Patiënt dokter I Bernard Glaser Nu beslissen Kinderboerderij in Passage maken van zijn eigen lichaam* patiënten mee Wonen zoals iedereen in gezinsvervangend tehuis ’Woubrecht Nieuwbouw gestart in Zevenhuizen LEZERSSERVICE Medische diensten Kerkdiensten Korbis-jeugd ongeslagen COLOPHON Gevonden Verloren Preventie Alarmnummer I 12 Weekblad voor Waddinxveen Volwaardig onderdeel •l o X T V a 8 4 4 e j 4 3 b X :.e u ei 4I X )l n Tijdverlies Lichaam corrigeren Jachtig bestaan 7*3 ar H •Ss PAGINA 9 WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN A ■in ZONDAG 11 OKTOBER S Gezinsvervangend tehuis ’Woubrecht’ aan het Woubrechterf in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). 3 1 3 I 3 e i i 8 I 3 -X 3 3 8 Dienstdoende verloskundigen: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 0182-616801, J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 0172-213898 Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst* is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - I 1.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan I0.00 uur ds. C. de Jong 17.00 uur SoW-dienst in zorgcen trum Souburgh Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Siemons, Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: W.A. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 612676 De Hoeksteen, Esdoornlaan 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 15.00 uur ds. C.D. Zonnenberg (aangepaste dienst) 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Dienstdoende apotheek: Boskoopse Apotheek, Zijde 22, tel. 0172-217834 Bethelkerk, Bilderdijklaan 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 17.00 uur ds.C.D. Zonnenberg De Morgenster, Sterrenlaan 9.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. J. Nap, Zeist Sectie ‘De Rank’, confessioneel- h.ervormde gemeenschap 10.00 uur ds. H.W. van den Brink, Den Haag (Coenecoop College) Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV Raoul Wallenbergplein 9 Postbus I 2400 AA Alphen a/d Rijn Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 08.30- 17.00 uur WADDINXVEEN - In gezinsvervan gend tehuis ’Woubrecht’ van ASVZ Zuidwest aan het Woubrechterf in Waddinxveen wonen 14 verstandelijk gehandicapten onder permanente be geleiding. Ze krijgen hulp waar nodig, maar leven verder zo zelfstandig mo gelijk. Soms worden wij door de alarm centrale gebeld met het verzoek ergens langs te gaan*. WADDINXVEEN - ‘Wij maken de patiënt dokter van zijn ei gen lichaam. Door mensen bewust te maken van hun li chaamshouding en bewegingen, krijgen ze hun lichamelijke klachten beter onder controle'. WADDINXVEEN - Een deel van de jeugd van Korbis-korfbal is nog ongeslagen. Na een aantal wed strijden staan de korfballers bo venaan in hun groep, sommige hebben nog geen wedstrijd verlo ren. Met dit nieuwbouwproject kan deze ongewenste ontwikkeling enigszins tegen worden gegaan. Wethouder Zijderhand wenste Woonpartners Midden-Holland en aannemer Geelen veel succes toe tijdens de bouw. Dat de druk op de woningmarkt in de gemeente Zevenhuizen- Redactie-adres: Kanaalstraat I0 Postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0I82 - 63 03 32 Telefax: 0182 - 63 26 33 WOENSDAG 14 OKTOBER I9.45 uur ds. J.G. van Tilburg JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat I0.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespreking GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. W. Tiekstra, Berkel en Rodenrijs RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur Marcel van Zanten BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat I0.00 uur B. Bekx 18.30 uur W. Woning BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Havenstraat I0.00 uur ds. H.T. van Dorp I8.30 uur ds. H.T. van Dorp EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA De Goudse Waarden Kanaalstraat I0.00 uur ds. A.W. Davidse ‘De bedoeling is dat ze gewoon naar het zwembad gaan, boodschappen doen in de supermarkt en geld halen bij de bank, zoals iedere Nederlander*, zegt regiomanager Ni co van den Berg