voo/- te springen Sc Man dreigde van hefbrug Deskundige taxatie nodig? Ga naar dé woonspecialist! Flinke uitbreiding bij De Boer Unigro ALLES VOOR UW OPEL... Opening Sportschool Den Edel druk bezocht c~ Van Elswijk b.v. Roemeens gezin in Waddinxveen SlaapkamerCentrum 2398,- Klimopgroep voert actie Nieuw jasje voor Weekblad voor Waddinxveen Kassagreep Kerkweg-Oost Inbraak bedrijf in Moerkapelle Ruim 24 mille voor kanker bestrijding /I CARWASH auping shop ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) __/Auto\_ snelservice t\j,rbd,W, -Waddinxveen- 'ïW. - Hl MAKELAARSKANTOOR? Sl 3; addinxveen L oplage 14.500 exemplaren (Foto: Sjaak Noteboom) Ook gevestigd in: Leidschendam ►Leiderdorp ►Voorschoten De redactie RIJNLAND MAKELAARS. DE REGIOKENNERS aüping PULLMAN svedex norma Weekblad voor Waddinxveen. Zevenhuizen en Moerkapelle Woensdag 23 september 1998 VEEL EXTRA VOORDEEL VOOR dan ook tot dankbaarheid, dat ve len in Waddinxveen dit werk wil len sponsoren. Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag I8 september om drie uur is geld gestolen uit een winkel aan de Kerkweg-Oost in Waddinx veen. Er waren twee onbekende klan ten in de winkel op het moment dat de 76-jarige eigenaresse de winkelruimte verliet naar het ma gazijn. Op dat moment is een greep uit de kasse gedaan. De buit bedroeg enkele honder den guldens. De politie heeft het signalement van de mogelijke da ders en stelt een nader onder zoek in. WADDINXVEEN - Het distributiecentrum (DC) van De Boer Unigro op bedrijventerrein Doelwijk in Waddinxveen gaat flink uitbreiden. Medio vol gend jaar wordt gestart met de verbouwing waar door het distributiecentrum met 6.000 m2 wordt vergroot en in totaal 26.000 m2 zal gaan bedra gen. De eerste voorbereidingen voor dit omvangrijke project zijn inmiddels getroffen. Zo zal het aantal volledige arbeidsplaatsen van 200 tot circa 350 groeien. Dit is nodig om de geleidelijke toename van de wekelijkse colli (verpakkingseenheid), van 400.000 nu naar 700.000 in het jaar 2000, op te kunnen vangen. Zaterdag 26 september zet distributiecentrum Waddinxveen van De Boer Unigro haar deuren open om potentiële medewerkers een kijkje ach ter de schermen te gunnen. Tijdens deze open dag van 10.00-15.00 uur zullen medewerkers van de afdeling Personeel en Organisatie en een aantal uitzendbureaus aanwezig zijn om informatie te ge ven over De Boer Unigro en de diverse vacatures die distributiecentrum Waddinxveen op dit mo ment - en in de toekomst - open heeft staan. Distributiecentrum Waddinxveen is een complex sportschool in Gouda en de an der in Waddinxveen. Na de onthulling van het beeld, dat overigens een cadeau was van het personeel en de leerlingen, verplaatste het gezelschap zich naar de handbalvelden achter de sportschool. Daar werden verschillende demonstraties ge geven door onder meer judo ka’s en aerobic-beoefenaars. Ook jiu jitsu kwam aan bod. Na deze uitvoeringen konden be langstellenden rondkijken in de geheel vernieuwde sportschool en vragen stellen aan het perso neel van den Edel. Sportschool- houder Bert den Edel: Het was druk. Waarschijnlijk mede dankzij het mooie weer. Al met al was het een geslaagde dag’. Gouwestraat 21 Boskoop n0172-212506 MOERKAPELLE/WADDINX- VEEN - In de Moerkerkestraat in Moerkapelle werd vorige week in de nacht van dinsdag op woens dag ingebroken in een bedrijf. De onbekenden kwamen binnen via een deur. Dat gebeurde vermoedelijk met een valse sleutel omdat er geen braakschade was. Een geldbedrag wordt vermist. