Kwaliteit Grimmige sprookjes: stoer, spannend en betoverend Diet Rosenboom (17): ’Ik speel graag het secreet’ Schilderlessen van Anke Mensink Stichting Gered Gereedschap veilt bezittingen bekende Nederlanders Het Motorhuis Gouda Kerstconcert Open Cirkel organiseert kerstavond Artsexamen Suzanne Duffels os Brink in iet Evertshuis RTW programma zondag 3 december Afsluiting/ stremming diverse wegen Nieuwe praktijk psycho- seksuele hulp ZEVENHUIZEN/WADDINX- VEEN - Mevrouw Hermen Lotge- rink is vorige maand in Zevenhui zen een praktijk voor psychosek- suele hulpverlening begonnen. Omdat het niet eenvoudig is om problemen te bespreken met ie mand in de eigen omgeving kan hulp worden gevraagd aan een seksuoloog met wie vertrouwe lijk kan worden gepraat. Verhalen worden op stoere wijze gespeeld door leerlingen van Jeugdtheaterschool Midden-Holland Zwanger- schapsyoga Kerstzangavond in de Brugkerk Coro D’oro in kerststemming WOENSDAG 9 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3)7 i OPEL~ wordt niet altijd duur betaald ‘De Gouden Gans’ is een van de scènes in het toneelstuk Grimmige Sprookjes. en Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur ‘Maaltijd met vrienden’, een van de werken van Anke Mens ink. middag voor het model: ƒ5,- per keer. Bij deelname aan beide cur sussen: ƒ500,- i.p.v. ƒ590,-. ker bos. In Hans en Grietje merk je dat de beide geslachten met elkaar botsen. Hans komt in het begin van het verhaal veel ster ker over. Maar uiteindelijk blijkt Grietje de sterkste te zijn. Het is belangrijk dat je de diepere betekenis begrijpt van het stuk wat je speelt’. Naast het toneelspel is de dans een belang rijk element in het stuk. Diet Rosenboom: ‘Elk sprookje wordt met een dans afgesloten en is tegelijkertijd een inleiding op een vol gend verhaal. Die dansen kunnen nog wel beter’ zegt Diet Rosenboom openhartig. ‘Dan spreek ik uiteraard namens onze dans lerares. Maar ze heeft gelijk. Het zijn alle maal hele strakke en moderne bewegingen die allemaal gelijk moeten worden uitge voerd.’ De 17-jarige Waddinxveense wil absoluut verder in de wereld van het theater. Mo menteel volgt ze de MBO-opleiding facilitai re dienstverlening in Leiderdorp. Maar als ze deze over anderhalf jaar heeft afgerond, gaat ze zeker auditie doen voor één van de to neelscholen. ‘Natuurlijk weet ik dat het heel moeilijk zal worden, maar aan de andere kant zijn er ook heel veel scholen waar ik een kansje kan wagen. Wat er precies zo Aanmelden bij Anke Mensink, Peppelhorst 110, 2742 DA Wad- dinxveen, tel. 0182-625551. leuk is aan toneelspelen? In het begin vond ik het toch vooral heel aantrekkelijk om je te kunnen verplaatsen in een andere wereld, in de loop der tijd ben ik het vermaken van mensen steeds meer gaan waarderen. Ik zou dan ook niet meer zonder toneel kunnen. Ik zou het vreselijk vinden als ik er om de een of andere reden mee zou moeten stoppen. Al van kleins af aan was ik in een clubje kin deren bezig met verkleden en spelen van ty petjes. Toen ik in de speelleerklas in Wad- dinxveen begon, werd ik door Theo (regis seur, red.) al snel naar Gouda gehaald voor de toneelopleiding. Vanaf dat moment ben ik intensiever toneellessen gaan volgen.’ Tot eind februari trekt het jeugdige gezel schap langs kleinere, maar ook grotere theaters in heel Nederland. ‘Het zal een groot verschil zijn met de optredens die we tot nu toe in de zaal van de Garenspinnerij hebben gedaan. Straks in de Schouwburg is alles zoveel grootser. Door de grote afstand tussen podium en publiek, moet je goed op letten dat je heel duidelijk spreekt en nog nauwkeuriger je bewegingen maakt. Daar naast heeft elke zaal zijn eigen akoestiek. Maar gelukkig kunnen we drie uur van te vo ren de zaal verkennen.’ Het kerstconcert begint om 20.15 uur. Gratis kaar ten voor dit concert zijn af te halen bij de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Er zijn echter geen kaarten verkrijgbaar op de avond zelf. Ad Novem is opgericht door oud-leden van het Voorburgse jongerenkoor, zij geven veel concerten in de regio Den Haag en voor de radio. Het kamer koor staat onder leiding van de heer Ad de Groot die al zo’n 40 jaar dirigeert en vele successen met zijn koren behaald heeft. WADDINXVEEN - De Open Cirkel nodigt iedereen uit voor de jaarlijks terugke rende kerstavond. We begin nen de avond vroeger dan gewoonlijk, namelijk om 19.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit eerst is er een korte liturgie, waarna er ruim de tijd is voor een hapje en een drankje. Met de opbrengst van de voetbal schoenen van Nwankwo Kanu kunnen verschillende gehandicap te jongeren zich als zelfstandig schoenmaker vestigen. Op dezelf de manier zullen de galajurken van Angela Groothuizen of het colbertje van Sonja Barend veel jonge Ghanezen met een handi cap aan een eigen naaiatelier hel pen. ZEVENHUIZEN - De Klei ne Trompetter geeft in sa menwerking met de Rabo bank Zevenhuizen-Moer kapelle een kerstconcert op maandag 14 december in de hervormde kerk te Zevenhuizen. Hieraan werken mee de harmonie en een koperensemble van de Kleine Trompetter en het kamerkoor Ad Novum uit Voorburg. WADDINXVEEN - In tegen stelling tot de planning zijn op 12 en 3 december geen as- faltbulten uit het asfalt verwij derd. Bij het frezen van de bulten is water nodig. Dit be vriest en zou een verkeerson- veilige situatie veroorzaken. Er is besloten het op 9, 10 en 11 december opnieuw te pro beren, waarbij getracht wordt de afsluiting Kerkweg-Oost kruispunt met de Juliana van Stolberglaan op 10 december te laten plaatsvinden. Voor in formatie kunt u contact op nemen met de heer H.C. Uit- terhoeve van de afdeling Openbare Ruimte, 0182 - 624806. ment nemen de vrijwilligers van Gered Gereedschap in verschil lende werkplaatsen in Nederland houtbewerkings-, schoenmakers gereedschap en naaimachines on der handen. In februari zal iedere student bij het afstuderen zijn of haar eigen set gereedschap ont vangen. Gereedschap krijgt de stichting volop binnen, mede dankzij de in- zamelbakker die in iedere Praxis- vestiging staan. De financiële mid delen om het gereedschap te kun nen versturen, blijven echter achter. Met de veiling verwacht de stichting weer nieuwe dona teurs te krijgen die het werk van Gered Gereedschap ondersteu nen. WADDINXVEEN - Op zondag 13 december wordt van 09.00 tot 12.00 uur het RTW programma verzorgd door de Centraal Her vormde Gemeente. Zoals ge woonlijk begint de uitzending met het kinderprogramma: ‘Weet jij al wat Advent betekent?1. Om 09.30 uur wordt overgeschakeld naar de Bethelkerk waar de wijkpredi- kant Ds. C.D. Zonnenberg de kerkdienst leidt. Ongeveer 10.50 uur gaat de uitzending verder met de laatste twee programma’s van de morgen. Als eerste is dat een Adventprogramma met een mix van muziek, een verhaal en poë zie. In het laatste deel van de uit zending komt de heer A. Hofman iets vertellen over zijn tijd in Ne derlands Indië. WADDINXVEEN - De 17-jarige Diet Ro senboom uit Waddinxveen heeft in ’Grim mige Sprookjes’ drie grote rollen: de heks in ’Hans en Grietje’, de stiefmoeder in ’Asse poester’ en de waardin in 'Tafeltje-dekje’. ‘Alle drie zijn dat enorme secreetjes’ beaamt ze. ‘Het zijn typetjes waar ik me erg in kan vinden. Niet dat ik zelf ook zo ben, maar het is leuk om je helemaal in die personen in te leven.’ De Waddinxveense speelt al voor het acht ste seizoen bij de jeugdtheaterschool. Grim mige Sprookjes is voor haar de derde grote productie. Eerder was ze te zien in Oliver Twist en De Rode Ballon. ‘Oliver Twist was een musical met veel dans, muziek en zang. De Rode Ballon werd gepromoot als een moderne opera. De sprookjes van Grimm zijn weer heel anders, het ligt veel meer bij jezelf.’ Diet Rosenboom vertelt dat er tijdens de repetities veel met elkaar werd gesproken over de achterliggende thematiek van de sprookjes. ‘Ik heb dat heel waardevol gevon den. Hoewel ik voorheen nooit zo over sprookjes had nagedacht, herkende ik er nu ineens heel veel in. Bijvoorbeeld dat het op groeien is als het doorkruisen van een don geven. Veilingmeester is Peter Trommelen. De burgemeester van Amsterdam, de heer Patijn, zal het eerste stuk gereedschap veilen. De landelijke stichting Gered Ge reedschap zamelt gereedschap in, knapt het op en verstuurt het naar mensen in ontwikkelingslan den. Eén van deze projecten is de Society of the Physically Disabled, een beroepsopleiding voor ge handicapte jongeren in Ghana. Jongeren met een lichamelijke handicap krijgen hier een oplei ding waarmee zij als kleermaker, meubelmaker of schoenmaker aan de slag kunnen. Op dit mo- Door Ellis Emeis GOUDA/ALPHEN - Terwijl onze grootouders en overgroot ouders al met sprookjes als Hans en Grietje en Assepoester werden opgevoed, zo hangen kinderen van nu nog altijd aan de lippen bij het voorlezen van deze klassieke vertellingen. En waarschijnlijk zal dat over honderd jaar niet anders zijn. Sprookjes; hoe oud ze ook mogen zijn, ze zullen misschien wel nooit uit de tijd raken. voorbeeld wanneer de prins bij de stiefzusters langskomt om te vragen of zij het achtergelaten schoentje willen passen. De ge mene zusters gaan daarbij zo huiveringwekkend ver dat ze met een mes een stuk van de voet afhakken. In hetzelfde sprookje zijn echter ook komi sche momenten bijvoorbeeld wanneer ineens een hele groep vrouwelijke, maar ook manne lijke spelers in bruidsjurk ten tonele verschijnt om zoge naamd mee te dingen naar de hand van de prins. Het meest humorvolle sprook je is echter ’De Gouden Gans’. Van drie broers lijkt de derde met als bijnaam sukkeltje het minst geschikt om in het bos hout te gaan hakken. Maar als Voor de werkplaats kunnen zo wel beginners als gevorderden zich inschrijven. Er kan worden gewerkt in alle schildertechnieken (olieverf, acryl, gouache, aquarel en pastel- of oliekrijt). Cursisten die dat willen kunnen er leren werken met acrylverf volgens de methode Klashorst (teleac 1998). De persoonlijke ontwikkeling is het uitgangspunt voor de docent. Aan de orde ko men inhoud van het werk, tech niek, materiaalgebruik, presenta tie, kunstgeschiedenis, figuratie en abstractie. De werkplaats is uit stekend geoutilleerd. Ezels werktafels zijn aanwezig. WADDINXVEEN - Aan de Rijks universiteit van Leiden is de 24-ja- rige Waddinxveense Suzanne Duffels geslaagd voor het artsexa men. Haar lagere schooltijd bracht ze door op de Paulus- school en haar VWO-opleiding voltooide ze op de Samenwer kingschool. Naast haar studie is zij al vele jaren actief binnen Scou ting als vrijwilligster. Nadat ze eerst enige jaren beverleidster is geweest bij Scouting St Victor ontwikkelt en traint ze nu de be- verleiding op provinciaal niveau. Toen ze in 1992 geneeskunde ging studeren, verhuisde ze al snel naar Leiden, waar ze op II de cember haar diploma krijgt uitge reikt. WADDINXVEEN - De Waddinxveense yogado- cente Martha van Hoek (Papaverveld 9) geeft vanaf begin volgende jaar lessen zwangerschapyoga. De les sen - drie perioden van vier lessen - richten zich op zo wel de komende bevalling als op de beleving van de zwangerschap. Aan de hand van aangepaste hatha-yoga- oefeningen leert de zwan gere vrouw bewuster om te gaan met haar houding, spanning en ontspanning en hoe dit - vaak onbewust - door de ademhaling wordt beïnvloed. In de lessen wordt geleerd om te gaan met de veranderingen die de zwangerschap met zich meebrengt, te vertrouwen op het lichaam en toe te geven aan wat de natuur van de zwangere vrouw verlangt. In de partnerles- sen wordt de vader actief bij de zwangerschap en de komende bevalling betrok ken. Hij leert hoe hij de vrouw praktisch kan on dersteunen door massage, begeleiding van ademhaling en ontspanning. Elke groep bestaat uit maximaal vier cursisten. De lessen zijn op maandagavond en kosten bij vooruitbetaling f 60,— per periode van vier lessen en f 165,— voor alle drie perioden. Martha van Hoek is gediplomeerd yoga-do- cente en lid van de Vereni ging van Yogaleerkrachten Nederland. Zij volgde haar opleiding aan de Saswitha- stichting en is gespeciali seerd