rW Hl Korbis boekt monsterzege Rayonteams Flyers speelden zonder winst Aerobic Marathon was een succes Heren- en damesteam Gouwestaete boeken winst Bord voor jubilerende hockeyvereniging Korbis jeugd in de zaal Verlies voor Be Fair I RUSTIG WINKELEN IN DE BINNENSTAD VAN GOUDA Solide overwinning van Data General-VCN Van Bommel geblesseerd terug van WK Vriendschappelijke schaakwedstrijd tegen Boskoop Zwemmers Gouwestaete in achterhoede competitie 599,- Voortvarend Heren I e ^nrepRO Q Klein Amerika Q Schouwburgplein Q Potterspoort (Bolwerk) g Parkeergarage Nieuwe Markt beukl Wedstrijden Orde op zaken Samenwerkende Ondernemersverenigingen Gouda l Si Volleybaldames laten punten liggen Sjoelprijzen Nu achteraf betaald parkeren op de volgende parkeerterreinen ^460^**"' k r u b WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HAUIINM I De aerobicmarathon. Hoge Rijndijk 311, Zoeterwoude, Tel.: 071 - 541 23 26 r Daarna volgde een experimentele periode voor het team van trai- ner/coach Hellen Boering, waarbij Brandenburg, naast enkele over- tal-situaties, ook nog twee vier- meters kreeg, waarvan Francine Lankhuyzen er één op fraaie wijze hiéld. Eindstand 5-12. Tijdens de tweede wedstrijd ging het mis en kwam de jiu-jit- subeoefenaar van het jaar -zo werd hij onlangs benoemd door de Nederlandse judo- bond- ongelukkig ten val. Hij blesseerde zijn rug en moest vanwege de pijn met een am- Hockeyvereniging Waddinxveen hoopt in de komende maanden het 300ste lid te mogen verwel komen. WADDINXVEEN - De jeugd van korfbalvereniging Korbis is be gonnen aan de zaalcompetitie. De competitie die vorige week week al begon met enkele wedstrijden, terwijl de rest van de jeugd oefen wedstrijden speelden, heeft al succes opgeleverd. Al met al was het een zeer suc cesvolle middag zonder dat er ie mand uit viel. Iedereen heeft de volle drie uur volgehouden. 1"GEHEEL Maat en Joske Lucassen nog en zag de eerste set met 15-11 ge wonnen worden. Ook de tweede set gaf weinig problemen. De middenas draaide het beste. De setwinst werd op 15-8 afgesloten. De derde set liet minder goed verzorgd volleybal zien. Data Ge neral behield controle over het spel en sloot ook de derde set winnend af met 15-13. Wederom dus een volle 3-punts overwin ning, waardoor de koppositie in de eerste divisie behouden blijft. Of dit ook volgende week nog het geval zal zijn valt te bezien, want dan wacht de zware uitwed strijd tegen rivaal Longa in Lich tenvoorde. menhoek starten in de catego rie onder 19 jaar. Op de 100 m vrije slag sleepte Joost met een I PR. van 55.87 een zilveren me daille uit het vuur. De 200 m wisselslag gaf een tijd van 2.23.47 te zien, goed voor de derde stek op dit nummer. Kim Middendorp had een bijzon der zware middag, met veel starts op nummers waarbij het belang van de vereniging voorop stond en niet het priv belang. Alleen op de 200 m schoolslag bij de meisjes onder 15 jaar boekte zij een per soonlijk succes met een tijd van 2.59.59 (brons). bulance worden weggevoerd, alle deelnemers geschrokken achterlatend. In het ziekenhuis in Berlijn bleek dat in de vijfde ruggewervel van de Waddinx- vener een scheurtje zat. Van Bommel moet voorlopig rust houden. Twee andere jiu-jitsu-beoefe- naars, die evenals Van Bommel bij Den Edel trainen- hadden meer geluk. Allard Schülen- klopper uit Gouda werd derde in de gewichtsklasse minder dan 94 kilo bij de heren, Esther Oostlander, eveneens uit Gouda, werd tweede bij de da mes