Be Fair wint van CION •WRT Bijna honderd schakers op jeugdschaaktoernooi Krv|B|C I Heren Gouwestaete komen tekort Waddinxvener loopt New York Marathon Flyers heren ontmoeten koploper Den Helder Opbrengst zesde bridgedag ƒ2000 RTW-radio bij Flyers-Den Helder Wedstrijdlijst schakers blijft stabiel 7 Finalewedstrijd jonge hengelaars Dames Data Spannende competitie sjoelers 7 takken van sport. Goede arbeidsvoorwaarden. Inlichtingen (0348) 42 52 04 Schrijf naar directie Go Sport, Wijdstraat 7-9, 3421 AJ Oudewater. FILIAALHOUDER OF VERKOOPMEDEWERKER M/v voor onze sportzaak in Boskoop. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Audio I Telecom WLHI Ben je sportief, kun je goed met mensen om gaan en zelfstandig werken, dan hebben wij een leuke baan voor jou als Sterk vertegenwoordigd in vele /w Al •41 PAGINA 27 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Geconcentreerd spelen de jeugdigde deelnemers hun potje schaak. 4, sJ I Rijnstraat 50, Woerden, (0348) 42 52 04/Dorpsstraat 10, Boskoop, (0172) 21 69 99 Vinkenlaan 4, Bilthoven, (030) 228 83 55/Wijdstraat 7/9, Oudewater, (0348) 56 13 84 WADDINXVEEN - In de afgelo- Halverwege de helft van de be zoekers kon hij de uitgelopen doelman passeren en vanuit een nagenoeg onmogelijke hoek, bijna vanaf de zijlijn, wist hij het doel te treffen. Kennelijk was een van de spelers van CION het hiermede niet eens en liet dat duidelijk in Hennink speelden in de 6e ronde tegen el kaar. Bij winst zou Erik Hugo voorbij stre ven. De greep naar de eerste plaats werd door Hugo gedecideerd afgeslagen en nes telde zich souverein aan kop. Sander Her tog uit Moerkapelle won van WSV-er Re nard van Vliet en vond in de laatste ronde Diederik Royers uit Veenendaal op zijn pad. Diederik had van Erik Hennink verlo ren, maar was zich aan het herstellen. San der hield de gang van zaken nauwlettend in de gaten en gaf Diederik geen enkele kans door te breken zodat de partij in even wicht bleef. Hugo mocht van vice- voorzit ter Albert Prins de eerste prijs in ont vangst nemen. Sander Hertog maakte het succes voor Moerkapelle kompleet met de tweede plaats. Diederik Royers ontving de derde beker. De overige WSV-ers Ryan den Drijver en Rick van Sandijk lieten de strijd voor de eerste plaatsen voor wat het was en speel den in eigen tempo een prachtig toernooi. De ronden in de B- en C-categorie duur den steeds I uur. De D-categorie (tot 12 jaar) was het popu lairst bij de deelnemers. Liefst 40 spelers mocht arbiter Leo van de Haven in goede banen leiden. Er werd op gelet dat alle spe lers 9 ronden speelden in een tempo van 20 min per persoon. Tjerk van Blokland uit Zaandam heeft het in Waddinxveen uitstekend naar zón zin. Vorig jaar al wist hij de eerste plaats in de E-groep te behalen en besloot voor dit toernooi in de D-groep mee te spelen. Dat hij nu weer voor een huzarenstukje wist te zorgen kwam voor de insiders toch als een verrassing. Met gedegen en slim spel wist hij keer op keer zijn tegenstan ders in het nauw te drijven en de partijen voor zich op te eisen. Spannend werd het tegen streekgenoot Enrico Blees uit Mid- den-Beemster. Na vijf ronden hadden ze de concurentie plat en stonden samen met 100 score aan kop. Het resultaat uit het onderlinge treffen zou het verdere verloop van het toernooi gaan bepalen. Tjerk won de partij en had daarna alleen zichzelf nog