Flora-cross voor 22e keer poloheren I Hockey in de regen Verlies voor Ljjiui 1 ia uniek: WRB neemt deel aan regiowedstrijd Jeugd van Gouwe Streek ontmoet Erik Hulzenbos Tafeltenniscompetitie Kwiek heropend Topprestatie Joost Krommenhoek op vlinderslag Toos 3e bij groeps springwedstrijden 91-j<»*ig lid culturele commissie stopt 20e WSV- Competitie-klaverjassen in Het Zuidhonk 1 Verona van de jeugdschaak toernooi Leur 2e plaats in Leverkussen Titanenstrijd voor Invictus 2 Seizoen tennisjeugd Waddinxveen afgesloten Rowah B-jeugd klopt Meeuwen A k I p I uIm I PAGINA 29 De jeugdschaatsers van de Gouwestreek met Erik Huizenbos. (Foto: De Gouwestreek) L A Verona van de Leur. WADDINXVEEN - Tijdens het jaarlijks trainingskamp dat in het noorden van Nederland wordt georganiseerd voor de jeugd schaatsers heeft de jeugd van schaatsvereniging de Gouwes treek een ontmoeting gehad met de meest smaakmakende schaatser van Nederland. Om maandagochtend trainden 40 jeugdschaatsers gelijktijdig met Erik Hulzenbos. Dat hij na zijn persoonlijke trai- bestaat heeft zij ongeveer 25 jaar hierin zitting gehad. Zij heeft de gehele ontwikkeling van het Anne Frank-centrum en de culturele commissie dus meegemaakt. Mijn hoofddoel, aldus het schei dende commissielid was, goede- ning ook nog tijd vrij wist te ma ken om hier en daar aan onze jeugd nog iets te vertellen, werd door de kinderen ontzettend gewaardeerd. Tot slot ging hij nog op de foto met de jeugdschaatsers. Niet alleen de ontmoeting met deze crack was een enorm suc ces. Het hele kamp dat bestond uit 10 uur schaatstraining, een mid dag mountain-biken, een middag WADDINXVEEN - Voor de jeugd van tennisvereniging Waddinxveen is het tennissei zoen beëindigd. Als laatste ge zamenlijke activiteit had de jeugdcommissie twee slotfees ten georganiseerd. De leden tot dertien jaar zijn met elf auto’s naar de kegel baan van Moerkapelle ver voerd. Omdat de groep zo groot was (47) en er slechts vier kegelbanen beschikbaar waren, is het niet alleen bij kegelen gebleven, maar was er ook een groep gezellig bezig met spelletjes. Voor de oudere jeugd had de jeugdcommissie, omdat in an dere jaren de deelname aan het slotfeest laag was, een speciale attractie op het pro gramma. Met het grote aantal van dertig jongens en meisjes is er geskied op de skibanen van Bergschenhoek. Na afloop van beide evene menten is er nog nagetafeld in het gezellige clubhuis van ten nispark ‘De Woerd* aan de Alberdingk Thijmlaan. WADDINXVEEN - In Schie dam werd afgelopen zaterdag eeen brigade-regiowedstrijd gehouden. Aan deze wedstrijd deden een aantal brigades met hun teams mee, die in vier verschillende onderdelen tegen elkaar gin gen strijden. De wedstrijd begon om 16.00 uur en de uitslag, over welke brigade het snelst was werd om 20.00 uur bekend ge maakt. Er werd in estafette vorm gezwommen, de teams bestonden uit vier personen. Favoriet waren de brigades van Gouda, Krimpen, Hard- inxveld en Waddinxveen. Na vier uur zwemmen kon het resultaat worden opge maakt van een gezellig, spor tief en goed georganiseerde regiowedstrijd, de brigade Gouda werd eerste met 46.24.52, Delft tweede met 47.21.79 en Schiedam derde met 47.56.65. en gezellige avonden mee te orga niseren. In een besloten bijeen komst werd zij bedankt voor het vele werk dat zij in deze commis sie heeft verricht en als blijk van waardering werd haar een fraai boeket bloemen aangeboden. ouders was groot, de wedstrijd werden afgewisseld met hockey- spelletjes. Veel wedstrijden in de regio werden afgelast vanwege de enorme regenval waardoor zelfs de kunstgrasvelden onder water kwamen te staan. Bij HCW konden de wedstrijden normaal doorgaan tot 17.00 uur. In het 10-jarige bestaan van het kunstgrasveld is het nog niet eer der voorgekomen dat het