Internationaal Jeu de Boules in Waddinxveen Greg van Hest wint Coenecooploop voor vierde keer Nipte overwinning voor dajnes Data General Badmintonners Invictus op dreef Waddinxveen El en Fl winnen kwalificatiereeks Schaker Herman Smitskamp bovenaan Schaaktoernooi Jeugd van WSV Volleybaisters onderuit in vijfsetter Klaverjassen in de Boog Prijzen sjoelavond i; I Verbetering F /h HAÜINA 31 l/VUbNSDACi 21 UKIUbtzH W98 WIzbKbLAD VUUH WAUUlNXVhhN De start van de 10 kilometer. (Foto SJaak Noteboom). T over van Annemarie de Rooy. Be Fair vocht, gesteund door het pu bliek voor elke punt en won uit eindelijk verdiend met 15-13. twee doelpunten van Patrick Plomp werd het een 5-2 ne derlaag. Evenals FI sloot ook El de reeks als winnaar af. In deze laatste wedstrijd liet El de eerste punten liggen tegen DONK (3-3), maar het bleef daardoor wel ongeslagen. D2 ging op bezoek bij Oudewater DImaar met twee enthou siaste invalsters (Nikita en Joy ce) speelde dit team een hele goede uitwedstrijd. Het werd uiteindelijk een 4-0 nederlaag. Ook DI leed een 0-4 neder laag; zij wisten in een zware en rommelige wedstrijd geen vuist te maken tegen Nieuw koop. CI had ook veel af schrijvingen, maar met precies tien man en één meisjes-junior werd DCV ontvangen. Veel aanpassingen waren noodzake lijk om de vele afschrijvingen op te vangen, maar tegen kop loper werd gewoon brutaal een voorsprong genomen dankzij een treffer van Lesley Landweer. Helaas was dit niet voldoende en kon DCV twee maal scoren en de drie punten meenemen. BI ging op bezoek bij Stolwijk en werd ruim overklast door een team dat in zijn geheel wil de werken en winnen. Een zware nederlaag was het ge volg. Klasse B: Dirk Jan van Drunen, Mien van Renesse, Ed den Drijver en Cees van Wijk. Klasse C: Derk Faas, Otto Supu- sepa, Sjaan Faay en Floor van Abs- hoven. WADDINXVEEN - Bij de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen wapperde dit weekend fier de Nederlandse driekleur naast de vlag van Groot-Brittannie (de bekende Union Jack) en de vlag van Enge land (een witte vlag met een rood kruis). Het contact kwam tot stand via een lid van de Waddinxveense ver eniging, afkomstig uit Engeland. Les Petanchors is een Jeu de Boules vereniging uit het plaatsje Old bury on Severn, zo’n twintig kilometer van Bristol aan de westkust van Engeland. Wie mocht denken dat jeu de boules alleen maar op het vasteland van Europa wordt gespeeld, heeft dat behoorlijk mis. Alleen al het plaatsje Oldbury on Severn heeft een vereniging met 120 leden en zo zijn er nog heel wat meer aan de andere kant van het Kanaal. Het weekend stond helemaal in het teken van het franse balspel. De engelse gasten waren vrijdagavond na een vermoeiende autorit van Bristol naar Dover, een oversteek naar Oostende en de reis naar Waddinxveen nauwelijks gearriveerd of rond acht uur ’s avonds Ie deelnemers ontvangen een her innering. Aanmelden en informatie bij Wim v.d. Hoek, Couperussingel 20, 2761 LK Zevenhuizen, (tel. 0180- 632260) of bi Leo v.d. Haven, H. Heijermanslaan 6, 2741 ZJ Wad dinxveen (tel. 0182-612486). Ui terlijk 6 november 1998 sluit de inschrijving. Door deze resultaten stond Invic tus al met 4-0 voor en hoefde er nog maar één wedstrijd gewon nen te worden voor de volle winst. Maar Invictus was erg ge dreven bezig en gunde de tegen stander geen enkele verdere zege meer. Het eindresultaat was 8-0, een resultaat waar ze allemaal zeer tevreden mee waren. Het derde team moest uit tegen Sio 2 (Leidschedam). Het derde team heeft dit seizoen nog geen enkel punt in de competitie ge had. Ze waren dus erg gedreven om hier wat punten weg te slepen om uit het degradatie gevaar te komen. Door een overwinning van Frank Keizer en llona Groe- neveld in de singles werden de werden de eerste vriendschappelijke