in een interview met het kwartaalblad Kring Nieuws van de Rabo bank Waddinxveen. Een speels gevormde eettafel met stoelen, een gezellige zithoek met televisie, een bu reaublad met computer en een open keu kentje. De huiselijke woonkamer op de eerste verdieping is een van de vier geza menlijke ruimten van Woubrecht. De be woners, in leeftijd variërend van jong vol wassen tot in de vijftig, kunnen er in kleine groepen zelf koken, eten en hun vrije tijd doorbrengen. Daarnaast beschikken ze allemaal over een eigen kamer. Twee hebben ervoor gekozen om grotendeels samen te wonen en er woont iemand zelfstandig in een dependan- Zij bespreken problemen, letten op sociale vaardigheden, onderhouden contacten met ouders, met de medewerkers van de dagac- tiviteiten. Assistent-begeleiders ondersteu nen hen met dit inhoudelijke deel van het werk en doen daarnaast wat meer huishou delijke en groepstaken. Een teamleidster coördineert de dagelijkse gang van zaken in Woubrecht. Zij moet op haar beurt verantwoording afleggen aan Ni co van den Berg. Hij is vanaf 1972 werkzaam in de verstande lijk gehandicaptenzorg en sinds vier jaar ma nager van verschillende voorzieningen in de regio Midden-Holland Woubrecht en de bewoners zijn volgens Nico van den Berg een volwaardig onder deel van de woonwijk Zuidplas. Buren ko men weleens op bezoek, bieden zich soms als vrijwilliger aan voor vervoer. ‘Woubrecht heeft hier best zijn plek, vormt geen opvallend geheel. We manifesteren ons ook niet echt als voorziening. We wil len gewoon met plezier wonen zoals ieder een woont. Als kleinschalig gezinsvervan gend tehuis kan dat makkelijk’, besluit de regiomanager. D X D e i A 3 ZATERDAG I0 EN ZONDAG I I OKTOBER I998 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Lin de, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: F.J. van den Brule, Sterrenlaan I8, tel. 630944 GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoorde 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. A. van Haarlem, Amersfoort (SoW-dienst in zorg centrum Souburgh) OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg WOENSDAG 7 OKTOBER 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Kanaalstraat I0 2741 HH Waddinxveën Telefoon 0182 - 63 03 32 GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst DONDERDAG 8 OKTOBER 19.30 uur ds. J.S. v.d. Net CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 9.30 uur ds. G. Bijkerk, Enschede- Oost 17.00 uur ds. G. Bijkerk, Ensche- de-Oost tl i i V ■x 3 v V S V b A Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82-6I3II2. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde vol gens afspraak. J. Slager en J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Mevrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, tel. 0182-610462. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade I0.00 uur geen dienst D i') in X W 2d a ib 0 i V 2 ■2 ■0 3 iel D 'A D NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 9.30 uur ds. M.J. Tekelenburg, kinschoten 17.00 uur ds. A.W. van der Plas Ontmoetingskerk, Groensvoorde Eucharistieviering op zaterdag om 19.00 uur en op zondag om I 115 uur (dit kunnen ook woord- en communievieringen zijn) Ook in levensbedreigende situ aties vindt Bernard Glaser het verstandiger om eerst de huisarts te bellen. ‘Veel mensen realiseren zich niet dat een ambulance pas na minimaal zeven tot acht minu ten ter plaatse is, terwijl de huis arts er in één tot twee minuten is. Dit tijdverlies kan mensenlevens kosten'. Bernard Glaser wil mensen dan ook op het hart drukken om eerst de huisarts te bellen als er iets is. ‘Alle huisartsen in Wad dinxveen hebben telefoonnum mers voor spoedgevallen'. ‘Een spoedgeval krijgt altijd voor rang en wij kunnen mensen meestal sneller helpen dan het ziekenhuis. Ik heb weleens een patiënt gesproken die drie uur in het ziekenhuis op een hechting moest wachten1. Rug- en nekpijn zijn veelvoorko mende klachten die ontstaan door een verkeerde lichaamshou ding en beweging. ‘Door aan te geven wat er goed en fout in hun bewegingen is, leer je patiënten stap voor stap hun eigen lichaam te corrigeren1, vertelt Marijke Es- seboom. ‘Ze krijgen oefeningen mee naar huis om bijvoorbeeld hun spieren te ontspannen of juist te versterken. Ook de handelin gen van een gewone doorde weekse dag komen aan bod: hoe zit je op je bureaustoel, hoe stap je in en uit de auto en hoe sta je bij het afwassen?