Het verhaal van de waard van Waddinxveen Waddinxveen heeft nieuwe vuilwagen bij hét SlaapkamerCentrum Tl )>99S,- |1395z- 500,- cadeau Advies over goede voeding auping svedex Donateurs- avond in Zevenhuizen AZC vraagt winterkleding Collecteweek van de Brandwonden Stichting WADDINXVEEN Nederlandse Nederlandse schilders en stukadoors klaar voor Europese Beroepenwedstrijden 50% Korting Opbrengst collecte dieren bescherming WADDINXVEEN - De brengst van de in Waddinxveen gehouden collecte voor de Die renbescherming bedraagt 8.820,50. Het geld zal zorgvuldig worden besteed aan dieren die dit hard nodig hebben. Alle col lectanten en gevers worden har telijk bedankt voor dit mooie re sultaat. Voor inlichtingen over het werk van de Dierenbescherming kunt u bellen naar Nel Oort, tel. 616519. Waddinxveen Vitrinekast svedex PAGINA 17 WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 Door Maaike Thüss op- Wakkere Weken (Foto: L Ettema). 'h Let op! SvsdéX Föeur De kast die bij het Auping programma past. U aupwxj tUHUUl Jeugdkamer in beuken-look gecombineerd met blauw. Ledikant 90 x 200 cm, bedkast, secretaire en 2-deurs linnenkast. Wakkere Weken Prijs... Elektrisch verstelbare lattenbodem. Traploos verstelbaar hoofdeinde, voeteneinde, inclusief pocketveringi^iatras. 20 cm dik, afgedekt met schapenwol, tonvormige pocket- vering met versterkte middenzone en afritsbare hoes, 90 x 200 cm. Nu samen van 1595,- voor Wakkere Weken Prijs... aandacht besteed aan diverse productgroepen, bijvoorbeeld de zuivel, groenten en fruit, de koek jes, sauzen, deegwaren etc. Bij elk schap krijgen de deelnemers in- beladers zo groot mogelijk te la ten zijn. De aanschafwaarde be draagt ƒ395.000,-, welk bedrag door de Waddinxveense gemeen teraad ter beschikking is gesteld. De overdracht van de wagen ge beurde door overhandiging van de sleutels door de leverancier van de wagen door J. Minnee van de Boonstoppel BV aan gemeen tesecretaris C.A.P.M. Loose die de sleutels weer overhandigde aan de medewerkers P. de Wit, A. Alhaft en P. Dukker. WADDINXVEEN - In een mys terieus aandoende advertentie - een gestalte onder een sluier- werd vorige week in deze krant de komst van de Waard van Waddinxveen aangekondigd. Na een bezoek aan die waard, wordt het mysterie niet geheel opgehel- derd, maar wordt het iets duide lijker. Aan de Nesse is een res taurant met die naam geopend. Het is er druk ingericht en ge zellig. Waar je ook kijkt, er hangt of staat wat. Alles uit ver- Collecte Brandwonden schillende landen; manshoge Afrikaanse beelden. Indianen hoofden, schilderijen, middel eeuwse stoelen en. uiteraard het beeld van de Waard van Wad dinxveen. Een van de eigenaren van het kersverse eet- en drinkhuis, Piet-Jan Oosthoek legt uit waar om het restaurant niet is gevuld met roze tafelkleedjes, per tafel een vaasje nepbloemen en aan de muur een aquarel. We wilden er iets bijzonders van maken. Alle spullen hebben we van veilingen gehaald uit heel Nederland en een stuk van Bel gië. De middeleeuws aandoende stoelen, een pianola, de schilde rijen, alles komt van veilingen. We wilden zo een bijzonder in terieur creeëren en dat is denk ik wel gelukt'. ‘Het verhaal wat erachter zit is de legende van de Waard van Waddinxveen', gaat de ervaren horecaman verder. ‘Deze man leefde van 1234 tot 1301. Hij trok in 1255 door het uitge strekte moerasland, waar het toen wemelde van de elfen en kabouters. Ter hoogte van de Herrineringen aan die tijd zijn tot op heden op de menukaart van het restaurant te vinden. Zo is onder meer de jachtschotel 'het Huybertsgeregt’ te verorbe ren en staan dampende ‘Gouwe visch en vleeschpotten’ klaar. Omdat de Waard van