WADDINXVE Gemeente Eerste kamermuziekconcert Kreater in romantische sfeer begroting in twee dagen Recordpoging op Utrechtse verzamelbeurs geslaagd I Notitie ‘Bestuurlijke Visie* afgerond OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N’ 1 s Wereldwinkel jaar in pand AH ivcuite Informatie bijeenkomst waterpeil Oost- polder Nieuwe bewoners commissie in Moerkapelle Legpenning voor Carolina Meijaard-Everse T U B E R R E N K G E E M E Duo r BI n 624622 624767 624500 612570 Is Bijenkorf Scouting Sint Victor een dobbelsteen van iemand die dobbelstenen verzamelt. /)c 7 HXIIl/C 7~rcii(/-'i/ob iikki/;/ ac ■'i/ccr co/n^/cc/ GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN BEZWAAR BOUWZAKEN AFDELING W.E.R. GESLOTEN RUIMTELIJKE ORDENING TA.» PAGINA 3 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN maken bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. funderings- bedrijfsgebouw met siuitenlijst gemaakt. Rob Smit tijdens de recordpoging op de Verzamelbeurs in Utrecht. (Foto: Maaike Thüss). 3 3 C (foto Kreater). Postbus 400, 2740 AK '1 2. 3. Gemeentehuis postadres telefax sche en inhoudelijke vragen wor den tijdens de vergaderingen be antwoord. Als de beantwoording in de commissies niet mogelijk is worden achteraf schriftelijke ant woorden verspreid. Bovendien wordt er van het be- De verzamelwoede van Smit is vijftien jaar geleden ontstaan door zijn werk. Smit: ‘Ik ben in- formatie-adviseur en ik kreeg steeds meer visitekaartjes. Ik vond het wel leuk omdat ik steeds meer bijzondere onder ogen kreeg, toen ben ik gaan verzamelen". Bijzondere kaartjes zijn inder daad te vinden in de verzame ling van Smit. Een kaartje dat gedeeltelijk bestaat uit een loep van een vergrootglashandelaar, 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Wie zijn of haar visitekaartjes kwijt wil, kan deze opsturen naar Rob Smit, Nicolaas Beet- slaan 23, 274IZZ in Waddinx veen, 0182-615489. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Andrew Sparres is vanaf 1984 so- lo-altist van het Residentie Or kest en lid van verschillende ka mermuziek ensembles. Maarten Karres speelt al sedert zijn tiende jaar hobo. Hij studeerde bij Jaap Stotijn en Heinz Holliger in Frei burg. Karres kreeg .vooral be kendheid ais hoboïst van het Dan- ziquintet van het Schönbergen- semble. commissie opgericht. De nieuwe bewonerscommissie zal zich tij dens de eerste bewonersavond aan de bewoners voorstellen op 26 november in dorpshuis Op Moer. Alle huurders van Woonpartners Midden-Holland in Moerkapelle hebben voor deze avond een uit nodiging ontvangen. Rijnlandstraat 4 Waddinxveen (0182)61 61 19 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - De record poging die afgelopen weekeinde werd gedaan om zoveel moge lijk verschillende verzamelingen bij elkaar te krijgen, is geslaagd. Op de verzamelbeurs stonden, tussen alle reguliere standhou ders, honderd verzamelaars die elk een meter stand bezetten. Een van de deelnemers aan de recordpoging was Waddinxve- ner Rob Smit. Hij spaart Nijl paarden, kaarten, postzegels, mineralen en eerste dag enve loppen. Maar zijn grootste hob by en trots is de verzameling vi sitekaartjes die hij dan ook op deze recordpoging tentoonstel- de.Rob Smit heeft 22.000 visite kaartjes in zijn bezit. Sommige kaartjes springen eruit en deze heeft de Waddinxvener meege nomen naar de verzamelbeurs. Wat te denken van het visite kaartje van Wim Kok, Els Borst of Joris Voorhoeve? Of van Yo- manda (ingestraald en wel), Hans Pekel en Ans Markus? Smit heeft ze allemaal. ‘Ik schrijf ministeries en bekende per soonlijkheden aan. Soms hoor ik niets, soms krijg ik een briefje met