* ‘Veel mensen letten er wel op als ze iets zwaars uit de auto tillen, maar het pak toiletpapier graaien ze achteloos uit de kofferbak. Terwijl deze ver keerde bewegingen juist veel klachten veroorzaken*. De oefen- therapie-Mensendieck is, in te genstelling tot de fysiotherapie, gericht op het gehele bewegings apparaat. ‘De fysiotherapeut gaat DE KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda 10.30 uur Evangelie studieklassen 11.20 uur Algemene vergadering De winkeliers van winkelcentrum de Passage in Waddinxveen wilden dierendag niet onge merkt voorbij laten gaan. Kinderen konden zich de hele middag vermaken in een kinderboer derij die speciaal voor hen in de Passage was opgebouwd. Het jongetje op de foto heeft het zichtbaar naar zijn zin op de pony. (Foto: Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN - ‘De verant woordelijkheid voor de gezond heid van de patiënt lag vroeger in de handen van de huisarts. Hij wist wat goed voor je was. Te genwoordig hebben de patiënten een eigen verantwoordelijkheid voor hun gezondheid en beslissen ze mee over de behandeling*. Drie jaar geleden vestigde Ber nard Glaser, die al 19 jaar huisarts is in Waddinxveen, zijn eigen praktijk aan de Souburghlaan, waar hij met twee part-time assis tentes en een huisarts in opleiding samenwerkt. ‘Een ouderwetse dorpspraktijk met alles erop en eraan', zo om schrijft hij zijn praktijk in een in terview met het kwartaalblad Kring Nieuws van de Rabobank Waddinxveen. ‘Sommige huisartstaken, die in de steden zijn afgestoten naar de zie kenhuizen, doen wij hier nog zelf, zoals het begeleiden van kinderen met astma en het behandelen van ongevallen'. ‘Dat maakt het vak completer. Door het contact met de patiën ten is mijn werk elke dag weer boeiend, want ieder mens heeft zijn eigen verhaal*. Volgens de Waddinxveense oe fentherapeute Mensendieck stijgt het aantal lichamelijke klachten als gevolg van stress. ‘Mensen doen tegenwoordig veel te veel dingen tegelijkertijd: na een zware werkdag moeten ze het huishouden doen en daar naast ook nog hun sociale contac ten onderhouden. Op zo’n jachtig bestaan is het lichaam niet ge bouwd*. ‘Het lijf heeft rust nodig, maar dat schiet er nogal eens bij in. Mensen nemen te weinig rust pauzes of vullen die tijd niet als zodanig in*. Marijke Esseboom vindt het eigenlijk vreemd dat er zo weinig aandacht voor het li chaam is. ‘In deze tijd staat een gezonde levensstijl voor veel mensen voorop. Je zou verwach ten dat ze ook meer met hun lijf bezig zijn, maar ze staan er juist ver vanaf. ‘Ze zijn zich te weinig bewust van hun eigen lichaam. De meesten weten wel hoe hun haar zit, maar ze hebben geen idee waar hun bekken zit en welke in vloed de stand daarvan op de rug heeft*. belang van dit nieuwbouwproject voor de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Ondanks het res trictieve beleid in het Groene Hart kan door dit project en twee andere projecten in Zeven huizen en Moerkapelle eindelijk wat gedaan worden aan de grote woningvraag in deze gemeente. Door het ontbreken van vol doende mogelijkheden met name voor startende huishoudens dreigt de gemeente immers te vergrijzen. Jongeren trekken met name de laatste paar jaar noodge dwongen weg uit de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, hoe wel zij graag in hun eigen gemeen- Dat zegt de Waddinxveense Men- sendieck-oefentherapeute Marij ke Esseboom in een interview met het kwartaalblad Kring Nieuws van de Rabobank Wad dinxveen. Aan het wandrek in de praktijkruimte aan de Zuidkade hangen tientallen kleurige hand- doekjes van de cliënten die niet voor elke afspraak een handdoek willen meesjouwen. ‘Een