WADDINXVE Dorenda Gerst krijgt lieveheersbeestje Eerste Bridge -Kroegen tocht groot succes EuropaTuin kreeg nieuwe jas OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Financiële actie Gered Gereedschap SlaapkamerCentrum 840,- Puzzeltheek voor senioren Nieuw seizoen De Overkant Dierendag in Waddinxveen Bingo De Boog Twee cursussen handvaardigheid WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) organiseert in het najaar twee cursussen ’Handvaardigheid rond de feestdagen’. gaat door PAGINA 3 WOENSDAG30 SEPTEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN N R U R T E B E E E K E M G UITSLAGEN GROEN COLLECTEROOSTER svedex BOUWZAKEN BEZWAAR oen. I I ik* 5()% Korf/ngkU MILIEUZAKEN VERGADERINGEN -W addinxveen- iï> het (foto: A Fioole) Q 624680 svedex aupmg PUUI noniKi Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30- 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). naar de plaatsnaam, EuropaTuin Moons is nu dus EuropaTuin Boskoop. Voor het voorjaar 1999 staan nog grotere veranderingen op stapel. Euro paTuin Boskoop zal zich de komende tijd nog meer gaan toeleggen op het binnen en buiten groen en sfeer voor in en om het huis. In de maand oktober vinden er diverse workshops met droogbloemen plaats. Door de aanwezigheid van een tuinontwerper van het hoveniersbedrijf Groen Kreatief binnen EuropaTuin Boskoop heeft de klant de mogelijkheid alles voor de tuin onder één dak te realiseren. EuropaTuin Boskoop hoopt in de nieuwe opzet nog gebruiksvriendelijker, mo derner en gezelliger te zijn. Een inspirerend voor beeld voor iedere bezoeker, elk seizoen opnieuw. Onder het motto ’Alle seizoenen groen’ is Euro paTuin Boskoop helemaal klaar voor de toekomst. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN B W maken o.g.v. artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Collecterooster maand oktober: 28 sept - 3 oktober, Nat. Kollekte Geestelijk Gehandicapten 5 10 oktober, Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren 25 - 31 oktober, Diabetes Fonds Nederland Het team van EuropaTuin Boskoop voor het nieuwe logo. nenkort actie voeren. Men komt bij iedgpeen langs met loten van de Grote Clubactie. Ook zullen er open dagen worden gehouden. De vrijwilligers zijn elke woens dagochtend te vinden in de voor malige Kohnstamm-MAVO aan de Mauritslaan 55, waar men ook gereedschap kan afgeven. Bezoe kers kunnen dan ook zien waar men mee bezig is en vragen stel len. 'Kennis en gereedschap zijn hard nodig, want het gaat om mensen’, weten de mensen van de Stichting Gered Gereedschap. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 2 oktober om acht uur is er weer bingo in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Ieder een is van harte welkom. Uitslag: gedeeld I en 2: echtpaar Van Zijl en de heren Dirkson/ln ’t Veld (63,74 3e: de heren Van der Brugge (61,66 4e en 5e: het echtpaar Van der Woude en de dames Verweij/Groenendijk (61,28 Zowel het echtpaar Van Zijl als de dames Verweij/Groenendijk zijn beide lid van de bridgeclub Waddinx veen en mogen in het sterke deel nemersveld trots zijn op het be haalde resultaat. De horecagelegenheden waar de deelnemers welkom waren, wa ren De Unie, De Boeg, Kreta, Sp hinx, Tarantella, Paddles, Dia mond en Wing Wah. In een stra lende zon verplaatsten elke drie kwartier zo’n 260 mensen zich,meest lopend, door het deel BOSKOOP - Het begin januari geplande Starfestival kan door gaan en wordt gehouden in het Plantariumgebouw op het ITC. Afgelopen week heeft het ge meentebestuur van Rijnwoude hiervoor toestemming gegeven. De toegezegde ontheffing loopt vooruit op een mogelijke wijziging van de bestemming van het ge bouw waardoor dergelijke evene menten blijvend mogelijk zijn. Het bestuur van De Krooshappers heeft verheugd op dit bericht ge reageerd en zet nu alles op alles om toch op korte termijn een klinkende avond op poten te zet ten. De eerste artiesten konden al gecontracteerd worden. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond WADDINXVEEN - Om de kos ten van het versturen van gerevi seerd gereedschap naar de Derde Wereld te kunnen betalen gaat de Stichting Gered Gereedschap in Waddinxveen een actie onder de inwoners houden. In de werkplaats van de Stichting Gered Gereedschap aan de Mau ritslaan in het Gouwedorp is alles aanwezig. Van werkbank tot bu reaulade en natuurlijk vrijwilli gers. Alleen één ding ontbreekt. Er worden geen facturen geschre ven en de mensen, die de gereed schappen krijgen, betalen er niet voor. Ook de transportkosten zijn voor rekening van de stich ting. En zo gaat dat al ruim 15 jaar bij werkplaatsen van de Stichting Gered Gereedschap, dus ook in Waddinxveen. De mensen uit Waddinxveen en omgeving, be wust van de nood in vele landen, brengen geregeld gereedschap pen en materialen, die na revisie op reis naar de Derde Wereld gaan om daar voor werk en ken nis te zorgen. ‘Wij willen gaarne nog eens onderstrepen hoe ge weldig het is dat wij ook dit jaar weer al die projecten samen met u konden uitvoeren. Namens hen hartelijk dank’, aldus de vrijwilli gers van de Stichting Gered Ge reedschap. Waar overigens wel geld voor nodig is, is het versche pen van de kisten met gereviseer de gereedschappen. Van de ge meente hoeft voor het gebruik van de werkplaatsruimte geen huur te worden betaald. Voor de kosten van het transport gaat de Stichting Gered Gereedschap bin- In acht café’s en restaurants in Waddinxveen is afgelopen za terdag de eerste Waddinxveense Bridge-Kroegentocht ge speeld. In de vroege ochtenduren zijn 260 deelnemers van heinde en verre naar Waddinxveen getogen om mee te kun nen doen aan dit evenement, waarvoor zelfs in het landelijk bridgeblad van de Bridgebond geadverteerd was. Svedex, een nederlands kwaliteitsproduct. Svedex Kasten zijn leverbaar in tal van uitvoeringen met veel kleurmogelijkheden. vanaf... Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK commissie. Van deze gelegenheid werd echter geen gebruik ge maakt. De voorzitter van de bridgeclub Waddinxveen toonde zich in zijn dankwoord trots op het succes van deze dag, dat vooral te danken was aan een perfecte organisatie. Hoofdarbi ter Ton Kooijman, wereldwijd bekend als toparbiter bij alle gro te toernooien en wereld-kam- pioenschappen, had de arbitrale leiding van deze dag. Op enkele kleine, relatief simpele arbitrages na stond deze dag voor de mees te deelnemers vooral in het teken van sportief, scherp en gezellig bridgen. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN B W maken o.g.v. artikel 41 van de Woningwet bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Poolster 12, het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak Onderweg 23, het oprichten van een tuinberging Piasweg 10, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage Roosje Voshoeve 80, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Jan Dorrekenskade-Oost 31, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Abr. Kroesweg 54, het oprichten van twee warmteopslagtanks Lede 19, het oprichten van een tuinberging Molenring 29, het oprichten van een pergola Noordeinde 117, het oprichten van een garage annex berging De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen bouwplan WADDINXVEEN - Tijdens het bezoek dat het CDA op maandag 2I september jl. aan het politie bureau bracht, kreeg fractievoor zitter Dorenda Gerts door de heer A. Twigt, groepschef van de politie, een speldje in de vorm van een lieveheersbeestje. Het lieveheersbeestje symboli seert afkeer van zinloos geweld. Alle agenten van het politiekorps van de regio Hollands Midden, hebben dit speldje van hun leiding gekregen om met het dragen er van hun afkeer te tonen van zin loos geweld, waaronder zinloos politiegeweld. Natuurlijk, politie mensen moeten en mogen af en toe geweld gebruiken. Maar met het speldje geven zij aan dat zij ge weld slechts met uiterste terug houdendheid en naar evenredig heid willen toepassen. De agenten mogen het speldje op het uniform dragen. Dorenda Gerts zei in haar dank woord dat zij het lieveheers beestje namens het CDA zou dragen en de boodschap van de heer Twigt zou uitdragen: we kunnen nooit (meer) voorbij lo pen aan situaties van zinloos ge weld. Bovendien riep zij het CDA-bestuur op deze actie te steunen en te bevorderen dat alle CDA-ers het speldje gaan dragen. werken en dat de wijkagent in ere wordt hersteld. Zoals er agenten zijn die in het kader van het pro ject ’doe effe normaal’ een