WADDINXVE Armoede Feest bij DickVolshol haarmode convenant Annemiek Hammer doet platform streeft naar mee aan promcocert Ben van Geffen weer bovenaan OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° slaan paal Vernieling van kas ’De bonte dinsdagavondtrein’ in AF-centrum Tien jaar natuurvoeding PAGINA WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E K R U B R T E N E M E G E Minimabeleid GROEN INSTTTUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN Popsongs COLLECTEROOSTER Z“7 TH rfl Over op ISDN met behoud f—LJ van eigen nummer! GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN MILIEUZAKEN BEZWAAR VERGADERINGEN VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN een be- be- 1 2 wer- (Foto: Sjaak Noteboom). lijk te laten bestaan uit leden met 624680 Rij- PROFESSIONALS IN COMMUNICATIE-APPARATUUR Gezien de verscheidenheid van taken en activiteiten werd beslo ten de aanduiding ‘platform’ te handhaven; alleen de toevoeging ‘permanent’ werd geschrapt Inmiddels is aan het college van B.en W. een voorstel voorgelegd om de adviestaken in een conve nant met het gemeentebestuur te regelen; hierin zouden afspraken moeten worden vastgelegd over de wijze van participatie in het ge meentelijk armoedebeleid. Ook de financiering van het secretari- aat past hierin. uitkeringsgerechtigden. De tot standkoming en regeling van de taken van deze sectie zal in nauw overleg met de gemeente plaats vinden. Gemeentehuis postadres, telefax van het platform, werd besloten de partijen hierin verder vrij te la ten en niets te veranderen in de positie van deze vertegenwoordi gers als gewone leden. 624622 624767 624500 612570 08.30-14.00 uur 08.30 -12.30 uur 19.00-20.30 uur konden het niet bolwerken tegen de subtoppers Marcel de Haan en Cees van Vuuren. De stand aan de kop: IBen van Geffen, 2. Dick Bac, 3. Jesse van Elteren, 4. Ger ard van Ommeren, 5. Wim Vroe- gindeweij. Zij studeerde in Groningen klas siek zang bij Lea Schepel en volg de kleinkunstwork-shops bij Ma rius Monkau. Ze heeft haar zangopleiding Lich te Muziek in I998 afgerond aan het Rotterdams Conservatorium, waar zij onder andere studeerde bij Gerrie van der Klei, Coco Yorck en Alberto ter Doest. Zij presenteerde radio-program- ma’s voor Deutschland Sender Cultur Berlin, gaf diverse works hops zang, deed studiowerk en zong in het tango-orkest ’Otra’. Momenteel maakt zij deel uit van het a capella trio ’Once’. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het Promconcert vindt plaats op zaterdag 7 november in de Sport- hal de Dreef in Waddinxveen. Toegangsbewijzen a Hfl. 25,==, kunnen besteld worden bij de voorzitter van Muz. Ver. Concor dia Dhr. J. Romijn tel. 0182- 616297 en bij Maureen Verweij tel. 0I82-6I2623. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN B W maken o.g.v. artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselij- Mevr. C.M.J. de Bakker van het Instituut Sociaal Raadslieden is op 22 en 23 oktober en op 29 en 30 oktober 1998 niet aan wezig. een dubbel paardeneindspel vond Wouter knap de winst. Andre Corpeleijn maakte het Hugo van Elteren heel lastig, maar in de res terende toreneindspel was Hugo de sterkste. De ’jonkies’ Peter van Vuurde en Michiel Rensen WADDINXVEEN - De uit drie personen bestaande theatergroep pommodoro uit Hilversum treedt dinsdagavond 27 oktober om 20.00 uur op in het Anne Frank- centrum. Het optreden is georga niseerd door de culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnwerk. Het programma is getitelt ’De bonte dinsdagavondtrein’. Zowel voor als na de Tweede Wereld oorlog ging dit programma via de radio de ether in. Er werd geluis terd naar liedjes van Lou Bandy, WADDINXVEEN - Aan een kas aan het Spoorpad in Waddinx veen, zijn tussen 16 oktober 12.00 uur en 19 oktober 9.00 uur vernielingen gepleegd. Twee rui ten van de kas zijn vernield. In de kas is fruit vernield en er is ook fruit meegenomen uit de kassen. Het tweede voorval waarvoor de politie maandag op pad moest, was een dronken rijder. Rond 21.00 uur zag een politieman een man in een auto drinken en daar na weg rijden. De 35-jarige man uit Waddinxveen werd vervol gens gevraagd een blaastest te doen, die aangaf dat de man t§ veel gedronken had. Op het poli tiebureau wees een ademanalyse uit dat de man een alcoholpromil- lage van 0,8 had. De man heeft een rijverbod van twee uur ge kregen