Elke ochtend... Casper Dik geeft met E.J. Bomhoff gast bij ICW Dierenhotel wint Klankbordprijs Ervaring met politie Open Waddinxveense Nintendo Verkoping en informatie in de Hoeksteen kampioenschappen ’Quote’-lijst noemt ook naamTon de Waardt Rijn en Gouwe r Waarneming S.van Houten Boek noemt Waddinx- veners ’kaasvreters’ I I I I I I I I I I I I I I I Z* I Jacques Leeflang erelid WD- Waddinxveen Flatwoning opengebroken Aangereden Cadeau markt in de kerk I I I I I I I I I Operatie Schoen- doos zoekt vrij willigers PAGINA 17 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gevonden Vermist I LEZERS SCHRIJVEN Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. I RÏR' Casper Dik is de nieuwe docent saxofoon van ckv Kreater in Waddinxveen. (Foto: Kobie Koorengevel) Gevon- monique en Edward Knook. (Foto: archief). Naam: Adres: Plaats: 'De afgelopen zes jaar heb ik mij voornamelijk in ensembles bezig gehouden met kamermuziek', vertelt Casper Dik. ‘Daarnaast had ik een vast saxofoon kwar tet, maar daar ben ik onlangs mee gestopt, tk wil me meer gaan toeleggen op ensembles en orkesten in de zin van leiding ge ven. Uitvoerend ben ik daarom wat minder actief geworden'. Naast Kreater is de in Utrecht wonende Dik docent saxofoon en dirigent van de Koninklijke Harmonie Oosterbeek en do cent bij Linfano in Linschoten. ‘In Waddinxveen geef ik alle soor ten saxofoonles aan kinderen en volwassenen. Ik heb bij Kreater ook een saxofoon ensemble, dat ik graag zou uitbreiden. Iedereen die beginnend gevorderd is, dus iets van het instrument weet, is van harte welkom op donder dagavonden tussen half negen en kwart over tien binnen te lopen om kennis te maken met dit en- semble'.Casper Dik heeft in overleg met Kreater directeur Aad Koremans besloten begin volgend jaar een kortlopende cursus saxofoon te geven. 'Daar nemen we dan meteen het en semble aspect in mee', geeft hij aan. ‘Ik zeg altijd: hoe meer zie len, hoe meer vreugd. Samen- Postcode: Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. RITA V.D. ZWALUW-WES- SELING Weidezoom I6 Waddinxveen. MARION KAPTEIN, Kerkweg-West 4, Waddinx veen WADDINXVEEN - Voor de achtste achtereenvolgende keer worden er in Waddinxveen de Open Waddinxveense Ninten- WADDINXVEEN - Wad- dinxveners zijn 'kaasvreters'. Dat staat in het pasversche- nen 'Groot Schimpnamen- boek van Nederland’, waarin een overzicht wordt gege ven van alle schimp(scheld)namen die ons land rijk is. In het boek wordt provin- ciegewijs per dorp, stad en gehucht uitleg gegeven over de voorgeschiedenis en de dikwijls kleurrijke betekenis van schimpnamen, die veelal ontstaan zijn in een tijd dat plaatsen nog grotere sociale gemeenschappen vormden. Het door Dirk van der Hei de geschreven Groot Schimpnamenboek van Nederland’ is een uitga ve Profiel BV in Bedum, heeft een omvang van 320 pagina’s, is prachtig geïllus treerd door Jan Woldring (een leering van Marten Toonden) en kost in de win kel f 37,50. De inleiding in het boek is verzorgd door dr. Siemon Reker van de Rijksuniversiteit Groningen. 1 I I De in Gouda wonende hoogle raar zal de Waddinxveense on dernemers zijn visie geven op de actuele economische situatie, de achtergronden en de toekomst verwachtingen onder het motto 'Crisis of uitdaging?’ Prof.dr. Bomhoff is hoogleraar fi nanciële economie aan de Uni- versiteit Nijenrode en directeur De Waardt Groep de winst in de laatste jaren fors opgeschroefd. De 45-jarige directeur exploi teert onder meer een Karweiwin- kel en houdt zich daarnaast bezig met het opkopen en verhuren van bedrijfshallen en -terreinen. Andere regionale bekendheden op de lijst van 500 rijkste Neder landers zijn onder andere op de 115e plaats de 'Waddinxveense' bouwers en vastgoedhandelaars Steven en Gerrit Noorlander uit Noordwijk met een vermogen van samen 115 miljoen gulden, de Belgische ex-groenteman Henk de Wit uit Reeuwijk met 60 mil joen gulden (op de 331e plaats) en de Goudse ondernemers Ger ard en Gerard van Nieuwpoort met 90 tot 95 miljoen gulden (op de 231 e plaats). snel mogelijk naar huis gegaan. Daar bleek dat de voorlamp van mijn rolstoel kapot was en dat ik nauwelijks op mijn benen kon staan van de klap. Door de zenuwen heb ik verge ten om de naam te vragen van de veroorzaakster. Ik zou het op prijs stellen als zij zich alsnog aan mij bekend wil maken. Na het lezen van de ingezonden brief De Aanrijding heb ik de be hoefte ook mijn ervaring met de politie van Waddinxveen onder uw aandacht te brengen. Op woensdag 28 oktober j.l. reed ik over de Beijerincklaan, keurig de maximum snelheid van 80 km per uur achter twee vrachtauto’s. Aangekomen bij het stoplicht, wat niet zichtbaar is met twee vrachtauto’s voor je, bleek, terwijl de vrachtauto’s doorreden als of het licht groen was, het licht rood bleek te zijn. Ik schrok hiervan, omdat de vrachtauto’s geen enkele twijfel vertoonden. Helaas heb ik, na de situatie snel in mij op te nemen besloten door te rijden om onge lukken met andere weggebrui kers te voorkomen. Uiteraard heb ik nog wel gepro beerd te remmen, maar aange zien het wegdek door de vele re gen en herfstbladeren glas was en de auto’s komend van links al be gonnen te rijden, leek mij dit geen veilige oplossing. Gelukkig zonder ongeluk te ver oorzaken door tegen mijn princi pe in door rood licht te rijden (stoplichten staan er tenslotte niet voor niks) reed ik opgelucht verder. Helaas niet voor lang, want na de wokkels linksaf te zijn geslagen, verscheen er een rood verlicht in mijn binnenspiegel met daarop Stop Politie. Óp de eenbaansweg waar ik toen reed leek het mij niet verstandig te stoppen en ben dus van de weg gegaan bij het even verderop ge- WADDINXVEEN - In de algeme ne ledenvergadering van de WD afdeling Waddinxveen van afgelo pen woensdag is J.A. Leeflang be noemd tot erelid met de titel Ere voorzitter. Aanleiding hiervoor is het feit dat Jacques Leeflang ruim twaalf jaar voorzitter is geweest van de afdeling Waddinxveen. Daarnaast heeft hij zich jarenlang verdienstelijk gemaakt in diverse commissies en zich belast met al lerlei bestuurlijke zaken. Ook nu nog is Leeflang actief in de politiek als vice-voorzitter van de afdeling en zal hij voorlopig de strijdbijl nog niet begraven. Voor de leden van de afdeling was het moment dat hij de voorzittershamer over gaf aan J.F. Speentjes de aanleiding om hem deze titel te geven. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. seerde wedstrijd, die door ieder een serieus wordt genomen. Nin tendo Nederland stelt dit jaar ook weer spelmateriaal beschik baar zodat er voldoende gelegen heid is om de nieuwste games te proberen. De organisatie heeft dit jaar weer een aantal verande ringen aangebracht, zodat het dit jaar nog leuker wordt. In plaats van één grote competitie zal de wedstrijd worden opgesplitst in twee competities, namelijk een competitie voor deelnemers tot 11 jaar en een competitie vanaf 12 jaar. Er zullen dit jaar dus van zelfsprekend meer prijzen te ver delen zijn. Er wordt dit jaar een nog betere selectie van games voorgeschoteld en de deelnemers zullen ook meer tijd krijgen om zichzelf te bewijzen. Er wordt gespeeld op zaterdag 2 januari 1999. Het zal een lange, gezellige en sportieve dag wor den, met aan het eind van de dag twee echte Nintendo-kampioe- nen. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij Cees en Jo- lande Meiderwijk (tel. 0182- 612237). De grote finale wordt zaterdag avond om ongeveer 20.00 uur ge speeld. Hierbij strijden de beste drie van iedere competitie om de hoofdprijs. Opgeven kan tot 15 december, de inschrijving is be perkt. nen er deelnemers uit de gehele regio meedoen aan deze competitie. WADDINXVEEN - In een flatwoning aan de Busken Huetlaan is op maandag 9 november ingebroken. Een deur is geforceerd en er worden onder andere sie raden, schoenen en een tele visie vermist. WADDINXVEEN - Zondag 8 no vember jongstleden werd ik op de stoep van de Stationsstraat in Waddinxveen aangereden door een achteruitgaande auto. Die raakte mij linksvoor aan mijn rol stoel en benen. Volgens de chauffeuse en omstanders (Waar komen die mensen toch zo snel vandaan?) was er niets aan de hand en mijn rolstoel reed nog. Omdat het slecht weer was en ik flink was geschrokken, ben ik zo WADDINXVEEN - De taken van vertrekkend directeur ing. S. van Houten worden in het Waddinx veense gemeentehuis tijdelijk waargenomen door gemeentese cretaris C.A.P.M. Loose. Dat heeft |pet college van Burge meester en Wethouders meege deeld. De waarneming vindt plaats totdat er een nieuwe direc teur is aangetrokken. De heer Van Houten, directeur van de sector Ruimtelijke Orde ning en Beheer (ROB), maakt met ingang van I januari 1999 gebruik van de regeling voor flexibele pensionering en uittreding (FUP). Tot die tijd neemt hij zijn verlof dagen op. De eerste stappen om in zijn vacature te voorzien zijn inmiddels aan het Raadhuisplein gezet. spelen is echt geweldig leerzaam en leuk. Wie interesse heeft voor zo’n korte cursus kan zich alvast opgeven bij de administra tie van Kreater en ook donder dagavond eens langskomen. Over dagen en tijden valt altijd te praten. En iedereen die les wil hebben is eveneens welkom'. Het is duidelijk dat Casper Dik zich in Waddinxveen al helemaal thuisvoelt. 'Kreater heeft echt een leuke muziekschool', is zijn mening. ‘Er heerst een open, prettige sfeer en er kan veel in het belang van de leerlingen. Dat is voor mij als docent heel stimu lerend'. ve en efficiënte wijze gereageerd heeft op de verstrekte adviezen. Dierdorado Moordrecht is een dierenhotel dat al 20 jaar bestaat onder de naam dierenhotel Moordrecht, nu nog in Moord recht gevestigd. De eigenaren Monique en Edward Knook heb ben twee jaar geleden de hulp in geroepen van de Stichting Onder- nemersklankbord. Zij vonden dat zij in het bestaande complex uit hun jasje waren gegroeid en wil den graag uitbreiden. Zij hadden hun twijfels vanwege de forse in vesteringen die ze moesten doen WADDINXVEEN - Prof.dr. Eduard J. Bomhoff is dinsdag avond 24.november om acht uur in restaurant ’Bibelot’ (Limawg) gastspreker tijdens de ledenver gadering van de ondernemers- kring ’Industrieel Contact Wad dinxveen’ (ICW). legen Texaco benzinestation. Aldaar uitgestapt vroeg een al enigszins geïrriteerde agente