Jochem van Gelder in overvolle Dreef Service I ft S j 1yj I I ij J A Kerstshow bij Europatuin Band Dinsdag klaar voor krachtproef Arbeid en zorg (4) Arbeidsbureau scheepvaart organiseert banenboot Lang maar uitstekend verzorgd drie korenconcert fiH Het Motorhuis Gouda f A GroenRijk de Bosrand GmRijc Pietje Pret in Goudse Nieuwe Markt Passage F Informatie-avond over de gevaren van housemuziek F van a tot z OPELS Rijden onder invloed van alcohol l *>r*»y i Ah Winterhard en wonderschoon: I de Skimmia japonica 'Rubella', die I met zijn trossen besjes uw winterse I tuin een fleurig I accent geeft. SQ I Maat 20-25 cm, Bi 4 tot 7 bloemen. r- - PAGINA 29 RIJKE Eén vrouw en zeven man sterk, de band Dinsdag op volle sterkte. r’-ki MM Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur De heer Vreugdenhil uit Lelystad is inmiddels 46 jaar en tot zo’n vier jaar geleden was hij disc joc key en een graag geziene entertai- Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfit activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controie 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week WADDINXVEEN/GOUDA - De winkeliers van de Goudse Nieuwe Markt Passage leggen op zaterdag 28 november aan staande hun rode loper uit voor Sinterklaas, die samen met twee van zijn Pieten in het centrum aanwezig zal zijn. Vanaf half twaalf krijgen alle kinderen de kans om een glimp van Sinterklaas op te vangen of om zelfs een handje te geven. Jeugdige bezoeker- tjes van het winkelcentrum die een mooie tekening of ’n an der werkstukje hebben ge maakt en dat graag aan de Sint willen geven, zijn van harte welkom. Ook de ‘muzikale kids' krijgen de gelegenheid om hun talenten aan de Goed- heiligman en zijn Pieten ten ge hore te brengen. Uiteraard worden de fraaiste inspannin gen beloond. Want Zwarte Piet heeft voor heel veel kin deren een zakje Pietje Pret in petto. De inhoud hiervan blijft nog even geheim. Dus... alle kinderen van Gouda en oms treken zijn zaterdag 28 novem ber, vanaf half twaalf, van harte welkom voor een ontmoeting met Sinterklaas en zijn Pieten in de Goudse Nieuwe Markt Passage. Zorg dat je erbij bent. En zoek ze op, want Sint en zijn Pietermannen blijven tot half vier die middag. ft WADDINXVEEN - De Rabobank laat jong en oud meegenieten van het feit dat zij dit jaar haar honderdste verjaardag viert. Woensdag 18 november lag de nadruk met name op jong, want de kinderen van 6 tot en met 12 jaar werden door de jarige ge- tracteerd op een spetterende show van ‘meester* Jochem (Willem Wever) van Gel der in sporthal De Dreef. Arie Pieter van Dijk van de Rabobank in Waddinxveen, hoort het feest van de 450 bezoekertjes aan het evenement nog nadreunen als we hem daags na de voorstelling spreken. ‘leder jaar is het zo rond deze tijd bij de Ra- bobanken voor de jeugd een beetje feest. Tijdens de spaardag krijgen de kinderen dan meestal een cadeautje, maar dit jaar wilden we natuurlijk eens iets extra’s doen. In plaats van een cadeautje werd het een vrij- kaartje voor een voorstelling van Jochem van Gelder met zijn gloednieuwe jeugdshow ‘De meester is gek’. ’Jochem van Gelder is natuurlijk al lang bij de jeugd bijzonder populair als presentator van het vraag-maar-raak programma ‘Wilem Wever'. Je moet zo’n man dan ook al heel lang van te voren contracteren. Het feit dat Jochem onlangs de publieksprijs voor zijn programma heeft weten te bemachtigen heeft zijn populariteit alleen maar doen toe nemen