Paars Twee Dierenhotel geopend heeft geen pit’ Arbeid en Zorg (6) Zonnebanken/-hemels 95 ^introduin r ft. GroenRijk de Bosrand Politie treedt hard op tegen vuurwerk- Intratuin Ter Aar v 5 overlast PGW ontevreden over samenwerking met gemeente Hh G7OEN71K Kinder- activiteiten in de kerstvakantie Diefstal auto Blazen op de Chopinlaan Derde Sterrenactie bij Intratuin 16.95 150. Kluis geforceerd en leeggehaald Kerstmarkt bij De Regenboog Debat gekozen burgemeester met hoge kortingen op o.a. diverse showroommodellen aanbieding Alisun EGS 10 zonneheme' 4 WOENSDAG 9 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Kerstbomen vanaf f 9,95 Ter Aar, Kerkweg 28, 0172-602241 De schitterendste kerstballen, in vele kleuren. Speciale aanbieding: Amber- of dukaatkleurige ballen, doos met 18 stuks. van 17.95 voor Ruime sortering kerstartikelen Openingstijden i.v.m. de Kerst Vanaf 30 Nov t/m 23 Dec Ma t/m Vrij van 09.00 - 21.00 Za van 09.00 - 17.00 WADDINXVEEN - Op dinsdag 19 januari 1999 vindt in Waddinx- veen een discussie plaats over ‘de gekozen burgemeester’. De bij eenkomst, die om acht uur begint en gehouden wordt in het ge meentehuis, staat onder leiding van Aad Kosto, oud-staatssecre- taris van Justitie en daarvoor Tweede-Kamerlid van de PvdA. Let op: ’s avonds geopend Een dagje uit? Kerstkoopzondagen op 6,13 en 20 december Kerstmarkt; Demonstratie op 12-12; Kerstbomen; Interieur show; bij o o 4 e 9 ft Ti b Bel nu 0800-0230353 HET RIJKE TUINLEVEN 4^"? ^^y I f I r (Foto: Sjaak Noteboom). Voetbalscheidsrechter Hanny Simonis. HET GROENE WARENHUIS Het rechtstreeks door de burgers of door de gemeenteraad kiezen van burgemeesters is een onder- ’Voor andere dieren zoals cavia’s, konijnen en chinchilla’s kan vaak wel een andere op lossing worden gezocht zoals een kinder boerderij of een kennis. Het verzorgen van honden en katten vergt vaak meer aandacht en die komen dan ook bij ons terecht’. Nu een nieuw onderkomen is gevonden. zandbak terecht komt en je via een karrenspoor naar Bodegra ven moet’. De SGP’er Van der Staaij vindt tevens dat milieu, ge zondheidszorg en onderwijs best nog wel wat meer aandacht mo- willen de eigenaars starten met hondencur sussen. Dat was altijd al een wens, maar we gens ruimtegebrek is het er nooit van geko men. Nu het hotel in Waddinxveen is gevestigd is er ook meer plek voor de trimsalon die in Moordrecht weliswaar aanwezig was, maar vaak te klein was in drukke periodes. gen krijgen van de regering. Sec toren als onderwijs en zorg krij gen extra geld, maar dat is lang niet voldoende om beleid goed uit te voeren en wachtlijsten weg te werken. De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips In de nacht van vrijdag 4 op zater dag 5 december is ingebroken in een bedrijf aan de Wilhelminaka- de in Waddinxveen. Met een trottoirtegel is een ruit ingegooid. Er wordt een geldbedrag vermist. Alle Intratuinen werken voor het derde jaar belange loos mee. De opbrengst van de actie is volledig bestemd voor de Doe Een Wens Stichting Nederland. On danks dat iedereen beseft dat deze kinderen het liefst beter willen worden, weet deze stichting hen toch een stukje vreugde te brengen door hun op één na liefste wens te vervullen. GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur WADDINXVEEN - Tussen 3 de cember 17.00 uur en 4 december 04.00 uur is een bordeaux rode Opel Corsa gestolen. Deze stond geparkeerd aan de Koekoekdreef. Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 WADDINXVEEN - Op de Cho pinlaan in Waddinxveen is in de nacht van zondag 6 op maandag 7 december een alcoholcontrole gehouden. Vijftien bestuurders moesten blazen, maar geen van hen had teveel gedronken. WADDINXVEEN - Voor het derde achtereenvolgen de jaar verkopen vrijwilli gers van de Doe Een Wens Stichting Nederland van woensdag 9 tot en met zon dag 13 december aanstaan de bij alle 47 Intratuinen kartonnen sterren voor in de kerstboom. De op brengst van de actie gaat naar deze stichting die hier mee de hartenwens vervult van kinderen tussen de drie en achttien jaar met een le vensbedreigende ziekte. Int ratuin vraagt daarom haar klanten om een ster te ko pen, waardoor deze kinde ren weer een lichtpuntje in hun zware leventje krijgen. 