Millennium is een gezamenlijk probleem ‘Als sfeer goed is, smaakt het eten lekkerder IJZER MOET JE SMEDEN ALS HET VUUR HEET IS!! ED REUSKEN Consumenten in marktcommissie Herbenoeming leden van het Ouderenplatform “Leden van de Coöperatieve Rabobank Waddinxveen:” Bekijk én beleef Waddinxveen in vogelvlucht. ’Cara en geneesmiddelen’ GOUDA/WADDINXVEEN - Het Goudse Groene Hart Zie kenhuis houdt dinsdagavond 13 oktober om acht uur in samen werking met het onafhankelijke GeneesmiddelTeam een pu- blieksvoorlichtingsavond over bewust en zorgvuldig genees- middelgebruik voor mensen met cara (astma-COPD). Inloopmiddag Licht gewond bij botsing Rioolinspectie kost meer geld WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad heeft een aanvullend krediet van f 21.600,- beschikbaar gesteld voor extra werkzaamheden in het kader van de inspectie van het gemeenteri- ool in de Oranjewijk. A Polonaise Sappig biefstukje Jaren tachtig Oud gezegde Uw specialist op het gebied van: Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren Millenniumproof Bij ’t vuilnis Hoe? Kijk voor meer informatie op de pagina hiernaast. Aanzienlijke toename aantal bouwvergunningen WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad heeft 32 mille op tafel gelegd om dit jaar een extra kracht te kunnen beta len bij het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht. Voor dat doel hadden B. en W. eerder al 10 mil le gehaald uit de post ’onvoor zien’. Van 18 september tot en met 17 oktober 1998 brengen wij onze smeedijzeren roedes onder uw aandacht. Bij aankoop, gedurende deze periode, geven wij u op smeedijzeren roedes 10% korting. 'sz< PAGINA 17 WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Sjaok Noteboom). Party-service Gertjan van der Loo aan de Staringlaan in Waddinxveen-Noord. Gertjan van der Loo met vrouw (Foto: Sjaok Noteboom). Tel. (0172) 21 22 71 - stapten we steeds weer over nieuwe drempels1. Het eenmansbedrijfje groeide en werd een succesvolle onderne ming. ‘Tegenwoordig staan er 120 mensen naast en achter me; dat zijn de mensen die belangrijk zijn, de onderneming dragen1. ‘Toch komt het culinaire deel vaak pas als laatste aan bod. Als iemand een feest geeft voor dui zend gasten dan denken wij eerst aan de locatie, de logistiek en het decor. Vervolgens gaan we brainstormen, schetsen ma ken en met de computer aan de slag. Pas daarna komt de invul ling van het culinaire deel'. ‘Overigens is de harmonie tus sen alle schakels het belangrijk ste. Als de sfeer goed is, is het eten automatisch lekkerder. Een feest moet ook in de lijn van een bedrijf zitten. We kijken dus ook naar het imago dat zo’n on derneming heeft. Daarnaast mag het nooit ’overdone’ zijn. Vol gend jaar moet je immers weer iets kunnen organiseren'. Vlakbij, schuin aan de overkant van de Staringlaan, staat nog een magazijn. Daar worden alle de corstukken gemaakt en be waard. ‘Mensen denken vaak dat stof en zaagsel niet bij een party-service horen, toch is het een belangrijk onderdeel. Het geeft een toege voegde waarde’. ‘Maar ik ben geen decorbedrijf, ik ben een party-service. Het decor is er om het culinaire deel leuk te presenteren. Die combi natie maakt ons product uniek’, benadrukt Gertjan van der Loo. ‘Dat is soms vervelend maar biedt ook een uitdaging. Je moet het dus zoeken in het wonderlij ke, in het contrast. Wat dacht je bijvoorbeeld van boerenkool met kreeft? Dat is het spel van een feestmaker', besluit Gertjan van der Loo. Het GeneesmiddelTeam is een onafhankelijke instelling die per jaar zo’n 500 bijeenkomsten