en de vraag naar kaarten voorhet optreden was dus heel groot. Alle 450 be- Wall van Pink Floyd. Een deel van de avond wordt gevuld met het van Dinsdag bekende werk. De band heeft al jaren een reputatie als feestband die met aanstekelij ke nummers - veelal bewerkte covers - een zaal tot het kook punt weet te brengen. De band is destijds ontstaan als uitvloeisel van de gebruikelijke I januari feesten in een boomkwe- kerijloods. Bij die gelegenheden gingen Boskoopse muzikanten sa men aan de gang in wisselende sa menstellingen. Deze feesten had- denaltijd een bepaald thema en de samenwerking beviel op een ge geven moment zo goed dat er een permament gezelschap over bleef dat ging optreden onder de naam D.I.N.S. (double income no sex). Die naam bleek in de praktijk niet handig. Bijna iedereen plakte het sche kennis en zijn deskundig op het gebied van de arbeidsmarkt in de scheepvaartbranche. Via een netwerk van 200 arbeidbureaus, verspreid over het hele land, heb ben de medewerkers zicht op de landelijke ontwikkelingen in vraag en aanbod. precies hetzelfde behandeld als al le andere collega’s. De onderlinge samenwerking is prima. Zoals ik al zei, de brandweer, daar kies je voor. En als de pieper gaat dan ga ik gewoon. Ik werk full-time,-dus ik heb goeie afspra ken moeten maken met mijn werkgever. Mijn ervaring is dat er veel valt te regelen, zowel met het werk als privé. Mijn vriend steunt me in mijn keuze. Dat vind ik heel belangrijk, want als er iets ergs gebeurt is hij toch degene die me het eerst moet opvangen. Voorlopig zijn kinderen nog niet aan de orde, maar mocht het zo ver zijn, dan hoop ik dat er goeie afspraken mogelijk zijn met het kinderdagverblijf en de school. De pieper kan namelijk elk mo ment van de dag afgaan; dus ook vlak voor sluitingstijd van het kin derdagverblijf. We zijn momenteel met twee vrouwen bij de Waddinxveense brandweer. En we kunnen regel matig nieuwe mensen gebruiken. Dus vrouwen, aarzel niet en kom gerust eens langs op de kazerne. Op maandagavond is er altijd ie mand aanwezig.' woordje ’dag’ er achter. Dus werd het al gauw D.I.N.S.dag en nu is het dus gewoon Dinsdag. De band bracht in I995 een cd uit met enkele succesvolle covers waarmee toen werd opgetreden. Maar het leek de Boskopers ook leuk om eens een ander gezicht te laten zien, dat werden toen de se rie jaarlijkse concerten in de Ro zenburcht waarvan nu de derde op stapel staat. Plaatsbewijzen voor het concert op 28 november kosten 15 gul den, kaarten zijn aan de zaal ver krijgbaar. De band is samenge steld uit: Willem Aartman (lead- zang), Nicole Verschueren (zang), Dirk Hoogendoorn (sax en zang), Willem van de Meer (trompet en zang), Arjan van de Meer (trom pet en bugel), Ap Geers (gitaar). Piet van Doorn (bas, pedalen) en René v.d. Berg (drums). WADDINXVEEN - Op I8 no vember rond 00.10 uur is een 47- jarige vrouw uit Waddinxveen aangehouden wegens rijden on der invloed van alcohol. Op de Alberdingk Thijmlaan werd zij ge controleerd op alcoholgebruik met behulp van een blaastest. Toen deze aangaf dat de vrouw te veel gedronken had, is zij meege nomen naar het politiebureau. Daar wees een ademanalyse uit dat de vrouw een alcoholpromil- lage van II had. De informatieavond was zo inge richt, dat voor de pauze een inlei ding werd verzorgd door de heer Vreugdenhil en dat na de pauze meer gesproken zou worden over hoe om te gaan met jonge ren, voor wie de housemuziek toch wel de nodige aantrekkings