NBvP naar Europees Parlement in Brussel Open huis bij Unicef Gebiedscommissie Boskoop-Reeuwijk van start Mensje van Keulen vermaakt Waddinxveners met lezing Adviespraktijk speciaal voor vrouwen Soiree Alliance Francaise De RPF praat over kinderopvang Lezing over ’gezonde arbeid’ VijfWaddinxveense kunstenaressen exposeren Tikfouten Mishandeling en vernieling Aanhouding na agressief gedrag Gevonden Vermist PAGINA 13 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN lach van herkenning door de bi bliotheek. Acryl 120x70 cem. Janny de Rijke. (Expositie Hilton). Will Borst werkt veel met textiel, maar dan vooral de zeer fijne en dunne stoffen. Door de fijne structuren zijn het bijna aquarellen, temeer omdat ze vaak de zijde eerst zelf verft. Haar opleiding in textiele werkvorming volgde zij aan de Werk- schuit in Gouda. Nu volgt zij ook cursus sen gemengde technieken, zodat zij ook op een snellere manier haar expressie kwijt kan. Zij deed al vele malen mee met exposities in gemeenschappelijk verband van onder andere de Kunstkring Wad- De Europarlementariërs hebben sterk het gevoel dat zij in de me dia te weinig positieve aandacht voor hun werk krijgen. Hierdoor wordt naar hun opvatting Europa voor menigeen een ver-van-mijn- bed show. Milieu, politie en justi tie vragen volgens hen om een in ternationale aanpak. Een gemeen schappelijke Europese munt is noodzakelijk om in de toekomst de concurrentie met de dollar en de yen aan te kunnen. De Euro parlementariërs willen vooral de jongeren naar de stembus lokken door begrip te zaaien voor de on misbare functie van Europa in de Openingstijden: maandag t/m donderdag 14.00 - 20.00 uur, vrijdag I 1.30 - 17.30 uur. Inlichtingen over deze expostitie bij de Bloedbank ZWN Rotterdam, tel.010- 4363600 en vragen naar Janny de Rijke. Omdat de lezing was georgani seerd door de vrouwenraad, de afdelingen Waddinxveen en Moerkapelle van de NBvP- Vrouwen van nu en de biblio theek in samenwerking met boekhandel Haasbeek uit Al- phen aan den Rijn, bestond het gehoor van Mensje van Keulen bijna geheel uit vrouwen. Ogen blikkelijk na aanvang van de le zing werd het muisstil. Van Keulen las voor uit haar boekje Van aap tot Z’ waarin het alfabet centraal staat. Iedere letter wordt voor kinderen (en ook volwassenen) tot leven ge bracht door middel van een dier. De ’G’ van Gerda Geit, de ’W van Wijnand Walvis wer den voorgelezen. Vermakelijk, In de pauze ontstond een run op de boeken van Mensje van Keulen. Bijna een half uur lang signeerde de schrijfster haar werken. De Waddinxveense Mennie (Mensje) Schouten: ‘Ik vind dat je heël veel van jezelf terugvindt in wat Mensje van Keulen ver teld. Ze kan het mooi brengen allemaal, het is een boeiende avond: ik ben blij dat ik ben ge gaan. Ik heb een aantal boeken van haar gelezen, maar op zo’n avond gaat het echt leven'. Na de pauze was er ruimte voor vragen. Van Keulen vertel de over het verschil tussen het schrijven van kinderboeken en romans. (‘Misschien is een kin derboek wel een reactie op een zware roman') en haar vriend schap met Maarten ‘t Hart -de schrijver waarover ze een bio grafische roman heeft geschre ven- werd besproken. Van Keu len sloot de avond af met de letter ‘T’ van het alfabet, een ge weldig verhaaltje over Tony Tij ger op z’n plathaags. Het publiek verliet lachend de bibliotheek. WADDINXVEEN - Vijf Waddinxveense kunstenaressen exposeren tot en met 7 januari bij de Bloedbank, in gebouw de Molenwiek, Groningerweg 6 te Gouda. Ze zijn allen lid van de Waddinxveense kunstkring. Hun werk is zeer verschillend en juist daarom is het leuk de verscheide nheid op deze expositie te bekijken. Magg Bosma exposeert met enkele schil derijen in acryl, maar zij werkt ook met olieverf, pastel, aquarel en houtskool. Zij volgt al een aantal jaren lessen bij Jeanne Johns in Alphen a/d Rijn, waar zij constant nieuwe ideeën en technieken opdoet. Magg Bosma deed mee aan tentoonstellin gen in Alphen, Nieuwkoop en Waddinx veen. Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - Na Koos van Zomeren en Joost Zwager man de vorige jaren, maakte af gelopen week de schrijfster Mensje van Keulen haar op wachting in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Swerinlaan in Waddinxveen. Twee uur lang was het publiek door de vrouw met de sympathieke uitstraling geboeid. want Van Keulen heeft de be schrijvingen op rijm gedaan en in dat rijm de betreffende letter zo vaak mogelijk gebruikt. Het alfabet is gepubliceerd in het NRC. In 1972 publiceerde de schrijf ster ‘Bleekers Zomer’, haar de buut. Uit dat boek las ze een stukje voor, evenals uit haar nieuwste roman: ’Olifanten op een web’, haar eerste autobio grafische boek. ‘Ik heb het boek geschreven toen mijn moeder was overleden. Ik weet niet wat ik anders had kunnen doen dan dit boek schrijven. Ik vond dat ik het moest schrijven ondanks dat veel mensen om me heen vonden dat ik het moest laten rusten. Het is heel snel geschre ven, eigenlijk in één ruk’, vertel de Van Keulen. Vervolgens las ze een stukje voor over de ver jaardagen van haar ouders vroe ger. ‘Mijn familie bestond voor een deel uit gereformeerden en voor een deel uit katholieken, misschien herkennen jullie Waddinxveners wel iets van de gesprekken die bij ons in huis al tijd werden gevoerd aan het einde van de avond’. En inder daad brak bij het voorlezen een menten. Aan de hand van prachti ge dia’s geeft Mme Wijnaendts een impressie van dit imposante kasteel en van zijn roemruchte verleden. Ook de schitterende tuinen komen ruimschoots aan bod. Mme Wijnaendts woont al 25 jaar in Parijs, waar zij onder andere werkt als gids en vertaler. WADDINXVEEN - Een winkelier is vorige week dinsdag mishan deld door een klant. Op die mid dag rond 15:15 uur kreeg de poli tie een melding dat er problemen waren in een winkel aan de Kerk- weg-Oost. Ter plaatse bleek een probleem te bestaan over goederen die eer der die dag waren gekocht. De 29-jarige klant uit Waddixveen wordt ervan verdacht de 26-jari- ge eigenaar van de winkel te heb ben mishandeld en tevens een ruit te hebben vernield in de win kel. De klant is aangehouden en zal of een boete moeten betalen, of zich bij de rechter moeten ver antwoorden. van 1999 de eerste planideeën aan de streek te presenteren. Na een inspraakperiode zal het plan dan worden aangeboden aan GS. Vervolgens zal één van de alterna tieven worden uitgewerkt tot een WADDINXVEEN - Tal van leden van de afdeling Waddinxveen van de NBvP-Vrouwen van nu kijken met genoegen terug op het be zoek dat zij vorige week woens dag brachten aan het Europees parlement (EP) in Brussel. De tot de laatste plaats bezette bus vertrok in alle vroegte vanaf het centraal station in Waddinx veen. Om half elf was het reisdoel bereikt en stond in het restaurant de koffie klaar. ‘De ontvangst was bijzonder correct en vriéndelijk', zegt voorzitter Helgard de Nie. ‘Iedereen gaf zich echt moeite ons zoveel mogelijk informatie te geven en ons het gevoel te geven dat we echt welkom waren. Ons bezoek hield direct verband met de verkiezingen op 10 juni 1999, want de Europarlementariërs wil len natuurlijk zoveel mogelijk mensen naar de stembus krijgen.' De vrouwen bezochten het EP parlement op uitnodiging van het lid Larive (WD), die economi sche en monetaire belangen be hartigt en aan haar laatste termijn bezig is. Voorlichter Jan van der Laan gaf de eerste uitleg over het reilen en zeilen van deze Europe se organisatie. Het EP heeft drie werkplekken: drie weken per maand Brussel, waar de vergade ringen worden voorbereid en waar de fracties bijeen komen. In de historische stad Strassburg wordt elke maand een week ver- Drs. Maja Jeffkins van ReWin, het instituut voor persoonlijke groei en succes, geeft vrouwen in privé gesprekken praktische handrei kingen