mij of ik soms niet in mijn spiegels keek. Uiteraard keek ik wel in mijn spiegels, maar het leek mij veiliger hier te stoppen, was mijn antwoord, maar volgens de agen te had ik best op de (enige) rij baan even kunnen stoppen Deze discussie maar gelaten voor wat hij was, werd ik aange sproken op het feit dat ik door rood licht was gereden. Ik vroeg de agente of het haar was opgevallen dat het stoplicht niet goed zichtbaar is met een vrachtauto voor je en dat ik wel degelijk een poging tot stoppen had ondernomen maar dit voor de medeweggebruikers en mij zelf niet de veiligste oplossing was.Dit was haar inderdaad op gevallen maar toch kreeg ik een bekeuring. Helaas had nogmaals de situatie uitleggen geen zin en kon ik het doen met een bekeu ring van 180,-. Ook werd mij nog verteld dat de bestuurders van de vrachtauto’s een bekeuring konden verwach ten omdat ze hun nummerbord hadden genoteerd. Een hele knappe prestatie, gezien ik tus sen de vrachtauto’s en de poli tieauto inzat. Graag zou ik zien dat politie van zulke bekeuringen uit te delen zou zorgen dat de stoplichten voor iedereen zichtbaar zijn, ook met een groot voertuig voor je. Dit zou een stuk veiliger zijn voor het verkeer in Waddinx veen!! WADDINXVEEN - Casper Dik (26) is de nieuwe docent saxo foon bij ckv Kreater (Kerk straat). Vorig seizoen werkte hij als invaller, nu heeft hij een vaste aanstelling. Dik studeerde aan het conserva torium in Utrecht klassiek saxo foon en behaalde zowel zijn di ploma docerend als uitvoerend musicus cum laude. Vorig jaar voegde hij hieraan zijn solospel diploma aan toe. Dik studeert nu harmonie fanfare directie aan het conservatorium in Amster dam. Naast klassieke muziek gaat zijn interesse uit naar pop en jazz. vorm van christelijke hulpverle ning waarbij de jongeren de han den uit de mouwen steken en zo hun geloof ‘handen en voeten' ge ven. De Heer Kees Neven (archivaris) is als zodanig bekend van zijn pu blicaties over de (kerkgeschiede nis van Waddinxveen. ’t Swanenburgshofje/Domino/De Reling uit Gouda. Deze drie stichtingen staan klaar voor christelijke hulpverlening zowel voor maatschappelijke en/of psychosociale problemen. De Nederlandse Patiëntenvereni ging (N.P.V.); deze komt op als christelijke organisatie voor de al gemene belangen van patiënten in de gezondheidszorg. Tenslotte is de familie de Mos met een aantal enthousiaste jon geren een actie gestart voor een opvangtehuis voor weeskinderen in Ocna Sibiului in Roemenië naar aanleiding van het verzoek van Ds. Csaba Orban, de plaatselijke predikant aldaar. WADDINXVEEN - De Lektuur Commissie van de Inwendige Zendingsbond (Ned.Hervormde Kerk) en de werkgroep ’goed- werk’ houden op zaterdag 21 no vember van 10.00 - 16.00 uur in de Hoeksteen aan de Esdoorn- laan 2 te Waddinxveen hun jaar lijkse verkoping. De zogenaamde boekentafel van de IZB biedt een zeer ruime keu ze aan christelijke lektuur. Door aankopen steunen kopers direct het werk van de IZB voor zen ding- en evangelisatiewerk. ’Goedwerk’ stelt zich ten doel kansarmen in ontwikkelingslan den te helpen aan werk door pro- dukten, die door hen zijn gepro duceerd te verkopen op de Ne derlandse markt Dit jaar zijn de volgende info- stands aanwezig: World Servants Europe; een in terkerkelijke stichting die groe pen jongeren werft in de leeftijd van 14 tot 23 jaar voor kleinscha lige bouwprojecten in het buiten land. Deze projecten zijn een