kracht heeft, en het beantwoor den van vragen. BOSKOOP - Eigen haard is goud waard, ofwel ’my home is my castle’, zoals de Engelsen het zo mooi zeggen. Dat is het motto van de jaarlijkse kerstshow bij Eu ropatuin Moons in Boskoop. Het tuincentrum aan het Rijneveld heeft van de weg af gezien zowaar de aanblik van een kasteel gekre gen. Chateau Moons, als het wa re. Maar het draait natuurlijk om de presentatie van alle kerstartike- len, kunstbomen, versiering en al les wat daar tegenwoordig bij hoort. Lichtjes, lantaarns, kaarsen en kransen. Alles op sfeervolle wijze gepresenteerd. De show heeft dit jaar een andere opzet gekregen: groter, meer sfeer en heel gezellig. Opvallende elemen ten zijn ook de meubels van een antiquair. Kerstmis 1998 brengt een nieuwe trend: kerstballen met gekleurde veertjes erin. Ook nieuw zijn de decoratieve flessen en poezen, uitgevoerd in ’koloni aal’ hout. Verder vierkante kaar sen die in iedere kandelaar pas sen, een dansende kerstboom, als een rode draad doorheen liep en een fabelachtig gespeelde ’Gavotte’ werden bijna ademloos aangehoord. Dat gebeurde na de pauze opnieuw. Nu met onder andere het overbekende ’The Ro se’ en de schitterend gespeelde 'Zigeuner Romance’ van de Hon gaar Janos. Het langdurig applaus was een terechte waardering voor deze muzikale hoogstandjes. Maar ook de zangers lieten zich in het tweede deel niet onbetuigd. Zoals ’Die Gouwe Sanghers’ met het speelse wijnlied ’Aus der Traube’ van Anonymus, het voor treffelijk gezongen welbekende ’Chiantilied’. Maar nog meer met het ’Allegri Beviam’ van Guiseppe Verdi. Kortom, mannenkoorzang op hoog niveau. ’Die Rhijnse Sanghers’ wilden daar niet bij achterblijven. Het be kende Franse chanson ’Cent mil- les chansons’ in een bewerking van Simon Stelling en het al even bekende 'Bridge over trouble wa ter’. Het was wel even wennen om dit bekende werk van Simon en Garfunkel door een groot mannenkoor te horen zingen. ’De Gouwestem’ mocht als laat ste koor voor het voetlicht en la ten horen dat zij, evenals de ande re twee koren, heel goed het on derscheid weten tussen zuiver pianissimo en fortissimo. ’Mala Moja’ en ’Toba Pojem’ lenen zich daar uitstekend voor. Maar met hun laatste bijdrage ’Bella Italia’ konden de zangers al hun inge houden energie weer even kwijt. Dit drie mannenkorenconcert werd als één gezamenlijk koor af gesloten met het zingen van ’Rit ters Abschied’. Dit ter nagedach tenis aan een der initiatiefnemers voor dit concert, de onlangs overleden Chiel Mos. En het ver trouwd in de oren klinkende Zi- geunerkoor van Guiseppe Verdi. Ondanks het late uur, ver na el ven, kon een toegift natuurlijk niet uitblijven. Want, zo was de mening van velen, zo’n concert is zeer zeker voor herhaling vat baar. 1 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDJNXVEFN tot 16.00 uur. Tegelijkertijd is er informatie over opleidingen en werk in de scheepvaartsector verkrijgbaar bij Arbeidsbureau schikken over ruime specialisti- Scheepvaart. Het Arbeidsbureau is gevestigd aan de Willem Buyte- wechstraat 39-41 in Rotterdam, nabij de Coolhaven. De vraag naar personeel in de scheepvaart is groot. Scheep- vaartondernemers zijn op zoek naar personeel in diverse functies, van (leerling)matroos tot kaptein. Geschikte kandidaten kunnen, eventueel na het volgen van een opleiding, meestal direct aan de slag. Arbeidsbureau Scheepvaart is een gespecialiseerd landelijk arbeids bureau. De belangrijkste taak is