als tegenstander voor de toernooioverwin- ning. In zijn partij tegen Anne Goverde uit Rotterdam kwam Tjerk eerst wat moeilij- ker te staan,-maar wist op tijd orde op za- treden tegen Flevo I in Nijkerk. Flevo is de ver rassing van de competitie en is te vinden in het bovenste gedeelte van de ranglijst, terwijl Gou westaete nog steeds zoekende is naar de juiste vorm. Gouwestaete opende ronduit slecht. De ploeg was geen schim van de ploeg die vorige week bijna voor een sensatie zorgde door nipt te verliezen van PSV. In de eerste periode was het alleen Remko Overdam, die tot scoren kon koiYien, terwijl Flevo er vijf in wist te gooien. Ook in de tweede periode trokken de heren aan het kortste eind en was het Flevo dat zon der zorgen uitliep naar een 11-3 voorsprong. Niek de Leeuw en Remko Overdam redden in deze periode de ’eer’ met een tweetal tegen doelpunten. Na twee perioden was de wed strijd gespeeld. De Gouwestaeteheren hadden zonder verklaarbare redenen een duidelijke off day en wisten dat ze alleen nog konden trach ten de schade beperkt te houden. In de derde periode konden de heren toch nog wat terug doen middels een hattrick van Jaco de Jong en een fraaie goal van Michel Jongejan werd de stand 14-7. In de laatste periode kregen de he ren ook nog volop kansen, maar wisten deze maar mondjesmaat te benutten. Jaco de Jong (2 keer) en Marcel Ribbens mochten de eindstand bepalen op 20-10. De heren van Gouwestaete mogen aanstaande zaterdag wel uit een ander vaatje tappen tegen Alliance, anders blijven de heren zich handhaven in de gevarenzone van de eerste klasse. dinxveen en begint om 20.00 uur. De extra uitzending van de RTW vangt aan om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De RTW is te beluisteren op 105.8 MHz (ether) en 93.1 MHz (Waddinxveense kabel). Dankzij de medewerking van de vrijwilligers van het Zuidhonk was het een zeer geslaagde dag. De opbrengst van deze bridgedag bedraagt ruim 2.000,—. Uitslag niet-rookzaal Het was de eerste keer dat Mar tin Kijkuit naar de Verenigde Sta ten vloog om aan een marathon mee te doen. Sterker nog, hij be gon pas dit jaar met lopen. ‘Het is eigenlijk begonnen als geintje. We hebben de marathon met vijf col lega’s gelopen. Het idee is op het werk onstaan. Vijf van ons wilden het graag eens meemaken. We zijn in januari begonnen met trai nen. We hebben aan verschillen de marathons en halve marathons meegedaan als training en uitein delijk zijn we dus naar New York gegaan'. Volgend jaar weer? ‘Als we nog een keer gesponsord worden ze ker, want het was een fantasti sche ervaring'. WADDINXVEEN - Flyers heren I is tot nu toe succesvol in het bekertoernooi. De basketballers uit Waddinxveen zijn er in ge slaagd zich te plaatsen bij de laat ste zestien. Na een tweede plaats in de voorronde via poulewed- strijden werd eerste divisieploeg Hoofddorp met 69-68 verslagen. Daarna kreeg Flyers Arnhemia eer ste divisieploeg werd uitgescha keld en wel met 69-62. Met span ning werd uitgekeken naar de lo ting. Tot grote vreugde bleek de met kortinjeu tot ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Heren 2 verloor in Haarlem kansloos met 10-3 van Rapido’82 3. Dames 2 moest in Haarlem aantreden tegen NVA/HHC I en ging nipt ten onder met 7-6. Adspiranten jongens A van Gouwestaete won met 14-7 van De Kempvis A. -WADDINXVEEN - Waddinxve ner Martin