Wederom verlies voor Heren Gouwestaete Barry Waddinxveense hockeydames winnen van Nieuwkoop Schijnbare stilstand bij schakers Hockeclub Waddinxveen bestaat 30 jaar voor de korfbalvereniging. M.Reichard wint gezamenlij ke competitie HSW/HZM Kwiek vrijwel zeker niet bij kampioenschap ROWAH handbaljeugd succesvol Wandeltocht Inbraak in Vacatures bij ijsclub Moerka pelle M.Reichard wint gezamenlijke competitie HSW/HZM Goede prestaties op provinciale zwemkampioenschappen garage Geslaagden voor B-diploma TOOS op jazzdans festival Ml Zuurkool PAGINA 31 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN schappen van zijn sport. (Foto: Sjaak Noteboom). A De Waddinxvener traint mo menteel zo’n 2I uur per week. Naast de normale training, doe ik ook aan krachttraining, hard lopen, fitness, noem maar op ei genlijk. Ik trainde eerst altijd bij Den Edel in Waddinxveen. Om dat er in Gouda meer jongens WADDINXVEEN - De Hockey club Waddinxveen is opgericht op 20 november 1968. Een aantal enthousiaste hockeyers van bui ten de gemeente komend, heeft in 1968 via een oproep in Week blad van Waddinxveen en mond- op-mond reclame, het gewenste aantal leden op de been gebracht. God te pakken. Na een 3-7 rust stand ging de winst met de duide lijke cijfers 5-I4 mee naar het Gouwedorp. Opvallend was dat de Rowah-keepster twee straf- worpen stopte en dat Marieke van der Steeg na een ongelukkige botsing gestrekt naar de grond ging. De veertien Waddinxveense treffers waren van Kim Hoffmans, Kim van Stel, Moniek Hoefnagel en Saskia van Heteren. Zaterdag ochtend aanstaande staat voor het ongeslagen B-team het thuis duel tegen Oliveo (Pijnacker) op de rol. Het gemengde D(ream)-team moest het in de luchthal van Pij nacker opnemen tegen de leef tijdsgenootjes van Oliveo. Twee ploegen welke nog ongeslagen waren. De wedstrijd verliep ta melijk gelijk op, met meestal Ro- wah aan de positieve kant van de score. In een goed gespeelde en gecoachte (door Joyce Knaapen) wedstrijd, won Rowah na een I -3 ruststand nipt met 6-8. De acht doelpunten werden gescoord door Jaco van der Veen en Sander Moling. eerste vijf terecht kom. Hoeveel mensen er in mijn gewichtsklasse meedoen weet ik niet, ik schat tussen de dertig en de veertig’. In de toekomst hoopt Barry van Bommel nog lang door te kun nen gaan met zijn sport. 'En daarna wil ik eigenlijk mijn ’car rière’ eindigen als een soort Wim Rushka. Hij was Neder lands Kampioen Judo en hij geeft nu, op zijn zestigste, nog steeds les. WADDINXVEEN - De ijsclub Moerkapelle houdt op woensdag 25 november de jaarvergadering in het dorpshuis Op Moer. Aan vang 20.00 uur. Na het vertrek van bestuurslid Bert Breedijk naar elders en het eerder afhaken van twee bestuursleden heeft de ijs club enkele vacatures in het be stuur. Degenen, die zich in willen zetten voor de mooie schaats sport kunnen zich aanmelden bij het bestuur of de vergadering be zoeken. Ook zoekt de ijsclub me dewerkers, die willen assisteren bij het opzetten van de ijsbaan met verlichting op de Rotte als er een ijswinter komt. Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - De jiu jitsu van het jaar (1997- 1998), Barry van Bommel uit Waddinxveen, vertrekt donderdag naar Berlijn voor de Wereld Kampioenschap pen jiu-jitsu. De drie dagen lijk heeft HCW tradities die in ere worden gehouden: de nieuwjaars borrel, het Ratjetoernooi op 30 april, Wildwesttoernooi in mei, 30+ toernooi in juni, slaapweek- end voor mini’s. In oktober werd een jubileum-wijnproefavond ge organiseerd, waar de HCW-wijn werd geïntroduceerd. Het 30-jarig jubileum wordt op vrijdag 20 en zaterdag 21 novem ber in het clubhuis gevierd met een playbackshow in Hollywood stijl voor de jongere leden, een optreden van het H.C.W. huisor kest op het feest voor de A-jeugd en seniorleden met als thema: van Hippie tot Yup. t Waddinxveen met 3-0 voor. Ook het tweede punt kwam van Mar lies haar stick en het derde van Leonie Dunselman. Met tactisch spel kon Eline Groot de score verhogen.Door een voetfout van een Nieuwkoopse speelster voor de doellijn kreeg Waddinxveen een strafpush. De keepster van Nieuwkoop was alert en kon de bal buiten het doel werken. Net voor rust scoorde Leonie haar Wim van Wageningen, Kees Vos en Ronald Verboon hadden geen enkele moeite met de tegenstan der en de twee partijen die in drie games werden beslist hadden meer te maken met concentratie- problemen. Omdat bij tafeltennis elke winst- partij een punt is, is het een wel kome overwinning omdat Kwiek, na de nederlaag tegen NTTC, is teruggezakt naar de tweede plaats.Met nog drie wedstrijden te spelen blijft Kwiek volop mee doen om het kampioenschap van de I e klasse promotie in de afde ling Holland-West. Kwiek-2 verloor in de klasse 2- promotie extra punten tegen het Goudse llac-3. Jacques Brand was niet in goede doen en verloor al les, Rob Kappe en invaller Mar den van Klink kwamen niet ver der dan beiden I winstpartij. Kwiek, dat op de derde plaats staat is hierdoor vrijwel uitge schakeld in de race om het kam pioenschap. In dezelfde klasse speelde in pou le B, Kwiek-3 met 5-5 gelijk tegen llac-5. Het team van Leon Bouw man, John van Spengen en Martin Loef laat hierdoor kostbare pun ten liggen (in Gouda werd nog met 9-1 gewonnen) en zorgt voor een spannende eindspurt. Kwiek, dat bovenaan staat, moet over twee weken naar Schoonhoven om bij Smash-2 te proberen de kleine voorsprong die ze op dit team hebben in ieder geval zien vast te houden.Kwiek-9 haalde in waren die aan wedstrijd jiu-jitsu deden, en ik toch tegenstanders nodig had, ben ik gaan trainen bij Den Edel in Gouda. De eigenaar daarvan, Mario den Edel, kun je eigenlijk een beetje beschouwen als mijn persoonlijke trainer’. Barry heeft het druk met zijn sport en met zijn werk, maar hij heeft gelukkig nog wel tijd voor een vriendin. ‘Net als mijn ou ders, staat Petra ook helemaal achter me. Ze werkt bij dezelfde WADDINXVEEN - Zowel voor de D- als voor de B-jeugd van handbalvereniging Rowah/Zuid- plas Assurantiën stond afgelopen zaterdag een uitwedstrijd op de kalender. De succesvolle meisjes B-junioren traden in Gorinchem aan tegen het plaatselijke Achilles. Rowah had duidelijk moeite om op het vroege uur op gang te ko men en stond al snel op achters tand. Dit was een kampioenskan- didaat onwaardig. Vanaf de bank werden enkele omzettingen ge pleegd en de meisjes herpakten zich. Combinaties gingen lopen en Rowah had de hiel van de Griekse tweede en voor Waddinxveen het vijfde doelpunt. Na rust bleek snel dat Nieuw koop feller het veld op was geko men. Binnen twintig minuten scoorden zij 2 doelpunten. Dit was voor Waddinxveen een te ken om offensiever te spelen. Het zesde doelpunt kwam wederom van Marlies en als laatste bepaalde de strafcorner specialiste