bestedingen voor sport De Blijf-Bij-Bon: een actueel cadeau. Boskoop ’kruidenier’ in nieuws ‘Flexibel in arbeid* Jeugdprijs stimulering sport voor jongeren IAAND ...u M Informatie-avond voor aanstaande ouders l Particulier «iw w-ur gdrf. mam Raoul Wallenbergplein 9 2405 CZ Alphen aan den Rijn Marktstraat A2 2411 BE Bodegraven Zijde 30 2771 EN Boskoop Oosthaven 8 2801 PB Gouda* Dam 4a 2871 CS Schoonhoven Kanaalstraat 10 2741 HH Waddinxveen Voorstraat 80 3441 CP Woerden Extra geld De Blijf-Bij-Bon is het enige cadeau waarmee u blijft verrassen. U geeft im mers op een uiterst originele manier een abonnement op Rijn en Gouwe weg. De gelukkige ontvanger wordt ochtend na ochtend aangenaam verrast met al het laatste nieuws. Een actueler cadeau bestaat niet. Er is een Blijf-Bij-Bon van 31,35, goed voor één maand Rijn en Gouwe. En eentje van ƒ91,20, waarmee u iemand 3 maanden kunt verrassen. U koopt de Blijf-Bij-Bonnen bij één van de kantoren van Rijn en Gouwe. Of door het geld over te maken op giro 60600 van Rijn en Gouwe, onder vermelding van Blijf-Bij-Bon. Uw bestelling wordt gestuurd naar het adres dat op de overschrijving is vermeld. Bij betaling per girotel a.u.b. uw adresgegevens vermelden. De ontvanger hoeft de bon alleen maar even in te vullen en op te sturen. Makkelijker kan niet en origineler evenmin. H». IWi* WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 24 verrassen Geef eens ’n bon die blijft groot is. Sport bestuur ma nagement heeft ook gekeken naar de factoren die een rol spe len ten aanzien van sportbegro- tingen. Zoals de grootte en de na een uitnodiging om hun project te presenteren op een regionale voorronde, die eind januari plaats vindt. De winnaars van de voor rondes gaan door naar de landelij- sectoren overheid, gezondheid, sport en onderwijs de verworven inzichten over te dragen en om te zetten in samenhangend, duurzaam Stichting Jeugd in Beweging jongens en meisjes tussen de zes en acht tien jaar uit zelf met initiatieven te komen om leeftijdsgenoten in hun eigen omgeving aan het sporten en bewegen te krijgen. De beste plan- dat jongeren (vier tot achttien jaar) blijvend deelnemen aan sport- en bewegingsactiviteiten én hierbij ac- ook en dat scheelt weer.’ Trimp is het wel eens met de stelling dat Boskoop actieve verenigin gen heeft die veel zelf doen. Niet alleen Floreant en AV’47 maar ook de Gymnastiekvereniging Boskoop en Agon. De wethouder: ’Het gemeente bestuur is echter net zo creatief en inventief als de verenigingen. Samen met Floreant en AV’47 hebben we de laatste jaren toch kans gezien om een aantal pro blemen op te lossen, buiten de begroting van de gemeente om. En gegeven de financiële armoe bele arbeid, waaronder oproep- constructies en deeltijdcontracten. Voorts zal worden bezien in hoe verre gebruikmaking van uitzend krachten mogelijkheden biedt tot flexibele arbeid. Zij zal een vergelij king trekken tussen het huidig en komend recht na inwerkingtreding van de Flexwet en vanzelfsprekend laat zij zien hoe u hierop kunt anti ciperen. Jan Berends van de Human Capital Group-Development van Deloitte Touche gaat in op de re latie tussen organisatie en mede werker, de gevolgen van organisa- tie-'ontwikkeling voor het perso neel de kansen en risico’s en hoe met motivatie en flexibiliteit om te gaan. Hij laat zien hoe een stevige, kwalitatieve organisatiegroei c.q. verandering hand in hand kan gaan met behoud en verbetering van flexibiliteit Het seminar wordt ge houden in het vergadercentrum van de Kamer van Koophandel, Burgemeester van Reenensingel 101 te Gouda. Het programma be gint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 zijn belangstellenden welkom. De kos ten bedragen f 125,- per persoon. Helemaal onderaan de lijst, die 548 gemeenten telt, volgen dan de ’kruideniers’ met Boskoop bij de laatste zes. De gemeente Bo skoop geeft 20 gulden per inwo ner uit aan sport. Helemaal als laatste op de lijst staat het Gel derse Rozendaal (1200 inwo ners) dat geen cent aan sport uit geeft. Men heeft daar één voet balveld dat kostendekkend is, de inwoners moeten voor andere sporten naar omringende ge meenten die beschikken over goede voorzieningen.In Boskoop is het gelukkig niet zó erg. Flore ant en AV’47 weten zich goed te behelpen, zijn creatief en inven- nen. Algemene informatie, ideeën