op naam van Yvonne Boom ers. Vrij snel daarna wist Mark van den Brink uit de doorbraak Korbis op voor sprong te brengen (2-1). Korbis had een licht over wicht en wist in de eerste helft de bal iets beter in de ploeg te houden dan Vrien denschaar. Door middel van een strafworp van Marino van Zwet en twee afstands- doelpunten van Wim Lebbing kwam Korbis uit op een voor delige marge van twee doel punten (5-3). Toch bleef Vriendenschaar gevaarlijk en door wat verde digende foutjes van Korbis kwam Vriendenschaar zelfs weer op gelijke hoogte. Een door de scheidsrechter onte recht toegekende strafworp De bezoekers begonnen aan vallend aan de wedstrijd en creëerden zich diverse kan sen. Maar door goed verdedi gen en een slordige afwerking wisten ze niet tot scoren te ko men. Wat de gasten verzuim den wist de thuisclub wel te realiseren. Want na ongeveer een half uur spelen werd de tweede kans van de Waddinx- veners wel benut. Uit een voorzet van Wim van der Starre wist Ihmad Saouny het doel te treffen. In het vervolg van deze eerste helft werd er ondanks diverse mogelijkheden niet meer ges coord. In de tweede helft heeft Be Fair zich wel meer kansen weten te scheppen, maar het duurde weer eveneens bijna een half uur voordat de score werd verdubbeld. Nu was de doelpuntenmaker Hafid As- soulyami. Ongeveer tien minuten voor tijd voorkwam de goedkee- pende Arjan van Erk een te gendoelpunt door een penalty te stoppen. Hierna was het Marco Noordhoek die de score nog opvoerde met zijn tweede doelpunt van de dag (de eer ste was in het tweede team). Mede door het goede weer is deze openingswedstrijd ook voor de jeugd zeer geslaagd geweest en zijn er honderden poffertjes verorberd. Ook werd aan het eind van de mid dag nog gebarbecued. Over een aantal weken hoopt Be Fair ook de winnaar van de ballonnenwedstrijd bekend te er Leo Veenstra maar één voetbalwedstrijd thuis tegen doelpunt door (1-6). E3 kon het thuis helaas niet bolwerken tegen SPV’81. Het eerste gedeelte zag er heel goed uit. Dit nieuwe team heeft nog weinig voet- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pe- ronne. Weersgesteldheid: kalme westenwind. De af stand was 266 kilometer. In concours waren 193 duiven. Ze zijn gelost om 8.35 uur. De eerste kwam om 11.52 uur aan, de laatste om 12.02 uur. De snelheid van de eerste duif was 1348 m.p.m. De uitslagen: Joh. L. Bol, 1,2, 5, 10, 11, 13, 14, 19, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 31, 33, 34, 36, 37, 39, 40, 43, 45, 46, 47, 48. R.A. van der Made: 3, 6, 7, 8, 9, 12, 17, 32, 35, 38, 41, 42. W. Breedijk 4, 18, C. Smits- kamp: 15, C.A. Bode: 16, 22, 23, 30, mej. M. van Vliet. 24, J. Jansen en Zn.: 44. allang niet meer alleen voor meisjes. Ook jongens en man nen zijn welkom. Zij houden immers eveneens van muziek en swingen. De lessen worden allemaal gegeven in de gymnastiek zaal aan de Staringlaan. De ze zaal is uitgerust met een spiegelwand, een moderne vaste geluidsinstallatie en een hartstikke nieuwe dans vloer. Jazzdans is een vorm van bewegingskunst met een techniek die vol zit met in vloeden uit de moderne dans, klassiek ballet, tap-dance, Latijns-Amerikaanse dansen, primitieve Afrikaanse dan sen en showdans en is boven oren presteerden ook Ronald dien sterk onderhevig aan Dannis en Aijan Hennink tijdverschijnselen (hip-hop, goed. WADDINXVEEN - De ring Zevenhuizen, een verbond van zeven hengelverenigin- gen uit de Goudse streek waaronder ook de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW), hield zaterdag het jaarlijkse hengelcon- cours. Er werd gevist in het water van de Amstel-Drecht. De vangst was goed. In totaal werd er 220 kilo aan witvis op het droge gebracht. Bij de teams won Vitoge uit Nieuw koop en werden Moordrecht en Alphen respectievelijk tweede