veld blank stond. Op zondagochtend I november is er met man en macht door de materiaalcommissie gewerkt om het overtollige water te verwijde ren zodat dames I -Bleiswijk toch gespeeld kon worden. Dames I kwam inde Ie helft met I -0 voor te staan via een voorzet van Marlies Mulder waarna Made- lein Hofmijster scoorde. Eigenlijk domineerde de Waddinxveense dames de gehele wedstrijd. In de tweede helft kreeg Bleiswijk een strafpush toegewezen. Keepster Marlies Kölker ging De organisatie zal weer het par cours van 1997 gaan gebruiken, mede dankzij de firma A. Roden burg Fourage B.V., is het mogelijk te lopen over de naastliggende landbouwvelden. Eveneens als vorig jaar zal de RA- BO-Flora-Cross meer het karak ter krijgen van een echte polder- cross Een beetje regen en het zal voor veel lopers een zware tocht worden. Ook dit jaar wordt er een presta- tieloop van 1500 meter tot 9 km georganiseerd zodat ook de pres tatie- lopers de mogelijkheid heb ben om deel te nemen en in het bezit kunnen komen van zo’n BO- SKOOPS BOOMPJE. Aanvang prestatieloop om 13:00 uur. Voor inlichtingen en/of inschrij vingen: mevr. T. Brand-Wiezer, telefoon. 0172-214019. Ying Jun Wang, Jurgen van Geest en Hans van der Drift moesten lijdzaam aanzien dat hun clubge noten alle punten naar zich toe haalden. De vier jeugdteams van Kwiek hadden allemaal, een thuiswed strijd. Het eerste'team speelde de return tegen het Leidse Scylla-4 gemakkelijker dan de eerste ont moeting. Het werd een 7-3 overwinning dankzij 3 keer winst van Elco Hoogendoorn, 2 keer winst van Zhao Mah Yang en samen winst in het dubbespel. Invaller Kevin van der Voort voegde nog een winst punt toe. Kwiek-2 deed goede zaken in de 3e klasse. Met 7-3 werd gewon nen van het Zoetermeerse Doing-2. Robby Timmerman (3 keer winst), Peter Klomp en Niels Marchand (beiden 2 keer winst) verstevigden hiermee hun koppo sitie. Kwiek-3 (4e klas) speelde gelijk tegen ATTC-2 uit Alphen a/d Rijn. Peter Vermeulen won 3 keer, Jafeth Bekx en Valentijn Schooneveld beiden I keer. Kwiek-4 wonnen bij Pupillen D2 met 7-3 van het Haastrechtse Top-4. Danny Vermeulen scoor de maximaal (3 keer+dubbel), Christiaan van Dam I keer en Henk Monster 2 keer. allerlei speelgoed te kopen en te verkopen, zoals: kinderfietsjes, de step, de poppenwagen, het schoolbord, loopauto, poppen, playmobil, barbiepoppen, puzzels, boeken, auto’s en spellen. Uiteraard moeten alle artikelen schoon en heel zijn. Wij verzoe ken u vriendelijk klein speelgoed, zoals lego, playmobil, kleine au tootjes e.d. van te voren te sorte ren en in zakjes te doen. De beurs is niet bestemd voor knuffels, rammelaars en ander klein box- speelgoed. De inname- en ver- kooptijden zijn als volgt: Inname: maandag 9 november van 19.00 - 21.00 uur en dinsdag 10 november van 9.00 - 11.00 uur. De verkoop is op dinsdag 10 no vember van 13.30 tot 17.00 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkocht speelgoed: dinsdag 10 november 19.30 - 21.00 uur. Tij dens de genoemde uren is een oppas aanwezig. Om vervelende problemen te voorkomen ver zoeken wij u tijdens de verkoop geen tassen mee naar binnen te nemen, maar deze in de hal ach ter te laten. Voor nadere infor matie: Hanny de Vries, telefoon 617889. jaar. Tijdens de wedstrijden werd aan de volgende onderdelen meegedaan; lange mat springen, plank springen over de kast, mini- trampoline springen en minitram poline springen over het paard. Totaal deden circa 34 verenigin gen uit de Regio mee, verdeeld over 325 groepen, met in totaal circa 1000 deelne(e)m(st)ers. Het Waddinxveense TOOS deed met 13 Jongens- en Meisjesgroe- pen mee aan de diverse onderde len van het springen. De volgende cijfers werden behaald. De drie groepen recreantenmeis jes onder leiding van Ellen Kerver haalden op de