Nooit meer: ’O m’n nagels! 199] Thuis een pruik kopen in Leiden 25 oktober van 12-17 uur koopzon Vrijwilligers van de brandweer onderscheiden Cursus ‘positief omgaan met je kind* Bewoners Bomenwijk doen onderzoek naar verkeersveiligheid Ouderavond Dick Brunaschool in het teken van de Clinidowns Dief steelt paspoort F Filmavond TELECOM TOPPER! De gezelligste stad van Nederland! Winkelen, musea, terrasjes, cultuur (en 3.000 parkeerplaatsen) Vrouw rijdt de sloot in FOTO KLEIN, DE SPECIALISTS TELECOM Verkoping in De Rank Op reis naar Ethiopië Een wandeling over het Pelgrimspad WADDINXVEEN - In het ‘wan delcafé' van het NIVON afdeling Waddinxveen komt Marijke de Heijer uit Leiderdorp op donder dagavond 29 oktober om 20.00 uur vertellen over haar ervarin gen tijdens het, deze zomer gelo pen, bijna 500 kilometer lange Pelgrimspad van Amsterdam naar Visé. Zij zal haar verhaal onder steunen met dia’s. Alexander Wensink en CeesVerkleij van Wijk Waddinxveens sterkste tenniskoppel betaal in 20001 9 Broers Vink S 249 >1e!e9°T 150 j Driftig Greenhopper-telefoon Bereik 50 tot 150 mtr. Max. 8 handsets op 1 basis- station/netlijn Nummerherhaling Verkort kiezen Ruggespraak/door-J verbinden Greenhopper 500S H FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klèiri -A. - jM HAGINA WOENSDAG 21 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De hand- en nagelverzorgingsavond van Heröme in restaurant Bibelot, werd druk bezocht. (Foto: Sjaak Noteboom). Door Maaike Thüss De clinidowns. (Foto: Karen Kaper toy. KORTING AANBETALING 50 Elke laatste zondag vies in te winnen over brandpre ventie in en om de woning. De cursus wordt gegeven op donderdag 29 oktober, 5, I2, I9 In de verspeelde finales werden de volgende resultaten geno teerd: Gemengd dubbel C: Irene Brouwer en Leen de Haan win nen met 6-2 en 6-1 van Jan en An- neloes Ramp. In het dames dubbel C waren Jen ny Verschoor en \Nel Duenk te sterk voor Jenny Olaria en Nicole Burger 6-4 en 7-5. LU mJI O O u. Eerst zitten we met z’n dertigen met twee handen in een bakje met water en speciale nagelolie. De nagellak moet er af. Dan zitten we ineens driftig te vijlen. Er zijn verschillen de vijlen neergelegd. Een om de dode nagel- cellen van de nagel te verwijderen, een grof- fe vijl, een fijne, een voor de afwerking en als laatste een vijl waarvan je nagels gaan glimmen. Trudy Berg (32) en Xandra van Rijs (38) ko men uit Zevenhuizen. Ze zijn hier voor een leuk avondje uit ‘Niet speciaal voor de na gels', vertelt Trudy. ‘Gewoon voor de gezel ligheid. Ik heb nooit nagellak op, heel soms met de Kerst en dan alleen nog blanke lak'. Xandra: ‘Ik lak m’n nagels ook nooit maar ik heb last van ruwe handen en ik wil wel eens horen wat ik daar aan kan doen‘. Nanoek, de Maastrichtse nagelspecialiste, vertelt allerlei wetenswaardigheden over de producten die op tafel staan en maakt af en toe een grapje. Dan horen we het verhaal over hoe zestien jaar geleden Heróme op de markt is geko- Drie verschillende flesjes zijn daarvoor no dig. Een met witte lak om de nagelrandjes mee te doen, vervolgens een licht zalmroze waardoor de nagels hard worden en blijven en een mooie glans krijgen en als laatste een ’top-coat’ waardoor de lak langer houdt. Na een kwartiertje prutsen zit bij iedereen de french manicure min of meer op z’n plek. Dan kunnen we kiezen uit zo’n vijf soorten handcrème. Met mooi gelakte en nagels en verzorgde handen wordt de avond afgeslo ten. Maar vrijwel niemand gaat naar huis zonder eerst enkele producten die op een tafel zijn uitgestald aan te schaffen. Op dit moment probeert d Stichting de werkzaamheden u te breiden, maar dat kan allee met veel financiële steun, omd; de inzet van clowns in een zieker huis voor meerdere jaren geg; randeerd moet worden: De Die Brunaschool gaat zich dit schoo jaar inzetten voor de