Receptie jubilerende kapper druk bezocht in Convenant alleen voor Elzenhorsten Hollandse Kromsnavel Show in Avifauna Elke ochtend... Ouderenorganisaties gaan samenwerken Vox Jubilaris Goudse St.Jan Veel plezier bij afsluiting van kinderboekenweek CDA-Groot Fractieberaad met ouderen Leon Willemen aan de leiding bij de schakers Rijn en Gouwe Opbrengst collecte Waddinxvener gewond bij kop/staart- botsing Vivante Harwa neemt Krim penfort over I I I I I I I I I I PAGINA 15 PIANO'S (OOK GEBRUIKTE) PIANOSTEMMEN EN -REPARATIE PIANORESTAURATIE BLADMUZIEK KEYBOARDS PIANOLAMPEN, -BANKEN, ETC. Infomiddagen over ontwerpen tuin ST. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN-Z. TEL. (0182) 61 16 97 I I I Vrachtwagen vast in berm op N207 r I I I I I I I I Prijswinnaars Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ^f t -TV I Dick Voshol. (Foto. Sjaak Noteboom). cm. (Foto: bibliotheek). op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Eén van de vele vogelsoorten die op de show te zien zijn. Plaats: ew Na afloop mochten kinderen die vorige week tekeningen maakten die werden geplastificeerd en als Belang’ en eigenaar/belegger Am- vest. Hieronder volgt de goede tekst. De huurdersvereniging be hartigt de belangen van de aan eengesloten leden wonende in hoeft niet, want in Alphen wordt u door de bekende richtingbor- den naar het parkeerterrein van het park geleid. klein zaakje, maar daar ben ik dus begonnen. Omdat ik 18 was, mocht ik eigenlijk nog geen eigen zaak beginnen, dat mocht pas op 21 -jarige leeftijd. Ik heb nog een schrijven van het kantongerecht waarin mijn ouders garant staan voor het geval ik schulden zou maken. Snel daarna heb ik een zaak geopend aan de leplaan. Daar hebben we 7 jaar gezeten. Toen werd de zaak te klein voor zes man personeel. Omdat we toch graag in deze buurt wilden blijven, is er een unieke oplos sing gekomen. Kapper Frank Pronk wilde precies in diezelfde tijd graag een wat klei ner onderkomen en we hebben dus van pand gewisseld. Nu zitten we al weer 14 jaar hier aan de Eikenlaan1. Dick Voshol is destijds begonnen als dames- kapper, maar heeft al jaren ook de papieren om heren te knippen. ‘Dameskapper was 25 jaar geleden een vak waarmee je veel meer kon dan met het herenkappersvak. Bij heren was het toen vaak alleen maar knippen. Da mes werden veel creatiever gekapt en ge knipt. De laatste jaren is dat gelukkig veran derd, heren laten nu ook hun haar föhnen, kleuren en permanenten. Er is nog veel meer veranderd in al die tijd, de technieken zijn bijvoorbeeld veel uitgebreider en beter geworden. Vroeger waren er veel mensen die een keer per week bij de kapper kwa men om hun haar te laten doen, dat gebeurt flatwoningen die in handen zijn van beleggers. Deze flats zijn gelegen aan: de El zenhorsten (groot en klein), de Peppelhorst, Wilgenhorst, Tol- nu nog maar zelden. Wat we wel hebben is een heleboel trouwe, vaste klanten. Zelfs mensen die al 25 jaar komen’. Ondanks dat er veel is veranderd, houdt Dick Voshol nog steeds van zijn vak. ‘Het leuke is dat je je creativiteit erin kwijt kunt. Nog leuker is het omgaan met mensen, je bent eigenlijk ook een soort sociaal werker. Mensen vertellen je van alles. Het is een best wel zwaar vak, je bent aan het eind van de week doodop omdat je de hele dag moet staan en je nooit alleen bent, maar het is een geweldig leuk en boeiend vak’. Dick Voshol heeft zes personeelsleden. ‘Marcha, Bea en Trees zijn part-timers, Car- olien, Brigitte en Nelleke hebben een vaste baan, ik ben er best wel trots op dat er zo weinig verloop in het personeel zit. De meeste werken er al jaren’. Nelleke, al 12,5 jaar werkzaam bij de