Drie korenconcert in Immanuëlkerk Ecoteam Waddinxveen goed op gang I Goud van Oud: het feest der herkenning Urker mannenkoor in de St.Janskerk LEZERSSERVICE Medische diensten Kerkdiensten Handwerk en boeken markt Restaurant verloot reis Zestig jaar getrouwd Gevonden Verloren Lustrum Activiteiten Colofon Weekblad voor Waddinxveen b 'WH J WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 Tonie Maccaronie The Swinging Devils. (Foto: Frans Krassenbrug). ZONDAG I5 NOVEMBER I998 Joop en Marijke Commissaris. (Foto: Sjaak Noteboom). Dienstdoende verloskundigen: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 0182-616801, J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 0172-213898 Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Siemens, Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Troelstrahoeve 66, tel. 61861 3 Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 617255 De Hoeksteen, Esdoornlaan 9.30 uur ds. E.F. Vergunst, Rid derkerk 18.30 uur ds. K.J. Visser, Gouda Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts al leen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. De Morgenster, Sterrenlaan 9.30 uur ds. B. den Butter, Hui zen 17.00 uur ds. A.W. van der Plas Sectie ’De Rank’, confessioneel- hervormde gemeenschap I0.00 uur ds. M. de Boer, Gouda (Coenecoop College) I9.30 uur ds. C. van den Berg, Broek op Langedijk (Remonst rantse Kerk) Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan 10.00 uur ds. C. de Jong 17.00 uur SoW-dienst in Ont- moetingskerk Het kinderkoor bestaat deze maand 18 jaar en zij is voortgeko men uit de samenvoeging inder tijd van het Gereformeerd Kin derkoor en het kinderkoor van de Immanuëlkerk ’Immanuëlklok- WADDINXVEEN - Sinds enkele maanden is in Waddinxveen een ecoteam gestart. Een vijftal gezin nen neemt deel aan het team. Met elkaar proberen de deelnemers zo zuinig mogelijk met het milieu om te springen en daardoor geld te besparen. ‘Geld verdienen is zeker niet ons doel’, aldus Joop Commissaris, een van de leden van het ecoteam. ‘Ik vind dat het de slechte kant op gaat met het milieu en we kunnen er zelf een heleboel aan doen. niet omheen konden. Zij zullen dus het Goud van Oud festijn afsluiten met een wel heel speciale ‘spetterende1 act. Toni Maca roni en zijn jongens spelen nummers van The Beach Boys, Hollies, The Who, Elvis Presley, maar ook Status Quo schuwen zij niet Er worden door hen veel fratsen on derling uitgehaald, waaronder acrobatische stunts, kortom een complete show op het podium. Waarbij ook het publiek een aan deel krijgt. Eigenlijk verdienen alle drie de bands om als hoofdact het festival af te slui ten, maar er moet er altijd I beginnen. The Pubband bijt het spits af om 21.00 uur betreden zij het podium. Daarna zijn The Clarks aan de beurt om de stemming verder uit te bouwen naar een groot Swingpaleis. En als laatste is dan Toni Macaroni en The Swinging Devils aan de beurt. Over deze band raak je niet uitgepraat, je moet ze ge woon een keer gezien en gehoord hebben. Dan is er nog een extraatje voor het voor programma en in de pauze’s tussendoor. Er hangt nl. in de sporthal een groot video scherm, waarop bekende bands uit de jaren ’60 t/m ’80 nog een keer te zien en uiter aard te horen zijn. Terug naar het ‘Top-Pop gevoel. Kortom deze unieke avond met drie swingende hoofdacts mag men gewoon niet missen. Voor slechts 20,- in de voorver koop en 27,50 aan de zaal bent u verze kerd van een avond ouderwets uit je dak gaan. Rest ons nog de verkoopadressen te ver melden: De Eendenkooi (Zoeterwoude Rijn dijk), Bloemsierkunst Pierrot (Zoeterwoude Rijndijk), Café de Meester (Zoeterwoude Dorp), Video World (Leiden Korevaar- straat), Just Music (Leiden Oude Singel), Café de Piperbag (Hazerswoude Rijndijk), Café de Dikke Mug (Hazerswoude Dorp), MMO kantin (Hoogmade), De Ridderhof (Koudekerk a/d IJssel), Rest. De Blauwe Tram (Voorschoten) en Café Doesburg (Leiderdorp). De zaal is open vanaf 20.00 uur. ZATERDAG 14 EN ZONDAG 15 NOVEMBER 1998 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: C. Vroom, Weidezoom 50, tel. 612979 Advertentieverkoop: Sylvia Steenwinkel Openingstijden: Maandag tot en met vrijdag 8.30 - 17.00 uur. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 9.30 uur ds. C. Graafland, Gouda 17.00 uur ds. H. Schipaanboord JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur Jan van Tellingen CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg WOENSDAG I I NOVEMBER 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg WOENSDAG 18 NOVEMBER 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 9.30 uur leesdienst 16.30 uur ds. R. ter Beek, Capel- le aan den IJssel BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur P. Kits GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur leesdienst 18.45 uur ds. M.J. van Gelder DONDERDAG 19 NOVEMBER 19.30 uur ds. A. Bac BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Havenstraat 10.00 uur ev F. Bartels 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 9.30 uur ds. M. den Bleker, Sneek 17.00 uur ds. M. den Bleker, Sneek EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA De Goudse Waarden Kanaalstraat 10.00 uur ds. B. Kok WADDINXVEEN - De jaren ’60 t/m ’80 mogen dan ver achter ons liggen, de muziek uit die tijd is nog springlevend. Het Goud van Oud festival dat op 7 november voor de 4e keer wordt gehouden is daar een levend bewijs van. Het succes van voorgaande jaren in de Eendenkooi te Zoeterwoude Rijndijk wordt op spectaculaire wijze voortgezet met acts van: The Pubband, The Clarks, To ny Macaroni en de Swinging Devils. De Pubband, geen onbekende in deze regio, zetten covers van o.a. Fleetwood Mac, Joe Cocker, ZZTop, Queen, etc, perfect neer. The Clarks behoeven geen verdere uitleg. Moeiteloos en op hoog niveau spelen zij de nummers van The Beatles, Rollingstones en Golden Earing, incl. de bekende drumsolo van Radar Love. Als laatste groep betreden Toni Macaroni en The Swinging Devils het podium. Deze band had verleden jaar zoveel succes, dat we ze wel terug moesten vragen. Er waren zoveel enthousiaste reacties, dat we hier GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. A.J.G. Dronkert, Gouda (SoW-dienst) REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur ds. A.A.I.M. Mikkers, Leiden De toegangsprijs is fl. 10,— p.p. en het concert begint om 20:00 uur. Kaarten kunnen telefonisch wor den besteld bij Joke van der Kemp, tel.nr.: 0182 - 524595, bij boekhandel Smit, Korte Tiende- weg 19 te Gouda of bij de Stjans- kerk te Gouda. WADDINXVEEN - In een van de zalen van de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan 2 in Wad dinxveen, zal op vrijdag 20 no vember van 14.00 tot 20.00 uur verkoop van handwerken plaats vinden en is er weer een boeken markt. De handwerkgroep van de kerk heeft de handwerken gemaakt, evenals zelfgemaakte wenskaar ten. Verder is er een grote verza meling boeken te koop. Mensen die boeken willen afstaan, kunnen deze op maandagavond 16 november van 19.30-20.30 uur en woensdagmiddag 18 novem ber vanaf 14.00 tot 16.00 uur inle veren. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV Raoul van Wallenbergplein 9 Postbus I 2400 AA Alphen aan den Rijn Redactie-adres: TAV: Maaike Thüss Kanaalstraat 10 postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182-630332 Fax: 0182- 632633 WADDINXVEEN - Het zal op maandag 16 november ze stig jaar geleden zijn, dat het echtpaar Van der Èijk-Over- voorde in Rotterdam in het huwelijk is getreden. De eerste dertig jaar heeft het echtpaar in Capelle a/d IJssel gewoond, waar de heer Van der Eijk als tuinder werk zaam was. Na onteigening is met in Waddinxveen terecht gekomen aan de Abraham Kroesweg, waar men zeven jaar heeft gewoond en waar nu een zoon van de familie het bedrijf voortzet. Na nog een periode in Gouda en Alphen aan de Rijn ge woond te hebben, is het echtpaar wee*- in Waddinx veen teruggekeerd en woont daar nu al weer bijna vier jaar met veel plezier. Het echt paar heeft 5 getrouwde kin deren, klein -en achterklein kinderen die verspreid over de regio wonen. Burgermeester F. Jonkman zal,vergezeld van zijn echtge note, op maandag 16 novem ber om I 1:00 uur het bruid spaar, mede namens het ge meentebestuur van Waddinxveen, zijn felicitaties aanbieden. Het Immanuëlkerkkoor onder leiding van Marchien Leopold, de Vespercantorij onder leiding van Ria Bruin en het kinderkoor ’Jong Geluid’ onder leiding van Weiny Hornes zijn de deelnemende ko ren. Het Immanuëlkerkkoor is 40 jaar geleden opgericht. Het is gestart als een gelegenheidskoor onder leiding van mevrouw van Beek. Ja ren bleef het een dameskoor: ‘We zongen niet alleen, maar we breiden ook meteen1. Toen na enkele jaren ook heren het koor kwamen versterken, hield het breien op en concen treerde men zich uitsluitend op de zang. Het koor heeft vele hoogtepunten gekend maar één van de belangrijkste is ongetwij feld het optreden met andere ko ren in het Concertgebouw in Am sterdam. Een concert dat ook uit gezonden is op televisie. Op dit moment staat het koor ruim I I jaar onder leiding van Marchien Leopold die al weer geruime tijd een belangrijke stempel drukt op de muzikale prestaties van het koor. De Vespercantorij bestaat inmid dels al ruim 24 jaar en is niet meer weg te denken uit het litur gische leven van de Immanuël kerk. Zij verleent, met uitzonde ring van de zomermaanden, het hele jaar door haar medewerking aan de vesperviering op de laatste zondag van de maand. Dit koor staat al vele jaren onder leiding van Ria Bruin. Ontmoetingskerk, Groensvoor- de Eucharistieviering op zaterdag om 19.00 uur en op zondag om 11.15 uur (dit kunnen ook woord- en communievieringen zijn) avond ten gehore gebracht, maar ook het beroemde Urker Man nenkoor ‘Hallelujah1 onder leiding van Jan Quintus Zwart. Dit koor, dat grote bekendheid in binnen - en buitenland geniet, was in 1997 ook te gast bij het kerstconcert van Hosanna. Vanwege het succes van vorig jaar, waar vele mensen van hebben genoten, is besloten dit koor wederom uit te nodigen. Het Urker Mannenkoor heeft een een uitzonderlijk stemgeluid. Zij weet als geenahder mannenkoor hun stemmen optimaal te gebrui ken, waardoor een enorm volu me bereikt kan worden. Naast dit koor wordt ook meegewerkt door de Goudse Dorette Lagen dijk op haar dwarsfluit. Dorette verzorgde al menig concert met Berdien Stenberg. Collett Nierop, harp, Piet Vliegenthart op de vleugel en Wim Magré bespeelt het orgel. Deze avond kan het pu bliek genieten van vele bekende kerstliederen. De algehele leiding is in vertrouwde handen van diri gent Everhard Zwart, een dirigent waar het koor ‘Hosanna1 trots op mag en kan zijn. Cliniclowns werken in ziekenhui zen, op kinderafdelingen waar ernstig en/of chronisch ziek kin deren verblijven. Het zijn zorgvul dig geselecteerde clowns, met bij voorkeur een medische of peda gogische achtergrond. Ze hebben ruime spel-ervaring en kunnen in spelen op de situatie en de speci fieke behoefte van het zieke kind. Ze werken in duo’s, op vaste da gen, in een bepaald ziekenhuis. Al hun activiteiten binnen dat zie- kenhuis gebeuren in overleg met de verpleegkundige, pedagogische en psychologische medewerkers. Op dit moment zijn ze actief in 9 ziekenhuizen in Nederland. Het koor heeft de afgelopen jaren gespaard om de kosten van het concert te kunnen betalen dus de gehele opbrengst komt aan de beide stichtingen ten goede. De begeleiding, op orgel en piano, zal worden verzorgd door Marijn Slappendel