partijen al gespeeld. Hoogtepunt vormde het officiële toernooi op zaterdag, waarbij teams van beide verenigingen tegen elkaar in het veld kwamen voor de strijd om de fraaie toernooibokaal, die ter beschikking gesteld was door de engelse gasten. De weersomstandigheden waren ronduit slecht. Van de overvloedi ge regen en de harde wind waren de engelse bezoekers echter niet onder de indruk. Zij zijn er aan gewend om onder zulke omstandig heden hun spel te spelen. Blijkbaar waren ook de plaatselijke boulers behoorlijk weersbesten- dig, want zij wisten met een score van 20-10 de toernooibokaal aan hun prijzenkast toe te voegen. Een mooie prestatie. De Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen kijkt met voldoening te rug op een heel geslaagd weekend. Datzelfde gold blijkbaar voor de engelse gasten, die zondagmiddag weer de terugreis aanvaarden, want er worden al driftig plannen gemaakt voor een tegenbezoek in het komend jaar. hard had moeten werken. Bi- niam David kreeg medewer king van Wim van der Hoek, maar liet zijn eindje niet los, toen hij eenmaal voordeel had. Hans van Woudenberg haalde met Arie Kardol in een bepaald niet foutloze partij een tamelijk dikke vis op het droge. Jas van Oort en Bert van der Knaap ontweken de ruilen, waarmee ze op een bloedeloze remise konden aansturen. In de bei derzijds gezochte strijd bleek Bert de sterkste. Laurens Ellers en Henny de Roodt (beiden van het tweede) speelden een stevige partij en kwamen juist wel op remise. WADDINXVEEN - De laatste wedstrijden van de kwalifica- tiereeksen werden afgelopen afgewerkt. Alle jeugdteams met uitondering van de Al ko men hierin uit en zullen 7 no vember aan het echte werk beginnen. Over het algemeen waren de Waddinxveense teams deze zaterdag niet al te succesvol, maar verheugend waren toch het eerste puntje van F4 en de kampioenschap pen van El en Fl. F4 zette een prima prestatie neer door voor de eerste keer een punt te pakken. Lan ge tijd zag het er zelfs naar uit dat het doelpunt van Brady van Nelfen voldoende zou zijn voor drie punten, maar één minuut voor tijd wist Jodan Boys te scoren I -1 F3 speelde thuis tegen Soccer Boys en liep in de eerste helft een 0-1 achterstand op, maar werkte die heel snel na de rust weg. Het werd toch nog een I -2 nederlaag. F2 won thuis de wedstrijd te gen Schoonhoven eenvoudig. Deze keer werd het een 5-2 zege. FI moest lang op het eerste doelpunt wachten maar daarna ging het goed; liefst 10 keer werd het Haastrechtse net getroffen en zelfs alle pe nalties werden gescoord. Na een moeizame start is E3 er toch in geslaagd de laatste twee wedstrijden winnend af te sluiten (3-1). E2 ging op bezoek in Zegveld. Ondanks de enorme inzet en In een zware wedstrijd gaf Waddinxveen Al tweemaal een voorsprong uit handen en verloor uiteindelijk met 2-4 van CVC Reeuwijk. WADDINXVEEN - Op vrijdag 23 oktober is er weer koppelklaver- jassen in buurtcentrum 'de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het in schrijfgeld is ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom aan de Constantijn Huygenslaan 2. Met verrekening van de wed strijden voor de achttallen is de kop van de ranglijst na de zevende ronde: Smitskamp, Willemen, Jansen, Ronald Dan nis, Van Woudenberg, Smit, Goor, Ellers, Prins, David. Klasse D: A. Wasselink, Greet Brouwer, Jeannette Kersbergen en Ben den Ouden. 