Moeizame start Sportschutter Niels Pereboom KOOP NU, BETAAL IN FWIrente of kosten Eerste kinderen slagen voor nieuw zwemdiploma F lye r s- bas ket bal 14) verovert bij NK 3e plaats Ranglijst schakers WSV verandert snel Jeugdzwemploeg mist de finale KNVB houdt toernooi straatvoetballers Kwiek-tafeltennis verliest punten Rowah-jeugd speelt gemotiveerd Spannend slot van zomercompetitie HSW Twee nieuwe kleutergym- urenTOOS Be Fair-jeugd wint opnieuw FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! kléi if PAGINA 31 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Kinderen zwemmen af in nieuwe stijl in Gouwebad ’de Sniep’. (Foto: Mega-Color Fotoshop). mm WADDINXVEEN - De rang lijst bij de Waddinxveense Schaakvereniging WSV wordt in de eerste paar ronden van het nieuwe yerenigingsjaar da nig door elkaar gehusseld. Het gewijzigde Keizersysteem vereist dat spelers ingedeeld worden tegen hun naaste bu ren op de ranglijst. Een paar keer winnen leidt tot snel stij gen; een paar keer verliezen zo mogelijk nog tot sneller dalen. Mochten topspelers uit angst hazerij op gelijk spel koersen, dan dalen ze samen iets minder hard. De grote partij was op papier die tussen Albert Prins en Herman Smitskamp. Dat de partij de hele avond duurde was misschien een verrassing; Marissa Verbeek, Joey Roden burg, Arjan v.d. Bergh, Tim Bos, Miriam Swart, Lorette Scholten, Ilse van Leeuwen, Dylan van Vliet, Heidi Kuan en Louahab Kalai. WADDINXVEEN - De negende wedstrijd voor de zomercompeti tie van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werd afge lopen zaterdag gevist in de Hei- manswetering bij Woubrugge. Acht hengelaars vingen gezamen lijk slechts 15 kilo witvis, een zeer matige vangst. De uitslag was als volgt: IM. Rei chard 6.210 gram, 2. R. Jenner 2.830 gram, 3. J. van Elswijk 2.160 gram, 4. A. van Leeuwen I.780 gram, 5. M. van Leeuwen I.230 gram. Met nog één wedstrijd te gaan zijn de onderlinge verschillen in de 2 ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT oktober Haastrecht en alleen meisjes op woensdag 28 okto ber bij CW Zwervers. Op straat wordt vaak de basis van de voetbaltechniek geleerd. Het project heet daarom ook ’Sterren starten op straat’. Tot nu toe hebben zich 63 teams opgegeven voor deze voetbal- happening, terwijl er plaats is voor 180 teams. Via regiofinales kunnen teams zich plaatsen voor de districtsfinale op woensdag 11 november op een groot plein in het centrum van Rotterdam. Op 5 juni volgt uit eindelijk de ontknoping tijdens de nationale Shell Jeugdvoetbal- dag in een bekend stadion. Rowah, Angela de Heer wist door de sterke verdediging heen te ko men en rondde dit af met een mooi doelpunt. Hierna speelde HVOS een ander spelletje, de ‘man to man' verdediging met veel fysiek geweld werd ingezet. Hier had de aardige ploeg van coach Hans de Heer niet van te rug. HVOS won uiteindelijk de wedstrijd met I-I3. Als sluitstuk van de dag speelde het meest fa natieke team van Rowah, de D-ju- nioren. De kinderen van zeven tot tien jaar die de toekomst van Rowah gaan bepalen zagen langs de lijn een overweldigende be langstelling voor hun wedstrijd te gen Atonium (Rotterdam). Na een 0-1 achterstand kwam de te genstander er niet meer aan te pas. Stef Hoogendijk, Jelmer Sch mitt, Jaco van Veen en Nivert van Niekerk, Sander Moling en de pu blieks lieveling Mitchell Knaapen maakten de score van 13-2 com pleet Ook de