Dames I Gouwestaete winnen wederom Elke ochtend... Laatste kaasboer van Waddinxveen in de prijzen Be Fair gelijk tegen Berkel Rowah A en B-jeugd periodekampioen Bijbelse maaltijd Ski Fitlessen beginnen weer Flyers dames I laat winst liggen Gouwestaete wint Haagse Vierkamp Rijn en Gouwe masters voor twee Gouwe- Nationale records I I I I I I I I I I I I I I Slaapweekend op hockeyclub Korbis FI kampioen I I I I I I I I I Voorzet Kleine Trompetter scoort hoog Strijd voor iedere vierkante meter Pamperrace Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. PAGINA 25 WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN geen moeite met KZC en won met 6-3. De laatste kaasboer van Waddinxveen is onlangs in de prijzen gevallen. (Foto: Sjaak Noteboom) DOOR AAD HAMOEN I Naam: Adres: Plaats: ’s Avonds werd het ‘levend ganzen-bordspel1 -aangepast met hockeyspelletjes- gespeeld op het verlichte kunstgrasveld. Zaterdagochtend 8.00 uur ZEVENHUIZEN - De harmo nie van de Kleine Trompetter uit Zevenhuizen heeft afgelo pen zaterdag deelgenomen aan het Westlandfestival te ’s Gra- venzande. Een concertwed- strijd die onderverdeeld is in de normaal, midden en top klasse. Zij kwamen uit in de middenklasse, speelden twee muziekwerken onder leiding van hun dirigent Wenceslaus Scheepmaker waarmee ze een gemiddeld cijfer van 8.02 be haalden. De harmonie repe teert op maandagavond in het dorpshuis Swanla te Zevenhui zen van I9.30 uur tot 22.00 uur. Ervaren muzikanten die in- tresse hebben voor het mee spelen in de harmonie zijn al tijd welkom. Het opleiden van muzikanten is ook mogelijk. Na de rust kwam de thuisclub iets sterker uit de startblok ken. William Hoogeveen wist echter geen raad met een prachtige voorzet van Wim van der Starre. Hoewel Andre Koot nog altijd het kaasma ken met veel liefde voor het vak beoefent zet hij toch zijn vraagtekens bij de ontwikke lingen in de sector. ‘Enig tijd geleden heb ik meegedaan aan het Veenweideproject. Het project werd gesubsidieerd en met 16 boe ren zijn we begonnen de echte veenweide- kaas te maken. Van die 16 zijn er nog maar enkelen over want de eisen voor een goede WADDINXVEEN - De eerste competitiewedstrijd tussen Be Fair en Berkel heeft een voor de Waddinxveners enigszins geflatteerd gelijkspel opgele verd (l-l). Al zes jaar spelen beide clubs ieder jaar voor de aanvang van de competitie met de eer ste twee elftallen om de Arend van Bommel-bokaal. En al zes jaar achtereen heeft Be Fair deze bokaal weten te winnen. Het was daarom niet erg verrassend, dat de bezoe kers nu toch wel eens de drie punten wilden behalen en daarmede hun prachtige klas sering kunnen behouden. Want niet vergeten mag wor den dat Berkel als promoven dus gewoon goed meespeelt in de derde klasse. Dit in te genstelling tot de Waddinxve ners, die na een goed begin nu toch in de onderste regionen zijn terechtgekomen. De bezoekers hebben vanaf het begin hun stempel op de wedstrijd gedrukt en speelden meer op de helft van de thuis club dan dat deze lief was. Dit resulteerde na ongeveer een half uur spelen in een op dat tijdstip meer dan verdien de treffer. Uit een voorzet vanaf de rechterflank werd doelman Arjan van Erk kans loos gepasseerd. Ook in het verdere verloop van deze eerste helft waren de bezoekers sterker en heb ben zij enkele mogelijkheden om de score op te voeren la ten liggen. Na ongeveer vijf en twintig minuten kreeg Be Fair een