BOSKOOP/WADDINXVEEN - Zoals alweer enkele jaren gebrui kelijk, worden door de Vrijzinnige Protestantse Geloofsgemeen schap in Boskoop, de deuren van de kerk geopend en aan diverse organisaties te bate van Ideële Doelen de gelegenheid gegeven hun artikelen aan de man te bren gen. Unicef, Kinderpostzegels, Stich ting Oost Europa Boskoop, Rode Kruis, Solidariteitswinkel, Mensen in Nood en Amnesty Internation al bieden vele kleine, grote, orgi- nele en praktische artikelen aan. De geloofsgemeenschap zelf zal koffie met koek en cake verko pen, waarvan de opbrengst be stemd is voor het kinderzieken huis Bethesda te Boedapest Men kan terecht op vrijdag 20 no vember van 18.30 - 20.30 uur en zaterdag 21 november van 09.00 - 16.00 uur. Het kerkgebouw staat aan de Burg. Colijnstraat 24 te Boskoop. WADDINXVEEN - In het nieuwe nummer van het zakenmaandblad ’Quote’ is weer de jaarlijkse lijst met 500 rijkste Nederlanders ge publiceerd. Op die lijst prijkt ook de naam van drs. Ton de Waardt van De Waardt Bouwmaterialen BV aan de Staringlaan in Waddinx veen. Ton de Waardt (in het zakenblad voorzien van de traditonele fami- lievoornaam Teun) woont in Reeuwijk en is voorzitter van de ondernemerskring ’Industrieel Contact Waddinxveen’ (ICW). Op de lijst van 500 rijkste Neder landers is Ton de Waardt met 50 tot 55 miljoen gulden gestegen van de 472e naar de 357e plaats. Volgens ’Quote’ heeft de Waddinxveense WADDINXVEEN den: 6-11 Kat, kleur zwart met paar witte haartjes en hele groene ogen (omgeving Waddinx veen) Vermist: 6-11 Muisgrijze kat met wit, 8 jaar oud, lichtgroen bandje met adres gest. (omgeving Ze venhuizen) 8- 1 I Kat 21 weken oud zwart met wit, roepnaam Perry, groot voor leeftijd (omgeving Waddinxveen). 9- 1 I Kat rood, 9 kilo en 4 1/2 jaar oud, roepnaam Knikkertje omgeving Waddinxveen). Overleden, gevonden: 10- 10 Grijze kat met witte voor -en achterpoten, witte neus en kin en witte borst en buik (Beyerinklaan Waddinx veen). 3-10 Gec. rood met witte ka ter stokoud en mager (Burger- meesterbeenstraat Zevenhui zen). Een dier kwijt of een dier ge vonden? 0182 - 630481 een ander dierenpension in Wad dinxveen. Dit bedrijf hield ermee op en daarom kwam de grond en opstallen vrij voor verkoop. De jury is van mening dat Moni que en Edward Knook het goede ondernemerschap hebben ge toond door zich bijtijds te wen den tot de Stichting Onderne- mersklankbord en niet te wach ten tot problemen zich aandienden. De verstrekte advie zen werden vervolgens op cre atieve en efficiënte wijze geïmple menteerd. De Stichting Ondernemersklank- bord is een onafhankelijke organi satie met ruim 250 oud onderne mers of-managers uit verschillen de branches van het bedrijfsleven, die hun kennis en ervaring ter be schikking stellen aan onderne mers in het midden -en kleinbe drijf. Door rechtstreeks, op maat ge sneden advisering aan de onder nemer, kan de Stichting Ondernemersklankbord een bij drage leveren aan het vergroten van de succeskansen van een be drijf en daarmee aan de instand houding en bevordering van eco nomie en werkgelegenheid. Aan de advisering door Stichting Ondernemersklankbord zijn voor de ondernemer geen kosten ver bonden. Dit wordt mogelijk gemaakt door de belangeloze inzet van de con sulenten en de steun die de stich ting ontvangt vanuit het Neder landse bedrijfsleven. en wilden hierover praten met een consulent van de Stichting Ondernemersklankbord. De hulp