Waddinxveense kasa- lon, neemt de leiding binnenkort over. Dick Voshol hierover: ‘Het is de bedoeling dat ik haar de komende tijd begeleid en steun. Wat ik graag nog kwijtwil is dat bijna alles bij het oude zal blijven. De werkwijze die we nu hebben, zoals op afspraak werken, blijft gehandhaafd. Nelleke heeft al bewezen dat het vertrouwen van de klanten niet be schaamd zal worden. Als ik nu niet op de zaak ben, gaat ook alles goed. Nelleke kan straks haar ideeën kwijt. Ik geef aan haar met een gerust hart de leiding over’. Belangstellenden worden van har te uitgenodigd. Het fractieberaad wordt gehouden op maandag 2 november van 20.00 tot 22.00 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Met een druk bezochte receptie, rond de vijfhonderd bezoekers, werd afgelopen zaterdag het vijfentwintig ja rig bestaan van kapsalon Dick Voshol (45) gevierd in restaurant Bibelot aan de Lima- weg. Tijdens de receptie werden herinneringen opgehaald uit vroeger tijden en werd ook over de toekomst gepraat. Nelleke van den Bor, die 12,5 jaar voor de kapper heeft gewerkt, gaat de zaak overne men. Dick Voshol bouwt zijn werkzaamhe den langzaam af. ‘De receptie was echt fantastisch’, reageert Dick Voshol na afloop enthousiast. ‘We hebben ontzettend veel bloemen en ca- deau’s gekregen, het leek wel een bloemen tuin in Bibelot! Ik wil iedereen ontzettend bedanken voor alles, het is eigenlijk veel te gek’. Na de receptie werd met het personeel de gezellige avond nog voortgezet in het res taurant. Dick Voshol vertelt over hoe hij zijn 25 jaar in het kappersvak heeft beleefd. Na de Mulo in Waddinxveen, behaalde de kapper zijn dameskapper-papieren aan de dagvakschool in Rotterdam, hij was toen 18 jaar. ‘Ik ben meteen na het behalen van de papieren begonnen met het uitoefenen van het vak boven de kruidenierswinkel van mijn ouders aan de Zuidkade. Het was een heel WADDINXVEEN - Een vrachtwagen veroorzaakte af gelopen maandag op de Al- phenseweg te Boskoop een kilometers lange file. Een vrachtwagenchauffeur uit Alk maar wilde zijn trekker met oplegger even keren op de N207. Hij kwam daarbij met de trekker in de berm vast te staan. De oplegger blokkeer de vervolgens de gehele rij baan van de N207. Tussen Alphen a/d Rijn en Waddinx veen werd de N207 geduren de een uur afgesloten. Een bergingsbedrijf trok de trek ker weer vlot. De politie maakte proces-verbaal op te gen de chauffeur. WADDINXVEEN - Een kop/staart botsing vond eergiste ren plaats op de Bredeweg te Ze- WADDINXVEEN - De Waddinxveense afdelingen van de ou- WADDINXVEEN - De firma Vi- vante Harwa aan de Rijnland- straat 4, neemt per 2 november het bedrijf Krimpenfort Wonen, een woninginrichtingsbedrijf aan de Constantijn Huygenslaan 64 in Gouda, over. C. Groenendijk en P. Hardendood van Vivante Har wa geven aan dat met gespaste trots te doen. Ze zijn voorne mens om het bedrijf in Gouda op dezelfde manier voort te zetten als hun voorganger, J. Krimpen fort. ‘Ook wij staan garant voor kwaliteit en service’. pat te zetten. Dat wordt sinds de 16de eeuw als remise geteld. Pe ter de Louw had tegen Adriaan van der Starre een toreneindspel met een pionnenvoorsprong en pionnen op twee vleugels. Peter toonde zich een bekwaam techni cus. De ranglijst na herberekening in verband met stijgen en dalen van de spelers: I. Willemen; 2. Janssen; 3. Smitskamp; 4. Van Woudenberg; 5. R.Dannis; 6. El lers; 7. L.van der Haven; 8. De Louw; 9. Kardol; 10. Prins. lenslaan en Justus van Effenlaan. De meeste leden van de huur dersvereniging wonen in de beide Elzenhorsten waarvan de eige naar Amvest is. Van ’t Hof Rijnland is aangesteld als beheerder van dit woningen