Dames Gouwestaete start Stabilisatie schakers WSV Gelijkspel voor Be Fair-voetbal Uitstraling, Korbis koploper in derde klasse Kwiek-junioren doen het goed gaan goed van Toplopers in de I Oe Coenecooploop Handbaljeugd B van Rowah op kop Be Fair A duidelijk van slag erkennen in Sparta C2. De teleur stelling was groot, maar de uitslag I-4 was dan ook enigszins geflat teerd. C2 won makkelijk met 0-6 bij Soccer Boys en blijft het zo goed doen. C4 verloor met 2-0 bij Bodegraven. Inzet Flyers- dames beloond Volop vis in Oosterschelde Najaarsrit Gouwe Rijders Mini’s spelen vol overgave A. van Leeuwen HSW-kampioen WADDINXVEEN - De tiende en laatste wedstrijd voor de zomer competitie van de hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) werd afgelopen zaterdag gehou den. Er werd gevist in de Amstel. De vangst was matig. De elf deel nemers vingen in totaal 26 kilo witvis. A. van Leeuwen nam hier van 8970 gram voor zijn rekening, hetgeen ruim voldoende was voor de overwinning. Door dit resultaat werd hij, voor de twee de keer in successie, kampioen van de zomercompetitie. Sjoelprijzen Verkoop voor St.Victorkerk Schaatsen begint weer M Het Motorhuis Gouda DE NIEUWEOPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEVING Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 Klaverjassen CDA’er in commissie Rivaliteit I ook voor de bestuurder. Kansen genoeg PAGINA 31 WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I i l OPELS Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur Bij WSV bestaat een merkwaardi ge rivaliteit tussen Jaap van San- dijk en Jaap Smit. Wie heeft het vaakst de langste partij van de clubavond? Beide mannen zijn ij- scoorde. Volgens de berichten heeft keeper Niels Koetsier de hele wedstrijd geen bal gehad en moest hij na afloop ontdooid worden. De resultaten bij de E-tjes waren deze zaterdag niet al te best. El gaf een goed voorbeeld en won met 9-0 van Schoonhoven. Helaas waren dit alle punten die er in de ze leeftijdsgroep werden behaald. Grootste uitslag was het 26-0 deze zaterdag weer puntloos. Ge lukkig maakte de I -4 winst van de G - voetballers uit bij K.R.V. weer het één en ander goed. WADDINXVEEN - De junioren teams van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah-Zuid- plas Assurantiën speelden zater dag hun tweede achtereenvolgen de thuiswedstrijd. De B-meisjes staan aan kop. Ze wonnen met 8- 3 van het Vlaardingse Hollandi- aan. Voor de meisjes-B stond de belangrijke wedstrijd tegen Hol- landiaan op het programma. Te genvaller was de knieblessure van keepster Elise Demeijer die niet het doel kon verdedigen. Na enkele minuten namen de be zoeksters zelfs verrassend de lei ding. Toen vond de koploopster Franse rode wijn, zachte witte Moezelwijn, schitterende perga- manokaarten en prachtige foto’s van het interieur van de St.Victor- kerk en van de kerststal te koop. De opbrengst is bestemd voor de restauratie en instandhouding van de rooms-katholieke St Victor- kerk aan de Zuidkade. WADDINXVEEN - Op verzoek van de CDA-fractie in de Wad dinxveense gemeenteraad is H.A. van Berkesteijn benoemd tot lid van de raadscommissie Ruimtelij ke Ordening en Economische Za ken (ROEZ). Hij volgt in die func tie de christen-democrate A.E. Potuijt-de Vogel op in verband met haar vertrek met haat man naar het buitenland. Hugo van Berkesteijn stond op de kandida tenlijst voor de in maart gehou den gemeenteraadsverkiezingen, zodat zijn voordracht voldeed aan het hieromtrent bepaalde in de gemeentelijke verordening. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Autoclub De Gouwe Rij ders houdt woensdagavond I4 oktober haar traditionele najaars rit. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven wat men wel en niet goed heeft gedaan. Men kan aan deze puzzelrit deel nemen per auto en motor. De in schrijving voor deze rit bij restau rant Paddle’s (Zuidkade). Parke ren op het Raadhuisplein. De start is daar tussen 19.30 en 20.00 uur. I nu koploper in de derde klasse van de districtscompetitie met acht punten uit vijf wedstrijden. Ook Korbis 2 boekte in de wed strijd tegen KOAG 3 (Krimpen aan den IJssel) een belangrijke overwinning. Ook het derde en vierde team van Korbis kwamen tot winstpartijen. WADDINXVEEN - De zout- water-afdeling van de hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW ondervond zaterdag 26 september weer eens hoe wis selvallig de natuur in elkaar kan zitten. Na in I996 en I997 twee mati ge seizoenen op de Ooster schelde te hebben meege maakt, was nu de vangst, mede begunstigd door het mooie weer, overvloedig te noemen. Schar, wijting en steenbolk wa ren, hoewel nog niet van een het genoeg en combineerde vlot naar een 3-1 voorsprong bij rust. Een leuke bijkomstigheid was dat de jarige Renske Krol met een fraaie afstandspegel doel trof. Na rust ging Rowah op de ingesla gen weg verder en won het duel met de cijfers 8-3. De overige doelpunten waren van Moniek Hoefnagel, Kim van Stel, Kim Hoffmans en Annemarie Coevert. De meisjes C-ploeg moest het opnemen tegen DWS (Schiedam). De jonge Rowah-ploeg, met een aantal speelsters die nog maar korte tijd de handbalsport beoe fenen, speelden een enthousiast spelsysteem. Met name Marjo de Schipper had er zin in en scoorde met enkele schoten van afstand. Na een ruststand van I -4, won nen de bezoeksters geflatteerd met 5-9. Dit kwam mede door goed keeperswerk van de Rijn- mondse doelvrouw. Opvallend was het debuut van Paula Baar- dolf. Naast Marjo trof ook Angela de Heer doel. De jongens van coach Marcel Pinske moesten het tegen Oliveo (Pijnacker) doen met een veldspeler minder. Deze handicap werd opgevangen door dat Mike Korver speelde als een ‘vliegende keep' en zelfs enkele keren scoorde. Na een voor sprong bij de thee van 8-6 won erg groot formaat, volop aan wezig. De topscorer aan boord ving liefst 176 stuks vis. Volgens schipper Harry van der Vis van het vanuit Zierikzee opererende motorschip Hek tor wordt de goede vangst van het nog prille seizoen mede veroorzaakt door de matige zomer, waardoor het water nu al op het niveau van november WADDINXVEEN - Een ranglijst is ook bij de Waddinxveense Schaakvereniging WSV maar een momentopname. Na de vijfde clubavond lijkt het er op dat de bovenste vijf blijvertjes zullen zijn. De vraag is natuurlijk of er inder daad van stabilisatie sprake zal zijn. Op de wekelijkse schaakavond van vorige week donderdag in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) dacht Ronald Dannis sneller dan Herman Smitskamp en had voortdurend het initiatief. Herman Smitskamp had al zijn vindingrijkheid nodig om nog juist overeind te blijven en als resultaat staan deze twee nu op de eerste twee plaatsen van de huishoude lijke competitie van WSV. Barthold Jansen bereikte volgens de verwachting een nuttige over winning op Theo Goor en heeft nu de derde plaats. Daarop volgen Leon Willemen, weer door een avondvergadering verhinderd, en Peter de Louw, die regelmatig van Jaap van der Heiden won. Deze positie wil niet zeggen, dat de zojuist genoemde spelers zich in het eerste achttal zullen plaat sen. Maar ze hebben reële kan sen. Datzelfde geldt voor Hans van Woudenberg, Eduard Philipse (wegens vakantie afwezig), Arie Kardol, die enigszins verrassend van Wim Hennink won, voor Wim Hennink zelf, en misschien nog voor anderen. Alleen Remko Overdam wist, via fraaie individuele acties, te sco ren. Eind tweede periode maakte hij 4-5 en eind derde periode 5-8. Begin vierde periode maakte UZSC 5-9 en dacht de overwin ning in de knip te hebben. Niets was minder waar. Gouwestaete bleef knokken en bracht de totale Waddinxveense