4 5 Prinsen Schouw 1,2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP-station Kerk en Zanen UVA snelbruinings- lampen van 18.95 voor NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts hoeven zijn van hun ouders. Ook zou het platform graag zien dat gehandicapten niets hoeven te betalen voor een aanvraag van een invalide parkeerkaart of een invalideparkeerplaats. Verder vindt het platform dat de gemeente zich moet houden aan de wettelijke termijn van acht we ken waarbinnen de gemeente over een aanvraag moet beslissen. De gemeente heeft beloofd dat alle genoemde aspecten zullen worden meegenomen in de dis cussie over de beleidsregels van 1999, zo staat in de nieuwsbrief te lezen. ft ft’ ft ft ft J t en ontbinding van de maatschap pij voorkomen. Alleen op die ma nier is er perspectief voor onze maatschappij. Na de pauze ging de zaal, een klei ne vijftig aanwezigen, met de inlei der in discussie. Onderwerpen als wateroverlast, Schiphol wel of niet in zee, milieu en economie kwamen uitgebreid aan de orde. De zaal was het met kamerlid Van der Staaij eens dat economische groei niet ten koste mag gaan van een goed milieubeleid. We moe ten als westers land kritisch kij ken naar ons consumptie pa troon. De rijke westerse landen, één vijfde deel van de wereld, ne men 80 van de totale consump tie voor hun rekening. Een aantal aanwezigen pleitten voor ’een economie van het genoeg’. Ze stelden, net als het Kamerlid Van der Staaij, dat economie en be drijvigheid wel moeten worden gewaarborgd. Dus géén oogklep pen op en maar één zijde van de medaille belichten. Vanuit de zaal werd gereageerd op de stelling van Van der Staaij dat kleine regionale projecten maar al te vaak ten koste gaan van grote projecten als de HSL en Be en D66 vallen in tijden van econo mische welvaart niet echt op. Zo lang er geld is, kan men elk van de partijen wel tevreden stellen. Maar Van der Staaij voorspelde dat bij economische teruggang wel wat verschillen naar voren zouden komen. Instabiliteit in de economie zal er volgens het SGP- Kamerlid toe leiden dat de ver schillen duidelijk naar voren ko men en zorgen voor conflicten tussen de coalitie-partijen. Op een ander vlak, de asielzoekers problematiek, zijn de Paarse par tijen het vaak niet met elkaar eens. De afgelopen weken is er, tot laat in de avond, over verga derd en gekibbeld. Paars toonde toen géén geest van eensgezind heid, men vloog elkaar, figuurlijk, in de haren. In het tweede deel van zijn inlei ding gaf Van der Staaij wat con crete voorbeelden van zijn werk zaamheden in de Tweede Kamer. De Troonrede en begroting, een kleine maand na de Regeringsver klaring van het Kabinet, bevatte weinig nieuws. De SGP’er Van der Staaij vond het maar een los se verzameling van beleidsvoor nemens, zonder een echte visie op hoofdlijnen. De economische ontwikkelingen in Zuid-Amerika en Azië hebben niet geleid tot een bijstelling van beleid of tot betere financiële onderbouwing van de begroting. Toch wil het SGP-Kamerlid niet alleen maar negatief oordelen over Paars II. Dat er extra geld naar gezondheidszorg en onder wijs gaat is volgens hem toe te jui chen. Dat er na Tjoelker en Klop penburg meer aandacht voor ge weld op straat gekomen is, is een goede ontwikkeling. De houding van de SGP ten opzichte van Paars II is volgens Van der Staaij ’kritisch maar constructief. Voor nemens die goed zijn, kunnen vol gens hem rekenen op de steun van de SGP. Wel wil Van der Staaij Paars II voorhouden dat het houden van Gods geboden heil zaam is voor de samenleving. Le ven naar Gods Woord kan chaos tuwelijn. De SGP zou zich volgens de aanwezigen moeten inzetten dat Rijksweg I I wordt doorge trokken naar Bodegraven. Het is nu zo dat wanneer je het aqua duct gepasseerd bent, je ’in een WADDINXVEEN - In de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 de cember is ingebroken in een be drijf aan de Dorpstraat in Wad dinxveen. Hoe men het pand bin nen is gekomen, is nog onbekend. In het pand is een kluis gefor ceerd en leeggehaald. Een andere kluis is