Slecht Waddinxvener in bestuur van Nederlandse asketball Bond weekeinde voor Gouwestaete Opnieuw winst voor Korbis B2 Rowah op bezoek in Zeeland WSV zorgt voor bekerwinst Eerste clubkampioenschap van Invictus Bowlen met De Paddestoel Bijeenkomst vrijwilligers Uitslagen sjoelen Nesselande in Champions League Najaarscom- petitie jeu de boules eindelijk afgerond Flyers dames I verdiende meer Be Fair wint van Asia Compas WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 i Eén van de jeugdige spelertjes van Invictus. (Foto: Invictus). periode tot scoren te komen. In de tweede periode gingen beide ten er zijn, uiteraard, maar ik pleit voor deregulering. Het landelijke bestuur van de Nederlandse Bas ketball Bond zou moeten zorgen voor de basisregels en de rayons zouden hun eigen regelement op de basis daarvan kunnen vaststel len'. De 45-jarige Waddinxvener gaat de functie vrijwillig vervullen. ‘Ik schat dat het werk me ongeveer tien uur per week gaat kosten. Daarnaast ben ik natuurlijk duo- raadslid bij de WD in Waddinx- veen, dat kost tussen de vijf en ze ven uur per week. Verder heeft Pereboom nog zijn ’normale’ vind het gewoon leuk en interes sant, ik ben een politiek en be sport belangrijk. ‘In mijn gezin is het een en al sport, mijn dochter speelt basketball, mijn zoon zit op BOSKOOP - In het kader van de Internationale Vrij- willigersdag heeft de ge meente Boskoop vrijwilli gers van Boskoopse vereni gingen en instellingen uitgenodigd voor een infor mele bijeenkomst op maan dag 7 december van 18.00 tot 20.00 uur in het buiten centrum De Schouw aan het Rijneveld. Het gemeen tebestuur wil hiermee haar waardering laten blijken voor het waardevolle werk dat de Boskoopse vrijwilli gers verrichten op velerlei gebied. Wethouder Piet Trimp zal een korte toe spraak houden en twee vrij willigers extra in het zonne tje zetten. WADDINXVEEN - De uitslagen van de sjoelronde zijn: klasse A: I Jan Kersbergen I405; 2. Andre van Gemeren 14013. Henk van Beek I38I. Klasse B: IT. Valenkamp 13612. Dirkjan van Drunen 1336; 3. Pas cal van Gils 1331 Klasse C: IAdrie Faas 1294; 2. B. Brouwer I226; 3. Jan Olie 1204. Klasse D: I. Cor Kersbergen 1140; 2. Gert Kersbergen I07I; 3. Yvonne Sinnema 1050. Nils met 20-2 de finale wonnen. Ze werden de eerste clubkam pioenen van Invictus en kregen hun prijs uit handen van de voor zitter van de jeugdcommissie, Louis Goorden. Bij de jongste meisjes wonnen Mi chelle Both en Iris de Mos. Olge van der Laan en Angela Jansen werden tweede. Bij de oudere meisjes werd in twee poules gespeeld. In poule A, waren Rosina den Outer en Ast rid van der Laan. In poule B werd gewonnen door Suzanne Both en Danielle van Bergeijk. Ook hier werd het systeem toegepast dat de winnaars van poule A en poule tegen elkaar moesten spelen. In deze spannende finale werd door Rosina en Astrid gewonnen met de set standen I5-I2en I5-8. De jongere heren in slechts één poule waarin Alain Kruyf en Mau- ZEVENHUIZEN - Nesselande zal de voorronde van de Champions League in zijn geheel thuis spelen. Tegenstander Fiorita Montegiard- ino uit San Marino is accoord ge gaan om de beide wedstrijden in Zevenhuizen te spelen. Op zater dag I2 december om 15.00 uur en zondag 13 december om 16.00 uur wordt in het dorpshuis Swan- la gespeeld. De voorverkoop voor deze wed strijden is vanaf 3 december bij: Perdijk