in de gewichtsklasse min der dan 55 kilo. bieden. Vooral de eerste helft ging het goed en ontstond er een spannende strijd. Ruststand 34- 30. De tweede helft bleef Flyers tot de 11 e mi nuut redelijk in de buurt. Toen scoorde Dunckers in een tijdsbestek van 4 minuten 15 punten tegen over 0 voor Flyers. Dit bleek te veel van het goe de. Einduitslag 74-53. Topscoorder: Mireille Raap horst met 16 punten. Jongens adspiranten I had geen enkele moeite met BS Leiden. Met goed basketball, soms iets te egoistisch werd de zoveelste grote overwinning geboekt. De eerste helft kon Leiden nog enigszins bijbenen (43-22), maar de tweede helft ging het hard. Einduitslag 102-37. Topscoorder: Stijn v.d. Heijden met 36 punten. Jongens mini’s I dacht de buit al binnen te heb ben, maar vergiste zich in de veerkracht van de tegenstander. De eerste helft werd met een 28- 12 voorsprong afgesloten en vol goede moed werd er begonnen aan de tweede helft, Hierin ging the Jump vol in de achtervolging en langzaam maar zeker kwam men dichterbij en was Flyers niet meer in staat het tij te keren. Uitslag 35-39 in een mooie en spannende wedstrijd. Topscoorder werd Mark Bajema met 12 punten. Vrijdagavond speelt Dames I in de Duikelaar te gen Niels Stensen. Zowel BI als B2 wonnen in goede in goede wedstrijden, BI speelde uitstekend korfbal tegen OZC en won met 11 -6, B2 won bij RWA met 2-5. Fl won bij Maassluis met 0-5 en Wl scoorde in een span nende wedstrijd meer doelpun ten dan Vitesse, het werd 20-18. Spannend was het ook bij Dl, thuis tegen ODI werd toch nog verloren met 1-2, bij El tegen Wion bleef het I -0. brengen. Ditmaal was Boskoop (‘Internos’) aan de beurt om in Waddinxveen te komen. Aan de bovenkant was Boskoop gelijkwaardig, maar op grond van de uitslag (3-7) zou men eerder denken, heel wat meer dan gelijk waardig. Vroeger op de avond hadden tien junioren al een wed strijd gespeeld, die door Wad dinxveen met 6-4 was gewonnen. Maar aan de lagere borden ging het voor de gastheren heel vro lijk. Biniam David en Bert van der Knaap wisten op vernuftige wijze de koningen van hun tegenstan ders te grazen te nemen, maar er is geen bijhouden aan. In een heel en werd Nikantes in staat gesteld om terug te komen tot 9-4. De laatste minuten voor de pauze waren weer voor Korbis; door een strafworp van Mark van den Brink en een treffer van Yvonne Visser bereikte Korbis de rust met een 11 -4 voorsprong. Afgelopen zaterdag stond de uit wedstrijd tegen WSV in Vlaardin- gen op het programma. Een be langrijke wedstrijd voor de Gou westaete. Immers beide ploegen hebben nog geen overwinning be haald dit seizoen en zijn te vinden in de onderste regionen van de eerste klasse. De Gouwestaete- heren spelen de laatste weken zeer wisselvallig en missen het zelfvertrouwen. In de openingsfase van de wed strijd was Gouwestaete duidelijk de betere ploeg, maar miste de scherpte bij de afronding. Hier door bleven een vijftal kansen in deze fase onbenut. WSV wist in deze periode wel tot scoren te komen en ging aan de leiding met I -0. Beide ploegen waren op zoek naar het ritme en wilden de wed strijd niet verliezen. In de tweede periode wist Gouwestaete beter met de spanning om te gaan en nam de leiding in de wedstrijd over door doelpunten van Mark Mommers (2x) en Jaco de Jong. In de derde periode wisten de Gou- westaeteheren de opmars niet Even leek Gouwestaete definitief afstand te nemen van Branden burg toen Ellen van der Weijden 