verzorgt over verantwoord ge- neesmiddelgebruik voor patiën ten- en consumentengroepen. Het team maakt deel uit van de Stichting Doelmatige Genees middelenvoorziening. Het begon allemaal begin jaren tachtig. Gertjan van der Loo (46) zei het verzekeringswezen vaarwel en opende samen met zijn vrouw Sandrina de snackbar Bonaparte in de Dorpstraat in Waddinxveen. ‘Vanaf het begin liep het goed. We hadden er plezier in gerech ten te serveren die net iets sma kelijker waren dan normaal', vertelt Gertjan van der Loo in een interview met het maand blad ’Ondernemen in Midden- Holland’ van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rotterdam-Gouda. ‘Die liefde voor koken heb ik van huis uit meegekregen. Mijn vader had als hobby koken en zelf vind ik het ook fantastisch om in de keuken bezig te zijn. Ik maakte altijd zoveel mogelijk zelf: van kroketten tot loem pia’s. Het was m’n eer te na om die te kopen'. Maar na zes jaar ging het bloed kriebelen. Gertjan van der Loo wilde meer en op een dag te kende zich de ommezwaai aan. Een bevriende ondernemer vroeg hem of hij zijn bedrijfs feest wilde opluisteren met wat hapjes, drankjes en zaalversie- ring. Het werd zijn eerste feest. Gertjan van der Loo breed la chend: ‘En wat heb ik me daar op verkeken! Het was een race tegen de klok. Vrienden, buren en familie; iedereen heeft toen geholpen. Later kwam die on dernemer er pas achter dat het m’n allereerste feest was ge weest'. ‘Daar ging die man echter zo sportief mee om, dat hij meteen meer geld op m’n rekening overmaakte. Dat was ook hard nodig, want achteraf bleek dat ik helemaal geen idee had wat zoiets moest kosten'. Daarna dook Gertjan van der Loo echt in de wereld van de party-service. ‘Ik kreeg het voor elkaar om de juiste mensen bij elkaar te brengen. En met elkaar Het succes van Party-Service Gertjan van der Loo rust op drie peilers: vertrouwen, erva ring en creativiteit. ‘Dat is heel belangrijk in deze branche. Het bedrijfsleven hangt voor 99,9 procent aan die drie zaken. Daarom is public rela tions ook zo’n prachtig woord, maar er is een oud gezegde dat de handel je ook gegund moet worden', meent Gertjan van der Loo. Een geslaagd feest is volgens hem meer dan alleen een ’lekker hapje eten’. ‘Voedsel blijkt toch vaak de eerste gedachte wan neer mensen denken aan een party-service', legt de Waddinx- vener uit. Op culinair gebied is Party-Ser vice Gertjan van der Loo van al le markten thuis. De ene keer verzorgen ze een uitgebreid the matisch buffet, dan weer staat er een exclusief menu uit de Franse keuken op tafel. Bijna al het voedsel wordt voor bereid in de professionele keu kens in het bedrijfsgebouw aan de Staringlaan in Waddinxveen- Noord. ‘We beschikken over een aantal mobiele keukens zodat we alles vers op het feest kunnen berei den. Dat kan ook bijna niet an ders, want je kunt hier niet voor zeshonderd man een sappig bief stukje bakken, en daarmee dan nog een uurtje gaan rijden'. ‘Overigens zie je de laatste tijd dat de presentatie van het eten steeds belangrijken wordt. Te genwoordig plaatsen we de bordjes bijvoorbeeld op een ronddraaiend plateau of gebrui ken we een waterbaan waarin het dessert op schoteltjes drijft, je kunt het zo gek maken als je zelf wilt'. Party Service Gertjan van der Loo heeft op de eerste verdie ping in het bedrijfspand ook een eigen bruin café, compleet met houten vloer, grote bar en dart board. ‘Daar geven we zelf trainingen en ook de briefings voor aan vang van een feest. Ik verwacht betrokkenheid van onze mede werkers. Ze moeten dus niet al leen