Makelaardij, Dorpsstraat I46, Zevenhuizen en AH/Gall Gall, Dorpsstraat I29, Zevenhui zen. De winnaar van deze voorronde wedstrijden, zal in januari en fe bruari een zevental wedstrijden spelen op midweekse dagen (woensdag) in een poule van acht Europese topteams. De loting daarvan zal op zaterdag I2 de cember in Wenen gebeuren en is op zondag 13 december bekend. rice Toet eerste werden. Mark Kranendonk en Rick Luyendijk werden tweede. Ook de oudere jongens speelden in een poule. Deze poule werd gewonnen door het sterke kop pel Robert Doone en Raymond Smits. Ze hadden gewonnen van Vincent Pellekooren en Rene Colla, die daardoor tweede wer den tijdens deze eerste clubkam- pioenschappen. Ook werd er dit weekend com petitie gespeeld. Invictus 16 speel de dit weekend thuis. Ze kwamen uit tegen Vederlicht. Maar helaas was Vederlicht iets te sterk en werd er met I-7 verlo ren. Het achtste team speelde tegen ook tegen Vederlicht. Door on der andere een knappe zege van Edith Heerma van Voss werd er met 5-3 gewonnen. WADDINXVEEN - De bondsteams van Gouwestaete speel den afgelopen zaterdag niet al te beste uitwedstrijden. In de strijd om de derde plaats verloor dames I met I I -8 van Da mixa/Ravijn I. Heren I verloor met 18-7 van VZC/Veenendaal IDames 2 verloor met 7-3 van Rotterdam I en heren 2 verl oor met 7-3 van Rotterdam 2. spelers van Gouwestaete uitge zonderd, en dat is jammer. Het zou zo'n goede promotie zijn voor het Gouwedorp! De NBB heeft bijvoorbeeld in Nederland het pleintjesbasketball geïntrodu ceerd, er worden pleintjes aange legd in achterstandsbuurten zodat iedereen kan sporten. Dat zou ook in Waddinxveen kunnen. In het asielzoekerscen trum zou op sportgebied ook en heleboel georganiseerd kunnen worden. Er is hier een ontzettend groot netwerk van vrijwilligers die zich daarvoor best in zouden willen zetten, daar ligt het pro bleem niet. De roep om sport is er wel in Waddinxveen, maar daaraan wordt zowel door de gemeente als door mijn eigen partij geen ge hoor gegeven en dat is zonde’, besluit Pereboom. WADDINXVEEN - Het zat de laatste weken niet mee met de najaarscompetitie van de Jeu de Boules Vereniging Waddinxveen. De spelers zijn doorgaans niet bang voor een buitje en spelen ook in regenachtig weer gewoon hun spel. Maar oktober was wel extreem nat. Op het speelveld stond - ondanks de aanwezige drainage - regelmatig zoveel wa ter dat verder spelen schade aan het speelveld zou hebben bete kend. Er moesten daarom nogal wat partijen worden uitgesteld, waardoor de najaarscompetitie ging uitlopen. Ook de vorst van de afgelopen tijd heeft de be- speelbaarheid van het veld na tuurlijk geen goed gedaan. Nor maal wordt gespeeld op een baan met los grind. De vorst die volgde op de natte periode maakte ech ter dat de bovenlaag van het speelveld keihard werd, waar door de ballen niet meer luister den naar de gooitechniek van de spelers. De kwaliteit van het spel kwam dat bepaald niet ten goede. Maar op dinsdagavond 24 novem ber hebben de 22 koppels dan toch eindelijk de najaarscompeti tie afgerond en kon de eindstand na 21 partijen worden opge maakt. De spanning is er tot de laatste competitieavond ingebleven. De koppels die uiteindelijk in de prijzen vielen, zijn: I. Roy Huls kamp - Marco van Wageningen 17 gew. en saldo 100); 2. Betsy Lanting - Piet van der Made (17 gew. en saldo 