F Kinderen versieren koek in de bieb Nu ook binnenteak bij Royal Arrow Belangrijke winst volleybalmeisjes Be Fair IFOTO KLEIN Vogelvereniging Zang en Kleur bestaat dertig jaar Kansloze nederlaag dames Data General Kerstconcert De Kleine Trompetter Themabespreking over armoedebestrijding Vrouwen van nu in december tweemaal bij elkaar Vanavond èn zondag y naar Intratuin Ter Aar i aF Dat kan, want op zondag 6 december Klaverjassen in Het Zuidhonk Verkoop door Unicef Goede klassering Gouwe- staete bij Fila Swim sprint RUSTIG WINKELEN IN DE BINNENSTAD VAN GOUDA Inloopmiddag voor borstkan kerpatiënten Klaverjassen Oranjewijk Nesselande overklast Alcom/Capelle (Foto: Sjaak Noteboom). Samenwerkende Ondernemersverenigingen Gouda Nu achteraf betaald parkeren op de volgende parkeerterreinen: WPlezj€r Klein Amerika Q Schouwburgplein Q Potterspoort (Bolwerk) Q Parkeergarage Nieuwe Markt 4 JSÉÈ; !i AA JR&I PAGINA 23 WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 Op deze vogelshow zijn 579 vo gels te bezichtigen, ingezonden door 69 liefhebbers. Deze lief hebbers komen niet alleen uit Ze venhuizen maar uit nog 24 andere gemeenten. Zang en Kleur* mag dit dan ook als een bijzondere tentoonstelling zien, zeker ook door de grote verschiedenheid aan vogels die er te bezichtigen zijn. Er zijn 92 ver schillende soorten te zien, in nog BOSKOOP - In het weekeinde zijn twee ruiten van een pand in de Dorpsstraat ingegooid. Daar voor werd onder meer een fiets- standaard met betonnen voet ge bruikt In de nacht van 27 op 28 november zijn drie auto’s op de Goudse Rijweg moedwillig be schadigd. Ruiten werden ingesla gen en koplampen vernield. Ook een abri moest het ontgelden. Aan de J.W. Ottolanderstraat werd diezelfde nacht een bestel bus met verf bespoten. aan serve en met een prima op slag bracht zij het team weer te rug in de race. Met uitstekende passes vanuit het achterveld kon de spelverdeelster Susanne de Leede haar aanvalsters Nicolet van de Loo en Sabrina Noorlan- der uitstekend bedienen. De ene na de andere aanval werd succes vol afgerond. Het enthousiasme werd bij Be Fair zo groot dat zelfs de onmogelijkste ballen door An gela Hunink van de grond werden gehaald. Dit alles werd te veel voor VTC en met 12-15 werd ook de tweede set door Be Fair gewonnen. Met deze 0-2 achterstand in sets leek VTC Woerden aangeslagen. Door een uitstekende service- beurt van Monique Swets kwam Be Fair vervolgens zelfs voor te WADDINXVEEN - Vijftig kin deren vierden afgelopen woens dagmiddag in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwering- laan een vroeg Sinterklaasfeest door koek te versieren. Zonder Sint en Piet, maar wel met speculaaspoppen, allerlei versierspullen, suikerglazuur in spuitzakjes en Sinterklaasliedjes op de achtergrond. Op de grond en op de lange ta fels voor het raam lag plastic, zodat de jongens en meisjes naar hartelust konden aanrom melen. Voorbijgangers bleven verrast staan kijken. „Toen we vijftig aanmeldingen hadden zijn we gestopt*, vertelt jeugdbibliot hecaris janneke Hilhorst. „Vol gend jaar zullen we meer ruimte maken, zodat nog meer kinde ren kunnen meedoen.' De motor achter het koek ver sieren was woensdagmiddag Jan van Kesteren, oud-medewerker van de naar Coenecoop ver huisde spijsfabriek aan de Passa ge. „Ik ken enkele medewerk sters hier en vroeger heb ik ook al eens zoiets gedaan in de bibli otheek. Toen kreeg elk kind een klompje marsepein en daar mochten ze dan figuurtjes van maken*, aldus Van Kesteren. Hij had uit zijn eigen verzameling al lerlei vormen meegebracht tot verhoging van de sfeer. Onvermoeibaar zijn de kinderen intussen in de weer met peper noten, smarties, zilveren en gouden balletjes, kleine sigaar tjes, taai-taaibrokjes,’figuurtjes en musketzaad in allerlei kleu ren. De spuitzakjes moeten regelma tig worden bijgevuld. Een jongen spuit zijn naam op de pop en dat voorbeeld vindt bij zijn buurtjes navolging. Iedereen ge niet. „Wij hebben expres gekozen voor een