Sintferklaasdrukte al maanden bezig Laatste actie Arbeid en zorg EVA op het Coenecoop College kenteken graveren I Op12 Streekaccordeon orkest Kreater Amnesty International op weekmarkt Waddinxveen Een sprookje van Retteketet groeit en bloeit al 12,5 jaar F 6e Waddinx- Miljoenste meter tapijt bij Van der Linde Geslaagd voor a-diploma Evangelisatie- dienst met gospelkoor WADDINXVEEN - In gebouw kreater aan de Kerkstraat I3 wordt zondagavond 8 november een Evangelisatie gehouden. Het gospelkoor Sound of Celebration zal de dienst opluisteren met en kele liederen uit hun repertoir. Het koor uit Alphen a/d Rijn staat onder leiding van de heer D. Ver- burg en bestaat uit allemaal 30- plussers. Onder leiding van hun eigen combo zullen ongeveer 50 personen enige gospelliederen ten gehore brengen. Sjoeluitslagen Uitslag Soos-loterij veense Schaaknacht in voorbereiding WADDINXVEEN - De voor bereidingen voor de 6e Wad- dinxveense Schaaknacht een van de drukst bezochte schaakevenementen in Wad dinxveen, zijn in volle gang. Dit toernooi wordt zoals ge bruikelijk georganiseerd door De Stichting Wijkwerk De Zuidplas in samenwerking met de Waddinxveense Schaakvereniging WSV, en zal gaan plaatsvinden op vrijdag 29 januari 1999. H H-3U2T I PAGINA 17 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN van de prinses toch in vervulling gaan? 1 w* Distributiemanager Koomen van Intertoys. (Foto: Sjaak Noteboom). (Foto: Sjaak Noteboom). wil het goed tot zijn recht komen. In centra voor ouderen wordt een op de leeftijdsgroep gericht programma gebracht. Het totale repertoire biedt echter voor elk wat wils, hetgeen bij het jubileum concert opnieuw duidelijk zal worden. Paula van Wan rooi j en haar zus ter behoren tot degenen die de accordeon, voorheen vooral be kend in de volksmuziek, een flink WADDINXVEEN - De miljoen ste meter tapijt van Desso (een tapijtfabriek in Oss) werd bij Van der Linde in de Dorpstraat ver- kocht.Reden voor een klein feest- eigenlijk niet te vóórspellen', aldus Koomen. ‘Alhoewel de teletubbies in Engeland ont zettend populair waren en dus te verwcahten viel dat dat ook in ons land zou ge beuren. De jojo’s kwamen eigenlijk uit het niets. Het is op zo’n moment zaak om zo en zaterdag 7 november het ken teken van de auto worden gegra veerd op de parkeerplaats van winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen. Op vrijdag kan dat van 11.00 tot 17.30 uur en op za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. Aan de daling van het aantal auto diefstallen is abrupt een einde ge komen. Na een jarenlange daling is er een toename van 2,4 procent in vergelijking met I996. In I997 werden in totaal 27.376 auto’s ge stolen. Vooral auto's ouder dan drie jaar zijn bij dieven geliefd om dat deze vaak op geen enkele ma nier zijn beveiligd. Om een auto onaantrekkelijk te maken voor diefstal, adviseren naar de winkel moeten rennen, anders kan het wel eens zijn uit verkocht Omdat het speelgoed- boek eind september bij de con sument in de bus valt moeten de winkels eigenlijk eind augustus al een groot deel van de artikelen in huis hebben.’ Twee weken voor Sinterklaas is het zelfs zó druk bij Intertoys dat de winkels dagelijks bevoorraad moeten worden. De winkels ge ven ’s avonds de bestelling door. De werknemers beginnen 's morgens om 2 uur met werken. Om elf uur ’s ochtends is alles klaar voor distributie zodat de winkels in de loop van de dag weer volop Sinterklaascadeau tjes kunnen verkopen’. Intertoys is voor veel Waddinx- veners werkgever. Ongeveer 30 WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep’ te Wad dinxveen is op dinsdag 27 ok tober 1998 weer voor het A- diploma gezwommen. De be oordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge, Cock Slagter en Silvia Leliveld. Er waren 30 kandiaatjes die allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun A-diploma gehaald hebben, zijn: Lize Drenth, Majlis Dingeldein, Inge Wil- lemstein, Frank de Kruyff, Vt- to Glasbergen, Yumee Snap haan, Anne de Hoog, Devin Koster, Dennis den Hartog, Robin de Feij, Iris de Vos, Sjors Mahler, Elsemieke Ver steeg, Tom Roelofs, Ruben Soetinga, Meghan Roelofs, Su zanne van der Willik, Pavan Borst, Anne Hameete, Pascal Bouman, Martijn Stolwijk, Rens Kalkman, Matthijs Kam- meraat, Marjolein Veenstra, Herold Bruijn, Sietse Kamer, Sifra Rozema, Ine Prinsenberg, Mandy Streng en Michelle Jac ques. ƒ250,- aan dinerbonnen. Beiden waren zeer verguld. Het cadeau werd overhandigd door G. Ellens, verkoopdirecteur Nederland Pri- vaatgroep namens Desso Tapijt je, zo vond Desso. Zowel me vrouw Keijser, die de miljoenste meter had gekocht, als Cees van der Linde kregen van de tapijtfa briek een cadeau aangeboden; WADDINXVEEN - Onder auspi ciën van de Zeven Muzen, het centrum voor cultuur en creativi teit in Zevenhuizen, wordt op za terdag 7 november voor de jeugd van 4 tot I0 jaar, ’Urf een sprookje van Retteketet opge voerd in Dorpshuis Swanla. Het begint om I4.00 uur en de toegang is ƒ5,50. Graaf Retteketet wil dolgraag met prinses Rosalinda trouwen, maar de prinses is verliefd op haar lakei Lodewijk. Een prinses kan natuur lijk niet met een lakei trouwen en graaf Retteketet probeert met zijn magische toverkunsten de prinses in zijn macht te krijgen. Als dit niet lukt, verandert hij haar in een ’Urf. Is nu alles voor de prinses verloren? Of zal de wens Aike Voets en Siebe Fockens spe len in de kindertheatervoorstel ling ’Urf een sprookjesachtig ver haal. Met veel vaart en humor komden de personages tot leven. De energieke speelstijl, de vorm geving en de kleurrijke kostuums vormen samen met het licht en geluid een prachtig geheel. Het is een voorstelling over uiterlijk vertoon, het verlangen naar liefde en de keuze om trouw te blijven aan je eigen gevoel. WADDINXVEEN - Werkgroep- leden van de lokale vertegen woordiging van Amnesty Interna tional zullen op vrijdag 6 novem ber op de weekmarkt aanwezig zijn. Bij de Amnestykraam kunnen belangstellenden informatie krij gen over de doelstellingen en het werk van Amnesty International en kunnen kado-artikelen, kaar sen, (kerst)-kaarten, t-shirts en vele andere Amnesty-artikelen gekocht worden. In het kader van het vijftigjarig be staan van de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens vraagt Amnesty International dit najaar aandacht voor de rechten van jongeren. De jongerencam- pagne ’Get up, stand up, jonge helden voor mensenrechten’ richt zich op vijf thema’s: straat kinderen, kindsoldaten, jonge ge- wetensgevangen, jongeren als in directe slachtoffers en jongeren als slachtoffer van politiegeweld. Amnesty International wil niet al leen de aandacht vestigen op de schending van de rechten van jon geren, ook worden jongeren seri eus betrokken bij de campagne. In de marktkraam van de Wad- dinxveense werkgroep van Am nesty International zal veel mate riaal voor en over jongeren voor handen zijn. Uiteraard zijn de leden bereid om vrijdag nadere toelichting te geven. Deze dienst wordt georganiseerd door de Baptistengemeente Icht- hus te Waddinxveen. De spreker Paula van Wanrooij. Op de weke- in deze dienst is de heer R. Speel man. Aanvangstijd van de dienst is 18.30 uur. Na de dienst is er gele genheid met elkaar een kopje kof fie of thee te drinken. WADDINXVEEN - Het Streek accordeon Orkest Kreater, on der leiding van de internationaal bekende