geprobeerd open te ma ken, wat niet is gelukt. bekende scheldwoorden die te gen scheidsrechters worden ge bruikt krijgen een wat andere vorm, vaak enigszins denigre rend voor vrouwen. Er zijn twee manieren om daarop te reage ren; doen alsof je niets hoort of met bestraffende maatregelen dreigen of die nemen, de mate van belediging is daarvoor bepa lend. Mannelijke grensrechters vormen over het algemeen geen probleem, het is Hanny nog niet overkomen dat ze van die kant het gevoel kreeg niet geaccep teerd te worden. Overigens be valt het scheidsrechteren haar prima, ook al lijkt uit boven staande een negatieve conclusie te kunnen worden getrokken. De positieve ervaringen overtref fen ruimschoots de negatieve, zodat zij iedere vrouw of elk meisje kan aanbevelen de scheidsrechtercursus te gaan vol gen. WADDINXVEEN - De rooms katholieke basisschool De Regen boog gevestigd aan de Jacob Gat- slaan en de Zuidplaslaan houdt ook dit jaar een kerstmarkt. De leerlingen en ouders van de beide locaties zullen in de komende week al hun creativiteit gebruiken om leuke, mooie en aardige en grappige hebbedingetjes te ma ken. De opening van het dierenhotel aan de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het dierenhotel aan de Zuidelijke Dwarsweg 13c is vorige week feestelijk geopend. Het hotel was eerst ge vestigd in Moordrecht. In verband met de ruimte moest een nieuwe locatie worden gezocht en dat is uiteindelijk Waddinxveen geworden. Het hotel is voor honden en kat ten. Eigenaars Monique en Edward Knook: Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K. W.F. en Huidfonds). Het SGP-Kamerlid Van der Staaij hield een inleiding over ’De hou ding van de SGP ten opzichte van Paars II’. ’Is het beleid van Paars II alleen maar negatief te waarde ren? Heeft Paars II ook nog goede beleidsvoornemens?’ De beant woording van deze vragen stond centraal bij de inleiding van de SGP’er Van der Staaij. De geza menlijke SGP-Kiesverenigingen van Boskoop en Waddinxveen hadden het Tweede Kamerlid Van der Staaij uitgenodigd om een inleiding te houden over het tweede kabinet Kok, een coalitie van PvdA, WD en D66. In een helder betoog ging het Ka merlid uit Benthuizen in op bo vengenoemde vragen. Hij begon met de achtergronden van Paars. Hiervoor nam hij een sprong van 200 jaar terug in de geschiedenis; het geboortejaar van Izaak da Co sta (I798). Deze van het Joden dom tot het Christendom be keerde Jood schreef in I823 het boekje ’Bezwaren tegen de geest der eeuw’. In dit boekje stelde hij de denktrant van die eeuw, de vrijheid, ter discussie. Da Costa schreef in dat boekje dat de pu blieke opinie, de wil en mening van het volk, er best naast kon zitten. In die jaren was de publie ke opinie een norm voor regelge ving en beleid. En juist deze pu blieke opinie stelde Da Costa ter discussie. Ook Groen van Prin- sterer hekelde in zijn ’Ongeloof en Revolutie’ het vertrouwen op de rede, de goedheid van de mens en het vooruitgangsgeloof. Volgens Van der Staaij is de geest van Paars een vervolg op de be ginselen van de Franse Revolutie waar vrijheid, gelijkheid en broe derschap centraal stonden. De PvdA hamert nogal op het gelijk heidsbeginsel en de Staat, de WD benadrukt sterk het vrijheidside aal en de vrije markteconomie terwijl de D66 drijft op de golven van de publieke opinie. Het lukt de D66 alleen niet door het zich aan te sluiten bij de publieke opi nie (Kamer) zetels te verzilveren. De verschillen tussen PvdA, WD werp waarover verschillend wordt gedacht. Drie inleiders ge ven een toelichting op de ver schillende opvattingen die in de politiek en de samenleving be staan. Dat zijn de heren Schoof (D66, burgemeester van Alphen aan de Rijn), Tak (CDA-wethou- der in Rijnmond) en Oosters, raadslid voor de PvdA in Gouda. Daarna is er discussie met de aan wezigen. De bijeenkomst wordt georganiseerd door CDA, D66 en de PvdA in Waddinxveen. over onder meer de wet voorzie ning gehandicapten (WVG), zorg, wonen en sociale zekerheid, hier door kan met specifieke wensen van mensen met een chronische ziekte of een handicap rekening worden gehouden. Tijdens het gesprek met de wet