uur waarin de biblio theek nog niet open is, want dat kunnen de kinderen al onze aan dacht krijgen*, legt Janneke Hil horst uit. Als er geen enkel ver sierseltje mee bij kan, neemt zij de jongens en meisjes mee naar een andere hoek van de bieb, waar zij een Sinterklaasverhaal voorleest en samen met de kin deren Sinterklaasliedjes zingt. „Volgend jaar doen we beslist weer zoiets*, belooft zij. De be zoekers van vorige week zullen haar zeker aan die belofte hou den! WADDINXVEEN - De volgende ronde van de competitie-klaverjas wordt op vrijdagavond 4 decem ber gespeeld in wijkgebouw Het Zuidhonk. Zoals bekend zijn ook mensen die graag een avondje willen klaver jassen, zonder gelijk deel te moe ten nemen aan een competitie, van harte welkom. Deze avonden, die om 20.00 uur beginnen, wor den op elke eerste vrijdag van de platform.De tweede inleider is de heer Bert de Koning, hoofd van de afdeling Sociale Zaken en Arbeid van de gemeente Waddinxveen. Hij zal armoede en armoedebestrijding belich ten vanuit het perspectief van de gemeente. In de derde plaats wordt meer uitvoerig aandacht geschonken aan de huidige en toekomstige bijdrage vanuit het platform. Aan de deelnemers wordt een reactie gevraagd op de volgende stelling: ’Zowel de landelijke als de gemeentelijke politiek hebben een rol bij de bestrijding en het tegengaan van armoede. Ook van de organisa ties en instellingen die in het platform zijn vertegenwoordigd mag worden verwacht dat zij een structurele en concrete bij drage - ten behoeve van hun achterban - leveren aan de ar moedebestrijding in Waddinx veen’. De reacties op twee vra gen aan de deelnemers zullen inzicht moeten geven in de ideeën en voornemens die le ven over de concrete invulling van die bijdragen.In verband met de aard van het onderwerp zijn deze keer ook diverse ver enigingen en instanties uitgeno digd buiten de eigenlijke kring van het platform. Ook anderen die bij het onderwerp zijn be trokken zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. Janny Blokzijl acte de présence, gevolgd door twee optredens van het zangensemble Amoroso uit Boskoop, opgericht in het voor jaar van 1983. Aan dit kerstconcert werken de sopranen Lia Vergeer en Wille- mijn Dielemans en de tenoren Wim van Gastel en Casper de Rijk mee, op de piano begeleid door Tini Becqué. De regie heeft Jan Vergeer. Allen volgden gede gen opleidingen aan conservatoria en muziekscholen en treden veel vuldig op in opera’s, operettes en andere uitvoeringen, menigmaal als solisten. Op het programma van Amoroso staan tal van internationale kerst liederen en eveneens samenzang. De bijeenkomst is rond half elf af gelopen. WADDINXVEEN - Het Plat form Armoedebestrijding Wad dinxveen komt donderdag 10 december om half acht bijeen in het centrum voor kunstzinnige vorming ‘Kreater*, Kerkstraat 13. Centraal staat een bespre king van het thema armoede. Het gaat hierbij om vragen zo als: wat is armoede, hoe kan die worden bestreden en welke rol kan het platform en kunnen meer concreet de organisaties en instellingen die hiervan deel uitmaken spelen? Uitgangspun ten van de discussie zijn dat een belangrijke prioriteit van het platform het aanpakken van stil le ofwel verborgen armoede is; zoals langzamerhand bekend zal zijn, bestaat deze ook in Wad dinxveen, doordat veel mensen armoede hebben, maar toch geen gebruik maken van sociale voorzieningen, waarop zij recht hebben, dat armoedebestrijding kan worden onderverdeeld in vier categorieën: inkomenson dersteuning, gerichte informatie en communicatie, terugdringen van het niet-gebruik van voor zieningen en tenslotte voorko men van sociaal isolement. Op de bijeenkomst zal eerst een korte inleiding over het be grip armoede en de betekenis ervan in ons land worden ge houden door prof. Jan den Draak, de voorzitter van het WADDINXVEEN - Ook al moet de winter nog beginnen, bij Royal Arrow teakmeubelen aan de He- negouwerweg 27 in Waddinveen, staan de tuinmeubelen voor de zomer al weer