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ. Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. 1 Een 29-jarige Iraniër dreigde afgelopen zaterdag van de hef brug over de Gouwe te springen. Na zeven bovenop de toren aan de westkant te hebben gestaan kwam hij weer naar bene den. (Foto: A. Fioole). officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 V Hazerswoude-Dorp J 52e jaargang nr. 2612 Daarom wordt een ieder, die zich betrokken weet bij deze vorm van hulpverlening, hartelijk uitge nodigd de kerkdienst zondagmor gen 27 september om half tien in De Morgenster van de Centraal Hervormde Gemeente bij te wo nen. In deze dienst zal ook ds. Csaba Orban het woord voeren. Hij zal vertaald worden door een Hon gaarse collega, ds. J. Herman Mos tent, hervormd predikant en voorganger van de Hongaarse ge meente in Brussel. Na de dienst is er gelegenheid de gasten te be groeten. WADDINXVEEN - De Her opening van sportschool Den Edel aan de Sniepweg 13 in Waddinxveen van afgelopen za terdag werd door bijna 400 Waddinxveners bezocht. Ter gelegenheid van de ver bouwde sportschool onthulde burgemeester Jonkman een beeld dat was gemaakt door kunstenaar Menno Meijer uit Gouda. In de bijbehorende toespraak refereerde de burgervader aan de jeugd van de broers Den Edel. De tweeling moést wel in de sport belanden, zo had hij vernomen, omdat ze nogal druk waren vroeger. Beiden beland den dan ook in de judowereld. Nu heeft de ene broer een In het distributiecentrum van De Boer Unigro op het bedrijventerrein Doelwijk aan de Bre- deweg wordt zaterdag open huis gehouden. Het bedrijf zoekt tientallen nieuwe medewer kers. (Foto: Sjaak Noteboom). Auronde 1000, 160 x 200 cm, alpine wit, inclusief verstelbare Aupingspiralen en koudschuimmatrassen met afritsbare hoezen. - Nu.... WADDINXVEEN - Zaterdagmid dag 26 september van twaalf tot vijf uur zullen alle speltakken van de scoutinggroep Klimop druk in touw zijn rondom de supermarkt van Albert Heijn (Koningin Wil- helminaplein). Zowel kabouters, welpen, zee verkenners, de wilde vaart als de loodsen voeren die middag actie om geld in te zamelen voor de aanschaf van een buitenboordmo tor ten behoeve van de vloot van de Klimopgroep op de Reeuwijk- se Plassen. In het kader daarvan zullen allerlei werkzaamheden worden ver richt, zoals onder andere winkel karretjes wegbrengen, statiegeld- flessen inleveren bij het depot en auto’s wassen. Het geheel zal omlijst worden door een informatiestand, waar informatie verkregen kan worden omtrent scouting en in het bijzon der het waterwerk daarvan. WADDINXVEEN - De Roem eense predikant ds. Csaba Orban en zijn vrouw llona zullen van donderdag 24 september tot en met maandag 28 september op uitnodiging van de Centraal Her vormde Gemeente van Waddinx veen met hun dochtertje Abigél in het Gouwedorp vertoeven. Het gezin woont in Ocna Sibiului, dat in het Hongaarse gedeelte van Roemenië ligt. In de afgelopen ja- ren is er een band gegroeid tus sen Ocna Sibiuliu en Waddinx veen, niet in de laatste plaats door een reis van 20 personen (meest jongelui) in de zomer van I997 naar Ocna Sibiului. Er is daar toen heel veel goed werk verricht, werk dat door de plaatselijke bevolking zeer ge waardeerd is. Voor de kleding, die verkocht werd (tegen zeer la ge prijzen), bestond zoveel be langstelling dat de mensen buiten in de rij moesten staan wachten tot ze in groepjes van 10 naar bin nen konden. Met het geld van de kledingverkoop kunnen weer an dere projecten gefinancierd wor den. Tijdens een van de daaropvolgen