een negatief antwoord - ik kan dan wel een foto met een handtekening van een bekende Nederlander krijgen- en soms krijg ik gewoon een visitekaart je toegestuurd*. Smit verzamelde in het begin al le visitekaartjes. Nu 'doet' hij al leen nog maar rubrieken, om dat het anders teveel werd. Landen, plaatsen, luchtvaart, horeca, verzamelaars, automer ken en bekende Nederlanders zijn de voornaamste. Wereldwinkel een naam-dicht leren maken. Wil je Sinterklaas een handje helpen? Dat zou Sint fijn vinden, want hij heeft het erg druk. Een naam-dicht is een gedicht met een naam erin. B.v. Paul, Elisabeth, Robbert enz. Alle namen passen in een naam dicht Als Sint op pakjesavond een ca deau met een naamdicht erbij geeft, is dat een dubbele verras sing. Kom je inschrijven in de We reldwinkel dan weet je hoe laat wordt verwacht. Maarten en Ariane Karres vor men al jaren een duo, dat zowel in Nederland als in het buitenland optreedt. Samen maakten zij een cd met muziek voor hobo en piano van Nederlandse compo nisten. Marianne studeerde piano aan het Koninklijk Consrvatorium in Den Haag en later bij Jan Wijn. Zij maakt eveneens deel uit van het ensemble PianVoice met ac- trice/zangeres Trins Snijders. Op het programma op 26 novem ber aanstaande staan werken van Arthur Foote (Sarabande), Ro bert Schumann (Drei Romanzen), Joseph Joachim (Zwei Hebraïshe Melodien), Franz Liszt (Romance oubliée), Josef Holbrooke (Noc turne Fairyland) en August Klug- hardt, die vijf stukken schreef, geïnspireerd op gedichten van de romantische dichter N. Lenau. Kaarten kosten vijftien gulden; een abonnement voor drie con certen kost 35 gulden. Houders van een CJP, Pas 65 of Kreaterpas betalen ƒ12.50. Kaarten zijn in de voorverkoop bij het secretariaat WADDINXVEEN - De jaarlijkse speculaasverkoopactie van de Sint Victorgroep vindt op zaterdag 21 november weer plaats. De leden van de speltakken zullen dan in heel Waddinxveen huis-aan-huis de pakken speculaas aanbieden. De prijs van een pak speculaas be draagt f 2,50 en de opbrengst van de verkoop is bestemd voor het nieuwe clubgebouw. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. HARWA WADDINXVEEN - Uit handen van de burgemeester ontving Ca rolina Geertruide Meijaard-Ever- se afgelopen vrijdag de legpenning van de Gemeente Waddinxveen. De uitreiking vond plaats tijdens het concert van het Immanuël- kerkkoor ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Ima- nuëlkerk aan de Prinses Beatrix- laan. Mevrouw Meijaard-Everse is ge boren op 9 april 1943 in Yrseke. Zij heft zich van 1971 tot 1996, ruim 25 jaar, verdienstelijk ge maakt als bestuurslid van het Im- manuëlkerkkoor. Zij fungeerde negentien jaar als bibliothecaris en zes jaar als voor zitter. Daarbij heeft zij door de ja ren heen steeds blijk gegeven van inzet en heel veel hartelijkheid naar de mensen toe. De laatse twee jaar bezoekt zij de zieken van de Immanuëlkerk, zo wel thuis als in de ziekenhuizen en verpleeghuizen in de buurt. Mevrouw Meijaard voldöet daar mee aan de criteria voor de ge meentelijke legpenning, die voor haar werd aangevraagd door de voorzitter van het Immanuëlkerk- koor, J.B.F. Huls. De penning wordt toegekend door het college van burgemees ter en wethouders als blijk van waardering van de Waddinxveen- se gemeenschap voor iets dat men, veelal langdurig of met grote inzet, voor deze gemeenschap heeft gedaan. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. voor commentaar gezonden naar de Colleges van Burgemeester en Wethouder van de deelnemende gemeenten. De gemeenten zijn tot 17 decem ber 1998 in de gelegenheid om kanttekeningen te plaatsen bij de notitie ‘Bestuurlijke Visie*. In de maand januari 1999 zullen de ge meenten gezamelijk de definitieve notitie ‘Bestuurlijke Visie* aan Tweede Kamer, Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer en de provincie Zuid-Holland aanbie den. Voor het opstellen van het actieplan zal nadrukkelijk de me dewerking met maatschappelijke organisaties worden gezocht om op deze wijze te komen tot een breed draagvlak voor de gewens te initiatieven. van funderings- de gevelpuien in de voor- en iren (staan in de windsingel) hiervoor Raadhuisplein 1 (0182) 624624 624680 WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad gaat de sluitende gemeentebegroting voor I999 in twee dagen be handelen. Het praten over het locale huishoudboekje is dit maal gebonden aan spreektijden en er wordt op de eerste dag vanaf een spreekgestoelte gesproken. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag: vrijdag dinsdag- en donderdagavond Thuis bewaart de Waddinxve ner alles in dozen, op alfabet. Ruilen doet hij minder vaak dan hij zou willen. ‘Ik ken in Neder land maar tien mensen die visi tekaartjes sparen. Er zijn er waarschijnlijk wel meer, maar die zijn dan niet actief. Maar ik ben ook lid van een Amerikaan se club van visitekaartjesverza- melaars. Van die club zijn 300 mensen lid, dus dat is eigenlijk mijn grootste ruilmogelijkheid*. De hobby van Smit kost niet veel geld, de meeste kaartjes krijgt hij gratis. Alleen porto kosten bij ruilkaartjes en af en toe een bulk visitekaartjes van ongeveer een cent per stuk be taalt hij af en toe. De reden voor Rob Smit om mee te doen aan de verzamelbeurs is er een met aardig wat eigenbelang: ‘Ik hoop dat ik op deze twee dagen heel wat kaartjes erbij krijg. Ik heb een doosje neergezet waar in mensen hun visitekaartje een koperkleurig visitekaartje kunnen deponeren*. van Dhr van Koperen, een kaartje in de vorm van een bij enkorf van een imker, een zij den kaartje van een kleermaker en een kaartje in de vorm van Wijziging eerder verleende vergunning Coenecoop 620, het oprichten van een een bedrijfsruimte Sterrenlaan 31, het aanbrengen van een extra zijgevelraam op de begane grond Nesse 12-14, het wijzigen van achtergevel WADDINXVEEN - Het hoog heemraadschap van Schieland houdt vanavond (woensdag 18 november) een informatiebijeen komst over eventuele aanpassin gen van het waterpeil in de Oost- polder. De avond wordt gehou den in wegrestaurant Pleisterplaats aan de Middelweg 20 te Moordrecht-Tijdens deze bijeenkomst wordt informatie verstrekt over het onderzoek dat de afgelopen maanden in het ge bied is uitgevoerd. Daarbij is on dermeer een inventarisatie ge maakt van de hoogteligging van de percelen ten opzichte van de wa terpeilen. Dit is van groot belang voor de bouwkundige situatie van de huizen en gebouwen maar is ook belangrijk voor boezemka- den, landbouw, natuur en recre atie. Zo is bijvoorbeeld ook on derzocht wat de ecologische ef fecten zouden zijn bij een eventuele aanpassing van het wa terpeil.Naast informatieverstrek king over de resulaten van het on derzoek en voorgestelde nieuwe waterpeilen, is de bedoeling van deze avond om inzicht te krijgen in de wensen en opvattingen van de inwoners en belanghebbenden van de Oostpolder.De Oostpol- der ligt aan de westzijde van het Gouwekanaal. Het is een langge rekte polder tussen de Ringvaart van de Zuidplaspolder en de Hol- landsche IJssel. In de Oostpolder liggen gedeelten van de gemeen ten Gouda, Waddinxveen en Moordrecht Maarten en Ariane Karres spelen met Andrew Sparrow ro mantische muziek op het eerste kamermuziekconcert van Kreater, op donderdag 26 november in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN Zuidplaslaan 98, het oprichten van een tuinberging Jan Dorrekenskade-Oost 100 en funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 10, het opheffen gebreken Nic. Beetslaan 41het plaatsen van een dakkapel op het vooi geveldakvlak en vitaliteit van de kernen in rela tie tot behoud van de ruimtelijke kwaliteit in het Groene Hart. Daarnaast willen de gemeenten met de Intergemeentelijke per spectievennota een inbreng leve ren aan de inhoud en strekking van de Vijfde Nota over de Ruim telijke Ordening alsmede de ko mende evaluatie van het Streek plan Zuid-Holland Oost. Een bij stelling van het restrictief beleid ten aanzien van behoud van dyna miek en vitaliteit van de kernen wordt dan nagestreefd. Verder zal de Ihtergemeentelijke per spectievennota Midden-Holland worden gebruikt als inbreng voor het Ontwikkelingsprogramma Groene Hart van het Bestuurlijk Platform Groene Hart. De notitie ‘Bestuurlijke Visie' is VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Brugweg 10, het slopen van een garage annex berging en het verwijderen van asbesthoudende dakbeplating Frederik Hendriklaan 39, het gedeeltelijk slopen van een winkelruimte VIVANTE TREND AANBIEDINGEN: 25% korting op de Colonial woonaccessoires trendstoffen op voorraad; 3 basic naturel dessins van fl. 24,95 voor fl. 19,95 aanbiedingen geldig t/m 31 december na afspraak via de De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: Nesse 1, 1 naaldboom in de tuin Peuleyen 49, 1 prunus in de voortuin Ch. de Bourbonstraat 12, 1 populier in de voortuin Kanaaldijk 36, 15 kleinere bomen en 1 grote boom op het terrein Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kunt u in dit stadium een bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u in dit stadium uw bedenkingen kenbaar 102, het opheffen, van MOERKAPELLE - De huurders- belangenorganisatie H.W.Z.M. heeft weer een bewonerscom missie aan haar totaal toege voegd. In de gemeente Moerkapelle is door de huurders van Woonpart ners Midden-Holland dinsdag 27 oktober door middel van schrifte lijke verkiezingen, een bewoners- Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Burgemeester Trooststraat 10, het opheffen van gebreken Nic. Beetslaan 41, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak - Henegouwerweg 108/109, het oprichten van een woonhuis met een garage - Burgemeester Trooststraat 90, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Wagnerlaan 16, het gedeeltelijk veranderen van een woning Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen bouwplan. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegidi WADDINXVEEN - Het eerste Kreater kamermuziekconcert in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade heeft plaats op donder dag 26 november en kent een zeer romantische sfeer. De uitvoerenden, Maarten Kar res, hobo en Ariane Karres, piano, oogstten vorig jaar met hun optreden in Waddinxveen veel succes. Dit seizoen brengen zij, samen met altviolist Adrew Sparrow een programma dat de veelzeggende titel ‘An die feme Geliebte’ draagt. van Kreater gedurende kantooru ren (Kerkstraat) en op de con certavond zelf vanaf I9.30 in de Remonstrantse kerk. Telefonisch bestellen kan op nummer (0182)614422. WADDINXVEEN - De We reldwinkel Waddinxveen en Al bert Heijn zijhn momenteel één jaar in hetzelfde gebouw geves tigd. Naar aanleiding van dit heuglij ke feit organiseert de Wereld winkel in samenwerking met Albert Heijn in de week van 20 t/m 26 november een kortings actie. Een kassabon van Albert Heijn is in die week geld waard. Want op vertoon van de kassabon krijgt men in de Wereldwinkel 10 korting op alle