school adopteren zullen er weer wijk agenten zijn die een wijk adopte ren. Daarnaast levert de politie maatwerk aan het Asielzoekers centrum. Het regiokorps Hollands Midden is een van de weinige korpsen in Nederland waar nog groei in zit. bij de nieuwbouw van het bureau in I997 is met uitbreiding reeds rekening gehouden. Dat konden de CDA-ers zien tijdens de rond leiding door het bureau zoals de heer Twigt het noemt, een ge bouw van Leefbaarheid en Veilig- heidis dat midden in de regio en midden in de maatschappij staat. De werkplekken werden bezocht waarbij een toelichting werd ge geven op de wijze waarop de ta ken worden verricht en hoe prio riteiten worden gesteld. Ook werden de spreekkamers en cel len bezichtigd, de kleedruimtes, de garage en de vergadderruim- ten die eenvoudig in te richten zijn voor speciale projecten. De Christen-Democtraten kregen, mede door de enthousiaste wijze waarop Twigt over zijn vak wist te vertellen, een goed beeld van het werk van de politie. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelin gen. Alpherwetering 77, 1 kronkelwilg in de tuin H. Heijermanslaan naast de garageboxen, 1 esdoorn Jacob v. Lennepstraat, 2 esdoorns i.v.m. opdrukkende bestrating Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. van Waddinxveen tussen de Pas sage en de Gouwe van de ene speelgelegenheid naar de andere. De eerste Waddinxveense Bridge-Kroegentocht kan gezien worden als een zeer positieve promotie van Waddinxveen, de deelnemende Waddinxveense horecagelegenheden en de Bridgeclub Waddinxveen. Veel deelnemers hebben nu al te ken nen gegeven volgend jaar bij de tweede Waddinxveense Bridge- Kroegentocht weer van de partij te zullen zijn. Ontwerpbesluiten B W hebben het voornemen de volgende vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer te weigeren: de heer C.A.M. Spruijt inzake het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het mesten van 4500 eenden op het perceel nabij Noordeinde 116; de heer H.J. Spruijt inzake het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het mesten van 5000 eenden op het perceel nabij Noordeinde 116. Deze doe-cursus fs bedoeld als ondersteuning voor vrijwilligers van onder andere buurt- en speeltuinverenigingen en scholen, die rond de feestdagen weer al lerlei knutselactiviteiten gaan or ganiseren voor kinderen van 2-I2 jaar. Op de bijeenkomsten zullen aller lei knutselideëen voor verschil lende leeftijdsgroepen worden aangereikt. Cursisten kunnen tij dens deze cursus een aantal ideeën zelf uitproberen en erva ringen uitwisselen. Het materiaal wordt verzorgd door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. De cursussen worden gehouden in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat). De dagcursus is op woensdag II, I8, 25 november, 2 en 9 december van 9.30-1 I.00 uur. De avondcur sus is op donderdag I2, I9, 26 november, 3 en I0 december van 19.30 - 21.00 uur. Voor vrijwilligers bij scholen en buurt- en speeltuinverenigingen in Waddinxveen is deze cursus gra tis. Voor andere geïnteresseer den bedraagt het cursusgeld ƒ50,- Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, telefoon Ol 82-631932. BOSKOOP - Wie onlangs een EuropaTuin tuin centra is binnengelopen kan het haast niet ontgaan zijn dat EuropaTuin een nieuwe huisstijl heeft ge kregen. Samen met 4I collega EuropaTuin tuin centra hebben de twee EuropaTuin tuincentra van de familie Moons, één in Boskoop en één in Gouda, vanaf I september jongstleden een nieuwe huisstijl. De meest in het oog springende verande ring is het nieuwe logo. Tot het nieuwe logo hoort een klavertje vier wat staat voor ’vier sei zoenen groen’. Naast de nieuwe huisstijlonderde- len zoals prijskaarten, cadeaubonnen en infokaar- ten hebben alle medewerkers nieuwe kleding ge kregen die naast mooi ook volgens de niei&vste eisen perfecte bescherming geeft. Tevens heeft EuropaTuin Moons een naamsverandering onder gaan. Vanaf I september heet iedere EuropaTuin Let op! Svedex Focus: De kast die bij het Au ping programma past. COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING en ECONOMISCHE ZAKEN op dinsdag 6 oktober 1998, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Verkennende analyse t.b.v. te