Cliniclown Er zullen kaarten verkocht wo1 den en in maart wordt er ee grote sponsoraktie gehoudet Daarnaast komt de theatertoe van de Clinidowns langs om me de kinderen uit de bovenbouv een toneelvoorstelling te verzor gen. den gebruikt en de handen voor 99 procent bacterievrij maakt. Na veel o’s en a’s kan de nagelverzorging beginnen. dige handgeknoopte, halfhandge- knoopte en machinaal vervaardig de pruiken voor jong en oud. De klant kan thui, op z’n gemak, in men: ‘Onze directrice, Margreet Roemburg, was in Engeland en kocht daar een flesje na- gelverharder. Dat beviel haar zo goed dat ze het in Nederland aan de man probeerde te brengen. Ze is naar een aantal drogisterijen in Amsterdam gegaan met de vraag of ze het product op de markt wilden brengen. Over al kreeg ze nul op rekest. Ze wilde het toch voor elkaar krijgen. Margreet had twaalf broers en zussen. Ze stuurde elk van hen el ke week naar een drogist in Amsterdam en liet hen vragen naar een flesje nagelverhar- der van Heröme. Omdat er ineens zoveel vraag naar was, besloten de Amsterdamse drogisten het toch maar in te kopen’. In de pauze krijgen alle dames een drankje en een hapje. Vervolgens kunnen de nagels worden gelakt; french manicure. WADDINXVEEN - De Wijk- en Speeltuinvereniging ‘De Padde stoel' aan de Lijsterbesstraat 18 in Waddinxveen houdt zaterdag 24 oktober een filmavond voor de jeugd in de leeftijd van 10 tot 16 jaar. Entree I,- van 19.30 tot 10.00 uur. en 26 november van 20.00 - 22.00 uur in gebouw 'Kreater', Kerk straat 13 in Waddinxveen. De kosten bedragen f 10,- per per soon. Geïnteresseerden in deze praktische cursus, kunnen zich aanmelden bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, telefoon (0182) - 631932. ACTIEPRIJS MOERKAPELLE - De Lektuur Commissie IZB (Inwendige Zendingsbond) van de Neder landse Hervormde Kerk houdt op vrijdag 6 november een verkoping in het Verenigings gebouw ‘De Rank' aan de Dorpstraat van I0.30- 17.00 uur. De zogenaamde 'boeken tafel' biedt een ruime keuze aan christelijke boeken, kin derboeken, bijbels, kinderbij bels, dagboeken, kerstkaarten, kalenders, wenskaarten met of zonder tekst. Met aankopen steunt men het direkte evangelisatiewerk van de bovengenoemde bond. Contactadres: Oranjelaan 11, Waddinxveen, tel. 0I82- 615758. de clowns. Elk ziekenhuis hee' een vast koppel clowns, die daa wekelijks een dag op de kindera deling voor afleiding zorgen. Morgens worden eerst met c medische staf de dossiers doo genomen, zodat de clowns pn cies weten wat zij op een afdelir bij een kind kunnen en moge doen. Dan begint de tocht ove de afdeling. Met behulp van de a tributen, die op de kamer staat gaan de clowns aan het werk or de kinderen op te vrolijken. Nk alleen de patient geniet van d clowns, maar ook de aanwezig familieleden hebben even gee tijd om zich zorgen te maket maar kunnen met hun kind lache om de clowns. WADDINXVEEN - In de Open bare Bibliotheek van Waddinx veen is van 7 tot en met 27 okto ber de tentoonstelling ‘Op reis naar Ethiopië' te zien. Deze ten toonstelling is verzorgd door de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen met me dewerking van twee Waddinx- veense bedrijven. In hoofdzaak bestaat de tentoon stelling uit kleurenfoto’s van het Kerngroeplid Nolda Hootsmans tijdens haar bezoek aan Ethiopië begin dit jaar en voorwerpen die Zij meebracht. Indien prijs wordt gesteld op een toelichting, dan is Nolda Hoots mans daartoe graag bereid. Haar telefoonnummer is: 0182-612807. WADDINXVEEN - Burgemees ter Jonkman heeft maandagavond I2 oktober in de kantine van de brandweergarage aan de Noord- kade in Waddinxveen de jaarlijkse uitreiking van diploma’s en oor kondes bijgewoond. Het Wad- dinxveense brandweerkorps in clusief hun partners en vele ge meenteraadsleden waren hier bij aanwezig. Ondanks de vervelende invloed van het weer kan ook dit jaar weer worden teruggezien op een zeer geslaagd evenement, dat werd mogeiijk gemaakt door De Pater Makelaardij en vele vrijwilli gers van Tennis Vereniging Wad dinxveen. van de maand koopzondag in Leiden De avond wordt gehouden in buurtcentrum ‘De Boog' aan de Constantijn Huygenslaan 2 in Waddinxveen. De toegangsprijs bedraagt voor leden 2,50; niet-leden betalen 4.