en een boete. Op 7 november zullen de harmo nie van Concordia, pianist Jan Vayne, zanggroep Da Capo uit Boskoop, gospelkoor El Jakim uit Zevenhuizen, zangeres Eline van Os uit Benschop, jeugdorkest ZUS uit Pelhrimov Tsjechië, zan geres Annemiek Hammer en het slagwerkensemble uit Montfoort diverse muziekwerken ten geho re brengen. Deze muziekwerken lopen uiteen van klassiek tot de bekende pop songs. Een greep uit de werken die het harmonieorkest ten gehore zal brengen, zijn African Symphony een ritmisch werk waarin het slagwerkensemble veel van zich zal laten horen. Op weg naar 2000 komt tot uiting in het mu ziekwerk For the next thousand. Het klassieke werk de Leichte Cavalerie. Muziekwerken gebaseerd op be kende songs zijn Bridge over troubled water, Liverpool Sound Colletion, een meadly van beken de songs, Love changes everyt hing, Music van John Miles, Sister Act van de gelijknamige film, Te- quilla en nog diverse andere mu ziekwerken. Iedere toehoorder zal op deze avond aan zijn trek ken komen. Concordia heeft de afgelopen twee weken via een folder het promconcert bij de bewoners van Waddinxveen onder de aandacht gebracht. Middels een antwoord kaart kunnen evt. belangstellen den kaarten bestellen voor het promconcert (a hfl. 25,==/st.), een eenmalige jubileumgift doen, zich opgeven als donateur (voor minimaal IO,==/jaar of nog jubi- leummunten bestellen (a hfl. l5,==/st. (Dit laatste kan nog bij de voorzitter dhr. J. Romijn (0182-616297) WADDINXVEEN - In zijn vergadering van 8 oktober jl. heeft het Platform Armoedebestrijding de wens uitgesproken een meer formele status te krijgen. Behalve overlegorgaan met een coördinerende, sigalerende en stimulerende taak op het terrein van de armoedebestrijding wil het platform meer dan tot dusver het karakter van een advies- en inspraakorgaan in gemeentelijk kader krijgen. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN - Dick Voshol haarmode viert aanstaande zaterdag dubbel feest. De zaak bestaat 25 jaar en dat wil de kapper niet ongemerkt voorbij laten gaan. Kapster Nelleke van den Bor is twaalf en half jaar in dienst bij de kapsalon. Bo vendien zal Nelleke per I januari 1999 de leiding van de zaak overnemen. Tussen I5.00 uur en I9.00 uur worden alle klanten en relaties van Dick Voshol uitgenodigd voor een receptie in restaurant bibelot aan de Limaweg 54 in Waddinxveen. Foto: Dick Voshol viert zaterdag het 25-jarig bestaan van zijn kapperszaak met een receptie in Bibelot. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. RECTIFICATIE In de week van 25 t/m 31 oktober a.s. wordt er gecollecteerd door de Nederlandse Brandwonden Stichting. In de week van 2 t/m 7 november collecteert het Diabetes Fonds Nederland WADDINXVEEN - In de zesde ronde van de onderlinge competi tie bij schaakvereniging Moerka- pelle werden mede door andere verplichtingen zes partijen ge speeld. Vooraf kon gezegd wor den, dat de partij tussen de num mers twee en drie: Ben van Gef fen en zijn leerling Jesse van Elteren, de meest pikante was. Jesse van Elteren zal in de toe komst nog vele partijen winnen, maar in deze wedstrijd was Ben nog zijn meerdere. Na een wat mislukte Leeuw-ope- ning werd zwart plotseling matge- zet. Gerard van Ommeren onder vond weinig tegenstand van de matig spelende Maarten Vroegin- deweij, die moest opgeven toen zijn dame ingesloten werd. Wou ter Vroegindeweij had de groot ste moeite met Jan Blok, maar in De Ramblers, Snip en Snap en Lammy van den Hout. Tijdens de voorstelling op 27 ok tober wordt en reis per trein ge maakt langs de stations De Slees- wijk, Revue, theater plezier van Floris Meslier (van Toon Her mans), Max Tal, Alex de Haas, de Wama’s, Willy Alberti en vele an deren. De commisie hoopt dat velen de ze treinreis willen meemaken. De entreeprijs bedraagt ƒ5-,. Bij deze prijs is koffie of thee in de pauze inbegrepen. TELECOMMUNICATIE—1 Indien u in de gemeente Stolwijk. Bergambacht, Schoonhoven, Haastrecht Vlist. Gouda, Waddinxveen of Reeuwijk overgaat op ISDN kunt u vanaf heden uw eigen telefoonnummer behouden. Vraag geheel vrijblijvend naar de vele voordelen. De grootste collectie In de regio in: autotelefoons draadloze telefoons telefooncentrales en -doorkiezers faxapparatuur mobilofoons antwoordapparatuur semafoons PC-telefoons. Tevens aanleg van netwerken. Noordkade 56a Waddinxveen Telefoon 0182-630966 