Nu grondverwerving voor Bentwoud Flexibel in arbeid zzzzif lOfe Drinkwatertanks voor noodgevallen Rijnwoude sluit deal met Rijk over aanleg HSL RIJNWOUDE - De gemeente Rijnwoude zal op korte termijn een bestuurscontract tekenen met de Ministers van Verkeer en Waterstaat en'Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). De gemeenteraad zal hierover een definitief besluit nemen op 26 november 1998. Startsein voor bouw van seniorenwoningen Peuterspeelzaal Ketelbinkie in de schijnwerpers ife Vijfentwintig jaar Novibkalender Landelijke actie voor Midden Amerika Oecumenische adventsvespers in de St.Victorkerk Afsluiting/ stemming diverse wegen Laatste culturele avond van het jaar f PAGINA 15 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Inhoud contract Startactiviteit Gevonden Vermist Raamplan Fietspad Grondaankoop Financiering T Polderlandschap ten zuiden van de Hoogeveenseweg waar straks bomen zullen groeien. (Foto: archief GK) (Hans Démoed) (Hans Démoed) Peuters hebben het prima naar hun zin bij Ketelbinkie. Een belangrijke stap is ook de instelling van de Raamplancommissie Zoetermeer/Zuid- plas. Deze commissie heeft ais taak om het verdere voorbereidingsproces te sturen en is breed samengesteld uit alle betrokken partijen. Naast de Raamplancommissie zal er een aparte Deelgebiedcommissie worden in gesteld voor het Bentwoud. In de commissie zullen ook de wethouders van de gemeenten Rijnwoude en Waddinx- veen een plaats krijgen. Daarnaast zal de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WLTO) de agrarische sector vertegen woordigen en zijn er verschillende afgevaar digden van organisaties op het gebied van natuur en recreatie, zoals bijvoorbeeld Staatsbosbeheer. Projectmanager Eilander: ‘Deze commissie zal een belangrijke taak krijgen bij de begeleiding van de plannen voor de aanleg van het Bentwoud. Er is op dat punt nog veel te regelen en voor de ge meenten is er bijvoorbeeld nog een heel tra ject te gaan van wijziging van het Bestem mingsplan1, aldus de woordvoerder van de DLG van het Ministerie van Landbouw. rol zal spelen1, aldus Eilander. Voor het pro ject Bentwoud zal in het begin van 1999 een Aankoopstrategieplan worden opgesteld. ‘Wij kunnen ons voorstellen dat de agrari sche sector in het gebied niet enthousiast is over het Bentwoud, maar ik heb de overtui ging dat wij in goed overleg tot oplossingen kunnen komen1, aldus de heer Eilander. aan de direct betrokken gemeenten, te we ten. Rijnwoude en Zoetermeer, maar ook aan gemeenten als Den Haag en Zoeter meer en andere omliggende gemeenten. Daarnaast is de financiering voor een deel ook gebaseerd op private financiers en wij hebben erook alle vertrouwen in dat er vol doende belangstelling is bij private financiers. Er zijn al concrete verzoeken van een mane ge en van verschillende projectontwikke laars die ideeën hebben voor het Bentwoud. Op dit moment onderzoeken wij de moge lijkheden en wordt bekeken of deze ideeën haalbaar zijn binnen het concept van het bosontwerp van het Bentwoud1, aldus J. Ei lander. In 1997 heeft de Provincie Zuid-Holland bij de gemeente Rijnwoude een verzoek inge diend om tijdens de jaarlijkse Boomplantdag symbolisch de eerste boom van het Bent woud te mogen aanplanten. Hiertoe is een wijziging van het geldende Bestemmingsplan noodzakelijk. Op dat mo ment was de gemeenteraad van Rijnwoude niet bereid mee te werken aan dit verzoek, vanwege het feit dat de procedures nog niet waren afgerond. Eilander: ‘Wij zouden graag met Boomplant dag 1999 alsnog deze officiële start van het Bentwoud willen maken, maar daar zijn nog al wat ruimtelijke