extra service', grapt Marijke Esseboom. Haar praktijk ziet eruit als een spiegelzaal. De spie gels behoren tot de belangrijkste instrumenten om de patiënt in zicht te geven in de stand van zijn lichaam. ‘Iemand krijgt bijvoor beeld rugklachten omdat hij met zijn rug teveel achterover hangt, waardoor er teveel druk in de on derrug ontstaat. Door dat te la ten zien, motiveer je mensen om een verkeerde houding te veran deren*. ce. Overdag werken de meeste bewoners. Eén van hen is in dienst bij bouwmarkt Gamma, de rest gaat naar de sociale werk plaats of het activiteitencentrum. ‘Ze doen inpakwerkzaamheden, werken met hout, maken beeldjes en borduren. Al lemaal werk dat aansluit bij hun mogelijkhe den', zegt Nico van den Berg. Datzelfde geldt voor hun vrijetijdsbesteding. ‘De een helpt in een buurthuis met activi teiten voor kinderen, de ander gaat naar een club. De Kluphoeve in Gouda is een populaire en prima voorziening in de Goud se regio, speciaal voor mensen met een verstandelijke handicap', vertelt Nico van den Berg. ‘Een paar zijn er lid van een sportvereniging. Dat is weleens moeilijk, want ze hebben toch een verschil in achter grond met de andere sporters. We zagen dat bijvoorbeeld bij voetbal, wat niet zo goed ging*. ‘Nu is er in Waddinxveen gehan dicaptenvoetbal gekomen. Daar zijn twee bewoners lid van. Wij proberen onze men sen altijd eerst aan normale faciliteiten te laten meedoen, lukt dat niet, dan zoeken we iets wat beter aansluit*. Voor de 24-uursbegeleiding zorgen 9 mede werkers. De persoonlijke begeleiders zijn verantwoordelijk voor het individuele wel zijn van de bewoners. Moerkapelle groot is blijkt wel uit de enorme belangstelling voor de nieuwbouwwoningen. In de fase dat het project nog op de teken tafel lag registreerde Woonpart ners Midden-Holland al direct ruim 150 belangstellende huis houdens voor de 27 woningen. Ook makelaar N. Perdijk, die de bemiddeling voor de koopwonin gen verzorgt, spreekt over een overweldigende belangstelling voor de woningen. In de eerste paar dagen nadat de inschrijving gestart werd, ontving de makelaar al meer dan honderd reacties. René Mascini, directeur van Woonpartners Midden-Holland, benadrukte in zijn inleiding nog eens het initiatief van de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle bij de nieuwbouw. Met het indienen van een drietal bouwplannen heeft de gemeente de regiefunctie in de woningbouw genomen, die vanuit de volkshuis vesting zo noodzakelijk is. In een relatief korte tijd zijn nu drie pro jecten in ontwikkeling gekomen, waarvan er 'eén door Woonpart ners Midden-Holland wordt uit gevoerd. In dat verband wordt nog wel eens de vraag gesteld wat nu precies het verschil is tussen nieuwbouw door een woningcor poratie en projectontwikkelaars. Die verschillen zijn groot. Allereerst heeft Woonpartners Midden-Holland veel ervaring in het bouwen van koop- en huur woningen in de regio Midden- Holland. Het is nu voor het eerst dat Woonpartners Midden-Holland ook een combinatieproject van huur- en koopwoningen in de ge meente Zevenhuizen-Moerkapel le realiseert. Als beheerder van ruim 4100 wo ningen in de regio heeft Woon partners Midden-Holland veel af finiteit met de actuele woning vraag, ook omdat deze organisatie de woningtoewijzing verzorgt in zowel de gemeente Waddinxveen als in Zevenhuizen- Moerkapelle. De aanwezige ken nis kan dan ook direct ingezet worden in de ontwikkeling van nieuwbouwwoningen, waar van uit de consumenten in de regio ook daadwerkelijk behoefte is. meer symptomatisch te werk', legt Marijke Esseboom uit. ‘Hij behandelt een stijve nek om de pijn weg te nemen, terwijl een oefentherapeut Mensendieck de oorzaak van de pijn achterhaalt. Een nekklacht kan bijvoorbeeld ontstaan door een verkeerde werkhouding. Wij bekijken het gehele lichaam en leggen de ver antwoordelijkheid bij de patiënt neer om de klachten in te toe komst te voorkomen*. ‘Zo doen wij de oefeningen niet voor, want de mensen moeten zelf leren voelen en nadenken over de bewegingen die ze ma ken. Hierdoor