voor plannen, handige tips, voor waarden, inschrijfformulieren en waar het plan naar toe gezonden moet worden, staan in de Jeugd Prijs Krant 98/99. Deze is onder meer verkrijgbaar bij alle bibliothe ken, provinciale sportraden en Wethouder van sportzaken Piet Trimp erkent dat de Boskoopse sportaccommodaties inderdaad beperkt zijn. Maar datzelfde geldt ook voor het uitgavenni veau op het gebied van wegen- onderhoud en verkeer, van kunst, cultuur en welzijn. De vergelijking met Schiermonnik oog en de andere Waddeneilan den vindt Trimp een beetje flauw. ’In de eerste plaats omdat die eilanden extra geld van het rijk krijgen omdat het eilanden zijn, in de tweede plaats omdat ze ook veel inkomsten uit toe risme hebben. Die toeristen gebruiken die sportaccommodaties natuurlijk Rijn en Gouwe BOSKOOP - Dat het in Boskoop geen vetpot is weet ieder een. De uiterst geringe vrij besteedbare ruimte op de ge meentebegroting maakt dat het voorzieningenniveau laag is, ook voor sport is relatief weinig geld beschikbaar. De twintig jaar oude sportzaal aan de Puttelaan. De gemeente wil onderzoeken of het mogelijk is deze te verbouwen tot sporthal. (Foto: A. Fioole) verwachten. Een teamleider ver telt over de organisatie van het kraamcentrum, de soorten en vormen van thuiskraamzorg waar men als cliënt uit kan kiezen. Zij maakt u wegwijs wat betreft de aan te schaffen benodigheden voor de thuis -of ziekenhuisbeval ling en de verzorging van de nieu we wereldburger. In de pauze kunnen de bezoekers een tafel met folders en boeken bekijken, er is een baby-uitzet te bewonde ren en de zogenaamde kraam- is dat een grote prestatie. Het collegeprogramma meldt nu dat we alles op alles willen zetten om van de sportzaal (Puttelaan) een echte sporthal te maken. Kortom, het gemeentebestuur doet best veel aan sport met uit zondering van een zwembad. Dat is voor ons echt te duur.’ Trimp rekent voor dat Boskoop per jaar zo’n vijftig gulden per in woner zou moeten uitgeven om een zwembad in stand te kunnen houden. ’Dan geef je wel meer uit dan we nu doen, maar dan heb je nóg ten staan, meent Sport bestuur Management. ’Uit oogpunt van efficiency kunnen buurgemeen ten in het algemeen natuurlijk ’samen doen’ met een zwembad of een sporthal, waarbij overi gens ’eerlijk’ is dat ook de ge meente waarin het zwembad of de sporthal niet ligt een subsidie zou moeten geven om eventuele exploitatietekorten (voor een. deel) te dekken.’ spullen zijn aanwezig. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Kortom een interessante avond voor iedereen die een baby ver wacht en alles wil weten over de eerste week welke ‘het kraam bed’ wordt genoemd. Als u deel wilt nemen en u heeft zich nog niet opgegeven dan kunt u het kraamcentrum bellen, telefoon nummer 0182 - 325555. Ook voor informatie kunt u dit num mer bellen. geen sportcomplex en geen gymzalen. Dus het zegt mij niet zoveel als een gemeente veel meer uitgeeft dan wij als 'Bos koop nu doen. Dat is dan ook het grote manco van het over zicht in het blad Sport bestuur management.’ ’Mijn conclusie is dan ook dat wij onze guldens goed benutten en samen met de verenigingen een redelijk niveau halen. Er zijn nog wensen, dat is logisch want het kan beter. Dat zal bij de financiële schouw ze ker gaan meespelen’, aldus de wethouder. tief op het gebied van zelfwerk zaamheid en sponsoring, maar het blijft aan de krappe kant. Dat er in Boskoop gelukkig ook goe de sportvoorzieningen zijn, dankt het dorp aan particuliere inspanningen. Sportcentrum Marchant (Torenpad) heeft het altijd op eigen kracht moeten doen, zonder een dubbeltje overheidssteun. En dankzij de aan Boskoop geschonken Stol- gëmeenten wordt geïllustreerd wijkkavel zijn er nu ook een ma nege en een racketsportcen- trum, beiden particuliere onder nemingen. Twintig jaar geleden vertrok badmintonclub Florida naar Waddinxveen wegens gebrek aan accommodatie in Boskoop. REGIO - De Kamer van Koophan del Rotterdam, kantoor Gouda houdt op woensdag 2 december 1998 in samenwerking met Deloit te Touche te Gouda een voor lichtingsbijeenkomst over: ‘Flexibel in arbeid’. Zowel aan werknemers- zijde als aan werkgeverszijde is in de laatste decennia een steeds gro tere behoefte ontstaan aan flexibe le arbeid. De behoefte van een on dernemer aan flexibele arbeids krachten komt voort uit