uit gelezen mogelijkheid om de stand gelijk te trekken. Vol gens de scheidrechter werd er een overtreding begaan op Marco Noordhoek, binnen de beruchte lijnen. Wim van der Starre benutte de toegekende strafschop feil loos en bracht daarmede de stand weer in evenwicht. Ver volgens kregen de bezoekers nog enkele uitgelezen kansen om de score te verbeteren, maar deze werden niet benut. Ook werd een aantal uitbra ken in de ogen van de bezoe kers ten onrechte wegens een overtreding afgefloten. Al met al heeft Be Fair een zwaar be vochten punt behaald en werd de door Aktie Sport gelever de en gesponsorde nieuwe outfit niet met een nederlaag ingewijd. BOSKOOP/WADDINXVEEN - In het kader van het ’Jaar met de Bijbel’ wordt er door de eetgroep van de Hervormde en de Gere formeerde Kerk op dinsdag 27 oktober aanstaande een bijbelse maaltijd georganiseerd in De Brug op het Kerkplein te Boskoop. Het viergangen-menu bestaat uit ge rechten, die in de bijbel genoemd worden of met Joodse feesten ge geten worden. Belangstellenden kunnen zich tot 24 oktober opge ven bij Klaas de Boer, telefoon 2I 1418 of bij Lia Trimp, telefoon 214565. De prijs bedraagt 5 gul den per persoon. Aanvang 18.00 uur, u bent welkom vanaf I7.30 uur. Komende zaterdag hoeft Be Fair geen competitiewedstrijd te spelen. Zaterdag 31 okto ber staat de zware uitwed strijd in Gouda tegen De Jo- dan Boys op het programma. Nadat de eerste wedstrijden van het seizoen soms erg on gelukkig werden verloren is het Be Fair Al dan eindelijk gelukt het eerste punt te ha len. Na een spannende wed strijd werd het uit bij DCV I- IPas in de allerlaatste secon den slaagde Be Fair erin de gelijkmaker te scoren. A2- Nieuwerkerk eindigde in 3-6 verslagen. BI moest uit naar CW (3-2). B2 en B3 deden niet voor el kaar onder. Beide teams ver sloegen hun opponenten met 5-1Andere uitslagen: B4- Sportlust 3-2. CI-SVS 5-I. Dl-DCV 4-I. D2-Nieuwer- kerk 5-I2. D3-RVC Dl l-l. D4-DCV I-4. Postcode: Voor de Flyers-team is dit een mooie gelegenheid om buiten de lopende competitie de strijd aan te binden met buitenlandse leef tijdgenoten. ROWAH de tegenstander met knappe combinaties van de mat. Na een I4-3 ruststand, wonnen de Waddinxveense meisjes het duel met 2I-I0. De doelpunten waren van Marion en Bianca van Ham, Linda Hoefnagel en Joyce de Schipper. Spelers en coaches van ROWAH staan te trappelen om vanaf volgende week de draad weer op te pakken in de zaal. Sup porters en andere geïnteresseer den in de handbalsport zijn hierbij uiteraard van harte welkom in sporthal ‘De Dreef. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Aan het zevende Brabant Mastergala in het 50 meter zwembad ‘De Wisselslag' in Breda namen zondag twee masters van de Waddinxveen se zwemclub ‘Gouwestaete’ deel. Beiden verbeterden een Nederlands master record. De pure sprintspecialist Mark ter Braake zwom slechts één onderdeel, de 50 meter schoolslag. In een zeldzaam hoog slagtempo liet de geblok te Boskoper halverwege de concurrentie in steek en liep in het tweede gedeelte anderhal ve meter uit naar een nieuw nationaal record van 31.3 sec. Hij verbeterde het record in een 50 meter bad in- de leef tijdsgroep 25-29 daarmede met 0.2 seconde. Zijn plaats genoot Nic Geers liet het ge woontegetrouw niet bij één nummer. Hij koos in zijn leef tijdsgroep 60-64 voor een zwaar programma. Zes num mers won hij, de 50 en 100 meter'viinder, 100 meter rug slag, 