Service o 4 Schoolproject over water op PWA school PIAMECO k De jeugd van toen Geen asielopvang zonder vrijwilligers BOEKHOUDEN OP DE PC Aanrijding Kamerdiscussie geboorde HSL-tunnel lijkt ten einde Plafond vernieuwen Afl Het Motorhuis Gouda Cursus ‘Handvaardigheid rond de feestdagen* 2000 in nieuwe Moerkapelle verslaat Nieuwerkerk i Bewoners- vergadering Kaartavond van Gouwe Rijders ESTEEM AUTOMATISERING Doesburgweg 7, 2803 PL Gouda, Postbus 401, 7940 AK Meppel, Diefstal banden met aanhoudingen r je wordt niet zomaar de grootste dealer van Nederland q In slechts één dag een schitterend nieuw plafond. LEZERS SCHRIJVEN Gereformeerdekerk op RTW radio PAGINA 11 WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Prins Willem Alexanderschool). BESTENDIG OPEL®- Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfit activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controle 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week De ideale oplossing voor zowel bestaande plafonds als nieuwbouw. Van eenvoudig en strak tot zeer luxueus. Zeer hoogwaardige kwaliteit voor jarenlang woonplezier. Nadat team S BREEDUK tel. (0182) S3 86 86 fax (0182) 57 21 51 tel. (0521) 51 70 42 de hele dag vrij kunnen rondlopen. De hou der van de kalveren controleert dagelijks of de dieren goed hebben gegeten. Een verte genwoordiger van Peters Farm (een Neder lands bedrijf dat bijna in elke provincie wel is vertegenwoordigd): ‘De kalveren leven heel vrij en daardoor is het vlees van de dieren bijzonder lekker'. Aan burgemeester Jonkman werd de gids overhandigd. Daam Schaarloo kan tevreden zijn. Naast de vermelding in de Euro-toque gids, is zijn res taurant ook opgenomen in de gids van Table a la Francaise. ‘In die gids kom je alleen als je voldoet aan bepaalde eisen die zijn opge steld door het Franse ministerie van land bouw. Drie criteria zijn: gastvrijheid, op rechtheid en toegankelijkheid. Wij zijn door table a la Franciase gekozen als beste restau rant van Zuid Holland en daar zijn we trots op'. ‘Mijn chef-kok Gerard Schalkwijk heeft na tuurlijk een groot aandeel in alles', besluit Schaarloo. WADDINXVEEN - Drie weken lang waren leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool te Wad- dinxveen volop aan het werk met het project ‘water’. dateren, ook daarvoor wordt de hulp van de bezoekers ingeroe pen. De opening zal om 14.00 uur verricht worden. Naast deze thematentoonstelling is de permanente expositie te be zichtigen. De toegang van het His torisch Centrum Ons Verleden (Tweemanspolder 15 te Zeven huizen) is gratis. De openingstijden zijn: zaterdag 31 oktober van 13.30-16.00 uur en voorts op zaterdag 14 novem ber van 10.00-12.00 en dinsdag 24 november van 19.00-21.00 uur. Zowel modem als klassiek (in vele kleuren en structuren) Sierlijstwerk in stijl Montage op maat (meestal in 1 dag!) Geen rommel of ongemak Brandveilig (TNO) en antistatisch Vochtwerend (géén schimmels) Geluid- en warmte-isolerend Onderhoudsarm 5ACSV.HTUOSE SPANPMFOVZV ww I - I I I - I I ll I WADDINXVEEN - De Bewo nerscommissie Zuid nodigt de bewoners van Woonpartners Midden-Holland ten zuiden van de Burgemeester Troost- straat uit tot het bijwonen van de algemene bewonersverga- dering, welke gehouden zal worden op: dinsdag 3 novem ber 1998. In het wijkgebouw ‘Zonnig Zuid' aan de St.Victor- straat, aanvang 20.00 uur. Buiten de normale agendapun ten van deze avond zal Mw. Martens van Hoogheemraad schap van Schieland een video presentatie geven van de taken en werkzaamheden van het Hoogheemraadschap. In verband met het onderwerp Hoogheemraadschap van Schieland en het 5-jarig be staan van de Bewonerscom missie Zuid, willen wij ook de overige bewoners van deze wijk (geen huurders van Woonpartners Midden-Hol land) uitnodigen, om zodoen de kennis te laten nemen van ons werk. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense autoclub De Gouwe Rij ders houdt donderdagavond 29 oktober om acht uur de reguliere kaartavond in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg-Oost). Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn om mee te kunnen doen. Na het kaarten is er de prijsuitreiking. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - De gerfor- meerde (Ontmoetingskerk) ver zorgt zondagmorgen I november de wekelijkse uitzending van de Waddinxveense kerken. De uit zending begint om negen uur met een programma voor de kinde ren. Rond half tien wordt er een kerkdienst uitgezonden. Voor ganger in deze dienst is ds. P.A.C. Bongers. In het programma na de kerk dienst is er een gesprek met de heer en mevrouw de Moor. Dit naar aanleiding van het afscheid van ds. de Moor eind augustus. Op woensdagmorgen 14 oktober I998 te circa 7.10 uur heeft bij slecht weer op de Noord Ring dijk, de weg lopend van Waddinx veen in de richting van het pavil joen ‘t Weegje een aanrijding plaatsgevonden waarbij de dader met hoge snelheid is doorgere den. In een bocht van de weg, die de onverlaat met een te hoge snel heid heeft gereden en daarbij op de verkeerde weghelft kwam, heeft onze wagen geraakt. De Het asielzoekerscentrum (AZC) Waddinxveen beidt opvang aan ruim 600 vluchtelingen. Velen van hen zijn afkomstig uit conflictge bieden als Irak en Afghanistan. De meeste bewoners van het AZC zijn nog in afwachting van een de finitieve beslissing op hun asiel verzoek. Bij veel vluchtelingen roept het verloop van hun asiel procedure vragen op. Bijvoor beeld waarom een beslissing ne gatief is en of men het recht heeft daartegen beroep aan te tekenen. Maar ook hele praktische zalcen: hoe bereik je per openbaar ver voer de rechtbank waar de asiel aanvraag wordt behandeld? Daar naast brengt het verblijf als asiel zoeker in Nederland veel vragen met zich mee. Vluchtelingenwerk probeert bewoners van het AZC behulpzaam te zijn bij het vinden van antwoorden op die vragen. Deze onafhankelijke organisatie is van mening dat iedereen die in Nederland asiel aanvraagt een rechtvaardige en zorgvuldige be handeling van zijn asielverzoek verdient. Vanuit dit standpunt bieden vrijwilligers in het AZC ju ridische ondersteuning. De werkzaamheden lopen uiteen van telefonische navraag doen bij de Immigratiedienst tot het zoe ken van ondersteunende lande ninformatie voor een asielzaak. Vaak fungeer je als vrijwilligers als intermediar tussen de asielzoeker en de Nederlandse instanties waar hij mee te maken krijgt. Momenteel zoekt Vluchtelingen- ONBEZORGD OVER VAN TABELLARISCH-KASBOEK NAAR DE COMPUTER BOEKHOUDEN OP DE PC een fluitje van een cent® want: - binnen 2 minuten boekt u kasbonnetjes - binnen 3 minuten verzorgt u uw BTW-opgave - binnen 4 minuten maakt u een Resultatenrekening - binnen 6 minuten herstelt u een foute boeking - binnen 8 minuten maakt u uw grootboekrekening aan - enz. enz. enz. JB ENTREE® is fantastisch Speciaal voor o.a. Middenstanders, Zelfstandigen, Kleinbedrijf en Starters Vinding vader en zoon maakt boekhouden op de PC een fluitje van een cent. WADDINXVEEN - Om te vieren dat chef kok Gerard Schalkwijk 12,5 jaar bij ‘t Baarsje werkt en om bekend te maken dat het res taurant is opgenomen in de tweede editie van de gids van Euro-to- ques, werd vorige week donderdag een lunch gegeven aan de Zwarteweg. In de gids van Euro-to- ques staan chef koks en restauranmts ver meld die grondstoffen gebruiken van de best mogelijke kwaliteit en die ervoor zorgen dat de nationale culinaire traditie in ere wordt gehouden, met behoud van de nationale spe cialiteiten en