Waddinx veen volgens de legende over de hele wereld heeft ge reisd, en allerlei recep ten meenam, is het de bedoeling dat ook ge rechten uit al die ver schillende landen af en toe bij de Waard opdui ken. WADDINXVEEN - Met de win ter voor de deur heeft de kleding winkel van het Asielzoekerscen trum in Waddinxveen dringend behoefte aan winterjacks, warme truien, broeken, sjaals, mutsen, handschoenen en andere warme winterkleding. Ook is er een gro te behoefte aan positiekleding. De kleding bij voorkeur afgeven op maandag en woensdag tussen 9.00 en 15.00 uur bij de receptie van het AZC aan de Zuidelijke Rondweg 225. Gouwe zag hij wel ‘wat in ‘t veen’. In het hart van de neder zetting op de Nesse begon hij een eet en drinkhuis'. Svedex, een nederlands kwaliteitsproduct. Svedex Kasten zijn leverbaar in tal van uitvoeringen met veel kleurmogelijkheden. J Wakkere Weken Prijs vanafOT’Vj* V Meestal staat op de verpakking de ingrediënten en voedingswaarde vermeld. De voedingsdeskundige vertelt de deelnemers van een demonstratie, wat termen als ver zadigd en onverzadigd vet, kool hydraten en voedingsvezel bete kenen. Ook omschrijvingen als light, dieet, mager en halfrol ko men aan bod. Het doel van de de monstraties is dat de consument op basis van de verkregen infor matie bewuster kan kiezen uit het grote aanbod van voedingsmidde len. Een ‘Goede voeding demonstra tie' bestaat uit een aantal onder delen. Eerst houdt de voedings deskundige een inleiding in de kantine waarbij aan de hand van en uitleg wordt ge geven over goede voeding. Alle deelnemers krijgen een handig loepje kado voor het lezen van de kleine lettertjes op het etiket en vervolgens begint er een rondlei- uit Borculo de strijd om de hoog ste eer in het vakmanschap aan gaan. Zij nemen het op tegen kan didaten uit België, Frankrijk, Ier land, Luxemburg, Polen, Slowakije en Zwitserland. De Europese Beroepenwedstrij den 1998 worden op dinsdag 27 oktober geopend met een kleur rijke openingsceremonie in de Groningse Martinihal, waarbij Kroonprins Willem Alexander aanwezig zal zijn. De eerste wed strijddag start op woensdag 28 oktober om 15.00 uur. Er wordt dan gewerkt tot 21.00 uur. Op donderdag duurt de wedstrijddag van 9.00 tot 21.00 uur. Vrijdag zijn de deelnemers aan de slag van 9.00 tot 15.00 uur, waarna de deskundige vakjury’s de werk stukken gaan beoordelen. Tijdens de feestelijke sluitingsceremonie op zaterdag 31 oktober worden de gouden, zilveren en bronzen medailles uitgereikt De toegang is gratis. WADDINXVEEN - De deelne mers op de onderdelen Schilde ren en Stukadoren hebben hun laatste trainingen afgerond voor de eerste Europese Beroepen wedstrijden, die onder de naam Euroskills 1998 van 26 tot en met 31 oktober a.s. worden gehou den. Het evenement vindt plaats in de Martinihal in Groningen, waar in totaal 170 jonge vakmen sen uit 19 Europese landen om de hoogste eer in het vak komen strijden. Er zijn in totaal 26 wed- strijdberoepen, waaronder tegel zenen, meubelmaken, informatie technologie, schildereen en stu kadoren. De Nederlandse deelnemers op de onderdelen Schilderen en Stu kadoren zijn afgelopen maart uit gekozen tijdens speciale Selectie wedstrijden, die door het Oplei dingscentrum SVS in Waddinxveen zijn georganiseerd. Zij hebben de afgelopen maanden bij aankoop van een complete AURONDE, d.w.z. omranding, spiralen en Auping matrassen. Tijdens de Wakkere Weken (oktober) ontvangt u f 500,- aan Auping dekbedovertrekken, hoeslakens en kussens cadeau. WADDINXVEEN - In de loop van dit jaar zijn de nodige in vesteringen gedaan om de buitendienst van de gemeente Waddinxveen te voorzien van de benodigde voertuigen om de taken goed