100 en 400 meter vrij- eslag en 200 meter wisselslag. Op alle onderdelen werd hij eerste, waarbij hij het nationa le record op de 50 meter vlin derslag met 3.5 sec. tot 36.2 sec. verbeterde. om half acht beginnen met het kaasmaken liggen de kazen om kwart over tien in de vormen en met gewichten wordt zoveel mogelijk vocht eruit geperst. De kazen wor den in de loop van de dag een paar maal in de vorm gekeerd. Zo maken we gemiddeld dagelijks acht kazen. De volgende morgen gaan de kazen in een pekelbad van ongeveer 18 graden, waarin ze 4 dagen blijven liggen. Daarna worden ze geplastificeerd en blijven ze nog eens 12 dagen op de plank rijpen. Pas daarna zijn ze geschikt voor de verkoop, maar nog steeds erg jong. Je begrijpt, dat dat best veel werk is.1 Nel kan dat alleen maar beamen. ‘Als je al leen kaas zou maken, zou je er een dagtaak aan hebben. Onze zoon zal hopelijk onze boerderij te zijner tijd overnemen maar of hij ook het kaasmaken zal voortzetten is maar de vraag. Hij zal toch op zijn minst een vrouw moeten vinden die kaasmaken ook leuk vindt. Vroeger was kaasmaken echt vrouwenwerk. Gelukkig zijn die tijden wel wat veranderd. Andre neemt in ieder geval het zware roeren van de melk voor zijn re kening’, vertelt zij. De ploeg van trainer/coach Hel len Boering voor het eerst een serieuze krachtproef. De num mers 4 en 5vén het afgelopen sei zoen moes:en tegen elkaar spe- Gouwestaetedames overtui- WADDINXVEEN - Handbalver eniging ROWAH/Zuidplas Assu rantiën sloot afgelopen zaterdag en zondag de eerste helft van de wintercompetitie af. Vanaf ko mende zaterdag start voor alle teams de zaalcompetitie, waarvan de thuisduels gespeeld zullen worden in de Waddinxveense sporthal ‘De Dreef. Terwijl spor tief Waddinxveen gefocusd was op de traditionele Coenecoop- loop werkten enkele ROWAH- teams hun laatste duels van het ‘buitenseizoen' in de stromende regen af. Met name in Pijnacker, waar het meisjes-B team aantra den tegen het plaatselijke Oliveo, kwam de regen met bakken uit de hemel. ROWAH liet zich hier door niet van de wijs brengen en won de zesde wedstrijd op rij. Na een 1-4 ruststand wonnen de meisjes overtuigend met 4-12. De doelpunten waren van Kim Hof fmans, Kim van Stel en Moniek Hoefnagel. Met dit succes sloten de B-meisjes het eerste gedeelte van het buiten seizoen af als kop loper en periodekampioen. Het meisjes-C team speelde een knappe wedstrijd in Spijkenisse, tegen koploper HVOS. De snelle break-outs van HVOS, waar RO WAH niet goed vat op kreeg, ga ven de doorslag. Na een 4-2 rust stand, wonnen de rijnmondse meisjes met 12-6. De zes RO WAH doelpunten waren van An gela de Heer en Iris van Stel. De D-jeugd van Joyce Knaapen boekten in Maassluis een over winning op het plaatselijke Unitas (5-10). De treffers waren van de hand van Jaco van der Veen, Stef Hoogendijk, Jelmer Schmitt, Nie- vard van Niekerk en gastspeler Kevin Knaapen. Het jongens B- team won eveneens in een nat maassluis met 11-15 van Unitas. De dames A-junioren speelden zondag een knappe wedstrijd in het thuisduel tegen Ventura (Schiedam). Evenals bij de B-jeugd was voor de A’s bij winst het pe- riodekampioenschap binnen. Met name in de eerste helft speelde veenweidekaas zijn erg streng en daardoor wordt de prijs van de kaas te hoog. De He- ma heeft nog een poosje geprobeerd maar de klant heeft er uiteindelijk het geld niet voor over. Ik ben ervan overtuigd dat