WADDINXVE Minister kiest wèl voor Rijn Gouwe tramlijn Het verschil tussen J internetsprookjes en de werkelijkheid* Coenecoop College nu baas in eigen gebouw OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Demonstraties goede voeding in Plusmarkt W' 1 I i i lil 1 WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 WFFKRI AD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 T R U N E B R E E K G E M E Varianten Opsteker r> Inpuls GROEN BEZWAAR Verkenning BEPERKTE DIENSTVERLENING RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERINGEN Opname in MIT MILIEUVRIENDELIJK KLUSSEN BOUWZAKEN 11 j g jui rondleiding Postbus 400, 2740 AK afspraak via de en 624622 624767 624500 612570 Hans Démoed REGIO - Vele regionale bestuurders werden in de afgelopen weken teleurgesteld door het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat. De nieuwe minister op dit departement, mevr. T. Netelenbos, heeft veel projecten dan er geld beschikbaar is. In de eigen regio werden de plannen met ongeloof ontvangen door de gemeentebesturen van Alphen aan den Rijn en Bode graven. 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Ruud Veltenaar is directeur van één van de snelst groeiende inter netbedrijven in ons land. Hij kent het verschil tussen sprookjes en werkelijkheid als geen ander. Zijn gehoor in Waddinxveen zal hij la ten zien wat weJ en wat niet gaat veranderen. De keuze van minister Netelen bos voor de Rijn Gouwe Lijn is een opsteker voor ondermeer danig is, dat weliswaar voor het jaar 2010 zal worden gestart met de zes projecten, maar dat de uitvoering van een aantal pro jecten doorloopt tot na het jaar 2010. WADDINXVEEN - Het bestuur van het Coenecoop College aan de Dreef neemt alle verantwoor delijkheid voor de huisvesting van de school over van het Waddinx- veense gemeentebestuur tegen een vergoeding die afhankelijk is van het leerlingenaantal van de school voor voortgezet onder- VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Vondellaan 45, 1 berk in de tuin Anna Paulownastraat, 8 bomen in de straat (deze worden vervangen) Het rooien van bovengenoemde bomen heeft geen gevolgen voor aantasting van en houtopstanden natuur-, landschap-, VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Bredeweg 22, het oprichten van een opslaghal met koelcellen Stationsstraat 36, het oprichten van een tuinmuur en een Meer reden tot vreugde was er over de totstandkoming van de Rijn Gouwe Lijn tussen Gouda en Leiden. Het is duidelijk dat het kabinet een duidelijke impuls heeft willen geven aan de rail-in- frastructuur. De Rijn Gouwe Lijn is een sneltramverbinding en valt daarmee in de categorie ’lightrail’ -verbindingen. Het ka binet heeft niet alleen prioriteit gegeven aan de Randstad-rail tussen Den Haag en Rotterdam, maar ook de Rijn Gouwe Lijn tussen Gouda en Leiden priori teit krijgt. onderheid terras Koningin Wilhelminasingel 23, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Henegouwerweg 26f, het oprichten van een opslagloods Noordeinde 81, het oprichten van een garage annex berging en dierenverblijf Brugweg 81, het opheffen van funderingsgebreken Prinses Beatrixlaan 51, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak de gemeenten Boskoop en Rijn- woude. Voor de gemeente Bo skoop kan met de Rijn Gouwe Lijn worden bijgedragen aan een optimalisering van het traject richting Alphen aan den Rijn en Waddinxveen/Gouda. Voor de gemeente Rijnwoude biedt de Rijn Gouwe Lijn een nieuwe kans om eindelijk een aansluiting te krijgen op het OV net. De ge meente Rijnwoude leek eerder bestuur en het bestuur van het Coenecoop College zijn daarmee één van de eersten in ons land die een dergelijke overeenkomst te kenen. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft eerst onder handeld met het bestuur van het Coenecoop College, het Open baar Lichaam voor Voortgezet Onderwijs in Samenwerkingsver band in Waddinxveen en in Bo skoop. Beide partijen zijn het er over eens geworden dat dit bestuur van het Coenecoop College alle verantwoordelijkheden over de huisvesting van de school over neemt van de gemeente Wad dinxveen tegen een leerlingafhan- kelijke financiële vergoeding. De overeenkomst gaat met te rugwerkende kracht in op I janu ari 1998. Voor dit jaar is er een bedrag van f 448.468,- mee ge moeid. De gemeente ontvangt van de rijksoverheid via de alge mene uitkering van het Gemeen tefonds sinds I januari I997 een bedrag van ongeveer 2,8 miljoen gulden extra voor alle huisves tingskosten voor het basisonder wijs en het voortgezet onderwijs. Sinds I januari I997 is de ge meente Waddinxveen verant woordelijk voor de huisvesting van alle scholen voor het basison derwijs en het voortgezet onder wijs op haar grondgebied. Voor die tijd bezat het ministerie van Onderwijs, Cultuur en We tenschappen (OCW) in Zoeter- meer hiervoor de eindverant woordelijkheid. In de landelijke wetgeving over decentralisatie van de huisves tingsvoorzieningen in het onder wijs is de mogelijkheid opgeno men om deze verantwoordelijk heid te delegeren aan één of meer schoolbesturen. Met de ondertekening van deze huisvestingsovereenkomst wordt gebruik genmaakt van deze moge lijkheid. Het overleg over een eventueel verdergaande decen tralisatie van de huisvesting van het basisonderwijs in Waddinx veen wordt in 1999 gestart. ‘Er zijn veel bedrijven die denken dat het vooral gaat om het heb ben van een mooie website. Maar dat concept hebben wij twee jaar geleden al losgelaten. Er is ook veel meer mogelijk geworden voor koppelingen met de bedrijfs voering. Dat maakt het ontwikke len van een goede strategie ook complexer. Internet-strategie is nu een bundeling van marketing communicatie, interne communi catie, marktonderzoek, distribu tie, financiële transactie en tech nologische infrastructuur. Je moet daaraan een voor jouw bedrijf op timale invulling geven'. Kunt u ook een algemene trend noe men? ‘De consument zal binnen nu en vijf jaar kunnen kiezen uit meer aanbieders. En die aanbieders zul len nog meer dingen om de gun sten van de klanten. De loyaliteit van klanten op Internet gedraagt zich volgens andere wetten en modellen dan wij tot nu toe ge wend zijn. Het traditionele doel- groep-denken zal verschuiven richting virtuele gemeenschap pen. Bedrijven en instellingen die deze virtuele gemeenschappen goed weten te benaderen, kun nen een indrukwekkend econo misch rendement verwachten'. Koopt u zelf wel eens zaken op In ternet? ‘Ja. Er zijn steeds meer sites in Amerika waar je voor zakelijke informatie moet betalen. Maar voor waardevolle informatie doe ik dat ook. Ook voor financiële informatie. Ik gebruik ook on-line beleggingsprogramma’s, met di rect contact met de Amsterdam se beurs. Dat scheelt tijd en geld. En ik koop mijn bioscoopkaartjes en vliegtickets via Internet. Voor veel zaken is Internet sneller, be ter en goedkoper. Helaas zijn er zijn voor Nederlandse gebruikers nog te weinig goede e-commerce sites. Maar ik weet dat er in 1999 een doorbraak komt. En ik weet ook dat ik het zelf heel erg handig vind met een druk op de knop vanaf iedere plek en op ieder mo ment te kunnen kopen wat ik no dig heb'. Veel bedrijven kampen met hoge au tomatiseringskosten. Blijven de on derhoudskosten niet groeien? ‘Veel bedrijven maken de fout om informatie-technologie te gebrui ken om actuele problemen op te lossen; zonder dat ze zich goed realiseren wat de problemen van morgen zijn. Zo kost de informa tievoorziening in bedrijven vaak veel geld. Als je vandaag een op lossing bedenkt moet je zorgen dat die morgen nog renderend is. En daarvoor heb je vandaag virtu- In het Meerjareninvesterings programma Infrastructuur en Transport (MIT) voor de jaren 1999-2003 is geen