Char lotte Kodde de eindstand op 7-2 WADDINXVEEN - De afdeling se- niorenwerk van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, houdt op dinsdag 24 november alweer de derde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen wandelaars om 10.30 uur starten bij het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor een tocht van ruim 10 km. Kosten voor deelname bedragen ƒ4,- (inclusief 3 kopjes koffie/thee). Vooraf kunt een kopje koffie/thee drinken in de foyer van het Anne Frank- centrum. De tocht gaat de ze keer richting Moerkapelle. On derweg wordt er een pauze inge last bij buurthuis 'Op Moer’. Na af loop is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. Voor meer informatie over de wandel- tochten kan men contact opnemen met de S.W.W., telefoon (0182)- 631932 of 615555. MOERKAPELLE - In een garage van een woning aan de Reigershof Hockeyclub Waddinxveen werd in Moerkapelle is in de nacht van 9 op 10 november ingebroken. De garagedeur werd geforceerd en er worden autosleutels en een telefoon vermist. Ook werd een atachékoffer meegenomen, maar die werd enige tijd later in de om geving van de woning teruggevon den. 4. H.Kraan 2.280 gram, 5. A.van Leeuwen 2.140 gram. De gezamelijke competitie be stond uit vijf wedstrijden, er werd door 22 hengelaars aan deelgeno men. In totaal vingen zij ruim 230 kilo witvis. Winnaar werd M.Rei chard van de HSW met 23.190 gram. De overige prijswinnaars waren: A.van Leeuwen (HSW) 20.100 gram, H. Kraan (HSW) 17.570 gram, C. Klomp (HZM) 15.700 gram, M. van Leeuwen (HSW) 15.090 gram en J.van Eg- dom (HSW) 13.250 gram. WADDINXVEEN - Het eerste team van tafeltennisvereni ging Kwiek heeft afgelopen donderdag in Rotterdam met 10- 0 gewonnen van Xerxes-4. Het was, evenals in de thuiswed strijd, een weinig spannende wedstrijd. WADDINXVEEN - In het Gou- webad ‘De Sniep’ te Waddinx veen is op dinsdag 10 november 1998 weer voor het B-diploma gezwommen. De beoordelings commissie bestond uit Rob Ho- gerbrugge en Cock Slagter. Er waren 24 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma ge haald hebben, zijn: Eline Kempen, Gina Nagelhout, Ruben Kraayen- brink, Tessa de Bruijn, Tom Boersma, Frederique Roggeveen, Jasmina Alhaft, Ogier Geels, San der van Steensel, Huib de Wit, Max Philoppo, Fabian Zimmer man, Corstian Kraal, Dirk Hou- weling, Roy v.d. Berg, Jacqueline Schouten, Mart van Gemeren, Erik Cammeraat, Mandy Corver, Susanne van Elleswijk, Hans Belt, Lianne Kraal, Saskia Jansen en Marnix Bakhuyzen. WADDINXVEEN - De wedstrijd van Dames I van de hockeyver- eniging Waddinxveen tegen Da mes I Nieuwkoop begon afgelo pen zondag precies om 12.45 uur. Even na het fluitsignaal scoorde Marlies Mulder met een hard schot op doel het eerste punt voor Waddinxveen. Het leek haast het bekende gezegde: ‘De eerste klap is een daalder waard*. Binnen 10 minuten tijd stond de eerste hockeyclub in de regio. De eerste voorzitter en later ere lid is Hugo Zwenk. Nog steeds wordt bij moeilijke beslissingen zijn oordeel ge vraagd. Er werd begonnen op een veld, sportveld Vondellaan, achter de huidige W.S.E. velden, al snel moest plaats gemaakt worden voor junioren. Nanda was ook succesvol op de 100 m schoolslag, want met een tijd van 1.26.27 pakte zij het zilver op dit num mer. In Den Haag was Gouwestaete aanwezig bij een klassieker in de zwemwereld, de Haagse Kilome ter. Met 