procedures voor nodig en deze vergen tijd. Daarnaast is het ons be kend dat de gemeente Rijnwoude nogal wat problemen had met de gang van zaken. Toch zal er in de eerste maanden van 1999 zeker een startactiviteit plaatsvinden om het pro ject Bentwoud meer voor het voetlicht te krijgen. ‘Wij zullen een startdag organiseren om de regio meer te kunnen informeren overhet Bentwoud1, meldt Eilander. Het is duidelijk dat het Ministerie van Landbouwnu vaart wil maken met dit recreatieve project. De orga nisatie streeft er duidelijk naar om de eerste aan plant voor de winter van 1999 te laten plaatsvinden. Hiermee komt het Bentwoud een flinke stap dichterbij. RIJNWOUDE/REGIO - Onlangs heeft de Raad van State - deze krant meldde dit al eerder - eindelijk uitspraak gedaan in de vele bezwaarschriften die waren ingediend tegen de aanleg van het Bentwoud, dat voor een flink deel ook zal komen te liggen op gron- gebied van de gemeente Rijnwoude. De Raad van State heeft een aantal bezwaar makers niet ontvankelijk verklaard in hun bezwaren en de andere bezwaren onge grond verklaard. Hiermee isde weg vrijgeko men voor de instelling van de lang verwach te Raamplancommissie voor dit project. De organisatie is in handen van de Dienst Lan delijk Gebied (DLG) van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV). Reden temeer om de voortgang van dit om vangrijke project te bespreken met de waar- nemendprojectmanager van het Project Zoetermeer/Zuidplas, de heer J. Eilander. In het Project Zoetermeer/Zuidplas is het Bentwoud als project geïntegreerd. DeDLG voert nu de regie van het Bentwoudproject in opdracht van het Ministerie van LNV en de Provincie Zuid-Holland. De belangrijkste stap voor deze dienst isde spoedige instel ling van de Raamplancommissie voor het to tale project. Daarnaast is na het afhandelen van de bezwaarschriften ook de weg vrij voor actieve grondverwerving ten behoeve van het Bentwoud. WADDINXVEEN - Vermist Poes niet gest 6 maanden oud. Cypersekat met tijgerachtige strepen. Roepnaam Flo. Heeft een chip (omgeving Waddinx- veen). 16-11: Kater gec. 5 a 6 jaar oud. Halfpers rode kater met witte bef en voetjes. Roep naam Tom. Rood/bruine hak band met adres. Hele grijze ka ter gec. Roepnaam Twicky, 13 jaar oud (omgeving Waddinx- veen) Een dier gevonden of een dier kwijt? 0182- 630481 WADDINXVEEN - De Novibka lender bestaat al 25 jaar. In twaalf schitterende panorama- foto’s neemt de kalender u weer mee naar verre landen. De Novib werkt aan structurele armoede bestrijding. De kalender is onder andere verkrijgbaar in de We reldwinkel. In de adventstijd gaan de Gerefor meerde Kerk, de Hervormde Im- manuëlkerkgemeente en de ST. Victorparochie weer Mom Bati- kaarsen uit Bangladesh in hun ker ken verkopen. De werkplaats in Dakha is door Bengalen zelf opgericht. Voor verdere produktontwikkeling zul len Fair Trade en de Bengaalse ontwikkelingssamenwerkingsor- ganisatie Brac de nodige onder steuning bieden. Vaak komen de werknemers van het platteland en sturen een deel van hun inkomen naar hun familie. Andere werkne mers sparen geld op om één keer een grote uitgave te kunnen doen voor hun familie, zoals een koe of een aantal kippen. WADDINXVEEN - Dit jaar zullen voor de zesde keer weer oecu menische adventsvespers worden gehouden. Ook dit jaar worden de diensten gehouden onder de ver antwoordelijkheid van ‘De Samen spraak1, het samenwerkingsver- speeld, (voor)gelezen en gezon gen. Na een geslaagde, drukbezochte ochtend gingen volwassenen en peuters tevreden naar huis, door drongen van het feit dat een och tend op de peuterspeelzaal véél meer is dan alleen