hun di versiteit in aanbod en smaak. Eigenaar Daam Schaar loo is blij dat zijn res taurant is opgenomen in de gids. ‘Maar eigen lijk is het vanzelfspre kend. Vanaf het begin hebben wij ons best gedaan om producten van de hoogst mogelij ke kwaliteit te serve ren. Vorig jaar is de gids voor de eerste keer uitgekomen, ook toen stond ’t Baarsje vermeld. Wij hebben vanaf het begin van ons bestaan zo’n vijftien jaar geleden gestereden tegen de smaakver- vlakking in Nederland. Ik zeg altijd: Bij ‘t Baarsje kom je niet om te eten, maar om te snoepen’. Tijdens de lunch werden enkele van de kwa liteitsproducten die ervoor hebben gezorgd dat ‘t Baarsje in de gids werd opgenomen, geserveerd. Onder meer kalfsvlees van Pe ters Farm. Het vlees komt van kalveren die De cursussen worden gehouden in gebouw Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinxveen. De dagcursus is op woensdag II, 18, 25 novem ber, 2 en 9 december van 9.30 - 11.00 uur. Deze cursus is nagenoeg vol. De avondcursus is op donderdag I2, 19, 26 november, 3 en I0 decem ber a.s. van I9.30 - 21.00 uur. Bij deze cursus is nog een aantal plaatsen vrij. Voor vrijwilligers bij scholen en buurt- en speeltuinverenigingen in Waddinxveen is deze cursus gra tis. Voor andere geïnteresseer den bedraagt het cursusgeld 50,-. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, telefoon (0182) - 631932. In alle klassen werden er lessen gegeven rondom een bepaald the ma; zo werkten de allerjongsten over de functie van het water voor het lichaam en in huis, de middenbouw bekeek het leven in de zee en de bovenbouw leerde van alles over ontdekkingsreizen. Behalve leren, lezen en knutselen rondom dit thema werden er ook excursies gemaakt naar onder meer de markt. Groep 3 bracht samen met een paar enthousiaste ouders een be zoek bij visboer Burgers Fish. De kinderen werden ontvangen met een grote bak visfrietjes Breedijk Bouw Telefoon 0182 39 47 55 Fax 0182 39 54 70 U kocht al een programma en het lukt niet? Kom naar ESTEEM en het lukt wel!!! Op 28 en 29 oktober GRATIS demonstratie óp de bedrijvenbeurs in Boskoop/Hazerswoude, STAND 517 Bel voor toegangskaarten met Esteem. JB ENTREE® al vanaf 426,- excl. werd er gesmuld van mosselen, sausjes en stokbrood. Bijna alle kinderen vonden het lekker en voor iedereen was het een gezel lige dag. Woensdag 14 oktober was het de jaarlijkse ouderavond en mochten de ouders alle werkjes komen be kijken. Elke groep trad op in zijn lokaal en liet een dansje en/of liedje zien. Toch werd weer de hulp van de visboer gezocht, want de leerlin gen van groep 4 hielden een ‘vis- sen-quiz’. Dankzij de visboer lagen er zes tien verschillende viskoppen tus sen zelfgemaakte scheepswrak ken en mochten ouders raden wat voor soort vis het was. Het project ‘water’ was een suc ces en zeker voor herhaling vat baar. RIJNWOUDE/REGIO - Na het aantreden van het nieuwe kabinet Kok en de nieuwe Minister van Verkeer en Waterstaat, mevrouw T. Netelenbos de PvdA, is er in de Tweede Kamer nogal discussie ontstaan over grote in frastructurele besluiten. Het meest in het oog springend is ongetwijfeld de luchtvaartdiscus- sie en de eventuele uitbreiding van Schiphol. Daarnaast is er ook op nieuw discussie ontstaan in het parlement over de aanleg van de Betuwelijn en de aanleg van de boortunnel onder het Groene Hart ten behoeve van de komst van de Hoge Snelheidslijn. Door allerlei publicaties en een onderzoek van enkele hooglera ren is wederom het nut en de noodzaak van de Betuwelijn ter discussie gesteld. Deze discussie wordt nog sterker door het feit dat de Minister van Verkeer en Waterstaat hoogstwaarschijnlijk nog geen geld heeft voor de noordtak van deze treinverbin ding. Ten aanzien van de HSL lijkt jaar