Elke ochtend... 248 Jeugd Schoen zetten in winkelcentrum de Groensvoorde intratuin Sinterklaas-disco in De Paddestoel Cursus spreken ARBEID EN ZORG (5) ApoCom bv voelt zich thuis op nieuwe locatie Kerstavond met zang Kaarsjesavonden bij van Berkesteijn Presentatie rapport industrieterrein zuid I Weihnachts oratorium Rijn en Gouwe I SCHOLTEN Diefstal van bus Intratuin Ter Aar I I I I I I I I Waddinxveense reddingsbrigade derde bij regiowedstrijd NEEM MET MINDER GEEN GENOEGEN Geluidsapparatuur gestolen I I I I I I I I I I SA J Kerstbomen vanaf f 9,95 Ruime sortering kerstartikelen TELECOM aia Gevonden Vermist Inloopmiddag voor psoriasispatiënten Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Openingstijden i.v.m. de Kerst Vanaf 30 Nov t/m 23 Dec Ma t/m Vrij van 09.00 -21.00 Za van 09.00 - 17.00 Een dagje uit? Kerstkoopzondagen op 6,13 en 20 december Kerstmarkt; Demonstratie op 12-12; Kerstbomen; Interieur show; bij .1 LEZERS SCHRIJVEN Ter Aar, Kerkweg 28, 0172-602241 Bezoek nu ook onze Website: www. surf, to/sch olten Sinterklaas bezoekt brasserie De Boeg WADDINXVEEN - Ondanks alle drukte zal Sinterklaas op pakjes avond langs komen in Brasserie De Boeg aan De Nesse 20 in Waddinxveen. Door middel van een prijsvraag kunnen gasten die avond een dinercheque winnen. Als de Sint weer naar Spanje is vertrokken, wordt in de Brasserie op I3 december een culinaire kaarsjesavond gegeven als voor proefje op de kerstdagen op wel ke het restaurant op beide dagen geopend zal zijn vanaf vijf uur. Re serveren voor 25 en 26 decem ber moet volgens de restaurant houders zo spoedig mogelijk in verband met de te verwachten drukte. I I WCKCÏI VUU( Z.CVCÏI UUI III UC ULO. VUUI UCZ.C vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. bellen METUW STEM! Bingo in ‘De Boog4 F' h 1 PAGINA 13 «m*. - - op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Gevon- poctette Die arme kinderen zo laten be ven! WADDINXVEEN - Een witte au tobus van het merk Mitsubishi is afgelopen woensdag gestolen. De bus stond geparkeerd aan de Zui delijke Rondweg op een afgeslo ten bedrijfsterrein. Het toegangs hek is geforceerd, waarna de bus is meegenomen. WADDINXVEEN - De donkere dagen voor Kerstmis naderen en in de huizen verovert het kaarslicht weer zijn aloude plaats. Zo uniek als de kaarsjes avond in de binnenstad van Gouda is, zo uniek zijn inmid dels ook de kaarsjesavonden bij Van Berkesteijn Wooncultuur. Van maandag 7 tot en met vrij dag 11 december, vijf avonden achter elkaar, vindt dit festijn weer plaats en kan de kerst sfeer weer op een zeer bijzon dere wijze worden geproefd. Hugo van Berkesteijn: ‘Dit wordt al weer onze achtste edi tie en we kunnen zondermeer stellen dat de presentaties in onze showroom inmiddels een Piektarief 0,60, daltarief 0,30 2 voordeelnummers met 30% korting op piektarief gratis: na elke 6 maanden automatisch advies voor het voordeligste abonnement gratis: Duocard voor gebruik in tweede toestel gratis: VoiceDialling: bellen met je stem gratis: 3 jaar garantie FlexiBel Allround abonnement Pocketline Saturnus 3 jaar garantie van een aantal Waddinxveen ker ken, en wordt gehouden in de Re monstrantse kerk aan de Zuidka- de in Waddinxveen. officieel dealer kpn telecom kerstbomen opgetuigd in 25 stij len, met thema’s als jacht, country, engelen en sneeuw poppen. Deze kunnen dit jaar voor het eerst als complete set gekocht worden. De kerstweek bij Van Berkeste ijn begint de zondag na Sinter klaas. ‘De zondagsopening valt op 6 december, de dag na Sin terklaas. Op deze manier pro beren we elk feest zijn eigen plaatsje te laten houden. Dat wil echter niet zeggen dat we op die zondagmorgen pas de eerste kerstboom te voorschijn halen, want we hebben uiteinde lijk vier weken nodig om de he le showroom in kerstsfeer te krijgen'. Bezoekers worden als gast ont haald met koffie en glühwein. Bij de koffie zal Banketbakkerij van den Berg zijn nieuwste kerstzaligheden presenteren en