IVN leidt nieuwe gidsen op Waddinxveense zorgt voor terugkomst vermiste dieren NCVB over Wegdwood Goud van Oud: het feest der herkenning SWW: geslaagde bonte dinsdag- avondtrein meubelen De aanrijding Kinderfilm in Kreater Klassemeubelen voor lage prijzen Terugkijken in je zelf Samenwerking ouderenorganisaties 10-30% CONTANTE KORTING! r n Met drank op achter het stuur Nooit een occasion? Motorrijder gewond Dierententoonstelling in de Groenswaard rmiBALANCE Donatie speel tuinvereniging fiSI Het Motorhuis Gouda DE NIEUWE OPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEVING Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 Donker Die is zeker nog nooit bij ons langs geweest Gespecialiseerd in eiken (blank, donker en honing), modern, grenen en kersen. LEZERS SCHRIJVEN Op de juiste plaatsen slanker worden! Dorpsstraat 119, Zevenhuizen Telefoon 0180-631111 HTT Fax: 0180-633024. Tot 18.00 nar geopend. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. 'iïfl PAGINA 11 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN The Clarks. OPEL Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur wood-servies. De heer P. Lamp uit IJsselstein zal het een en ander vertellen over het vervaardigen van dit pro- dukt. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in De Hoeksteen aan de Es- doornlaan. poes (Omgeving Zevenhuizen) 20-10 Poes of kater kl. grijs jonge kat (Omgeving Gouda). 24-10 Kater kl. zwart/wit buik met witte v om bekje. 4/5 maan den oud (omgeving Boskoop) 24-10 Kater kl. zwart/wit. Vier witte voetjes. (Omgeving als. hoofdact het festival af te slui ten, maar er moet er altijd I be ginnen. The Pubband bijt het spits af om 21.00 uur betreden zij het podium. Daarna zijn The Clarks aan de beurt om de stemming ver der uit te bouwen naar een groot Swingpaleis. En als laatste is dan Toni Macaroni en The Swinging Devils aan de beurt. Over deze band raak je niet uitgepraat, je moet ze gewoon een keer gezien en gehoord hebben. Dan is er nog een extraatje voor het voorpro gramma en in de pauze’s tussen door. Er hangt nl. in de sporthal een groot videoscherm, waarop bekende bands uit de jaren '60 t/m ’80 nog een keer te zien en ui teraard te horen zijn. Terug naar het ‘Top-Pop gevoel. Kortom de ze unieke avond met drie swin gende hoofdacts mag men ge woon niet missen. Voor slechts 20,- in de voorver koop en 27,50 aan de zaal bent u verzekerd van een avond ouder wets uit je dak gaan. Rest ons nog de verkoopadressen te vermelden: De Eendenkooi (Zoeterwoude Rijndijk), Bloem- sierkunst Pierrot (Zoeterwoude Rijndijk), Café de Meester (Zoe terwoude Dorp), Video World (Leiden Korevaarstraat), Just Mu sic (Leiden Oude Singel), Café de Piperbag (Hazerswoude Rijndijk), Café de Dikke Mug (Hazerswou de Dorp), MMO kantin (Hoogma- de), De Ridderhof (Koudekerk a/d IJssel), Rest. De Blauwe Tram (Voorschoten) en Café Doesburg (Leiderdorp). De zaal is open van af 20.00 uur. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christenvrouwen Bond (NCVB) houdt woens dag 11 november haar maan delijkse vergadering. Deze vergadering staat in het teken van het bekende Wedg- 5000 m2 toonzalen! WADDINXVEEN - Men sen die ervan overtuigd zijn dat mensen veel van elkaar kunnen leren en dat het vooral belangrijk is om naar elkaar te luisteren, kunnen een sper maand komen kijken, praten en luisteren op woensdag van 10.00 tot 11.30 uur. Praten over de dagelijkse ‘dingen’, die in je leven ge beuren en hoe je daar mee omgaat. Op woensdag 18 novem ber van I0.00 tot 11.30 uur is er een open ochtend. Voor informatie: Anneke Huizinga, telefoonnummer 0182- 615503. Boskoop). 26-10 Poes kl. wit/zwart (Omge ving Gouda). 