goed keepende Dominick van der Tas wist waar hij voor stond. Op zondag speel den de dames A junioren uit te gen Ventura (Schiedam) wat uit liep op een doelpuntenfestijn. Na een 0-1 I ruststand liet Rowah merken dat hun verdediging pot dicht zat. Ook de tweede helft bleef Rowah geconcentreerd ver der gaan zodat de einduitslag 3- 22 werd. De doelpuntenmakers waren Marion van Ham (7), Linda Hoefnagel (5), Bianca van Ham (4), Joyce de Schipper (3), Marije van Oord (2) en Nienke Boonen. De verdere uitslagen van het af gelopen weekeinde waren: Da mes senioren Meeuwen-Rowah I2-8. Heren senioren Rowah-Sa- turnus 6-6. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense ta feltennisvereniging Kwiek heeft vrijdag de thuiswedstrijd tegen het Nieuwerkerkse NTTC-I ver loren. De nederlaag - in de eerste klasse van de afdeling Holland-West - tekende zich vrij snel af omdat Wim van Wageningen, Ronald Verboon en Kees Vos hun eerste enkelspel verloren, waarna de stand na verlies van het dubbel spel op 0-4 kwam te staan. Ronald Verboon wist er I-4 van te maken door winst op H. Sta pel, waarna Wim van Wagenin gen verrassend gemakkelijk won van Admiraal. Nadat ook Ronald Verboon van Admiraal had ge wonnen, kwam de eindstand uit eindelijk op 3-7. In de 2-promotieklasse speelde team 2 met 5-5 gelijk tegen Gouda-2, waarbij Jacques Brand en John van Spengen allebei twee maal winst boekten in het enkel spel en samen ook het dubbel naar zich toe trokken. Martien van Klink kwam niet tot winst. In de tweede klasse degradatie speelde Kwiek-6 gelijk tegen Top- Ondanks zijn nog jonge leeftijd en zijn derhalve veel oudere oppo nenten (I7-20 jaar) heeft de Waddinxveense jeugdschutter tij dens de nationale kampioen schappen op het olympische on derdeel 50 meter liggend een pri ma prestatie geleverd door het brons voor zich op te eisen. De eerste en tweede plaats wer den veroverd door W. Eggen (Heerlen) met 580 punten en M. van Grunsven (Zeeland) met een score van 577 punten. Maar het brons was voor Niels Pereboom. Ondanks de, voor de schietsport, abominabele weersomstandighe den wist de jonge Waddinxveen se sportschutter een prima resul taat van 567 punten te behalen. Opvallend hierbij was, gezien de omstandigheden, de regelmaat in de geschoten series. ‘Jammer dat ik toch nog vier keer een acht heb geschoten', was het nuchtere en tegelijkertijd realisti sche commentaar van de jeugd schutter op zijn eigen prestatie. Het begin van de wedstrijd ken merkte zich door een mengeling van nevel en motregen waardoor de lichtomstandigheden op de baan duidelijk negatief beïnvloed werden. In de eerste twee series van tien schoten bedroegen de scores re spectievelijk 94 en 93 punten. Een De Waddinxveense geweer schatter Niels Pereboom I 4) in actie. (Foto: Niels Pereboom). WADDINXVEEN - BI van Be Fair-jeugd blijft het uitstekend doen in de voetbalcompetitie. Deze keer werd er na een span nende wedstrijd met I -0 gewon nen van Leonidas BI. Door deze overwinning blijft de Be Fair-jeugd koploper met negen punten uit drie wedstrijden. Somber is het gesteld met Al. Na een ruststand van 0-2 werd er toch nog ruim verloren van Floreant met 6-2. A2 deed het een stuk beter en won met 6-3 van Ommoord. B2 moest zijn meerdere erkennen in CVC Reeuwijk BI en verloor met 4-5. B3 en B4, die goed aan de competitie waren begonnen, ver loren beiden kansloos. Wellicht doet een peptalk deze