voor gezorgd heeft zowel jong als oud mee te laten profiteren. Om een- paar voorbeel den te noemen: kort voor Koninginnedag werd een boekje uitgegeven over het vader landse en het Waddinxveense volkslied. Ook werd de afgelopen periode maar liefst honderd leden van de coöperatie de gele genheid geboden om het dorp Waddinx veen met een helicopter in vogelvlucht te bekijken. Op dit moment loopt er nog een heel spe ciale actie. ‘De Rabobank heeft de exclusie ve rechten verworven van een professionele film uit de jaren vijftig over Waddinxveen. Wat destijds de reden is geweest de film te maken is niet bekend maar de film is met professionele apparatuur gemaakt en van uitstekende kwaliteit. Deze film, aangevuld met recent materiaal, is onlangs door onze bank op een ruim vijf en zeventig minuten durende videoband uitgegeven. We hebben vreselijk veel positieve reacties gekregen en we kunnen nu al van een groot succes spre ken. Oorspronkelijk gingen we ervan uit, dat we met een oplage van 300 of 400 banden wel uit zouden komen maar inmiddels heb ben we al het dubbele aantal moeten bestel len. De band wordt nog tot en met 31 de cember aanstaaande verkocht voor slechts vijftien gulden. Vooral als Sint Nicolaas-ca- deau is het een bijzonder gewild object', weet Arie Pieter van Dijk. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP-station Kerk en Zanen WADDINXVEEN - Op voorstel van de Vrouwenraad is in dit weekblad een serie artikelen ge start over het actuele thema 'ar beid en zorg’. Een aantal maanden lang zullen meer en minder be kende Waddinxveners (m/v) iets over hun ervaring op dit terrein schrijven. Vrouwen vertellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als ’typisch mannelijk’ gold; mannen lichten toe waarom ze een bepaalde zorgtaak of een verzorgend be roep uitoefenen; en ook gaan mensen in op de voordelen en mogelijke schaduwzijden van het combineren van werk en zorg. De campagne wordt afgesloten op de Vrouwendag in maart 1999 die evneens in het teken zal staan van het onderwerp 'Arbeid en Zorg’. Voor meer informatie kan men bellen met Lottie van den Berg tel. 614485 of frank Kremer 614854. Deze week een interview met Pauline Versluis, lid van de vrijwil lige brandweer. ‘Sinds oktober ’97 ben ik lid van de vrijwillige brandweer van Waddinxveen. Ik heb er bewust voor gekozen om bij de brand weer te gaan, omdat het teamw ork en het hulpverleningswerk dat de brandweer doet mij erg aanspraken. En ik heb er geen spijt van. Mijn directe omgeving had niet anders van mij verwacht. Van mensen die mij minder goed kennen krijg ik wel eens reacties in de trant van: ’dat is toch niks voor vrouwen’ of: 'dat is toch te veel een mannenwereld’. Vrouwen doen bij de brandweer hetzelfde werk als mannen, en ze kunnen het ook net zo goed. En wat die mannenwereld betreft: het zijn beste gasten, en ik word ren naar het Duo ’Gavotte’, Noortje van Middelkoop op pan fluit en Martin Mans op het orgel. Hun bewerking en voordracht van ondermeer ’Jerusalaim’, een aantal spirituals waarvan het be kende ’Down by the riverside’ er waxinelichtjes gemaakt van kraal tjes, gekleurd zand en een slinger van veren. Iedere kerst weer wat nieuws. Net zo aan mode onder hevig als kleding. Als reactie op de veelgekozen kleur geel in het in terieur zijn er nu vanillekleurige kerstballen die zich mooi laten combineren met geelgoud en houthallen. Deze houthallen lijken van donker notenhout te zijn maar zijn, net als