2-5 liet aantekenen, maar Van Luin/B’burg sloot de eerste perio de, via een viermeter, af met 3-5. In de tweede periode scoorde Mirjam Overdam 3-6, doch Bran denburg bleef goed partij geven en kwam terug tot 4-6. Gouwe staete benutte via Sandra Berc- kenkamp (4-7) de vierde overtal- situatie op rij. In de derde periode stelde Gouwestaete orde op za ken met vijf doelpunten op rij. Via èen fraaie midvooractie scoorde Wendy de Frankijker 4-8, Sandra Berckenkamp maakte haar vierde doelpunt (4-9) en Petra Meerdink scoorde 4-10, waarna Ellen van der Weijden eerst met een om haal 4-1 I scoorde en de periode afsloot met 4-12. Hockeyvereniging Waddinxveen heeft sinds afgelopen zaterdag een groot ’naambord’ bij het club terrein. De eer om het te onthul len was voorbehouden aan oud- voorzitter Pim van Heel. Het bord was volgens de vereniging hard nodig, omdat niemand vanaf de weg kon zien waar dg hockey- ers hun clubgebouwhebben. Daarin is nu verandering geko men. Hockeyvereniging Waddinxveen viert dit jaar haar zesde lustrum. Reden voor Q Board, leverancier van borden en beletteringen, om de vereniging het felbegeerde bord cadeau te doen. Een cadeau dat in zeer goede aarde viel. In het kader van dit dertigjarig be- maar voldaan kon iedereen heer lijk genieten van een aantal de monstraties, onder meer street dance, kinderdemonstraties en een step demonstratie van de in structors. De eerstvolgende wedstrijd van Korbis staat op 5 december op het programma tegen Luctor uit Terneuzen. In deze wedstrijd zal het achttal van Peter Groene- woud zich ook tegen een wat sterkere tegenstander dan Nikan tes moeten bewijzen. Korbis 2 vierde het debuut in de districts- competitie met een overwinning tegen Rust Roest 2 (uit Eindho ven). Voorts waren er ook winst- partijen voor Korbis 3 (tegen Ge mini 2 uit Gouda) en Korbis 5 (te gen THOR 4 uit Rotterdam). Korbis 4 leed een nederlaag tegen RWA 4 (Albrandswaard). WADDINXVEEN - In de eerste wedstrijd van de zaalcompetitie heeft korfbalvereniging Korbis in sporthal ’de Dreef een zeer rui me 27-8 overwinning behaald te gen het Rotterdamse Nikantes: voor het Waddinxveense achttal één van de grootste overwinnin gen ooit behaald in de districts- competitie. De zege betekent een goede start voor Korbis, dat in dit zaalseizoen in staat moet worden geacht zich te mengen in de strijd om het kampioenschap. Na de rust was de eerste score voor Nikantes (I 1-5), maar Kor bis wist daarna weer orde op za ken te stellen. Doelpunten van Jan de Jong (tweemaal), Marco van Leeuwen zorgden ervoor dat Korbis de voorsprong op kon voeren tot 15-5. Ondanks de gro te voorsprong bleef Korbis vrij geconcentreerd spelen. Slechts af en toe kreeg Nikantes een sco- ringsmogelijkheid; meestal werd de bal al in een eerder stadium door Korbis veroverd en kon Korbis een nieuwe aanval opzet ten. Halverwege de tweede helft zet ten vooral de Waddinxveense he ren de toon bij het scoren van de doelpunten: Mark van den Brink, Jaco Wineke en Marco van Leeu wen wisten de korf goed te vin den (20-6). Nadat Nikantes weer een doelpunt naderbij was geko men (20-7), bracht Yvonne Boomers van halve afstand 21-7 op het scorebord. Eendrachtige samenwerking tussen Marco van Leeuwen en Mark van den Brink zorgde ervoor dat laatstgenoem de één van de fraaiste doelpunten van de avond kon scoren: 22-7. Korbis bleef nadien ook met suc ces werken aan het doelgemid- delde: bij het eindsignaal van de scheidsrechter had