en derde. Het Wad dinxveense team scoorde ma tig en viel met een vierde plaats net buiten de prijzen. Individueel visten de Wad- dinxveners M. van Leeuwen, M. Reichard en J. van Els- wijk zich wel in de prijzen. (oefeningen gericht op lenig heid, spierversterking, coör dinatie en conditie), dans (af hankelijk van de leeftijd en niveau een dans of pascombi naties aanleren) en de afslui ting (na grote inspanning tot rust komen door gerichte oe feningen of juist het tegen overgestelde en er nog eens flink tegen aan gaan). groot succes. Bij de E-tjes wa ren de successen niet zo groot. Weliswaar won E-l met 1-4 bij Jodan Boys, maar er waren ook enkele forse ne derlagen. Zo verloor E6 met maar liefst 3-21 van Zwam merdam El. De 1-9 neder laag van E2 werd gelukkig een beetje goed gemaakt door E3, dat met 1-1 gelijk speelde bij Gouda. E4 was ook niet erg op dreef en verloor met 0-8 Van CVC. Ook voor E5 was er geen suc ces. Er werd met 3-1 bij Schoonhoven verloren. F1 moest naar Ona en won na een spannend duel met 0-2. F2 daarentegen verloor met 2-6 van Vep. F3 won met 1-4 bij CVC en maakte daarmee het verlies van E4 weer een beetje goed. De allerjongsten van F4 moesten tegen Nicolaas Boys en verloren met 2-7. werking veel beter en liep Ro wah over zijn tegenstander heen. Met vlot combinatiespel won Rowah het duel met 9-15. De Rowah-treffers waren van de hand van Kim van Stel (5), Moniek Hoefnagel (5), Kim Hoffmans (3), Saskia van He- teren en Annemarie Couvert. Het D-team van de debute rend coach Joyce Knaapen overrompelde het Rotterdam se Meeuwen met duidelijke cijfers (2-14). De doelpunten waren van Stef Hoogendijk (6), Sander Moling (5), Mitchell Knaapen, Jelmer Schmitt en het nieuwe Ro- wah-lid Jaco van de Veen. Zondag stond een drietal thuiswedstrijden op de rol. De dames wonnen met 7-4 van Achilles (Gorichem) en de heren verloren met 13-16 van Unitas (Maassluis). De vernieuwde meisjes A- ploeg van Sonja van Ham klopte in de stromende regen ASC uit Rotterdam. Na een 9-7 ruststand won Rowah met 12-9. De Waddinxveense doelpunten waren van Bian ca van Ham (4), Marion van Ham (3), Joyce de Schipper (2), Anatascha Loupatty, Lin da Hoefnagel en Marije van Oord. Naast de diverse voordelen voor de club en haar leden zullen er in de nabije toe komst landelijke wedstrijden worden gespeeld, waarbij de verschillende verenigingen, die eenzelfde overeenkomst met Cruijff hebben afgesloten in een onderlinge competitie tegen elkaar uitkomen. Ook stelde Vriendenschaar in staat om met een 5-6 voor sprong de pauze te bereiken. Na de rust leek het Waddinx veense achttal van de nieuwe trainer-coach Peter Groene- woud orde op zaken te gaan stellen. Via een strafworp van Mark van den Brink en een afstandsschot van Yvon ne Boomers kwam Korbis weer aan de goede kant van de score terecht (7-6). Hoewel Korbis de bal goed in de ploeg hield was het met name het matige schot dat Korbis ook in de tweede hëlft parten ging spelen. Vriendenschaar had minder kansen nodig om tot doelpun ten te komen. Tien minuten voor tijd keek Korbis dan ook tegen een 7-9 achterstand aan. In de slotfase zette Kor bis nog een keer alles op alles om de nederlaag af te wen den. Via een afstandsschot en een doorloopbal van Marino van Zwet herstelde Korbis in de laatste minuten het even wicht in de stand van de wed strijd (9-9). Komende zaterdag speelt Korbis opnieuw thuis op het korfbalcomplex aan de Dreef. Opnieuw staat er dan een streekderby op het program ma: ditmaal tegen Weidevo gels uit Bleiswijk. De wed strijd begint om half vier en wordt voorafgegaan door de wedstrijd van Korbis 2 tegen ADO 2 uit ’s-Gravendeel. Korbis 2 slaagde er afgelopen zaterdag niet in hun debuut in de districts (reserve)com- petitie te verzilveren met een