26-10 Poes of kater. Kl. lapjeskat zwart/bruin volwassen. (Omge ving Alphen aan den Rijn). Voor informatie: Christine Teeu- wen 0182-630481. G.E. VALSTAR Koekoekdreef27 2743 EH Waddinxveen JOHN TOFIELD Nesse 16 2741 ES Waddinxveen reeds 12 jaar ervaring succes vooraf schriftelijk gegaran- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - De Waddinxveense Christine Teeuwen zorgt ervoor dat alle vermiste en gevonden dieren in Wad dinxveen en wijde omgeving op een lijst worden gezet en zo makkelijker weer bij hun baasjes terug komen. Ze werkt voor De cursus wordt in Alphen ge houden, gaat in januari 1999 van start en eindigt in juni 2000. Het geheel beslaat zo’n 30 dinsdag avonden en een tiental excursies op zaterdag. De kosten bedragen 250 gulden. Van te voren worden twee infor matieavonden gehouden: op dins dag 8 december ’98 om 20.00 uur in gebouw De vier jaargetijden, Vivaldihof 85 in Alphen, en op dinsdag 5 januari ’99 om 20.00 uur in De Stal bij de Heemtuin aan de Kennedylaan in Nieuw koop. Verder is telefonisch informatie te verkrijgen bij Nico Rensen, 0172-493037 en Anton Bosman, 0172-537237. WADDINXVEEN - De politie van IJssel en Gouwe hield op vrij dag 30 oktober om 1.00 uur een 41-jarige automobilist uit Wad dinxveen aan ter zake het rijden onder invloed op de Zuidplaslaan te Waddinxveen. Bij controle bleek dat de bestuurder teveel al cohol gebruikt had. Hij kreeg een rijverbod van 2 uur. De politie maakt proces-verbaal op. Op vrijdag 30 oktober om 3.10 uur hield de politie van IJssel en Gouwe een 36-jarige Waddinxve- ner aan op het Noordeinde te Waddinxveen. De verdacht reed met defecte verlichting. Bij con trole bleek dat de bestuurder al cohol gebruikt had. De verdachte weigerde mee te werken aan een blaastest. De politie maakt pro ces-verbaal op. De verdachte kreeg een rijverbod van 6 uur. duiven. Tevens worden dieren te koop aangeboden. De tentoonstelling is geopend op donderdagavond van 10.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 23.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gra tis. WADDINXVEEN - Een 3S-jarige motorrijder uit Waddinxveen raakte op donderdag 29 oktober gewond toen hij met zijn motor tegen enkele paaltjes reed op de Zuidplaslaan te Waddinxveen. Door een windvlaag verloor de motorrijder de macht over het stuur. Hij botste tegen vier paal tjes die rechts van de weg ston den. Hij kwam hierna ten val en is met een gebroken sleutelbeen en pijn in zijn been overgebracht naar het Bleuland ziekenhuis te Gouda. om 20.00 uur de film ‘Muriel’s Wedding' worden vertoond in het gebouw van Kreater, Kerk straat 13 te Waddinxveen. Inhoud van de film: ‘Muriel He- slop voelt zich letterlijk het lelijke eendje van Porpoise Spit, een doodgewone badplaats in Austra lië, waar ze leeft met een autori taire vader, een verstrooide moe der en haar kakelende vriendin nen. Ze leeft in een fantasiewereld van Abbaliedjes en bruidscatalogi en wacht op haar prins op het witte paard. Als de prins maar niet wil komen, besluit Muriel haar lot in eigen handen te nemen. Ze trekt samen met haar vriendin naar de grote stad Syd ney om hem te vinden*. overlegt: de bonden streven toch hetzelfde doel na! Het is te hopen dat het nieuwe samenwerkingsverband met suc ces kan en zal opereren. Dit moet - weer - mogelijk zijn in het belang van de leden respectievelijk van alle ouderen in Waddinxveen. Ik pleit er ook voor dat een ieder die meent dat zijn/haar leeftijd bij zondere aandacht verdient lid wordt van een ouderenbond. Zie de secr.adressen in de gemeente- gids. Daar kan ook nadere infor matie worden gevraagd. Christine Teeuwen met haar kat Moortje. (Foto: Sjaak Noteboom). Met instemming nam ik kennis van het bovenstaande. Wellicht roept dit bij de lezers de reaktie op: ‘dat is toch vanzelfsprekend, daartoe hadden de bonden al veel eerder moeten besluiten*. Ik wil er daarom op wijzen dat er tot voor kort al jarenlang sprake was van een samenwerkingsver band n.l. het DOBO (Drie Oude renbonden Overleg). Omdat één bond het samenwerken ‘uit het oog verloor* ontstonden