Al zes keer Asielzoeker in hefbrug (4) Cursus over het geloof hulptransport naar Roemenië High tea met trouwe leden Open Huis in Provinciehuis Voor Ethiopië tekenden 450 kinderen AH Zevenhuizen in de race voor beste winkel Eddy Cristiani zingt bij ANBO in ’Souburgh’ Oude sneeuwschuif naar Pelhrimov Vierstroom werkt Aanleg N209 in oktober Inbraak in huis en auto samen met ’Easy Do’ Muziekavond van NIVON Fietstocht voor 50-plussers PAGINA 13 WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN r Privatisering Dankbaarheid Normen LEZERS SCHRIJVEN ('Foto: Nolda Hootsmans). V Beoordeling vindt plaats op diver se aspecten, zoals dienstverlening aan de klant en het aanbod in de winkel. Het kritisch oog van de Het jonge publiek werd toen gevraagd de indrukken in een tekening vast te leggen. Het re sultaat was een verzameling van 450 tekeningen. Betty Jonkman reikte de prijzen uit. Omdat zij ook jurylid was geweest, samen met de kunste nares Anke Mensink en het kerngroeplid ir. Witte de Vos, vvist zij van iedere tekening wel enige bijzondere kwaliteiten te melden. De groepsprijzen waren fraaie boeken met verhalen. De indivi duele prijzen waren allemaal verschillend. De eerste prijzen bestonden uit een rugzak, een leren etui en een poëziealbum. De groepsprijzen werden ge wonnen door groep 3 Dick Bru- naschool (Essengaarde), groep 4 De Regenboog (Jacob Catslaan), aan 1.300 schoolkinderen aan geboden optreden van het kin- dercircus Ethiopië. Waddinxveen de portemonnee gestolen. Zij was aan het winkelen in een winkel aan de Passage en had haar portemonnee in een tas in het winkelwagentje gelaten. Toen ze even weg was geweest was de portemonnee verdwenen. als u suggereert pas na vijf jaar. Welnu, de ervaring is dat asiel zoekers, in het algemeen gespro ken, tot het uiterste door blijven procederen en soms zelf een tweede of een derde asielverzoek tussentijds indienen. Op het mo ment dat iemand raakt uitgepro cedeerd, wordt er opnieuw om asiel gevraagd of vertrekt men met onbekende bestemming. Kom ik bij het volgende: u weet, net zoals ik, dat zodra de asiel zoeker Nederland binnenkomt hij of zij het (vervalste) paspoort achter heeft gelaten in het vlieg tuig (zie de laatste tv-documen- taire van ’Zembla’). Vaak is dit op aanraden van de mensensmokkelaar (de reisagent) gebeurd. Dat betekent dat wij, de WADDINXVEEN/BOSKOOP - De afdeling Waddinxveen-Bo- skoop van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (AN- BO) houdt woensdagmiddag I4 oktober om vier uur in de recre atiezaal van zorgcentrum ‘Sou- burgh‘ (Prins Bernhardlaan) haar jaarlijkse najaarsvergadering. Tijdens het huishoudelijk gedeel te van deze vergadering zal onder meer het werkplan van de plaat selijke ANBO-afdeling aan de or de komen, terwijl ook nadere mededelingen omtrent het op handen zijnde samenwerkings- JAN VAN DER LAND Eksterdreef 45 Waddinxveen WADDINXVEEN - In een fees telijk met alle winnende kinder tekeningen versierd lokaal van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) heeft Waddinxveens burge meestersvrouw Betty Jonkman- Kootje de prijzen uitgereikt van de door de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen over Ethiopië gehouden tekenwedstrijd. Er waren heel wat tekeningen ingestuurd en ook nog eens in een enorme variatie. Van elk van de zes groepen die een groepsprijs had gewonnen wa ren alle tekeningen te zien. Bovendien waren er negen indi viduele prijzen. De kinderen die een prijs hadden gewonnen wa ren uitgenodigd en wachtten met spanning op de uitslag. De tekenwedstrijd van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen volgde op het vlak voor de zomervakantie WADDINXVEEN - Op vier maandagavonden wordt in het gebouw van de hervormde Eben Haëzerschool (jan Dor- rekenskade-Oost) de oriënta tiecursus ’Christelijk geloof gegeven. De prijs van de cur sus bedraagt 25,- (inclusief cursusmap). De cursus wordt DEN HAAG/WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag I7 oktober van twaalf tot vier uur houdt de pro vincie Zuid-Holland open huis in het geheel vernieuwde Provincie huis aan het Zuid-Hollandplein in Den Haag. Na drie jaar is de nieuwbouw ge reed en de renovatie van de be- stuursvleugel afgerond. Tijdens het Open Huis kunnen ook Wad- dinxveners kennismaken met de ‘golvende’ kantoorgebouwen en het nieuwe openbare plein daar omheen. Er zijn onder leiding van gidsen speciale rondleidingen door het gebouw. Daardoor is een goede indruk te krijgen van de bijzonde re architectuur en de in het ge bouw geïntegreerde kunstwer- WADDINXVEEN - Bestuursleden en vrijwilligers van de sinds dit jaar in Waddinxveen zetelende Stichting ZoBeRo (Zoe- termeer-Benthuizen-Roemenië) zijn weer teruggekeerd van een tiendaagse reis uit Roemenië. Het was hun zesde hulp transport. ken over de tijd van toen op gang. Mevrouw S. Verwey opende met een indrukwekkende staat van dienst gedurende haar 30-jarig lidmaatschap. Zij zat in het afdelingsbestuur, in de agrarische commissie (waar van zij ook landelijk vertegen woordigster is geweest) en zij be sloot haar loopbaan in het pro vinciaal bestuur. Mevrouw Vis vertelde over een uitwisselingsreis naar Zwitserland die in 1954 maar ƒ75-, kostte. En thousiast vertelde ze dat ze er vorige week weer was geweest en dat ze nog veel herkende. WADDINXVEEN/GOUDA - Vereniging De Vierstroom (kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening) werkt sinds deze maand samen met ’Easy Do’, die zich bezig houdt met het wassen, strij ken en stomen van kleding. Ook voert het bedrijf kle ding- en schoenreparaties uit. De te behandelen spullen worden thuis opgehaald en ook weer thuis afgeleverd. Leden van Vereniging De Vierstroom krijgen een aan zienlijke korting op deze diensten. Easy Do haalt de kleding thuis bij de klanten op en le vert het binnen 48 uur ook weer af. Voor reparaties geldt een drie-dagen servi ce. Klanten hoeven hun huis dus niet te verlaten; een uit komst voor mensen die slecht ter been zijn of voor drukke gezinnen. De spullen kunnen ook ’s avonds wor- den gebracht en gehaald. Vereniging De Vierstroom biedt haar leden korting op de diensten van Easy Do, va riërend van I5 procent tot 30 procent. Dit betekent dat het stomen van een re genjas of mantel in plaats van 19,50 nu 14,63 gaat kosten. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het NIVON houdt dinsdagavond I3 oktober om acht uur in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) een avond over klassieke muziek. Henk Romein uit Zuid-Beijerland zal dan hoofdzakelijk Wolfgang Amadeus Mozart belichten. Deze componist is maar 35 jaar oud ge worden, maar heeft wel meer dan I.000 muziekstukken gecompo neerd. De Zuid-Beijerlander zal er geen ‘zware’ avond van maken, maar het een en ander op luchtige wij ze vertellen en natuurlijk ookmu- ziek laten horen. Voor veel mensen die voor het eerst naar klassieke muziek zullen luisteren zal het een ontdekking zijn. De toegang voor niet-leden is gratis. Niet-leden betalen 2,50. Voor meer informatie tel. 0182-615848 of 0182-613563. in kaart’ (cartografie-tentoonstel- ling) en ‘Zuid-Holland in beeld1 (kunsttentoonstelling) bekijken. Verder zijn er internet-demon- straties, muziek en