Fax 0182-617502 E-mail: flexcom@wirehub.nl Internet: www.busilink.nl/flexcom WADDINXVEEN/BOSKOOP - Van der Hoeven, de natuurvoe- dingwinkel en -slagerij viert haar tienjarig bestaan aan de Koning inneweg in Boskoop. In Waddinxveen is een filiaal van de winkel sinds een jaar gevestigd aan het Koningin Wilhelminaplein. In de winkel zijn onder meer biologisch vers brood te krijgen, groen te, vlees en zuivel. Kruidenierswaren, cosmetica en natuurthera- peutica completeren het geheel. De feestelijkheden rond het tien-jarig bestaan zijn doorgescho ven naar de jaarlijkse kerstshow. Op I I december om precies te zijn. Door de importeur wordt op die dag een wijnproeverij ge houden en deze zal ook biologische koffie verzorgen. Teven zijn op die dag verschillende EKO-veehouders uitgenodigd. ZESDE SERIE WIJZIGINGEN BOUWVERORDENING De gemeenteraad heeft op 30 september 1998 de zesde serie wijzigingen van de bouwverordening heeft vastgesteld. De wijzigingen hebben betrekking op de onderzoekseis voor het tegengaan van bouwen op veront reinigende bodem voor vergunningplichtige bouwwerken; een aantal wijzigingen over de certificeringplicht voor het verwijderen van asbest. Het raadsbesluit en bijbehorende stukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren vanaf heden één maand ter inzage in de leeshoek van de publiekshal. De zesde serie wijzigingen treedt in werking metterug- Tegen de besluiten kan tot 3 december 1998 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de- Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit, de be trokken adviseurs, degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belang- heb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. kende kracht op 14 september 1998. NIEUWE STRAATNAAM VASTGESTELD B W hebben op 27 augustus 1998, in overleg met de Com missie straatnaamgeving en de toekomstige bewoners, over eenkomstig het bepaalde in de Verordening straatnaamgeving en huisnummering een nieuwe straatnaam .vastgesteld voor de ontsluitingsstraat van de 38 woningen bij de Zuidkade. Voor de ze straat is vastgesteld: Zuidkadering. Met dit besluit is de eerder vastgestelde straatnaam Achterom, vastgesteld bij besluit van 16 juni 1998, ingetrokken. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Infor matie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Een belangrijk onderdeel hiervan is regeling van de cliëntenpartici patie. Het platform heeft besloten een vaste sectie te vormen die voorlopig de taken van een z.g. cliëntenraad uitoefent. De nadruk valt hierbij op inspraak over de uitvoering van het gemeentelijk armoedebeleid. Het ligt in de be doeling deze sectie zoveel moge- Ban le lijk te laten bestaan uit leden met ervaringsdeskundigheid, derhalve ITIGÓrk6TS WADDINXVEEN - Gadegesla gen door enkele genodigden en medewerkers van de Rabobank Waddinxveen is vrijdagmiddag aan de Kerkweg-Oost de eerste officiële paal geslagen van het nieuwe Bedrijvencentrum dat voor de bank aan de Kerkweg- Daarnaast is er een sectie van het platform die zich meer zal richten op de inhoud van het gemeente lijk armoedebeleid. Dat het plat- Oost wordt gebouwd, form in dit opzicht een wezenlijke Het nieuwe pand, dat in de zomer bijdrage kan leveren, is dit jaar al volgend jaar klaar moet zijn, aangetoond door het uitbrengen van het Advies Minimabeleid en recent door het aangeven van een aantal urgente aanbevelingen. Tenslotte vond in de gehouden vergadering nog een discussie plaats over de positie van verte genwoordigers van politieke par tijen in het platform. wordt naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbu reau Visser en Wijtman neerge zet tussen het huidige bankge bouw en het postkantoor. In het nieuwe Bedrijvencentrum van de Rabobank Waddinxveen komt ongeveer een kwart van de huidige aantal bankmedewerkers Hoewel het niet voor de hand ligt te werken. Het gebouw omvat dat raadsleden lid zouden worden drie werklagen. De volgende meldingen op grond van Algemene maatregel van bestuur krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer zijn ontvangen: Besluit houtbewerkende bedrijven van: de heer Maashout op het perceel Coenecoop 717 Besluit opslag goederen van: Oakwell Compressor Packages, op perceel Coenecoop 770 Vanaf 22 oktober 1998 liggen de besluiten zes weken en de meldingen vier weken ter inzage bij de afdeling