-. Op zondag I november 1998 wordt er gewandeld langs de Utrechtse Heuvelrug. De afstan den zijn 5 tot 7 km. Verzamelen bij station Waddinxveen CS om 9.00 uur, waarna gezamelijk per auto naar het startpunt Overige informatie tel. 0182-615848 of 616078. een vertrouwde omgeving een pruik uitzoeken. Het bezoek aan huis is geheel vrijblijvend. Een groot deel van de kosten kan met medische indicatie door het ziekenfonds of verzekeraar ver goed worden. Pruiken Thuiszorg Nederland kan hierbij ondersteu ning bieden. Voor Vierstroomle- den is er extra voordeel. Zij ont vangen bij aankoop van een pruik een gratis pakket met verzorgen de produkten ter waarde van ƒ70,-. Voor meer inlichtingen over de diensten van Pruiken Thuiszorg Nederland, tel. 020- 4363 197 of De Vierstroom Zorg lijn, tel. 0182-594 500. De mede werkers van De Zorglijn zijn 24 uur per dag, 7 dagen per week be reikbaar. Het herendubbel C moest komen te vervallen evenals het gemengd dubbel B. Het damesdubbel B werd gewon nen door Irene Brouwer en Hen- ny van Vuuren die Anneke Hoogendoorn en' Truus klopten met 6-4 3 en 6-3. Het herendubbel B werd na een zeer spannende finale een prooi voor Hugo Cees Boonstoppel en Jan van Es, die Rob Peterse en Jan Rozendaal klopten met 7-5 en 7- 6. In het dames dubbel A, gespeeld in een poule werd de I e prijs ge deeld door Margo Hoogendoorn stroomleden gratis een verzor- gingspakket. Pruiken Thuiszorg Nederland kent een groot assor timent van kwalitatief hoogwaar- en Anneloes Ramp en Helmi Rut- ten en Lydia Koop. Kampioen van Waddinxveen in het herendubbel A werden Alexander Wensink en Cees Ver- kleij van Wijk, die met 6-4 en 6-3 zegevierden over Ron Bekooy en Frank Vork. WADDINXVEEN - Het moet een vreemd gezicht zijn geweest vorige week toen zo’n dertig dames met een blauwe plastic zak vol met nagelverzorgingsproducten uit restau rant Bibelot kwamen lopen. Stuk voor stuk waren ze aangestoken door de geestdriftige presentatie van de Heróme nagelspecialiste die een hand- en nagelverzorgingsavond had gehouden. De avond was georganiseerd door parfume- rie/drogisterij Mieke van winkelcentrum De Passage. Mieke: ‘We willen eigenlijk een keer per jaar iets bijzonders doen voor on ze klanten. Vorig jaar was dat een beauty school en dit jaar dus een hand en nagelver zorgingsavond. Op deze manier leren wij onze klanten op een andere manier kennen en leren de klanten een aantal producten die wij in ons assortiment hebben uitgebreid kennen'. Uitgebreid is een goed woord om de avond te omschrijven. Bij binnenkomst in restau rant Bibelot aan de Limaweg, wordt van alle dames de jas aangenomen. In de speciaal af gehuurde zaal staan de tafels vol mét allerlei, potjes, flesjes, tissues, nagelvijlen en tubes. Na een kopje koffie met een speculaasje, be gint de nagelspecialiste van Heróme, Nanoek Vlaspoel, aan haar verhaal. Eerst moeten we onze handen wassen met een nieuw product dat zonder water kan wor- WADDINXVEEN - Naar aanleiding van de in september ge houden bewonersvergadering hebben alle bewoners van de Bomenwijk een brief ontvangen met het verzoek aan te ge ven wat hun mening is over de volgende onderwerpen: ver keersveiligheid, kleine criminaliteit en zelf aan te geven ande re overlast. Hierop zijn een zeventig tal klachten binnengeko men. Een aantal daarvan zijn hieronder weergeven. WADDINXVEEN - De Algemene Ouderavond van de openbare Dick Brunaschool werd op 13 ok tober gehouden. Voor