16 deelnemende ploegen werd een fraaie 5de plaats be haald. Kim Middendorp won de sterk bezette 100 m vrije slag bij de meisjes onder 15 jaar met een uitstekende tijd van 1.00.80. Joost Krommenhoek haalde met een tijd van 1.01.75 goud op de 100 m vlinderslag bij de jongens onder 15 jaar. Als startzwemmer van de 4x50 m vlinderslag estafette le verde Joost een tijd af van 27.29, een beste jaargangs prestatie voor jongens geboren in 1984. Niemand minder dan PSV’er Pie ter van den Hoogenband was de vorige houder van dit ‘record’. Nanda Gerling zwom met 115.44 een limiet voor de NWK voor ju nioren op de 100 m rugslag bij de meisjes van 1986. Danielle Brug geling presteerde hetzelfde op de 100 m vrije slag bij de meisjes van 1986 met een tijd van 1.06.39. WADDINXVEEN - De Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) hield afgelopen zaterdag de vierde wedstrijd voor de win tercompetitie en tevens laatste wedstrijd voor de gezamelijke vis- competitie met de Hengelvereni- ging Zevenhuizen/Moerkapelle (HZM). Er werd gevist in het Aar- kanaal, de vangst was zeer matig. Veertien deelnemers vingen geza- melijk slechts 25 kilo witvis. De uitslag was als volgt: IJ.Wiersma 4.340 gram, 2. J. van Elswijk 2.790 gram, 3. M.Reichard 2.420 gram, WADDINXVEEN - De Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) hield afgelopen zaterdag de vierde wedstrijd voor de win tercompetitie en tevens laatste wedstrijd voor de gezamelijke vis- competitie met de Hengelvereni- ging Zevenhuizen/Moerkapelle (HZM). Er werd gevist in het Aar- kanaal, de vangst was zeer matig. Veertien deelnemers vingen geza- melijk slechts 25 kilo witvis. De uitslag was als volgt: IJ.Wiersma 4.340 gram, 2. J. van Elswijk 2.790 gram, 3. M.Reichard 2.420 gram, en drong tot de top-tien werd een natuurgrasveld op nieuw ingezaaid wat gedurende het competitieseizoen 1990 in ge bruik werd genomen. Het eerste veld is vanwege de aanleg van het kunstgrasveld teruggegeven aan de gemeente, waar nu de huizen van het Gijsberterf zijn gebouwd. Hockeyclub Waddinxveen telt nu ruim 260 leden, die niet alleen uit Waddinxveen komen; de leden zijn woonachtig in Boskoop, Gouda, Zevenhuizen, Schoonho ven, Leimuiden, Utrecht, Delf- gauw, Bergschenhoek, Leidschen- dam, Rotterdam. Bij het 30-jarig jubileum krijgt het 300e lid dat zich aanmeld een gratis jaarlid- maatschap aangeboden. Natuur- erg moeilijk. Dames 2 won uitein delijk met 6-4 van Alliance IAan vankelijk leek Gouwestaete op een royale overwinning af te ste venen. Erika Vlasnman scoorde I- 0 en Kim Middendorp via een fraaie boog 2-1. In de tweede en derde periode scoorde Gouwe staete via 2 keer Astrid Cornelis sen, eveneens via schitterende boogballen, en Erika Vlasman 5-1. Doch Alliance gaf blijk niet voor niets op de eerste plaats te staan. Halverwege de laatste periode was het alweer 5-4. Echter Erica de Jong scoorde 6-4 via een break en stelde daarmee de winst voor Gouwestaete veilig. Heren 2 moest ook alles uit de kast halen. Tegen Alliance 2, dat op de tweede plaats staat, kwam Gouwestaete op een 2-0 voor sprong via doelpunten van Myk Middendorp en Hugo-Cees Boonstoppel. In de tweede perio de werd dit door Alliance teniet gedaan; 2-2. Wilfred Bontje scoorde 3-2, doch Alliance bleef aandringen en scoorde in de vier de periode 3-3. Gouwestaete pakte in de laatste seconden toch nog verrassend de winst