complex. Het afgesloten conve nant is dus ’slechts’ van belang voor de leden uit de beide Elzen horsten en niet voor de andere leden van 'Ons Aller Belang’. Postcode: I I I I I I WADDINXVEEN - Het jaar 1999 is het jaar van de ouderen. In de begroting voor 1999 van de ge meente Waddinxveen staat het voornemen de lokale ouderenota te actualiseren. In dat kader orga niseert de CDA-gemeenteraads- fractie een Groot Fractieberaad over het lokale ouderenbeleid. Behalve de (duo)raadsleden zul len er ook vertegenwoordigers van de drie ouderenbonden, KBO, PCOB en ANBO, aanwezig zijn om met CDA-leden en be langstellenden van gedachten te wisselen. WADDINXVEEN - De nationale collecte verstandelijk gehandicap ten die is gehouden van 28 sep tember tot en met 3 oktober van dit jaar, heeft een bedrag van ƒ10.269,75 opgeleverd. De col lectanten willens langs deze weg iedereen bedanken namens de verstandelijk gehandicapten. een wat grotere opkomst ge wacht ‘Het slechte weer en mis schien toch nog andere plannen voor de herfstvakantie kunnen een rol hebben gespeeld’, veron derstelde zij. ‘Al met al zijn we toch best tevreden.’ In de pauze werden de kinderen getracteerd op snoep en limona de. „Kom, we gaan ook nog gauw even boeken kijken’, spoorde een jongen zijn vriendje aan. Kinderen aan huis in de bieb, dat was duide lijk. Na de pauze meer liedjes en ook rappen. Daar wist een deel van het jonge publiek alles van. Al viel een heel klein rappertje totaal stil toen hij voor zijn publiek stond. Al met al een echte kindershow, waar de meegekomen ouders en medewerkers van de bibliotheek eveneens van genoten. Daartoe werd onlangs besloten in een gezamenlijke vergadering van de drie afdelingsbesturen. Aan de hand van een door de landelijke besturen van ANBO, PCOB en Unie KBO opgestelde samenwer kingsovereenkomst, is door een commissie waarin elke plaatselij ke afdeling was vertegenwoor digd, een op de Waddinxveense situatie toegespitste concept- overeenkomst ontworpen. De tekst daarvan is inmiddels defini tief vastgesteld. derenorganisaties ANBO, KBO en PCOB zullen per I januari 1999 onder de naam 'Samenwerkingsverband Ouderenorga nisaties’ (SWO) verder gaan. De kinderliedjesgroep Niet Allemaal Tegelijk sloot afgelopen zaterdag de Waddinxveense Kinderboekenweek in de bibliotheek af met een vlot en gezellig programma. Manon Weerts, Marcel Verheugd en Kees Bos bleken zowel peu ters als oudere kinderen elke mi nuut te boeien. Hun zelfgeschre ven liedjes spraken aan. De kinde ren zongen na even oefenen uit volle borst mee. Vooral de ’Bal lenbak’ werd onmiddellijk een topper! Jeugdbibliothecaris Janneke Hil- horst had gezien het aantal uitge geven kaartjes (rond de negentig) WADDINXVEEN - Op uitnodi ging van de vereniging Protestant Nederland zingt de Hervormde gemengde Zangvereniging Vox Ju- bilans met jongerenkoor zater dagavond in de Goudse St. Jans- kerk. Op deze avond vindt de in terkerkelijke herdenking van de Kerkhervorming plaats, gekop peld aan het 75-jarige jubileum van Protestant Nederland. Op deze bijeenkomst, waar on der andere prof.dr. Van ’t Spijker hoopt te spreken, zal tevens de nieuwste cd van Vox worden ge presenteerd. Onder de titel Vox Jubilans zingt psalmen is bij de firma STH-Re- cords de nieuwste zilveren schijf Tijdens de Kinderboekenweek konden kinderen aan verschillen de activiteiten meedoen. Soms was daar ook een prijs aan ver bonden. Met het maken van een mooie poëzie-placemat wonnen Jorinde van Gent (3), Elise Flohil (8) , Kim Hornung (6) en Sabine Fokker (10) ieder een boek. Een poëzie-drinkbeker ging naar San der van Dodewaard (II) voor de mooiste kleurplaat óBij ons thuisó, naar Maurice Zonnenberg (9) die het Boekenzoekspel won, en naar Youri v.d. Lans (10) als winnaar van de Rebus. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad t Diin ov-i van het bekende Waddinxveense koor deze week uitgekomen. Vanzelfsprekend zal het grote koor onder leiding van dirigent Pieter Stolk zaterdagavond een aantal van deze psalmen ten geho re brengen. Het jongerenkoor van Vox Jubilans treedt deze avond voor de eerste maal op on der leiding van hun nieuwe diri gent Ton van der Horst Zij zin gen een drietal geestelijke liede ren en samen met het grote koor onder andere het majestueuze His Name is Excellent van Caleb Simper. Bert Kruis begeleidt de koor- en samenzang op het grote orgel dat dë kerk rijk is. De avond begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Na afloop is voor liefhebbers de nieuwste Vox-cd te koop. De openingstijden zijn vrijdag, 30 oktober van 20.00 tot 22.00 uur; zaterdag 31 oktober van 10.00 tot 17.00 uur en zondag, I no vember van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang via de ingang van het Vo gelpark Avifauna. Bezoekers van de vogelshow hebben op de dag van hun bezoek, op vertoon van hun kaartje, gratis toegang tot het Vogelpark Avifauna. Zoeken ALPHEN - De PS-Holland houdt vrijdag 30, zaterdag 31 oktober en zondag I november een over- zichtsshow van kromsnavels in het Vogelpark Avifauna te Alphen aan de Rijn. Deze kromsnavels bestaan ondermeer uit parkieten, papegaaien, agaporniden, ara’s en kaketoes. Vrijwel alle vogels op deze show zijn door liefhebbers gekweekt en geven de bezoeker een behoorlijk idee over de soorten, mogelijkhe den en resultaten die door Ne derlandse kwekers zijn bereikt. Doelstelling van de show is dan ook een doorsnee te laten zien van de vele mogelijkheden van de ze hobby. Iedereen kent wel de grasparkiet die met zijn grappige gekwetter en een verenkleed in bijna alle kleuren van de regen boog voor een vrolijke noot in menige huiskamer zorgt. Net als bij de mens is er een enorme verscheidenheid in bouw en kleur en op de show kunt u kennismaken met de zogenaamde ’Engelse grasparkiet’ die duidelijk groter en zwaarder is dan het ge bruikelijke parkietje. Meestentijds worden deze dieren als eenling in een kooi gehouden maar bij een paartje met iets meer ruimte en de mogelijkheid om te kunnen broeden ga je pas echt van deze vogels genieten. Naast de bekende grasparkiet treft u er ondermeer aan: Bour- ke’s parkieten, Neophema’s, Ro- sella’s Halsbandparkieten, Kake toes, Ara’s enzovoort enzovoort. Vanzelfsprekend is er op deze show voor zowel beginner als ge vorderde ruim voldoende docu mentatie en informatie te verkrij gen over het houden, verzorgen en kweken van deze kleurrijke vogelsoorten. Daarnaast kunt u er ook uw licht opsteken over de ’BUDEP’ wet waarin omschreven staat onder welke voorwaarden deze exotische soorten mogen worden gehouden en verhandeld. Dit fractieberaad ligt in het ver lengde van de in de vorige raads periode door CDA-fractie en be stuur gehouden huiskamerbijeen- komsten met Waddinxveense ouderen. Buiten dit specifieke onderdeel is er ook gelegenheid om over an dere onderwerpen in de gemeen tebegroting te spreken. placemats kunnen worden ge bruikt, hun tentoongestelde kunstwerkjes meenemen. Carry Slee, wier boeken in de Kinderboekenweek een grote rol speelden, komt 16 januari naar de bibliotheek en zal vertellen over en voorlezen uit haar werk. WADDINXVEEN - G.J. Wijsman hoveniers houdt op zaterdag 31 oktober en op zaterdag 7 novem ber infomiddagen Tuinontwerpen in hun pand aan de Tweede bloks- weg 42a in Waddinxveen. Wijs man zelf zal onder andere tekst en uitleg geven over