en de vaste begelei dingsgroep van het kinderkoor. Marijn Slappendel is één van de vaste organisten van de Imma nuëlkerk. Hij studeerde docerend en uitvoerend musicus aan het Conservatorium in Utrecht bij Reitze Smits en Willem Tanke. Tevens studeert hij daar koordi- rectie bij Krijn Koetsveld. Marijn zal deze avond laten horen dat hij niet voor niets dit jaar met lof ge slaagd is als uitvoerend musicus. De toegang van het concert is gratis maar na afloop is er een collecte voor de Nierstichting en de Cliniclowns. Beide stichtingen vieren dit jaar ook een lustrum, de Nierstichting bestaat 30 jaar en de Cliniclowns 5 jaar. De Nierstichting Nederland zet zich vanaf 1968 in voor de nierpa- tiënten in Nederland. De Nier stichting financiert wetenschap pelijk onderzoek, gericht op pre ventie en behandeling van nierziekten. Daarnaast werkt zij aan de verbetering van de dialyse- behandeling en uitbreiding van niertransplantaties. Tevens geeft de Nierstichting daar waar nodig directe en individuele steun aan nierpatiënten. Ook financiert zij projecten voor een zo volwaardi ge mogelijke deelname aan het maatschappelijk leven voor nier patiënten. Tenslotte geeft de Nierstichting voorlichting aan pu bliek en patiënt. een heleboel ’aan het milieu’. Wat we van de rest van het team hebben geleerd is bijvoorbeeld dat je beter je boodschappen in grote verpakkingen kunt kopen. Dat scheelt afval en meestal ook geld. Een pak rijst van 250 gram is in verhouding meestal duurder dan een zak van een kilo*. De familie Commissaris vindt een wasdroger een overbodige luxe en zal nooit een afwasmachine aanschaffen. ‘Dat zijn energie- en waterverslindende apparaten. Maar, ik kan me heel goed voor stellen dat andere mensen wel een afwasmachine kopen. Als je allebei werkt bijvoorbeeld, of je hebt een heel groot gezin. Wij zijn maar met z’n tweeën, de kin deren zijn de deur uit, dus voor ons is het niet nodig. Wat ik wel belangrijk vind is dat mensen bij de aanschaf van zo’n apparaat let ten op het water- en het energie verbruik. Het is gewoon zo dat wat de consument laat liggen uit eindelijk niet meer wordt ge maakt; als we er allemaal op let ten wordt het vanzelf beter met het milieu’. Joop en Marijke Commissaris vin den dat nog veel meer ecoteams kunnen worden samegesteld in Waddinxveen. ‘Het milieu gaat toch iedereen aan. We moéten Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J. Slager en J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Mevrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, tel. 0182-610462. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Immanuëlkerkkoor wordt op vrijdag 13 november om 19.30 uur een concert gegeven door 3 koren die regelma tig hun bijdrage leveren aan de kerkdiensten in de Immanuël kerk, Beatrixlaan 2 te Waddinxveen. jes’. Het is één van eerste activi teiten die in ’SoW-verband’ zijn opgestart al werd deze term in dertijd nog niet gebruikt. Van dit koor kunnen alle kinderen van de basisschool lid zijn. ’Jong Geluid’ verleent gedurende het gehele jaar door haar mede werking aan kerkdiensten in de Gereformeerde kerk en de Im manuëlkerk. De drie koren verlenen ook ieder jaar hun medewerking aan de SoW-vespervieringen in de Stille Week. De koren zullen gezamenlijk en afzonderlijk werken ten gehore brengen van Verdi, Mozart, Sil- cher en Franz Schubert. Ook zul len er bekende Hollandse liedjes worden gezongen en een aantal liederen uit de Sound of Music; muziek die niet in de kerkdien sten door de koren gezongen wordt. Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgen de werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Daarom zijn mijn vrouw en ik in een ecoteam terecht gekomen. We deden er zelf al zoveel moge lijk aan om zo min mogelijk te verspillen, maar toch hebben we tijdens de bijeenkomsten van het ecoteam nog aardig wat geleerd om verspilling tot een minimum te beperken'. De familie Commis saris is een van de vijf gezinnen van het eerste ecoteam in Wad dinxveen. In vijf bijeenkomsten met verschillende thema’s (elec- triciteit, water, gas, koopgedrag en afval) die bij toerbeurt door de teamleden worden voorbereid, wordt zoveel mogelijk besproken en bedacht om het milieu te spa ren. Opvallend is volgens Marijke en Joop Commissaris dat de men sen die in het ecoteam zitten ei genlijk al heel milieubewust bezig waren. ‘Dat geldt eigenlijk ook voor ons', vertelt Marijke. ‘We pakken niet overal de auto voor en we letten altijd al op ons gas, water en energiegebruik. Ons huis is heel goed geïsoleerd we hebben bijvoorbeeld overal dub bel glas. Je houdt gewoon reke ning met het milieu. We gaan bij voorbeeld de keuken binnenkort verbouwen. Daar komt extra iso latie. Het enige dat eigenlijk niet geïsoleerd is, zijn de kruipruimtes onder het huis. Dus we deden al WADDINXVEEN - Het Chr. Ge mengd koor 'Hosanna' uit Gouda onder leiding van Everhard Zwart geeft op vrijdag I I december haar traditionele kerstconcert in de monumentale St. Janskerk te Gouda. Elk jaar wordt er veel aandacht besteed aan dit terugke rende concert door dirigent Everhard Zwart. Hosanna heeft met deze concer ten een naam opgebouwd. Niet alleen Hosanna wordt op deze dit eigenlijk doen voor onze klein kinderen. De ecoteamleden geven tot slot nog enkele tips die niets kosten en toch wat opleveren: ‘Bij ver vanging van lampen een spaarlamp aanschaffen, geen plastic tasjes aannemen bij winkels maar altijd een booschappentas meenemen, grote verpakkingen kopen zodat er minder afval is en bij de ver vanging van huishoudelijke appa raten letten op het stroom- en waterverbruik. Verder zijn er heel wat apparaten die sluip- stroom gebruiken. Je kunt beter de stekker eruit trekken als je de apparaten niet gebruikt', aldus Joop Commissaris. Een laatste tip schiet Marijke nog te binnen: ‘Als mensen meubels of nog werkende apparaten weg wil len doen, kunnen ze het beste kringloopwinkel De Greep bellen in Gouda. Spullen uit Waddinx veen kunnen ook worden opge haald omdat er in deze plaats nog geen kringloopwinkel is*. Voor meer informatie over eco teams kunnen belangstellenden op 18 november terecht op een informatie-avond, telefonisch kunnen inlichtingen worden inge wonnen bij het ecoteam meld punt in Gouda. 0182-589406 of 0182-589404. Bethelkerk, Bilderdijklaan 9.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. B.J. Wiegeraad, Reeuwijk DE KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda 10.30 uur Evangelie studieklassen 11.20 uur Algemene vergadering Voor aangifte van gevonden en verloren voorwerpen kan men zich in Waddinxveen wenden tot het bureau van het politiedistrict Gouwe en IJssel, Limaweg 35, Postbus 448, 2740 AK Waddinxveen, tel. 0182- 621666. De politiemensen van de regio Hollands Midden zijn voor meldingen die 'zonder zwaailicht’ kunnen bereikbaar onder telefoonnummer 0900-8384. WADDINXVEEN - Grieks res taurant Kreta aan de Nesse in Waddinxveen heeft een leuke manier bedacht om gasten te la ten weten dat het restaurant bijna tienjaar bestaat; er wordt een reis naar Kreta verloot. ‘Mensen die bij ons komen eten kunnen als ze kans willen maken op de reis naar Kreta een puzzel invullen en inleveren', vertelt me vrouw Bachtsevanis. In mei is de trekking van de prijs, dus mensen' hebben nog even de tijd om in het stukje Waddinxveens Grieken land te gaan eten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag om 9.30 uur (dit kan ook een woord- en communieviering zijn). Eucharistieviering op dinsdag 19.00 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Kanaalstraat 10 274IHH Waddinxveen Telefoon: 0182- 630332. i) j»»

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 9