week won deren. Cl moest uit naar HION en verloren met 7-0. Bij de overi ge C-tjes ging het een stuk beter. Uit drie wedstrijden werden ze ven punten gehaald. Dl verloor met 4-0 de moeilijke uitwedstrijd bij Olympia. Gelukkig werd dit voorbeeld niet gevolgd door de overige D-teams. Zij wonnen op D5 na allemaal, waarbij de I2-I overwinning van D4 het meest in het oog springt. Bij de E-tjes en F- jes waren de resultaten deze za terdag wisselvallig. Knap was de 3-4 overwinning van El bij Soccer Boys. Er waren echter ook enke le grote nederlagen bij. Zo verl oor E6 met maar liefst 0-I6 van Nieuwerkerk en deed F4 het nog sléchter door met 0-20 van Bode graven Fl te verliezen. WADDINXVEEN/ROTTER- DAM - Het KNVB-district West 4 gaat een vier-tegen-vier straatvoetbaltoernooi organise ren. Teams met jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar kunnen zich met maximaal vijf spelers aanmelden bij het district west 4 (tel. 010- 2862133). De deelname is gra tis. Er kunnen maximaal 40 teams per toernooi worden ge plaatst. De volgorde van in schrijving is bepalend. De orga niserende verenigingen zijn: woensdag 30 september Fortu na Vlaardingen; woensdag 7 ok tober HOV; woensdag I4 ok tober Hekelingen; woensdag 2I 3. Dat het spannend was, is af te leiden uit het feit dat zes van de tien partijen in drie games wer den beslist. Henny v.d. Meulen en Herman Simons wonnen beiden twee maal, Adrie Berckenkamp kwam eenmaal tot winst. Bij de jeugd speelden drie van de vier teams een uitwedstrijd in de competitie van Holland-West. Het eerste team speelde in Lei den tegen Scylla-4 sleepte een zwaar bevochten overwinning binnen. Zhao Mah Yang won zijn drie en kelspelen, Elco Hoogendoorn won tweemaal en Martijn van Putten bepaalde tenslotte met eenmaal winst de eindstand op 4- 6. Kwiek-3 was niet opgewassen tegen het Alphense ATTC-2. Met 8-2 werd de wedstrijd verloren, waarbij alleen Peter Vermeulen twee keer wist te winnen. Jafeth Bekx en Cedric Gutz wonnen niet. Kwiek-4 verloor van het Boden- graafse Bok-3 met 8-2. Sandrine Gutz was goed voor twee over winningen, wat niet was wegge legd voor Christiaan van Dam en Henk Monster. WADDINXVEEN - De meeste jeugddteams van de Waddinx veense handbalvereniging Ro- wah/Zuidplas Assurantiënspeel den zaterdag hun thuiswedstrijd. Vele ouders en familieleden kwa men naar het ‘sportcomplex1 om daar niet alleen van het mooie weer te genieten maar kregen ook enerverende wedstrijden te zien. De meisjes-B moesten het spits afbijten tegen het op papier sterke Oliveo uit Pynacker. Na een achterstand van 0-1 werd de ploeg even met de neus op de fei ten gedrukt. De Kimmen' (van Stel en Hoffmans) zorgden er voor dat Rowah op een duidelijke voorsprong kwam van 5-1. Met nog twee doelpunten van Nicole Sloof werd de ruststand van 7-2 bereikt. Tijdens de thee kreeg de thuisploeg de opdracht mee om geen risico te nemen en de verde diging goed gesloten te houden, omdat de meisjes van Oliveo fy siek sterk kunnen aanvallen. Ro wah voerde de opdracht de twee de helft goed zodoende werd de stand van 12-6 bereikt. Buiten de genoemde Kimmen scoorde in de tweede helft ook Annemarie Coevert. De normaal veel sco rende Moniek Hoefnagel kwam vandaag niet tot scoren, haar ac cent lag vandaag meer op het ver dedigende werk. De jongens-B speelden hun wedstrijd tegen Unitas (Maassluis). Van het begin werd er met een hoog tempo ge speeld. Tot