Kijkuit (31) heeft op zondag I november de Marathon van New York in de Verenigde Staten gelopen. Hij liep de 42,2 ki lometer in 4 uur, 7 minuten en 30 seconden. ‘Op zich best wel ok‘, reageert hij bij thuiskomst in Waddinxveen. ‘Ik was bij de eerste 13.000 terwijl er 33.000 mensen meeliepen. Het ging eigenlijk wel goed. Het weer was uitstekend, zo’n 14 graden en zonnig. Het parcour was, met vier bruggen, best pittig. De finish in Central Park was geweldig. De New York Marathon is de leukste en de mooiste marathon om te lopen. Het publiek is geweldig en thousiast1. UHJD GOEDKOPER I Mochten de Waddinxveense Fly ers donderdag dit duel tegen landskampioen Den Helder win nen, dan bereiken ze de kwartfi nales. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal De Duikelaar in Wad- onderlinge wa ren. Ze speelden hun wedstrijd uitstekend: met vijf gewonnen partijen en drie gelijke spelen staan ze nu bijna aan de top van hun afdeling. Voor een opvallend moment zorgde Laurens Ellers aan het vierde bord. Met een lich te materiaalachterstand viel hij de zwarte koning lastig door een paar schaakjes. Op de laatste zet voor de tijdcontrole verliet deze koning de onderste rij, waarna de uurwerken zorgvuldig gecontro leerd werden en weer aangezet. Op de eerste zet na de tijdcon trole gaf Laurens mat. Hans Verkerk Keukens Den Hel der is samen met EBBC Den Bosch de top van het Nederland se basketbal. In eerste instantie bleek dat Flyers een uitwedstrijd had geloot, maar met de volle medewerking van HVK Den Hel der werd de wedstrijd omgezet in een thuiswedstrijd voor Flyers. Dit gaat gebeuren in de Duikelaar op donderdag 12 november om 20.00 uur. Inmiddels won Léon Willemen voor de beker volgens de ver wachting van Verwaal en Stam ook enigszins volgens de ver wachting voor de beker van Ma rio Moerland. De langste partij van de avond was een kwalitatief goed spel tussen Arie Kardol en Barthold Jansen, waarin het even wicht nooit helemaal doorbroken werd. Hans van Woudenberg le verde in het voordeel van Her man Smitskamp een stuk in. Bi- niam David wist geen verweer te organiseren tegen een aanval van Wim Hennink op de open g-lijn en de halfopen h-lijn. Jaap Smit was, in strijd met zijn gewoonte, het eerst klaar: binnen twaalf zet ten in hopeloze stelling een dame verloren tegen Ton Kuiper. Jas per van Oort won na harde strijd een dame-eindspel tegen H.E. van Offeren. Aan de top staan de vol gende acht spelers: Willemen, Jansen, Smitskamp, Van Wouden berg, Kardol, R.Dannis, W.Hen- nink, L.van der Haven. Waddinxveense doelman te pas seren. Dat de stand niet gelijk werd is mede veroorzaakt door de arbiter. Nadat hij CION een vrije trap, net buiten het straf- en hieruit werd gescoord, keurde hij dit doelpunt af. Naar zijn menig was er door een van de aanvallers een fout in de muur begaan. Be j nu een aantal mogelijk heden om de wedstrijd definitief te beslissen, maar een aantal goe de kansen werd niet benut. Wel scoorde Ihmad Saouny kort voor afloop de beslissende treffer door met een lob over de doelman, de winst voor de gastheren veilig te stellen. Wanneer het weer en de KNVB het toestaan moet Be Fair aanstaande zaterdag in Zegveld uitkomen tegen Siveo. Ondanks de lage klassering van de Zegvel- ders zal Be Fair er toch alles aan moeten doen om geen punten te verspelen en zodoende een bete re klassering