een paar uur tjes spelen. De overige dagen van deze aktieweek werden voor de peuters extra feestelijk gemaakt. Ze werden onder andere ge schminkt, deden Oud-Hollandse spelletjes zoals ballengooien en kegelen, en de week werd afge sloten met een pannenkoeken maaltijd. de HSL. Op een belangrijk onderdeel heb ben de gemeente Rijnwoude en de Ministers van Verkeer en Wa terstaat en VROM geen overeen stemming bereikt. De raad van Rijnwoude eist dat het tracé van de HSL in de polder Noordplas zo lang mogelijkop maaiveldni- veau moet blijven. Het Projectbu reau HSL-Zuid is niet bereid om opdit punt een toezegging te doen aan het ge-meentebestuur. De belangrijkste reden om dit te WADDINXVEEN - Lang niet ie dereen is op de hoogte van de ve le mogelijkheden van een peuter speelzaal. Daarom werd de lande lijke actieweek ‘Schijnwerpers op de peuterspeelzaal1 gehouden van 9 tot en met 13 november jongst leden. De spot stond gericht op het belang, de mogelijkhedenen de kwaliteit van het peuterspeel- zaalwerk. Zo werd gepoogd de positie van het peuterspeelzaal- werk tussen alle vormen van kin deropvang te versterken door er meer bekendheid aan te geven. Waddinxveens oudste peuter speelzaal ‘Ketelbinkie1 heeft in dit REGIO - Op 12 november jongst leden heeft directeur ingenieur A.B.I.M. Vos de Wael van NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) een samenwer kingsovereenkomst ondertekend waarin de nooddrinkwatervoor ziening wordtgeregeld. Hij deed dit samen met de directeuren van de drie waterleidingbedrijven NV Waterleidingbedrijf Middpn-Ne- derland en NV FlevolandseDrink- water Maatschappij waarmee WZHO een Strategische Alliantie heeft gesloten.Ook hebben de vier directeuren de contracten ondertekend waarmee het beno digde materiaal is besteld bij de leveranciers Wiefferink B.V. en Rook B.V. De nooddrinkwater voorziening bestaat uit units van een flexibele tanks met een in houd van 15.000 liter en een kraanstel met tien tappunten dat is voorzien vanhandpompen. De ze units worden op met de ge meente af te spreken locaties in de woonkernen opgesteld. Bij uit val van de drinkwatervoorziening in een bepaald gebied kan per unit drie liter drinkwater per persoon per dag worden geleverd aan cir ca 2500 personen. Afhankelijk van de grootte van het gebied kunnen met het aangekochte systeem maximaal veertig distributiepun ten worden ingericht. Het water is afkomstig van eigen pompstations of wordt geleverd door een collegabedrijf en wordt met tankwagens aangevoerd naar De gemeente Rijnwoude is zeer verheugd met de passage in het bestuurscontract over de toe komstige bestemming van de bouwweg naast het HSL-tracé in de polder Noordplas. In het con- De Zuid-Hollandse Gedeputeerde Heijkoop heeft aangegeven dat het uitgangspunt is dat de benodigde gronden voor het Bentwoud worden verworven op basis van vrijwillig heid. Nu de beroepsprocedures zijn afge rond zal de DLG starten met de actieve grondverwerving in het gebied. Eilanden ‘Wij hebben in de afgelopen jaren al grond in eigendom gekregen doordat sommige on dernemers het bedrijf wilden beëindigen of elders een nieuwe start wilde maken. Het gaat dan in totaal om ongeveer 70 hectare. In de komende maanden zullen wij een en quête houden onder de grondeigenaren om te bezien wat de mogelijkheden zijn. Wij willen met name bezien welke alternatieven er zijn voor deze mensen. Voorts is het dui delijk dat ook het prijsaspect een belangrijke een onderzoek is gebleken da- teen lagere ligging in de polder Noordplas ongeveer 5 miljoen gulden extra zal gaan kosten. Het Rijk heeft hiervoor geen financie ring. De gemeente