op de hoogte zijn van de al gemene zaken, maar ook de persoonlijke noten in de gaten houden; weten dat mevrouw suikerpatiënte is en haar auto matisch dat ene gebakje voor zetten'. ‘Na afloop komen we hier meestal ook allemaal terug om nog even na te kletsen, stoom af te blazen. Vaak met een broodje en een biertje. En dat wil dan nog wel eens doorgaan tot in de kleine uurtjes'. Het computerbedrijf Convenient aan de Noordkade in Wad dinxveen. (Foto: Sjaok Noteboom). -1 WADDINXVEEN - Had Wad- dinxvener Gertjan van der Loo geweten wat het vak zou inhou den, dan was hij er nooit zo roekeloos ingestapt Maar ieder feest bracht hem een klein stap je verder en zo breidde het werkterrein van de ’wonderlijke feestmaker’ uit het Gouwedorp zich langzaam uit. Party Service Gertjan van der Loo is helemaal een synoniem geworden voor een geslaagd feest Inmiddels werken er on geveer 120 medewerkers bij het Waddinxveense bedrijf aan de Staringlaan en bedraagt de jaar omzet meer dan 10 miljoen gul den. GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 14 oktober van twee tot vier uur is er weer een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten in het bureau patiëntenservice van het Goudse Groene Hart Zie kenhuis (St. Jozef-locatie, in gang jan van Beaumontstraat). Veel vrouwen hebben op het moment dat er borstkanker wordt geconstateerd, of tijdens of na de behandeling, vragen of problemen. Tijdens deze in- loopmiddag kunnen zij hier over met lotgenoten spreken en van gedachte wisselen. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn woensdag middag 14 oktober Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contact orgaan Begeleiding Borstkan kerpatiënten) aanwezig. hefbrug) Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag vrijdagavond zaterdag Galerij 2 (tegenover 2771 XJ Boskoop WONING PROJEKTSTOFFERING 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur 'Mijn leukste feest? Dat moet al tijd nog georganiseerd worden1, antwoordt Gertjan van der Loo gevat. Dan serieus: ‘Waar het om gaat is of je je doel bereikt. Soms wil een bedrijf een nieuw product goed in de markt zet ten, dan is dat ons doel'. ‘Maar het kan ook zijn dat een bedrijf wil dat iedereen de polo naise gaat dansen. Een goed feest hoeft ook niet altijd groot te zijn. Koken bij een directeur thuis, op topniveau voor een aantal genodigden, dat kan ook. Alles is mogelijk'. Gertjan van der Loo haalt veel voldoening uit zijn werk, noemt het een ’geschenk’. ‘Het biedt alles wat ik leuk vind: het is cre atief, ik mag iets scheppen en daarna ook nog uitvoeren. En de volgende dag weer. Dat geeft ie dere keer weer een kick'. 'Maar in de kern is het wel een een niet zo’n sociaal vak. Veel van mijn vrije tijd gaat in mijn werk zitten. Daardoor schiet het huiselijk leven er met mijn drie kinderen Henry 19), Jennif er 16) en Laurens (10) er wel eens bij in'. Heeft één van hen al ambities om ook het vak in te gaan? ‘Dat moeten ze zelf uitmaken. Ik zou het ze echter niet zo snel aanra den. Daarbij is dit bedrijf nu zo fantastisch omdat ik ook het be gin ervan heb meegemaakt, dat zouden zij missen. Dat opbou wen is geweldig, dat zou ik zo weer doen'. ‘In deze branche hoor je vaak ’dat kan niet’, dan vind ik het heerlijk om tegen die stroom in te zwemmen, laten zien dat het wel kan! Dit vak kent een sterke ’prikkelinflatie'. Mensen willen steeds meer en steeds iets nieuws'. ‘Ik raad collega-ondernemers daarom aan om bij alle leveran ciers aan te dringen om met ant woorden en eventueel oplossin gen te komen. Dus vraag