trampoline respec tievelijk 6,5 pnt, 6,9 pnt en 6,0 pnt. Deze zelfde drie groepen haalde bij het onderdeel lange mat de volgende cijfers; 5,0 pnt, 5,5 pnt en 5,0 pnt. De recreantenjongens onder lei ding van Jolanda Geurts haalde op de trampoline 7,0 pnt Deze tegen Tsjechië. De Gouwestaeteheren kregen af gelopen zaterdag PSV uit Eindho ven op bezoek. Het team van trai- ner/coach Jan Middendorp moest het doen zonder Wouter Steller en Jaco de Jong. Hierdoor kregen Mare de Gruyl en Jos van den Dool weer een kans om zich te bewijzen in het eerste zevental. De heren toonden bij de start te veel ontzag voor de Eindhovena ren met als gevolg dat de Gouwe staeteheren al snel tegen een 0-3 achterstand zaten te kijken. Aan het einde van de eerste periode waren het Remko Overdam en Jeroen van Tol, die de achters tand terugbrachten naar 3-2. De tweede periode werd geken merkt door een zeer goede ’pres sing’ van beide partijen. Ondanks deze pressing wist PSV hiermee het meeste voordeel te behalen. De Eindhovenaren liepen uit naar een 2-5 voorsprong. De Gouwestaeteheren hebben de laatste weken al een aantal ke ren laten zien dat ze beschikken over mentale veerkracht en haal den in de derde periode alles uit de kast. Deze inzit werd beloond. Door een aantal zeer fraaie goals van Mare Mommers (2 keer), Jeroen van Tol en Remko Overdam was de stand aan het einde van de derde periode weer terugge bracht tot 6-7. Deze enorme krachtsinspanning resulteerde erin dat heren aan het begin van de vierde periode weer een beetje gas terug ’moes ten’ nemen. PSV profiteerde hier van en liep uit naar een 6-9 voor sprong in deze laatste periode. Mare Mommers en Remko Over dam zorgden bijna nog voor een verassing. Door fraaie doelpunten te sco ren, brachten zij de stand terug naar 8-9. Helaas werd de tomelo ze inzet van de Gouwestaetehe ren wederom niet beloond en be vinden de heren zich nog steeds in de onderste regionen van de eerste klasse. Met name de neutrale toeschou wer zal niet erg genoten hebben van de wedstrijd tussen de dames van Gouwestaete en PSV. Gou- westaete won weliswaar met 14- 2, maar het was net of de overtui ging bij Gouwestaete ontbrak. De Heren 2 veegde met 10-1 de vloer aan met DZV 2 uit Delft. Dames 2 tegen Alkemade I werd uitgesteld, omdat beide ploegen I nogal wat speelsters moesten af staan voor de jeugdinterland in en WADDINXVEEN - ‘Ik acht de tijd gekomen om mijn werk als lid van de culturele commisie van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk neer te leggen. Het lijkt mij verstandig dat een jongere ou dere dit werk overneemt*. Dit zei de 91-jarige mevrouw M.C. Kraneveld-van Houweninge, wonende in het Anne Frank-cen trum aan het Jan van Bijnenpad. Van de 27 jaar dat deze commisie naar de goede hoek maar de bal schoot toch het doel in I -1 Daarna kreeg Waddinxveen nog een aantal kansen om te scoren maar de uiteindelijke stand bleef l-l. Het heren I team ging naar Go- rinchem en won met 5-1, heren veteranen verloren, de wedstrijd van dames I was afgelast door wateroverlast. Het weekend van 7/8 november wordt er weer volop gespeeld. Op zaterdag vanaf 10.00 uur spe len de benjamins en de mini’s. Om 11.15 uur speelt meisjes Cl tegen HGC, gevolgd door meisjes Al tegen Alecto, daarna jongens C2 tegen Forcial en de laatste wedstrijd begint om 15.45 uur, jongens AI tegen Derby Op zondag 8 november begint heren veteranen tegen Nieuw koop om 13.00 uur en heren I te gen Roomburg om 14.30 uur. Da mes I speelt bij VCL en dames 2 gaat naar Tempo ’34 (Rotterdam- zuid). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Komende weken zal het crosssei- zoen in het hele land weer van start gaan. Traditiegetrouw zal op de eerste zaterdag in november begonnen worden met, de ope- ningsklassieker van het crosssei- zoen, de RABO-Flora-Cross. De ze wordt georganiseerd door AV’47 uit Boskoop en gehouden rond de atletiekbaan aan de Hoogeveenseweg te Boskoop (bij Zuid West-Nederland). Ook dit jaar zal weer een geva rieerd programma worden geor ganiseerd zodat alle lopers, in alle leeftijdsklassen, aan de cross mee kunnen doen. Vanaf tien uur kunnen bezoekers en deelnemers, rond de atletiek baan, genieten van topatletiek. Met als hoogtepunt en afsluiting de wedstrijd voor heren om WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 14:45. Veel regio atleten en veel veteranen zullen weer strijden om de overwinning en niet te ver geten het Boskoops Boompje. De RABO-Flora-Cross wordt langzamerhand de grootste en populairste cross in het westen van het land en zoals het nu uit ziet nog de enige cross van for maat in de regio. Mede dankzij de hoofdsponsor, Rabobank Bo skoop, is de organisatie elkjaar in staat atleten en prestatielopers, vorig jaar meer dan 600, te inte resseren. De gezelligheid en het BO SKOOPS BOOMPJE, hebben een flinke aantrekkingskracht op de atleten. De Boskoopse Veiling heeft dit jaar veel flora en fauna beschikbaar gesteld. Voor de eerst-aankomende zijn er tevens ere- en geldprijzen. manier van spelen, een overwe gend aanvallend Gouwestaete en een louter verdedigend PSV, ga ven de wedstrijd een eentonig aanzien. Niettemin werd via een regelmatige score (3-0, 4-I, 4-0 en 3-I) PSV geheel aan banden gelegd, ondanks dat de keepster van PSV menig tegenpunt voor kwam. Met name was Ellen van der We- ijden erg ’ongelukkig’ bij haar doelpogingen. Jammer was het voor de toeschouwers dat het bij Gouwestaete aan leuke, flitsende combinaties ontbrak. In de eerste periode brachten Mirjam Over dam (2 keer) en Gillian van den Berg de stand op 3-0. Via Petra Meerdink, Mirjam Overdam, Sandra Berckenkamp en Ellen van der Weijden werd het in de tweede periode 7-0, alvorens PSV kon tegenscoren (7-I). In de der de periode brachten Wendy de Frankrijker (2 keer), Heike Koglin en Ellen van der Weijden de tus senstand op I l-l. Gouwestaete liep in de vierde pe riode verder uit naar I4-I via doelpunten van Petra Meerdink (fraaie omhaal en viermeter) en Mirjam Overdam. PSV bracht de eindstand op I4-2. Heren 2 van Gouwestaete-DZV 2: I0-I. Het jongens-aspiranten- team van Jan Verweij-VIVAX: I2- I0. Aanstaand weekeinde spelen de bondsteams van Gouwesatete uitwedstrijden. Zaterdag speelt heren I om 17.45 uur in Leliestad tegen Flevo I. Heren 2 speelt om I9.30 uur in Haarlem tegen Rapi- do’82 3 en dames 2 speelt om 20.15 uur tegen NVA/HHC I. Zondag speelt dames I in Nijme gen tegen promovenda Aqua No- vio’94 I. De 4xl00 m wisselslag leverde een 5de plaats op. Saskia Captein opende met een PR van I.I5.24 op de rugslag. Greetje van Eijk (schoolslag), Nanda Geding (vlin derslag) en Danielle Bruggeling (vrije slag) hielden het tempo er goed in, hetgeen resulteerde in een eindtijd van 5.04.66. Nanda Gerling (Ie 100 m in 1.07.00 PR), Danielle Bruggeling, Wendy Bezemer en Saskia Cap tein lieten op de 4xl00 m vrije slag een tijd van 4.31.61 noteren, goed voor de 6de stek. Op de 4xl00 m rugslag werden Danielle Ie I00 m in 1.20.89 PR), Saskia, Nanda en Wendy eveneens zesde. Het viertal liet een eindtijd van 5.I6.0I registre ren. In het totaal klassement ein digde de ploeg van Trudy Ver meulen op een eervolle 6de plaats. WADDINXVEEN - Onder grote belangstelling van de leden werd afgelopen donderdag de 2e Alge mene Ledenvergadering van Hoc keyclub Waddinxveen (HCW) gehouden in het clubhuis. Het nieuwe bestuur van HCW onder voorzitterschap van Harald Hiemstra (uit Zevenhuizen) pre senteerde de begroting voor 98/99 en de nieuwe structuur van de club. Er zijn nieuwe commis sies geformeerd om de organisa tie en communicatie