toen Mare ter Braake uit een scrimma ge 4-3 kon scoren. Het jongens-aspirantenteam A van coach Jan Verweij blijft het goed doen. In Leiden werd ook LZ’86 A verslagen. Deze keer won het jeugdteam met I I -8. Aanstaande zaterdag spelen de bondsteams van Gouwesatete uitwedstrijden tegen tegenstan ders die allemaal lager geklas seerd staan. Dames I speelt om 19.30 uur in Bilthoven tegen Van Luin/Brandenburg I. Heren I moet om 20.00 uur aantreden te gen WSV I in Vlaardingen. Dames 2 speelt om 17.00 uur in Amster dam tegen DJK/ZAR I en heren 2 om 20.15 uur in en tegen Katwijk 2. naar Berlijn voor de wereldkampioen- Kuiper door. Toevallig was het oudste lid van de vereniging, J.de Bock, inge deeld tegen de jongste die in de seniorencompetitie meedoet, Erik Hennink. Erik is voor zijn leeftijd een tamelijk ervaren spe ler, maar bleef ditmaal ver onder zijn gewone niveau: binnen een uur was hij verslagen. Arjan Hen nink vocht op de open g-lijn een scherp gevecht uit tegen Bert van der Knaap, maar gleed in de be slissende fase uit. Jaap Smit ver ontrustte met zwart de dame van Mario Moerland; dat leverde hem pionwinst op, en even verder nog een pion, waarbij hij een slechte loper had buiten de pionnenketen tegen een paard. Bij zo’n verhou ding is de persoonlijkheid van de spelers belangrijk. Jaap is een be tere technicus dan Mario en her leidde het eindspel tot winst. Na deze elfde ronde is de stand aan de bovenzijde: Willemen, Jansen, Smitskamp, Van Woudenberg, Kardol, W.Hennink, R.Dannis, De Louw, L.van der Haven, De Roodt. sportschool als ik, bij Van Haren in Hilversum. Ik geef daar les in fitness, judo en jiu-jitsu, zij aero bics en fitness. Ze heeft zelf zes jaar lang aan bo dybuilding gedaan, dus ze weet wat het is om topsport te bedrij ven. Ze helpt me ook met krachttraining’. Van Bommel heeft zin in het WK en hoopt hoog te eindigen. ‘Zon der onbescheiden te willen over komen, denk ik toch dat ik bij de voorsprong liet het spel van de heren te wensen over. De ploeg is duidelijk nog steeds zoekend naar de juiste vorm en speelt daarom ook tegen zichzelf. In de tweede periode werd de 2-0 voorsprong al omgezet in een 4-6 achterstand. Alleen Mare Mom- mers en Remko Overdam wisten te scoren in deze periode. Het ni veau van de wedstrijd was laag. In de derde periode werd de span ning nog even opgevoerd. Door twee doelpunten van Jaco de Jong kwamen de heren weer terug in de wedstrijd. De laatste periode verliep enigszins dramatisch voor de heren. De Gouwestaeteheren lieten twee kansen liggen om op gelijke hoogte te komen. Alliance daarentegen profiteerde hiervan en wist de voorsprong te vergro ten naar 6-9. De wedstrijd was gespeeld. Jaco de Jong mocht de eindstand bepalen op 7-10 door een strafworp te verzilveren. Door het verlies wordt de weg van Gouwestaete om uit de de gradatiezone te komen wel heel WADDINXVEEN - Zaterdag avond was het een drukte van be lang in sporthal de Dreef te Wad dinxveen. Daar werd een regio naal jazzdans en acro festival georganiseerd door de KNGB Regio Zuid-Holland Noord. Meer dan dertig groepen jazzdansers en een acro groep uit de regio kwa men bijeen om hun dans c.q. voorstelling aan het publiek te la ten zien. TOOS nam deel met zes groepen, waaronder Fokus en de jeugdselectie. Voor alle zes de groepen en hun leiding was het best spannend, want na de zo mervakantie zijn deze