ontwikkelingen in de organisatie. Dit kan bijvoorbeeld samenhagen met kostenoverwegingen, output en de opkomst van de 24-uurseco- nomie. Voor de toenemende be hoefte aan flexibele arbeid bieden het huidige arbeidsovereenkom stenrecht en het ontslagrecht ech ter onvoldoende mogelijkheden. Daarom zal op I januari 1999 de Wet Flexibiliteit en Zekerheid in werking treden met als doel de werkgever meer flexibiliteit te ver schaffen. Op het seminar zal Claire Mulder van Deloitte Touche Juri dische Dienstverlening ingaan op de verschillende vormen van flexi- -. REGIO - Medewerkers van Kraamzorg de Waarden organi seren op dinsdag I december aanstaande een informatie-avond voor aanstaande ouders in ge bouw De Veste Interkerkelijk Centrum, Ridder van Catsweg 300, 2804 RS te Gouda. De aanvang is 19.30 uur. Op deze avond vertelt een kraamverzor- gende over haar werk tijdens de kraambedperiode. Wat is haar deskundigheid, kortom wat mag je van een kraamverzorgende Voor het tweede jaar daagt de fraaie beker en 250 gulden beschik baar voor het beste sportplan. Bij de landelijke finale is de beker een maatje groter en het geldbedrag ook: maximaal 5000 gulden. De provinciale sportraden helpen de sportprijswinnaars een eindje op nenmakers komen in aanmerking weg bij dè uitvoering van hun plan- voor de Jeugdprijs Sport, een geld prijs van maximaal 5.000 gulden. Met dit bedrag kunnen de winnaars hun plan daadwerkelijk uitvoeren. De Jeugdprijs Sport is een initiatief van de Nederlandse Jeugd Groep en Jeugd in beweging in samenwer king met de provinciale sportra den. Deze sportprijs maakt deel uit Jeugd in Beweging. De stichting van de Nederlandse Jeugd Prijs, die. Jeugd in Beweging streeft ernaar in totaal drie categorieën kent sport, natuur en algemeen. De jeugdprijs Sport kent twee leef tijdscategorieën; zes tot twaalf jaar tief betrokken zijn. Om dit te be en twaalf tot achttien jaar. Groep- reiken, motiveert en ondersteunt jes van vier tot acht jongeren die Jeugd in Beweging partners uit de elkaar kennen, bijvoorbeeld via school, club, vereniging of buurt, kunnen een plan insturen. De in schrijving sluit op 4 januari 1999. Alle plannenindieners krijgen daar- beleid. De Stichting Jeugd in Bewe ging is een initiatief van de ministe ries VWS en OC&W en werkt on der meer samen met de sportkoe pel NOC*NSF, de Landelijke Contactraad en de Koninklijke ke finale in maart 1999. Per provin- Vereniging van Leraren Lichamelij-* cie is er per leeftijdscategorie een ke Opvoeding. 1 Een aantal actieve en ambitieuze verenigingen (AV’47, Floreant) doet geregeld een beroep op de gemeente maar het resultaat is mager. Zelf beschikt de gemeen te over enkele oude accommo daties die ook niet veel voor stellen. Een sporthal is er (nog steeds) niet, een zwembad heeft Boskoop al jaren niet meer. Hoe de gemeentelijke sportbestedin- gen zich verhouden met andere door een artikel in ’Sport be stuur management’, een vak blad voor professionals en be stuurders in de sport. Uitgezocht is hoeveel geld ge meenten - gerekend per hoofd van de bevolking - uittrekken voor sport. De verschillen zijn Na sluiting van het Boskoopse opmerkelijk. Zo zijn er ’big zwembad verhuisde ook de spenders’ met bovenaan Schier- zwem- en polovereniging naar de monnikoog waar per hoofd van buurgemeente waar de Bo de bevolking 340 gulden per jaar skoopse inbreng nog steeds aan sport wordt uitgegeven. Vlieland en Terschelling volgen op de tweede en derde plaats. In de middenmoot vinden we de grote steden die gemiddeld rond de honderd gulden per jaar ligging ten opzichte van andere aan sport uitgegeven. gemeenten. Grote steden geven gemiddeld vrij veel geld uit aan sport. Sport speelt daar ook een rol als stadspromotie. Kleinere gemeenten doen het vaak wat minder, al is het opmerkelijk dat zowel boven- als onderaan de lijst kleine gemeenten voorko men. Kennelijk geldt voor rela tief kleine gemeenten dat de schaal van de gemeenten niet op timaal is om een efficiënt sport- aanbod te realiseren; men is wel haast gedwongen te kiezen tus sen een over- of een onderaanbod. Misschien dat de uiteindelijke keuze mede wordt ingegeven door de mogelijkheden om te sporten in naburige gemeenten. Daar zou dan eigenlijk een finan ciële vergoeding tegenover moe- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 24