over tien jaar niet alleen de kaasmakerij maar het gehele boerenbedrijf drastisch verminderd zal zijn doordat de milieu-eisen steeds stren ger worden en veel weidegebied verdwijnt door oprukkende industrie, woningbouw en natuurprojecten als bijvoorbeeld het Bent woud1, aldus de bezorgde kaasmaker. Ondanks al deze perikelen scoren Andre en Nel Koot met hun produkten toch bijzon der goed. Bij de keuring van de kaas kan een boer voor zijn kaas in totaal 100 punten be halen: 20 voor het uiterlijk van de kaas, 20 voor de consistentie, 40 voor de geur en de smaak en nog eens 20 voor de doorsnede. Andre en Nel wisten met hun kaas de twee de prijs te behalen met in totaal 94 punten (de eerste-prijs-winnaar behaald met 95 punten dus maar een zeer nipte overwin ning), waarmee zij bijzonder tevreden zijn. Andre: ‘Bij iedere keuring streven we er naar altijd boven de 90 punten te komen. Tweede soort telt niet meer. Als je minder presteert vlieg je eruit. Dat is natuurlijk te recht. De klant moet ervan op aan kunnen dat je kwaliteit levert.' Wie als particulier de kaas van Andre en Nel Koot eens wil uit proberen kan dat altijd doen. Naast de we kelijks leveranties aan de Woerdense kaas markt (‘Gouda heeft inmiddels iedereen al weggejaagd1) verkoopt het echtpaar ook graag vanuit huis. vens is er weer een Marathon op komst. Deze is op 21 november. De start is om 13.30 uur, het ein de om 16.30 uur. Daarna zijn er demonstraties van een aantal leerlingen van de Aero- biclessen. Ook de kindergroepen zullen op deze midag hun kunnen laten zien. Opgeven kan door voor de Aero- bicmarathon kan door even te bellen of naar de zaal aan de Anna van Burenstraat te komen 17,50 kosten). Het aantal plaatsen is beperkt. WADDINXVEEN - Het mini- slaapweekend op HCW van afgelopen weekeinde was zeer geslaagd. Alle mini’s (28 jon gens en meisjes) bleven een nachtje in het clubhuis slapen met de trainsters, coaches en leiding. Er werd begonnen met een onderlinge wedstrijd. WADDINXVEEN - Korbis korf bal heeft de eerste kampioen van het seizoen. Die eer was voor het Fl team van Gerben en Mels zij werden zaterdag kampioen, door met 2-0 van Vriendenschaar te winnen. Vriendenschaar was de concurrent, maar Korbis trok aan het langste eind. Ook F2 heeft door de winst op Nieuwerkerk, 0-1 nog kansen. Wl dat met 12- 18 bij Wion won, heeft nu alles in eigen hand, de eerstvolgende overwinning betekent ook een kampioen voor hun. De kansen voor Cl zijn nu definitief verke ken, zij verloren met 5-4 bij Maas sluis, verder waren er nog kleine overwinningen voor Dl en EI zij wonnen beiden hun wedstrijd met 1-0. slag, terwijl haar chrono van 34. II op de 50 m vlinderslag goed was voor een 2de plaats. Ferry Boon deed het prima bij de jon gens onder 11 jaar met 2de plaat sten op de 50 m vrije slag, in 34.26, en op de 100 m wisselslag, in 1.28.61De 4x50 m schoolslag estafette bij de jongens onder 13 had een bijzonder spannend ver loop. Na het zwemmen van de jonkies Ferry Boon en Jort v.d. Louw was er een grote achters tand. Jim van Leeuwen en Sjoerd Verweij knokten echter keihard en trokken met een tijd van 3.07.03 aan het langste eind. De voorsprong op De Kempvis was slechts 0.03 seconde. Ook de 4x50 m wisselslag estafette bij de meisjes onder 13 jaar was een prooi voor Gouwestaete. Saskia Captein, Greetje van Eijk, Nanda Gerling en Danielle Bruggeling waren met een tijd van 2.25.52 de concurrentie