de 2-2 stand kon Ro wah nog bijblijven, hierna liep de ploeg steeds een achterstand van 4 a 5 doelpunten op. Ver in de tweede helft kon Rowah de aan sluiting maken bij een stand van 20-20. In plaats van door te druk ken sloeg de balans toch door naar de verkeerde kant en werd het 20-23. De jongens waren vol ledig leeggespeeld, zonder wissels was het voor de B-boys van Ro wah een hele goede prestatie. De meisjes-C speelden tegen het sterke HVOS uit Spijkenisse. Ex tra gemotiveerd, door de over winning van vorige week, begon nen de meisjes-C hun wedstrijd tegen HVOS. Tijdens de eerste helft werd al snel duidelijk dat de tegenstander een maatje te groot was voor de Rowah meisjes. Door goed vérdedigend werk werd de ruststand van 0-4 be reikt. De start van de tweede helft was zelfs in het voordeel van ook de cursus zelfredzaamheid, een cursus waarmee later dit sei zoen wordt gestart. Hiermee biedt het de klanten een breed pakket van opleidingsmogelijkhe den, zodat de ouders in een zelf te bepalen tempo en in een zelf gekozen volgorde hun kinderen de juiste zwemvaardigheid kun nen laten aanleren. Voor de kinderen die na het be halen van deze diploma’s een be wuste keuze maken om in de zwemsport verder te gaan, bie den de Waddinxveense Reddings brigade en de zwem- en poloclub 'Gouwestaete' cursussen die een direkte aansluiting vinden op de basisopleidingen van het Gou webad ‘de Sniep'. Vorige week dinsdag behaalden 28 kinderen het vernieuwde diploma A. Een mijlpaal in de Waddinxveense zwemgeschiedenis. De volgende kinderen behaalden deze pri meur: Kimberley van Wijk, Fa- bienne Spruijt, Wout Renirie, Na tascha de Reus, Michelle Jonk mans, Angela Stolwijk, Linda van Iperen, Anouk Groen, Danny Hellingman, Perry Smeelen, Tom Nederhoff, Patrick van Leeuwen, Mike Harkes, Mike de Pater, Ro bert Smit, Alisa de Knegt, Christi aan Verlaan, Sharon Nederhoff, kortstondige droge periode met veel betere lichtomstandigheden leverde twee series van 95 en één serie van 96 punten op. De laatste van de zes series werd afgerond met een scoren van 94 punten, om zodoende een totaalscore van 567 punten te realiseren. ‘In ieder geval heb ik de opgaande lijn goed te pakken', vervolgt Niels Pereboom. ‘In vergelijking met vorig jaar heb ik een progres sie geboekt van zo’n 20 punten'. Het resultaat in 1997 bedroeg toen 545 punten. Deze progres sie tekende zich al af tijdens een wedstrijd in Haarlem. Bij het ont breken van een juniorenklasse in Haarlem werd daar door Niels, een week voor de NK, deelgeno men in de senioren B-klasse. In een deelnemersveld van 28 se nioren bereikte hij een verdien stelijke vierde plaats met een sco re van 572 punten. Met deze sco re, tevens een persoonlijk record, viel hij net buiten de podiumplaat sen. De op de derde plaats geëindigde W. Schoen uit Zaandam haalde ook een score van 572 punten, maar schoot zijn laatste serie I punt beter dan de Waddinxveen se jeugdschutter en pakte zo doende brons. De progressie in de resultaten van de jonge Waddinxvener is ze- hinderd worden dat de overwin ning naar Jumpers ging. Uitslag 40-31. Topscoorster Anita van Unen met 10 punten. Jongens-junioren I speelde een goede wedstrijd tegen Hurricanes (Hellevoetsluis). Vooral het begin was van goede kwaliteit. Hurrica nes echter bleef rustig en kreeg naar mate de tijd vorderde meer greep op de wedstrijd. Rond de zestiende minuut in de eerste helft