diapresenta ties en kan het provinciaal ram pencoördinatiecentrum en de bi bliotheek worden bezichtigd. vangst nemen van een pakket is de dankbaarheid van deze men sen moeilijk te omschrijven, maar hartverwarmend. Ook als deze mensen niet worden bezocht en men gewoon door het land rijdt, is het elke keer weer schrikken bij de confrontatie met de schrij nende situatie op het Roemeense platteland. Veel gezinnen zijn verstoken van gas, water en electriciteit. Deze gezinnen leven ver onder de ar moedegrens. Als men dan be denkt dat deze grens weer ver onder de armoedegrens van Ne derland ligt, krijgt men een idee hoe slecht deze mensen het in materieel opzicht hebben. Als men al een baan heeft, is een maandsalaris van ƒ150-, geen uit zondering. Gesteld kanm worden dat in alle opzichten de platte landsbevolking nog zeker 50 jaar achter loopt ten opzichte van het westen. Toch mag ook vermeld worden dat er structurele verbeteringen waarneembaar zijn. De wegen worden beter onderhouden, het telefoonnet breidt elk jaar uit, de winkels leveren een steeds beter assortiment en als vakantieland komt Roemenië steeds meer in de markt. ken. Bezoekers kunnen tijdens het open huis de drie tentoon stellingen ‘Van afbraak tot nieuw- over In het Anne Frank centrum, werden leden en oud-leden van de Nederlandse Bond Voor Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen van zeventig jaar en ouder getracteerd op een high tea. (Foto: Sjaak Noteboom). Waddinxveens burgemeestersvrouw Betty Jonkman-Kootje helpt winnares Annemieke bij het uitpakken van haar eerste prijs van de door de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen gehouden tekenwedstrijd over Ethiopië. thousiaster dan we al waren1. De Albert Heijn-franchisewinkel in Zevenhuizen moet, samen met zeven andere supermarkten, nog één ronde gaan in de strijd om de titel Beste Albert Heijn-Franchi- uur is van een 62-jarige vrouw uit sewinkel van Nederland 1998. Na een jureringronde blijven er vier winkels over. Wie zich daar van de Beste onder de besten mag noemen, wordt op 31 okto ber 1998 tijdens een feestavond, waarbij ook de vier winkels aan wezig zijn, bekend gemaakt WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederland se Bond voor Plattelandsvrou- wen-Vrouwen van Nu heeft in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een high tea gehouden voor alle leden en oud-leden van af zeventig jaar. Ongeveer twintig dames kwamen op de thee. Onder hen waren mevrouw Vis, die al sinds 1935 lid is van de Plattelandsvrouwen, en de 89-jarige mevrouw Bottema, de oudste van het gezelschap. Onder het genot van lekkere ge bakjes, koeken en hartige Engelse lekkernijen, kwamen de gesprek- ZEVENHUIZEN - Supermarkt Al ben Heijn in Zevenhuizen is in de race voor de beste franchisewin- kel 1998 van het Zaanse concern. Vorige week maakte Albert Heijn de finalisten bekend in de Albert Heijn-Beste Winkel Wedstrijd. In elke Albert Heijn-regio is een winnaar aangewezen. De Albert Heijn-winkel in Zeven huizen bleek de beste in Zuid- Holland. De supermarkt scoorde hoog op het verlenen van service, op de prestatie van de winkel en op het assortiment. Inmiddels is de Albert Heijn-Bes te Winkel Wedstrijd een jaarlijks terugkerend fenomeen. De win kels, inclusief de franchisewinkels, Voor meer informatie kan men bel len P. Noorlander, Bilderdijklaan 28, Waddinxveen, tel. 0182-618129 of strijden daarbij fel om de titel tel. 06-51565718. Beste Winkel en Beste Franchise- winkel. De supermarkten worden beoordeeld door een vakjury. Bij alle Albert Heijn-supermark- ten staan de wensen van de