niet alleen aan de infor- matica-bedrijven of de apparatuur millennium-proof is, maar schrijf ook de andere leveranciers aan', benadrukt Jan Speetjens tot slot. de gemeenteraad te worden her benoemd. Voor herbenoeming werden dan ook de huidige leden voorgedragen door de Stichting De Vierstroom (mevrouw N.C. Brooshooft-van de Broek als lid en mevrouw R. Bode als haar plaatsvervangster), de Stichting Zorgcentra voor de Regio Mid- den-Holland (mr. G.J. Blankeme- ijer als lid en mevrouw G. Fahr- ner-van Os als zijn plaatsvervan ger), de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (P. Schoonder- woerd als lid en J. Korving als zijn plaatsvervanger), de PCOB (me vrouw E. Dammers als lid en C.B. van Gils als haar plaatsvervanger), de KBO (P.J. Rippe als lid en F.G.L.Bergsma als zijn plaatsver vanger), de ANBO (L. van Velzen als lid en G.L. Torenbeek als zijn plaatsvervanger). WADDINXVEEN - In de nieuwe gemeentelijke martkcommissie heeft de Waddinxveense ge meenteraad opnieuw gezorgd voor een vertegenwoordiging na mens de consument in het Gou wedorp. De periode van het lidmaatschap van de gemeentelijke marktcom missie was in maart tegelijkertijd afgelopen met de vorige raadspe riode. Er dienden derhalve door de ge meenteraad nieuwe leden en plaatsvervangende leden voor de marktcommissie te worden be noemd voor de periode 1998- 2002. De marktcommissie bestaat uit afgevaardigden namens de Wad dinxveense consumenten, de Stichting Vrouwenraad Waddinx veen, de locale afdelingen van de vakcentrales CNV en FNV en de ambulante handel. B. en W. hebben door middel van publikatie in de plaatselijke pers en aanschrijving van de ter zake doende instanties, kandidaten op geroepen voor de marktcommis sie. Uit de reacties is een voor keur gegeven voor de samenstel ling van de marktcommissie. Voor de volledigheid laat het Het tweede pakket dat Conve nient levert, richt zich op de para medische wereld. ‘Dit program ma wordt met name gebruikt door fysiotherapeuten. Om de zoveel tijd versturen we automa tisch een folluw-up, dat maakt deel uit van het onderhoudscon tract. En ook die laatste versie is gegarandeerd millennium-proof. ‘Maar in het verleden hebben we ook computers uitgeleverd die niet bestand zijn tegen het jaar 2000. Aan de hardware kunnen wij niets veranderen. Dat moet van de fabrikanten komen'. ‘Soms is het overigens ook ge woon niet mogelijk om het aan te passen. De oplossing is dan het ding bij de vuilnis zetten of iedere dag handmatig de datum aanpas sen'. Volgens Jan Speetjens zit het grootste probleem echter niet in de automatisering, daar is het probleem duidelijk zichtbaar. ‘Wat veel ondernemers snel ver geten zijn de rookmelders, de koffieautomaten, de liften en de toegangs- en beveiligingssyste men. Dat zijn systemen waar de zogenaamde embedded of soft ware inzit*. Hij gaat in op vragen als wat kan ik van cara-middelen verwach ten, hoe werken cara-middelen, wat zijn de bijwerkingen en wat is een goede inhalatietechniek? Longarts B.M. van Weelden van het Groene Hart Ziekenhuis houdt een inleiding over de be handeling in het GHZ. De astm- averpleegkundigen van het GHZ zullen zich voorstellen en vertellen wat zij voor mensen met cara kunnen betekenen. WADDINXVEEN - In het Oude renplatform Waddinxveen zijn door de vorige week woensdag avond vergaderende gemeente raad met terugwerkende kracht dezelfde leden benoemd als die er al zitting in hadden. Het benoemen van (nieuwe) le den in het Ouderenplatform Waddinxveen hield verband met de gemeenteraadsverkiezingen van maart dit jaar. Toen