waarmee zij onmiddelijk aan de slag kunnen. Maja: ‘Als vrouw kun je tijdelijk bepaalde vragen en onzekerheden hebben die je in alle rust met een deskun dige wilt bespreken om weer ver der te kunnen. Dit hoeft niet zo lang te duren of ingewikkeld te zijn. Ik werk heel praktisch en vanuit het heden*. Vrouwen die persoonlijke ge sprekken hebben gehad zijn zeer enthousiast over de resultaten. Zij voelen zich energieker, schui ven allerlei zaken niet meer voor zich uit, hun zelfvertrouwen groeit en zij kunnen weer genie ten. Kortom: zij zitten weer een stuk lekkerder in hun vel. Meer informatie: Maja Jeffkins, tel. 010-2340963. De lezing wordt in het Frans ge geven. Entree: leden/cursisten gratis, op vertoon van carte na tionale; introducé(e)s: 10,-. WADDINXVEEN - Op de na jaarsvergadering van de RPF Waddinxveen, die vorige week gehouden werd, sprak het ge meenteraadslid Bart van der Roest over het werk in de ge meenteraad. De RPF Waddinxveen neemt deel aan de PCW. Wat dat betreft is er bij het werk in de gemeente raad sprake van twee invalshoe ken, die over het algemeen met elkaar sporen. De ene invalshoek is het Model Gemeenteprogram van de RPF, terwijl de andere in valshoek het programma van de PCW is. Ondanks alle ellende en honger is er hoop. UNICEF werkt vanuit deze hoop en deze overtuiging. Het kinderfond discrimineert niet op grond van ras, geloof, wetge ving of politieke overtuiging. Men kan hieraan zijn of haar bijdrage leveren. Door het kopen van kaarten of geschenkartikelen helpt men UNICEF de rechten van de kinderen te beschermen en geeft hen kansen die ze zo hard nodig hebben. WADDINXVEEN - Op dinsdag 3 november is in het begin van de avond een 50-jarige vrouw uit Gouda aangehouden. Zij verbleef enige tijd in een hotel in Wad dinxveen, maar betaalde niet haar rekening. Toen de kamer door een andere gast gereserveerd was onstonden problemen. De vrouw wilde de kamer niet verlaten. Toen de politie ter plaatse kwam op gericht in het tweede kwartaal en haar spullen hielp verplaatsen, werd de vrouw agressief en sloeg een politieman. Daarop is de vrouw aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. In de loop van de avond is de vrouw weer vrij gelaten. Aan de hand van het onderwerp ’kinderopvang’ werd een toelich- Kinderopvang, ting gegeven op de problematiek waar een raadslid mee te maken heeft. Het RPF-standpunt is dat ouders in principe zelf verantwoordelijk zijn voor de organisatie en finan ciering van de kinderopvang. Dit geldt met name als er vanuit het oogpunt van Welzijn wordt gere deneerd. Er is echter ook een in valshoek dat er vanuit Sociale Voorzieningen mogelijkheden ge- Op de foto ontbreekt Janny de Rijke. Van links naar rechts: Will Borst, Joke Dijk huizen, Maag Bosma, vooraan zittend: Ans Wekking. WADDINXVEEN - In Waddinx veen houdt UNICEF, het kinder fonds van de Verenigde Naties, dagelijks open huis van maandag 16 november tot en met vrijdag 20 november van 9:30 tot I 1:30 en van 13:30 tot 15:00 voor de verkoop van kaarten en andere artikelen. Aan de OPEN HUIS-week nemen deel: mevr. J. Zevenbergen, D. van Schagenplantsoen 3, tel. 610335., mevr. I. Alma, Machtel- derf 18, tel.61 1580, mevr. M. Ba- rendsen, Heuvelhof 24, tel. 614841 en mevr. T ter Maten, de WADDINXVEEN - Alliance Francaise Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer, houdt op don derdag 19 november een soiree in het Stedelijk College Zoeter meer, locatie Petrus, aan de Dr.J.W. Paltelaan I, aanvang 20.15 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Het thema is Le Cha teau de Versailles en zijn bewo ners door Mme C. Wijnaendts- Wackie Eysten. Le Chateau de Versailles is één van Frankrijks beroemdste monu- definitief plan en opgenomen worden in de plannen van de her inrichtingen Boskoop en Reeuw- ijk. De volgende personen hebben WADDINXVEEN - De afdeling van de Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie, de