houder heeft het platform duide lijk gemaakt wat de wensen zijn van gehandicapten en chronisch zieken in Waddinxveen. Op de eerste plaats zou het platform graag zien dat gehandicapte jon geren van 14 tot en met 18 jaar in aanmerking kunnen komen voor een vervoersvoorziening. Nu geldt hiervoor nog de inkomens grens van de ouders. Het is vol gens het platform van belang dat deze jongeren, net als hun ’gezon de’ leeftijdsgenoten, zelfstandig kunnen reizen en niet afhankelijk WADDINXVEEN -’Paars II heeft op Prinsjesdag I998 niets nieuws gepresenteerd. In de troonrede en begroting ontbra ken een visie op hoofdzaken. Het was een verzameling van gebroken losse thema’s, verder niet’. Dat zei mr. C.G. van der Staaij vorige week maandag avond in het gebouw ’Het Anker’ (Nesse) voor een gezelschap SGP’ers. WADDINXVEEN De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk or ganiseert in de komende kerstva kantie weer activiteiten voor kin deren van 4 t/m I2 jaar op dins dag 22 en woensdag 23 december aanstaande. In groepjes doen de kinderen allerlei spelletjes en knutselactiviteiten rond het the ma öBart Raket ontdekt Sterren- land. De activiteiten vinden plaats in het gebouw ’Kreater’ waar het kantoor van de stichting is gehuis vest. Er wordt ’s morgens om 10.30 uur gestart en de activitei ten lopen door tot 15.00 uur. Deelname kost f 2,50 per kind per dag. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakket- je meebrengen. Kinderen kunnen worden opgegeven tot I8 decem ber aanstaande bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, Kerkstraat I3 in Waddinxveen, telefoon (0I82) - 631932. fluit onder andere jeugdwedstrij den en wedstrijden van de lagere teams van de senioren. Hoe is zij er toe gekomen om scheidsrech ter te worden? ’Na jarenlang zelf te hebben ge voetbald kreeg ik wat functies binnen de voetbalvereniging Waddinxveen en van daaruit rol de ik haast automatisch naar de scheidsrechtercursus van de K.N.V.B.. Acceptatie van een vrouwelijke scheidsrechter is zeer wisselend in de ervaring van Hanny. Teams die haar reeds kennen vormen geen enkel pro bleem, maar teams die haar voor het eerst meemaken staan toch enigszins wantrouwend tegen over haar. Het is dan ook behoor lijk op je tenen lopen, omdat (vermeende) fouten al snel wor den toegeschreven aan; het is maar een vrouw. Agressie in het veld merkt ze ook, al uit dat zich iets anders dan bij mannen. De "O De gehele maand december donderdag- en vrijdagavond geopend Elke zondag geopend van 11.00 t/m 17.00 uur. WADDINXVEEN - Op voorstel van de Vrouwenraad is in dit weekblad een serie artikelen ge start over het actuele thema Ar beid en Zorg. Een aantal maan den lang zullen meer en minder bekende Waddinxveners (m/v) iets over hun ervaringen op dit terrein schrijven.- Vrouwen ver tellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als typisch mannelijk gold; mannen lichten toe waarom ze een be paalde zorgtaak of verzorgend beroep uitoefenen; en ook gaan mensen in op de voordelen en mogelijk schaduwzijden van het combineren van werk èn zorg. De campagne wordt afgesloten op de Vrouwendag in maart 1999, die eveneens in het teken zal staan van het onderwerp Ar beid en Zorg. Voor informatie kan men bellen naar Lottie van den Berg tel. 614485 of Frank Kremer tel. 614854. Wie ook een keer geïnterviewd wil worden of zelf een stukje wil schrijven in het kader van deze actie kan ook bovenstaande telefoonnummers bellen. Vandaag een interview met Hanny Simonis. Hanny Simonis is in haar vrije tijd voetbalscheidsrechter. Ze WADDINXVEEN - De politie van het district IJssel en Gou we heeft aangegeven de ko mende tijd alert te reageren op meldingen van vuurwerk- overlast. In de maanden no vember en december wordt doorgaans al vroegtijdig vuur werk afgestoken. Dit vuur werk, afkomstig van illegale handelaren, voldoet niet aan de wettelijke veiligheidseisen. Het vuurwerk komt veelal uit het buitenland, waar de eisen ten aanzien van vuurwerk min der streng zijn dan in Neder land. Daardoor is de kans op gevaren met illegaal vuurwerk ook veel groter en kunnen on gelukken ontstaan met alle ge volgen van