zijn de leden van het Oude renplatform formeel afgetreden. Alle leden en hun plaatsvervan gers zijn echter door de in het platform vertegenwoordigde or ganisaties opnieuw voorgedragen voor benoeming. De leden heb ben in het afgelopen halfjaar hun werkzaamheden voor het Oude renplatform gewoon voortgezet, maar dienden formeel nog door Als gevolg van aanzienlijke toena me van het aantal bouwvergun- ningaanvragen (40-50% toename ten opzichte van 1997), de extra personele inzet bij het project ‘opheffen funderingsgebreken', het recentelijk vertrek van één van de medewerkers en als gevolg daarvan de inwerktijd van een nieuwe kracht, was bij bouw- en woningtoezicht een tekort ont staan aan menskracht om de klant te bedienen en de producten bin nen de wettelijke termijn af te handelen. Het ontstane tekort aan reguliere uren in 1998 is ge raamd op 700 uur, zijnde 374 uur volgens het in januari van dit jaar bijgestelde afdelingsplan en 326 uur aan eerdergenoemde aspec ten (geraamde kosten 42.000,-). Eerder is reeds één van de mede werkers een dag minder gaan werken. De consequentie hiervan is dat het aantal plusuren weer onacceptabel hoog werd. Deze uren zijn eveneens begrepen in de gevraagde uren. Door de toename van het aantal bouwaanvragen neemt ook het aantal bouwactiviteiten toe, met als gevolg dat het aantal contrale en bouwtoezichtelijke handelin gen eveneens toeneemt. Het afhandelen van bouwaanvra gen binnen de gestelde wettelijke termijnen wordt steeds nijpen der; het ontstaan van fictieve bouwvergunningen, met alle ge volgen van dien, is niet ondenk baar. Gelet op dit alles achtte het college van B. en W. het niet ver antwoord de huidige situatie bij bouw- en woningtoezicht voort te laten duren. Om een snelle invulling mogelijk te maken hadden B. en W. ge bruik gemaakt van hun bevoegd heid daartoe uit de post onvoor zien reeds 10.000,- te halen. Het nieuwe raadsvoorstel beoog de het restant van 32.000,- op tafel gelegd te krijgen. De avond wordt gehouden in de gehoorzaal van de Bleuland- locatie aan de Bleulandweg in Gouda. Aanmelden voor deze gratis toegankelijke avond kan bij het bureau patiëntenservice van het Groene Hart Zieken huis, tel. 0182-566324. Apotheker M. van Binnendijk van het GeneesmiddelTeam zal op de voorlichtingsavond spre ken over de verschillende ziek tebeelden en geneesmiddelen. WADDINXVEEN - Woensdag middag 30 september rond tien voor half drie was er een aanrij ding op de Stationsstraat. Een 33-jarige man uit Zevenhui zen wilde vanaf de parkeerplaats bij de Passage de Stationsstraat oprijden. Hij zag daarbij een 17-ja- rige bromfietser uit Waddinx veen over het hoofd. Toen de 33-jarige een stukje op de rijbaan was, zag hij de brom fietser en stopte. De bromfietser schrok echter, remde en ging on deruit. Beide voertuigen hebben elkaar niet geraakt Het personeel van de ambulancedienst heeft de 17-jarige ter plaatse aan zijn lichte verwondingen aan de knieën be handeld. Donderdagmorgen I oktober rond half tien gebeurde er een aanrijding op de Kerkweg-Oosc Een 12-jarige jongen en een 12-ja- rig meisje, beiden uit Benthuizen, stonden te wachten voor het ver keerslicht bij de hefbrug over de Gouwe. Een vrachtwagen, die uit de richting van Gouda, kwam wil de over de hefbrug rijden, maar nam de bocht te kort en reed over de achterzijde van de fiets van de jongen heen. Vervolgens is de vrachtwagenchauffeur doorge reden. De jongen raakte niet ge wond. Waddinxveense gemeentebe stuur weten dat de vakcentrale CNV heeft afgezien van directe deelname in de marktcommissie •f en heeft gekozen voor het plaats vervangende lidmaatschap. Als nieuwe leden van de markt commissie en als hun plaatsver vangers zijn benoemd voor de consumenten mevrouw P. Wei- mar-de Jong (Boekweitakker) en G.L. Torenbeek (Justus van Effen- laan) en R.A. de Man (Oostpol- derweg), voor de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen mevrouw D.A. van Ringelenstein-Verkade (Woubrechterf) als lid en me vrouw H. de Nie-Sturtz (Papaver- veld) als haar plaatsvervangster), voor de besturen van de locale af delingen van de vakcentrales me vrouw K.P. Lammertse-den Otter (Wingerd) als lid en mevrouw N. Trouwborst (Meidoornstraat) als haar plaatsvervangster) en voor de organisaties van marktkooplie den mevrouw J.P. van der Meij- Ten Braak (Oegstgeest) en P.J.J. Sterk (Bodegraven) en C.P.M.Duits (Oudewater) als le den en mevrouw C. Vreugdenhil- Markus (Minervalaan) en J.W. Jo nas (Strijen) en P. Plat (Drachten) als hun plaatsvervangers. Omdat in het deel van de Oranje wijk tussen de Passage en de Wil lem de Zwijgerlaan en tussen de spoorlijn en de Juliana van Stol- berglaan een aantal grote infrast ructurele werken op komst wa ren werd eerst besloten dit ge bied te inspecteren. Door de Waddinxveense ge meenteraad is hiervoor een kre diet van 32.000,- beschikbaar gesteld. Op het ogenblik dat het hiervoor ingehuurde bedrijf wilde starten met de inspectie werd ge constateerd dat een groot aantal inspectieputten onder de bestra ting lag en dus ook niet voorzien was van een eenvoudig te openen gietijzeren deksel. Een tv-inspec- tie was dus niet goed mogelijk omdat het riool niet normaal toe gankelijk was voor de camera. Op dat moment is besloten alle rele vante puntten ‘dagziend' te ma ken. Hierbij bleek van veel putten het metselwerk van de stellagen slecht zodat het noodzakelijk was de reparatie hiervan gelijk mee te nemen. Het beschikbare krediet is om die redenen met 21.594,88 overschreden. WADDINXVEEN - Jan Speetjens, algemeen directeur van het Wad dinxveense computerbedrijf Con venient aan de Noordkade, voor ziet straks met de eeuwwisseling op komst een groot probleem als bedrijven elkaar over en weer gaan beschuldigen. ‘Stel dat een programma straks niet millenniumbestendig blijkt en gebruikers dienen massaal scha declaims in bij leveranciers. Dan loopt de schade al snel in de mil joenen', zegt Jan Speetjens in een interview met het kwartaalblad ’Ondernemen in Midden-Holland’ van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rotterda-Gouda. ‘Met als gevolg hiervan een faillis sement en daar heeft niemand wat aan. Het millennium-pro- bleem is iets dat we met z’n allen moeten oplossen'. Convenient is opgericht in 1992 en van nature een softwarepro ducent pur sang. De onderneming geeft twee pakketten uit. Beide zijn vrij recent ontwikkeld en kennen het millennium-probleem niet. Het eerste pakket is 'Simpel design’, een order- en offertepro- gramma voor keukendetaillisten. ‘Dit programma hebben we ove rigens wel aangepast', zegt Jan Speetjens. ‘Het is dan wel millen- nium-bestendig, maar het verwij dert automatisch na drie jaar offertes uit het systeem waar nooit iets mee is gebeurd'. ‘Als je dus gaat testen of je com puter geschikt is voor het jaar 2000 en je tikt de datum 01-01- 2002 in, heeft dat als gevolg dat de computer een heleboel offer tes weggooit'. ‘Dan wordt zo’n test fataal. Nu is het programma aangepast, maar daaruit blijkt maar weer eens dat je sowieso voor het testen een goede backup moet maken'. - - L I

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17