op de ranglijst te krijgen. van Data General-VCN aan kop in de eerste divisie. Afgelopen za terdag moest het de strijd aanbin den tegen Rijswijk, dat weliswaar nog maar I wedstrijdpunt had, maar deze wel ontfutseld had aan medekoploper Orion uit Doetin- chem. Het was dus oppassen ge blazen in het volle Swanla in Ze venhuizen, temeer omdat de equipe van coach van Yperen nog steeds niet in goede vorm ver keerde. Rijswijk startte geconcen treerd met goed geplaatste servi ces en bij een 6-8 achterstand bracht van Yperen de wissels Jan- neke de Butter en Ruth Minder- houd in voor versterking van pass. Data General kreeg wat meer grip op het spel en won de eerste set met 15-12. In de tweede set nam Data Ge neral een flinke voorsprong, me de dankzij goede servicedruk en werd het 15-13. Na een aanvan kelijke 0-3 achterstand door pas- sfouten pakte Data General toch de derde set met 15-6 en was de deze wedstrijd een winnaar zou opleveren. En als dat dan toch zou gebeuren waren het de be zoekers die daar de meeste aan spraak op mogen maken. Zij wa ren het immers, die twee keer de paal, buiten bereik van de doel man van Be Fair, Arjan van Erk, konden treffen. Na de hervatting kwam er een veel agressiever Be Fair binnen de lijnen en dit had dan ook na 6 mi nuten succes, toen Wim van der Starre het doel wist te treffen. Hierna ontwikkelde zich een ge lijk opgaande wedstrijd waarin de betere kansen nu voor de gasthe ren waren. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van opnieuw Wim van der Starre. Hij reageerde uiterst attent op ZEVENHUIZEN - Na vier achter eenvolgende gewonnen wedstrij- woord blijken. De scheidsrechter den gaat het damesvolleybalteam trok hierop de rode kaart en daardoor moesten de gasten met tien man verder. Dit was echter geen belemmering voor de Vlaar- dingers, wan zij wisten nu wel de Martin Kijkuit net na de finish van de New York Marathon in Central Park. (Foto: Martin Kijkuit). zijn. Momenteel koploper in de eredivisie en ook op Europees ni veau nog in de strijd voor een plaats bij de laatste acht. een lange bal uit de verdediging. GcnCTSl nog steeds ongeslagen Groep I I. Dms. de Jong en Vink 59,10% 2. Dms. Hendriks en Jongbloed: 58,89 3. Dms. Van Leeuwen en Ver- woerd: 57,71 Groep 2 IEp. Franken: 57,29 2. Hrn. Dejong en Van Leeuwen: 56,60 3. Hrn. Klijn en Swart: 55,56 Groep 3 I. Ep. Christoffels: 55,14% 2. Dms. Heemskerk en Janssens: 49.65 3. Mevr. Luitjes en Hr. Ten Brink 45,83 Uitslag rookzaal Groep 1:1. Ep. Van Zijl: 61,55% 2. Mw. Olieman en Hr. Hart: 59,17% 3. Mw. Vermeij en Hr. Persoon: 54,34 Groep 2:1. Dms. Groenendijk en Verweij: 55,55 2. Dms. Doeve en Fels: 52,18 3. Ep. Van Delft: 51,04% nen en de - gedeelde - koppositie hernomen. Komende zaterdag gaat het spannen in de uitwed strijd tegen het sterke en gerouti neerde Abcoude dat zich dit sei zoen versterkt heeft met twee eredivisiespeelsters van AMVJ. Hoewel coach Willemjan van Yperen tevreden was over de stij gende. lijn, zitten er volgens hem nog teveel zwakke momenten in het spel van enkele speelsters. Vooral een kwestie van concen tratie, want techniek en conditie hebben de speelsters volgens hem voldoende in huis. WADDINXVEEN - De zesde Waddinxveense bridgedag werd afgelopen zaterdag gehouden in het Zuidhonk. De dag was, even als vorig jaar, georganiseerd door de activiteitencommissie van de