2e ronde: Marius Kersbergen, Cor Kersbergen, Guus van Re nesse, Rinus Taktor, Teus Visser, Fokke Feenstra, Jan van Beek, Henk van Beek, Jan Kersbergen, Tine Valenkamp en Ronald Mey er. en mede daardoor de spelverdeling. Pas bij een achterstand van 0-13 werd het eerste Zevenhuizense punt gescoord, maar dat kon de gasten niet meer afhouden van een dui delijke 3-15 setwinst. De derde set ging lang gelijk op. Data General bracht meer scherp te in de service en de passing van met name Fanny Lafeber kreeg meer grip op de sprongservices van Flamingo’s. Coach van Yperen bracht op een tactisch moment Aaf- ke Verbrugge in als spelverdeelster en de jonge Janneke de Butter als liberom net na me om de pass te versterken. Na nog een spannend slot op 13-13 wist Data General de derde set met 15-13 te winnen. De vier de set was echter weer voor Flamingo’s, dat dankbaar profiteerde van de falende mid den- en 3-meter aanval aan Zevenhuizense kant. Gebrek aan concentratie bij sommige eerste twee puntjes gehaald. Hierna werden de dubbels met goed spel gewonnen en ontstond er een voorsprong van 4-2 met nog twee wedstrijden te gaan, llo na en Frank wisten hun mix-dub- bel te winnen en dus de eindzege veilig te stellen. De tweede mix- dubbel kon niet winnend worden afgesloten. Invictus vier speelde thuis in sportzaal De Duikelaar (Zuidpla- slaan) tegen Flying Shuttle IMari us van Prooijen won zijn heren enkel netjes. Daarna was het de beurt aan Jean LaMaison die dit seizoen nog ongeslagen was. De ze wist niet te winnen. De rest van de dag werden er geen over winningen behaald. WADDINXVEEN - Na de ze vende ronde van de huishou delijke kompetitie van WSV kon Herman Smitskamp tevre den zijn. Hij had Peter de Louw diens eerste nederlaag bezorgd en zich bovenaan de ranglijst gehandhaafd. Deze week had het eerste in de eer ste klasse tegen Shah Mata I verloren met 5-3. Daarbij wa ren twee invallers nodig ge weest. De tegenstanders wa ren juist uit de promotieklasse gedegradeerd. Op de clubavond zelf speelde het derde, grotendeels vetera nen, in de vierde klasse tegen een achttal uit Hellevoetsluis. Met drie gelijke spelen, vier overwinningen en een neder laag werd dat een tamelijk dik ke wedstrijdoverwinning. In de interne wedstrijd won Eduard Philipse volgens ver wachting van Arjen Hennink, maar erkende ronduit, dat hij tijdens de trainingen en de laatste wedstrijden, liep ik net boven de veertig minuten, dus de Coene- cooploop is heel goed gegaan, er zit duidelijk een stijgende lijn in’. De 25-jarige Sonja loopt al onge veer vijf jaar. ‘Met name op de weg, ook wel eens op de baan, maar wedstrijden als deze hebben toch meer sfeer. Het is leuker, het publiek, je loopt lekker met z’n allen...'. ZEVENHUIZEN - Tegen de verwachtingen in bevocht het volleybalteam van Data Ge neral afgelopen zaterdag een moeizame overwinning tegen Flamingo’s uit Gennep. De tegenstander had beide voorgaande wedstrijden immers verloren en de dames van Data General hadden na de mooie uit- overwinning tegen WC de beste voorne mens voor een mooie pot in hun eerste thuiswedstrijd in de Ie divisie. Dit pakte wat anders uit, al werd de eerste set nog duide lijk met 15-12 gewonnen, ondanks onnauw keurigheden in de aanval. De aan het eind door coach van Yperen ingebrachte Karin van der Maat scoorde de winnende punt met een prachtige blok. In de tweede set was Data General de kluts volledig kwijt. Naast de voortzetting van de aanvalsfouten uit de eerste set stagneerde nu ook de pass WADDINXVEEN - Op zaterdag 7 november vindt het Open Jeugdkampioenschap van Wad dinxveen plaats. De Waddinx veense Schaak Vereniging WSV organiseert voor de twintigste keer het jeugdtoernooi in het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad I te Waddinxveen (tel. 0182-615555). De indeling is volgens het Zwit sers systeem: er wordt gespeeld in vier leeftijdscategoriën: B-cate- gorie (geboren na 7-11 -1982) 7 ronden; C-categorie (geboren na 7-11 -1984) 7 ronden; D-catego- rie (geboren na 7-11 -1986) 9 ron den; E-categorie: (geboren na 7- I I -1988) I I ronden. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 en wordt betaald aan de zaal. De zaal is open vanaf 09.00 uur. De eerste ronde begint om 10.00 uur. De prijsuitreiking zal om on geveer 17.00 uur plaatsvinden. Al- In de vierde set nam Be Fair een 5-0 Voorsprong en leek VSTS moegestreden. Toch kon ook nu VSTS terugkomen en laten zien dat de blokkering van Be Fair nog de nodige verbetering behoeft. De set kende een bloedstollende ontknoping en met een 15-14 achterstand hing Be Fair aan een zijden draadje. Lupgens bracht Thamar Kok in het veld voor de servicepass en Annemarie de Rooij voor de aanval. Beide wis- selspeelsters deden wat van hen werd verwacht en Be Fair won met 17-16 de set en dwong een 5e set af. In de laatste set, die werd ge speeld volgens het ralleypoint- systeem, ging de strijd ook lange tijd gelijk op. Vanaf 9-9 nam VSTS echter afstand door het initiatief te nemen in aanval en blokkering. Be Fair vocht terug maar moest met 15-12 de meerdere erkennen in de gasten. Be Fair staat nu met 4 punten uit 2 wedstrijden op de 5e plaats van de derde divisie 6. Koploper is Vrevok 2 met 9 punten uit 3 wed strijden. Be Fair heeft nog een wedstrijd tegoed en kan zich met een overwinning in de voorlopige kopgroep nestelen. Zaterdag staat om 16.00 uur de uitwedstrijd tegen titelkandidaat VCV uit Veenendaal op het pro gramma. WADDINXVEEN - Klasse A: André van Gemeren, Trudy van Dam, Cor Faay en Wim Slinger land jr. Sonja traint bij AV ’47 in Bo skoop. ‘Maar toch is het een thuiswedstrijd, want ik woon in Waddinxveen. Je loopt trouwens met veel bekenden, bij de vereni ging wordt echt naar deze wed strijd toegetraint, de Coenecoop- loop heeft altijd iets extra’s. Boskoper Fred van Zoest eindig de met 32.24 als beste regioloper bij de heren. Ook hij is lid van de vereniging AV’47. ‘Ik ben blij met het resultaat. Ik heb een bilspier- blessure gehad, dus dit resultaat is prima'. Van Zoest doet al vanaf het begin mee aan de Coene- cooploop. ‘De eerste keer won ik nog1, aldus Van Zoest. ‘Maar toen was de wedstrijd nog niet zo be kend als nul', lacht de sportman. Aan 'de Coenecooploop deden 1050 mensen mee, dat is 200 min der dan in 1997. ‘Waarschijnlijk is dat te wijten aan het slechte weer. Maar gelukkig zijn niet zo veel mensen thuisgebelevn', aldus woordvoeder van de Coene- cooploop-organisatie Ton van Wieringen. De uitslagen van de rest van de categorieën: Heren veteranen I 10 kilometer: Kees Kraaieveld 32.13, Charles Timmermans 32.18, Sip Stal 32.21. Heren Veteranen 2 10 kilometer: Martin den Otter 35.00, Rien Oe- le 35.34, Dick Nijhof 35.37. Dames veteranen I 10 kilometer: Jenny Commandeur 38.35, Cori na Voorn 39.08, Noortje van Kempen 39.38. Heren recreanten 10 kilometer: Reiman Biesheuvel 35.57, Andre WADDINXVEEN - De volleybai sters van Keukencentrum Wad dinxveen/ Be Fair hebben het eer ste optreden in eigen huis met een 3-2 nederlaag afgesloten. In een lange wedstrijd die wel span nend maar niet goed was wonnen de tegenstanders VSTS uit Bode graven met 3-2. Trainer/coach Gerard Lupgens moest het zonder spelverdeelster Cora Bos doen waardoor Wilma de Jong na een jaar afwezigheid haar rentree in de Waddinxveen se basis maakte. Lupgens bracht ook Anneke Marck in het veld voor Marit van der Louw en be gon Jacqueline van der Ruit op de bank ten koste van Thamar Kok, voor wie het haar debuut in de basis was. Antoinette Wijker, Marcella Bos en Annemarie de Rooij completeerden de basis. In de eerste set begon VSTS met enthousiast en snel aanvalsspel. Be Fair had het antwoord niet di rect klaar. Passend bleef alleen Thamar Kok overeind, terwijl de routiniers teveel fouten maakten. Be Fair liep steeds een stapje ach ter de feiten aan en maakte het met persoonlijke aanvalsfouten onnodig moeilijk voor zichzelf (5- 15) In de 2e set begon Lupgens met dezelfde basiszes. Hoewel Be Fair meer druk uitoefende bleef VSTS overeind omdat de ralleypass van de thuisploeg