aanhang met luide aanmoedigin gen op de banken. Via tweemaal Wouter Steller en eenmaal Marc Faber vond Gou westaete toch nog aansluiting. Met nog minder dan een halve mi nuut te spelen bleek UZSC ineens met één speler teveel in het wa ter te liggen. De strafworp die daarop volgde werd door Mare Faber professioneel benut en bracht daarmee de eindstand op 9-9 en tevens het eerste punt WADDINXVEEN - Be Fair Al is duidelijk van slag af, ook nu werd er weer verloren. Bergambacht was met 5-I te sterk. A2 deed weer van zich spreken en won uit Bij WOR met 0-5. BI is in de winning mood. Door de I-4 over winning bij het altijd sterke Excel sior Maassluis bleef het ongesla gen koploper. Opmerkelijk was ook het herstel van B3, na een spannende strijd werd er gewon nen van Schoonhoven. Bij de C-junioren viel vooral de I8-I winst van C3 op. Onder de bezielende leiding van C van Noort werd de tegenstander al in de eerste minuten volledig onder de voet gelopen. Op deze manier werd de week voor de veel geplaagde leider toch nog een beetje goed ge maakt. Cl moest zijn meerdere del genoeg om dat te cultiveren: op zo’n moment komt de halve club belangstellend kijken, wat voor bloedstollende taferelen, meestal in tijdnood, zich nu weer afspelen. Dat doen de toeschouwers niet alleen uit leedvermaak over de tijdnood: een schaakpartij waar een speler tien minuten over een zet peinst, heeft minder amuse mentswaarde dan een waar de zetten elkaar rap opvolgen. Jaap Smit had wit tegen Biniam David. Ze kennen elkaar van het Coornhert Gymnasium in Gouda en hebben respect voor eikaars schaakkwaliteiten. Laat maakte Jaap twee pionnen buit en schoof ze als verbonden vrijpionnen op de uiterste damevleugel naar vo ren met torens er achter. Biniam blokkeerde met toren en paard, en zoals iedereen weet, is het paard het beste blokkadestuk van het spel. Tegen die blokkade brak wit de zwarte pionnenstelling nog wat verder open, maar nu kreeg ook zwart een gevaarlijke vrij pion; bovendien maakte hij het witte paard buit. Wit kreeg daarvoor een ver op gerukte vrijpion op de uiterste koningsvleugel en beantwoordde de promotiedreiging van zwart met een schijnoffer van de toren. Dat het publiek er nauwelijks meer uit wijs kon, was niet zo erg, maar ook Biniam beoordeelde de situatie verkeerd en verdedigde zich in plaats van winnend aan te vallen. Hij speelde door tot hij mat stond. Zeker geen foutloze partij, maar een aardig kijkspel. We we ten niet, of dit de langste partij van de avond was: in dezelfde se- konden liep ook de partij van Jaap van Sandijk af. dinxveense korfballers uit wisten te lopen tot 5-10. Tot de rust scoorden beide teams nog een maal (6-I I), waarbij het Korbis- doelpunt (van afstand) werd ges coord door Jan de Jong. Na de pauze was het voor Korbis zaak om de voorsprong te con solideren. Aanvankelijk leek dit goed te lukken. Marino van Zwet benutte een strafworp na een Gouds doelpunt (7-I2). Daarna verder op te voeren, maar deze werden niet benut. In de tweede helft begon Sport- lust aan een offensief. Be Fair gaf de tegenstander daar toe dan ook alle gelegenheid door niet meer met volle energie de aanval te zoeken. Echter, het duurde tot ongeveer WADDINXVEEN - Zaterdag 3 oktober werd er volop gehoc keyd door de mini’s van hockey club Waddinxveen (Sniepweg). De 8- tot IO-jarigen spelen met zestallen wedstrijden van 2x25 minuten op een kwart hockey veld. Meisjes E2 speelde tegen Cartou che. Er werd goed naar elkaar overgespeeld. In de eerste helft scoorde Mirjam van Zoelen. Na rust verraste Cartouche de Wad dinxveense keepster. Daniëlle de Jong nog een keer. De eindstand werd 2-1 De andere mini-zestallen verlo ren, evenals de jongens en meisjes D8. Nieuw zijn de benjamins (7 jaar). Zij gaan na de vakantie com- In het verdere verloop van