accordeoniste Paula van Wanrooij, bestaat 12,5 jaar. Dit koperen jubileum wordt ge vierd met een feestelijke uitvoe ring op zaterdag I4 november in het Dorpshuis in de Pieter de Hooghstraat 3 in Hazerswoude Dorp om 20.00 uur. Aan dit op treden werkt eveneens het vrou wenkoor Een Sooitje Visch mee. Na afloop kan worden gedanst op muziek van de nieuwe formatie Scheepsrecht. Van meet af aan bleek het accor deonorkest een muzikaal schot in de roos. Dit is in de eerste plaats de danken aan de bezielende en uiterst deskundige leiding van procent van het personeel komt uit het Gouwedorp. ‘Dat hebben we eigenlijk het liefst Ze wonen dichtbij en zorgen vaak door middel van mond tot mond re clame voor personeel voor vol gende jaren’, verklaart Koomen. De distributiemanager werkt sinds I993 bij Intertoys. Daar voor was hij werkzaam in de snel mogelijk via de inkopers confectie-industrie bij Vendex. ‘Eigenlijk heeft dit werk meer charme. Ten eerste is het pro duct leuk om mee te werken; speelgoed spreekt meer tot de verbeelding dan pakken suiker en flessen melk. Ten tweede vind ik het bijzonder om met zulke enorme pieken in drukte om te gaan. Het is een uitdaging om de distributie zo efficiënt mogelijk te laten verlopen’. Naast de te verwachten drukte is er een punt waarmee moeilijk rekening te houden valt: een ra ge. Wat doe je als ineens alle kleintjes van Nederland een tele tubbies rugzak en een teletub bies drinkbeker willen en de wat ouderen niet meer kunnen sla pen zonder een jojo? ‘Rages zijn Paula van Wanrooy (rechts) met haar zuster Anny. Beiden zijn internationaal bekende accordeonisten. stuk erkenning hebben gegeven. Het Streekaccordeon Orkest Kreater kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. ‘Iedereen mag een keer komen kijken en luiste ren op onze wekelijkse repetitie avond op dinsdagavond van acht uur tot half tien in Kreater1, zegt Paula van Wanrooij. ‘Uiteraard is de uitvoering in Hazerswoude eveneens een goede gelegenheid om het orkest te leren kennen.1 WADDINXVEEN - Hieronder de uitslagen van het sjoe len: Klasse A: I W. Slingerland 1390; 2 Dick Dros 1381; 3 Henk van Beek 1368. Klasse B: I Dirk Jan van Drunen 1326; 2 Frans Botger 1313; 3 Ed den Drijver 1307. Klasse C: I Adrie Faas 1267; 2 Jan Olie 1260; 3 Floor van Abshoven 1203. Klasse D: I Dhr. A.L. Warmelink 1095; 2 Cor Kersber gen 1086; 3 Ronald Meijer 1072. Het gemiddelde van deze avond was: 118.62. Het gemid delde van de vereniging is: 117.569. Het totaal van de ver eniging is: 236702.000. WADDINXVEEN - In de week van maandag 23 november tot en met vrijdag 27 november vindt op het Coenecoop College eep soci- aal-culturele week plaats. Leerlin gen, ouders en docenten zijn mo menteel volop bezig met de voor bereidingen en organisatie van deze mega-week. Onder het postmoderne motto Effe Vet Ac tief, kortweg EVA, vinden die week naast de reguliere lessen een groot aantal activiteiten plaats. Hoewel de voorbereiding van de schoolonderzoeken voor veel leerlingen en docenten op dit mo ment bijzonder belangrijk is, wil het Coenecoop College meer dan alleen aandacht voor kennis en vaardigheden. In de EVA-week wordt daarom een breed scala aan sociaal-culturele cursussen, clinics en workshops aangeboden. Voor de brugklassers is onder an dere een toneelclinic opgezet. Onder professionele begeleiding studeren de leerlingen een pro ductie in, die 's avonds aan de ou ders wordt gepresenteerd. De tweedeklassers houden zich bezig met diverse circus-acts. Daarnaast zijn er cursussen dier verzorging, koken voor aanstaan de kamerbewoners, metselen voor beginners, snoeien van knot wilgen en vele, vele andere. De week wordt natuurlijk afgesloten met