nog beter te laten verlopen. De wedstrijd van meisjes Cl te gen de Engelse meisjes van St. Ma ry’s werd met 3-2 door de Wad dinxveense meisjes gewonnen. Na afloop werden er vaantjes uit gewisseld en Hollandse tulpen bollen en genoten de Engelse gas ten met hun leraressen van tal van Hollandse lekkernijen. Op zaterdag speelden de benja mins (7 jaar) van HCW hun eer ste partijtjes. Het enthousiasme van de kinderen, begeleiders en WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen weekeinde de competitie heropend met 5-5 tegen Overschie 2. De thuiswed strijd in de Ie klasse van de com petitie Holland-West betekende drie punten inleveren ten opzich te van de openingswedstrijd in Overschie. Kwiek keek al snel tegen een 0-3 achterstand aan, maar het dubbel spel bracht verandering. Ronald Verboon en Wim van Wagenin- gen hadden weliswaar drie games nodig, maar scoorden met 23- 2I/I4-2I/2I-I0 het eerste punt. De wedstrijd ging daarna gelijk op en verliep van 2-3 naar 4-5. Wim van Wageningen speelde de laat ste partij tegen Kooiman en won, via 2I-I6/9-2I/2I-I7, zijn tweede enkelspel. Ronald Verboon en Kees vos wonnen beiden een keer. In de klasse 2-promotie zijn Kwiek-3 en -4 beide ingedeeld in poule B. De eerste ontmoeting eindigde in 5-5, de return (voor beide teams een thuiswedstrijd) leverde voor Kwiek-3 een dave rende I0-0 overwinning op. Al hoewel er drie partijen in drie ga mes werden beslist, gaven Dennis Pronk, Martin Loef en John van Spengen geen duimbreed toe. WADDINXVEEN - In Duitsland (Leverkussen) werd afgelopen za terdag een turnlandenwedstrijd gehouden. Er deden I0 landen aan mee. Het Nederlandse team van Pro Patria kwam daar heel goed voor de dag. Het team be stond uit Gabriëlla Wammes, An neke Lucke en de Waddinxveen se Verona van de Leur. Met het team behaalden ze de eerste plaats. Verona werd met een pun tentotaal van 35.875 verdienste lijk tweede in het individuele klas sement. Ze behaalde op brug een derde plaats, op de balk een 2e plaats en op de vloer een tweede plaats. Het leverde haar een beker, 2 zil veren en I bronzen medaille op. Al met al een zeer goede presta tie van deze Waddinxveense turnster. AlTIJD GOEDKOPE «ttaiplilSOÜ ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT WADDINXVEEN - Tijdens de clubkampioenschappen zwem men van Gouwestaete, in het Gouwebad ‘De Sniep*, heeft Joost Krommenhoek een uitzonderlijke prestatie geleverd. Op de I00 m vlinderslag tikte Joost als eerste aan na 1.00.51de snelste tijd ooit door een Nederlandse jongen van I4 jaar gezwommen. Nationale records bestaan er in de zwem- wereld niet voor deze categorie, maar de tijd van Joost gaat de ge schiedenis in als Beste Jaargangs Prestatie. Nico Geers (van I938) deed van zich spreken door met een tijd van 1.24.51 een nieuw nationaal Masters record te realiseren in de leeftijdsgroep 60 tot 65 jaar. Inge v.d. Schrier won de I00 m vlinderslag bij de dames in de uit stekende tijd van 1.07.65. Ook de 50 m rugslag (33.03.) en de 50 m schoolslag (38.14) werden door Inge gewonnen. Bij de heren was de 29-jarige Mare ter Braakte oppermachtig op de 50 m schoolslag. Met een tijd van 30.46 toonde Mare op dit nummer veel in zijn mars te heb ben. Verrassend was de zege van Danielle Grundmann op de 50 m schoolslag bij de meisjes onder I I jaar. Met 44.18 verbeterde Da nielle haar persoonlijk record aanzienlijk. Minder verrassend was het optre den van Ferry Boon bij de jongens onder 11 jaar. Hij maakte zijn rol van favoriet waar, en zegevierde op de 50 m vlinderslag, de 50 m rugslag en de 50 m schoolslag, met tijden van respectievelijk 41.86,41.70 en 45.91. In Amersfoort was Gouwestaete aanwezig bij de nationale estafette kampioenschappen met een ploeg van meisjes geboren in 1985/1986. Op de 4x100 