uit te kunnen voeren. Eerder dit jaar werd de veegmachine en de autolaadkraan vervangen, nu was het de beurt aan de huisvuilwagen om te worden vervangen. De oude huisvuilwagen was elf jaar oud en dan ook volledig afge schreven en versleten. Gekozen is voor een kleinere en compate huisvuilwagen (een DAF 55 met een Haller opbouw) waarmee men goed uit de voeten kan in de steeds smaller wordende straten in het Gouwedorp, een en ander als gevolg van 30 km-gebieden. De nieuwe huisvuilwagen voldoet aan de laatste werk- en veilig heidseisen. Er zijn extra beveili gingen (noodstoppen) bij het be laden van de wagen, de wagen kan niet achteruit rijden wanneer er iemand achter op de treeplank staat en de wagen kan ook niet harder dan 30 km rijden wanneer er een belader op de treeplank staat. Dit alles om de veiligheid voor de Stichting 25 tot en met 31 ok tober. Gelukkig kennen de meeste mensen niet de pijn van een verbrandingsslachtoffer. Maar iedereen heeft zich wel eens gebrand aan een hete pan of aan kokend water en weet daardoor hoe pijnlijk zelfs een kleine brandwond kan zijn. On danks dat de behandelingsme thoden voor brandwonden de afgelopen jaren sterk verbe terd zijn, is het genezingspro ces van een brandwondpatiënt nog altijd langdurig en pijnlijk. Sinds 1971 zet de Nederlandse Brandwonden Stichting zich in voor brandwondslachtoffers. Dankzij deze inzet en de finan ciële giften van vele Nederlan ders is er in de afgelopen jaren grote vooruitgang geboekt bij het verbeteren van de behan deling, maar ook bij het voor komen van brandwonden. Zolang er echter slachtoffers zijn, blijft er geld nodig voor voorlichting en onderzoek. Daarom doen wij een dringend beroep op u om ons werk te steunen, door een bijdrage te geven aan de collectant die in de collecteweek van 25 tot en met 31 oktober bij u langs komt. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - 'Met de Stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle terug in de tijd’. Onder die titel wordt in zorgcen trum De Zevenster aan de Lelie straat in Zevenhuizen maandag avond 26 oktober om acht uur de donateursavond gehouden. De avond staat voor een groot deel in het teken van het 'boeren leven' in en om Zevenhuizen- Moerkapelle toen er nog bijna geen ijzeren, maar echte paarden het werk moesten doen. De film die zal worden vertoond werd gemaakt door j. van der Torre, die op zijn rolprent een toelich ting zal geven. Daarnaast zal L. v.d. Bos uit Rotterdam een inlei ding verzorgen over de houtzaag molen, later korenmolen van Ze venhuizen. Op de avond kan de 1100e dona teur bekend gemaakt worden. Dat zal op ludieke wijze gebeu ren. De toegang is gratis. formatie en worden diverse pro ducten vergeleken. Soms is er ge legenheid om producten te proe ven en natuurlijk kunnen er vra gen worden gesteld. Na afloop van de demonstratie krijgen de deelnemers de brochure ‘Ko- pen=Kiezen', de folder ‘Goede voeding, wat let je?' en diverse productfolders mee, zodat men thuis op zijn gemakt alles nog eens kan nalezen. Aan een demonstratie kunnen maximaal 15 mensen deelnemen en de demonstratie duurt in to taal 1,5 uur. Alle deelnemers aan een ‘Goede voeding' maken kans op twee minuten gratis winkelen. In iedere regio Noord-, Midden- en Zuid-Nederland wordt er een prijs verloot. In supermarkt Cl 000, Burg. Boerstraat 24 te Zevenhuizen kan men deelnemen aan een gratis Goede voeding demonstratie op woensdag 28 oktober 20.00 - 21.30 uur. Voor informatie en aanmelding kan men terecht bij bovengenoemde supermarkt. Overige deelnemende super markten zijn te herkennen aan de poster in de supermarkt. een speciaal trainingsprogramma afgewerkt, waarin de