geld opgeno men voor de aanleg van het laat ste gedeelte van nieuwe Rijks weg I I tussen Leiden en Bode graven. Het laatste gedeelte vanaf het splinternieuwe aqua duct bij Alphen aan den Rijn tot Bodegraven is niet opgenomen in de prioriteitenlijst van het Ka binet. Sterker nog in de uitwer king van het MIT staat zwart op wit dat dit gedeelte van de nieu we rijksweg waarschijnlijk pas na het jaar 2010 zal worden gereali seerd. Dit betekent dat de ontsluitings- problemen van Alphen aan den Rijn pas over 12 jaar worden op gelost. Het besluit van het kabi net heeft tot grote woede geleid bij zowel de Alphense politiek als het bedrijfsleven. De Alphen se wethouder van Verkeer en Vervoer, H. Groen in ’t Wout, heeft zijn laatste hoop nu geves tigd op de Tweede Kamer die het MIT nog moet behandelen. ‘De woordvoerders van CDA en WD hebben in een eerste reac tie laten weten dat dit uitstel voor hen ook onaanvaardbaar is, daar houd ik mij dan maar aan vast', aldus de Alphense wethou der. een NS Station te krijgen in Ha- zerswoude-Rijndijk als uitvoe ring van het convenant tussen de gemeente en Rijkswaterstaat. Door de privatisering van het betreffende NS onderdeel laat Rijkswaterstaat nu deze belofte voor wat het is. Wanneer de Rijn Gouwe Lijn zou worden ge realiseerd dan is een halteplaats te Hazerswoude-Rijndijk inbe grepen. - Meldpunt discriminatie en klachten Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBUEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocu menten: maandag tot en met donderdag: vrijdag dinsdag- en donderdagavond de vermeld. De voedingsdeskun dige vertelt de deelnemers van een demonstraties, wat termen als verzadigd en onverzadigd vet, koolhydraten en voedingsvezels betekenen. Ook omschrijvingen als light, dieet, mager en halfvol komen aan bod. Het doel van de demonstra ties is dat de consument op basis van de verkregen informatie be wuster kan kiezen uit het grote aanbod van voedingsmiddelen. Een ‘goede voeding’-demonstra- tie van anderhalf uur bestaat uit een aantal onderdelen. Eerst houdt de voedingsdeskundige een inleiding in de kantine waarbij aan de hand van posters tekst en uit leg wordt gegeven over goede voeding. Alle deelnemers (maximaal I5) krijgen een handig loepje cadeau voor het lezen van de kleine let tertjes op het etiket en vervol gens begint er een langs de schappen. Er wordt aandacht besteed aan diverse productgroepen, bijvoor beeld de zuivel, groenten en fruit, de koekjes, sauzen en deegwaren. Bij elk schap krijgen de deelne mers informatie en worden diver se producten vergeleken. Soms is er gelegenheid om pro ducten te proeven en natuurlijk kunnen er vragen wodren gesteld. Na afloop van de demonstratie krijgen de deelnemers een bro chure en diverse productfolders mee. Bovendien maken ze kans op twee minuten gratis winkelen en wordt er een prijs verloot. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 624680 Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden Afval; ophalen grofvuil, informatie Gouwebad "De Sniep” f BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN B W maken o.g.v. artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Schielandweg (tussen de achtertuin van nr. 6 en de kruising met de Oostpolderweg), 3 populieren, 1 esdoorn en 1 els Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kunt u in dit stadium een bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN - Internet zal het dagelijks leven veranderen. ‘Er zal een schifting plaatsvinden tussen winnaars en verliezers1, zegt internet-goeroe Ruud Velte naar. Hij is volgennde week dins dagavond de belangrijkste spre ker tijdens de dan in het Anne Frank-centrum te houden alge mene vergadering van de Rabo bank Waddinxveen. komst met name de kwaliteit van openbaar vervoer (OV) in de regio verbeteren. Uit onderzoek is gebleken dat het OV in