89) en 3. Elly Nieuwland - Wout Versluis (16 gew. en saldo 97). Traditiegetrouw wordt op zater dag 5 december het Sinterklaas- toernooi gespeeld. Daarmee zijn dan de wedstrijdactiviteiten voor dit jaar afgelopen. Dat neemt niet weg dat vriendschappelijk het boulespel ook tijdens de winter stop gewoon doorgaat. Afgelopen zaterdag moest het eerste damesteam van Gouwe staete het opnemen tegen Da- mixa/Ravijn. In zwembad Het Ra vijn werd de strijd om de derde plaats met I 1-8 beslist in het voordeel van de Nijverdalsen. Gouwestaete was moed naar het oosten afgereisd. Immers bij Damixa/Ravijn ontbre ken momenteel twee belangrijke speelsters, te weten Karin Kui pers (gebroken vinger) en Carla Quint (gebroken scheenbeen). Dat neemt niet weg dat Het Ra vijn het uitstekend doet. Gouwe- Alleen Jaco de Jong wist in deze staete begon zeer overtuigend. Gillian van den Berg scoorde 0-1, Ellen van der Weijden I -2 en Mir- ploegen gelijk op. Mark Mommers jam Overdam 1-3. Het Ravijn vond nog in de eerste periode aansluiting (2-3). Echter toen al was duidelijk dat Gouwestaete het moeilijk zou krijgen. Teamma nager Berckenkamp: ’Het liep als een speer, maar op een gegeven moment werd iede re aanval van Gouwestaete afge floten. Een ramp en je weet dan al dat je het kunt schudden’. In de tweede periode scoorde Mirjam Overdam nog 3-4, maar aan het eind stond het 5-4 voor Het Ra vijn. In de derde periode speelde Gouwestaete ’erg ongelukkig’ en scoorde Damixa/Ravijn drie keer rij (8-4). ’leder schot was raak’. Gouwestaete stelde in de vierde periode alles in het werk om nog tot een goed resultaat te komen. Wendy de Frankrijker scoorde 8- 5 en Ellen van der Weijden 8-6. Inmiddels was een ’nijdige’ op merking van Berckenkamp voor de scheidsrechter aanleiding om hem het bad uit te sturen. Het Ravijn liep uit naar 9-6, voordat Gillian van den Berg 9-7 en Mir- Hierna kwam Flyers sterk terug, maar enkele -voor Flyers- nadeli ge beslissingen van de scheids rechters bezorgden de overwin ning nog bij Niels Stensen. Uitslag 59-60. Topscoorder Jolanda Geurts met 17 punten. Dames 3- Luba Zoeterwoude: 36-45. Tops coorder: Janet Deeleman met 14 punten. Meisjes junioren l-Zoe- bas: 40-42. Topscoorder: Inger Huls met 14 punten. Jongens juni oren 2-Argus: 66-49. Topscoor der: Erik Koppenaal met 20 pun ten. Jongens kadetten I - Voor- burg:53-47. Topscoorder: Johan Walhout met 21 punten. Meisjes adspiranten l-MSV: 26-106. Topscoorder: Chantal de Koning met 15 punten. Jongens mini’s I- Team Ten Dreamers: 60-27. Topscoorder: Mark Bajema met 12 punten, maar Steven Besuijen en Willem Engelsman deden met 10 punten ook een flinke duit in het score verloop. Vrijdagavond om 21.00 uur speelt Dames I in de Duikelaar tegen Ju ventus. WADDINXVEEN - De Basket- balldames van Flyers Dames I verloor in een spannende wed strijd met één punt van Niels Stensen. Ook meisjes junioren I verloor nipt van Zoebas. Winst was er voor Jongens kadetten I Jongens Junioren 2 en Jongens mi ni’s I. In uitwedstrijden werd er gewonnen door Jongens adspi ranten en Jongens benjamins. Verlies was er voor Dames 3 en Meisjes adspiranten. Dames I speelde tegen Niels Stensen een goede wedstrijd, bei de teams waren aan elkaar ge waagd, waarbij de gasten een iets betere eerste helft hadden, maar dankzij vijf driepunters wisten de Waddinxveense dames de schade te