er uiter aard problemen. Als de bonden pretenderen aan belangenbehartiging, ook in de richting van de overheid te wer ken moet worden begrepen dat die overheid niet met 'een bond’ KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182) 51 34 15 WADDINXVEEN - Om half vier werd afgelopen vrijdag de eerste paal geslagen voor vijf nieuwe wo ningen aan de Brugweg. Jansen de Jong Plancoördinatie overhandig de na de officiële gebeurtenis een cheque van 1000,- aan mw. M.C. Wientjes- van der Velden. Zij zal deze cheque op haar beurt doorgeven aan het bestuur van de Speeltuinvereniging De Overkant. Plaats van samenkomst: Brasserie De Boeg, Nesse 20a in Waddinx veen. e beschikking waar alles hier om draait bedraagt Hfl. 140,-- welke ik graag zou betalen ware het niet dat ik vind onterecht behandeld te zijn door onze wets dienaren. Het blijkt wederom dat ibj de po litie in Waddinxveen mensen werken die preferen hun target te halen met het doelloos schrijven van bekeuringen in plaats van het zich bezig houden met serieuzere problemen. Het betreft een beschikking voor een nog al onduidelijke overtre ding. Er heerst ter plekke op de Nesse geen parkeerverbod. Ge zien het drukke verkeer op ver schillende tijden voor I kerk, 4 restaurants, diverse winkels, I au tobedrijf, en de aan -en toeleve ring voor een supermarkt, allen gevestigd op de Nesse, heerst er een wederzijds begrip bij de be woners, winkeliers, en andere re ligieuze bezoekers van de Nesse. Parkeren kan dus overal, temeer omdat er geen parkeerverbod heerst, maar natuurlijk behoort men dan rekening te houden met anderen. Sinds ik in februari jl. naar de Nesse verhuisd ben, heb ik dus ook nooit problemen on dervonden, of klachten gehad in verband met wiens parkeerge- drag dan ook, hoewel ik hierbij kan vermelden dat minstens 5 keer per week mijn inrit aan de voorzijde van mijn perceel wordt geblokkeerd door restaurantbe- zoekers en de inrit aan de achter zijde iedere dat tussen 2 en 5 keer door vrachtwagens in ver band met aanlevering voor de su permarkt Voor alle duidelijkheid; ik het hier nooit bij wie dan ook, mijn beklag over gedaan. Vermel- dingswaardig is wellicht dat ik als einige voor de achterzijde van de Nesse en het terrein waar de kerk zich bevind een in -en uitrit- vergunning heb en dus de enige ben, naast het kerkbestuur, die tot dat terrein doorgang met recht mag gebruiken. De ambtenaar van wie ik de be schikking mocht ontvangen, heb ik eerder de 8e oktober mogen ontmoeten vanwege een aanrij ding op de Nesse waarbij mijn au to betrokken was. Na een kort overleg met een nogal nukkig vrachtwagenchauffeur, die wei gerde zijn vrachtwagen langs de kant te parkeren in plaats van midden op de rijbaan heb ik mijn auto strak langs de stoep gepar keerd achter de vrachtwagen de chauffeur medegedeeld dat ik met een half uurtje mijn auto zou ver plaatsen. De chauffeur had mij al medegedeeld dat hij een half uur bezig zou zijn en dus leek alles zo weer geregeld. Helaas bleek de chauffeur van de vrachtwagen nukkiger dan aanvankelijk leek, want bij mijn terugkomst had hij zijn vrachtwagen reeds achteruit in mijn auto geplaatst, waardoor dus de politie ter plekke nota moest komen nemen. Aldus volg de mijn ontmoeting met een agente die volgens haar eigen zeg gen een rapport zou maken waar uit eventueel de verzekering ge gevens zou kunnen ontlenen. De agente melde mij dat zij niets kon doen aan het ongeduldige gedrag van de vrachtwagenchauffeur en dat deze zaak door de verzeke ring geregeld moest worden. Met een nog gedupeerd gevoel ais eerder ben ik mijn weg die dag vervolgd. Op geen enkel moment tijdens het onderzoek van de agente heeft zij mij gewezen op een eventueel parkeer ‘wan'ge- drag mijnerzijds. Het was een kla re zaak, temeer daar de vracht wagenchauffeur al schuld beken de. Vol verbazing ontving ik per post op 13 oktober de hier