de pauze werd in een vlot tempo het huis houdelijk gedeelte afgehandeld. Na jaren zich ingezet te hebben voor de school nam mevrouw Marjan Langendoen afscheid van de Ouderraad. Na de pauze kwa men twee ambassadeurs van de Stichting Clinidowns aan het woord. Astrid Faay schetste de opbouw van de stichting. De Cli- niclowns, die in de ziekenhuizen aan het werk zijn, zijn in (loon)dienst bij de stichting. Daarnaast werken er nog 5 men sen op het hoofdkantoor in Amersfoort. Verder werken er ruim 40 vrijwilligers, die als am bassadeur in het hele land de in formatie verzorgen, zoals die avond op de Dick Brunaschool. De Fondswerving voor de clini- clowns is een van de belangrijkste taken van de vrijwilligers. Geluk kig beschikt de stichting over een aantal grote sponsors, zodat alle voorlichtingsmateriaal zoals fol ders en affiches apart betaald kun nen worden. Het geld dat met in- zamelacties wordt opgehaald komt volledig ten goede aan het werk van de clowns in de zieken huizen. In de Academische en Kinderzie kenhuizen in Nederland werken ZEVENHUIZEN - Een auto is al gelopen zondag te water geraak langs de Bredeweg in Zevenhui zen. Dat gebeurde rond I2.4. uur. De 29-jarige bestuurste haalde iemand in en stuurde teru. naar rechts. Ze kwam in de rech terberm terecht. Doordat ze te sterk corrigeerd naar links kwam ze in de linker berm terecht waarna ze doo weer te corrigeren toch rechts i> de sloot reed. Op een nat pak n; is de bestuurster ongedeerd. op doorgaande route van station naar wijk Zuidplas en geluidsover last in de nacht rond Sniepweg en Eikenlaan ophoudt. Sommige klagers gaven aan last te hebben van loslopende honden, het niet op tijd opruimen van val lend blad door gemeente, te gro te bomen in de Eikenlaan. Door de te grote bomen is er een gro te concentratie van duiven en an dere vogels waardoor de stoepen glad worden. Diverse klachten gingen over an dere buurtbewoners die een puinhoop maken van hun tuin en medebewoners opzadelen met het door hun gekweekte onge dierte;. De bewonerscommissie gaat alle klachten bundelen en met de betreffende instanties in contact treden om zoveel moge lijk klachten te proberen op te lossen. Te hard rijden door auto’s en bromfietsen in heel de wijk waar het een 30 km zone is is een van de klachten. Het verzoek tot aan brengen van meer verkeersdrem pels of straten afsluiten voor doorgaand verkeer b.v. in één richting is ook binnengekomen. Veel mensen vinden dat er slecht zicht is op de kruising leplaan/Es- doornlaan. Verder zijn volgens de bewoners van de Bomenwijk wegversmallingen op Sniepweg niet goed zichtbaar bij donker weer, zijn er te weinig parkeer plaatsen op leplaan en Esdoorn- laan in verband met Hoeksteen en Schildersschool. Overlast van rijdende fietsers en bromfietsers op de voetpaden rond de Pette- plas; Toenemende verkeersdruk te rond het zwembad en het sportcomplex, en sluipverkeer Sniepweg, geparkeerde bromfiet sen op stoep en in poorten hoek Eikenlaan/leplaan baren de bewo ners zorgen. Ook is er bij bewoners een groei end gevoel van onveiligheid door rondhangende jongeren bij trein en bushaltes. De Bomenwijkbewoners willen dat vernielingen aan voertuigen Na een dankwoord van de com mandant, de heer G.J. Huizer, voor de inzet van de brandweer mannen en -vrouwen in het afge lopen jaar werden door burge meester Jonkman drie leden on derscheiden voor hun activiteiten als vrijwillig brandweerman. De heer C. de Rooy ontving de medaille en oorkonde voor 20 jaar brandweerdienst en de heren W.M. van Vliet en J.W. van der Windt kregen de versierselen voor 12,5 jaar opgespeld. Dit was nog niet weggelegd voor de heren R.J.R.Scharff, P.Dijkstra gelegenheid zijn om deskundig ac en mevrouw P.L.H.Versluis welke hun aanstelling als aspirant brand wacht in ontvangst namen. Dat er flink wordt gestudeerd