een spetterend slotfeest op vrijdagavond. Een ongekend groot aantal leer lingen is druk bezig met de voor bereidingen van de week. Van de eerste tot en met de zesde klas offeren leerlingen hun vrije tijd op. Twee van hen zijn Carolien de Heer en Charissa van Kooten, leerlingen uit klas 4 atheneum. Vanaf de tweede klas klas zitten zij in het EB (Evenementen Be stuur), een leerlingorganisatie die activiteiten organiseert samen met de TC (Technische Club), SC (Sport Commissie), Schoolkrant en de milieuwerkgroep. Carolien: ‘In maart 1998 zijn wij begonnen 'met de voorbereidin gen van de EVA Week. Het is be gonnen met algemene vergaderin gen waarin wij brainstormden over de week. Intussen zitten er al een hoop uurtjes vergaderen op. We zijn er achter gekomen dat zo’ó week nog heel wat moei lijkheden met zich meebrengt. Daarom is er een aantal commis sies aangesteld die allemaal een aparte taak op zich hebben geno men, zoals EVA eindfeestcie, ca- teringcie, cabaretcie en de com missie promotie extern.’ Charissa vult haar aan: ‘Wij zitten in de commissie workshops, de commissie eindfeest en de com missie promotie extern. De com missie workshops zorgt ervoor dat er workshops sowieso ko men, wanneer ze zijn, wie in de workshop zit. De eindfeestcommissie zorgt er voor dat er een band op het feest is en dat er beveiliging en EHBO is. Kortom: die commissie zorgt voor een super mega te gek gaaf feest ter afsluiting van de EVA week. Op dit moment zijn we nog druk bezig met het regelen van de workshops. Met de commissie eindfeest zijn we al druk bezig met het maken van de kaartjes en de flyers. De band ’Horn of Plen ty’ is al geregeld.’ ‘Het is belangrijk dat de Wad- dinxveense gemeenschap een idee heeft van wat er op het Coe- necoo College gebeurt.’ en hun contacten met de le veranciers aan de artikelen te komen. Vervolgens krijgen de 'rage’ artikelen in ons dis tributiecentrum alle voor rang’. Intertoys heeft 210 winkels in Nederland en Duitsland. Om die allemaal te kunnen bevoorraden, heeft het dis tributiecentrum twee jaar geleden een uitbreiding on dergaan. Het beslaat nu 28000 m2 van het industrie terrein. Koomen: ‘We zijn bezig met plannen om nog meer uit te breiden. We zijn een groeiend bedrijf. Inter toys heeft nu negen winkels in Duitsland. De bedoeling is dat dat er in de toekomst meer worden. We willen de distributie vanuit deze loca tie blijven doen. Geografisch is het een goede locatie en we zitten overal dichtbij, we kunnen uit de regio genoeg werknemers krijgen. Als mensen bij ons willen wer ken, vast of parttime, kunnen ze zich melden bij de perso neelsafdeling van ons hoofd kantoor in Gouda’, besluit hij. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) vond dinsdag 24 ok tober onder grote belangstelling de trekking plaats van de door de Soos gehouden loterij. De prijzen vielen op de volgende lotnummers: I. Magnetron 2941; 2. Pannenset 2653; 3. Boodschappenmand 346; 4. C.D.-meubel 2664. De overige prijzen vielen op de volgende num mers: 2440 1986 27 840 751 2877 I 135 579 773 1468 2812-755 387 1531 1610 782 2049 440 2915 1593 1744 1086 1375 95 1643 1413. Magazijnen vol met duizenden dozen speelgoed worden nog voor 5 december naar een van de 210 Intertoyswinkels in Ne derland en Duitsland vervoerd. ‘In deze tijd van het jaar moet je de drukte eigenlijk verdrievoudi gen’, vertelt J.P.M. Koomen, dis tributiemanager van Intertoys. ‘Normaal gesproken, in het eer ste half jaar, werken we met on geveer 160 mensen, in deze tijd loopt dat op tot 275-300. Eigen lijk begint het in juli al druk te worden voor Sinterklaas en Kerst Ons Speelgoedboek wordt dan samengesteld. Daarin staan zo’n 1200 