Korbis nog vijf doelpunten toegevoegd aan de voorsprong, waardoor de 27-8 eindstand gerealiseerd werd. DRESSOIR 4 deuren/3 laden, 234x89x48 cm. KLEIH DRESSOIR 3 deuren/3 laden, 193x89x48 cm DRESSETTE 2 deuren en glasdeur/2 laden in het midden 150x130x48 cm.W,- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense jiu-jitsu-beoefenaar Barry van Bommel, die afgelo pen weekeinde meedeed aan het WK jiu-jitsu in Berlijn, is af gelopen maandag geblesseerd teruggekeerd in zijn woon plaats. De eerste wedstrijd was er niets aan de hand en won de Waddinxvener. staan organiseert de club tot juni 1999 nog tal van bijzondere acti viteiten. Zo opende de hockey vereniging het feestjaar met een hockeyclinic en vonden er afgelo pen weekeinde twee grote lus- trumfeetsen plaats. Ter afsluiting van de festiviteiten wordt volgend voorjaar een groot familietournooi georgani seerd. Samengestelde team waar in alle leeftijdsklassen en niveaus met elkaar spelen, -strijden dan om de eer van ’beste familiehoc- keyteam van Waddinxveen’. WADDINXVEEN - Zowel Dames I als Heren I van de Waddinxveense Basketbalvereniging Flyers verloor afgelopen weekend de competitiewed strijd. Heren I verloor thuis van Almaar Meer en Dames I dolf het onderspit in Hilversum tegen Dunckers. Jongens junioren I redde het net niet in Ridderkerk tegen de ongeslagen koploper The Dragons. Wel was er winst voor Jongens adspiranten I. Jongens mini’s verloren van The Jump. Heren I had het verlies aan zichzelf te wijten. Vooral de eerste helft ontbrak het aan beleving. Plichtmatig werd er gespeeld en de met moeite verkregen voorsprong van acht punten werd in de laatste minuten van de eerste helft weggeven, zodat de ruststand 35-39 werd. De start van de tweede helft was weer voor de bezoekers en zij bouwden de voorsprong verder uit. Vanaf de ze ventiende minuut werd Flyers wakker en begon men aan een inhaalrace. Deze stokte bij een stand van 70-74. Hierna pakte Almaar Meer de draad weer op en speelde de wedstrijd geroutineerd uit. Einduitslag 72-77. Topscoorder: Wolter Zwijnen- burg met 21 punten. Dames I ging niet gerust naar Hilversum. Enkele belangrijke speelsters ontbraken, maar Flyers bleek toch in staat te zijn om goed tegenstand te Ondanks een sportieve strijd verloren de Heren van Flyers van Almaar Meer. (Foto: Sjaak Noteboom). absoluut l Afslag A4 Zoeterwoude Rijndijk ontspannen sfeer kwam er het ene na het andere winstpunt op de tabel. Uiteindelijk won WSV (junioren inbegrepen) met 27-9. Daarbij moet de lezer in aanmerking ne men, dat van Boskoop ieder meedeed, die zich aangemeld had, maar de Waddinxveense vereni ging is nu eenmaal groter en liet dus een deel van de wat minder sterke spelers buiten de eigenlijke wedstrijd vriendschappelijke par tijen tegen elkaar spelen. De wis- selbeker werd dan ook aan het einde van de avond voor een jaar aan de Waddinxveense schaker Henk Stam toevertrouwd. ZEVENHUIZEN - In de thuiswed strijd tegen Switch uit Millingen aan de Rijn maakten de volleybal- dames van Data General de ver wachtingen waar door een duide lijke 3-0 overwinning. Het was vooral een kwestie van geconcen treerd blijven spelen, want de te genstander beschikte over twee voormalige speelsters die vorig seizoen nog in de eredivisie uit kwamen en bovendien had ze me- dekoploper Abcoude met 3-0 verslagen. Met een herstelde spelverdeel- ster Michelle Bijl weer in de gele deren ging de selectie van coach Willem Jan van Yperen voortva