door de vrijwilligers bleek uit het aantal diploma’s en certificaten welke de heer Jonkman mocht uitreiken aan P. de Wit (diploma brandwacht), M.Koetsier (diplo ma hoofdbrandwacht), S.Versloot (diploma brandwacht Ie klas), R.Kersbergen (diploma brand wacht I e klas), H.Dijkstra (diplo ma brandweerduiker), W. v.d. Berg (diploma brandwacht en di ploma brandweerduiker en certi ficaat I e klas), H.Spruijt (diploma onderbrandmeester), E. van He- ijst (certificaat onderbrandmees ter certificaat pompbediener), A. v.d. Berg (diploma brand wacht), M. den Ouden (diploma WADDINXVEEN - In het kader van het gemeentelijk jeugdbeleid wordt er in Waddinxveen een Cursus 'Positief omgaan met uw kind' georganiseerd. Het gaat om èen cursus waarin ouders naast praktische tips en adviezen ook duidelijk een gevoel van herken ning krijgen. Uitgangspunt van de cursus is dat gedrag van ouders en kinderen op elkaar inwerken: negatief gedrag lokt negatief ge drag uit, positief gedrag moedigt positief gedrag aan. De doelgroep voor deze cursus is de groep ou- ders/opvoeders van kinderen tus sen de twee en twaalf jaar. Tij dens de cursus van 5 avonden ko men de volgende onderwerpen aan de orde: Ipositief omgaan met je kind; (2) waarnemen van gedrag, luisteren; (3) conflict op lossen, overleggen; (4) omgaan met waardenconflicten; (5) situ atie veranderen. .JtUlHIHPftUs të*OOT IN SHtVICF WADDINXVEEN - Uit een wo ning aan de koning Willem llstraat is dit weekeinde ingebroken. Een raam is geforceerd en de woning is doorzocht Een paspoort wordt vermist. Ook de eigenaren van een wo ning aan de Eikenlaan waren dit weekeinde de klos. Ook hier werd de woning door zocht. Een geldbedrag en een bankpas zijn meegenomen. WADDINXVEEN - Door de bij zonder slechte weersomstandig heden konden eerst dit weekeind de finales worden gespeeld van het De Pater Makelaardij dubbel tennistoernooi, gespeeld op de banen van Tennis Vereniging Waddinxveen aan de Alberdink Thijmlaan. Het jaarlijkse tennisevenement kende tot aan het finale weekein de een vlotte voortgang. Maar in het finale weekeinde, dat gepland was op 10 en II oktober ging het compleet mis. Storm en regen maakten het spe len van een tenniswedstrijd com pleet onmogelijk. In overleg met de deelnemers werd besloten om de halve en fi nales dan maar een week door te schuiven naar 17 en 18 oktober. Maar helaas afgelopen zaterdag was het weer van dien aard, dat niet kon worden getennist. Dank zij veel vindingrijkheid en improvi satie van de wedstrijdleiding be staande uit Maarten en Tjeerd Koop en Perry Vink en dankzij de medewerking van de deelnemers konden zondag 5 finales worden gespeeld. De banen waren door vrijwilli gers speelklaar gemaakt en om 12.00 uur begonnen de eerste fi nales. WADDINXVEEN - Vereniging De Vierstroom werkt samen met Pruiken Thuiszorg Nederland. Dit is een landelijk erkende pruiken leverancier, die pruiken bij men sen thuis aanlevert. Bij aankoop van een pruik ontvangen Vier- 9 9 9 O W 9 9 brandwacht), E.Moons (4 certifi eaten onderbrandmeester R.Boeren (4 certificaten onder brandmeester), M. van Vliet certificaten onderbrandmeester P. de Vos (certificaat brandmees ter), P.Versluis (certificaat brand wacht), R.Scharff (certificaa brandwacht) en W. v.d. Wee (certificaat duikmedisch begelei der). De Waddinxveense vrijwillig brandweer, gevestigd aan d Noordkade opent op 31 oktobe tijdens de nationale brandweer dag haar kazerne voor alle belang stellenden en biedt daarbij de ge legenheid om eens kennis te m; ken met alle taken en d bijbehorende materialen waar mee de brandweer in aanrakin komt. Diverse demonstraties zul len worden verzorgd, maar oo wordt de gelegenheid gebodei om zelf eens een brand te blus sen. Ook aan de kinderen is ge dacht zodat ouders rustig in d ad'

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 7