te snel af. De meis jes onder 15 jaar wilden niet voor hun jongere collega’s onderdoen en wonnen de 4x50 m vrije slag estafette met een tijd van 2.00.12. De ploeg bestond uit Kim Mid dendorp, Arijanne v.d. Valk, Deni se de Riet en Denise Bouwmees ter. Michael Jongenengel, Patrick van Keulen, Joost Krommenhoek en Roy Zirkzee bleven op de 2de plaats steken bij de jongens onder 15 jaar op de 4x50 m wisselslag estafette. Het viertal liet een tijd van 2.08.61 noteren. WADDINXVEEN - Dames I verloor onverwacht van Baros. Jongens kadetten 2 verliest van Jumpers. De wedstrijd tussen Dames I en Baros was er een van uitersten. Dit ging vooral op voor Flyers. Een verslag van de eerste helft is vlug geschreven. Alles wat mis kon gaan aan Flyerskant ging mis. Veel balverlies, slecht schot en onsamenhangend spel bracht een ruststand van 12-28 op de borden en daar konden de Waddinxveen se dames nog blij mee zijn. De pauze kwam als geroepen en de tweede helft zag het publiek een ander team. Zelfbewust ging men in de achtervolging. De tegenstan der echter trok zich ook op aan het spel van Flyers en zo ontstond er een boeiende strijd, waarbij Flyers zelfs in de zeventiende mi nuut op voorsprong kwam (52- 50). Maar deze inhaalrace - een score van 44-32 in de tweede helft) had veel kracht gekost en een paar ongelukkige momenten bepaalden uiteindelijk het verlies 56-60. Topscoorder: Anita van Unen met 12 punten. Jongens kadetten 2 kon alleen de eerste helft goed tegenstand bie den aan Jumpers en ging met goed spel zelfs met een 31-24 stand rusten. De tweede helft ging het bij Jumpers beter en mede door de terugval van Flyers kreeg de tegenstander greep op de wed strijd en kon met de overwinning gaan strijken. Uitslag 47-65. Tops coorder: Johan van Velzen met 18 punten. Vrijdagavond 23 oktober in de Duikelaar om 19.15 uur Jongens adspiranten I tegen Jumpers en om 21.00 uur Heren 2 tegen Team Dreamers. Zaterdag 24 oktober om 18.00 uur spelen Jongens kadetten en Meisjes adspiranten een wedstrijd tegen Engelse teams. De jongens en meisjes komen uit Wexford, 30 km van Londen en zijn enkele dagen in Nederland. In Engeland is het gebruikelijk, dat aan een school ook verschillende sportverenigingen zijn verbon den. Deze school heeft een bas- ketballvereniging en een voetbal vereniging. Teams van beide ver enigingen verblijven in verschillende jeugdherbergen en naast de gebruikelijke ontspan ning worden er een aantal wed strijden gespeeld. WADDINXVEEN - Op zondag 25 oktober staan de Reeuwijkse Plassen in het teken van de luiers tijdens de zesde Pamperrace. Aan de start nationale coryfeeën uit de zeilwereld zoals Hans van Drunen, Herman van Eijk, Frank Tol en Jan-Willem van den Hon- del. De deelnemers dragen tij dens de ludieke race allemaal een papieren luier. Motor Watersportvereniging Reeuwijk sluit met deze race het seizoen af. Er wordt gevaren in Optimisten. Wie ouder is dan 25 mag meedoen; deelnemers zwaarder dan 80 kilo mogen op de voordewindse rakken een pa raplu of parasol gebruiken als spinnaker. Inschrijving van 10.00 - 10.30 uur. De eerste start is om 10.00 uur, de tweede om 14.00 uur. Inlichtingen: 070-3900872. De Gouwestaeteheren leverde strijd voor iedere vierkante me ter en kwamen door doelpunten van Mare Mommers en Remko Overdam voor het eerst in de wedstrijd op gelijke hoogte (7-7). In de slotfase gingen de heren echter on deruit en was het de