aankopen. De kinderen kunnen op woens dagmiddag 25 november in de BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: Jan Dorrekenskade-Oost 100 en 102, het opheffen van funderingsgebreken grote belangstelling voor de leden van het koor door hen te steunen en te helpen waar mogelijk. Bij ernstige ziekte en overlijden was zij een grote steun en toeverlaat, niet alleen door haar bezoek, maar ook door haar praktische hulp. Gedurende tien jaar was zij coör dinatrice voor de collectes van de nierstichting in Waddinxveen. Zij zorgde er daarbij voor dat in heel Waddinxveen en de buitengebie den werd gecollecteerd. Naast de zorg voor haar gezin, vond zij ook nog tijd om patiën ten die zelf geen bezoek meer kregen van de familie, te bezoe ken in de Hooge Burgh in Zwam- merdam. Dit ging altijd gepaard met grote Op vrijdag 20 november 1998 zijn alle medewerkers van de afdeling Welzijn, Educatie en Recreatie afwezig. Op maandag 23 november kunt u met al uw vragen weer bij hen terecht. VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heeft op 29 oktober 1998 besloten een herziening van het bestemmingsplan voor te bereiden voor de locaties: 1een perceel aan de Kanaaldijk (globale begrenzing Kanaaldijk, spoorbaan, Gasunie en Coenecoopcollege); een perceel gelegen tussen Alpherwetering nrs. 70 en 72; een perceel gelegen tussen Brugweg nrs. 123 en 127. Het besluit treedt in werking op 19 november 1998. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekeningen liggen m.i.v. 19 november ter inzage bij de afdeling VROM op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Jan Campertlaan 36, 1 kers in voortuin, 3 esdoorns in zijtuin en 1 prunus in voortuin Bredeweg 14, 8 populiei geldt een herplantplicht M. Schoutenstraat 27, diverse bomen en struikgewas Herbarenerf 15, 1 berk in de voortuin Koning Willem II straat 18, 1 conifeer in de voortuin Esdoornlaan 2, 1 es nabij de gevel Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN - De porte feuillehouders van I4 gemeenten van Midden-Holland (Bergam bacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ou derkerk, Oudewater, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerkapel- le) zijn akkoord gegaan met de in houd van de notitie ‘Bestuurlijke Visie* de Intergemeentelijke per spectievennota Midden-Holland. Doelen van de Intergemeentelijke perspectievennota Midden-Hol land zijn: Een voorstel te doen aan Rijk en provincie om geza menlijk de kansen voor het Groe ne Hart te benutten en de bedrei gingen tegen te gaan. Centraal in de notitie ‘Bestuurlijke Visie1 staat de koppeling tussen leefbaarheid De begrotingsbehandeling begint dinsdag 24 november met de al gemene beschouwingen en een reactie op de begrotingsstukken op hoofdlijnen (eerste termijn). Iedere fractie krijgt een kwartier spreektijd.Tussen half zes en half zeven wordt in de kantine aan het sprokene een uitgebreidere be- Raadhuisplein de gezamenlijke maaltijd gebruikt. Daarna beant woordt ieder lid van het college van Burgemeester en Wethou ders in eveneens een kwartier de vragen en opmerkingen uit de ge meenteraad. Donderdagmiddag 26 november om half twee gaat de begrotings behandeling verder. Elke fractie mag dan in totaal 10 minuten aan het woord zijn, evenals de collegeleden elk. In de derde termijn is 5 minuten be schikbaar voor afsluiting, stem verklaringen en laatste opmerkin gen. Vervolgens wordt tot in de avonduren doorgegaan met de verdere behandeling van de maandelijkse raadsagenda. De wijze van behandelen van de be groting in de raadscommissies is dezelfde als vorig jaar. De techni- 4*. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3