m schoolslag werd de 10de plaats behaald, met een tijd van 5.56.68, door Greetje van Eijk, Kim van Egmond, Danielle Bruggeling en Nanda Gerling. Als startzwemster realiseerde Greet je een persoonlijk record van 1.27.30. zwemmen, sportmiddag en avondgebeuren was naast ont zettend vermoeiend ook nog heel leuk. De eerste wedstrijden, die er zijn gereden laten zien dat er veel vooruitgang is geboekt. Zo reed Nico v/d Loo op de 500 meter een PR van 58.8. Wij nopen dat de overige 15 jeugdwedstrijd-rijders het op de komende KNSB wedstrijden net zo goed gaan doen. ^oor'iNstn^ WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense bad mintonvereniging Invictus trof dit weekend BCR '91. Het treffen werd een echte strijd der titanen. Het was volgens het publiek bad minton zoals badminton bedoeld is. Sander Treffers luidde deze strijd al in met een drie setter, die hij jammerlijk verloor. Leon van Prooijen volgde echter meteen, ook met een drie-setter. Na een moeizame start kon hij uiteinde lijk toch de winst grijpen 13-15, 15-3 en 15-10. Ook Maaike van der Weij begon moeizaam maar kon wel de eer ste set winnen 13-12, maar zij kon het verder niet boiwerken (4-1 I en 5-11). Daarna speelde ook Su zanne Rademaker nog een drie setter, ze won met 11 -7, 7-1 I en I 1-6. Ook de dames en heren dubbels werden in drieën gespeeld; één gewonnen, één verloren. Corné de Heij en Suzanne wonnen de enige twee-setter van de dag. Als laatste werd de mix van Leon en Maaike gespeeld, de eerste twee sets waren 12-15 en 15-5. De derde set werd de beslissende wedstrijd, niet allen voor deze partij, maar ook of het 4-4 dan wel 3-5 werd. De spanning was werkelijk te voelen toen het 12- 14 werd voor de tegenstander. Maaike en Leon kwamen bij (14- 14) en stootten zelfs door tot 14- 16. De service ging over, 16-16 en toen kwam hij weer terug. Op dit beslissende moment sloeg Leon de service in het net en Maaike serveerde uit. De tegenstander maakte het toen koel af: 16-17. Het werd 3-5. Team 3 kwam uit tegen Sloter- meer 4. Eerste heer Frank Keizer won zijn enkel 15-10, 11-15 en 15-9. Hugo van Bergeijk speelde ook goed, maar moest toch als verliezer de hand van de tegen stander schudden. Beide dames verloren. Doordat de vier volgen de partijen eerlijk werden ver deeld, werd het uiteindelijk 3-5 in het voordeel van de tegenstan der. WADDINXVEEN - De bondsteams van Gouwestaete speel den afgelopen zaterdag thuiswedstrijden. Helaas kon heren I in Gouwebad ’De Sniep’ net niet voor een stunt zorgen tegen titelkandidaat PSV IGouwestaete verloor nipt met 9-8. Da mes I was met 14-2 duidelijk te sterk voor de vrouwelijke se lectie uit Eindhoven. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! klein WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk wordt op vrijdagavond 6 november een ronde van de competitie-klaverjas gespeeld. Zoals bekend zijn ook mensen die graag een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk deel te moeten nemen aan een competitie, van harte welkom. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand geor ganiseerd. De kosten bedragen f. 2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar wordt gesteld voor degenen met het hoogste aantal punten. De com- petitie-spelers strijden bovendien om de kampioensbeker, die aan het inde van het jaar wordt uitge reikt. De vrije spelers zijn altijd welkom aan de zaal, zoals gezegd op iedere eerste vrijdag van de maand. De avonden beginnen om 20.00 uur. Volgens een onderhand goede traditie wordt op 9 en 10 novem ber in wijkgebouw Het Zuidhonk de jaarlijkse speelgoedbeurs geor ganiseerd. Met de dure decem bermaand voor de deur kunnen belangstellenden hier voordeel behalen. Op de speelgoedbeurs is WADDINXVEEN - In Leidschen- dam in het sportcomplex ‘De