WLTO ‘Zuidplas en Omstreken* vindt haar leden in onder andere Zoe termeer, Benthuizen, Hazers- woude, Gelderswoude, Boskoop, Waddinxveen, Zevenhuizen, Moerkapelle en Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het bestuur van deze afde ling heeft een medewerker van Stigas uit Gouda, Mevr. M. van Zuijlen, bereid gevonden een in leiding te houden over de nieuwe Arbowet onder de titel: ‘Gezon de arbeid, goed voor U‘. De wet stelt allerlei nieuwe eisen wereld en de vele roblemen die een Europese aanpak vragen. Het parlementslid Bertens (D66) legde in zijn toespraak de nadruk op de gezamenlijke buitenlandse politiek van de lidstaten. Hij schetste de ontwikkelingen na de eenwording van Duitsland in 1989. Een hoogtepunt was het bijwonen van een deel van de vergadering van het Europees parlement op de tribune van de grote zaal. De drie politieke stromingen van alle landen zitten hier bij elkaar. Gast vrouw Larive legde de nadruk op de vele zaken die het EP in het be lang van vrouwen voor elkaar heeft gekregen. Zij noemde gelijk loon voor gelijk werk en flexibele werktijden. Ook het Hof van Jus titie achtte zij van essentieel be lang voor vrouwen. ‘Haal mini maal uw buurvrouw over de heg om volgend jaar te gaan stem men', vroeg Jessica Larive. Het bezoek aan het EP werd door de Waddinxveense vrouwen be sloten met een smakelijke lunch in het restaurant van het parle ment. De Waddinxveense vrou wen hebben een interessante dag gehad. ‘Je hoort op zo’n dag toch weer allerlei dingen, waarvan je eigenlijk geen idee had', vindt Hel gard de Nie. ‘We hebben boven dien nogal wat documentatie mee gekregen, dus iedereen kan thuis alles nog eens rustig nalezen.1 wen worden gesteld waaraan zij graag allemaal willen voldoen. Privé, in de omgang met partner en kinderen, en op het werk wordt er dikwijls veel van hun ge vraagd. Vrouwen hebben de nei ging om alles zo goed mogelijk te willen doen waardoor zij regel matig zichzelf voorbij lopen. Genestelaan 8, tel. 615644. UNICEF is opgericht in 1946 om op grote schaal noodhulp te ver lenen aan kinderen die als gevolg van de tweede wereldoorlog in moeilijke omstandigheden ver keerden. Het kinderfonds heeft deze missie uitgebreid naar miljoenen kinde ren in ontwikkelingslanden. In meer dan 160 landen zijn eenvou dige en doeltreffende projecten opgestart die door UNICEF wor den begeleid. Projecten die hel pen het leven van kinderen te verbeteren. gadert. Luxemburg, de zetel van de ambtenaren, krijgt in EP-ver- band de minste publiciteit. Het EP heeft 626 leden, van wie 31 (vijf procent) uit Nederland af komstig zijn. De tweede inleider was de num mer elf op de kandidatenlijst, W. Russchen (WD). Deze jonge Fries is direct in het EP gekomen. Hij zette uiteen hoe het EP werkt en gaf ook uitleg over het ge bouw. 'Ondanks de soms moeilij ke samenwerking is er met de éénwording van de vijftien deel nemende landen al veel bereikt' vond Russchen. ‘Toch weten de meeste mensen niet wat er in Brussel gebeurt en dat houdt in, dat wij moeilijk uit de negatieve spiraal komen.' GOUDA - Gouda heeft een Ad viespraktijk speciaal voor vrou wen waar vrouwen terecht kun nen met allerlei vragen op het ge bied van werk, relaties, gezondheid, de opvoeding van kinderen, omgaan met stress, irri taties en conflicten. Andere on derwerpen die er besproken worden zijn onder andere het in delen van tijd, op een prettige ma nier voor jezelf opkomen en het herwinnen van zelfvertrouwen. De adviespraktijk speciaal voor vrouwen is opgericht omdat er volgens de oprichters tegen woordig heel wat eisen aan vrou- De Gebiedscommissie (GBC) be staat uit vertegenwoordigers uit diverse instanties en geledingen uit het gebied Boskoop-Reeuwijk. De GBC is ingesteld als advies commissie voor Gedeputeerde zitting in de GBC: Mevr.L.E. Stol- ker-Nanninga, onafhankelijk voorzitter, Dhr.l.A.M. ten Haag- en, namens