artikelen. Driehonderd daarvan zijn zogenaamde 'prijs- renners'; producten met een scherpe prijs waarvoor mensen Vanaf 20.00 uur zal de strijd gaan losbranden en alleen on derbroken door de twee pau zes om 11.30 uur en 03.30 uur zal dit voortduren tot za terdag 30 januari 08.00 uur. In deze pauzes kan een ieder zich te goed doen aan het buffet wat door de vrijwilli gers van het Zuidhonk zal worden verzorgd, en zal be staan uit diverse salades, soep en stokbrood met kruidenbo ter. Na afloop van het toernooi is er een gezamenlijk ontbijt en zal ook iedere deelnemer een prijs in ontvangst mogen ne men. Het speeltempo bedraagt 10 minuten per persoon per par tij en er zal na iedere ronde opnieuw op sterkte worden ingedeeld volgens het Keizer systeem. De kosten voor deelname, in clusief alle hapjes, ontbijt en een prijs, bedragen slechts flS,-. De drankies zijn voor eigen rekening. Opgeven voor dit evenement kan telefonisch bij Henk Stam, tel. 0182-619630 of Ton van Nieukerke tel. 0182-630594. Gezien de aanwezigheid van vele regionale topschakers is het raadzaam om tijdig in te schrijven. Er kunnen 80 men sen worden geplaatst. ten hun stem horen’ ten tijde van de gemeenteraadsverkiezingen - stelde de Vrouwenraad voor om in dit weekblad een nieuwe serie artikelen over het actuele thema ’Arbeid en Zorg’ te starten. Een aantal maanden lang zullen meer en minder bekende Waddinxve- ners (m/v) iets over hun ervarin gen op dit terrein schrijven. Vrouwen vertellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als typisch ’mannelijk’ gold; mannen lichten toe waarom ze een bepaalde zorgtaak of ver zorgend beroep uitoefenen; en ook gaan mensen in op de voor delen en mogelijke schaduwzijden van het combineren van werk èn zorg. De campagne wordt afge sloten op de Vrouwendag in maart 1999, die eveneens in het teken zal staan van het onder werp 'Arbeid en Zorg’. Voor informatie kan men bellen naar Lottie van den Berg tel. 614485 of Frank Kremer tel. 614845. Als eerste vertelt Joke van Dalen- Teunissen, Roosje Voshoeve 54, over haar werk als taxichauffeur. ‘De kinderen de deur uit en wat nu? Oriënterend op de arbeids markt kwam ik bij Geukes Gouda in het personenvervoer terecht. Daar ik het groot rijbewijs bezit - destijds gehaald omdat we een brandstoffenhandel hadden, waar veel met vrachtwagens gereden werd - reed ik al gauw op een mi- dibus. Ik vervoer momenteel on der andere schoolkinderen, ou deren naar dagverblijven, geeste lijk mindervaliden naar aktiviteitencentra enzovoort. Dit werk ben ik steeds meer gaan waarderen en doe het met heel veel plezier. Familie, vrienden en kennissen reageren erg positief op mijn werk. Iedere werkdag trek ik er op uit, circa 30 uur per week. Aangezien het werk een ochtend- en middagspits kent, heb ik tussendoor enkele uren vrij, zodat dit werk zeer goed te combineren valt met het huishou den. WADDINXVEEN - Voor de laat- politie en verzekeringsmaatschap- ste keer dit jaar kan op vrijdag 6 pijen autobezitters het kenteken in alle ruiten van de auto te laten graveren. Wanneer dat gebeurd is, wordt een gestolen auto moei lijk verkoopbaar omdat dan eerst alle ruiten moeten worden ver vangen. Gevreesd wordt dat de toename van diefstal te wijten valt aan de afschaffing van Deel III achter de voorruit per I januari 1997. Daardoor is niet meer zichtbaar of de auto is voorzien van valse kentekenplaten. Om dit te voor komen wordt juist nu geadviseerd om het kenteken in alle ruiten te laten graveren. Het blijft zo voor de politie en de douane makkelijk te controleren of een auto is ge stolen. WADDINXVEEN - Zowel vrou wen als mannen hebben tegen woordig veel meer mogelijkhe den om hun eigen leven in