groepen gestart in een vernieuwde samen stelling. Met name de jeugdselec tie startte met een vrijwel volle dig nieuwe groep meiden. De jeugdselectie onder leiding van Suzan Bik heeft een druk week end gehad, want zij moesten na het jazzdans festival op zaterdag de vólgende dag alweer optreden in Veenendaal in het theater. Hiervoor waren zij uitgekozen met het nummer Wes, een zo merhit van Alane. Onlangs heeft Fokus, onder leiding van Arienne Zwijnenburg, als een van de wei nige Nederlandse deelnemers op getreden op een internationaal dansfestival in België. Daar mag Fokus best trots op zijn. Kortom de jazzdansgroepen van TOOS zijn de afgelopen weken hard aan het werk geweest en gaan zich weer voorbereiden op de volgen de dansen. WADDINXVEEN - De zwem kampioenschappen van de pro vincie Zuid-Holland vonden dit jaar plaats in het Leidse zwembad ‘De Zijl'. De kring Gouwe Rijnstreek van de KNZB zorgde voor een voortref felijke organisatie. Joost Krom menhoek maakte zijn faam waar door provinciaal kampioen te worden op de 100 m vlinderslag en de 100 m vrije slag bij de jon gens van 1984. Óp de 100 vlinder bracht Joost een tijd van 1.01.38 op de klok, terwijl zijn race op de 100 vrij resulteerde in een tijd van 56.15. Inge v.d. Schrier veroverde bij de dames eveneens twee titels. Op de 100 m rugslag, met een tijd van 1.08.54, en op de 100 m vrije slag, met een tijd van 1.00.20. Inge begint weer aardig in vorm te ko men. Bij de meisjes van 1986 wer den de eerste twee posities op de 100 m vrije slag door Gouwestae te bezet. Kampioen werd Nanda Gerlings in de uitstekende tijd van 1.05.42 gevolgd door Danielle Bruggeling, die na 1.06.37 aantik te. Beide meisjes bleven onder de gestelde limiettijd voor de natio nale winterkampioenschappen WADDINXVEEN - De bonds- teams van Gouwestaete speelden afgelopen zaterdag in Gouwebad 'De Sniep’ thuiswedstrijden tegen Alliance uit Zaandam. Alliance staat in alle competities beter ge klasseerd dan Gouwestaete. Dat neemt niet weg dat er kansen la gen voor Gouwestaete. Helaas verloor heren I met 10-7 en blijft daardoor nog steeds met slechts één punt in de onderste regionen van de I e klasse hangen. Dames 2 en heren 2 deden wel goede za ken. Beide tealhs wonnen de con frontatie wel. Dames 2 won met 6-4 en heren 2 met 4-3. Hierdoor blijven beide teams een sterke middenmoter. Dames I was dit weekend vrij. Afgelopen zaterdag moest ge wonnen worden van Alliance, an ders blijven de Gouwestaetehe ren in de degradatiezone en wordt de weg om hier uit te ko men steeds langer. Jaco de Jong en Mare Mommers openden de score en zetten hun team op een 2-0 voorsprong. Ondanks deze 4. H.Kraan 2.280 gram, 5. A.van Leeuwen 2.140 gram. De gezamelijke competitie be stond uit vijf wedstrijden, er werd door 22 hengelaars aan deelgeno men. In totaal vingen zij ruim 230 kilo witvis. Winnaar werd M.Rei chard van de HSW met 23.190 gram. De overige prijswinnaars waren: A.van Leeuwen (HSW) 20.100 gram, H. Kraan (HSW) 17.570 gram, C. Klomp (HZM) 15.700 gram, M. van Leeuwen (HSW) 15.090 gram en J.van Eg- dom (HSW) 13.250 gram. daarna zullen uit de hele we reld -onder meer uit Japan en Pakistan- beoefenaars van de vechtsport strijden om de wereldtitel in eigen gewichtsklasse. De 23-jarige Van Bommel is in gedeeld in de gewichtsklasse tot 77 kilogram. ‘Ik weeg precies 77 kilo. Vorig jaar speelde ik een ge