Stichting tot behoud van de St. Victorkerk. Van 9.30 uur tot 16.30 uur stre den 52 paren in twee zalen (één zaal, waar beperkt roken was toe gestaan en één zaal, waarin niet gerookt werd) van het Zuidhonk om de eerste plaatsen. De prijzen waren geschonken door bedrij ven en particulieren uit Waddinx veen en omgeving. Dit gold ook voor de hartige hapjes en het broodbeleg. WADDINXVEEN - De competi tie van de Waddinxveense sjoe lers is enorm spannend. Wim Slingerland jr. scoorde bij afwezig heid van Kersbergen en van Ge- meren het hoogst en verstevigde hierdoor zijn positie in het alge meen klassement. Ook Cees Kui pers komt na een lange afwezig heid weer helemaal terug. In de B-klasse staan Valenkamp, van Leeuwen, van Gils en van Drunen allemaal in de top on danks hun afwisselende score. De C-klasse kent in spelers als Brou wer, Olie en Faas sjoelers die als vierde wedstrijdoverwinning bin- ze zo door gaan voor promotie in aanmerking komen. Sjaan Faay moet oppassen voor degradatie. De D-klasse wordt aangevoerd door Warmelink met op de voet gevolgd door Cor Kersbergen die ook een woordje mee zal gaan spreken in deze competitie. Mi randa van Beek sluit als laatste de rij. De stand ziet er als volgt uit: Klas se A: IJan Kersbergen 139.700, 2. Dick Dros 138.733, 3. Andre van Gemeren 137.533. Klasse B: I. Tine Valenkamp 129.933, 2. Peter van Leeuwen 129.725, 3. Pascal van Gils 129.625. Klasse C: IB. Brouwer I 19.800, 2. Jan Olie I 19.525, 3. Adrie Faas I 19.400. Klasse D:. I. A.L. Warmelink en Cor Kersbergen eveneens 108.875 en 3. Gert Kersbergen 106.133. WADDINXVEEN - Aan het 20e jeugd schaaktoernooi dat afgelopen zaterdag in het Anne Frankcentrum (Jan van Bijnen- pad) werd gehouden namen deze keer 96 jeugdspelers deel. HEt toernooi was geor ganiseerd door schaavereniging WSV. De spelers werden verdeeld over vier leef tijdscategorieën. Aan de eerste in iedere groep werd een beker uitgereikt; alle spe lers ontvingen een herinneringsvaantje. Iets over tienen gaf organisator Wim vd Hoek het startsein voor het jaarlijkse Open Jeugdkampioenschap. In alle catego rieën was dit jaar een ruime bezetting. Uit alle delen van het land waren deelnemers afkomstig om in Waddinxveen een span nend toernooi te gaan spelen. In de B-categorie (tot 16 jaar) werd de strijd om de eerste plaats voornamelijk ge voerd door Arjan Hennink uit Waddinx veen en Jesse van Elteren uit Moerkapelle. Omdat ze al vrij snel afstand hadden geno men op de rest van de 12 deelnemers in de groep, dienden ze in de derde ronde te gen elkaar uit te komen. Na een spannend gevecht waarbij Arjan een lichtelijk voor deel op Jesse uiteindelijk toch niet kon verzilveren werd remise gegeven. Zeven huizenaar Aart-Jan van Vliet verzuimde op hetzelfde moment het roer in handen te nemen door gelijk te spelen tegen Bas Ju bels uit Utrecht. Na deze derde ronde was het dringen in de top. Wedstrijdleider Evert Hildebrand koppelde Aart-Jan aan Jesse en Arjan mocht het opnemen tegen Bas. Zowel Jesse als Arjan brachten hun partij tot een goed einde en wonnen. Ook in het verdere verloop maakten zij geen fouten meer en wisten langzamerhand een grote voorsprong op de rest van het veld uit te bouwen. Door een hoger weer- standspunten getal werd de eerste prijs aan Jesse uitgereikt Bas Jubels werd als best of de rest derde. WSV-er Moshe van Tilburg kon zich in dit geweld ternauwer nood staande houden en finishte als tiende. Jeugdleider Hans van Woudenberg had de zorg over de C-categorie (tot 14 jaar) op zich genomen. In deze groep werden ook 7 ronden afgewerkt; alleen deden hier 21 spelers mee. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de strijd hier tussen de jongere broertjes van Arjan en Jesse de beslissing zou gaan geven. Hugo van Elteren en Erik ken te stellen. In de laatste ronde tegen Adriaan van Es uit Capelle accepteerde hij in gewonnen stelling remise, toen Enrico nog bezig was Rotterdammer Kenneth vd Veere van zich af te houden. Alleen Ken neth had de Noord-Hollanders bij kunnen houden met twee remisepartijen tegen zo wel Tjerk als Enrico. Óp gepaste afstand behaalden de Wad- dinxveners Randy Girdhary de 12e plaats en Timo de Roodt de 15e plaats. Thomas Schmidt en Koen Hoondert kwamen met 50 in de middenmoot terecht. De jongste groep werd gevormd in de E- categorie (tot 10 jaar). Liefst 23 spelers wist wedstrijdleider Albert Prins 11 ron den aan het werk te zetten. Het gaat er in deze groep altijd optimistisch en onbevan gen aan toe. Ook als een speler al bijna al z’n stukken is kwijtgeraakt blijft hij dromen van de overwinning. De juiste mentaliteit bij dit spel. Dat in Capelle altijd al zo jong al zo strek gëspeeld wordt; werd maar weer eens bewezen door de tweeling Wim en Dries Zimmerman en Jankiel Fer rol. Wim bleek over de sterkste zenuwen te beschikken en eiste de eerste prijs voor zich op. Jankiel bezette met een half puntje achterstand de tweede plaats en Dries mocht de derde prijs in ontvangst nemen. Joël de Roodt uit Waddinxveen mocht even aan het podium ruiken maar kwam uiteindelijk niet hoger dan een schitteren de vierde plaats. De tweede WSV-speler Vincent Oskam eindigde in de onderste re gionen. Het was voor Leon Willemen, die de uitslagen en standen op de computer verwerkte, nog even wachten op de grote jongens Mark van Sandijk uit Boskoop en Nieuwerkerker Hugo Trimp uit de B- groep. Zij maakten van hun toernooi er nog een spannend slot aan en het duurde even voor Mark de juiste winstgang wist te vin den. Toen ook die beslissing was gevallen konden de eindstanden worden opgemaakt en de prijzen worden uitgereikt. Halverwege de schaakdag bracht burge meester Fedde Jonkman een bezoek aan het toernooi in het Anne Frankcentrum. Hij genoot volop van de strijd die gaande was en gaf de schaakvereniging het compli ment, dat zij zo positief voor de jeugd iets weten te organiseren. WADDINXVEEN - Het heeft even geduurd, maar uiteindelijk is er toch weer een wedstrijd ge speeld in de reguliere competitie. Evenals bij de start van deze com petitie is Be Fair de tweede perio- schopgebied had toegekend de begonnen met een overwin ning. Nu werd gewonnen van het bezoekende CION uit Vlaardin- gen. Het heeft er echter in de eerste helft niet naar uitgezien dat Fair kreeg CM (Foto: SJaak Noteboom). WADDINXVEEN - De lokale Omroep RTW zal donderdag 12 november in een extra uitzen ding live verslag doen van de bas- ketbalwedstrijd Flyers-Den Hel der. De strijd zal gaan om de achtste finales voor de nationale beker. WADDINXVEEN - Het is nooit helemaal duidelijk, hoe de wed strijden tegen andere schaakclubs op de onderlinge competitie in werken. Op donderdag 5 novem ber speelde het tweede achttal van de Waddinxveense Schaak club een