klant centraal. Gedurende De Beste Winkel Wedstrijd kan elke winkel laten zien waarom hun klanten zo tevreden zijn. BLEISWIJK/WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Holland start begin deze maand met de aanleg van de parallelweg langs de pro vinciale weg N209 in Bleiswijk. Het gaat om het nog ontbrekende gedeelte van de parallelweg in die gemeente, tussen rijksweg Al2 (Utrecht-Den Haag) en de Groendalseweg. De werkzaam heden zijn naar verwachting in april volgend jaar gereed. De meeste werkzaamheden vin den los van de huidige route plaats en zullen dus geen grote vertragingen veroorzaken. Wel zal het verkeer enige hinder on dervinden als de nieuwe parallel- bouw1 (fototentoonstelling over weg op de Anjerweg wordt aan- het bouwproces), ‘Zuid-Holland’ gesloten. Er wordt naar gestreefd de verkeershinder zoveel moge lijk te beperken. De nieuwe parallelweg verbetert de verkeersafwikkeling en de ver keersveiligheid op dit traject van de N209. De vele uitritten en de A.v.h. Hartweg sluiten in de nieu we situatie niet langer direct aan op de hoofdrijbaan, maar worden via de parallelweg ontsloten op de Groendalseweg en de Anjerweg. Zo neemt het potentieel aantal gevaarlijke punten op de N209 aanzienlijk af. De kosten van het project bedragen zo’n 3,5 miljoen gulden. Na het lossen kwamen alle chauffeurs bijeen in Suceava, waar het weekeinde werd doorge bracht. Een aantal van hen nam de gelegenheid waar om op zaterdag met de voorzitter L. Weerheim de plaatsen en de mensen te be zoeken waarvoor zij de reis had den georganiseerd. Bij het in ont- Ik wil graag reageren op de inge zonden brief van Henk de Bas van woensdag 23 september in het Weekblad voor Waddinxveen over de zelfmoordpoging van de Iraanse asielzoeker en het daar mee samenhangende asielvraag- stuk. Vooropgesteld ben ik het volledig met u eens dat de, door u, aangegeven opmerkingen, die gedaan zijn door de toeschou wers bij de zelfmoordpoging, vol strekt afkeurenswaardig zijn. Waar ik het met uw betoog ech ter niet mee eens ben is dat vol gens u de Nederlandse overheid vreemdelingen die een verzoek om toelating als vluchteling doen, jaren achtereen laat wachten op een beslissing. Met deze stelling haakt u aan bij soortgelijke, op onwaarheid en onwetendheid gefundeerde, me ningen zoals die te lezen zijn in verschillende media. Ik noem dit dan ook tendentieuze berichtge ving. Met deze opmerking doet u mij en mijn collega’s van de Immi gratie- en Naturalisatiedienst (IND) onrecht. Zoals u waarschijnlijk wel weet bestaat in Nederland de 24-üurs procedure voor asielzoekers. Dat betekent dat zodra iemand in Nederland arriveert en een asiel aanvraag doet, hij of zij binnen 24 uur te horen krijgt of het asielre laas voldoende aanknopingspun ten biedt om (voorlopig) toegela ten te worden in Nederland. Is dit niet het geval, dan wordt hij of zij teruggestuurd met hetzelfde vliegtuig of indien dat niet meer mogelijk is geplaatst in het grens- hospitum in Amsterdam. Ik wil hier niet de hele asielproce dure beschrijven, daarvoor is de ruimte te kort. Ik wil wel bena drukken dat iedere vreemdeling die een asielaanvraag doet binnen redelijke termijn (korter dan zes maanden) een (eerste) beslissing op zijn of haar asielaanvraag krijgt. Een beslissing die pas geno men wordt na zorgvuldig onder zoek, geheel en al toegespitst op de individuele situatie. In het geval zijn of haar asielaan vraag wordt afgewezen, dan is er de mogelijkheid om daar tegen bezwaar te maken. Eventueel vervolgd door een beroepspro cedure bij de rechtbank (vreem delingenkamer). Uit het oogpunt van de