de gemeente Bo skoop, Dhr.J.R.Andel, namens de landinrichtingscommissie Reeuw- ijk, Dhr.Th.Van de Gazelle, na mens Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland, Dhr.J.H.M.Kroft, namens de WLTO-veehouderij, Dhr.B.J.G.Schuttenbeld, namens de Kamer van Koophandel en Fa brieken Rijnland, Dhr.S.Monster, namens de provincie Zuid-Hol- land, Dhr.J.Polkerman, namens de Dienst Landelijk Gebied (secreta ris). Het correspondentieadres is: Dienst Landelijk Gebied, postbus 3010, 2270 JB Voorburg, tel. 070- 3371214. WADDINXVEEN - De Gebiedscommissie Boskoop-Reeuwijk (GBC) is eind oktober voor de eerste keer bijeengekomen. De GBC is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland inge steld om een gebiedsdekkend infrastructuurplan te maken voor de regio Boskoop-Reeuwijk. De eerste vergadering stond met name in het teken van het maken van afspraken over de activiteiten die de komende tijd zullen worden uitge voerd. Gevonden: 27-10: Kater kl. cypers wit, halsbantje met bel (omgeving Boskoop). 27-10: Poes: kl. schildpad (om geving Waddinxveen). 30-10: Kater: kl. rood/wit (omgeving Zevenhuizen). 27-10: Hond: Rotweiler met prikband, reu (omgeving Ze venhuizen). Vermist: Hond: Jack Russel, kl. wit, bruine vlek rond oog, roep naam Toby (omgeving Zuid plas Waddinxveen). aan de ondernemer ten aanzien van de bedrijfshulpverlening. Het niet-nakomen van deze eisen zal in de nabije toekomst wel niet on gestraft blijven. Vandaar dat het plaatselijke WLTO-bestuur dit ‘hete hangijzer' als onderwerp voor een informatie-avond heeft uitgekozen. Deze avond zal wor den gehouden op dinsdag 17 no vember 1998 in Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle (Raad huislaan). Aanvang: 20.00 uur. Belangstellenden, ook al zijn ze geen lid van bovengenoemde or ganisatie, zijn op deze avond van harte welkom. WADDINXVEEN - Door een fout van onze kant zijn in de brief van J. Tofield vorige week (‘Lezers Schrijven’) he laas enkele tikfouten ge maakt. Ook stond er in plaats van ‘reguliere’ 'religieuze'. Onze excuses hiervoor. De redactie. boden moeten worden aan bij voorbeeld bijstandouders en een oudergezinnen. De RPF is van mening dat deze categorie vooral geholpen kan worden door mid del van een doeluitkering. De laatste tijd speelt een geheel ander aspect, namelijk de 'buiten schoolse opvang’. Ook hiervan vindt de RPF dat de verantwoordelijkheid primair bij de ouders ligt. Vanuit de Rijks overheid worden de gemeenten echter stimuleringsmaatregelen geboden die fors worden gesubsi dieerd. Bij deze regeling wordt onder meer een relatie gelegd met integraal jeugdbeleid en/of onderwijsachterstandenbeleid. sociaal-cultureel werk en onderwijs worden ge makshalve aan elkaar gekoppeld. Gemeenten hoeven geen gebruik te maken van de subsidie. Het be drag moet dan echter terug wor den gestort aan het Rijk. Vanuit het oogpunt van de werkgelegen heid is het natuurlijk erg aantrek kelijk om er wel gebruik van te maken. Of dat echter verstandig is blijft vooralsnog een onbeant woorde vraag. Immers, aan wie vertrouwen de ouders hun kinde ren toe? Wat dat betreft ligt er naar alle waarschijnlijkheid een kans voor levensbeschouwelijke instellingen. De Christelijke peu terspeelzaal 'De Grote Beer’ zou bijvoorbeeld kunnen overwegen de werkzaamheden uit te brei den. De RPF zal de ontwikkelingen met betrekking tot dit onderwerp nauwlettend en kritisch volgen. Dit vanuit de opvatting dat de verantwoordelijkheid voor de op voeding van kinderen niet simpel weg uitbesteed kan en mag wor den. Ouders zijn en blijven ver antwoordelijk, tenzij er sprake is van bijzondere situaties. Bijstand ouders bijvoorbeeld, die er voor kiezen weer aan het arbeidspro ces deel te nemen, moeten hun kinderen op een goede manier opgevangen weten. Mensje van Keulen boeit haar luisteraars tijdens een lezing in de bibliotheek. (Foto: Sjaok Noteboom). dinxveen. Joke