laten zien hoe deze gemaakt worden. Hoveniersbedrijf]. Willemstein geeft op zijn beurt demonstraties hoe met materi aal uit eigen tuin groenobjecten gemaakt kunnen worden. Plus markt verzorgt een wijnproe verij, waar met name de Zuid- Afrikaanse wijn veel aandacht zal krijgen. Van Berkesteijn Wooncultuur is te vinden aan de Kanaaldijk 44, onder aan de afrit van de Coe- necoopbrug in het zuidelijkste puntje van Waddinxveen. theek The Flying Dutchman weer de allerbeste müziek. DJ Ed zal voornamelijk de meest populaire platen van dit moment draaien, zoals top-40, R&B en house. Ook kunnen bezoekers verzoekjes in dienen bij de disc-jockey. Onder alle bezoekers wordt een cd-single uit de top-50 en een aantal andere prijzen verloot. De bezoekers krijgen daarvoor bij de ingang een gratis lot. De disco begint om I9.15 uur en is om 2I.30 uur afgelopen. De en tree is ƒ1,50. WWW.APOCOM.NL, waar men niet alleen de produkten kan vin den, maar waar ook diverse links en vacatures in vermeld staan. Marco Versluis Tesselschadelaan 72 Waddinxveen begrip zijn geworden in de re- gio'.Aan het begin van elke avond worden 2000 kaarsjes aangestoken. Deze verlichting geeft een heef bijzonder sfeer, een feest van licht in de ware zin. Voor veel bezoekers is dat alleen al het bezoek elk jaar weer waard. Voor een bijzonde re muzikale sfeer zorgt elke avond harpiste Carla Bos. Vorig jaar moest zij verstek la ten gaan doordat zij betrokken raakte bij een auto ongeluk op weg naar een concert. Ze is in tussen weer volledig in haar normale doen en haar nieuwe harp klinkt volgens haar eigen woorden als een engel. In deze feeërieke sfeer, staan 25 Tel.:- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Kleiweg 47 centrum (t.o. V&D) GOUDA, tel. (0182) 52 92 55 (legitimatie gaarne meenemen) WADDINXVEEN - De on langs door het plaatselijke CDA georganiseerde avond voor en door jongeren in ca fe Royal aan het Wilhelmina- plein heeft jongeren geïnspi reerd om met elkaar van ge dachten te wisselen over ’de zin van het leven’, de ’inspi ratiebronnen’ die dat leven veraangenamen en ieders persoonlijke verantwoording in dat leven. De tijd bleek een schaars goed, de belevin gen uiteenlopend en de be hoefte aan herhaling groot. WADDINXVEEN/GOUDA Mensen met psoriasis die meer willen weten of gewoon eens wil len praten met een lotgenoot, zijn welkom tijdens de inloopmiddag voor en door mensen met psoria sis. De middag wordt gehouden op woensdag 16 december tussen 14.00-16.00 uur bij het patiënten servicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda (ingang Jan van Beau- montstraat). w&Ti KPfi-’.ELECCn 1 I I I I I I Postcode: beid en Zorgó. Voor informatie kan men bellen naar Lottie van 614485 of Frank Kremer tel. 614854. WADDINXVEEN - Aan de Peter Zuidlaan werd ingebroken in een flat. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Via het balkon en het forceren van een raam kwam men de woning binnen. De woning werd geheel anderen te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. De cur sus is kort (5 lesavonden van on geveer 2 uur) en praktijkgericht. Aan het eind van de cursus zijn De avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: mevrouw Bastienne Prins, Heuvelhof 12, tel. 0182-610751. WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN klaas wel alle kinderen kent, maar niet weet welke schoen aan welk kind toebehoort, heeft hij ge vraagd of iedereen zijn of haar naam op de schoen wil zetten. Het schoeisel kan worden gezet bij de Spar, Keurslager Compeer, Echte bakker Gert Huizer, Dro gist Groenswaard, Kado bloe- menshop I Fiori, Bastiaan Optiek, Stoere Maatjes Kinderkleding en Ageeth’s Haarmode. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. kerstverhaal zal dit jaar worden gelezen door Pastor Agnes Hof- schulte. De beide koren zingen ge zamenlijk onder meer het mooie ’Eeuwen geleden’ en ’Transcamus’. Concordia is solistisch te beluiste ren met onder andere 'Christmas Night’ in een arrangement van Ro nald Kernen. En het bekende ’O, Holy Night’ van J. Adams. Geza menlijk wordt uitgevoerd het be kende werk van J.S. Bach, 'Jesu Joy of man’s desering’, nu in een ar rangement van A. Moerenhout, ’Coventry Carol’ in een arrange ment van Ties Wagensveld en ’Christmas Finale’.Deze kerstzang- avond in de R.K. kerk begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De laatste re- giowedstrijd voor reddingsbri gades die meetelt voor de com petitie van dit jaar vond afgelopen week plaats in zwembad De Hoorn in Alphen aan den Rijn. De reddingsbrigade van Waddinx veen (WRB) sleepte de derde prijs in de wacht. De WRB deed mee met zes teams. De regiowedstrijd werd georgani seerd door de Alphense red dingsbrigade. Deze strijd startte om 14:00 uur en om 18:45 werd bekend gemaakt welke drie bri gades in totaal het snelst waren. niet alleen groter, maar ook ge makkelijker bereikbaar en heeft voldoende parkeergelegenheid. Het oude pand was daarentegen gelegen op een bedrijventerrein achter een hek met een portier, en deze situatie hield vele klanten buiten de deur. Tevens was de grootte van het magazijn niet vol doende om het volledige produk ten programma te herbergen. De standaard computerproduk- ten zijn nu voldoende op voor raad en als de klant speciale wen sen heeft, dan kan het bedrijf hier binnen I a 2 werkdagen aan vol doen.Na 5 jaar is nu de tijd aange broken, om naast de verkoop aan bedrijven, ook aan particulieren te leveren. Voor de toekomst lig gen er voldoende plannen op tafel ten opzichte van dit laatste. Com puterfreaks, die graag het nieuw ste van het nieuwste willen heb ben, kunnen bij het bedrijf te recht, zij het dan onder restrictie: ‘niet op voorraad, binnen enkele dagen in huis'.Voor Internet ge- bruiikers heeft ApoCom BV sinds kort een eigen homepage: rein Zuid I is ontwikkeld in de ja- ren ’70. Het is 46 ha.groot en er zijn 32 bedrijven gevestigd. Daar van hebben er 23 meegewerkt aan het onderzoek. Bij deze be drijven werken circa 350 mede werkers; dat is 5 van de totale werkgelegenheid in Waddinx veen. De meeste bedrijven heb ben minder dan tien werknemers in dienst Er werd in estafette-vorm ge zwommen, met aspiranten, junio ren en senioren teams. Favoriet waren de brigades van Gouda, Harnixveld, Alphen en Waddinx veen. Er waren weinig ploegen aanwezig, daarom verliep de wed strijd vlot. Na ongeveer vijf uur zwemmen kon het resultaat wor den opgemaakt van een gezellig, vlekkeloos verlopende georgani seerde wedstrijd, waarbij de WRB goed werd aangemoedigd door een aantal supporters. De reddingsbrigade van Gouda werd eerste, tweede werd reddingsbri gade Alphen. roe, soms tot deerlijk snikkens toe. Nee, ik zat gewoon te hoog te paard, een en al autoriteit en baard, zelfs de Zeurpiet vond mij een zeikerd. HET GROENE WARENHUIS en zeker ook Voor de veeleisende mobiele beller heeft KPN Telecom nu een absoluut topaan- bod: het FlexiBel Allround Pakket met de i Docketline Saturnus. Een zeer complete en tegelijk verrassend voordelige combi- I natie, inclusief de beste service. verenigingen en het Jeugd- welzijnswerk onderstreept. Jongeren hebben zoals een ieder idealen. Ook in ons ei gen Waddinxveen zijn er ge noeg jongeren die deze idealen in de praktijk tot uit voering willen brengen. Zo zij er een aantal jongeren be trokken in de discussie over de realisering van eventuele hangplekken voor de jeugd in en rondom de Zuidplas, weer andere jongeren zetten zich met groot enthousiasme in om in Waddinxveen een cul tureel jongerencentrum van de grond te krijgen en dan heb ik het nog geen eens over de jongeren die momenteel actief zijn in de Waddinx veense politiek of andere (landelijke) organisaties, om maar nog te zwijgen over alle jongeren die zich vrijwillig in zetten voor de plaatselijke sportverenigingen, de diver se scoutinggroepen of het jeugdwerk van hun kerk. Een opsomming van feiten waar uit blijkt dat jongeren