maken we ze the- rapeut-onafhankelijk*. Collega Albertien van Rijn werkt twee ochtenden per week in de praktijk van Marijke Esseboom. Op deze dagen behandelt Marijke mensen met reumaklachten aan huis. Daarnaast worden in de praktijk ademhalingsoefeningen gegeven aan ’stresskikkers’. ‘Deze mensen nemen teveel hooi op hun vork, ze raken gespannen waardoor ze een verkeerde ademhalingstechniek krijgen', legt ze uit. ‘Door een verkeerde ademhaling kunnen ze last krijgen van hyperventilatie en zélfs van paniekaanvallen*. Dat huisartsen tegenwoordig meer mogelijkheden hebben om onderzoek te doen, vindt Bernard Glaser een van de belangrijkste veranderingen in zijn vak. ‘Vijftien jaar geleden richtte ik me vooral op het behandelen van ziekten, nu ben ik meer preven tief bezig. In de praktijk beschik ken we over betere onderzoeks apparatuur en kunnen we bij voorbeeld de longfunctie meten'. ‘Het zo snel mogelijk opsporen van een mogelijk kwaadaardige aandoening is een groot deel van mijn dagelijkse werk geworden. In een zo vroeg mogelijk stadium doe ik onderzoek om bepaalde ziekten uit te sluiten, want de grootste angst van zowel de pa tiënt als de arts is dat een diagno se te laat gesteld wordt*. (prijspeil I januari 1998) en 17 koopwoningen. De koopwonin gen bestaan uit 7 eengezinswonin gen met een prijs van 249.200,- en 10 twee onder een kapwonin- gen met een prijs vanaf 436.700,- V.O.N. De woningen worden gebouwd door Aanne mingsbedrijf Geelen bv uit Vleu ten. Onder de aanwezigen waren veel vertegenwoordigers van de lokale politieke partijen, de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen, Woonpartners Midden-Holland, vertegenwoor digers van het bedrijfsleven en kandidaat kopers en huurders. De officiële handeling van wet- te zouden willen blijven wonen, houder Zijderhand oogstte veel waardering van de aanwezigen. Na het slaan van de eerste paal werd in het verzorgingstehuis de Zevenster tijdens de receptie ge toost op het welslagen van het project. Wethouder M. Zijderhand bena drukte in zijn openingswoord het ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag om 9.30 uur (dit kan ook een woord en communieviering zijn). Eucharistieviering op dinsdag 19.00 uur. Voor aangifte van gevonden en verloren voorwerpen kan men zich in Waddinxveen wenden tot het bureau van het politiedistrict Gouwe en IJssel, Limaweg 35, Postbus 448, 2740 AK Waddinxveen, tel. 0182- 621666. De politiemensen van de regio Hollands Midden zijn voor meldingen die ‘zonder zwaailicht’ kunnen bereikbaar onder telefoonnummer 0900-8384. Het overmatig gebruik van alarm nummer 112 is een ontwikkeling die de Waddinxveense huisarts Bernard Glaser grote zorgen baart. ‘Bij een ongelukje zijn veel men sen geneigd om direct het zieken huis in te schakelen. Ze bellen I 12 en slaan de huisarts over. Je krijgt dan de situatie dat een am bulance uitrukt voor een ge scheurde enkelband*. ‘Het is voorgekomen dat iemand op de tennisbaan een spiertje in zijn kuit scheurde en omstanders het alarmnummer belden, terwijl je voor een gescheurde spier niet eens naar het ziekenhuis hoeft. ZEVENHUIZEN - Onder grote belangstelling is maandag 5 okto ber gestart met de nieuwbouw van 27 woningen in de wijk Swan- la in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. De woningen worden gebouwd in het verlengde van de Perkstraat haaks op de Fabriciusstraat. Wet houder M. Zijderhand sloeg op vakkundige wijze de eerste paal van dit projekt, dat voor de ge meente van groot belang is. Het projekt wordt gerealiseerd door Woonpartners Midden-Holland in opdracht van Woningstichting Beter Wonen. De woningont werpen zijn van architect R. Saar- berg van architectenbureau Ven ster uit Moordrecht. Dit bureau heeft in de directe nabijheid al di verse woningbouwprojecten ge realiseerd. Daarmee is gegaran deerd dat het nieuwbouwproject goed past in de bestaande woon omgeving. Het project bestaat uit 10 huurwoningen met een aan- vangshuur van 790,- per maand F

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 9