de eerste helft kreeg de voorhoede van de gastheren nog enkele goe de mogelijkheden om de score voor Gouwestaete. Heren 2 deed qua spektakel niet onder voor het eerste. Desondanks kwam heren 2 al snel met 0-3 achter en zag het er allerminst naar uit dat heren 2 punten zou gaan halen. Doch het jeugdig elan in de ’lichtgewichten’ Paul Verweij (I-3) en Myk Mid dendorp (2-3) maakte, dat naar mate de wedstrijd vorderde, he ren 2 steeds beter ging spelen. Paul Verweij scoorde eind twee de periode 3-4 en daarna ging het pas echt draaien bij Gouwestaete. Eind derde periode stond het via tweemaal Hugo-Cees Boonstop- pel en wederom Paul Verweij 6-5. Wilfred Bontje, Marc Faber en Michel Jongejan brachten de stand op 9-5, alvorens WVZ 2 de eind stand bepaalde op 9-6. Bij dames 2, zonder vijf (basis)speelsters (nog niet speelgerechtigd), liep het nog niet helemaal lekker. Hanneke Kappen liet nog wel l-l aantekenen, doch daarna liep De Ham 2 uit naar I-4, alvorens Hei ke Koglin in de laatste periode de eindstand op 2-4 kon brengen. gen van Ihmad Saouny nog net voor de doellijn wist te pakken. Komende zaterdag moet Be Fair de belangrijke wedstrijd in en te gen Linschoten spelen en zal er alles aan willen doen om boven in de ranglijst te komen. De uitslag van de laatste wedstrijd was: IA. van Leeuwen 8970 gram, 2. H. Kraan 3260 gram, 3. M. Reichard 2580 gram, 4. M. van Leeuwen 2520 gram, 5. J. van Eg- dom 2030 gram. Er werd zaterdag gelijktijdig om de herfstdagbokaal gevist. Deze beker voor de grootste vis ging naar H. Kraan voor een brasem van 47 cm. De grootste vis over het hele zo merseizoen, een brasem van 53,6 cm, werd gevangen door H. de Kwaadsteniet. De einduitslag van de zomercom petitie luidt: I. A. van Leeuwen 43.910 gr, 2. M. Reichard 37.090 gr, 3. M. van Leeuwen 32.230 gr, verlies van E6. Het wordt moeilijk 4. H. Kraan 30.130 gr, 5. J. van Els voor leider P. Bijl om de moed er nog een beetje in te houden, maar we hopen op betere tijden. FI speelde een goede pot tegen Jodan Boys, het werd uiteindelijk Rowah nipt met I7-I6. Tenslotte was het de beurt aan de jongste D-jeugd, eveneens tegen Oliveo. Een ongelijke wedstrijd welke verdiend door Rowah werd gewonnen met I0-2. De ruststand was 5-0. De Waddinxveense treffers wa ren van de hand van Sander Mo ling, Stef Hoogendijk en Nivard van Niekerk. Na een koude, maar plezierige handbalochtend, keer de het talrijke publiek voldaan huiswaarts. De dames A-junioren speelden op zondag in Rotterdam tegen ASC. Een tegenstander die niet was opgewassen tegen de brigade tekort tegen kampioenskandidaat van Sonja van Ham. Bij rust leidde Jumpers. Rowah reeds met I-5. Opvallend waren de twee doel punten van Femke Korver, die normaliter het doel verdedigt. In het begin van het tweede bedrijf verslapten de Waddixveense da mes en kwam ASC terug in de wedstrijd 4-6. Dit schudde Ro wah wakker en de draad van de eerste helft werd weer opgepakt. Met een klinkende overwinning van 6-1 I gingen beide punten mee naar het Gouwedorp. De doel punten waren van Marion van Ham, Linda Hoefnagel, Nienke Boonen en zoals gezegd Femke Korver. wijk 30.120 gr, 6. J. van Egdom 25.740 gr, 7. W. Houtman 23.210 gr, 8. R. Poldervaart 20.580 gr, 9. H. Romeijn 17.640 gr, I0. H. de Kwaadsteniet 13.590 gr. 2-2. De overige F-jes bleven ook Zaterdag 17 oktober start de wintercompetitie van HSW. Deze omvat 10 wedstrijden, vijf zoge naamde vrije wedstrijden en vijf op nummer. Het inschijfgeld be draagt 12,50. De eerste wedstrijd wordt in de Oude Rijn gevist. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 07.00 uur. Informatie en wed- strijdprogtamma zijn verkrijgbaar bij A. van Leeuwen (tel. 0182- 615225). Teleurstelling bij Dl, er werd on verdiend met 0-I verloren van Sportlust. De andere D-teams wonnen allen, D2 met 9-2 en D4 met I-4. D3 maakte de kam- pioensaspiraties weer volledig waar. Berkel werd met maarliefst 20-0 verslagen, grote man was Christian, die maarliefst vijfmaal rel (Ter Aar) reikt de prijzen uit. Beide parcoursrecordhouders zijn bij de Coenecooploop van de partij: Greg van Hest (27.51.9) en Irma Heeren (32.36). Greg van Hest won de Coenecooploop reeds drie keer. De Zeeuwse Irma Heeren werd onlangs wereldkampioene run-bi- ke-run. De sinds kort in ons land verblijvende Kenyaan Philip Sin- goei is door de organisatie speci aal aangetrokken om het par- coursrecord te breken. Hij streeft naar een tijd van 27 mi nuten 30 seconden. Bij geschikte weersomstandigheden moet Phi lip Singoei zelfs in staat worden geacht de beste Europese tijd neer te zetten. In Schiedam kwam hij tot 27.53. verslapte de concentratie ietwat, waardoor Gemini weer dichterbij kon komen tot 9-12. Via twee rake afstandsschoten van respectievelijk Jan de Jong en Jaco Wineke stelde Korbis weer orde op zaken (9-I4). Hoewel door beide ploegen een aantal strafworpen werd gemist bleef de vijf minuten voor afloop van de hoog wedstrijd voordat de gelijkmaker viel. Dat Be Fair niet alsnog de volle winst behaalde was mede een verdienste van de doelman van de gasten, die een tweetal pogin- Bij HCW worden de benjamins en mini’s elke maandagmiddag in kleine groepjes getraind op kunst gras. Belangstellenden kunnen bellen met Paulien Christoffels (tel. 0172-218214). Dames I pakte de draad van de tweede helft van de wedstrijd te gen Jumpers van vorig weekeinde weer op en begon met volle ener gie. SVO werd hierdoor volledig verrast en na een minuut of tien stonden de gasten met 10 punten achter, mede door een goed schietende Nathalie Gielliet. Hierna kon SVO wat meer tegen spel bieden en er ontstond een mooie strijd. Ruststand 30-23. De tweede helft was spannend, want SVO maakte het Flyers be duidend lastiger dan in de eerste helft, vooral door gebruik te ma ken van het lengte-overwicht. Het werd zelfs in de veertiende minuut bijna gelijk (45-43). Een driepunter van Mireille Raap horst zorgde voor de nodige rust en hierna brachten de Flyers-da- mes de wedstrijd tot een goed einde. Uitslag 58-52. Topscoor- ster Nathalie Gielliet met I9 pun ten. Meisjes-junioren I speelde over het geheel genomen een goede wedstrijd tegen MSV. Al leen in de eerste helft was het nog even zoeken en ging er aanvallend nogal wat mis. MSV daarentegen had een goede start en kon zo een voorsprong opbouwen. De tweede helft ging gelijk op en er was sprake van een mooie wedstrijd. Toch ging de winst naar MSV. Uitslag 39-50. Tops- coorster Inger Huls met 13 pun ten. Meisjes-adspiranten I kon het niet bolwerken - in de eerste competitiewedstrijd van het sei zoen - tegen kampioenskandidaat was duidelijk te zien, dat Jumpers meer wedstrij- dervaring had. Uitslag 13-71 Komende vrijdag 9 oktober in sportzaal De Duikelaar (Zuidpla- siaan) om I9.15 uur jongens-ad- spiranten I tegen MSV en om 21.00 uur heren I tegen Hantex- Jump (Hellevoetsluis). Zaterdag I0 oktober om I7.15 uur spelen jongens-mini’s 2 en jongens-ben- jamins hun eerste competitiewed strijd. WADDINXVEEN - De prijzen van de sjoelavond bij de sjoelver eniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zijn gegaan naar klasse A: Wim Slingerland jr., Tine Va- lenkamp, Frans Bouwmeester, Guus van Renesse; klasse B: Peter van Leeuwen, Mien van Renesse, Gerard Vos, Cees Slingerland; klasse C: Jan van Beek, Dirk Faas, Jaap Ridder, Jan Olie; klasse D: Gert Kersbergen, Simon Supuse- pa, Ben den Ouden, Ronald Me ijer. De tweede rondeprijzen gingen naar Trudi van Dam, Cor Faaij, Pascal van Gils, A. Warmelink, Dirkjan van Drunen, Simon den Ouden, Sjaan Faaij en David Sin- nema. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense ta feltennisvereniging Kwiek heeft vrijdag goede zaken gedaan in de eerste klasse van de afdeling Hol- land-West. Tegen het Rotter damse Xerxes-4 werd de maxi male score gehaald (I0-0). Xerxes was voor Kees Vos, Wim van Wageningen en Ronald Ver- boon een onbekende tegenstan der, maar al snel werd duidelijk dat de wedstrijd positief zou uit pakken. Alle drie wisten hun eer ste partij gemakkelijk te winnen en ook het dubbelspel leverde geen problemen op. Alle partijen werden in twee games beslist. In 2-promotie had Kwiek-2 het heel wat moeilijker met het Goudse llac-3. De wedstrijd verliep zeer gelijk matig. Jacques Brand verloor zijn eerste partij (0-I). Invaller Dennis Pronk en Rob Kappe wonnen daarna en brachten de stand op 2- I. Bij de stand 4-4 ging het mis. De laatste wedstrijden werden verloren waardoor het uiteinde lijk 4-6 werd. Invaller Dennis Pronk won twee partijen, Jacques Brand en Rob Kappe beiden een maal. Kwiek-3, eveneens uitko mend in klasse 2-promotie, ging op bezoek bij llac-5. Deze wed strijd werd met 9-I gewonnen, waarbij Dennis Pronk een partij moest afstaan, John van Spengen en Martin Loef scoorden ieder drie maal en ook het dubbel werd in winst omgezet. WADDINXVEEN - De Victor Activiteiten Commissie (VAC), onderdeel van de ‘Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk', staat komende vrijdag met een kraam op de weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan. In de kraam zijn bloembollen, kaarsen, prachtige bloempotten, WADDINXVEEN - De Waddinx veense schaatsvereniging De Gouwe Streek is deze week weer met schaatsen begonnen. Maan dag startten de senioren en vrij dag zullen de junioren en zaterdag de pupillen op de Haagse ijsbaan De Uithof weer hun eerste baan tjes van het winterseizoen trek ken. Na maanden van droogtrai- nen voor de conditie kan er ein delijk weer geschaatst worden. Schaatsen is nog steeds erg in trek in Waddinxveen. Schaatsver eniging De Gouwe Streek heeft de afgelopen tijd weer een flinke groei achter de rug. Veel Waddinxveners zien schaat sen nog steeds als een oer-Hol- landse bezigheid, die je er - zeker als tweede sport - bij kunt doen. Bij De Gouwe Streek kan dat re creatief, maar ook als wedstrijds port. Vorig jaar zijn er bij de clubkam- pioenschappen 72 persoonlijke records verreden. Behalve schaatsen in De Uithof gaat de jeugd van De Gouwe Streek in de herfstvakantie ook schaatsen tij dens het trainingkamp in het noorden van Nederland. De enorme inzet van de jeugd spelers Paul Verweij en Myk Mid dendorp deed heren 2 met 9-6 winnen van WVZ 2. Dames 2, nog zonder de nieuwe aanwinst, verloor met 4-2 van De Ham 2. Bij het eerste dameszevenmtal is het verhaal inmiddels bekend. Gouwestaete start dit seizoen met vier nieuwe speelsters en een nieuwe trainer-coach. Hellen Boering, afgelopen seizoen nog onder de lat van Gouwestae te, werd opgevolgd door Francine Lankhuyzen van HZ Zian. Petra Meerdink, Ellen van der Weijden en Evelyn de Tyssonsk, allen van GZC, zijn de nieuwe speelsters. Gouwestaete had tegen De Ham (Wormerveer) opdracht gekre gen in de eerste periode de basis te leggen voor de overwinning. Dit ging uitstekend. Hierna kon Hellen Boering naar hartelust wisselen. Alhoewel er tijdens de wedstrijd duidelijk momenten waren, waaruit bleek dat men nog niet geheel op elkaar is inge speeld, kan het seizoen met ver trouwen tegemoet worden ge zien. Via de tussenstanden 6-0, 9- I en 11-4 kwam Gouwestaete uit op een eindstand van 16-6. Voor Gouwestaete scoorden Petra Meerdink en Mirjam Overdam (4), Ellen van der Weijden (3), Heike Koglin en Sandra Bercken- kamp (2) en Kim Middendorp. Het eerste herenteam van Gou westaete speelde een uiterst aan trekkelijke wedstrijd tegen UZSC I. Trainer-coach Jan Middendorp kende in feite geen wijzigingen in zijn team dat voortvarend begon. Via Marc Hommers (l-O) en Remko Overdam (2-0) sloot Marc Faber de periode af met 3-2. Hierna nam UZSC het initiatief. Alleen Robby Timmerman moest in zijn tweede partij een game af staan. Peter Klomp en Niels Mar chand hadden in geen enkele par tij moeite met de tegenstander. Kwiek-3 verloor met 7-3 van het Hazerswoudse Avanti-4 en Kwiek-4 verloor met 6-4 van het Goudse Vriendenschaar-1 I. Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfit activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controle 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week doelpuntenproductie in tempo doorgaan, waarbij Korbis de voordelige marge van vijf doel punten wist te handhaven tot 13- I8, waarbij de Korbis-doelpunten werden gemaakt door achtereen volgens Mark van den Brink, Yvonne Visser, Jan de Jong en Yvonne Boomers. Een strafworp van Jaco Wineke bezorgde Korbis zelfs een I3-I9 voorsprong. Het team van trai ner-coach Peter Groenewoud bleef tot het einde van de wed strijd het stempel op de wedstrijd drukken. Elk Gemini-doelpunt werd weer beantwoord met een Waddinx veense treffer, waardoor kort voor tijd 16-22 op het scorebord verscheen via Yvonne Boomers, Jan de Jong en Hilde Westerduin. Marino van Zwet zorgde met een fraai afstandsschot nog voor I6- 23, maar Gemini verkleinde uit eindelijk de achterstand nog tot I7-23. Uit het notitieboekje van de scheidsrechter kwam uiteinde lijk zelfs een I6-24 eindstand te voorschijn, waardoor Korbis een niet gescoord doelpunt cadeau kreeg. Door deze overwinning is Korbis petitie spelen op een l/8-veld, drie tegen drie en met vier doel tjes. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-basketbal is met honderd procent inzet langs SVO (De Meern) gegaan. Meisjes-junioren I liet de winst in de eerste helft liggen. Jongens-ju- nioren 2 verloor nipt van Alphia en meisjes-adspiranten I kwam ligt. HSW heeft voor nog drie zaterdagen in dit najaar het mo torschip Hektor afgehuurd. Op dit moment is er nog een be perkt aantal plaatsen beschik baar. Geïnteresseerden kunnen zich ’s avonds na 19.00 uur voor nadere informatie wen den tot tel. 0182-613954. Voor rechtstreekse boekingen op werkdagen kan men zich wen den tot de schipper onder tel. 06-55732410. In de weekein den is de boot voor dit seizoen al geheel volgeboekt. WADDINXVEEN - Het lopers- veld van de tiende Coenecoop loop, volgende week zaterdag I7 oktober op het Waddinxveense bedrijvenpark Coenecoop, begint steeds meer gestalte te krijgen. De jubileumuitgave van het jaar lijkse evenement is sterker bezet dan ooit. Hoofdnummer is weer de wedstrijd over tien kilometer die om I4.35 uur gelijktijdig met de prestatielopen van I0 kilome ter en halve marathon van start gaat. Het startschot zal gelost worden door de directeur van hoofd sponsor Grontmij NV, de nieuwe bewoner van het voormalige Vol- vo-bedrijfspand. De zelf meelopende Nederlandse kampioen triatlon Jan van der Ma- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 9 oktober om acht uur is er weer klaverjassen voor volwassenen in buurtcentrum ‘De Paddestoel’ (Lijsterbesstraat). De toegangs prijs bedraagt 2,50 voor leden en 3,50 voor niet-leden. WADDINXVEEN - In een meer spannende dan fraaie partij heb ben Be Fair-voetbal en Sportlust ’46 ieder een punt behaald (2-2). Vooral voor de Waddinxveners is dit een reden tot enige tevre denheid, aangezien de vorige twee wedstrijden met even zove le nederlagen werden afgesloten. Sportlust begon met een fors offensief en wist na ongeveer zes minuten al de keeper van de Waddinxveners onhoudbaar te passeren. Hierna begon Be Fair het doel van de gasten meer te bedreigen en toen Hafid Assouly- ami binnen de beruchte lijnen werd neergelegd had Martin van Tol weinig moeite om de doel man vanaf elf meter te passeren en de stand gelijk te