rechtsbe scherming terecht, maar dat houdt dan wel in dat de uitkomst van zijn of haar asielaanvraag lan ger duurt, aangezien zijn of haar aanvraag een van de vele is uit het ieder jaar toenemend aanbod. Ik wil hierbij wel vaststellen dat iedere asielzoeker voor dat mo ment de eerste beslissing inmid- WADDINXVEEN - Tussen woensdag 30 september 20.00 uur en donderdag I oktober 8.00 uur is ingebroken in een auto die aan de P.C. Hooftstraat. Een ruit is ingegooid en een mobiele telefoon is gesto len. Donderdag I oktober tussen 17.00 en 23.15 uur is ingebroken in een woning aan de Schaepman- hoeve. Een raam op de eerste verdieping is geforceerd, waar door men naar binnen kon. Er wordt een geldbedrag en een ste reo-installatie vermist. WADDINXVEEN - De afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) houdt dinsdag 13 okto ber de vijfde en laatste fietstocht voor 50-plussers van dit seizoen. De tocht van ongeveer 40 kilo meter gaat deze keer richting Vlist. Bij goed wordt om 10.00 uur vertrokken vanaf het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen pad). Zowel voor het vertrek als na af loop van de tocht is er gelegen heid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-cen trum. De kosten voor deelname zijn f 4,- per persoon (inclusief drie consumpties). Alle enthousiaste fietsers vanaf 50 jaar en ouder zijn van harte wel kom. Het is niet nodig zich van te voren op te geven. Men kan op de dag zelf in schrijven. Indien het weer zodanig is dat men twijfelt of de tocht doorgaat, kan men ’s morgens contact op nemen met de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, telefoon 0182-615555 of 0182-631932. Eén en ander is een gevolg van een niet-communistische presi dent, die sinds vorig jaar ook een niet-communistische regering heeft samengesteld. Ook de pri vatisering is nog in volle gang. Hoewel het nog een groot aantal jaren zal duren voordat Roe menië een beetje de West-Euro- pese situatie kan benaderen, gaat het langzaam de goede kant op. Voor de stichting ZoBeRo reden om nog een groot aantal jaren door te gaan met het organiseren van de zo noodzakelijke hulp- transporten naar Roemenië. Eenmaal terug in Nederland, kre gen alle chauffeurs een bos bloe men. Ter afsluiting van dit trans port zal over enkele weken nog een sponsoravond worden ge houden. Mensen die de doelstelling van de stichting ZoBeRo willen onder steunen, kunnen een bedrag overmaken op bankrekeningnum mer 325944776 ten name van de Stichting ZoBeRo. Zij die kleding of schoeisel ter be schikking willen stellen, kunnen van maandagmorgen tot en met zaterdagavond terecht bij de loods van bestuurslid Rademaker aan het Noordeinde 46bis in Waddinxveen. verband van de plaatselijke oude renorganisaties (KBO, PCOB en ANBO) mogen worden ver wacht Daarnaast zal de onder meer met ouderenbeleid belaste PvdA-wet- houder drs. Aad van Holsteijn aanwezig zijn, zodat in ieder geval meer inzicht in het gemeentelijk ouderenbeleid kan ontstaan. Deze ledenvergadering zal wor den afgesloten met een koud buffet en tussen half zeven en kwart over zeven met een optre den van de zingende gitarist Eddy Christiani. groep 5 Prins Willem-Alexan- derschool, groep 6 Dick Bruna- school (Zuidplashof), groep 7 Koningin Julianaschool en groep 8 De Regenboog (Peter Zuid- laan). De individuele prijswinnaars wa ren groep 3 en 4 eerste prijs: Annemieke, groep 3 Koningin julianaschool, tweede prijs: Ste ven, groep 4 De Regenboog (Peter Zuidlaan), derde prijs: St- effie, groep 4 Dick Brunaschool (Sperwerhoek); groep 5 en 6: eerste prijs: Adis, De Regen boog (jacob