de werkbezoeken werden de zi geuners van het dorp van kleding voorzien. Velen wonen in grot ten. Een gezin van I0 personen woonde in een ruimte van onge veer 10 m2. De hele situatie heeft op de men sen die Ocna Sibiului bezocht hebben, diepe indruk gemaakt. Wat een verschil in woon- en leefomstandigheden. Het stemt WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kan- kerbestrijding-Koningin Wilhel mina Fonds (KWF) heeft in Wad dinxveen ƒ24.519,- opgebracht. Van elke gulden die het KWF ont vangt komt 88 cent rechtstreeks ten goede aan kankeronderzoek, onderzoek naar nieuwe behande lingen en aan voorlichting en be geleiding. Namens het bestuur van de kan kerbestrijding in Waddinxveen bedankt huisarts B. Glaser alle vrijwilligers voor hun bijdrage. Speciale dank gaat uit naar de col lectanten voor hun geheel belan geloze inzet voor dit goede doel. Wie meer wil weten over pre ventie, vroege ontdekking, behan deling of begeleiding van kanker, kan gebruik maken van de hulp en informatielijn van de Neder landse Kankerbestrijding, tel. 0800-0226622. Voor een persoonlijk gesprek met een van de voorlichters kan men terecht op werkdagen van 10.00-12.30 uur en van I3.3O- 16.00 uur. Voor andere aangele genheden is de lijn 24 uur bereik baar via een zogeheten voice re sponse systeem. Ook op internet via www.kanker- bestrijding.nl is informatie van de Nederlandse Kankerbestrijding- Koningin Wilhelmina Fonds ver krijgbaar. Het Weekblad voor Waddinx veen is deze week in een nieuw jasje gestoken. Met een ander lo go, andere koppen en een ande re broodletter. Maar ook, met meer kleur en minder rasters. Voor de trouwe lezer van het Weekblad voor Waddinxveen zal deze metamorfose best wel even wennen zijn. Toch denken wij met dit nieuwe uiterdijk beter tegemoet te komen aan de wen sen van de lezer en adverteerder. De wellicht meest in het oog springende verandering in deze en de volgende edities is het logo. In tegenstelling tot vroeger, toen wij nog een steunkleur in het logo gebruikten, is het logo in fiillcolor uitgevoerd en dus fleuriger dan ooit Regelmatig fullcolor op de voorpagina was u reeds van ons gewend. Vanaf deze week ver schijnt het Weekblad echter elke week in kleur. Het letterteken, dat nu zowel ge bruikt is in de koppen en de broodletter, is moderner, ronder en minder zwaar. U was voor heen de inmiddels kenmerkende 'chocoladeletter’ gewend, maar na vijf jaar leek het ons tijd voor een (drastische) verandering. Over het algemeen denken wij hiermee een krant te kunnen brengen die strakker is qua uit straling. De inhoud is daarente gen onveranderd gebleven; de vertrouwde verhalen en ver trouwde rubrieken zijn geheel in tact gebleven. Natuurlijk willen wij van u als lezer graag reacties ontvangen over dit nieuwe jasje. Industrieterrein Zuid 1, Mercuriusweg 15, tel. 0182-610004 Wij zip 6 dagen per week geopend’ Een 29-jarige man uit Iran klom ’s morgens rond zeven uur op de westelijke toen van de hefbrug over de Gouwe en kon pas ’s middags tegen twee uur door de politie naar beneden worden ge praat. De Iranees is ongedeerd gebleven, maar hij zorgde wel voor problemen met het door gaande weg- en scheepvaartver keer. Rond zeven uur klom de man, die woonachtig is in het asielzoekers centrum aan de Zuidelijke Rond weg in Waddinxveen, op de hef brug waarna de politie werd ge waarschuwd door een toevallige getuige. De politie heeft gelijk contact ge zocht met de man en werd daar bij geholpen door twee Waddinx- veense jongens die in het Ara bisch met de man