zich wel degelijk bewust zijn van ’de’ maatschappij, waar zij ook een actief onderdeel van zijn. In het op ons afstormende 3e millenium zal de behoefte aan sociale contacten wel licht nog meer groeien dan menigeen zich thans reali seert, het CDA- programma houdt daar rekening mee, deze avond was daar een dui delijk praktijkvoorbeeld van. Zoals op de avond mooi naar voren kwam, zouden we ons wellicht moeten aansluiten bij de volgende gedachte; We moeten elkaar aansporen de wil te vinden de wereld een stukje beter achter te laten voordat je slapen gaat, voor de een een ideaal voor de an der onbegonnen werk voor weer een ander slechts loos gepraat. Desalniettemin een politiek jongerencafe dat in dezelfde opzet zeker voor herhaling vatbaar is. Vragen Dat kan, ook mijn hoofd zit er vol mee 631472. doorzocht. Diverse goederen werden weggenomen. Aan de Tesselschadelaan werden uit een woning beeld- en geluids apparatuur weggenomen. Men kwam binnen door een zoge naamd uitzetraam. BOSKOOP - Op vrijdag I8 de cember geeft de Chr. Muziekver eniging Concordia onder leiding van dirigent Ties Wagensveld sa men met een tweetal andere ko ren een kerstconcert in de R.K. kerk aan de A.P. van Neslaan. Die koren zijn het R.K. gemengd koor ’St. Caecilia’ onder leiding van diri- gente Maria Kuckartz en het R.K. dameskoor ’Sine Nomine’ dat on der leiding staat van dirigent Peter Gielen. Dit door Concordia ver zorgde kerstconcert begint onder hand een jaarlijkse traditie te wor den waarbij de muziekvereniging een plaatselijk koor of koren bege leidt. Ook traditioneel is er alle ruimte voor samenzang. Het Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 Diin an fT/ri ixxrc» Het is een gegeven dat poli tiek bij veel jongeren weer stand oproept maar dit bete kent niet dat zij geen mening hebben op de hedendaagse maatschappelijke ontwikke lingen. Uitgangspunt van de ze avond was dan ook om po litieke bloemlezingen te ver mijden en leeftijdsgenoten aan te spreken vanuit hun vi sie op de maatschappij en de daarmee samenhangende problematiek. In deze gedachtenwisseling bleek de zoektocht naar vol doening groot. Ook bij jonge ren borrelt de vraag of een rijk leven gebasseerd is op het materieel bezit of dat vriendschap de sleutel is tot het verkrijgen ervan. Vriend schap, betrokkenheid op de omgeving en maatschappelij ke voorzieningen (de zoge naamde niet-materiele waar den) zullen een krachtig wa pen zijn tegen de huidige trend tot individualisering. Hiermee staat of valt de kwa liteit van de samenleving. Op de avond aanwezige jon geren suggereren dat je pas daadwerkelijk wat voor een ander kan gaan betekenen als je zelf lekker in je vel zit en deel uitmaakt van dat wat er om je heen gebeurt. Om er achter te komen wie jezelf bent of hoe je jezelf kunt ver anderen heb je een sociale omgeving nodig, daar lijkt niemand onderuit te kunnen komen (vrienden, ouders en noem maar op). De maatschappij dient hier voor ruimte en tijd vrij te maken. Met het bovenstaan de wordt het belang van een bloeiend netwerk van- jeugd- De cursus start in Boskoop/Waddinxveen op dins dagavond 12 januari 1999 van 19.30 uur tot ongeveer 22.00 uur. Voor een brochure: MPC, 078 - 6127119. WADDINXVEEN - Gerard Bal, cantor-organist van de Oude Kerk te Naaldwijk houdt op dins dag 8 december een lezing (met veel klankvoorbeelden) over het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach. De avond wordt georgani seerd door Vorming en Toerus ting, een gezamenlijke commissie WADDINXVEEN - De verhui zing van ApoCom BV, een com puterbedrijf, dat na een periode van vijf jaar de oude locatie heeft verruild, is nu al een feit. Na ge start te zijn in het woonhuis van de directeur, de heer M.Y. Wu, moest het bedrijf door ruimtege brek en faciliteitenverlening zich al snel vestigen aan de Noordka- de (voormalige locatie NKF). Nu is het bedrijf gevestigd aan de Dorpstraat I 18/120 op de eerste verdieping boven Reproset (voormalig Rhowax). De reden hiertoe was: de nieuwe locatie is WADDINXVEEN den: Gezien in tuin ’s ochtends een Agapornis, rode kop met zwart-gele vleugels (omgeving Waddinxveen). Een dier ge vonden of een dier kwijt? 