vervaardigen bestemmingsplan Gouweboulevard vaststellen van uitgangspunten parkeer- onderzoek Voorstel tot het (nogmaals) nemen van drie voorbereidings- besluiten voor een perceel aan de Kanaaldijk, voor een perceel gelegen tussen de woningen Alpherwetering nrs. 70 en 72, en een perceel gelegen tussen Brugweg 123 en 127. Verzoek tot wijziging bestemmingsplan Distripark t.b.v. Boers-Univeg. Stand van zaken voortgang Nieuwe Passage Huisvestingsverordening (3e wijziging) Verplaatsing weekmarkt Aanvullend advies op af te sluiten overeenkomst met Alrecon. COMMISSIE OPENBARE RUIMTE en SOCIALE ZAKEN op dinsdag 6 oktober 1998, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Beleidsplan Algemene Bijstandwet 1999 Beleidsverslag Abw 1997 Voorstel tot vaststelling gemeenschappelijke regeling voor Sterrenborgh Gouda Voorstel tot beschikbaarstellen uitvoeringskrediet voor het renoveren cq vervangen van rioleringen in de Stationsstraat c.a. en de Prinses Beatrixlaan Voorstel tot weigering milieuvergunningen voor het mesten van eenden. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. WADDINXVEEN - In de speeltuinvereniging De Over kant (Kromme Esse) is een nieuwe reeks activiteiten van start gegaan, het gaat hier om countrydansen, klaverjassen, bloemschikken, de woensdag- clubs, peuterclub, koffie-och- tenden voor senioren en de donderdagavondinloop. Eind oktober is er weer een kinderdisco. Zaterdag 26 sep tember was de openingsdag van dit seizoen. Volgende week zaterdag I0 oktober is er een feestavond met de band ’Subway’. In de herfstvakantie wordt er weer een knutselmiddag voor de kinderen gehouden en in de maand november gaat de foto club starten. Bij de vereniging wordt niet alleen aan gezellig heid gedacht. De vrijwilligers nemen ook hun verantwoordelijkheid voor de goede gang van zaken in de vereniging. Zo hebben vier vrijwilligers het certificaat Sociale Hygiëne gehaald. Dat zijn Winny van Went, Gert Boere, Willem Droog en Wil lem Schouten. Tevens heeft Leon van Went de cursus Vei ligheidseisen Speeltuintoestel- len met goed gevolg afgeslo ten. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Industrieterrein Zuid 1, Mercuriusweg 15, tel. 0182-610004 Wij zip 6 dagen per Week geopend’ De ontwerpbesluiten, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 1 oktober tot 29 oktober 1998 ter inzage bij de afdeling VROM, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624838, mevrouw E. van Wel). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kunt u nog inzage krijgen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de besluiten op de aanvragen. WADDINXVEEN - De werk groep Natuur- en Milieu-Educatie (NME) in Waddinxveen houdt zondagmiddag 4 oktober ter gele genheid van Werelddierendag een spelletjesmiddag voor de kin deren van de basisscholen in de leeftijd van 4 tot en met ongeveer 9 jaar. De middag wordt gehouden bij het dierenkampje in het War- naarplantsoen en begint om half drie. Om vier uur is de spelletjes middag afgelopen. In tegenstelling tot andere jaren, waarin een knutselwedsrtijd werd georgani seerd, zijn er dit jaar geen prijsjes aan verbonden. De kinderen krij gen wel iets te eten en te drinken. De spelletjes zijn gebaseerd op de leskist ’Meneer de Pauw’, welke ook aan de basisscholen wordt uitgeleend. De spelletjes omvat ten het herkennen van dieren met alle zintuigen. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en ontwerp besluiten kunt u tot 29 oktober 1998 bij het college indienen. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over een ontwerpbesluit of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen een afspraak maken (tel. 624838). Uw persoonlijke gegevens worden, als u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een gemotiveerd verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen heeft ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. die dag werden zeer uitvoerig uit geplozen, om maar niet te spre ken van nogmaals gespeeld. Er werd bewonderend gekeken naar de zeer goed gevulde prijzentafel; alle deelnemers kregen een prijs. Binnen een half uur na het spelen vaq de laatste spellen was de uit slag bekend en konden de deel nemers nog protest aantekenen tegen