trekken. Vervolgens bleef het spel op en neer golven en hadden beide ploegen de pech om het hout werk te raken in plaats van het standsschot), waardoor de Wad- net. Na ongeveer 35 minuten kreeg Be Fair dan toch waar het op dat moment toch wel recht had, namelijk een treffer van Wim van der Starre. De grootste loop van Nederland, Dam tot Dam (Amsterdam-Zaan- dam 16 km), beëindigde de Keny aan - niet voluit lopend - als 4e in 46.30. Het Coenecoopcomité is overi gens nog bezig om meer sterke atleten te contracteren. Gehoopt wordt op een recordaantal van 1.500 deelnemers aan de kinder- loop (I2.30 uur), 5 km (I2.50 uur), I0 km en 2LI km (I4.35 uur). Voor alle 5-, 10- en 21” I km- lopers is er een prachtig Coene coop t-shirt. beschikbaar. De kinderen verdienen aparte prijzen. Inschrijfformulieren voor de Coenecooploop zijn verkrijg baar bij Rabobank Waddinxveen en Rabobank Boskoop. Voorin schrijving levert korting op. Kwiek-4 (tweede klas promotie) had een zware avond tegen het Haastrechtse TOP-2. Met 9-I werd verloren, waarbij alleen Ying Jun Wang een partij wist te winnen. Jurgen van Geest en Hans van der Drift scoorden niet. Van de overige teams scoorde Kwiek-7 5-5 tegen Gouda-4, won Kwiek-11 met 7-3 van het Nieuw- koopse TTVN-7 en scoorde Kwiek-14 7-3 tegen het Nieuwer- kerkse NTTC-6. Bij de jeugd be haalde het eerste team een 8-2 overwinning tegen het Bleiswijkse Combat-1. De thuiswedstrijd startte enigszins moeizaam. Zhao Jumpers. Het Mah Yang won de eerste partij van Martin v.d. Merwe, maar had daar wel drie games voor nodig. Elco Hoogendoorn verloor ver volgens, eveneens in drie games van Steven Street. Invaller Kevin van der Voort bracht de stand op 2-I door winst op Willem van de Broek en daarna ging het vlotjes. Alleen de laatste partij van Zhao Mah Yang leverde nog een ver- liespunt op. Het tweede team, dat thuis speel de tegen llac-2, stevende gemak kelijk af op een 10-0 overwinning. Nieuwe WADDINXVEEN - Het spelen van drie wedstrijden binnen één week (vanwege een inhaalpro gramma) heeft Korbis-korfbal geen windeieren gelegd. In een thuiswedstrijd werd Olympia (Spijkenisse) verslagen met 16-12. Ook in de uitwedstrijden was Korbis succesvol. In Goes werd TOGO met ruime cijfers 14-20) aan de zegekar gebonden, terwijl de streekderby tegen Gemini (Gouda) uitmondde in een I6-24 overwinning. Door deze drie ze ges zijn de Waddinxveners nu aanvoerder van de ranglijst in de derde klasse van de districtscom petitie. In de beginfase van de wedstrijd tegen het in de middenmoot ge klasseerde Gemini (Gouda) was sprake van een gelijk opgaande wedstrijd. Waddinxveense doel punten van Mark van den Brink (strafworp), Jaco Wineke en op nieuw Mark van den Brink wer den keer op keer beantwoord door Goudse tegendoelpunten (3-3). Nadat Gemini voor het eerst in de wedstrijd een voor sprong had genomen (4-3) begon de doelpuntenproductie van Kor bis ook op gang te komen. Via scores van Yvonne Boomers en tweemaal Hilde Westerduin kwam het Waddinxveense achttal twee doelpunten los van de te genstander (4-6). Korbis speelde vooral in het tweede gedeelte van de eerste helft sterk, waarbij Gemini goed onder druk werd gehouden. Bo vendien was de zuiverheid van het afstandsschot, dat in de eerste competitiewedstrijden van Korbis nogal eens afwezig was, in deze wedstrijd beter verzorgd. Het goede spel van Korbis werd bekroond door doelpunten van Yvonne Boomers (afstandsschot), Hilde Westerduin (afstands schot), Mark van den Brink (straf worp) en Yvonne Visser (af- WADDINXVEEN - Gouwestaete-waterpolo is het nieuwe seizoen goed begonnen. Dames Imet vier nieuwe speelsters, won met 16-6 van De Ham IHeren I kwam spectaculair te rug uit een verloren positie en speelde met 9-9 gelijk tegen UZSC I.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31