0182- 630481. WADDINXVEEN - Op vrijdag 4 december aanstaande is er weer bingo in buurtcentrum 'De Boog’ (Huygenslaan 2, Waddinxveen). Er zijn weer mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Elk nieuw FlexiBel Allround abonnement voor slechts maand WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel houdt vrijdag 4 december aan de Lijsterbesstraat 18 weer de maandelijkse disco voor de Waddinxveense jeugd van 9 t/m 14 jaar. De disco van deze maand is een sinterklaasdisco. De disco is voor deze keer ver plaatst van de derde vrijdag van de maand naar de eerste vrijdag van de maand. Ook op deze avond draait de Waddinxveense drive-in-disco- WADDINXVEEN - Alle Wad dinxveense kinderen kunnen van daag, donderdag 3 of vrijdag 4 de cember hun schoen zetten bij één van de Groensvoorde winkeliers. Sinterklaas zal ondanks de drukte in elke schoen een cadeautje doen. Op vijf december kunnen alle kin deren hun schoen weer ophalen bij de winkelier waar de schoen was ingeleverd. Omdat Sinter- WADDINXVEEN - Iedereen kan zijn mondelirfge uitdruk kingsvaardigheid en persoonlijke presentatie verbeteren. Tijdens de cursus vrij-uit spre ken van MPC wordt onder ande re aandacht besteed aan het ver sterken van zelfvertrouwen, hel der formuleren, voor jezelf opkomen, kritiek geven zonder Op voorstel van de Vrouwenraad is in dit weekblad een serie arti kelen gestart over het actuele thema 'Arbeid en Zorg’. Een aantal maanden lang zullen meer en minder bekende Wad- dinxveners (m/v) iets over hun ervaringen op dit terrein schrij ven. Vrouwen vertellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als typisch ómanne- lijkó gold; mannen lichten toe waarom ze een bepaalde zorg taak of verzorgend beroep uitoe fenen; en ook gaan mensen in op de voordelen en mogelijk scha duwzijden van het combineren van werk èn zorg. De campagne wordt afgesloten op de Vrouwendag in maart r999’ die eveneens in het teken zal staan van het onderwerp óAr- Kon ik zelf geen beter voorbeeld ‘(Ex. BTW) geven? Ik ben toen pedagogisch bijge- den Berg tel. spijkerd 'en bovendien in therapie gegaan. Nou lieve mensen, daar had ik wat aan. Ik zag in dat inleving en zorg zaamheid, met kinderen praten, eens wat vragen, veel beter werken dan hen schrik aanjagen. WADDINXVEEN - Het Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW) heefteen rapport geschre ven over mogelijke verbeteringen van het Industrieterrein Zuid I. Dit rapport is vandaag aangebo den aan de wethouders mevrouw M.C. Wientjens- van der Velden en de heer J.Neele van Waddinx veen. Het ICW heeft onlangs geïnven tariseerd bij de gevestigde onder nemers, welke ideeën er leven over de verbeteringen van het in dustrieterrein. Daarnaast is gekeken in hoeverre ondernemers bereid zijn om mee té werken aan de realisatie van die ideeën. De meeste ideeën en wensen van de bedrijven hebben betrekking op parkeren, beheer van groen, wegen en licht en het verkeer. De gemeente stelt het zeer op prijs, dat door het ICW een der gelijke inventarisatie is gemaakt en is van plan om de uitkomsten van het onderzoek te betrekken bij een toekomstige herinrichting van het gebied. Het industrieter- Deze keer een bijdrage van een legendarische man en kinder vriend, Sinterklaas. Toch is hij naar eigen zeggen niet altijd even goedheilig geweest. ’Vroeger was ik niet zo’n beste. Eeuwenlang bleef ik de kinderen En ik voelde mij daar stukken be- pesten ter bij! en vervaarlijk dreigen met zak en Kortom mevrouw, u meneer, geef uw kind veel aandacht en begrip en wat minder op de kip... eh kop... kijk nou toch, ’t rijmt ook niet meer!’ de deelnemers in staat om hun gedachten vrij en onbevangen te verwoorden. i Mk

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13