de regio Gouda-Leiden geen alternatief vormt voor het wegverkeer. Het OV heeft een gebrek aan kwaliteit en is geens zins concurrerend, bijvoorbeeld door de storingsgevoeligheid op het treintraject tussen Alphen aan den Rijn en Leiden. Met de Rijn Gouwe Lijn wordt beoogd een groot deel van deze knelpunten weg te nemen. De Rijn Gouwe Lijn zal zorgen voor een goede aansluiting, een snelle verbinding met voldoende halteplaatsen, aandacht voor comfort, een be trouwbare dienstregeling en een hoog serviceniveau. In de Verken ningenstudie zal een antwoord worden gegeven op de mogelijk heden om dit doel met de Rijn Gouwe Lijn te bereiken. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Het is duidelijk dat er verschil lende manieren zijn om de Rijn Gouwe Lijn tussen Gouda en Leiden via het bestaande spoor traject vorm te geven. De eerste mogelijkheid is om dit te doen via de huidige middelen en het bestaande materieel. Dat is in feite een minimale variant, waar bij lang niet alle doelstellingen van de Rijn Gouwe Lijn gehaald kunnen worden. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft in een nota van december 1997 ‘Light rail op een rij’ veel meer te voelen voor het concept van Light Train. In dat geval wordt het bestaande mate rieel vervangen door een trein- systeem dat de eigenschappen van een snelle metro of tram heeft. Vanwege de betere moge lijkheden zal een dergelijk ver voerssysteem zeker de voor keur krijgen boven het bestaan de systeem. Een groot voordeel is dat het aantal halteplaatsen ten opzichte van de huidige situatie fors kan worden vergroot. In de Verken ningenstudie zullen de verschil lende varianten worden uitge werkt en zullen ook de gevolgen voor de exploitatie worden be rekend. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De internet-goeroe was jarenlang directievoorzitter van de Volmac Software Groep en werd daarna benoemd tot directievoorzitter van Raet It services. Weldra was hij in de wereld van de Neder landse captains of industry een veelgevraagd adviseur. Met zijn toenmalige collega Maurice de Hond was hij verantwoordelijk voor het nieuwe mediabeleid bij Wegener NV. Daarna werd hij di recteur bij Planet Internet. Ruud Veltenaar is nu directeur van het spraakmakende internetbedrijf Net Integrators in Amsterdam. Het Weekblad voor Waddinx veen sprak met hem. Waarom staat u met uw bedrijf op de beurs ’Internet in business’ op vier verschillende plaatsen? ‘Ja, dat is uniek, daarin zijn we ab soluut de enige. Wij hebben veel verschillende aanbiedingen; zo presenteren we onze big offer met Microsoft en Compaq; Dit is de totaaloplossing voor het mid den- en kleinbedrijf. Daarnaast hebben we hier het Webplaza ge bouwd. Dit is een keur van inno vatieve bedrijven, waarmee we de toekomst van electronic com merce tonen. En dan hebben we natuurlijk ook nog onze eigen stand. ‘Jullie logo zie ik hier over al', hoorde ik een bezoeker zeg gen'. Is het slim om nu fors te investeren in Internet? ‘Niet voor iedereen. Goudzoe kers komen vaak bedrogen uit. Maar achterblijvers moeten ook oppassen. Voor de beste plaatsen op het web moet je er snel bij zijn, net als bij een voetbalwed strijd. Anders loop je het risico dat je klanten verliest aan de con currentie, die wel die extra servi ces via Internet geeft'. Waarom is de ene site een trekpleis ter voor het publiek en de andere zo dood als een pier? SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. De regio tussen Gouda en Lei den kampt met een groeiende verkeers- en vervoersproblema- tiek, die met name wordt ver oorzaakt door een hoog en ver der toenemend autogebruik. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de provincie Zuid- Holland en de betrokken regio’s Midden-Holland, Rijnstreek en Leidse Regio hebben de handen ineen geslagen en laten op dit moment een verkenningenstudie plaatsvinden voor het realiseren van de zo gewenste sneltram verbinding. Deze binnenkort te verwachten Verkenningenstudie is een ver volg op het eerder gepresen teerde Beleidsplan Rijn Gouwe Oost en een specifiek onder zoek van Railned. Voor de uit werking van de plannen is een Stuurgroep en een Projectgroep geformeerd tussen de betrok ken partijen. De Projectgroep wordt bijgestaan door zowel Railned als de Adviesdienst Ver keer en Vervoer (AW). De Rijn Gouwe Lijn moet in de toe- In verband met het plaatsen van nieuw meubilair in het gemeentehuis is de dienstverlening van de afdelingen Sociale Zaken en Arbeid en de afdeling Publiekszaken op donderdag 29 en vrijdag 30 oktober a.s. beperkt. Omdat computers en telefoons afgesloten moeten worden, zijn deze afdelingen vrijwel niet telefonisch bereikbaar. De uitgifte van alle documenten via de Publieksbalie zal geen hinder ondervinden. Het Instituut Sociaal Raadslieden is op 29 en 30 oktober gesloten. VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heef* op 30 september 1998 besloten dat een herziening van het bestemmingsplan "Dorpstraat" wordt voorbereid voor een gebied ten westen van de Dorpstraat. Aan de zuidzijde wordt dit gebied begrensd door de Veenkade en aan de westzijde door de ringvaart. De noordzijde van het De vergadering van de GEMEENTERAAD wordt niet vandaag gehouden, zoals vorige week abusievelijk in deze rubriek is vermeld, maar vindt plaats op donderdag 29 oktober 1998, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Gemeentehuis postadres telefax plangebied wordt bepaald door de perceelsgrens van Dorpstraat 66. Het voorbereidingsbesluit' treedt in werking op 30 oktober 1998. Het besluit met bijbehorende tekening ligt op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur uur ter inzage bij de afdeling VROM. WADDINXVEEN - In samenwer king met De Vierstroom (kruis werk en maatschappelijke dienst verlening) wordt in de super markt Plusmarkt Diwa (Zuidplaslaan) dinsdag 3 novem ber tussen tien uur en half twaalf en zeven uur en half negen gratis demonstraties gegeven over goe de voeding. Iedereen wil wel gezond en ver standig eten en heeft er ideeën over, maar hoe zit het nu precies? In de Waddinxveense supermarkt is het volgende week dinsdag mo gelijk in korte tijd veel te weten te komen over goede voeding. Een voedingsdeskundige geeft er 1 dan demonstraties die een onder deel vormen van de voorlichtings campagne ’Goede voeding, wat let je?’. Ze zijn een idee van de Nederlandse Hartstichting. Het doel van de campagne is de consument er op te wijzen dat het belangrijk is om méér produc ten te eten als brood, aardappe len, rijst, pasta, groente en fruit en minder (verzadigd) vet. Iedereen die geïnteresseerd is kan zich gratis bij Plusmarkt Diwa laten inschrijven. De demonstra ties zijn dus niet speciaal bestemd voor mensen met een dieet. Waarom 'goede voeding’-demon- straties in een supermarkt waar men al regelmatig komt? In de su permarkt verschijnen voortdu rend nieuwe producten en het wordt steeds moeilijker om een verstandige keuze te maken. Meestal staan op de verpakking de ingrediënten en voedingswaar- Met de keuze voor de Rijn Gou we Lijn heeft het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft het kabinet ook een uitwerking ge geven aan het Regeerakkoord. In het Regeerakkoord is door het kabinet hoge prioriteit gegeven aan het totstandkomen van Lightrailverbindingen in de grootstedelijke gebieden. Minis ter Netelenbos laat in de toe lichting op het MIT weten dat zij binnen een aantal maanden een notitie aan de Tweede Kamer zal aanbieden over de ontwikke ling van deze vervoersvorm in Nederland. In totaal zijn er in het MIT zes projecten op het gebied van Lightrail opgenomen. Het Minis terie van Verkeer en Waterstaat benadrukt dat de financiële om vang van deze zes projecten zo- Het