van 2002 in beslag nemen. De gemeente Rijnwoude zal naast het Tracébesluit HSL-Zuid in een Bestuurscontract nadere afspra ken maken over de specifieke be langen van Rijnwoude ten aanzien van de aanleg van de HSL-Zuid. De Rijnwoudse wethouder van Ruimtelijke Ordening, F.J.A. Uljee, op dit moment nog in ondar- handeling met de projectorganisa tie over de definitieve versie van dit contract. Het is duidelijk dat er in het Bestuurscontract in ieder geval afspraken worden gemaakt om de belangen van de Rijnwoud se inwoners zoveel mogelijk te waarborgen, bijvoorbeeld ten aanzien van het voorkomen van overlast. Daarnaast zullen er bepalingen worden opgenomen over de voorbereiding van de ruimtelijke procedures. De definitieve versie van het Bestuurscontract zal bin nenkort ook definitief worden vastgesteld door de gemeente raad van Rijnwoude. (Hans Démoed) DE NIEUWE OPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEVING Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk or ganiseert in het najaar twee cur sussen ’Handvaardigheid rond de feestdagen’. Deze doe-cursus is bedoeld als ondersteuning voor vrijwillig(st)ers van o.a. buurt- en speeltuinverenigingen en scholen, die rond de feestdagen weer al lerlei knutselactiviteiten gaan or ganiseren voor kinderen van 2 t/m 12 jaar. Op de bijeenkomsten zullen allerlei knutsel-ideeën voor verschillende leeftijdsgroepen worden aangereikt. Cursisten kunnen tijdens deze cursus een aantal ideeën zelf uitproberen en ervaringen uitwisselen. Het mate riaal wordt verzorgd door de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk. WADDINXVEEN - De politie kreeg vorige week donderdag rond 1.20 uur een melding dat bij een garagebedrijf aan de Oranje- laan twee mannen autobanden aan het stelen waren. De politie ging ter plaatse kijken en trof inderdaad twee mannen van 33 en 35 jaar uit Waddinx veen aan. Zij liepen met een aan tal banden in de omgeving van het garagebedrijf. De mannen zijn aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau, waar zij werden verhoord. Tussen woensdag 21 oktober 18.00 uur en donderdag 22 okto ber 1.45 is ingebroken in een win kel aan de Groensvoorde. De po litie trof rond 1.45 uur bij het pand een open deur aan en ver trouwde het niet. Het slot van de deur bleek geforceerd te zijn. De politie heeft een politiehond ter plaatse laten komen, maar die trof niets aan. Uit de kassa wordt een geldbedrag vermist. 1999. In het komende jaar zal met een beperkt aantal aannemers worden gewerkt aan een zorgvul dig en gedetailleerd aanbeste dingstraject. De HSL-projectorga- nisatie zal daarbij steeds de plan nen van de aannemers toetsen aan de doelstellingen en randvoor waarden deze door het par lement zijn geformuleerd in he» Tracébesluit HSL-Zuid. De projectorganisatie HSL-Zuid is inmiddels druk met de voorberei ding van de uitvoering van de door de Kamer vastgestelde HSL- plannen. Het uitgangspunt is om juist in de fase van uitwerking van de plannen en keuze van de aan nemers en tijdens de feitelijke bouwwerkzaamheden met name de direct betrokkenen in te scha kelen vanwege hun specifieke ken nis van de omgeving. Om die re den heeft de projectorganisatie HSL-Zuid samen met de gemeen te Rijnwoude een Klankbord groep Westeinde in het leven ge roepen. In deze Klankbordgroep hebben een aantal bewoners van het Westeinde zitting, alsmede verte genwoordigers van de lokale werkgroep Inpassing HSL. Het doel van de Klankbordgroep is om zoveel mogelijk wensen en rand voorwaarden op te stellen om de hinder voor de omgeving zoveel mogelijk te beperken. Het gaat dan bijvoorbeeld om de keuze van de materialen en de duur van be paalde onderdelen van de bouw werkzaamheden. De eerste resul taten van de werkzaamheden