Rijnwoude heeft aangegeven dat zij op dit punt het beroepschrift bij de Raad van Sta te zullen handhaven. Deze hou ding is voor het Rijk geen aanlei ding om het aangaan van het be stuurscontract uit te stellen. De provinciale weg tussen Ha- zerswoude-dorp en Bleiswijk zal drukkelijk zullen wordenuitgeno- niet worden verlegd. In het kader digd om te komen met ontwerpen waarin de verlenging van de tunnelmond een optie is. Ten aanzien van de besteding van 50 miljoen gulden stelt het Rijk zich op het standpunt dat dit bud- De onderhandelingen over dit be stuurscontract zijn gestart nadat het Parlement een akkoord was ge-gaan met het Tracébesluit HSL-Zuid. De onderhandeling na mens de gemeente Rijnwoude zijn gevoerd door de wethouder van Ruimtelijke Ordening, F.J.A. UljeerHet Rijk laat zich in de ge sprekken over het bestuurscon tract vertegenwoordiger door projectleider Korf. Los van de onderhandelingen over het bestuurscontract heeft de gemeente Rijnwoude kort na de vaststelling van het Tracébe- slpit door de Tweede en Eerste- Kamer formeel beroep aangete kend bij de Raad van State. De Mi nister van VROM liet alle gemeenten langs het tracé weten dat geen genoegen zou worden genomen met weigering tot planologische medewerking door tract is bepaald dat de noodzake- één van de gemeenten. De toen- rrialige minister, mevrouw De Boer, kondigde aan gebruik te zullen maken van de aanwijzings bevoegdheid. De gemeente Rijn woude heeft dan ook verklaard - onder voorwaarden - bereid te zijn tot planologische medewer king. Deze voorwaarden zijn nu voor een deel vertaald in het bestuurs- contract met de beide ministe ries. WADDINXVEEN -Als het weer het toelaat, zal op 24, 25 en 26 november op verschillende plaat sen in de gemeente Waddinxveen asfalt worden verwijderd. Alle hieronder opgesomde werkzaam heden zullen worden gemaakt binnen stoplichten, behalve het werk op het kruispunt Juliana van Stolberglaan/ Kerkweg-Oost en een gedeelte op de Juliana van Stolberglaan nabij het K.W.-plein. Dit werk wordt geheel afgesloten en van een omleiding voorzien. De werkzaamheden zullen per onderdeel ongeveer een halve dag gaan duren. De verwachting is dat het werk Juliana van Stolberg- laan/kerkweg-Oost en Kerkweg- West enige stremmingen zullen ontstaan. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer H.C. Uitterhoeve van de af deling Openbare Ruimte, 0182 - 624806. worden toegewezen aan senioren die daarvoor blijkens een zorgin- dicatie het meest voor in aanmer king komen. Na de officiële han deling op de bouwlocatie bij de Prins Bernhardlaan volgde voor de genodigden een receptie in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh. Daarbij werd getoast op het welsagen van de tweede fa se van het project en werd nog eens nadrukkelijk stilgestaan bij het voor de gemeente Waddin- veen heuglijke feit, dat de 10.000ste woning wordt opgele verd. Rene Mascini bedankte het gemeentebestuur voor de voort-* durende inzet om ondanks de be perkte mogelijkheden in het Groene Hart, voortvarend in de nieuwbouw actief te blijven. Wet houder Wientjens en locatie- manager Simon de Jong van Zorg centrum Souburgh ontvingen als aandenken voor het bereiken de ze mijlpaal een ingelijste vergro ting van het nieuwbouwproject. ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE- Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle hebben besloten om een fi nanciële bijdrage van f 3.500,-- be schikbaar te stellen voor de lande lijke actie voor Midden Amerika. Dit gebied is getroffen door een ramp die zijn weergave niet kent. Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat ook de gemeente een bijdrage voor de opbouw van de getroffen gebieden levert. kader een aantal op ochtenden gehouden. Ouders van (toekom stige) peuters, opa’s en oma’s, op- pasmoeders en andere belang stellenden waren van harte wel kom. De voltallige leiding van ‘Ketelbin kie1 was aanwezig voor het beant woorden van vragen. Onder het genot van een kopje koffie kon den de aanwezigen kennis nemen van de vele facetten van de peu terspeelzaal. Daarna kon er sa men met de peuters worden ge verfd, geboetseerd, gepuzzeld, ge tekend, met bouwsteentjes gewerkt, in de poppenhoek ge hand tussen de Remonstrantse Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Immanuëlkerkgemeente en de St. Victorparochie. De diensten wor den gehouden op de eerste drie zondagen van de advent en op de vierde zondag zal er een uitvoering zijn van ‘Festival of Lessons and Carols1 door het Goudsch Kamer koor onder leiding van R. van Vliet. Aan de vespervieringen wordt me dewerking verleend door een eo- cumenische cantorij onder leiding van Gerrie Mechielsen terwijl de begeleiding op orgel zal worden verzorgd door Koos Mechielsen. Daarnaast zal er op 30 november en 6 december medewerking wor den verleend door Miranda van Elswijk op fluit. Op zondag 13 de cember zullen Madelon en Reinier Steens op fluit hun medewerking verlenen. Voorgangers in de zullen zijn: op 29 november Ds. F. Bos, op 6 december Ds. C. de Jong en op 13 december Pastoor A. van der Helm. Het thema van deze diensten id ‘Menswording1 en dit zal worden belicht vanuit het boek Genesis (29/11), het evangelie van Mattheüs (6/12) en de Brief aan de Filippenzen (13/12). De diesten worden gehouden in de St. Victor- kerk aan de Zuidkade 175 en be ginnen om 17.00 uur. De uitvoe ring van ‘Festival of Lessons and Carols1 ook in de St. Victorkerk, vangt aan om 19.30 uur. Wij hopen op uw aanwezigheid. Namens de voorbereidingsgroep en alle mede werkenden: Jan Huls. lijke bouwweg na de realisatie van het HSL-tracé zal worden omge vormd tot fietspad. Dit betekent dat de wens van de gemeente Rijnwoude om een fietspad aan te leggen langs de Westzijdeweg te Hazerswoude- dorp tegelijkertijd kan worden gerealiseerd. De Westzijdeweg wordt dagelijks gebruikt door veel schoolkinde renen heeft zeker een ook een functie voor recreatief fietsver- keer. De gemeente Rijnwoude zal de toekomstige aanleg van het fietspad regelen in het nieuwe be- In januari 1998 heeft de gemeen- stemmingsplan ten behoeve van teraad van Rijnwoude een groot aantal wensen en eisen opgesteld die de gemeentelijke inzet waren bij de onderhandelingen. Eén van de belangrijkste wensen was ze ker de verlenging van de boortun- nel in zuidelijke inrichting, met hef oog op vermindering van de bouwoverlast voor de omgeving. Daarnaast is er door de gemeen teraad benadrukt dat de door de Tweede Kamer beschikbaar ge stelde 50 miljoen gulden geheel moet worden besteed aan de ver mindering van de bouwoverlast weigeren is het kostenaspect Uit rond het Westeinde. Voordit doel heeft de Kamer het geld ook beschikbaar gesteld. In het voorstel aan de gemeente raad heeft het college van burge meester en wethouders verslag gedaan van de resultaten van de onderhandelingen. Voor wat betreft de verlenging van de boortunnel in zuidelijke richting is het Rijk nietbereid be loftes te doen aan Rijnwoude. In het bestuurscontract zal wel wor den vastgelegd dat in het aanbe- stedingsproces aannemers uit- Zowel aan werknemerszijde als aan werkgeverszijde is in de laat ste decennia een steeds grotere behoefte ontstaan aan flexibele arbeid. De behoefte van een on dernemer aan flexibele