ervaring en kracht van Vivax, die de ploeg weer op voorsprong bracht Wouter Steller mocht in de laatste minuut de eindstand bepa len op I I -8. Voor de echte liefhebbers is er volgende week een heuse topper in regio. In zwembad ’de Tobbe’ in Gouda zullen een aantal streek- derby’s plaatsvinden. Om 15.45 uur bijten de heren van Gouwe staete de spits af tegen Keiler Keukens/DONK. Om 16.45 uur begint de topper tussen Gouwe- staetedames tegen de kampioen van vorig seizoen, Keiler Keukens Donk. Iedereen is van harte wel kom om de dames en heren te steunen. len. De opende gend. Door doel punten van Gillian van den Berg, Ellen van der Wijden (2x) en Petra Heerdink stonden de dames binnen luttee minu ten op een riante 4- 0 voorsprorg. Aan het einde van de eerste piriode wist Polar Be ars wat terig te doen en wist de achterstandterug te brengen naar 4-2. In de tweede periode liet Gouwestaee duidelijk zien dat het team diidelijk sterker is dan voorgaande jaren en middels Sandra Beukenkamp. Gillian van den Berg, Ffetra Meerdink en Ellen van der Wéijden liepen de dames uit naar etn 8-3 voorsprong hal verwege te wedstrijd. In de der de perioce haperde de machine van Gouvestaete en was het al leen Eller van der Weijden die tot scoren Ion komen, tussenstand 9-4. In dï laatste periode waren de dames weer oppermachtig en werd er vsel gescoord. Gillian van den Berg(2x), Marion van Hooft (2x) en Wendy de Frankrijker be paalde de endstand op 14-7. Een verdiende overwinning voor de Gouwestartedames, die daarmee duidelijk en gooi doen naar een plaats bij <e bovenste 4. Net als dmes I hadden ook de Gouwesceteheren afgelopen za terdag en zware dobber. De de gradant rit de Hoofdklasse, Vivax, kwam o> bezoek. De heren lieten zich in e eerste periode afbluffen en storden al snel op een 0-4 ach- terstard. Door doelpunten van Jeroervan Tol, Jaco de Jong, Mare Momners en Remko Overdam was ceze achterstand in de twee de ptriode teruggebracht tot 4-5. In de derde periode was het Mar cel Ubbens die zijn ploeg in de wedstrijd hield. De laatste perio de moest de beslissing brengen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De bondsteams van Gouwe staete speelden afgelopen zaterdag thuiswedstrijden in Gou- webad de Sniep. Dames I zou het op paier zwaar krijgen te gen Polar Bears uit Ede, maar won overtuigend met 14-7. He ren I kon het in slotfase niet bolwerken tegen Vivax uit Oegstgeesten ging met I 1-8 onderuit. Heren 2 wist eenvou dig te winnen van Maintain/Robben 4 met 10-6. Dames 2 had WADDINXVEEN - Diana’s Free Aerobics start weer met haar Skit Fit lessen en wel op woensdag 28 oktober van 20.00 - 21.00 uur, vrijdag 30 oktober van 19.00 - 20.00 uur en zaterdag 31 oktober van 11.00 - 12.00 uur. Mensen die goed voorbereid op wintersport wilt gaan kunne naar een van deze lessen komen. Er wordt gewerkt aan conditie, techniek, coördina tie en lenigheid kortom alles komt aan bod. D De lessen worden per keer be taald er is geen inschrijfgeld. Te- stond iedereen wakker op het veld voor de ochtendgymnas tiek. Om 10.00 uur kwamen alle ouders en zij speelden een hockeywedstrijd tegen de kin deren, na afloop was er koffie en taart. Er werd natuurlijk ook nog gehockeyd: Jongens A wonnen met 6-3 van Voorne. Dames I won met 4-0 van Bo degraven, Dames 2 verloor 7- 0 van Victoria; Heren I staat op een gedeelde I e plaats met Hudito en zij speelden tegen 'Hudito (Delft) 3-3 