rend van start. Coach van Yperen testte zijn wissels Karin van het verder door te zetten en kwam WSV terug in de wedstrijd. Met een 2-3 voorsprong voor Gouwestaete moest de laatste periode de beslissing brengen. Beide ploegen kregen in deze pe riode nog een aantal kansen. Met name het goede keeperswerk aan beide zijden zorgde ervoor dat er in deze periode niet meer ges coord werd. De eerste overwin ning voor Gouwestaete, zij het zeer nipt, was hiermee een feit. Hiermee is de druk enigszins van de ketel en kunnen de heren weer voorzichtig naar boven kij ken. Aanstaande zaterdag spelen de bondsteams van Gouwestaete opnieuw uitwedstrijden. Dames I speelt om 18.45 uur in Nijverdal tegen topper Damixa/Ravijn. He ren I speelt om 18.45 uur in Veenendaal tegen middenmoter VZC. Heren 2 en dames 2 spelen in en tegen Rotterdam. Heren 2 om 17.10 uur en dames 2 vlak hierna om 17.55 uur. Korbis startte de wedstrijd voortvarend: binnen enkele minu ten liep Korbis al weg bij de Rot terdamse tegenstrever (5-1), via doelpunten van onder meer Mark van den Brink, Marco van Leeu wen en Jaco Wineke. Nikantes, dat voor het begin van de compe titie al gezien werd als een belang rijke kandidaat voor degradatie, kon in de beginfase geen vuist ma ken tegen het snellere en beter verzorgde veldspel van Korbis. Het overwicht van de Waddinx- veners werd in de score tot uit drukking gebracht door Jan de Jong, Marco van Leeuwen en Yvonne Boomers (tweemaal), die een 9-3 voorsprong bewerkstel ligden. Rond de twintigste minuut stokte de doelpuntenproductie WADDINXVEEN -De uitslag van de voetbalwedstrijd Be Fair I te gen MW ’27 was afgelopen week einde: 1-3. Op een moeilijk be speelbaar veld hebben de bezoe kers uit Maasland zich beter aangepast aan de omstandigheden dan de spelers van Be Fair en heb ben dan ook meer dan verdiend gewonnen. In het begin ontwikkelde zich een wedstrijd die vooral in de richting van het door Henk Vermulm ver dedigde doel begaf. In samenwer king met zijn verdedigers wist hij echter geruime tijd stand te hou den. Na ongeveer twintig minu ten moest hij echter geblesseerd het veld verlaten na een botsing met de spits van MW. De op het tweede veld spelende doelman van de A junioren moest hier door van team en veld verande ren. Echter het duurde nog ruim tien minuten voordat Jan Willem Schoneveld werd verslagen door een onhoudbaar schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Na de hervatting begon de thuis club aan een offensief om te trachten de score te verbeteren. Maar aan de andere kant viel de tweede treffer. Enige tijd later be strafte de scheidsrechter een handsbal binnen de beruchte lij nen met een strafschop voor de Waddinxveners. Wim van der Starre verzilverde deze buiten kans en halveerde daarmee de achterstand. Hierna probeerden de spelers van Be Fair alsnog de gelijkmaker te produceren en veroverden zelfs een licht veld- overwicht. Ongeveer vijf minuten voor het einde werd er echter aan alle onzekerheid een einde gemaakt toen de voorhoede van de bezoekers eerst de paal trof fen en vervolgens de doelman op hun weg troffen en in derde in stantie de bal in de bovenhoek wisten te krijgen. W’VEEN/BOSKOOP - Na de tweede ronde van de landelijke zwemcompetitie in de hoogste afdeling bevindt Gouwestaete zich nog steeds in de gevaren zone. Er werd individueel goed gezwommen in het Vlaardingse zwembad ’De Kulk’, maar er wa ren teveel nummers voor te wei nig mensen. De vijftiende