wichtsklasse lager en moest ik elke keer op dieet, dat hoeft nu niet meer, Ik hoef niets te laten voor mijn sport. Natuurlijk eet ik gezond, maar ik drink ook wel een biertje op z’n tijd’. Van Bommel is heel serieus met zijn sport bezig. Vanaf zijn vijfde tot zijn twaalfde jaar heeft hij aan judo gedaan. Vanaf toén heeft hij gekozen voor jiu-jitsu. ‘Jiu-jitsu is voortgekomen uit de judosport. Het verschil is dat ’mijn’ sport andere dingen zijn toegestaan. Bij judo mag bijvoorbeeld trap pen, stoten en een beenklem niet Jiu-Jitsu is een semi-contact sport, daar mag het wel’. Van Bommel vertelt zijn verhaal thuis bij zijn ouders waar de hele woonkamer volstaat en hangt met alle gewonnen bekers, vaan tjes en medailles. Hij woont nog thuis omdat hij elke dag bij Den Edel traint. ‘Daarom kan ik niet in Hilversum gaan wonen waar ik werk. Tijdens mijn opleiding tot sportleraar in Arnhem, ging ik dan ook elke dag 2,5 uur heen en 2,5 uur terug met de trein'. Onder het vertellen eet de spor ter een bord zuurkool met rookworst. Als je topsport be drijft, moet je goed eten en heb je het druk. ‘Vanochtend heb ik Jiu-Jitsubeoefenaar Barry van Bommel vertrekt getraind, nu eet ik even, daarna moet ik naar Hilversum om te werken, daarna train ik daar nog even en zo gaat het eigenlijk elke dag’. WADDINXVEEN - Het was druk op donderdag 12 november: bij het begin van de clubavond van de Waddinxveense schaakvereniging bleek er een tafel te weinig klaar te staan. Met slechts zes gewone afmeldingen, twee afmeldingen van spelers, die maandag al een uitwedstrijd gespeeld hadden in Middelharnis en met acht wed- strijdpartijen voor het eerste, dat zijn eerste thuiswedstrijd speelde voor de eerste klasse, was het vol. Het eerste behaalde tegen een achttal uit Sliedrecht een over winning met 5-3: zo komen er kansen op behoud van de plaats in de eerste klasse in zicht. Aangezien acht van de sterkste spelers in deze wedstrijd betrok ken waren, kon er in de interne competitie niet veel verschuiven. Ronald Dannis had met zwart te gen Leo van der Haven het beste van het spel, maar kon een gun stig eindspel juist niet tot winst brengen. Herman Smitskamp be reikte tegen Theo Goor een gelijk spel. Hennie de Roodt won na een avond hard werken van Ton De hockeyers gingen naar een trapveldje aan de Alberdingk Th ij m laan voor I jaar, waarna zij weer konden terugkeren naar hun eerste standplaats. Na ongeveer 8 jaar verhuisde de club naar het huidige complex aan de Sniepweg, toen nog drie na- tuurgrasvelden. In die tijd werd onder voorzitterschap van Peter van Rooij (erelid) het huidige clubhuis gerealiseerd in Finse stijl met kleedgelegenheid. In septem ber 1989 kon de ingebruikneming van het kunstgrasveld worden ge vierd onder leiding van voorzitter Rob Christoffels (ook erelid). Met de aanleg van het kunstgrasveld 3-degradatie een belangrijke overwinning op het Goudse Vriendenschaar-12. Martin van Tol (3 keer winst), Gijs vander Torren en Jos Sterke (beiden 2 keer winst) verstevigen hiermee hun koppositie. Kwiek-1 I speelde thuis tegen het Nieuwkoopse TTVN/Stijl 2000-7. In klasse 4-promotie haalde ze belangrijke punten binnen. Dank zij de 9-1 winst (Piet van Es en Henk Vermeulen 3x, Wim de Wit 2x en het dubbelspel kruipen ze een stukje dichter bij koploper Vriendenschaar-14. W i* ir-

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 31