zakte Flyers even weg. Hiervan maakte Hurricanes dankbaar gebruik en liep een tien tal punten weg. Het niveau bleef goed en de vele toeschouwers konden genieten van een leuke strijd, waarbij Flyers steeds iets meer op achterstand werd gezet. Uitslag 61 -81Topscoorder Fred dy Hoffman met 26 punten. kopgroep minimaal. De belang rijkste titelkandidaten zijn M. Rei chard (totaal vangstgewicht 36.280 gram), A. van Leeuwen (36.160 gram), M. van Leeuwen (30.940 gram), H. Kraan (28.870 gram) en J. van Elswijk (28.400 gram). De laatste wedstrijd is tevens herfstdagwedstrijd en wordt ko mende zaterdag 3 oktober gevist in de Amstel. Het inschrijfgeld be draagt 7,50. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.30 uur. Voor de herfstdag kan men inschrijven bij A. van Leeu wen, tel. 0182-615225. 15 jaar en jonger. Bij wedstrijden in Leiden om de Hutspot Trofee van LZ 1886 kon Gouwestaete zich niet mengen in de strijd om de eerste plaats. Landskampioen DWK (Barneveld) domineerde sterk en ging ook met de meeste individuele prijzen aan de haal. Nanda Gerling deed het prima bij de meisjes onder 13 jaar met zil veren medailles op de 100 m vlin derslag (1.16.24) en de 100 m rugslag (1.16.61). Kim Midden dorp won bij de meisjes onder 15 jaar de lOO m vlinderslag, in 1.08.81en pakte met een tijd van II 1.09 brons op de 100 m rug slag. Joost Krommenhoek liet op de 100 m vlinderslag bij de jon gens onder 15 jaar een tijd van 1.03.70 noteren, goed voor een zilveren plak. Het laatste num mer, de 10x50 m vrije slag esta fette, was weer een spetterend gebeuren met een derde plaats voor de ploeg van Gouwestaete. Met een tijd van 4.45.07 lieten Saskia Captein, Jim van Leeuwen, Denise de Riet, Joost Krommen hoek, Michelle Nahon, Jos Kiens, Kim Middendorp, Mark v.d. Schrier, Inge v.d. Schrier en Jan Willem v.d. Hoek zien toch echt wel op dit niveau thuis te horen. WADDINXVEEN - De zwemdi ploma’s, zoals iedereen die tot voor kort kende, zijn vanaf nu verleden tijd. Het Gouwebad ‘de Sniep' presenteerde vorige week dinsdag haar eerste vernieuwde zwemdiploma A. Lange tijd van voorbereiding, discussies en overlegvormen met verschillende regiobaden en instanties zijn aan dit toch unieke moment vooraf gegaan. Het Gouwebad ‘de Sniep' heeft gekozen voor haar eigen opleidingsweg met als afsluiting het ‘Gouwebad De Sniep A- en B diploma'. Deze opleidingsweg wordt in een tiental baden in de Goudse regio gehanteerd. Het vernieuwde diploma kent een duidelijke meerwaarde voor de kinderen. Er is gekozen voor de zwemslagen schoolslag en enkel voudige rugslag. Deze slagen met de daarbij behorende technische uitvoering en afstanden zijn in een relatief snelle tijd aan te leren en geven een basis voor zwemveilig- heid. Het vernieuwde diploma A heeft een nieuw element in het examen namelijk de toetsing van het bewust onder water zijn en een uitbreiding in vaardigheden bij het gekleedzwemmen. De Gouwebad ‘de Sniep'-diplomalijn kent naast het A- en B-diploma dat Prins alleen verloor door een lelijke fout tegen het einde was een nog grotere surprise. Leon Willemen handhaafde zich aan de bovenkant door Anton van Nieuwkerken te verslaan. Ronald Dannis kwali ficeerde zich voor knikkeren met de grote jongens door Ar jan Hennink een beurt te ge ven. Volgens de electrische se cretaris van de wedstrijdleider hebben Ronald en Herman een gedeelde eerste plaats, met Le on op 9 