alle aspecten van zijn bedrijf en het hoveniers- vak. De tuin- en landschapsarci- tect van het bedrijf vertelt over de belangrijke aandachtspunten bij het tuinontwerpen, het begrip beplantingsplan en de kostenbe- groting. Aan de hand van uitge breid beeld- en fotomateriaal worden belangstellenden die da gen wegwijs gemaakt in het vak gebied. Geïnteresseerden kunnen reserveren voor een van de mid dagen via telefoonnummer 0182- 616403 of 0182-612308. Deelna me is kosteloos. WADDINXVEEN - Op het eer ste gezicht zag de indeling voor de achtste ronde van de interne competitie van schaakvereniging Waddinxveen er tamelijk interes sant uit. Wim Hennink moest te gen zijn oude rivaal Eduard Philip- se; de oud-kampioen Barthold Jansen tegen de opkomende Ro nald Dannis; Herman Smitskamp had zijn leiderschap tegen de af tredende kampioen Leon Wille men te Verdedigen. En ditmaal werd de indeling niet gecompli ceerd door wedstrijden tegen an dere clubs. Leon en Herman hebben rondom de clubavonden vele tientallen vluggertjes tegen elkaar gespeeld. Deze keer was alle strijdlust en vindingrijkheid van Herman niet genoeg om de partij te redden. Leon heeft als enige tot nu toe al zijn partijen gewonnen; dat is mooier dan het lijkt, want zijn te genstanders behoren tot de eer ste categorie. Barthold Jansen had het moeilijk met de eerste zetten: na zeven zetten had hij bijna een uur tijd verbruikt; Ronald onge veer tien minuten. Maar in het eindspel bleek Barthold aan wat voordeel gekomen te zijn en dat werd net aan tot winst herleid. Wim Hennink miste een winnen de mogelijkheid en hield een to- venhuizen/Moerkapelle. Er waren reneindspel met pionnen op een vleugel met de grootste moeite remise. De toeschouwers waren het er over eens: het spel was re mise, maar zo moeilijk, dat zelfs sterke meesters zich dat laten be wijzen door het uit te spelen. Hans van Woudenberg kwam door een vingerfout moeilijk te staan tegen Jaap Smit, die te kwa der ure de strijd ontweek en daarvoor zijn stelling tot puin zag vervallen. Albert Prins begaf zich tegen Biniam David in een festival van fouten en wist hem in een volkomen gewonnen stelling nog WADDINXVEEN - In de krant van 14 oktober is een fout geslo pen in het artikel over de onder tekening van het convenant van huurdersvereniging ’Ons aller vier auto’s bij betrokken. Zij reden achter elkaar over de Bredeweg komende uit de rich ting van Moerkapelle. Toen de bestuurder van de eerste auto, een 64-jarige inwoner van Gouda, afremde kon de achter hem rij dende auto’s niet tijdig stoppen. Een botsing volgde waarbij twee automobilisten gewond raakten. Zij hadden nekklachten. Het be treft een 29-jarige inwoner van Capelle a/d IJssel en de 22-jarige automobilist uit Waddinxveen. Zij werden ter plaatse door me disch personeel behandeld. WADDINXVEEN - De kinder liedjesgroep ’Niet Allemaal Tege lijk’ heeft ruim vijftig kinderen af gelopen zaterdagmiddag in de bi bliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) een allerplezierigst uurtje bezorgd. Elke plaatselijke afdeling zal twee afgevaardigden aanwijzen in het bestuur van het SWO, dat werk zaam is binnen de grenzen van de gemeente Waddinxveen. Het SWO stelt zich ten doel de samenwerking te bevorderen door uitwisseling van uitgangs punten en visies en bij overeen stemming namens de partners op te treden ten opzichte van der den in het werkgebied, alsmede het gezamenlijk uitvoeren van overeenkomende activiteiten. Ui teraard zal deze samenwerking plaatsvinden onder erkenning en respectering van de zelfstandig heid en de beginselen van iedere partner. Tel.:-- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 15