VOOf c Vijftig helicoptervluchten f Tegenslagen rond ’de Passage rode draad in jaaroverzicht casbam Gezocht: Jong talent! r ALLES VOOR UW OPEL... Open dag brandweer Waddinxveen Waddinxveen haalt de 27.000 inwoners niet MABÏT i - wonen I z 1 T 1 11 w u p ir VERBOUWINCS- OPRUIMING BIJ CASBA WONEN Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer J Willem Wever in Waddinxveen Bekijk de Rabobank-advertentie in deze krant 9^^ CARWASH aww KOPEN/VERKOPEN? Jochem van Gelder komt naar je toe PLUSMARKT DUKATEN FESTIVAL Malse biefstuk 500 gram Kip t.v. sticks 2 kilo Rundervinken 6 stuks WINKELCENTRUM ZUIDPLAS Bel voor een afspraak (0182) 63 25 97 Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. vfebocm makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 Opgeteld de beste! J- ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) /AiïtoX snelservice lad addinxveen Spaar met uw dukaten voor lekkernijen van onze broodafdeling. 10, Aanbiedingen zijn geldig van do. 22 t/m za. 24 oktober voorlopig ontwerp van het hoofd winkelcentrum. Ook bewoners in informatiebijeenkomsten en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland in Gouda komen met kritiek. Volgens de Goudse Kamer geeft het verkeerscirculatieplan onvol doende duidelijkheid over de toe komstige parkeer- en bereikbaar- heidssituatie van het nieuwe win kelcentrum. man brak een tweede jaar in Waddinxveen in. Ook dat jaar is bijna ten einde, zonder veel ver der met het nieuwe koopcentrum te zijn opgeschoten. Hij zou er voor 200% voor gaan had hij ge zegd. Nu tot 31 december een gratis onderhoudsbeurt voor uw verzekerings- portefeuille. Zuidplaslaan 196, 2743 CP Waddinxveen In de Nationale Brandpreventie week van 26 t/m 31 oktober vin den tal van activiteiten plaats. Vele brandweerkorpsen in het hele land geven op hun eigen ma nier invulling aan de week. De Nederlandse Brandwonden Stich ting houdt tijdens de week haar Het huidige winkelcentrum ’de Passage’ in afwachting van de komst van het nieuwe koopcen trum met dezelfde naam. (Foto: Sjook Noteboom). Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Hoge Rijndijk 315 tel. 071 - 589.93.46 WADDINXVEEN - Voordat de 10e Coenecoop- loop van start ging werden er zaterdagmorgen vanaf het bedrijvenpark Coenecoop bij de Zuide lijke Rondweg door de Rabobank Waddinxveen 50 helicoptervluchten gehouden met 50 ingelote leden en belanghebbenden van de bank aan de Kerkweg-Oost. Onder het motto 'Bekijk en beleef Waddinxveen in vogelvlucht’ werd de deelnemers een korte maar boeiende rondvlucht boven het zuidelijk deel van het Gouwedorp aangeboden. Aanvankelijk zou om elf uur met het vliegen wor den begonnen, maar de weersomstandigheden maakten het noodzakelijk dit tijdsstip even op te jaarlijkse collecte. Aan circa 3 mil joen huishoudens zullen de col lectanten een folder met brand- preventietips overhandigen. Een groot aantal bouwmarkten en doe-het-zelf-zaken houdt speciale acties om rookmelders en andere brandveiligheidsproducten extra onder de aandacht te brengen. De Brandpreventieweek is een initiatief van het Nationaal Cen trum voor Preventie, de Neder landse Brandwonden Stichting, de Stichting Consument en Veilig heid en het Nederlands Instituut voor Brandweer en Rampenbe strijding. Met deze gezamenlijke actie vragen de organisatoren aandacht voor brandveiligheid. ré** WADDINXVEEN - In het kader van de zesde Nationale Brandpre ventieweek houdt de brandweer in Waddinxveen een open dag op zaterdag 31 oktober. Verschillen de demonstraties van het brand weer materieel, informatie, kin derspelen en zelf redden en blus sen maken deze dag boeiend en leerzaam