van de Stichting Ondernemers klankbord kwam in de persoon van Bert Mathijssen, één van onze consulenten uit de Regio Gouda/Delft. De heer Mathijssen heeft met hun samen gesprekken hierover ge voerd en toen de beslissing geno men was om te gaan uitbreiden, moesten ze op zoek naar een lo catie. Op de tweemaandelijkse regiovergadering van consulenten hoorde de heer Mathijssen van Net als vorig jaar zullen er weer een aantal grote namen op het ge bied van spelcomputers te be wonderen zijn in Waddinxveen. Maar de organisatie zal de nadruk proberen te leggen op deelne mers uit de regio. Deelnemers uit Waddinxveen krijgen overigens voorrang op andere deelnemers. De organisatie heeft in de loop van de jaren een hoop ervaring opgedaan, waardoor de kam pioenschappen inmiddels zijn uit gegroeid tot een goed georgani- Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. van het onderzoekinstituut NYFER - Forum for Economie Research. Hij is auteur van vijf boeken en meer dan 70 artikelen in interna tionale en binnenlandse tijd schriften. Voorts is hij onlangs ook be noemd tot hoogleraar aan de Nanyang Technological Universi ty in Singapore, waar hij de Al bert Winsemius-leerstoel bezet. Eerder was dr. Eduard Bomhoff hoogleraar monetaire economie aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam en trad hij op als ad viseur van de Bank of Japan, de Europese Commissie en het In ternational Monetary Fund. WADDINXVEEN - Operatie Schoenendoos, een initiatief van de Unie voor Christelijk Onder wijs en stichting De Barmhartige Samaritaan, is dringend op zoek naar vrijwilligers. In de periode van 4 tot en met 21 december worden er in een loods in Nieu- wekerk a/d IJssel ruim 80.000 schoenendozen met cadeautjes en het kerst-evangelie verpakt, bestemd voor kinderen in Alba nië, Bulgarije, Sierra Leone en Guinee Conakry. Per dag zijn on geveer 40 vrijwilligers nodig. Het is voor de vierde keer dat Operatie Schoenendoos in Ne derland wordt georganiseerd. Het van oorsprong Engelse initia tief is bedoeld om kinderen in ar me landen een hart onder de riem te steken. Kinderen in Ne derland wordt gevraagd een schoenendoos met cadeautjes klaar te maken, dat door de orga nisatie naar de betreffende landen wordt gestuurd en gedistribu eerd. De Unie voor Christelijk Onderwijs benadert hiervoor de scholen, terwijl De Barmhartige Samaritaan zich richt op de ker ken en de zondagsscholen. Om te voorkomen dat de ene doos een veel 'rijkere' inhoud heeft dan de andere, worden de dozen in de centrale opslagplaats in Nieuwekerk a/d IJssel gecon troleerd en klaargemaakt voor verzending. Voor dit werk vraagt de organisatie vrijwilligers, man nen en vrouwen, oud en jong, die bereid zijn één of meerdere da gen te komen helpen. Voor inlich tingen en opgave kan contact op genomen worden met mevrouw Pronk, tel.nr.: 0172 - 407027. WADDINXVEEN - De Klank bordprijs 1998 voor de regio Zuid-Holland, van de Stichting Ondernemersklankbord is op maandag 9 november om 16.00 uur uitgereikt aan ’Dierdorado Moordrecht’ door mevrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout, commissaris van de Koningin voor de Provin cie Zuid-Holland bij de Kamer van Koophandel in Gouda. De prijs wordt regionaal toegekend aan een ondernemer, die naar het oordeel van een hiertoe benoem de jury, na voordracht van de consulenten, op de meest creatie- V

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17