niet goed werd ver zorgd. Zodoende waren de ral- leys steeds een prooi voor de Bo- degraafsen die de set dan ook met 15-12 naar zich toetrokken. In de derde set nam Liesbeth van Wijngaarden de liberopositie Storm 36.32, Erik Muis 36.55. Dames recreanten 10 kilometer: Joland v.d. maaten 44.46, Mariska Onderwater 45.19, Marion Holt mark 46.40. Dames recreanten 21, I kilome ter: Emmy Molhoek 1.41.08, (Waddinxveen), Ingrid van Lu beck 1.42.33, Monique de Fey: 1.43.36. Heren recreanten 21,1 kilometer: Rob Huisman 1.01.12, Frans Nie- boer 1.01.16, Frans Woerden 1.01.24. Afgelopen weekeinde waren Engelse Jeu de Boules spelers op bezoek bij Jeu de Boules-vereniging Wadinxveen. (Foto; Jeu de Boules vereniging Waddinxveen). 33.17, tweede werd Nancy Om- i wenga, derde Annemarie Dan- neels. De beste regioloopster was Sonja Kleijn, zij eindigde met 39.32 als negende. ‘Ik ben heel tevreden, speelsters leidde tot gehaast en rommelig spel en veel onnodige service fouten. Na 7- 15 verlies in de vierde set móest de vijfde set beslissen over eindoverwinning. Met een alles óf niets offensief ging Data General goed van start. De buitenaanval werd beter aangespeeld en scoorde constant. Flamingo’s had de meeste krachten verspeeld en kon Data General niet meer bijhouden. Met 15-9 werd een moeizame maar verdiende over winning binnengehaald, al zal de wijze waar op tot nadenken stemmen binnen de jeugdi ge selectie, waarin het zelfvertrouwen nog immer onvoldoende aanwezig is. Op 7 no vember is de eerstvolgende thuiswedstrijd tegen Rijswijk na de uitwedstrijd tegen de Schalmers en de Ie ronde voor het kam pioenschap Open Club op 31 oktober in Woerden. WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense badmintonclub ’Invictus’ zit alweer het vierde competitieweekeinde er op. Er werd gespeeld in verschillende sporthallen in de Goudse regio om belangrijke punten te verove ren. Het eerste team van Invictus moest thuis tegen Slotermeer. Het zag er naar uit dat de Wad- dinxveners er een zware dobber aan zouden krijgen om de punten binnen te halen. De eerste heren single werd, nadat de tegenstan der ook al matchpoints had ge had, gewonnen door Joeri Kraay- estein. Ook Dennis Steenland had het zwaar in zijn herensingle, maar wist na een eindspurt toch de zege binnen te halen. Linda Wiegel behaalde gemakke lijk haar zege. En ook Corrine van Zijl wist heel knap te winnen. Dames recreanten 5 kilometer Vanessa van Voskuilen 20.48, Ma rieke Boekestijn 22.11Sabine Gorter 23.18. Heren recreanten 5 kilometer: Rein Jan Kroes 17.34, Jeroen v.d Brugge 19.13, Gijs van de Kamp (Waddinxveen) 19.36. Meisje recreanten 1,2 kilometer: Nikki Ramstijn 4.25, Lizzy van Za- lingen (Boskoop) 4.51, Nadine Kruit (Boskoop) 4.55.Jongens re creanten 1,2 kilometer: Maarten Blokland (Waddinxveen) 3.54, In gmar Vos (3.55, Erwin van Vos kuilen (Boskoop) 4.07. Zijn tijd: 28.45. ‘Het ging wel lek ker*, zei de full-time sporter na af loop. ‘In het begin was het even moeilijk, de eerste vier kilometer I hadden we wind tegen en liep ik I onregelmatig. Later kon ik toch I doortrekken, maar het was wel zwaar vanwege de regen en de wind'. Het is overigens de laatste keer dat van Hest meedoet aan de Coenecooploop. ‘Ik ga veran deren van sponsor en daardoor ga ik andere wedstrijden lopen. Wie mijn volgende sponsor wordt, houd ik nog even geheim*. Koen Allard eindigde met 29.02 als tweede, derde werd Albert Okemwa. Bij de vrouwen eindig de Irma Heeren als eerste in WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Coenecooploop die afge lopen zaterdag voor de tiende keer werd gehouden op het be drijvencentrum in Waddinxveen, werd gewonnen door Greg van Hest. De Tilburger won de 10 kilometer voor de vierde keer. 5È

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31