voor jong en oud. Tussen de buien door werden er zaterdag op initiatief van de Rabobank Waddinxveen ge durende de hele dag 50 helicoptervluchten gehouden met in totaal 100 passagiers. (Foto’s: Sjook Noteboom). Afslag A4 Zoeterwoude Rijndijk de meeste inwoners en 'Oost' met 965 mensen de minste. Het bodemgebruik van Waddinx veen omvat voor 71 landbouw grond. Negen procent van de grond wordt bewoond. Er staan in het Gouwedorp 9.735 huizen. In I997 werden er 257 woningen bijgebouwd. Er zijn in het Gouwedorp I9 standplaatsen voor woonwagens, 5 woonschepen, 89 verzorginngs- plaatsen, 20 verpleeghuisplaatsen, I2 woningen in een gezinsvervan gend tehuis en 4 sociowoningen zijn 5.557 mannen en 5.173 vrou wen. Van de inwoners zijn 381 mannen gescheiden en 499 vrou wen. De ’verweduwde’ inwoners omvatten 207 mannen en 898 vrouwen. Enkele andere cijfers. Van de twaalf wijken in het Gouwedorp telt ’Zuidplas’ met 7.450 mensen Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 l Hazerswoude-Dorp j Bij zijn aantreden als 12e burge meester van Waddinxveen had Fedde Jonkman de lovende kritie ken op zijn komst al getemperd. ’Voor u staat geen profielschets, maar iemand van vlees en bloed die fouten maakt. Het zal niet eenvoudig zijn om aan de gestelde verwachtingen te voldoen. Ik wil een voorspelbare burgemeester zijn, iedereen moet weten wat hij aan mij heeft. Maar laten we bo venal de kar samen trekken’. Dat men aan het Raadhuisplein overigens moeite heeft om van al les op de hoogte te zijn laat ook het statistisch jaarboek ook nog eens duidelijk zien. Gepikeerd wordt bijvoorbeeld vastgesteld dat minister dr. Gerrit Zalm van Financiën een werkbe zoek brengt aan het Opleidings centrum SVS aan de Limaweg in Waddinxveen zonder dat het ge meentebestuur hiervan op de hoogte is. Woensi In april geeft burgemeester Fedde Jonkman toe ronduit te schrikken van de sfeer die rond het toe komstige winkelhart hangt. De felheid waarmee tegenstanders reageren en de beelden die ze van elkaar hebben, alsmede de manier waarop partijen hun hakken in het zand zetten noemt Waddinx- veens eerste burger huivering wekkend en griezelig. Hij wil met alle partijen zo snel mogelijk om de tafel. 52e jaargang nr. 2616 Om ruimte te maken voor onze verbouwing en de nieuwe collectie '99 ruimen wij onze toonzaalmodellen op tegen superlage prijzen. Kom langs en profiteer! WADDINXVEEN - Kinderhulp organisatie Terre des Hommes en Ministerie van Buitenlandse Zaken/Ontwikkelingssamenwer- king zoeken creatieve jongeren, die op hun eigen manier iets wil len doen voor kinderen die het minder hebben op deze wereld. Daarvoor is er een wedstrijd ont wikkeld, de Young Creative Award. De opdracht is het schrij ven van een heus mediaplan: een script voor een documentaire, een radio- èn een TV-commer- cial. Thema van de Young Creati ve Award '98/’99 is ’Kinderen en Conflicten’. De winnaar maakt een reis naar schorten. Halverwege de rondvluchten moest weer worden gestopt vanwege het slechter wor dende weer. Toch bleek het uiteindelijk mogelijk alle 50 rond vluchten uit te voeren. Bij de locatie op het be drijvenpark Coenecoop had de Rabobank Wad dinxveen een ontvangstruimte ingericht in een in aanbouw zijnd bedrijf, zodat even wachten geen probleem was. De hele dag heerste op die beschutte en met drankjes en hapjes voorziene plek een gezellige sfeer. Voor vrijwel iedereen was het overigens de eerste keer dat er een helicoptervlucht werd ge maakt. Als wordt gekeken naar de verg rijzende bevolking moet worden vastgesteld dat 17,1% ouder is dan 65 jaar. In 1990 was dat nog 14,3%. Waddinxveen telt 307 80- 84-jarigen en 229 mensen van 85 jaar en ouder. In Waddinxveen wonen 6.508 ge trouwde mannen en 6.506 ge trouwde vrouwen. Ongehuwd met 32 plaatsen. De werkende beroepsbevolking omvat in Waddinxveen 10.100 mensen. Van hen werken de meesten in de commerciële dienstverlening (4.970). In 1997 ontvingen 536 Waddinx- veners een uitkering WW, 140 mensen ABW, 200 mensen RWW en 740 AAW/AOW. Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerka sdag 21 oktober 1998 en de belegger een samenwer kingsovereenkomst voor het nieuwe winkelcentrum. ’Voor het jaar daarvoor. Het Gouwedorp had in 1940 7.725 inwoners, in 1950 8.521 inwoners, in I960 10.834 inwoners, in 1970 17.500 inwoners, in 1980 21.366 inwo ners en in 1990 25.088 inwoners. Verwacht wordt echter dat Wad dinxveen in 2000 'slechts’ 26.400 inwoners zal tellen, in 2005 25.900 en in 2010 25.500. Het aantal 65-jarigen en ouder zal overigens in tien jaar tijd zijn op gelopen naar 16%. Sinds enige tijd is het aantal Wad- dinxveense mannen weer in de meerderheid. Aan het Raadhuis plein telde men vorig jaar welge teld 13.359 mannelijke en 13.319 vrouwelijke ingezetenen. In januari en februari worden vijf inspraakrondes gehouden over het verkeerscirculatieplan. De eerste avond is bestend voor be langengroepen, de andere vier avonden zijn voor de inwoners. De reacties van de inspraakron des worden betrokken bij het op stellen van het ambtelijk advies en de besluitvorming door het colle ge van Burgemeester en Wethou ders. Koud na zijn aantreden presen teert burgemeester Fedde Jonk man een naar zijn zeggen ’geen in zichzelf gekeerd winkelcentrum, maar een kloppend hart voor de komende eeuw’. De nadruk van het winkelplan ligt op aangenaam winkelen in een sfeervolle omgeving, maar ook horeca, wonen, kerk en diensten sector komen ruim aan bod. ’Naar verwachting wordt de nieu we Passage in september 1999 geopend’, werd toen gezegd. In februari uit de Werkgroep Pas- HYPOTHEKEN ASSURANTIÉ Hypotheken Consumptief krediet Verzekeringen Heb je lol in je werk? Maar wil je eens wat anders? Wij hebben plaats voor een Part/full-time kapper/kapster met ervaring. Kapselon Groenedijk Gouwestraat 21 y Boskoop (0172) 212506 een ontwikkelingsland om daar onder begeleiding van een vak kundige cameraman zijn/haar script verfilmen. De radio- en tv- uitzendingen zullen plaatsvinden in de week van de Vredesconfe rentie in Den Haag tussen 11 en 16 mei 1999. Jongeren tot 21 jaar kunnen bij Terre des Hommes een deelna- mepakket aanvragen, telefoon 070-3637940. Ook via internet wordt informatie verstrekt en kunnen jongeren zich aanmelden: www.kids.minbuza.nl. Wie wil meedoen aan de Young Creative Award ’98 dient zich voor 15 de cember 1998 aan te melden. j oplage 14.500 exemplaren WADDINXVEEN - In het pasverschenen statistisch jaarboek van de gemeente Waddinxveen wordt ook in vogelvlucht ge keken naar allerlei gebeurtenissen in 1997. In dat overzicht Jonkman, de projectontwikkelaar komt uiteraard ook herhaaldelijk de worsteling om te komen tot een nieuw winkelcentrum ’de Passage’ voor. Burgemeester Fedde Jonkman, die vrijdag 17 januari vorig jaar wordt geïnstalleerd als opvolger van Kees van der Linden, jaar 2000 moet de Passage klaar valt midden in de wordingsgeschiedenis van het roemruchte zijn’, wordt er bijgezegd, verkeerscircualtieplan, dat nauw verband houdt met het win- Vrijwel tegelijkertijd zijn de frac- kelhart. ties in de Waddinxveense ge meenteraad furieus over de over- sage Rondom forse kritiek op het schrijding van het krediet voor het winkelcentrum van bijna een miljoen gulden. Het bedrag is no dig voor de bestemmingsplanpro cedure en om ambtelijke kosten