punten achterstand als derde en Theo Goor als vier de. Theo had een avond lang werk om van Hans Ponsioen te winnen. Arie Kardol en Lau rens Ellers kloven een eindspel tot op het bot af. Arie stond een tijd lang een paard voor tegen een paar pionnen, maar raakte op geheimzinnige wijze het paard kwijt. Toen onder nam Laurens een winstpoging in een stelling, waarvan begin ners horen te leren, dat ze niet gewonnen kan worden. Er ontstond naar behoren een gelijk spel. Barthold Jansen, Wim Hennink en Hans van Woudenberg kropen wat dichter naar de bovenkant door behoorlijke overwinnin gen. Philipse en Van der Born ontbraken, waarmee ze uit een oogpunt van ranglijst ui teraard niets opschoten. Biniam David had hard werk om Evert Hildebrand op te brengen en Peter de Louw maakte een verdienstelijk punt tegen Wim van der Hoek, de geroutineerde jeugdclubleider. WADDINXVEEN - Het eerste competitieweekeinde voor Fly- ers-basketbal was niet succesvol. Heren I verloor de thuiswed strijd tegen Juventus en dames I haalde het niet in Den Haag tegen Jumpers. Ook heren 2 en jon gens-junioren I verloren hun wedstrijd. Daarentegen was er een mooie overwinning voor jon- gens-adspiranten I. Meisjes-kadetten I verloor van Springers. Heren I kende een goede start en nam een kleine voorsprong. Maar na een minuut of tien, toen Juventus greep kreeg op het spel van Flyers, bleek toch dat zij het betere van het spel hadden. Lang zaam kwam Juventus dichterbij, maar Flyers bleef bij de les en kon met een stand van 31-29 gaan rusten. De tweede helft ging gelijk op. Al leen was het Juventus dat beter scoorde, maar de voorsprong werd nooit meer dan tien punten, zodat de spanning aanwezig bleef en pas op het einde van de twee de helft duidelijk werd wie zou winnen en dat werd Juventus. Uit slag 61-68. Topscoorder Wolter Zwijnenburg met 22 punten. Dames I speelde twee verschil lende helften tegen Jumpers. De eerste helft lieten de Waddinx veense dames zich overrompelen door het agressieve spel van Jum pers en liepen achter de feiten aan. Zo kon Jumpers de eerste helft een duidelijke voorsprong nemen. Ruststand 25-11. De tweede helft drukte Flyers, dankzij een inzet van meer dan 100%, een groter stempel op de wedstrijd en ging fanatiek in de achtervolging. Toch kon niet ver- ker toe te schrijven aan de facili teiten die hem ter beschikking staan. In de eerste plaats de niet onbelangrijke plaats die de per soonlijke sponsor, het Enschede- se bedrijf WisseQ Automatise ring, heeft ingenomen. Door het ter beschikking stellen van electronische trainingsappa- ratuur is de jeugdschutter nu in staat om ook thuis 'droog' te trai nen, waarbij de situatie op de schietbaan volledig kan worden nagebootst. Hierdoor kan de trai- ningsintensiteit nog verder wor den opgevoerd. Het verhogen van het aantal trai- ningsuren is alleen mogelijk wan neer dat ook te combineren is met het schoolwerk. De, verle den jaar gemaakte, overstap van het Coenecoop College naar het Thorbecke Lyceum in Rotterdam heeft hiertoe een positieve bijdra ge geleverd. Binnen het Thorbecke Lyceum is vormgegeven aan een topsportaf- deling. Via aangepaste lesroos ters, trainingen op school wordt er een prima klimaat gecreëerd om sport en school met elkaar te combineren. De langere reistijden voor de schietende HAVO-VWO-student worden daarbij ruimschoots ge compenseerd door de faciliteiten die deze school biedt. KLHN