Coenecoop College aan de Dreef in Waddinxveen wordt nu zelf verantwoordelijk voor de eigen huisvesting. (Foto: Sjaak Noteboom). Op donderdag 29 en zaterdag 31 oktober staat "de kluskeet", een rijdende tenstoonstelling over milieuvriendelijk klussen, in Waddinxveen. Er is informatie te zien over milieuvriendelijke doe-het-zelf- materialen, energiebesparing en waterbesparing. Speciaal opgeleide medewerkers geven informatie over de milieu aspecten van artikelen. De nadruk ligt op materialen die de 'gewone klusser' kan gebruiken. De kluskeet staat donderdag aan de Jan Dorrekenskade- Oost 71 en zaterdag aan de Noordkade 28-30 en is beide dagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN B W maken o.g.v. artikel 41 van de Woningwet bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Aldebaran 8, het oprichten van een tuinberging Overtoom (naast nr. 21), het oprichten van een woning Broekhuizen 14, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Henegouwerweg 4, het gedeeltelijk veranderen en het vernieuwen van een woning Brugweg 10, het oprichten van een garage annex berging Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen bouwplan. wijs, die ook een vestiging in Bo skoop heeft. De betreffende overeenkomst tussen het Coene coop College en de gemeente Waddinxveen wordt dinsdag avond I0 november om half acht in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein ondertekend. Het Waddinxveense gemeente- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5,4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. eel inzicht. Het draait steeds meer om kennis, inzicht, creativi teit en innovativiteit.’ Is het riskant om te investeren in In ternet? 'Ja, maar het is ook riskant eraan voorbij te gaan. Ik neem zelf ook risico’s. Wat ik vandaag bedenk, is vaak gisteren al achterhaald. Ik ben mij er ook van bewust dat we nu tot de winnaars behoren, maar dat in het komende tijdperk ieder bedrijf een vrije val kan maken. Het is voor geen mens meer mo gelijk alles in detail te overzien. Maar met goed research en ma nagement kun je dit risico wel mi nimaal houden.’ Wat betekent Internet voor uw ei gen werk? ’Ik vind het belangrijk dat mede werkers prettig kunnen werken. Veel bedrijven onderschatten het belang daarvan. Daarom besteden we ook veel aandacht aan het In tranet. Daarmee krijgt iedere me dewerker 24 uur per dag toegang tot zijn bureau. Ze kunnen zelf beslissen waar en wanneer ze hun werk doen, thuis, onderweg of op kantoor. ‘Je kantoor bestaat uit een stekker', zeg ik dan. En moge lijkheden voor service-verbete- ring. Veel mensen denken bij nieuwe technologie aan een web site. Maar in werkelijkheid levert een Intranet in verhouding meer winst op. Dat hebben we ook bij onszelf kunnen zien.’ Maakt u nou in uw privé leven zelf gebruik van alle nieuwe cybercom apparatuur? ‘Niet van alle. Ik begrijp de men sen die zich huiverig opstellen bij alle vernieuwingen. Mijn kinderen zijn ook sneller dan ik met het omarmen van de computer in de huiskamer. En ze zappen ook meer achter de tv. Zij zijn de Nin tendo- MTV-generatie; heel vroeg gewend om informatie te gelijkertijd via meerdere kanalen te consumeren'. Gaat ons leven zich straks voorna melijk in cyberspace afspelen? ‘Nee, daarvoor zijn mensen te veel sociale dieren. Internet is dan een handig hulpmiddel. Vergelijk het in dit opzicht met de uitvin ding van de telefoon. Onmisbaar voor werk en privé. Maar geen complete vervanging voor ons so ciale leven'. Heeft u zelf nog persoonlijke wen sen voor Inet-toepassingen? ‘In Waddinxveen denk ik aan de verkeerspolitie. Wat ik nog niet in mijn auto heb, is een GPS-navi- gator; ik heb gehoord dat er ook zijn die rekening houden met files. Maar ik zou er een willen die ook voor snelheidscontroles waar schuwt -___ SS’ .g

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3