betreffen de beschikking, 3 dagen na mijn ontmoeting met de agente. Wel licht heeft zij de hele zaak eens een paar dagen moeten overden ken, of heeft zij haar expertise er gens anders vandaan moeten be trekken. Ik denk dat her eerlijker was geweest als de agente mij ter plekke op mijn al dan niet ge maakte overtreding had gewezen, zodat ik dan ook ter plekke mijn verweer had kunnen geven en ons allemaal deze corresponden- tievoering had kunnen besparen. Het is toch niet zo dat de politie tegenwoordig betaald wordt door verzekeraars d.m.v. premies in plaats van door de Nederland se Staat van belasting gelden, heeft een agent van politie naar mijn mening toch min of meer de plicht om in zo situatie de zaak tot te lichten en burgers op de hoogte te brengen van hun rech ten en plichten in plaats van alleen een verhaaltje te noteren voor verzekeringsmaatschappijen. Ter zijde kant ik U informeren dat ik tijdens een verlofperiode van de agente al contact heb gehad met één van haar collega die mij aan raadde de administratie van het politiebureau te bellen om de be schikking nog niet ‘in de compu ter te laten zetten*, zodat de agente deze na haar verlof nog zou kunnen intrekken. Mijn plei dooi klonk namelijk terecht. Ik denk dat de agente heir 2 zaken verwart. Aan de ene kant de aan rijding waar geen dispuut was over wie er fout was en aan de andere kant de ‘al dan niet par keer overtreding*. De aanrijding was geregeld en behoefte geen nadere toelichting, maar de par- keerovertreding spookte klaar blijkelijk nog wat na in het hoofd van de agente. Moet ik nu als be woner en daarvoor continu deel nemer aan het verkeer rond de Nesse na iedere dag consessies doen eerst buiten mijn schuld ge dupeerd worden met een aanrij ding en dan ook nog het slacht offer worden van de agente’s ijve righeid? Dagelijks laden en lossen er vrachtwagens op de Nesse al waar ik na overleg met de vracht wagenchauffeur tijdelijk gepar keerd heb. Dagelijks en zelfs op zondag staan er rijen (niet één of twee) auto’s geparkeerd waar ik destijds parkeerde, omdat een vrachtauto de weg voor mij vers perde en weigerde zijn auto aan de kant te zetten. Er heerst geen parkeerverbod maar als er ‘op slakken zout gelegd gaan worden' moet dat dan direct bij iemand zijn die precies daar woont en al acht maanden lang zijn in -en uit ritten geblokkeerd ziet staan. Bij wijze van test heb ik op 24 okto ber 1998 voor het eerst officieel melding gedaan bij de politie, om dat mijn uitweg wederom geblok keerd werd door twee personen auto’s. (telefonisch om 19:15 uur aangemonen door de beambte) Tot nu toe is er niemand pols hoogte komen nemen, terwijl de uitrit tot na 22:30 uur geblok keerd bleef. Ik ben als bewoner van de Nesse zeer coulant tegen over restaurant -en kerkbezoe kers. Ik ontvang geen klachten over mijn eigen parkeergedrag, of over mijn weggebruik. Ik moet ie dere dag maar zien of ik met mijn auto op mijn eigen terrein kan ko men of überhaupt dicht bij mijn voordeur kan parkeren en nota bene ik van de vele parkeerders word, mijns inziens, onterecht bekeurd Het grote verschil tussen me vrouw van Hengel en Christine Teeuwen is dat de laatste geen dieren opvangt. ‘Ik registeer alleen. Mensen die een huisdier kwijt zijn of er een gevonden hebben kunnen mij bel len. Ik heb dan een gesprek met hen waarin alle uiterlijk kenmer ken van het dier worden bespro ken. De karaktereigenschappen van een hond, kat, cavia of parkiet ko men ook aan bod. Vervolgens zet ik de dieren op een lijst. Mensen die een dier kwijt zijn krijgen die lijst eenmalig toegezonden om te kijken of hun dier ergens in Ne derland is gevonden'. Plaatsing op de lijst is gratis. Christine Teeuwen is vorige week begonnen met het vrijwilli gerswerk. ‘Ik vind het leuk om te doen. Zelf heb ik natuurlijk nog niet zoveel meegemaakt, maar ik hoor van collega’s dat het heel