klaar. Naast tuin meubelen, het hoofdprodukt, zijn sinds twee maanden in de winkel ook binnen teakmeubelen te krij gen. Bij binnenkomst valt meteen de gemoedelijke, landelijke sfeer op. Overal staan tafels, kasten en zijn zitjes tentoongespreid. Aan de ta fels lijk je zo te kunnen aanschui ven door de gezellige decoraties die de tafels sieren. Het is dan ook niet vreemd dat bedrijfsleider Frenk van den Berg wil benadrukken dat klanten rus tig rond kunnen kijken en gehol pen worden op het moment dat ze het zelf willen. De meubelen van Royal Arrow komen allemaal uit Indonesië. ZEVENHUIZEN - In de uitwed strijd in Lichtenvoorde tegen me- dekoploper Longa leden de vol- leybaldames van Data General een gevoelige 3-0 nederlaag. Al voor de wedstrijd was de span ning en onzekerheid in de jeugdi ge selectie van coach van Yperen geslopen. Ze hadden immers nog nooit in Lichtenvoorde gewonnen en Longa had sterke ploegen als Martinus en Orion met 3-0 ne derlagen naar huis gestuurd. Me de hierdoor speelde Data Gener- BOSKOOP - Unicef houdt ook dit jaar een verkoopactie in de su permarkt van Albert Heyn. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 decem ber is er een stand waar Unicef wenskaarten en cadeau-artikelen verkoopt. Een belangrijk deel van het vrijwilligerswerk voor Unicef bestaat uit de verkoop van wens kaarten en postpapier. Met de op- Een nieuw clubrecord voor meis jes onder 15 jaar (was Inge v.d. Schrier), onder 17 jaar (was even eens Inge v.d. Schrier) en dames (was Marion van Hooft). Het was overigens het weekje wel voor clubrecords bij Gouwe- staete. Tijdens wedstrijden in het kader van het Lange Afstand Cir cuit zwom Joost Krommenhoek een nieuw record op de 400 m wisselslag bij de jongens onder 15 jaar. Met een tijd van 4.59.98 ver wees Joost het clubrecord uit 1988 van Mark v.d. Zijden naar de geschiedenis. Inge v.d. Schrier verbeterde bij de tweede wedstrijd van de club- kampioenschappen haar eigen clubrecord op de 400 m vrije slag bij de dames. De nieuwe toptijd van 4.25.97 geeft Inge het recht om uit te ko men op de nationale kampioen schappen korte baan. Op de 100 m schoolslag bij de he ren vielen er geen clubrecords, maar het was wel een bijzonder spannende aangelegenheid. Win naar werd Jan Willem v.d. Hoek (1.12.68) voor Mare ter Braake (1.12.85) en Jos Kiens (1.12.87). ZEVENHUIZEN - De jarige vo gelvereniging ‘Zang en Kleur* or ganiseert haar 30ste tentoonstel ling in dorphuis ‘Swanla* te Ze venhuizen, en wel op vrijdag 4 december en zaterdag 5 decem ber. Dit gebeurt op vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur, en op zater dag van 10.00 tot 16.30 uur. brengst ervan worden projecten gefinancierd op het gebied van onderwijs, voeding, gezondheids zorg e.d. Unicef werd na de Tweede Wreldoorlog door de Verenigde Naties opgericht voor kinderen in de getroffen oorlogs gebieden. Het Nederlands Co mité Unicef is in 1955 opgericht. veel meer verschillende kleuren, en zeker ook vogels van topkwa liteit. Er wordt op deze show dan ook gestreden om de Rotterme- rencup te winnen. Deze beker kan door de vereni gingen worden gewonnen als de inzenders uit hun vereniging de 10 beste vogels van de show heb ben ingezonden. Tevens wordt er ook gestreden om diversen per soonlijke prijzen. De vogels wor den gekeurd door 9 keurmees ters die zijn opgeleid door de Ne derlandse Bond Van Vogelliefhebbers. Tevens zijn er tijdens de tentoon stelling ook vogels te koop. Een bezoekje aan deze show is zeker de moeite waard, en de toegang is gratis. Tevens is er een rad van avontuur aanwezig. ‘We hebben op Java, waar onze tuinmeubelen vandaan komen, ei gen plantages en eigen fabrieken. Europeanen die daar de leiding hebben, kopen de binnenmeube len voor ons in. Het gaat vaak om stoelen, tafels en kasten die al bij welgestelde Nederlanders en Ja vanen in het koloniale Neder- lands-lndië thuis stonden. Deze authentieke meubelstukken, zijn uniek, geen twee stukken zijn het zelfde. Naast de