IN PKUS, ^OOT !H SERVicf\ WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gymnastiekvereni ging TOOS heeft de lessen kleutergymnastiek voor de al lerkleinsten (4-6 jaar) met twee nieuwe uren uitgebreid. ‘Hollen, springen, klauteren, hinkelen; de meeste kleuters doen niets liever. Spelen en bewegen is voor kleuters het zelfde. Daarbij: bewegen is be langrijk1, aldus TOOS. De op zet van het bewegingsonder wijs van de kleuter is dat op een speelse manier moet wor den voldaan aan de bewegings- drang van de kleuter om een goede ontwikkeling te waar borgen. De kleuterlessen be ginnen gedurende tien minu ten met vrij spelen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van het kleine materiaal dat de kleuters wordt aangeboden. Vervolgens komt de ’warming- up’ met gebruik van hoepels, blokken, springtouwtjes en dergelijke. Daarna worden wekelijks de 'grote' toestellen gebruikt zoals ringen, touwen en klimramen, welke ook vaak in een circuit worden ver werkt. Tevens komen de grondvormen van bewegen zoals springen, zwaaien, klim men en klauteren, duikelen, gooien en vangen aan bod. De les wordt beëindigd met een spelletje. De leiding zorgt er voor dat er gedifferentieerd gewerkt kan worden, zodat el ke kleuter op zijn eigen niveau, op zijn eigen manier en in zijn eigen tempo bezig kan zijn. Met deze opbouw van de les wordt de kleuter een bewe- gingsrijke ontspannende les aangeboden. De kleutergym nastiek wordt gegeven aan jongens en meisjes van 4 tot 6 jaar, maar nog niet elke kleu ter is al aan gymnastiek toe. Een keertje kijken met een kleuter is altijd te proberen, dan kan men zien hoe de kleu ter het vindt. De kleuterlessen zijn op maandag in sportzaal De Duikelaar van 16.00-17.00 uur o.l.v. Trix Grit en op don derdag in de gymzaal aan de Joh. Postlaan van 16.00-17.00 uur o.l.v. Ellen Kerver. Meer informatie over de lessen, over de prijzen en wanneer men kan beginnen kan men krijgen bij het secretariaat van TOOS (tel. 0182-613839) of door een keer langs te gaan bij één van de lessen. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense Gouwestaete en 27 andere zwemverenigingen gaven gehoor aan de oproep van AZPC- ANOVA te strijden voor een plaats bij de laatste acht van de Speedo Fast Water Meet. De Waddinxveners eindigden op de 9e plaats met een achterstand op nummer 8 van 0.05 seconde. De beste individuele prestaties kwamen op naam van Kim Mid dendorp en Joost Krommenhoek. Kim werd 5e op de 100 m wissel slag bij de meisjes met een tijd van 110.97, terwijl Joost op hetzelfde nummer bij de jongens met een persoonlijk record van 1.05.96 eveneens een 5e plaats scoorde. De afsluitende estafette voor 5 meisjes en 5 jongens over 10x25 meter leverde de ploeg van Trudy Vermeulen een 6de plaats op. Kim Middendorp, Denise Bouw meester, Denise de Riet, Ramona Linting, Arijanne v.d. Valk, Roy Zirkzee, Michael Jongenengel, Geert v.d. Linde, Patrick van Keu len en Joost Krommenhoek de den 2.16.66 over de 250 meter. Gouwestaete zal dus niet aanwe zig zijn bij de finale van dit evene ment, de belangrijkste teamwed strijd voor meisjes en jongens van WADDINXVEEN - Met zijn veertien jaar mag Niels Pere boom zich rekenen tot de groep jongste geweerschutters op de discipline klein kaliber geweer. Alleen de uit Vroomshoop afkomstige Martijn Marsman is met zijn dertien jaar nog jon ger. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31