Dijkhuizen toont op deze expositie een serie aquarellen met stillevens, land schappen en bloemen als onder werp. Zij werkt de laatste jaren ook met acryl, maar dan met portret en model als onder werp. Tien jaar geleden begon zij aan een opleiding tekenen en kunstgeschiedenis bij het vol wassenenonderwijs, daarna nog een jaar bij de Werkschuit in Gouda. Joke Dijkhuizen staat veel op kunstmarkten in Oegst- geest, Spaarndam en Gorin- chem en exposeert regelmatig in restaurants, bibliotheken en ziekenhuizen. Aquarellen van seizoensbloemen hangen het gehele jaar door bij bloemsier- kunst Wim Mia Rip in Wad dinxveen. Janny de Rijke laat op deze ten toonstelling een kamerscherm zien, uitge voerd in olieverf met het Zuid-Amerikaanse carnaval als onderwerp. Zij maakt verder schilderijen en tekeningen in pastel en acryl en de laatste tijd ook monoprints. Janny de Rijke volgde cursussen bij de Vrij Academie in Rotterdam en Expressie ’70 in Alphen aan den Rijn en exposeert vanaf 1985 veel vuldig zowel solo als in groepsverband. Ook exposeert zij momenteel bij de Hilton Art Gallery in Rotterdam. Ans Wekking toont bij de Bloedbank een vijftal acrylschilderijen. Zij volgde verschil lende cursussen, waaronder portret- en modeltekenen bij de Academie in Rotter dam. In 1989 kwam zij terecht bij Trix Swartjens, docente aan de Vrije academie in Den Haag, bij wie zij een verdere ontwikke ling doormaakte. Schilderijen van Ans Wek king hebben vaak een mysterieus karakter en zullen voor een ieder telkens weer een ander gevoel oproepen. Zij exposeerde on der andere bij het gemeentehuis te Stolwijk, Het Provinciehuis in Den Haag, centra in de gezondheidszorg, bibliotheken, restaurants en het Congrescentrum in Noordwijker- houL .j,- .x.j,, mc uuu- gemeente Waddinxveen, I we. Het moet een plan zijn wat Dhr.B.C.M.Borsboom, namens de duurzame oplossingen biedt voor gemeente Bodegraven, Dhr.S. de Heij, namens de gemeente Reeuwijk, Dhr.W.D.S. van der Veen Meerstadt, namens de ge meente Alphen a/d Rijn, Dhr.J.Koetsier, namens het Wa terschap de Gouwelanden, Dhr.A.Abbema, namens de Na tuur- en Milieu-organisaties, Dhr.J.Brand, namens het platform Boskoop, Dhr.F.Jonkman, namens Staten (GS) van Zuid-Holland. De GBC zal een infrastructuur plan ontwikkelen voor het gebied dat globaal wordt begrensd door skoop, Dhr.J.Neele, namens de de Al 2, de Oude Rijn en de Gou- I we. Het moet een plan zijn wat J de verkeersafwikkeling in het ge- I bied. Uitgangspunt hierbij is dat de woonkernen in het gebied 1 worden ontlast en de verkeers veiligheid wordt verbeterd. Bo vendien moet het plan worden voorzien van een compensatie- plan voor natuur en milieu en moeten de milieu-effecten van de plannen worden weergegeven. De GBC moet ook aangeven hoe de landinrichtingscommissie Bo- het plan gefinancierd wordt. Het plan moet kunnen rekenen op brede steun uit het gebied. De GBC zal het definitieve plan aanbieden aan GS. Behalve het maken van een infrastructuurplan heeft de GBC ook andere taken: zorgen voor afstemming en sa- i menhang in de te ontwikkelen ecologische zone tussen de Toe- gangswetering en de Al I en in de herinrichting Reeuwijk; voorstel len doen over een netwerk van fietspaden. De GBC gaat zich in eerste in stantie richten op het inventarise ren van de randvoorwaarden die de betrokken partijen stellen ten aanzien van een gebiedsdekkend infrastructuurplan. Hiebij komen onder andere de mogelijke aan- sluitpunten op het externe we gennet aan de orde. De GBC zal op basis van deze randvoorwaar den een aantal ontsluitingsroutes ontwikkelen en presenteren in een de vorm van een Vooront- werpplan met alternatieven. Van de alternatieven zullen de milieu effecten worden bepaald. Daarin wordt ook aangegeven hoe men de ecologische verbindingszone en het fietspadennetwerk denkt te ontwikkelen. De planning is er

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13