meubelen worden er aan de Henegouwerweg ook ac cessoires verkocht. Handdoeken, fotolijstjes, kaarsenstandaards en schilderijen zijn op elk van de drie verdiepingen te vinden. Frenk: ‘We verkopen het wel, maar het is voor ons bijzaak. Het is meer voor de aankleding dan voor de verkoop*. Bijzonder is dat in de maanden december, januari en februari re- staan met l-l I. Toen begon de talentvolle ploeg van Be Fair het wat te gemakkelijk op te nemen en slopen er onnodige fouten in het spel. Hierdoor kon de tegen stander terugkomen tot 7-12. Gelukkig was het op dat moment de beurt aan spelverdeelster Ma- riska van de Assem om het team weer tot nieuwe daden aan te sporen. Met een prima opslag zorgde zij er voor dat ook de der de set voor Be Fair winnend werd afgesloten. Door deze mooie overwinning staat Be Fair nu met I punt voor sprong op kop in hun klasse. Om kampioen te worden mogen zij vrijdagavond 4 december uit te gen Ridderveld en op 19 decem ber uit tegen Zevenhuizen geen punten laten liggen. maand georganiseerd. De kosten bedragen 2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar wordt gesteld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competitie-spelers strijden bovendien om de kampioensbe- ker, die aan het einde van het jaar wordt uitgereikt. De vrije spelers zijn altijd welkom aan de zaal. ding Borstkankerpatiënten) aan wezig. Voor vragen over deze middag kan worden gebeld met Noortje van Wel, tel. 0182- 617627 of met Coby Schuiling, tel. 0182-342660. WADDINXVEEN - De beste 8 jeugdzwemploegen van Neder land gaven acte de présence in Amersfoort bij de finale van de FI LA Swim Sprint. Gouwestaete was in de voorronde 9de gewor den, maar door terugtrekking van een finalist mocht men toch aan treden. Na afloop bezette de ploeg van Trudy Vermeulen de 6de plaats, een onverwacht suc ces. Het 10-tal Denise Bouwmeester, Nanda Gerling, Ramona Linting, Denise de Riet, Kim Middendorp, Mike Facey, Michael Jongenengel, Mijk Middendorp, Patrick van Keulen en Joost Krommenhoek deden meer dan van hen werd verwacht. In het sterke gezelschap was de 2de plaats van Joost Krommen hoek op de 100 m wisselslag bij de jongens van grote klasse. Met een tijd van 1.03.26 verbeterde Joost het 10 jaar oude clubrecord van Mark v.d. Zijden. Kim Middendorp schitterde met haar 3de plaats op de 100 wissel slag bij de meisjes. De elektroni sche tijdwaarneming registreerde voor Kim een tijd van 1.08.80. WADDINXVEEN - Vrijdag 4 de cember is er klaverjassen in de speeltuinvereniging Óranjewijk. Iedereen is welkom, het eerste kopje koffie is gratis. Aan de lange tafels achter het raam van de bibliotheek waren jongens en meisjes vorige week woensdag druk bezig met koek versieren. (Foto: Sjaak Noteboom). Bedrijfsleider Frenk van den Berg van 'Royal Arrow Teakmeubelen’ aan de Hengegouwerweg al vanaf het begin een verloren wedstrijd. Door deze duidelijke nederlaag staan de dames van Data General weer met beide benen op de grond. Men zal duidelijk gecon centreerder en met meer fantasie moeten gaan spelen om in de top van deze zwaar bezette I e divisie mee te kunnen draaien. Volgende week biedt de inhaal wedstrijd tegen Rijnmond in Schiedam de kans het zelfvertrou wen weer op te vijzelen. ZEVENHUIZEN - De Kleine Trompetter geeft in samenwer king met de Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle een kerstcon cert op maandag 14 december in de hervormde kerk te Zevenhui zen. Hieraan werken mee de harmo nie en een koperensemble van de Kleine Trompetter en het kamer koor Ad Novum uit Voorburg. Ad Novem is opgericht door oud-leden van het Voorburgs jon gerenkoor, zij geven veel concer- ten in de regio Den Haag en voor de radio. Het kamerkoor staat onder lei ding van de heer Ad de Groot die al zo 40 jaar dirigeert en vele suc cessen met zijn koren behaald heeft. Het kerstconcert begint om 20.15 uur. Gratis kaarten voor dit concert zijn af te halen bij de Ra bobank Zevenhuizen-Moerkapel- le vanaf vrijdag 4 december. Er