puntjes nog eens op de ’i’ zijn gezet Zo heb ben de schilders extra geoefend op penseeltechnieken en het wer ken met nieuwe verfproducten. De stukadoors hebben vooral de maatvoering nog eens extra doorgenomen, die van pas komt bij het maken van mallen voor het trekken van gipslijsten en het in verstek verwerken van deze lijs ten. Omdat de deelnemers in to taal 24 uur de tijd krijgen om een vrij pittige wedstrijdopdracht uit te voeren, is ook aan het tempo gewerkt Om de uit te voeren wedstrijdop- drachten staat het thema ’Milieu’ centraal. Het eindresultaat moet een kleu rig geheel vormen. Op het onder deel Schilderen vaardigen acht Europese landen deelnemers af. Namens Nederland zullen op het onderdeel Schilderen Toine Gij zel uit Kapelle en Menno van Bree Van links naar rechts: De eigenaren van De Waard van Waddinxveen: Piet-Jan Oosthoek, Rob Wouters, Ewout kolk, de chef-kok Marco Anker en de bedrijfsleider Henk van Bemmel. f Op dit thema kun je volgens Oosthoek ein deloos doorborduren. De inrichting, de kaart - waarvan de omslag al leen al de moeite ’waard’ is om eens bij het eet en drinkhuis bin nen te lopen- met alles kan worden gevarieerd. We willen graag dat on ze gasten veel te zien hebben onder het eten. Elke keer als ze terug komen moet hen weer iets nieuws opvallen, zo dat het nooit verveelt'. Daarom is in het eet en drinkhuis ook een vitri nekast te vinden met daarin het laatste oortje dat de waard opsnoep te, de eieren die hij voor zijn geld koos en nog meer relikwiën. Duur is het nieuwe res taurant niet te noemen. Chef-kok Marco Anker: ‘We hebben voorge rechten vanaf ƒ8,50 en hoofdgerechten vanaf ƒ21Daarnaast is er iedere week een ander weekmenu dat bestaat uit drie gangen. Dat kost ƒ35,-. Lunchen kan bij ons ook. We veran deren vier keer per jaar de menukaart en we (Foto: Sjook Noteboom), gaan werken met the- mamaanden’. Piet-Jan Oosthoek: ‘We willen afwisseling in de gerechten bren gen. Verder willen we een zo breed mogelijk publiek bereiken, een restaurant moet voor ieder een zijn, daarom hebben we de prijzen zo laag mogelijk gehou den. De Waard van Waddinxveen ontvangt zeven dagen per week zijn gasten. De keuken is van 12.00 tot 22.00 uur geopend. Boven het restaurant is een apart zaaltje voor bruiloften, partijen, presentaties en verga deringen. ZEVENHUIZEN - We willen alle maal wel gezond en verstandig eten. Iedereen heeft er ideeën over, maar hoe het nou precies zit.... Het is nu mogelijk om in korte tijd veel te weten te komen over goede voeding. Onder lei ding van een voedingsdeskundige kan iedereen gratis deelnemen aan een ‘Goede voeding demon stratie in de supermarkt*. De demonstraties zijn een onder deel van de voorlichtingscampag ne ‘Goede voeding, wat let je?‘ en zijn een idee van de Nederlandse Hartstichting. Het doel van de campagne is de consument erop te wijzen dat het belangrijk is om meer producten te eten als brood, aardappelen, rijst, pasta, groente en fruit en minder (ver- posters tekst zadigd) vet. Iedereen die geïnte resseerd is kan zich gratis inschrij ven. De demonstraties zijn dus niet speciaal bestemd voor men sen met een dieet. Waarom een ‘goede voeding de- ding langs de schappen. Er wordt monstratie* in een supermarkt? In aandacht besteed aan de supermarkt verschijnen voort durend nieuwe producten en het wordt steeds moeilijker om een verstandige keuze te maken. Overhandiging van de huis vuilwagen aan de medewer kers P. de Wit, A. Alhaft en P. Dukker van de buiten dienst van de gemeente Waddinxveen. Industrieterrein Zuid 1, Mercuriusweg 15, tel. 0182-610004 Wij zijn 6 dagen per week geopend’

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17