beperken tot een 30-34 stand met de pauze. De tweede helft gaf een beter Flyers te zien en de achterstand werd omgebogen in een 52-46 voorsprong. In een mindere periode verdween deze als sneeuw voor de zon en keek men in de achttiende minuut aan tegen een 54-57 achterstand. niet voorkomen dat deze set ver loren gaat. Ondanks een slechte start in de vierde set, weet Keukencentrum Be Fair het spel naar zich toe te halen. De kansen keerden door een sterke service van marcella Bos en sterk spel van Anneke Marek, die in passing en verdedi ging een dominante rol speelde. Bij een stand van 14-9 spelen de zenuwen echter even parten, maar Be Fair laat zich de volle winst niet meer uit handen ne men. De spelers en coaches zijn tevre den met de winst, want Be Fair heeft laten zien, dat het zich een team voelt. Zaterdag 5 december speelt het Ie damesteam van keukencen trum Be Fair een topper tegen de nummer één: Vrevok, in sportzaal 'de Groenswaard' om 14.30 uur. sters van Orion. De D-jeugd speelde ook een doelpuntrijke wedstrijd tegen hun Zeeuwse leeftijdsgenootjes. Met name de razendsnelle Sander Mo- ling(IO) en Jaco van der Veen(5) waren trefzeker in de afronding. Na een 1-12 score bij rust, won Rowah de ‘strijd’ met 8-21. De overige doelpunten waren van Jelmer Schmitt, Stef Hoogendijk en Paulien Baardolf. Voor Paulien waren dit de eerste treffers in wedstrijdverband. Een prima op steker, welke veel moed geeft voor de toekomst. Op zondag was Schiedam het strijdtoneel voor Rowah. Zowel de dames A-junioren, als de da mes senioren speelden daar tegen Ventura. De A-junioren speelden een voorteffelijke wedstrijd. Voor rust combineerden zij er er lustig op los en werkten goed af. Halfti me leidde Rowah met 1-10. Ook na rust verslapte Rowah niet De ‘5-l‘-aanval werd regelmatig afge wisseld met een ‘4-2* aanvalssys- teem. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal blies stond het 3-16 voor de keurtroepen van Sonja van Ham. De doelpun ten waren gelijk verdeeld van Ma rion en Bianca van Ham, Nienke Boonen en Linda Hoefnagel. De dames senioren van Rowah verlo ren nipt met 7-5 van Ventura. de sportschool in Rotterdam en is geweerschutter en ik schiet zelf ook. Sport is een bindende maat schappelijke factor. Dat zou veel meer naar voren moeten komen, vooral in Waddinxveen ont breekt het de gemeente aan een goede sportvisie. Eigenlijk is de gemeente alleen bezig met het beheren van de gemeentelijke sportfaciliteiten. Mijn eigen partij, de WD, vindt sport ook geen pri oriteit en dat vind ik jammer. Vo rige week pleitte de VVD-er Rijp- stra voor het binnenhalen van de Olympische Spelen naar Neder land in 2012 of 2016, ik vind dat een heel goed idee. Ik hoop dat mijn partij dat standpunt over neemt en ook in Waddinxveen de sport beter gaat promoten. Ons dorp is niet of nauwelijks verte genwoordigd op de ’topsport- kaart’ van Nederland, de polo- A. v.d. Starre, F. Ritter, J. var Oort en C. Alblas. In de kelder van de schaakdivisk kwamen H. Verwaal en P. van Of feren remise overeen, H. van Of feren zakte verder weg door eer verrassende winstpartij van H.E van Offeren en door het jongste schaaklid E. Hennink werden de punten behaald tegen witspeler J v.d. Ree. Vervolgens vermelding van de be kerstrijd, waarbij het viertal var WSV zich een ronde verder wisi te schaken in de uitwedstrijd te gen ’Het