alle andere, van glas. Ook de modekleur grijs is terug te vinden. Deze kleur is be paald niet saai in combinatie met lavendelblauw. Maar de traditio nele kleuren rood, zilver en blauw zijn er ook nog steeds. Naast al dit moois zijn vanaf begin december ook de echte kerstbo men te koop. Speciaal voor kinde ren is er het ’Kerstmannenor kest’. Europatuin Moons heeft naast de gebruikelijk openingstijden en koopavonden op vrijdag extra koopzondagen op 6 en I 3 decem ber, vanaf I december van maan dag tot en met vrijdag ook 's avonds open. ner op houseparty’s. Totdat een bepaalde gebeurtenis een radicale ommekeer in z’n leven bracht. Door een aantal gesprekken met zijn broer is hij tot het geloof ge komen en nu zet hij zich in om de mensen ervan te doordringen, dat er nogal wat gevaren schuilen in housemuziek en de party’s waar op die muziek gedraaid wordt. Ex-diskjockey Vreugdenhil stelt, dat niet de instrumenten het ge vaar vormen.'Met gitaren en drums kan ook heel goede mu ziek gemaakt wórden. Nee, het gevaar schuilt hem ih het ritme van de muziek. Door het ritme wordt de eigen geest van de mens verdreven en neemt Satan het heft in handen’. In dat opzicht zijn de housemuzikanten volgens Vreugdenhil overigen goudeerlijk. Zij noemen zelf hun muziek ‘the way to heil* en benadrukken dat nog eens, door de hoezen van hun cd’s te versieren met doods koppen. de bemiddeling tussen werkge vers en werkzoekenden in de scheepvaart. De consulenten be- Christelijke jongeren zijn nog een minderheid op houseparty’s maar het beluisteren van housemuziek neemt ook in die kringen steeds meer toe. Egbert Jan Blonk, die zich namens de Centrale Her vormde Gemeente met een deel van de organisatie belastte, ver telt: ‘Het leek ons goed dat zowel ouders als jongeren de gevaren leren kennen en herkennen, die aan die muziek kleven. Voor de informatieavond hebben we voormalige disc jockey uitgeno digd, die de nodige houseparty’s heeft meegemaakt. PE N1EUWEOPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEVING Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 Aan dit drie mannenkorencon cert werd meegedaan door ’De Gouwestem’ uit Waddinxveen onder leiding van Martin Mans. 'Die -Gouwe Sanghers’ uit Bo skoop onder leiding van Jeroen Bosman en 'Die Rhijnse Sanghers’ uit Bodegraven onder leiding van Simon Stelling. Voor de muzikale begeleiding werd gezorgd door Marijn Slappendel op orgel en Jo- landa van Doorn op piano. De in totaal ongeveer 250 zan gers openden gezamenlijk met het gebed Til wish had given Him more’, waarna ’De Gouwestem’ hun aandeel in dit concert begon met het bekende ’Abba Vader’ en enkele negro-spirituals waarbij met name ’Peter on the sea’ zeer I verrassend overkwam. Dit koor besloot hun aandeel voor de pau- I ze met het overbekende ’Hallelu- I ja’ van G.F. Handel. Imponerend. ’Die Gouwe Sanghers’ brachten voor de pauze een aantal uitste kend a capella gezongen Russi- I sche liederen waaronder het pit tige 'Wnoeschi Bozje’ van Ar- chanselsky, de heerlijk klinkende Poolse Maria-hymne ’Gaude Ma ter’ en het altijd weer stemmings volle 'Die Nacht’ van Franz Schu bert. ’Die Rhijnse Sanghers’ be gonnen hun bijdrage aan dit concert met Psalm 150 in een be werking van Pieter Stolk. Het ’Gebed voor de vrede’ beter be kend als het ’Nonnenkoor’ uit Cassanova van Johann Strauss kwam niet helemaal uit de verf. Maar met het later door het pu bliek meegezongen ’Auld lang sy ne’ ofwel Jerusalem mijn Vader