Catslaan), tweede prijs: Sander Prins, groep 5 Prins Willem-Alexanderschool, derde prijs: Thot Knoop, groep 6 Koningin Julianaschool; groep 7 en 8: eerste prijs: Lies v.d. Voort, groep 7 De Regenboog (Peter Zuidlaan), tweede prijs: Pieter Slaman, groep 8 De Re genboog (Peter Zuidlaan), derde prijs: Charlotte, groep 8 Dick Brunaschool (Essengaarde). Koningin Beatrix verricht vandaag (woensdag 7 oktober) de officiële opening van het Provinciehuis. Vanwege het grote aantal gasten zijn het Provinciehuis en het Zuid-Hollandplein deze dag niet voor het publiek toegankelijk. jury ging regelmatig over de schappen en ’performance’ van de medewerkers. ‘Onze supermarkt geparkeerd stond is een dorpswinkel, maar wel met stadse normen1, zegt supermarkt manager Jeroen van den Berg. ‘Dankzij de band die wij met vele vaste klanten hebben opgebouwd, is de sfeer ongedwongen. Maar we stellen wel heel strikte eisen aan de kwaliteit van ons assorti ment*. ‘De versafdelingen moeten er altijd tiptop uitzien en dankzij een zorgvuldig assortimentsbe- heer hoeven we gelukkig bijna nooit ’nee’ te verkopen. Deze overwinning maakt ons nog en- Portemonnee gestolen WADDINXVEEN - Donderdag I oktober tussen 10.45 en I 1.00 WADDINXVEEN - De Waddinx- veense gemeenteraad heeft op voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders inge stemd met het kopen van een nieuwe sneeuwschuif van 22.500 gulden. Het afdankertje kan mis schien aan Waddinxveens Tsje chische zustergemeente Pelhri mov gegeven worden. Dit jaar heeft de gemeente de au- tolaadkraan al vervangen. Deze autolaadkraan wordt tevens inge zet voor de gladheidbestrijding. Inmiddels is gebleken dat de voor deze auto gebruikte sneeuwschuif dels heeft ontvangen, en niet zo- eveneens vervangen dient te wor den. Bij de vervanging van de au tolaadkraan was namelijk niet voorzien in gelijktijdige vervan ging van de sneeuwschuif. Het ombouwen en geschikt maken van deze sneeuwschuif is echter vrij kostbaar (ongeveer ƒ5.000,-) en is gezien de leeftijd van de sneeuwschuif (twintig, jaar) ook niet verstandig. De technische af schrijvingstermijn is gesteld op tien jaar. Nederlandse overheid, te maken hebben met een vreemdeling die zijn of haar nationaliteit niet kan en wil aantonen. Zodra hij of zij is uitgeprocerdeerd komt vervol gens de uizettingsproblematiek aan de orde. Vanwege het niet beschikken over een reisdocument zal er een zogenaamde laissez-passez aange vraagd moeten worden bij de au toriteiten van het land van her komst van de asielzoeker. Ik kan u garanderen dat dat erg moeilijk gaat. De autoriteiten van dat land moeten er bijvoorbeeld over tuigd worden van de identiteit van de asielzoeker en dat is zeer tijdrovend. Daarnaast zijn er landen waar de Nederlandse overheid op grond van een uitspraak van de Tweede Kamer voorlopig vreemdelingen niet laat verwijderen. Iran is zo’n voorbeeld. U kunt het eens of niet eens hier mee zijn, feit is dat het hier om een uitspraak van onze volksver tegenwoordigers gaat, waar wij als ambtenaren aan gebonden zijn. Ook zijn er landen waar helemaal geen centraal gezag (meer) heerst, bijvoorbeeld Somalië. Voor ons is het dan onmogelijk om vervangende reisdocumenten te regelen. Ik heb dan de volgende vraag aan u. Kan de Nederlandse overheid aansprakelijk worden gesteld voor de moeilijke gang van zaken bij het aanvragen van een vervan gend reisdocument, omdat de asielzoeker willens en wetens niet (meer) beschikt over reis- of identiteitsdocumenten? Volgens mij moet er op deze vraag ontkennend worden geant woord. Overigens heeft de rege ring en de Kamer terecht