Springende Peerd’ uit Puttershoek. Uitslag 0,5-3,5 waarbij L. Willemen H. var Woudenberg en E. Philipse hur partij winnend wisten af te sluiten en door W. Hennink een remise werd opgetekend, een prachtig resultaat derhalve voor de Wad- dinxveners. Slecht nieuws be treffende twee RSB-wedstrijden vanwege het 4,5-3,5 verlies van WSV 2 in de uitwedstrijd tegen Messemaker 4 uit Gouda en als laatste vermelding de smadelijke 2,5-5,5 thuisnederlaag van WSV 4 tegen opponent Schiebroek 5. jam Overdam 10-8 kon scoren. Damixa/Ravijn trok, in de overi gens sportieve wedstrijd, met 11 - 8 aan het langste eind. De heren moesten afgelopen za terdag aantreden tegen VZC/Veenendaal. De vraag was vol goede of de winst tegen WSV voldoen de zelfvertrouwen had gegeven om ook tegen VZC tot een goed resultaat te komen. In de eerste periode konden de Gouwestaete- heren niet echt imponeren en stonden al snel op een 3-1 ach terstand. (2 keer) en Remko Overdam zorgden ervoor dat de VZC de voorsprong niet echt kon vergro ten. Halverwege de wedstrijd was het 7-3 in het voordeel van VZC. Dat ’het lek' bij de herenselectie nog niet gevonden was, bleek in de derde periode. Gouwestaete speelde zonder zelfvertrouwen en ’bezieling’ en gaven de tegen stander de kans om hiervan te profiteren. VZC liep eenvoudig weg naar een 12-6 voorsprong en de wedstrijd was gespeeld. In de ze periode waren het alleen Mar cel Ribbens en Remko Overdam die tot scoren kwamen. De laatste periode was een ver volg van de voorgaande en gaf VZC de kans om de voorsprong verder uit te breiden naar een 18- 7 overwinning. Wouter Steller was de enige doelpuntenmaker voor Gouwesatete in deze perio de. De Gouwestaeteheren nestelen zich met dit resultaat definitief in de degradatiezone. Heren 2 -Rotterdam 2 3-4. Da mes 2 -Rotterdam 13-7 Gouwe- staete-aspiranten-Rotterdamse aspirantenteam: 16-7. Aanstaande zaterdag is het Sint Nicolaas en wordt er niet gepoloëd. Maar op zaterdag 12 december speelt Gouwestaete belangrijke thuis wedstrijden. Heren I speelt om 18.00 uur tegen het hooggeklas- seerde De Zijl/LGB uit Leiden en dames I ontvangt om 19.00 uur, de ongeslagen koploopster in de hoofdklasse, ZWV/Nereus uit Zaandam. Heren 2 speelt om 20.00 uur tegen middenmoter ZWV/Nereus en dames 2 speelt om 20.45 uur tegen runner-up De Zijl/LGB I. WADDINXVEEN - Voor de meisjes C-junioren en de D-jeugd van handbalvereniging Rowah/Zuidplas Assurantiën stond afgelopen zaterdag de verre reis naar het Zeeuwse Heinkens- zand op het programma. In sport hal de ‘Stenge’, die in het teken stond van de goedheiligman en zijn maten, was voor beide teams het plaatselijke Orion de tegen stander. Tegenstanders die duide lijk niet opgewassen waren tegen het Waddinxveense geweld. De meisjes C, die normaliter niet ge wend zijn aan de smaak van de overwinning, schoten uit de start blokken. Met snelle combinaties en gerichte afstandsschoten stond het bij rust al 0-8 voor Ro wah. Ook in het tweede bedrijf ging Rowah op de ingeslagen weg voort. Toen de Zeeuwse arbiter voor de laatste keer floot kon Rowah met een 2-15 overwinning naar de Zuid-Hollandse ‘heimat’terugkeren. Met name aanvoerdster Iris van Stel (8) en Wendy van Velzen (4) waren zeer schotvaardig. De overige doel punten waren van Angela de Heer, Sharon Brouwer en Jessica de Knikker. De snelle Suzan St offers speelde een prima