dien. Door bureau HALT (Het AL- Ternatief) worden ook dit jaar aan de scholen posters uitge reikt met waarschuwende tek sten om zodoende de jeugd te informeren over de gevaren van (illegaal) vuurwerk. De politie heeft samen met bureau HALT een aantal »aken op een rijtje gezet: Vuurwerk mag alleen worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en I januari 1.00 uur. Vuur werk mag alleen worden ge kocht door op dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 3 I december door mensen van 16 jaar en ouder. Buiten de ge noemde tijden mag niemand vuurwerk in bezit hebben. Vuurwerk moet zijn voorzien van een etiket waarop staat dat het bestemd is voor parti culier gebruik. Vuurwerk moet aan de wettelijke eisen vol doen. Strijkers bijvoorbeeld zijn verboden en mogen dus ook niet in iemands bezit zijn). Als de politie overtredingen met betrekking tot vuurwerk constateert, wordt altijd bu reau HALT ingeschakeld. Jon geren tussen de 12 en 18 jaar krijgen geen geldboete, maar een taakstraf. Deze straf wordt altijd in de weekeinden of in de schoolvakanties uitge voerd. Als de jongere zich niet houdt aan de opgelegde taak straf, wordt door de Officier van Justitie een geldboete in het vooruitzicht gesteld van minimaal ƒ100,-. Bij het in be zit hebben van strijkers is dat ƒ170,-. Deze alleraardigste kerstartikelen zullen op de kerstmarkt van dins dag 15 december op de beide lo caties van 17.30-18.30 uur ver kocht gaan worden. De beide ge bouwen zullen zich dan in kerstsfeer gehuld hebben en de verzorging van de markt, waarbij ook nog voor de bekende koek en zopie wordt gezorgd, zal in sa menwerking met de leerlingen, leerkrachten en ouders plaatsvin den. De opbrengst van de kerstmarkt zal ook dit jaar gedeeltelijk gaan naar een goed doel, n.l. het zoge naamde schoenendozenproject. Dit is een project waarbij kinde ren een schoenendoos gaan vul len met goederen en materialen voor kinderen op plaatsen in de wereld waar armoede heerst. Een klein deel zal bestemd worden voor kostendekking en de aan schaf van andere nieuwe materia len op beide locaties. Vorig jaar was het een groot suc ces en ging de opbrengst volledig naar het asielzoekerscentrum hier in Waddinxveen. Men hoopt natuurlijk op een grote opkomst van ouders en diverse belangstel lenden uit familiekring maar ook vanuit de wijken waar de beide lo caties gevestigd zijn. In het Groene Warenhuis staat een stand van de Doe Een Wens Stichting waarin vrijwilligers sterren verko pen. Op deze sterren kun nen onze klanten een wens zetten. Ook kunnen kinde ren de ’lichtpuntjes’ versie ren. De sterren worden in een enorme kerstboom ge hangen. Rob Verlinden, presentator van het populaire tv-pro- gramma Eigen Huis Tuin, steunt de actie van harte. Hij is het gezicht van de ac tie en zal de officiële ope ning van de actieweek op tv verrichten in de uitzending van Eigen Huis Tuin op 5 december. In de Intratuin- vestigingen wordt de actie geopend op woensdag 9 de cember tussen 10.45 en 11.15 uur door een groep schoolkinderen die hun ei gengemaakte sterren in de boom zullen hangen. Op de politiebureau’s liggen folders van het bureau HALT waarin een en ander nog eens nadrukkelijk op een rijtje is ge zet. daarnaast wordt door de politie op enkele scholen voorlichting gegeven over vuurwerk. Dit gebeurt in het kader van het project ’Doe Ef- fe Normaal’. WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Waddinxveen (PGW) is ontevreden over de sa menwerking met de gemeente. Dat staat in een nieuwsbrief die deze maand is uitgebracht. Reden hiervoor is dat de gemeen te volgens het platform geen ant woord geeft op vragen en dat de voorlichting niet optimaal is. Dat het platform ontevreden is kwam naar voren op een gesprek met wethouder A.J.P. Holstein vorige maand. Door de wethouder is toegezegd dat informatie- en beleidsstukken met betrekking tot de WVG en het gehandicaptenbeleid vanaf he den worden doorgezonden aan het platform. De gemeente betrekt het plat form bij het gemeentelijk gehandi captenbeleid dat zich uitstrekt G~ van 9 ■3 o o t» ft. ft ft e

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13