van de Klankbordgroep zijn inmiddels besproken met de bewoners van Westeinde, Westzijdeweg en Bent. Het is nadrukkelijk de be doeling dat de Klankbordgroep niet alleen in het voortraject een rol krijgt. Wanneer in 1999 een keuze is ge maakt voor een aannemerscombi- natie dan zal de Klankbordgroep de aannemer gaan begeleiden en ook tijdens de bouw kunnen de mensen fungeren als klankbord. De werkzaamheden in het West einde zullen starten in het najaar van het jaar 2001De werkzaam heden zullen zeker tot in het na- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - In het Historisch Centrum Ons Verleden gaat zaterdag een ten toonstelling van start. Het gaat om klassenfoto’s uit Oud Verlaat, Moerkapelle en Zevenhuizen. Thema van de tentoonstelling is: De jeugd van toen. De foto’s ge ven ook een beeld van de mode van die jaren. Het gaat om foto’s uit de jaren twintig, maar ook om opnamen tot de jaren zeventig. Naar aanleiding van vragen heeft de Stichting Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle het initiatief geno men deze tentoonstelling te orga niseren. Oproepen in onder andere het Verleden Tijdschrift hebben bijge dragen aan een resultaat dat er zijn mag. De tentoonstelling zal gedurende de komende maanden te zien zijn op het adres Twee manspolder 15. Naast het bezichtigen van de fo to’s leeft de wens dat onbekende personen (weer) worden her kend. De medewerking van de bezoeken is daarbij belangrijk en onontbeerlijk. Naamlijsten zijn bij de foto’s aanwezig. Ook blijkt het in meerdere geval len moeilijk om de opnamen te werk ter versterking van het team gemotiveerde vrijwillige me dewerkers. Een juridische achter grond is niet nodig, maar affiniteit met juridische zaken is wel ver eist. Daarnaast wordt betrokken heid bij vluchtelingproblematiek verwacht, nauwkeurig kunnen werken en een redelijke monde linge beheersing van het Engels. Vluchtelingenwerk vraagt een be schikbaarheid van 1-2 dagen per week, voor langere tijd. Vluchtelingenwerk biedt u zinvol en boeiend werk in een gemoti veerd team, diverse scholings- en trainingsmogelijkheden, inhoude lijke begeleiding en een onkosten vergoeding. Interesse? Een informatiepakket is aan te vragen bij de coördinator Inge Dekker, tel. 0182-641658. Of per brief: Vluchtelingenwerk AZC-Waddinxveen, Zuidelijke Rondweg 225, 2742 HZ Wad dinxveen. persoon heeft mijn vrouw en mij zelf verdwaasd achtergelaten en ons met een enorme schade aan de gehele linkerzijde van onze praktisch nieuwe auto opge zadeld. De wagen van de dader moet ook aan de linkerzijde Zijn beschadigd en een ieder die mijof de politie van Waddinxveen kan informeren om de dader op te sporen zal ik zeer erkentelijk zijn. H. de Water Waddinxveen WADDINXVEEN - In de vele asielzoekerscentra in Neder land spelen vrijwilligers van Vluchtelingenwerk een niet weg te denken rol. Vaak nemen zij een brugfunctie in tussen de vluchtelingen en de Nederlandse samenleving. Ook binnen het asielzoekerscentrum Waddinxveen is een Vluchtelingen werkgroep actief. Dit team is op zoek naar gemotiveerde vrij willigers die zich willen inzetten als juridisch begeleider. waarvan ze mochten snoepen. Daarna werd er door een ver koopster van alles verteld over soorten vis onder andere hoe een platvis zwemt en waar zijn ogen zitten. Hele grote en piepkleine garnalen kwamen voorbij en het zien van een grote zalm was ook indrukwekkend. Eveneens kon den de kinderen zien hoe een vis wordt schoongemaakt en gefi leerd. Tot slot mochten de kinderen een stukje haring proeven en kocht de juf een bak mosselen en sausjes. Bij de groenteman nog even langs voor prei, ui, wortel en selderij en toen ’s middags met elkaar op school de mosselen koken. Als volleerde mosseleters (het ene schelpje is het tangetje om de mossel uit z’n schelp te halen) De burgemeester overhandigt een bronzen medaille en een oorkonde aan chef-kok Gerard Schalk wijk omdat hij 12,5 jaar bij restaurant ’t Baarsje werkt. Links van de chef-kok zijn vrouw Ine Schalk wijk en eigenaar Daam Schaarloo. (Foto: 't Baarsje). Groep 3 van de Prins Willem Alexanderschool bij visboer Burgers Fish op de markt in Wad dinxveen. Ik heb belangstelling voor uw Plameco Plafonds. I Stuur mij kosteloos documentatie. Neem contact met mij op voor een maatofferte. Naam I Adres PostcodeI I Woonplaats 1 Telefoon I In een gesloten envelop (zonder postzegel) sturen naar: I Plameco-Breedijk Bouw. Antwoordnummer 10231 2740 WB Waddinxveen. MOERKAPELLE - Nadat het tweede en derde team van schaakvereniging Moerkapelle met een nederlaag waren begon nen in de RSB-competitie was het nu de beurt aan Moerkapelle I. De eerste wedstrijd was uit tegen Nieuwerkerk a/d IJssel I, zeker geen zwakke tegenstander in de Promotieklasse. Vorig jaar won Nieuwerkerk I nog met 3-4 in Op Moer. Maar Moerkapelle zou revanche nemen: met s.j werd de tegenstander kansloos gelaten. Gerard van Ommeren, Ben van Geffen, Maarten Vroegindeweij en René Ordelman scoorden overwinningen. Ben van Geffen, Maarten Vroegindeweij en inval- ler/debutant Hugo van Elteren maakte remise, terwijl Jesse van Elteren zeer onnodig verloor. Is deze overwinning een stap in de richting van het kampioenschap? Vrijdag 30 oktober wordt bij de senioren de eerste ronde van het Rapid Kampioenschap gespeeld. Ook niet-leden kunnen hieraan meedoen. de toekomst minder problema tisch te worden. Na een lang en moeilijk voorbereidingstraject is het Tracébesluit voor de hoog waardige spoorlijn tussen Parijs en Amsterdam nu definitief en zou den alleen beroepschriften bij de Raad van State nog nx jn het eten kunnen gooien. Kort voor de Tweede Kamerver kiezingen in april I998 stelde de toenmalige WD-leider Bolkestein de boortunnel onder het Groene Hart ter discussie. Hij vond dat de kosten voor de tunnel, in totaal een bedrag van 900 miljoen gul den, veel te hoog waren in relatie tot andere verkeersproblemen in het land en knelpunten in het HSL-tracé. Onder druk van de co- alitieverhoudingen heeft hij de be zwaren tegen de aanleg van de boortunnel laten varen. Het Tweede Kamerlid G. Leers van het CDA heeft minister Nete lenbos onlangs schriftelijke vragen gesteld over de boortunnel onder het Groene Hart. De CDA- woordvoerder op het HSL-dos- sier plaatste vraagtekens bij de veiligheid en de technische haal baarheid van de boortunnel. In haar antwoord geeft minister Ne telenbos aan dat er wat haar be treft een definitieve keuze is ge maakt voor deze oplossing voor het Groene Hart. Zij geeft aan dat alle mogelijke knelpunten en pro blemen zijn opgelost en dat er in het Tracébesluit is bepaald hoe de tunnel komt te liggen en over wel ke lengte. Met de vaststelling van dit tracébesluit is ook de boortun- nel definitief geworden. Het lijkt dan ook dat de discussie over de wenselijkheid van de boortunnel nu is beëindigd. In haar reactie aan de Tweede Ka mer geeft minister Netelenbos voorts aan dat zij zeer binnenkort met informatie over het aanbeste dingstraject voor dit grote werk zal komen. Het is volgens haar een vaststaand feit dat alleen combina ties van aannemers een kans ma ken om zo’n groot project te trekken. Ook is niet uitgesloten dat er ook buitenlandse aanne mers inschrijven in het aanbeste dingstraject. Gezien de omvang van het project ligt er de verplich ting om het project Europees aan te besteden. De uiteindelijke aan besteding van de boortunnel zal plaatsvinden in het najaar van isteem

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 11