te dekken. De gemeenteraad dacht dat an derhalve ton, zoals toenmalig wethouder Jan Hielema (CDA) aanvankelijk had laten weten, daarvoor voldoende was. D66 dient een motie van wantrouwen in die met acht stemmen voor en twaalf stemmen tegen is verwor pen. In juni wordt op initiatief van de Werkgroep Passage Rondom door 110 mensen aangekondigd een bezwaarschrift in te zullen dienen tegen de bestemmings planprocedure voor het nieuwe winkelcentrum ’de Pssage’. De gemeenteraadsfracties van Pv dA, D66 en Unie 55+ zeggen in september geen vertrouwen meer te hebben in het kasbeheer van wethouder Jan Hielema. Overschrijding op de reorganisa- t tie van het ambtenarenapparaat met 1,1 miljoen gulden (enkele maanden nadat de gemeenteraad ook al met een overschrijding van bijna een miljoen gulden op de plannen voor het winkelcentrum kreeg te maken) was voor de drie partijen reden een motie van wantrouwen in te dienen. Na de belofte van burgemeester Fedde Jonkman de coördinerende rol van de reorganisatie over te nemen is de motie verworpen en kon de christen-democraat blij ven zitten tot aan de gemeente raadsverkiezingen in maart van dit jaar. In november wordt door een wethouder in Gouda aangedron gen haast te maken met de verbe tering van het winkelcentrum Bloemendaal in die stad in ver band met de plannen rond het winkelcentrum 'de Passage’. Het langverwachte verkeerscir- Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) j WADDINXVEEN - Het is zeer de vraag of de gemeente Wad dinxveen de grens van 27.000 in woners zal weten te behalen en zo ja, dan is het ook nog de vraag voor hoe lang. Dat blijkt uit de bevolkingsprog noses in het pasverschenen statis tisch jaarboek I997 van de ge meente Waddinxveen dat boor devol boeiende kengetallen staat. In het jaarboek valt onder andere te lezen dat de meeste inwoners (2.051) 30 tot 34 jaar zijn. Bijna de helft van het huidge aantal in woners (46,1 is 19 jaar of jon ger. Vorig jaar werden er 344 kinde ren geboren, overleden er I58 mensen, werden er 113 huwelij ken gesloten en waren er 30 echtscheidingen. Per I januari van dit jaar telde Waddinxveen 26.678 inwoners. Dat waren er 549 meer dan het culatieplan van de gemeente Waddinxveen wordt in dezelfde maand door de gemeenteraad vastgesteld. De konende tien jaar wordt uitvoering gegeven aan dit plan van in totaal 26 miljoen gul den. Intussen dringt de Werkgroep Passage Rondom aan op een tweede onafhankelijk meet-on- derzoek omdat naar hun mening de grootte van het winkelcen trum niet deugt. En dat is in feite, ondersteund door een uitspraak van de Haagse bestuursrechter, nog steeds de situatie. Het jaar 1997 wordt afgesloten met de mededeling van gemeen teweg dat in ieder geval drie win kels van naam (Hema, Cl000 en Kien) moeten gaan fungeren als publiekstrekkers voor het nieuwe winkelhart. In de nieuwe ’de Passage' is straks ruimte voor 68 winkels. De huidi ge huurders in het winkelcentrum willen blijven. ’Er is zoveel belang stelling voor vestiging, dat we het winkelcentrum wel drie keer kun nen invullen’, roept CDA-wet- houder Jan Hielema rond de jaar wisseling. Na lang onderhandelen onderre- Voor burgemeester Fedde Jonk- kenen in mei burgemeester Fedde f jciroi .tiewkfl „4OpCKk*t>‘< WADDINXVEEN - Voor de tiende keer werd afgelopen week einde de Coenecooploop gehouden. Om dat lustrum te vieren was er voor iedere tiende deelnemer een t-shirt en een passie bloem (een schuttingplant). De kinderen die meededen, kregen lego, een medaille en snoep. De start van de 1,2 kilometer voor de jeugd. (Foto: Sjook noteboom). 9 A

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 1