Fluit* zijn afgelopen zaterdag de Regionale Springwedstrijden van de Regio Zuid Holland Noord voor de Recreanten en de Wed- strijdcategorieën A en B gehou den. De Waddinveense gymnastiek vereniging Toos heeft daarbij de derde plaats behaald. Deze wedstrijd werd georgani seerd door de Wedstrijdcom- missie van de Regio van de Ko ninklijke Nederlandse Gymnas tiek Bond in samenwerking met de plaatselijke gymnastiekvereni ging- Tijdens de springwedstrijden werden alleen de springonderde- len van het turnen gedraaid, alle onderdelen moesten met een groep van minimaal 5 spring(st)ers worden uitgevoerd. De leeftijd van de deelne(e)m(st)ers was vanaf 6 WADDINXVEEN - Het Open Jeugdkampioenschap van de Waddinxveense Schaakvereniging vindt op za terdag 7 november plaats. Het jeugdtoernooi wordt voor de 20e keer in het Anne Franke centrum aan het Jan van Bij- nenpad I te Waddinxveen ge houden. De indeling is volgens het Zwitsers systeem, er wordt gespeeld in 4 leeftijdscatego- rien: B-categorie: geb. na 7- 11-1982 - 7 ronden; C-cate- gorie: geb. na 7-11-1984 - 7 ronden; D-categorie geb. na 7-11-1986 - 9 ronden; E-cate- gorie: geb. na -11-1988 - 11 ronden. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50 en wordt betaald aan de zaal. De zaal is open vanaf 09.00 uur. De eerste ronde begint om 10.00 uur. De prijs uitreiking zal om ongeveer 17.00 uur plaatsvinden. Alle deelnemers ontvangen een herinnering. Aanmelden en informatie bij Wim v.d. Hoek, Couperussin gel 20, 2761 LK Zevenhuizen (tel. 0180-632260) of bij Leo v.d. Haven, H. Heyermanslaan 6, 2741 ZJ Waddinxveen (tel. 0182-612486). Uiterlijk 6 no vember sluit de inschrijving. zelfde jongens wisten bij het springen over de kast met behulp van een plank 5,3 pnt te verdie nen. Dit was goed voor een derde prijs, zij gingen dan ook naar huis met een beker. De recreatiegroep meisjes onder leiding van Jolanda Geurts wist bij het trampoline springen 6,0 pnt te verdienen. Deze groep liet ook verschillende sprongen zien op de lange mat, daar scoorde zij 4,8 pnt. Er was ook nog een groep recre anten dames onder leiding van Rene Kleiweg op de trampoline, deze groep haalde 7,2 pnt. Deze groep wist bij het springen over het paard 7,1 pnt te halen. De gecombineerde dames- en hererigroep haalde bij het sprin gen op de trampoline 7,5 pnt, goed voor een 2e plaats, ook de ze groep staat onder leiding van Rene Kleiweg. WADDINXVEEN - Het meisjes B-team van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah consol ideerde haar koppositie met een klinkende uitoverwinning op ‘De Meeuwen* (Rotterdam). Vooraf waren de Waddinxveense meisjes niet zeker van hun zaak. Immers Meeuwen is in sporthal ‘De Wil- genring* een lastige opponent. Bo vendien heeft de thuisploeg een zeer goede keepster en had Ro wah niet de beschikking over de geblesseerden Kim van Leeuwen en Elise Demeijer. Toch putte Rowah uit deze zaken zoveel energie, dat ze extra gemotiveerd aan de afworp stond. Na een snelle 1-0 achterstand combineerde Rowah in de eerste helft vlot naar een 1-5 voor sprong bij rust. Ook in het twee de bedrijf ging Rowah op de inge slagen weg verder en maakte kor te metten met de tegenstander. Met goed samenspel en een gede gen verdediging won Rowah met de duidelijke cijfers: 4-13. De Waddinxveense doelpunten wa ren van de hand van: Kim Hof fmans, Kim van Stel en Moniek Hoefnagel. Een verdienstelijk spe lende Marieke van der Steeg kwam enkele keren goed door vanaf de hoek, maar miste dat beetje fortuin om haar actie met een treffer af te ronden. Aanstaande zaterdag staat voor de B-junioren wederom een uit wedstrijd op het programma te gen Atomium (eveneens Rotter dam). Dit belooft een spannend duel te worden. frtsjtWU Je.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 29