VROM, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, pp verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel 624838, mevr. E. van Wel). WADDINXVEEN - Annemiek Hammer staat al vanaf haar I Se jaar als zangeres op het podium. Zij voelt zich in veel muziekstijlen thuis en zong zowel in rockgroe pen als in soul- en Top 40 bands. Op 7 november is zij een van de deelnemers van het promcocert dat is georganiseerd door Con cordia. ke Verordening bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Vondellaan 45, 1 berk in de tuin Anna Paulownastraat, 8 bomen in de straat (deze worden vervangen) langs de singel aan de Tarwe-/Haver- en Boekweitakkker. maximaal 28 essen Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kunt u in dit stadium een bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar ma ken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Op 13 oktober zijn vergunningen ingevolge de wet Milieube heer verleend aan: de heer J.A. Berkouwer, oprichten en in werking hebben van een groothandel in bloemen en planten op het perceel Mer- curiusweg 6; Autoschade v.d. Linden b.v., oprichten en in werking hebben van een autoschade- en herstelbedrijf op het perceel Coene coop 372. GEMEENTERAAD op woensdag, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor de vorming van het openbaar lichaam Sterrenborgh Gouda. Bijstelling van het Informatie-Technologie-plan voor de jaren 1999-2003. Opdrachtverlening voor het uitvoeren van het herwaarderings- project WOZ periode 2001 -2004 alsmede de jaarlijkse uitvoering van de permanente marktanalyse/taxaties nieuwbouw ca. Beschikbaarstelling van een werkkrediet t.b.v. het bestem mingsplan Gouweboulevard ten laste van de voorziening herziening bestemmingsplannen. Het (wederom) nemen van drie voorbereidingsbesluiten voor een perceel aan de Kanaaldijk, voor een perceel gelegen tussen de woningen Alpherwetering nrs. 70 en 72, en een perceel gelegen tussen Brugweg 123 en 127. Wijziging van artikel 17 van de Huisvestingsverordening. Aangaan van een aanvullende (achtervang)overeenkomst tussen de gemeente en de Stichting Waarborgfonds Eigen Wo ningen inzake (achterstallig) onderhoud en woningverbetering. Beschikbaar stellen van een uitvoeringskrediet voor het re pareren c.q. vervangen van rioleringen in de Stationsstraat en omgeving en in de Prinses Beatrixlaan. Verstrekken van een voorbereidingskrediet van f 200.000,- voor de realisatie van een Multifunctionele Accommodatie (MFA). Vaststelling van het Beleidsverslag Algemene Bijstandswet 1997. Begrotingswijzigingen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Noordkade 149e, 1 esdoorn in de voortuin en 1 berk in de ach tertuin; deze kan i.v.m. mogelijke schade reeds (deels) ger ooid zijn Piasweg 16b, 1 okkernoot in de tuin De Genestetlaan 12, 1 ceder in de voortuin Sniepweg 3, 1 Prunus en 1 gouden regen in de tuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN B W maken o.g.v. artikel 41 van de Woningwet bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Burgemeester Warnaarplantsoen, het oprichten van kinderboerderij Kouwe Hoek 4, het oprichten van een kantoorgebouw Coenecoop 750, het gedeeltelijk veranderen van een drijfspand Abr. Kroesweg 54, het oprichten van een onderheide tonvloer Coenecoop 360, het oprichten van een bedrijfsruimte voor een autoschadebedrijf Bredeweg 14, het oprichten van een landbouwloods Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Mozartlaan 29, het oprichten van een tuinberging Onderweg 23, het oprichten van een tuinberging Kerkweg-Oost 159, het oprichten van een kantoorgebouw met een verbindingsbrug Bredeweg 23, het oprichten van een distributiecentrum Coenecoop naast nr. 750, het oprichten van een kantoor-ge- bouw met bedrijfsruimte Henegouwerweg 115, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis Zesde Tochtweg 4, het oprichten van een garage annex berging Abr. Kroesweg 34, het oprichten van een sorteerloods Sniepweg voor nr. 13, het plaatsen van een container t.b.v. een jongerenontmoetingspiaats Maarten Schoutenstraat 27, het plaatsen van een betonvloer Kuyperhoeve 13, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Jan Dorrekenskade-Oost 31, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Lede 19, het oprichten van een tuinberging Molenring 29, het oprichten van een pergola De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3