arbeids krachten komt voort uit ontwik kelingen in de organisatie. Dit kan bijvoorbeeld samenhagen met kostenoverwegingen, output en de opkomst van de 24-uurseco- nomie. Voor de toenemende be hoefte aan flexibele arbeid bieden het huidige arbeidsovereenkom stenrecht en het ontslagrecht echter onvoldoende mogelijkhe den. Daarom zal op I januari 1999 de Wet Flexibiliteit en Ze kerheid in werking treden met als doel de werkgever meer flexibili teit te verschaffen. Op het seminar zal Claire Mulder van Deloitte Touche Juridische Dienstverlening ingaan op de ver schillende vormen van flexibele arbeid, waaronder oproepcon- structies en deeltijdcontracten. Voorts zal worden bezien in hoe verre gebruikmaking van uitzend krachten mogelijkheden biedt tot flexibele arbeid. Zij zal een verge lijking trekken tussen het huidig en komend recht na inwerking treding van de Flexwet en vanzelf sprekend laat zij zien hoe u hier op kunt anticiperen. Jan Berends van de Human Capi tal Group-Development van De loitte Touche gaat in op de re latie tussen organisatie en mede werker, de gevolgen van De financiering van het plan Bentwoud is voor wat betreft de rijksoverheid geregeld. Eilander: ‘De totale kosten van het project bedragen meer dan 200 miljoen gulden en het Rijk heeft de benodigde middelen voor de grondverwerving en het beheer van het bos door Staatsbosbeheer reeds beschik baar gesteld. Daarnaast zullen wij ook van de Provincie Zuid-Holland en gemeenten vragen om bij te dragen in de kosten van het beheer van deze unieke recreatieve voorziening. Hierbij wordt uiteraard niet alleen gedacht Tracébesluit HSL-Zuid. Voor het overige zal in nauw overleg met de Rijnwoudse Klankbord-groep Westeinde/Bent worden bezien welke maatregelen er mogelijk zijn om de bouwoverlast verder te beperken. Het Projectbureau HSL-Zuid is van mening dat met deze aanpass ingen isvoldaan aan de wens van de Tweede Kamer en de beste ding van het extra budget voor de bouwhinder in de omgeving Wes teinde. WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel Rotterdam, kan toor Gouda houdt op woensdag 2 december 1998 in samenwer king met Deloitte Touche te Gouda een voorlichtingsbijeen komst oven ‘Flexibel in arbeid1. WADDINXVEEN - Na twee ach tereenvolgende geslaagde avon den organiseert de culturele com missie van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk op dinsdag I december aanstaande de laatste culturele avond van dit jaar. De avond die wordt gehouden in het Anne Frank Centrum en om 20.00 uur begint, wordt verzorgd door Ellen Kiewiet. Het te brengen pro gramma is getiteld: ‘Een droom reis naar Broadway.' Voor velen zal Ellen Kiewiet een onbekend persoon zijn, maar de wapenfeiten van haar liegen er niet om. Zij speelde mee in de hoofdrollen van de musicals ‘The King and I" en ‘De Gondeliers' en een rol in de opera ‘Samson en Dalida1. Zij neemt ons mee met een muzikale reis langs de Hits van Good Old Broadway, met onder andere The Sound of Music, Hello Dolly, O’ What a Beautiful Moring en vele andere beroemde Broadway songs. Door de afwisseling van de Songs met informatieve, humor volle reisverhalen en anekdotes van Broadway, de kostuums in de juiste stijl, de swingende Chore ografie (tapdans) en natuurlijk de muzikale kwinkslagen van pianist Jeroen Sleyer, ontstaat een leven dig beeld van de kleurrijke historie van Broadway. Ellen Kiewiet trekt tijdens haar optreden volle zalen en om die reden heeft de commis sie besloten haar ook eens naar Waddinxveen te laten komen. Het wordt weer een gezellige avond, waarbij de bezoekers heerlijk kunnen genieten van een stukje sentiment. De