wed strijd, maar had weinig geluk met de afronding. Joelle Hoogendijk stopte in het doel verschillende gevaarlijke schoten van de aanval- WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel aan de Lijsterbesstraat is za terdag 28 november naar bow lingcenter De Hill in Gouda ge weest om daar weer te strijden om de wisselbekers en bekers voor de eerste drie plaatsen van het bowlen. Uitslagen dames: I Tamara Noorlander 234 punten 2. Anita Noorlander 221 punten 3. Ria Schouten 197 punten. Uitslagen heren: I. Coos Noor lander 249 punten, 2. Edwin Scheuierman 243 punten, 3. Emie Roos 228 punten. WADDINXVEEN - Het B2 jeugdteam van Korbis-korfbal heeft opnieuw gewonnen. De tweede wedstrijd betekende ook de tweede winst voor het team van Mark en Jan, nu werd gewon nen van Thor met 8-1 Ook winst afgelopen zaterdag voor het Dl team, zij wonnen met 2-0 van Oranje Nassau en WADDINXVEEN - Voor het eerst werd afgelopen week een jeugd-dubbelkampioenschap ge houden door de één-jarige fusie- club Invictus. Het badminton kampioenschap vond plaats in sporthal ‘De Duikelaar* in de Zuidplas. Het toernooi was redelijk goed bezet met 52 deelnemers, meer dan de helft van alle jeugdleden. Jongens en meisjes speelden in aparte poules, ook werd nog on derscheid gemaakt in sterkte zo dat er niet al teveel verschil zou ontstaan. De mini’s, speelden ook in een aparte poules. Uiteindelijk speel den de nummers I en 2 van de ene poule tegen de eerste twee van de andere poule. Jasper van Dam en Nils Groenewegen speel den tegen Michel vd Poel en Ste fan Hoffmann, waarbij Jasper en WADDINXVEEN - De 12e ron de van de huishoudelijke compe titie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV stond af gelopen donderdag op de rol. Ge sproken kon worden van een ac tieve schaakweek, aangezien een bekerwedstrijd moest worden af gewerkt en eveneens sprake was van zelfs twee RSB-wedstrijden. Aangaande de interne competitie geen wijzigingen aan de top, aan gezien door afwezigheid van kop loper L. Willemen achtervolger B. Jansen in een van beide kanten uitstekende partij tegen P. de Louw (8) niet verder kwam dan een terechte puntendeling. Ver volgens moest de volgende ach tervolger H. Smitskamp (3) een nederlaag incasseren tegen E. Phi lipse (II), die door deze winst zijn vertrouwde plek in de top 10 weer heeft heroverd. Ook een nederlaag voor H. van Wouden berg (4), die in een wilde partij te gen R. Dannis (7) in het eindspel zich als Sint Nicolaas ontpopte door een stuk cadeau te doen. R. Dannis, als nieuw (ex-jeugd) WSV-lid, kan tot nu toe terecht terugzien op een ijzersterke start in de WSV-competitie. In de subtop zorgden W. v.d. Hoek, N. Dannis en B. David voor de volle winst tegen respec tievelijk L. v.d. Haven, T. van Nieuwkerke en L. Muit. In de grote middengroep kwamen de volgende spelers tot een posi tief resultaat: A. Prins, A. Versluis, J. v.d. Born, H. Stam, A. Hennink, en J. van Sandijk tegen respectie velijk C. Klaassen, M. Moerland, Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - Ben Pere boom, bekend als duo-raadslid van de WD Waddinxveen, is ge kozen tot bestuurslid van de Ne derlandse Basketballbond. Tot zijn taken in het bestuur behoren onder meer reglementaire en ju ridische zaken. Pereboom is al vanaf zijn twaalfde levensjaar betrokken bij de bas ketballsport. ‘Vroeger deed ik aan