het wetsvoorstel aangenomen waarin vreemdelingen die zonder reis of identiteitsdocumenten Neder land binnen komen een verplich ting wordt opgelegd om hiervoor een passende en geldige verkla ring te geven. Ik verzoek u hierbij het geven van een mening over zo’n ingewikkel de materie voortaan beter voor te bereiden en niet, zoals nu, een eenzijdig en gemakkelijk beeld te geven. Dat wordt in ons land al veel te veel gedaan, waardoor het maatschappelijk draagvlak voor de opvang van asielzoekers steeds meer afneemt. Hierbij refereer ik aan de uit komst van de NIPO-enquete van zaterdag 26 spetember waaruit blijkt dat driekwart procent van de ondervraagden de toestroom van asielzoekers ongewenst vindt en bijna 90 procent beperkende maatregelen eist (de Volkskrant van 26 september 1998, pagina 7). Bovendien geeft u in uw ingezon den stuk aan dat ‘velen met mij vinden dat dit beleid moet wor den aangepast*. Ik kan eerlijk ge zegd niets met zo’n opmerking. Er zullen ook velen zijn die nog een strengere asielprocedure wil len zien, zoals blijkt uit het eerder aangehaalde NIPO-onderzoek. Asielzoekers, maar ook de over heidsinstanties die zich hiermee bezighouden, zijn met een even wichtige en correcte voorlichting gebaat. Een aantal voedselpaketten wordt verdeeld onder de Roem eense bevolking in de omgeving van Suceava. (Foto: StichtingZo- BeRo). Het konvooi van vier grote vrachtwagens en twee begelei- dingsvoertuigen (volledig selfsup porting) vervoerde ongeveer 100 ton goederen naar het armste deel van het land, het in het noordoosten gelegen Moldavië. Deze goederen, voornamelijk conserven, kleding en schoeisel, maar ook schoolmateriaal, ver bandmiddelen, olie, meel, zeep, geestelijke lectuur in de Roem eense taal, multivitaminen, bed den en matrassen, kinderwagens, speelgoed en electronische or gels, werden gratis ter beschik king gesteld of tegen gereduceer de prijzen ingekocht. I Dit was mogelijk door de vele schenkingen van de door het hele I land wonende financiële sponsers. Tevens brachten de ouders van de leerlingen van drie Waddinx- veense scholen een bedrag van ongeveer ƒ900-,- bij elkaar, waar van ongeveer zestig grote voed- selpaketten konden worden ge kocht Alle goederen konden tijdelijk worden opgeslagen in een grote leegstaande loods van de aan de Dorpstraat in Waddinxveen ge vestigde firma Cammeraat die deze belangenloos ter beschik king stelde. Na midden in de nacht te zijn uit gezwaaid, kwamende 12 I chauffeurs na een vierdaagse heenreis via Duitsland, Oosten rijk, Hongarije aan op drie be stemmingen Bacau, Piatra Neamt en Suceava. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren er aan de Hongaarse en Roemeense grens geen problemen. De volgende dag werden, na af werking van alle formaliteiten van de plaatselijke douane, de ingeza melde goederen uitgeladen in de depots van volledig te vertrou wen Nederlandse en Roemeense contactpersonen. Helaas komt het nog steeds voor dat in Nederland verzamelde hulpgoederen zodanig worden achtergelaten dat deze goederen even later terecht komen op de zwarte markt in Roemenië. I Ter voorkoming hiervan heeft het bestuur van de stichting haar con- tactpersonen zorgvuldig geselec teerd. Na de plaatselijke distibutie van de goederen blijven zij con troleren of er geen goederen ver kocht worden in de zwarte han del. gegeven op 2, 9, 16 en 23 no vember van 20.00 uur tot 22.00 uur. Voor inlichtingen of aanmel dingen kan men bellen met Pieter Oudenaarden, tel. 0182-632154, of met Marco Steehouwer, tel. 0182- 617042. •V --

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13