stad, kwam het koor weer terug op het niveau waar het begonnen was. Als intermezzo tussen al dit man- nenkoorgeweld was het even een verademing om te mogen luiste- WADDINXVEEN - Arbeidsbu reau Scheepvaart organiseert, in samenwerking met het Scheep vaart Transport College en de Stichting ‘Werk in West* de Ba nenboot. Op vrijdag 27 en zater dag 28 november aanstaande kun nen mensen met interesse voor een varend beroep meevaren met het schip de Willem Hulsker II. De boot ligt in de Coolhaven, waar men terecht kan van I0.00 v WADDINXVEEN - Gedachten uitwisselen en de discussie op gang brengen over de gevaren van housemuziek. Dat was de opzet van de informatieavond die de Centrale Hervormde Gemeenten en de Christelijke Afgescheiden Gemeente op donderdag 19 no vember belegden in De Hoek steen aan de Esdoorn laan in Waddinxveen. Het onderwerp leeft kennelijk, want terwijl er op een opkomst vanzo’n veertig mensen werd gerekend, meldden zich ruim negentig belangstellen den. WADDINXVEEN - Drie mannenkoren uit de regio en het duo ’Gavotte’, voldoende reden om van een avondje koormu ziek te gaan genieten. Op dat idee waren nog meer liefheb bers van mannenzang gekomen en de Waddinxveense Ont- moetingskerk was vrijwel tot de iaatste plaats bezet. schikbare plaatsen waren bezet en het pro gramma was, zoals we achteraf uit de reac ties hoorden, bijzonder geslaagd' aldus Van Dijk. Dat een dergelijk programma bij de jeugd aanslaat is overigens niet verwonderlijk. Wie vindt het nu niet leuk om bij 'meester' Jo chem van Gelder in de klas te zitten en naast vakken als rekenen en taal op het rooster te zien staan als keten, propjes schieten en voorzeggen. De acht leerlingen, die volgens de speciaal door de meester ontwikkelde 'keetmeter' de meeste keet wisten te schoppen werden naar voren ge haald en degene die daarvan de 'sleukste' leerling van de klas was, ging met een beker naar huis. Even ter verduidelijking: je bent pas ‘sleuk‘ als je de eigenschappen slim en leuk in een persoon weet te verenigen. Geen van de kinderen, die woensdag in Sporthal De Dreef om het hardst hun longen leeg heb ben geschreeuwd, zullen het jammer vinden dat Jochem van Gelder in 1983 zijn studie voor onderwijzer aan de Pedagogische Aca demie in Nijmegen afbrak. Als presentator kan hij niet meer stuk. Onder het motto ’Toekomst door Samen spel' viert de Rabobankorganisatie haar hon- derjarig bestaan. Iedere Rabobank doet dat op haar eigen wijze. Zo ook de Rabobank in Waddinxveen, die er met haar activiteiten Veel kleur, nieuwe elementen en sfeer kenmerken de kerst show bij Europatuin Moons. HET RIJKE TUINLEVEN BOSKOOP - De Boskoopse for matie Dinsdag staat klaar voor een nieuwe krachtproef. Zater dag 28 november geeft de band een concert in de Rozenburcht voor de regionale aanhang. En zo als al jaren gebruikelijk is, heeft Dinsdag voor een nieuwe invals hoek gekozen. Twee jaar geleden werd samengewerkt met hetPop- In Koor, vorig jaar was het een ’Night of the classics’ met-een uit gekiend repertoire van klassieke kwaliteitspop. Beide avonden konden rekenen op grote belang stelling, daarmee lijkt de verwach ting gerechtvaardigd dat het ook op 28 november weer druk wordt in de Rozenburcht. Dit keer heeft de band zich ge stort op beroemde rockopera’s. Gespeeld worden onder andere stukken uit Hair, Tommy (Pinball Wizzard) van The Who en The I O 3 I ft ft ft ft. ft Lwjö o j

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 29