entreeprijs bedraagt f 5,— per persoon, inclu sief de prijs van een kopje koffie. De zaal gaat op om 19.30 uur. van het HSL-tracé is gesproken over een eventuele oostelijke lig ging. Deze variant is om financiële redenen afgeketst. In de huidige praktijk blijkt dat deze provinciale weg zeer onveilig is. Er zijn in de get is ingezet voor een verlenging afgelopen jaren meerdere ernsti- van de tunnel met 190 meter ten ge ongelukken gebeurd, waarvan opzichte van het ontwerp uit het enkele met dodelijke afloop. In het bestuurscontract is met het Rijk en de Provincie Zuid-Holland afgesproken dat de weg zal wor den ingericht volgens de eisen van 'Duurzaam Veilig’. WADDINXVEEN - Woonpart- staan, worden, als alles een beetje ners Midden-Holland, de stichting volgens de voorgestelde planning voor bouwen en beheren, en de wil verlopen, medio volgend jaar gemeente Waddinxveen hadden opgeleverd. De woningen zullen op woensdag 18 november reden genoeg voor een feestje. Wethou der Maria Wientjens-van der Vel den gaf het startsein van de bouw van de tweede fase van 26 senio renhuurwoningen nabij Zorgcen trum Souburgh. Bij de bouw van deze woningen werd de belangrij ke mijlpaal van de 10.000ste wo ning in Waddinxveen bereikt. Woensdagmiddag om vier uur werd een deel van de fundering van de tweede fase van het nieuw bouwproject nabij de Prins Bern hardlaan gestort door wethouder Wientjens. Daarmee werd offi cieel een begin gemaakt met de tweede fase van de in totaal 97 se niorenwoningen die bij het Zorg- zentrum Souburgh gebouwd wor den. Rene Mascini, directeur van Woonpartners Midden-Holland, rekent er op dat de bouw van de tweede fase net zo voorspoedig zal verlopen als de eerste. De se niorenhuurwoningen, waarvoor grote belangstelling blijkt te be- organisatie-ontwikkeling voor het personeel de kansen en risico’s en hoe met motivatie en flexibili teit om te gaan. Hij laat zien hoe een stevige, kwalitatieve organisa- tiegroei c.q. verandering hand in hand kan gaan met behoud en verbetering van flexibiliteit. Het seminar wordt gehouden in het vergadercentrum van de Ka mer van Koophandel, Burgemees ter van Reenensingel 101 te Gouda. Het programma begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 zijn be langstellenden welkom. De kos ten bedragen f 125,- per persoon. de distributiepunten. Denood- drinkwatervoorziening wordt medio 1999 operationeel. In de samenwerkingsovereenkomst tussen de vier waterleidingsbe drijven is geregeld datde bedrij ven materieel voor de inrichting van maximaal veertig distributie punten aan elkaar beschikbaar stellen. Ook stellen de partners personeel beschikbaar om de dis tributiepunten te bemensen. Dit alles gebeurt kosteloos. Door op deze manier samen te werken kan materieel en expertise zo ef ficiënt mogelijk worden gebruikt. Door de herziening van de Wa terleidingwet wordt de nood drinkwatervoorziening vanaf 2000 een verantwoordelijkheid van de drinkwaterleidingsbedrij- ven. Voorheen was dit bij de ge meenten ondergebracht, die een beroep konden doen op het noodmaterieel vanhet rijk en de personele bijstand van het Corps Mobiele Colonne. De nooddrinkwatervoorziening wordt ingezet bij het optreden van een ramp waarbij de drinkwa tervoorziening tijdelijk niet meer op de gebruikelijke wijze kan plaatsvinden. Het kan gaan om het gelijktijdig uitvallen van meer dere hoofdonderdelen van de drinkwatervoorziening zoals transportleidingen en pompsta tions. De nooddrinkwatervoor ziening kan ook worden ingezet bij het optreden van een veront reiniging in het leidingnet

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 15