thuiswedstrijd in de der de klasse van de RSB. Dat wil zeg gen, dat acht tamelijk sterke spe lers voor de pen weken heeft de Hengelsport competitie niet beschikbaar vereniging ‘Waddinxveen1 H.S.V.W., in samenwerking met de ‘Stichting Wijkwerk De Zuid- plas‘, een succesvolle viscursus voor jongeren gehouden. Een 6-tal begeleiders (ervaren vis sers) hebben in negen bijeenkom sten op een boeiende manier niet alleen vistechniek zelf aan de 25 jonge cursisten onderwezen, maar hen ook laten zien welke dieren en planten er nog meer in en rond het water leven. Met behulp van dia’s en twee mi croscopen heeft de H. Wierda (gast begeleider) met behulp van de collega-vissers, begrip en re spect bijgebracht voor de natuur. Zaterdag 31 oktober werd de cursus afgesloten met een vis wedstrijd. De eerste prijs is ge wonnen door Joël Sloof. Hij is 10 jaar oud en ving een totale vis- lengte van 226 cm. De tweede prijs ging naar Cederic Gütz. Hij is 9 jaar oud en ving een totale vis- lengte van 154 cm. De derde prijs is gewonnen door ex aequo San der Zandbergen, 10 jaar oud en Alex Oskam, 9 jaar oud. Zij vin gen een totale vislengte van 146 cm. De grootste vis is gevangen door Mare Nuyten, hij is 8 jaar oud. Hij Eagles op bezoek. Ook deze ving een vis van 43 cm (brasem). Na afloop kregen alle cursisten een diploma uitgereikt. In het voorjaar medio maart wordt de achtste viscursus opge- volgende tegenstander Hans Ver zet. kerk Keukens uit Den Helder te WADDINXVEEN - De bondsteams van Gou- gelopen zaterdag een zware dobber te wachten, westaete speelden afgelopen weekeinde uitwed- De heren moesten zonder Mark Mommers aan strijden. Dat ging niet van het spreekwoordelij ke ’leien dakje’. Heren I kreeg, niet geheel on verwacht, met 20-10 flink klop van Flevo I Heren 2 verloor dik met 10-3 van het hoog ge plaatste Rapido’82 3. Dames 2 kwam met 7-6 net tekort tegen NVA/HHC Inadat afgelopen donderdag thuis nog met 3-2 werd gewonnen van Alkemade I Dames I redde zondagmiddag de eer voor Gouwestaete. Zij wonnen in Nijmegen royaal met 17-4 uur van Aqua Novio’94 I De Gouwestaetedames wonnen afgelopen zon dag in Nijmegen royaal met 17-4 van Aqua No vio’94 IZónder trainer/coach Hellen Boering die wegens verblijf in het buitenland niet aanwe zig kon zijn, maar mét teammanager Adri Berc- kenkamp stelde Gouwestaete reeds in de eer ste periode orde op zaken. Via 2 keer Mirjam Overdam, 2 keer Gillian van den Berg, Petra Meerdink, Ellen van der Weijden en Sandra Berckenkamp werd de eerste periode met een 7-1 voorsprong afgesloten. De Nijmeegsen wis ten alleen via een viermeter tot scoren te ko- - men. Gouwestaete maakte weer eens aardige acties en combineerden naar hartelust. In de volgende perioden werd wat gas teruggenomen. Desondanks liepen de Waddinxveensen in de tweede periode, via Wendy de Frankrijker, Gil lian van den Berg en Mirjam Overdam, verder uit naar 10-1alvorens Aqua Novio’94 een fou te pass genadeloos afstrafte (10-2). In de derde periode werd ’slechts’ gescoord door Gillian van den Berg en Mirjam Overdam (12-2) en in de laaatste periode waren dat wederom Gillian en Mirjam, alsmede Ellen van der Weijden, Sandra Berckenkamp en Heike Koglin. Aqua Novio’94 scoorde tweemaal en bepaalde de eindstand op 17-4. De herenselectie van Jan Middendorp stond af- F 51

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 27