dankbaar werk is. Dat kan ik me goed voorstellen. Als je huisdier wegloopt, kun je behoorlijk van slag zijn. Ik moet er niet aan den ken dat onze kat -Moortje, een grote zwarte kater van acht kilo die en 'extra large’ kattenluikje nodig heeft om in en uit te kun nen lopen- wegloopt. Ik zou ook heel blij zijn als hij weer werd ge vonden*. WADDINXVEEN - Door de cul turele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk werd dinsdagavond weer een cul turele avond georganiseerd. De avond werd verzorgd door de ca baretgroep Pommodoro uit Hil versum. Voor Waddinxveen een erg bekende groep. Dit keer was gekozen voor het programma De Bonte Dinsdagavondtrein. Ondanks de barre weersomstan digheden waren toch nog ruim honderd bezoekers naar het An ne Frank-centrum gekomenom dit programma uit de dertiger en veertiger jaren nog eens mee te beleven. Op professionele wijze werden door de artiesten tal van oude-, bekende liedjes gezongen en werd de sfeer van toen zowel in als buiten de huiskamer daarbij betrokken. Regelmatig werden de WADDINXVEEN - In de sporthal De Groenswaard wordt op don derdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 de jaarlijkse kleindierententoon stelling gehouden. In de sporthal zijn ongeveer 500 dieren te zien, konijnen, cavia’s, grote en dwerghoenders en sier- een hond terug wilt, kun je het beste teruggaan naar de plaats waar je hem het laatste hebt ge zien. Naar die plek gaan ze vaak terug. Wat je ook kunt doen is een tijdje in de buurt van die plek gaan staan met de auto. Je moet de motor dan laten draaien, want dat geluid herkennen ze als de beste'. De reden dat de Waddinxveense zich vrijwillig inzet om dieren te rug te vinden: ‘Ik houd van dieren en ik ga graag met mensen om. Er zijn zoveel vermiste en gevonden dieren. Elk dier dat wordt terug gebracht bij de eigenaar is mooi meegenomen'. Het telefoonnum mer van Christine Teeuwen van de Stichting Amivedi: 0182- 630481. Vanaf deze week wordt in het Weekblad voor Waddinxveen el ke week de lijst opgenomen met vermiste en gevonden dieren in Waddinxveen en omgeving. Elke week is de lijst te vinden op de vierde redactiepagina van de krant. Hieronder de lijst van deze week: Vermist: 23-10: Kater gec. Kl. zwart met enkele witte haren op borst, 2,5 jaar oud. Roepnaam Joy (Omge ving Gouda). 27-10: Hond, Jack Russel. ‘KL wit/bruin/zwart/vlekken, 9 jaar oud. Roepnaam Lissie. (Omgeving Waddinxveen). Gevonden: 18- 10 Kater kl. zwart. Jonge kat (Omgeving Gouda). 19- 10 Kater 4/5 maanden oud. (Omgeving Gouda). 19-10 Kater ongec. kl. wit/grijs. (Omgeving Gouda) 19- 10 Konijn kl. zwart middelslag hangoor. (Omgeving Gouda) 20- 10 Poes kl. wit cyperse. Oude Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfrt activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controle 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week WADDINXVEEN - De jaren ’60 t/m '80 mogen dan ver achter ons liggen, de muziek uit die tijd is nog springlevend. Het Goud van Oud festival dat op 7 november voor de 4e keer wordt gehouden is daar een levend bewijs van. Het succes van voorgaande jaren in de Eendenkooi te Zoeterwoude Rijndijk wordt op spectaculaire wijze voortgezet met acts van: The Pubband, The Clarks, Tony Macaroni en de Swinging Devils. De Pubband, geen onbekende in deze regio, zetten covers van o.a. Fleetwood Mac, Joe Cocker, ZZ- Top, Queen, etc, perfect neer. The Clarks behoeven geen verde re uitleg. Moeiteloos en op hoog niveau spelen zij de nummers van The Beatles, Rollingstones en Golden Earing, incl. de bekende drumsolo van Radar Love. Als laatste groep betreden Toni Macaroni en The Swinging Devils het podium. Deze band had verle den jaar zoveel succes, dat we ze wel terug moesten vragen. Er wa ren zoveel enthousiaste reacties, dat we hier niet omheen konden. Zij zullen dus het Goud van Oud festijn afsluiten met een wel