en laat ste plaats was het resultaat. Inge v.d. Schrier won de 200 m wisselslag bij de dames met een nieuw clubrecord van 2.24.12 (li miet NK korte baan). Op de 100 m vrije slag tikte Inge aan na 1.00.56 (zilver). De 50 m vrije slag bij de dames leverde een 2de plaats op voor Michelle Nahon, die een tijd van 29.61 liet noteren. Bij de heren was er zilver voor Marcel Zijderhand op de 200 m vlinderslag. Met een tijd van 2.18.00 stelde Marcel bepaald niet teleur. Good old Jan Willem v.d. Hoek was goed voor twee bron zen plakken, op de 200 m vlinder slag, (2.19.79) en de 200 m rugslag (2.18.80). Jos Kiens leverde een prima prestatie door de 200 m vrije slag bij de jongens onder 17 jaar te winnen. Met een tijd van vrije slag en de 100 m schoolslag bij de meisjes onder 11 jaar. Met tijden van respectievelijk 1.24.47 en 1.43.71 scherpte Estrella haar persoonlijke records stevig aan. Bij de jongens onder I I jaar deed Ferry Boon een duit in het zakje met een 2de plaats op de 100 m schoolslag, in 1.40.47, en een 3de plaats op de 100 m vrije slag, in 1.18.02. Om wille van de punten moest de 14-jarige Joost Krom- ZOETERWOUDE MOOIE MEUBELENVfjOR MINDER GELD WADDINXVEEN - De dames van Be Fair kregen afgelopen za terdag het Rijnsburgse RW op bezoek. Na de slechte wedstrijd van de week ervoor tegen VTW Woerden 2 was het Waddinx veense team erop gebrand om te gen RW laten zien dat zij zeker capaciteiten hebben om mee te draaien met de top van de derde divisie. Dit voornemen werd he laas niet omgezet in een winst: 2- 3. De eerste twee sets gingen voortvarend voor Keukencen trum Waddinxveen/Be Fair. De tegenstanders kwamen niet aan het spelletje te pas. De pass werd goed verzorgd waardoor de aan- valsters goed in stelling konden worden gebracht. In de eerste set zorgde Anneke Marek, die de geblesseerde Marit van der Louw verving, voor een moeilijke service zodat de druk bij RVV kwam te liggen. Dit resul teerde in 8 punten op rij. Eind stand in de eerste set was 15-5. De druk werd in de tweede set verder uitgebouwd, en Be Fair zorgde voor een verzorgd spel: Wederom was het Anneke Marck die op de cruciale momenten voor een doorbraak zorgde. Toch merkten coaches Dory v/d Meent en Gerard Lupgens aan het einde van de tweede set dat het spel van zijn dames minder soepel ging lopen, en werden er individu ele fouten gemaakt, waardoor het spelpatroon er chaotischer door werd. Na 20 minuten was de tweede set in winst opgezet15- 12. Het verval dat in die tweede set merkbaar was, werd in de derde set pas echt duidelijk. De Be Fair-dames verzorgden de pass niet meer goed, maar het was met name de aanval die niet meer tot scoren kwam. RW ver dedigde veel beter dan in de voorgaande sets. De Rijnsburgsen trokken het spel naar zich toe, en wisten de derde set makkelijk te winnen 2-15. In de vierde set werd een 0-4 achterstand redelijk weggewerkt, maar RW wist meer rendement te behalen uit de service dan de Waddinxveen se dames: 8-15. Be Fair was gebroken door een 2- 0 voorsprong uit handen te heb ben gegeven in een 2-2 tussen stand. In de vijfde set had Be Fair geen antwoord op de service van de spelverdeelstér van RW, die I I punten op rij mocht serveren. Het leek wel of Be Fair niet wist niet meer hoe te moeten knok ken voor de overwinning: 6-15 in de ralley-pointset, en eindresul-t taat 2-3 in het voordeel van de gasten. De dames van Be Fair hebben zaterdag in de uitwed strijd tegen Odijk iets goed te ma