basketball. Later ben ik actief ge weest als voorzitter van Rayon Oost van de basketballbond. Toen ik verhuisde naar Waddinx veen, ben ik daarmee gestopt, maar ik ben wel altijd zijdelings betrokken gebleven. Ik werk in de informatisering en op dat gebied ben ik de basketballbond al die tijd blijven ondersteunen. Een van de eerste taken die ik moet gaan vervullen bij de NBB is dan ook een nieuw informatiseringssys- teem dat in juni 1999 operatio neel moet zijn. Verder ga ik me bezighouden met juridische za ken. Dat is iets waarmee ik nog niet veel te maken heb gehad, dus dat vergt wel enig ’inleeswerk”. Volgens de Waddinxvener ligt de reden dat hij gekozen is tot een van de zeven bestuursleden van de NBB in het verleden. ‘Toen ik als Rayonvoorzitter werkte, heb ik altijd stevige kritiek gehad op het functioneren van het bestuur van de NBB. Om heel eerlijk te zijn vond ik dat er maar heel wei nig gebeurde. Ze hadden moeite om de functies binnen de bond te vervullen, er waren veel financiële vragen en met de reglementen waren ook problemen, ik heb dat al die tijd geroepen. Toen er een nieuw bestuur werd gevormd, hebben ze waarschijnlijk aan mij gedacht. Ik vind het heel goed koop om te zeggen dat je het er gens niet mee eens bent en er Ben Pereboom is gekozen tot bestuurslid van de Nederlandse Basketballbond, vervolgens niets aan te doen om (Foto: Sjaok Noteboom). er verandering in te brengen, dus heb ik meteen ’ja’ gezegd’. Naast de informatisering van de NBB, gaat Pereboom zich ook verdiepen in de reglementen van de basketballsport in Nederland. Volgens de Waddinxvener zijn er veel te veel regels in die tak van sport -‘in alle sporten eigenlijk’- en zijn die regels veel te gedetail leerd. ‘Een voorbeeld: Als iemand wil overstappen van de ene naar de andere vereniging, kan dat nu maar op een moment en komt er een heleboel papierwerk aan te pas. Het zou eigenlijk zo moeten worden dat als je gaat verhuizen en je komt op bijvoorbeeld meer dan 25 kilometer van je oude ver- werk in de automatisering. ‘Tja, ik eniging te wonen, overstappen zonder problemen mogelijk moet zijn. Voor dat soort dingen wil ik stuurlijk dier’. Pereboom vindt me sterk maken, regels moeten nooit een belemmering zijn om een sport te bedrijven. Ze moe- WADDINXVEEN - Met goede servicedruk en goede passing wint Be Fair met overtuiging de eerste set tegen Asia Compas met 5-15. De tweede set begint Be Fair wat rommelig en het ini tiatief ligt in eerste instantie bij Asia Compas. Bij een achterstand van 8-3 brengt de coach van Be Fair een dubbele wissel in, waar door Be Fair het spel weer naar zich toe trekt 5-19. Deze wissel levert een sterkere verdediging op, zodat de tegen stander niet goed meer tot sco ren komt. Be Fair werkt de ach terstand weg en wint overtuigend ook deze sec De derde set begint opnieuw met een achterstand: 4-0. Asia Com pas scoort veelvuldig via het blok, zodat de verdediging geen kans heeft. Thamar Kok wordt ingé bracht voor passing, maar kan het Fl team, dat won van IJsselvo- gels met 3-1 en daarmee ook de tweede winst op rij pakte. W4 won in Bolnes met 3-11 en dat was de verdiende eerste winst van deze zaalcompetitie. Spannend was het bij C3, dat 6-6 gelijkspeelde in De Dreef, tegen Vitesse en ook F2 speelde gelij I- I tegen Weidevogels.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 27