konden praten. De Iraniër maakte duidelijk een advocaat te willen spreken. Die is ook gekomen. Ook vrijwilligers van het asielzoekerscentrum, on der wie een tolk en een medisch begeleider, zijn naar de hefbrug gekomen. Omdat de man dreigde te sprin gen, is de brug afgezet geweest voor zowel de scheepvaart- als het wegverkeer. Dit stuitte op onbegrip bij de aanwezigen, die daardoor een andere weg moes- met een sterk regionale functie. Het levert dage lijks kruidenierswaren en versproducten aan di verse franchise-ondernemers en supermarkten waaronder Super De Boer en Spar in de regio West (Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland). De uitbreiding van distributiecentrum Waddinx veen is het directe gevolg van een in dit voorjaar door de hoofddirectie van De Boer Unigro geno men besluit het aantal distributiecentra voor het begin van het volgende millennium van negen te rug te brengen naar vijf. Op deze manier kan de logistieke dienstverlening aan onder meer 400 Super De Boer-supermark- ten met een assortiment van circa 18.000 produc ten, en circa 150 SPAR-supermarkten, nog verder worden geoptimaliseerd. Naast drie regionale distributiecentra voor snello pende producten in Beilen, ’s-Hertogenbosch en Waddinxveen, komt er uiteindelijk één nationaal distributiecentrum voor langzaamlopende goede ren in Veenendaal. Het vijfde distributiecentrum staat in Blokker van waaruit supermarktformules met een meer buurt- verzorgdend karakter als A-markt, Amax en S&K rijdende winkels met kruidenierswaren worden bevoorraad. WADDINXVEEN - Wie afgelopen zaterdag voor een bood schap Waddinxveen inging werd geconfronteerd met een omhoog starende menigte. Een steeds wisselende groep be langstellenden keek zeven uur lang naar een man die van de hefbrug over de Gouwe af dreigde te springen. Meneer en mevrouw Den Edel proosten met burgemees- tersechtpaar Jonkman op de heropening van hun sport school aan de Sniepweg. ten nemen. Dat was ook het geval voor fietsers en bromfietsers. In verband met de veiligheid van zowel de Iraniër als de burgers, was dit volgens de politie echter noodzakelijk. De leden van de vrijwillige brandweer hebben veel assistentie verleend bij het afzet ten van de omgeving en andere werkzaamheden. Het praten met de man heeft er uiteindelijk toe geleid dat hij om kwart voor twee op eigen gele genheid uit de toren van de hef brug is gekomen. De man is daar na overgebracht naar het asiel zoekerscentrum. Naar aanleiding van twee inciden ten vorig jaar bij de hefbrug in Bo skoop en Waddinxveen, zijn be veiligingen aangebracht aan de provinciale bruggen. De kooilad- ders werden toen verhoogd naar vier meter hoogte en zijn aan de onderkant afgesloten door meta len roosters. Deze maatregelen zijn echter niet voldoende geweest om de Iraniër tegen te houden. Door de ge meente en de politie zal bij de provincie worden aangedrongen op nog betere beveiliging aan de bruggen. In het azielzoekerscentrum heerst nog onduidelijkheid over de vraag waarom de man dreigde van de brug te springen. Directri ce mevrouw Jacobs: ‘We hebben nog steeds geen flauw idee waar om hij het gedaan heeft. Of we geschrokken zijn? Ach, het is ver velend, maar dat soort dingen ge beurt*. ‘Ik denk dat de mensen die zater dag bij de hefbrug over de Gouwe stonden wel erg geschrokken zijn. We proberen er uiteraard nog achter te komen wat de man heeft bewogen'. Rijnlands Waddinxveen: Kanaalstraat 12, tel.: (0182) 612 028 1 0Htono V.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1