te rich ten dan vroeger. Voor vrouwen bestaan er steeds minder belet sels om alle mogelijke maatschap pelijke beroepen uit te oefenen, inclusief allerlei traditionele ’man nenberoepen’. Een groeiend aan tal mannen besteedt ook tijd aan de zorg en opvoeding van de kin deren of is werkzaam in een ’ver zorgend’ beroep. En wie (deel tijdarbeid en zorg wil combine ren heeft met een beetje geluk een rijk gevulde en zeer afwisse lende weekagenda. De keuzevrij heid van vrouwen én mannen is duidelijk een stuk vergroot, en we vinden dat vrijwel allemaal een prima zaak. Zoals altijd zijn er ook knelpun ten. Onlangs heeft de Commissie Dagindeling van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid een interessant advies rapport uitgebracht betreffende zogenoemde ’taakcombineerders’ - mensen die een baan combine ren met de zorg voor kinderen (of voor anderen, bijvoorbeeld een zieke ouder). Taakcombi neerders blijken in de praktijk on der grote tijdsdruk te staan en moeten hun dag vaak tot op de minuut plannen. Werk, zorg voor het huishouden, brengen en halen van kinderen naar of van school, speelzaal of club, een afspraak met de tandarts of op het ge meentehuisalles moet nauw keurig op elkaar worden afge stemd. In het rapport worden daarom allerlei aanbevelingen ge daan die het combineren van werk met zorgtaken moeten ver gemakkelijken. De Commissie wijst nadrukkelijk op de rol die gemeenten kunnen spelen. Het op elkaar afstemmen van voorzie ningen als onderwijs, kinderop vang en vrijetijdsbesteding moet immers vooral op lokaal niveau beslag krijgen. Voortbordurend op een eerder initiatief - de rubriek ’Vrouwen la- lijkse repetities in de bakermat van het Streekaccordeon Orkest, cvk Kreater (Kerkstraat) in Wad dinxveen, wordt keihard gewerkt aan een zeer gevarieerd en uitge breid repertoire. De dirigente is een perfectioniste, die zelf alles geeft en van haar orkestleden honderd procent inzet vraagt. Haar orkest speelt vooral op zwarte accordeons, waarbij de kleding op uitvoeringen in zwart en wit is aangepast. Paula van Wanrooij zelf is een in ternationaal bekend accordeonis te, die met haar zuster Anny in binnen- en buitenland, ook via de radio en de televisie roem ver gaarde. Paula had al een accor deon orkest in Dordrecht en be gon destijds met een tweede met zes leden. De groei zat er al snel in. Als er al iemand vertrekt, dan heeft dat te maken met een ver huizing of een studie elders. De leeftijden van de deelnemers liggen tussen de zestien en de ze stig jaar. Wie niet eerder accor deon speelde, wordt door Paula van Wanrooij zelf opgeleid. Som mige oudere leden konden door tijdgebrek jaren niet spelen en hebben de draad weer met veel enthousiasme opgepakt. Het orkest heeft een duidelijke regiofunctie, met leden uit bij voorbeeld Waddinxveen, Bo skoop, de Krimpenerwaard, Ha zerswoude en zelfs Zoetermeer. Het orkest laat zich in de eigen omgeving en elders vaak horen. Volgens menigeen nog niet vaak .genoeg, maar een groot orkest als dit vraagt een behoorlijke ruimte, Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - Duizenden barbiepoppen, playmobiel in onmetelijke hoeveelheden, teletubbies zoveel dat hun fans er duizelig van zouden worden en genoeg computerspelletjes om een paar jaar lang elke avond een ander spel te spelen. In het distributiecentrum van Intertoys op industrieterrein Doelwijk (dit jaar tien jaar op deze locatie) in Waddinxveen is de Sinterklaasdrukte al een tijdje bezig. Zowel Cees van der Linde als zijn klant mevrouw Keijser, kreeg een cadeau overhandigd om dat de miljoenste meter Dessotapijt in Waddinxveen werd verkocht. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17