gelijk. WADDINXVEEN - Nel en Adre Koot van de Henegouwerweg in Waddinxveen zijn in de prijzen gevallen met de door hen ver vaardigde boerenkaas. Zij behaalden een eervolle tweede prijs bij de keuring in Haastrecht/Gouderak. Het aantal ’zelfka- zende’ boeren in de regio neemt snel af. In Waddinxveen is het bedrijf van Nel en And re Koot nog de enige melkveehouderij waar op ambachtelijke wijze kaas wordt ge maakt. Een aantal oorzaken daarvan weet Andre maar al te goed aan te wijzen. Een daarvan is het feit dat de kaasmakerij behoorlijk ar beidsintensief is. Wanneer we er het woor denboek op naslaan zien we dat kaas het produkt is dat wordt verkregen na strem ming van melk en aflopen van de wei. In een kaasbak wordt zuursel (een bacteriemeng- sel) en stremsel (en extract uit de lebmaag van jonge kalveren) aan de melk toege voegd. Zuursel maakt de kaas houdbaar, stremsel doet de melk dikker worden. Uit de gestremde melk (wrongel) wordt de wei (vocht) vrijgemaakt. Vervolgens wordt de wrongel in vormen overgebracht Andre: ‘Iedere morgen, behalve op zondag, maken we nog kaas. De avondmelk brengen we ’s avonds op 6 graden. De volgende morgen, na het melken, wordt de melk van de avond en de ochtend samen opgewarmd tot 29 graden en begint het stremmen. De melk wordt regelmatig geroerd en trapsgewijs verwarmd tot uiteindelijk 36 graden. Als we WADDINXVEEN - Na de wat mindere resultaten van de laatste weken wilt de zwemploeg van Gouwestaite de weg omhoog te vinden in (het Haagse zwembad ‘De Watmthor'. Voor LZ 1886, gastheer DSZ/Hoogwerf Comb, en De Kempvis werd de wed strijd wiinend afgesloten. Joost Krommenhoek gaat van week tot week be:er zwemmen. Bij de jon gens on/er 17 jaar won Joost de 100 m vlinderslag in de nieuwe clubreqrdtijd van 1.01.80, de beste ti,d dit jaar in Nederland ge- zwomraen door een 14-jarige jongen Ook op de 200 m wissel slag was Joost succesvol, want met een tijd van 2.23.16 pakte hij het goud. Jos Kiens zegevierde op de 50 m schoolslag bij de jongens onder 17 jaar (33.43). Bronzen plakken varen er voor Jos op de 100 m vlinderslag, in 1.10.12, en op de 200 m wisselslag, in 2.26.04. ’/oor Patrick van Keulen was het een gedenkwaardige dag. Met eer tijd van 59.17 dook hij voor hrt eerst onder de minuut op de '00 m vrije slag bij de jon gens older 15 jaar. Op de 200 m schoofelag liet Patrick een tijd van 2.49.S noteren. Beide prestaties warei goed voor brons. Bij de meisps onder 15 jaar boekte De nise de Riet een verrassende oveiwinning op de 400 m vrije slag. Met 4.44.44 bleef zij clubge note Kim Middendorp, die een tijd van 4.44.58 op de klok bracht, nipt voor. Kim greep nog een zil veren medaille, en wel op de 100 m rigslag (1.11.45). Denise Bouwneester tekende met een tijd wn 1.13.82 voor de 3de plaats op dit nummer. Jim van Leeuwen ging door met het ver zamelen van zilveren medailles. Bij de ongens onder 13 jaar ein digde lm zowel op de 50 m vrije slag (31.57), als de 100 m wissel slag .21.81) op de 2de plaats. Op beide nummers werd Sjoerd Verwiij als 3de geklasseerd. Op de 5Cm vrije slag met een tijd van 33.06 en op de 100 m wisselslag meteen tijd van 1.26.47. Bij de meises onder 13 jaar was Nanda Gering niet in haar gebruikelijke vorfi. Meteen tijd van 2.49.61 zwom zij naai het brons op de 200 m rug- Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i op Rijn en Gouwe. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25