zijn echter geen kaarten verkrijg baar op de avond zelf. van beter naar best gionale hobbyisten hun produc ten tentoonstellen. ‘In december exposeert een mevrouw die aan groendecoratie doet. Op de I I e van die maand geeft zijn een ate- lieravond zodat fëdereen kan zien hoe haar artikelen gemaakt wor den. In januari komt er iemand die houten speelgoed vervaar digt*. Als de ouders winkelen, hoeven de kinderen zich niet te vervelen. Er staat een disney tv-toren, ze kunnen krijten en kleuren. Als het erg druk is in de winkel komt er een ’granny’ die de kinderen ver maakt. Ze kunnen dan bijvoor beeld zonnebloempitten planten. De openingstijden van de winkel. Op dinsdag gesloten, van maan dag tot en met vrijdag tot 18.00 uur open en op zaterdag tot 17.00 uur.ln de maanden novem ber en december is het elke vrij dagavond koopavond. ZEVENHUIZEN - Nesselande ontving afgelopen zaterdag in ei gen huis, streekgenoot Alcom/Capelle. In een eenzijdige wedstrijd wist Nesselande via de setstanden 15-6/15-3/15-2 de wedstrijd gemakkelijk met 3-0 te winnen. De ploeg van Nesselande stond weer onder leiding van hoofdtrai- ner/coach Pierre Mathieu. Deze bracht ten opzichte van de vorige wedstrijden een ander team in het veld. In de basis stonden nu Gijs Ronnes, Jochem de Gruijter, Twan van Kuijk, Jules Martens, Arno van Solkema en Ferry van Hal. Michiel van der Kuip en Kris- tiaan van der Wel kregen rust van Mathieu. Voor Nesselande staat voor aan staande zaterdag de wedstrijd te gen Kras Stervakanties/VoCaSa op het programma in het dorps huis Swanla. Deze wedstrijd zal om 17.00 uur beginnen. Mijl LAG ^oor'n SfR^cfï WADDINXVEEN - De leden van de afdeling Waddinxveen NbvP/Vrouwen van nu komen in december tweemaal bijeen. Woensdag 2 december houdt Jo ke van Kooy in het gebouw van Kreater (Kerkstraat) vanaf half tien een lezing over de methode Montignac, die bewust en verant woord eten en drinken als uit gangspunt neemt voor het verlie zen van overtollig gewicht Intro- ducees en belangstellenden zijn welkom. Dinsdag 15 december staat in het teken van Kerstmis. Om half acht 's avonds begint in de Marchand- zaal van Zorgcentrum Souburgh (Prins Bernhardlaan) de kerstvie ring. Hier geeft eerst het eigen koor onder leiding van Tiny Becqué en a zijn wij geopend van 11.00 tot 17.00 uur «t SS1"!'! TTTT^TH 1 l n èn tot en met 23 december zijn wij maandag t/m Vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur geopend. ■T HET GROENE WARENHUIS TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. (0172) 60 22 41 ’’V Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur open. WADDINXVEEN - Het eerste meisjesteam van volleybalvereni ging Keukencenrum Waddinx- veen/Be Fair moest afgelopen za- térdag aantreden tegen koploper VTC Woerden Het verschil tus sen beide ploegen was 2 punten in het voordeel van VTC. Na een zenuwachtig begin was het Be Fair dat onder leiding van trainer/coach Kees Swets de touwtjes in handen nam. Cruciaal was een bewust verkeerde wissel van VTC. Toen dat opgemerkt werd kwam Woerden deze fout niet meer te boven en verloor de eerste set met I3-I5. In de volgende set was de con centratie bij Be Fair ver te zoeken en door onnodige fouten kon VTC Woerden zelfs uitlopen tot 11-4. Toen kwam Leanne van Lint WADDINXVEEN - Voor borst kankerpatiënten is er op woens dagmiddag 9 december van 14.00- 16.00 uur weer een inloopmiddag in het patiëntenservicebureau van de Jozef-locatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Veel vrouwen hebben op het mo ment dat er borstkanker wordt geconstateerd, of tijdens of na de behandeling vragen en/of proble men. Tijdens deze inloopmiddag kunnen zij hierover met lotgeno ten spreken en van gedachten wisselen. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn woensdagmiddag 9 december Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactorgaan Begelei- Jkïëïff pi ZIE ADVERTENTIE ELDER® IN*DE2E KRANT

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 23