heel speciale 'spetterende' act. Toni Macaroni en zijn jongens spelen nummers van The Beach Boys, Hollies, The Who, Elvis Presley, maar ook Status Quo schuwen zij niet. Er worden door hen veel fratsen onderling uitgehaald, waaronder acrobatische stunts, kortom een complete show op het podium. Waarbij ook het pu bliek een aandeel krijgt Eigenlijk verdienen alle drie de bands om WADDINXVEEN - de kinderfilm Babe zal woensdag 18 november om 13.30 worden vertoond in Kreater, Kerkstraat 13 te Wad dinxveen. Inhoud van de film: Er was eens een boerderij vol met onvergete lijke dieren en er was eens een big, lief, naief en tot alles in staat. Op de boerderij van boer Hog gart kent elk dier het lot van zijn soortgenoot Fly, de herders hond; Ferdinand, de kwakende eend; Mia, de wijze ooi en een drietal zingende muizen. Maar dan komt Babe op de boerderij en is vastbesloten zijn lot in eigen hand te houden. Opgevoed door Fly, denkt en doet Babe als een hond. Alleen wordt hij niet serieus ge nomen als hond. De dieren op de boerderij verklaren hem voor gek, maar wie het laatst lacht lacht het best Wees nou eerlijk, een big als herdershond'. Toegangsprijs: f. 3,50 per per soon, Kreapashouders f. 2,- per persoon. Telefonisch reserveren: elke ochtend van 10.00 - 12.00 uur bij Kreater, tel. 0182-614422. Vrijdagavond 13 november a.s. zal Christine neemt alle details van een dier op in haar aantekenin gen. Verder biedt ze mensen troost en geeft ze tips om zelf een dier terug te vinden. ‘Als je bij voorbeeld een kat terug wilt vin den, moet je nooit overdag gaan zoeken, dan komt hij niet; altijd in het donker en als het stil is. Als je mel de TFM-methode wetenschap pelijk getest bel voor een gratis figuur- analyse de stichting Amivedi die al zestig jaar dit soort lijsten opstelt. Christine neemt het werk over van mevrouw Van Hengel, die onlangs is overleden. IHH Cottage dealer. V00RBR00D artiesten onderbroken door een instemmend applaus en tal van oude liedjes werden meegezon gen. Het was een geweldige avond en het publiek was bijzon der tevreden. In zijn slotwoord dankte voorzit ter A. Both de artiesten, voor het uiterst correcte en waarheidsge trouwe optreden. Veel lof sprak de voorzitter over de zang die de artiesten ten gehore brachten. Deze stemmen waren volledig op elkaar afgestemd en het was een lust er naar te luisteren. Zowel het optreden als de zang was klas se, aldus de voorzitter. Het pu bliek beaamde dit met een dave rend applaus. De volgende avond is op maandag I december. Ellen Kiewiet maakt dan met de aanwezigen een droomreis door Broadway. WADDINXVEEN - Voor het I eerst organiseren de IVN-afdelin- gen Alphen en omstreken en Nieuwkoop-Noorden samen een natuurgidsencursus. De cursus is bedoeld voor men sen die actief willen worden op het gebied van natuur- en milieu educatie. Natuurgidsen van het IVN kun nen onder meer een natuurwan deling leiden, helpen bij de organi satie van het landschapsbeheer (knotten, maaien en dergelijke) of een jeugdgroep begeleiden. De cursus is gericht op de eigen woonomgeving. Wat is er in het veenweidelandschap aan planten en dieren te vinden? Hoe leven die samen en wat is de invloed van de mens daarop? Welke milieuproblemen spelen een rol in het gebied en wat kun je daar zelf aan doen? De cursus biedt ook ruim aan dacht aan hoe je anderen kunt la ten meegenieten van de natuur in de omgeving. Onderwerpen in de cursus zijn bijvoorbeeld: planten: hoe zien ze eruit, hoe heten ze en waarom groeien ze op een bepaalde plek; vogels: herkenning aan uiterlijk, geluid en de manier van vliegen; kleine kriebelaars: de snelle ke ver, mooie vlinder en langzame slak; het Groene Hart: aandacht voor historie en toekomst; edu catieve activiteiten: zoals het hou den van een excursie of het bege leiden van een groep mensen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 11