overwinning. Na een 10-5 voorsprong wérd uiteindelijk toch nog met 10- 11 verloren van het Ridder kerkse Sagitta 2. Het doel van de jazzdans les sen is een verbetering van de conditie, de lenigheid te be vorderen, de spieren te ver sterken, het coördinatiever- mogen te ontwikkelen en het ontwikkelen van het li- chaamsbewustzijn. Dit alles moet leiden tot een betere houding en lichaams- uitdrukking. Alleen door het goed begeleiden en corrigeren van de leerlingen, kan deze doelstelling worden bereikt. Een les jazzles is als volgt op gebouwd: warming-up (een voudige bewegingen om de spieren goed doorbloed te la- klasse A, is het voetbalsei- ten raken), lichaamsscholing Eduard Philipse had Jas van Oort als tegenstander. Die is strijdbaar genoeg, maar zijn positiegevoel is minder ont wikkeld dan dat van Philipse. Uiteindelijk won Philipse een eindspel met pionnen aan beide kanten van het bord en met een pion meer vrij sim pel. Herman Smitskamp won voor de tweede keer, nu tegen Leo van der Haven. Dat is geen ongewone uitslag, maar een positie van Smitskamp op de tweede plaats is wel ta melijk ongewoon. Schaaktechnisch de beste partij was mogelijk het lange gevecht tussen' Wim Hennink en Hans van Woudenberg, die tot ver voorbij de tijdcon- trole probeerden er iets uit te halen. Dat is het gelijke spel waarbij beide mannen in de buurt van de dertigste plaats uitkwamen. De vermakelijkste situatie in staan. Nico Dannis merkte dat niet eens op en schoof een pion door, in plaats van de loper te slaan. En zo won hij pro bleemloos. Door de loper te slaan zou hij pat veroorzaakt hebben en dat is sedert enige eeuwen geen overwinning meer maar een gelijk spel. Biniam David won al rap een pion tegen Dirk van Offeren. Daarna begon de strijd in ernst, maar Biniam hield de touwtjes tamelijk strak en herleidde ditmaal de partij WADDINXVEEN - De Wad dinxveense damvereniging Excelsior tracht de jeugd weer achter het dambord te krijgen. Dat gebeurt met een folder die bij alle Waddinx veense basisscholen is uitge reikt. Volgens Excelsior is dammen leuk om te doen. Met wat oefening kan een jongere al snel combinaties uitvoeren, de tegenpartij vastzetten of een moeilijk eindspel in winst omzetten. De landelijke dambond heeft fraai oefenmateriaal ge maakt en een cursusboek voor de opleiding tot het Jan nes van de Wal-diploma. Wie daarmee oefent heeft de eer ste beginselen van het dam men zo door. Als voorloper op het komend schooldamtoer- nooi in januari biedt de dam club Excelsior scholieren aan op dinsdagmiddag van 4 uur tot 6 uur in het houten ge bouwtje van De Sperwer te genover het NS-station Wad dinxveense gedurende 10 middagen te komen trainen. Dat is vanaf 29 september tot de kerstvakantie. Het is ook mogelijk op school les te krij gen. Pe school moet dan een leslokaal ter beschikking stellen. Scholieren die willen mee doen kunnen zich voor vrij dag 25 september opgeven bij Raymond van Es. Verder in lichtingen bij P. Swart, Wil lem de Rijkelaan 13, 2741 VS Waddinxveen, tel. 0182- 614712 of bij R. van Es, Apol- lolaan 10, 2741 TK Waddinx veen, tel 0182-616232. we hoofdsponsor, staat dit jaar onder leiding van de nieuwe trainer Milko Kruis- sen, afkomstig van Alphense Boys. Ook de nieuwe krachten moesten hun plaatsje verove ren in de (basis)opstelling. Alles bij elkaar een leuke on zekerheid, die gepaard gaat met nieuwe uitdagingen. De C-jeugd moest het in Schiedam opnemen tegen het plaatselijke DWS. Coach Hans de Heer had de weelde van twee nieuwe wisselspe lers. Sharon Brouwer (uit de D-jeugd) en Jessica Knikker zijn nieuw in dit team. Zij speelden mee met hun ploeg- genootjes alsof ze al jaren deeluitmaken van het team. Een andere onzekere factor vooraf was de vraag hoe en kele speelsters het slaap- feestje van