ken. Afgelopen zaterdag moest het eerste damesteam van Gouwe staete aantreden tegen de Biltho- vense ploeg Van Luin/Branden- ■burg, dat dit jaar de subtop aan voert.' Gouwestaete bezet immers de vierde plek met 10 uit 6 en Brandenburg de vijfde met 7 uit 6. Dus op papier een aantrek kelijk duel. En dat werd het aan vankelijk ook. Gouwestaete opende via 2x Sandra Bercken kamp de score (0-1 en 1-2). Gil lian van den Berg maakte uit een break 1-3 en Petra Meerdink uit een mooie tater 2-4. WADDINXVEEN - De sjoelprij zen van de laatst gehouden sjoel- avond waren voor: klasse A: Cees Kuipers, Dick Dros, Trudy van Dam, Cor Faay. Klasse B: Teunie v. Leeuwen, Pe ter van Leeuwen, Cees Slinger land, Teus Visser. Klasse C: Bas Brouwer, Jan Olie, David Sinnema, Marius Kersber gen. Klasse D: de heer Warmelink, Si mon Supusepa, Jeannette Kers bergen, Fokke Feenstra. Twee ronde prijzen voor Jan van Beek, Otto Supusepa, Jaap Rid der, Floor van Abshoven, Simon den Ouden, Riet van Wijk, Cor Kersbergen, Ben den Ouden, Guus van Renesse, Mien van Re- nesse, Tine Valenkamp. De volgende sjoelavond is woens dag 9 december. Deze avond is het nog pakjesavond St. Nicolaas is dan wel weg maar voor elke ronde die men sjoelt heeft de Sint nog een pakje achtergelaten. WADDINXVEEN - De vijfde Aerobic Marathon bij Diana’s Free Aerobics was een groot suc ces. Om 13.30 uur startten de da mes en heren met de marathon die 3 uur zou duren, leder half uur kwam er iemand anders voor de groep staan. Het laatste half uur werd vrolijk opgezweept met life muziek van Alasji Roure. Na drie uur was het gedaan. Moe WADDINXVEEN - Heel Neder land is door de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond verdeeld in dertien regionale schaakbonden. Toevallig ligt Waddinxveen in de uiterste noordoostelijke hoek van de Rotterdamse Schaakbond. Dicht ten westen van Waddinx veen ligt Zoetermeer, dat Haagse Schaakbond is; vrij dicht oostelijk is Oudewater aangesloten bij de Stichts-Gooise Schaakbond; en de naaste buren in Boskoop spelen in de Leidse Scaakbond. Sedert negen jaar is het gewoonte, dat beide verenigingen een avond in het jaar hun hele wedstrijdwezen stil zetten en elkaar een bezoek 2.06.73 bleef Jos zijn clubgenoot Viktor Terlaky, die een tijd van 2.06.95 op de klok bracht, nipt voor. Op de 100 m schoolslag bij de jongens onder 19 jaar ging het zilver naar Jos (1.13.57) en het brons naar Viktor (1.14.79). Op de 100 m vlinder bij de jongens onder 17 jaar haalde Viktor met 1.07.66 ook noch een bronzen plak. Bij de jongens onder 13 jaar ver beterde Jim van Leeuwen zijn per soonlijk record aanzienlijk op de 200 m rugslag. De 2.58.72 van Jim bezorgde hem het zilver. Nanda Gerling zwom een PR op de 200 m vrije slag bij de meisjes onder 13 jaar. Met een tijd van 2.23.19 haalde Nanda de limiet voor de NK junioren korte baan, en tevens een bronzen plak. De 116.82 van Nanda op de 100 m vlinderslag werd ook met brons beloond. Estrella van Zoest had een productieve middag met bronzen medailles op de 100 m \V’VEEN/BOSKOOP - De bondsteams van Gouwestaete speelden afgelopen zaterdag uitwedstrijden. Heren I won eindelijk, zij het marginaal; in Vlaardingen werd WSV met 3- 2 verslagen. Dames I won in Bilthoven met 12-5 van Van Luin/Brandenburg. Dames 2 won in Amsterdam met 10-3 van DJK/ZAR, terwijl heren 2 een punt pakte in en bij Katwijk; 3- 3. van t>eter naarbest ^SGA^SETe v/ .-F

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 33