de uitslag bij de protest- Starfestival VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Lindengaarde 19, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning annex garage Alpherwetering 45, het oprichten van een tuinberging WADDINXVEEN - Afgelopen voorjaar is de afdeling senioren van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) in het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) van start gegaan met het uit lenen van legpuzzels. In verband met de toenmalige verbouwing van het activiteiten centrum was er geen goede ruim te voor deze voorziening beschik baar. Daar is echter verandering in gekomen. De ruim 500 puzzels, variërend van 300 tot 3000 stuk jes, zijn nu te vinden in de leeszaal naast het kantoor van de SWW in het Anne Frank-centrum. Mensen die graag legpuzzels maken kun nen lid worden van de puzzel theek. Zo’n lidmaatschap kost f 5,- voor een halfjaar. Iedere dins dagochtend is de puzzeltheek ge opend van 10.00 tot II.30 uur. Men kan zo vaak komen lenen als men maar wil. Er wordt een uit- leenperiode van zes weken ge hanteerd, maar verlenging is eventueel mogelijk. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Otto-erf 34, 1 boom in de voortuin Molenring 139, 1 boom in de tuin Heggewinde 21, 1 conifeer in de tuin Alpherwetering 79, 1 berk in de tuin Het rooien van deze bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Het dragen van het lieveheers beestje is overigens geen Wad dinxveense aangelegenheid. De in Noordwijk gevestigde Stichting ’Tegen zinloos geweld’heeft al meer dan 25 duizend speldjes verkocht, waaronder grote aan tallen aan diverse politiekorpsen. De opbrengst gaat naar slacht offers van geweld en naar voor lichting over geweld. De CDA-fractie hield het groot- fractie-beraad die dag op uitnodi ging van de politie op het bureau aan de Limaweg. Zoals gebruike lijk was er eerst gelegenheid om over allerlei onderwerpen uit de gemeentepolitiek te spreken. Vervolgens hield de heer Twigt, groepschef algemene politiezaken van het regiokorps Hollands Mid den een inleiding over de organi satie van de politie in onze regio. Het district IJssel en Gouwe, waarbinnen Waddinxveen valt, is continu in beweging. Binnenkort zal worden gestart met gebieds gebonden werken door twee zo genaamde selfsupporting teams; één in Noord (Waddinxveen/Bo- skoop) en een team in Zuid (Nieuwerkerk aan de IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen/Moerkapelle. Het is de bedoeling dat agenten weer zoveel mogelijk in één plaats gaan Vanaf juli konden de deelnemers zich aanmelden. Na een aanvan kelijk trage start liep het de laat ste weken storm. Tot grote ver bazing van de organisatiecommis sie en het bestuur van de Bridgeclub Waddinxveen werd midden vorige week de inschrij ving gesloten met in totaal I28 paren en 5 reserveparen, achter de hand gehouden voor het geval er één of meerdere koppels niet zouden komen opdagen. Ondanks concurrentie van de lan delijke goed aangeschreven Sche- veningse Stranddrive en een kroegentocht in Alphen a/d Rijn was het deelnemersveld onver wacht groot. Zelfs enkele beken de landelijke en districtsspelers togen naar het Waddinxveense om hier in totaal 32 spellen bridge te spelen. De eerste enthousiastelingen meldden zich al voor de officï ele aanmeldingstijd van 09.30 uur. Om I0.00 uur had iedere deelne mer zijn programmaboekje in ontvangst genomen en kon men zijn/haar startpunt gaan opzoe ken. Om half elf gaven de 8 pub- leiders het startsein en begon men de ochtendsessie van 4 ron den van elk 4 spelen op 8 ver schillende lokaties. Na de lunch in de diverse lokaties werd om twee uur de middagzitting van weder om 4 ronden van elk 4 spellen ge start. Om I6.45 uur was een ie der uitgekaart en ging het richting Anne Frank Centrum, de speello- katie van de Bridgeclub Waddinx veen en na de verbouwing volle dig toegerust om een zo groot gezelschap van 260 mensen te ontvangen. Om de uitslagencom missie even de kans te geven met gebruikmaking van een ingenieus computerprogramma van eén van de leden de einduitslag te be rekenen, konden de deelnemers genieten van een gezellig stukje li ve muziek. Nog vele spellen van

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3