Marjo de Schipper hadden verteerd. Ook dat pakte goed uit. Het dream- team was uitgeslapen. De eerste helft ging gelijk op. Met name door goed keepers werk van beide keepsters brak de rust aan met de bril- stand 0-0. Ook in het tweede bedrijf was er nauwelijks sprake van enig krachtsver schil. DWS won de wedstrijd geflat teerd met 5-1, omdat zij beter omsprongen met de kansen. Het Rowah-doelpunt werd gemaakt door Wendy van Velzen. Het vertoonde spel biedt perspectief voor de ko mende weken. Het nieuwe Bl-team moest in Vlaardingen op bezoek bij Hollandiaan. Een tegenvaller was dat keepster Elise Demij- er bij de warming-up gebles seerd raakte en de eerste helft niet kon spelen. Dit was ook te merken aan het samenspel. Er werd te veel balverlies geleden. De rust brak aan met de score 5- 5. Na de rust liep de samen- is voor de komende drie jaar de hoofdsponsor van voetbal vereniging W.S.E. Namens Bakker Intersport, met filia len in Alphen a/d Rijn, Gouda, Woerden, Bodegra ven en Voorschoten, was de heer Frank Bakker aanwezig om het contract te onderteke nen. Namens v.v. W.S.E. was het voorzitter Andre Moons die het contract in aanwezigheid van de complete selectie be vestigde. De selectie,in het nieuw gestoken door de nieu- zullen er onderlinge toernooi en komen, verenigingen, topscoorders en spelers van het jaar worden gekozen en tal van andere sportieve acti viteiten worden georgani seerd. Op woensdag 2 september werden officieel de contracten getekend, Bakker Intersport Spirit. Men kon duidelijk zien dat ze er zin in hadden. Onder leiding van René van der Sluis en Lesley Heeren, die al een aantal jaren tel kens de kleinsten onder hun balervaring, maar kon die hoede hebben, werd ook di- eerste helft SPV’81 heel reet de eerste overwinning goed partij geven. De ruststand was 0-1, maar daarna ging er iets mis. Mis schien was het de vermoeid heid aan Waddinxveense kant waardoor de bezoekers in de tweede helft nog acht de betere keer wisten te scoren. ploeg en scoorde nog twee- Ook E2 kon geen punten be maal. halen. In en tegen Linscho- Ook de eerste wedstrijd van ten werd het een 3-1 neder ig werd een overwinning, laag. Na de goede start vori- De Jodan Boys kwam op be- ge week (5-1 overwinning op zoek maar moest de punten in Waddinxveen laten lig gen. F2 het zien waar toe ze in staat zijn: kijken, overspe- -snelle Ó-l achterstand len, vrij lopen en bal afpak- een slechte eerste ken. Kortom: heel goed voet ballen. Het werd een een voudige overwinning (7-2). F1 ging op bezoek bij Moer- WADDINXVEEN - Bij TOOS-gymnastiek wordt al weer enkele weken volop gedanst. Er worden weer nieuwe dansen bedacht, nieuwe pasjes aangeleerd, muziek ge zocht en voor nieuwe optredens geoefend. ‘Een ge schikt moment om te beginnen met jazzdans', vindt men bij TOOS. De TOOS-afdeling jazzdans is een grote afdeling met overwegend dames, maar waar ook plaats is voor man- Uiteraard worden zulke par- creëerde Van der Knaap. In nelijke dansers. Jazzdans is tijen wel eens door overwin- een verloren stelling met drie ningen beslist. Het gevolg is pionnen minder liet hij per dat na de eerste ronde goede ongeluk met opzet zijn loper spelers ver onder in de lijst staan, doordat ze een enkele partij verloren hebben, bij voorbeeld tegen de clubkam pioen. Wanneer ze dan nog op hun nieuwe startpositie een te genstander ontmoeten die on geveer in dezelfde positie ver keert, is een gelijk spel goed mogelijk. Zo komen ze na twee ronden uit op ongeveer de dertigste plaats, terwijl iedereen weet dat ze ongeveer op de derde plaats thuis horen. Overigens was er vorige week tot winst. Van de andere juni- presteerden ook Ronald dien sterk onderhevig streetdance en house). - Mtker A. l

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31