in adembegeleiding, zwangerschapsyoga, reme dial yoga, postnatale yoga, ayurvedisch massage en ba- bymassage. Voor informatie en inschrijving: 0182 - 617649. WADDINXVEEN - Op de avond voor Kerst, donderdag 24 de cember aanstaande, vindt de tra- ditionle kerstzangavond weer plaats in de Brugkerk in Waddinx veen. Het kinder- en tienerkoor ’De Zangvogels’ staat onder lei ding van Daniëlle van Laar, het Jongerenkoor wordt gedirigeerd door Ton van der Horst en voor het grote koor ’Vox Jubilans’ hoopt Pieter Stolk de dirigeer stok te zwaaien. De begeleiding aan het orgel van de koor- en sa menzang is in handen van Jan Mul der. Verder zal de sopraan Elma van den Dool een vocale bijdrage aan deze avond geven. Ds. H. Schipaanboord zal de opening en sluiting van de avond verzorgen. Iedereen is hartelijk uitgenodigd om de kerstzangavond bij te wo nen. De avond begint om 19.00 uur. In tegenstelling tot voorgaan de jaren, zijn de koren dit keer niet in de gelegenheid de bezoe kers na afloop van de zangavond in de bijruimte van de kerk te ontmoeten vanwege een concert in de Sint Janskerk in Gouda. BODEGRAVEN/WADDINX- VEEN - In cultureel centrum het Evertshuis in Bodegraven is op zal terdag 19 december een grot? Nederlandse theaterproductie^ Sassefras, te zien. Het is een shovj die speciaal voor en rond alj Iround acteur-cabaretier Jos Brink is gemaakt. Het verhaz( speelt zich af in Amsterdam-Zuid, waar een toneelspeler Bo Hemel rijk (Jos Brink) die wel eens ee? zin mag zeggen in een televisieseï rie en verder veel succes heeft als borrelworstje in een STER-recla: me, een etage heeft gehuurd bij Fransje Sassen. Zij is een niet zJ helder ziende helderziende die’ adverteert als Madame Sassefras;) clairvoyante, ook voor uw relatie! problemen. WADDINXVEEN - Kamerkooj Coro d’oro heeft op zondag 2C. december een echt kerstconcert voor u in petto. Bekende en mir£ der bekende chrismas carols- staan op het programma, zoal) 'Hark, the herald angels sing’ e| ’Shepherds in the fields abiding) Ook zingt het koor 'Dies sanctifg catus’ van Palestrina en het mie! deleeuwse ’Ommis mundus jJ cundetur’ van Praetorius. Daas naast wordt ’Messe de minui! van Charpentier uitgevoerd, ma muzikale begeleiding door ledel van een orkest uit Voorschoten. Coro d’oro heeft nog plaats voos tenoren en bassen. Zangers di graag serieus repeteren, maa humor en een goede sfeer oo belangrijk vinden, zijn van hart welkom. Belangstellenden wo: den uitgenodigd om zondag 2 december naar het concert te ko men luisteren. Voor meer info! matie over het concert en oveS het koor kunt u bellen naar Lizei te Larsen, 0182 - 515143. WADDINXVEEN - Sinds najaar 1998 geeft Anke Mensink schil dercursussen op de vrije zater dag. ’s Morgens de vrije werk plaats en ’s middags portret/mo- del. Dat was een gouden greep. De beide cursussen lopen uitste kend. En, wat de kunstenares hoopte, is gebeurd: er zijn bijna evenveel mannelijke als vrouwelij ke deelnemers.Anke Mensink is zelf actief als beeldend kunste naar. Zij won de Goudse Kunst prijs, voert opdrachten uit en ex poseert in het hele land. De cast bestaat uit Jos Brink, Mae ry Michon, Josta Rutten, Ari| Cupé, paul van Ewijk en aan dt vleugel zit Henk Bokkinga, de vas te begeleider van Jos Brink sinds 25 jaar en zijn lijfcomponist. De voorstelling begint om 2OJ3C uur. Kaarten vanaf ƒ27,50 zijT vanaf heden verkrijgbaar aan dt theaterkassa van Het Evertshuis aan de Spoorstraat 15 in Boda graven (tel: 0172-618484). De nieuwe cursus start in het voorjaar 1999. Eerste les is op 16 januari aan de Bodegraafse Werk plaats Het Evertshuis, Spoor straat 15, tel. 0172-618484. Za terdagochtend: 10.00-12.30 uur, vrije werkplaats. Zaterdagmiddag: 13.30-16.00 uur, portret/model. De prijs is I 2 lessen van I dagdeel per week: ƒ295,-. Plus zaterdag- De praktijk in Zevenhuizen aan de Boslaan 41 biedt deze moge lijkheid op vrijdag. De behande ling bestaat uit gesprekken, indivi dueel of samen met de partner. Elk gesprek duurt een uur. De kosten van het gesprek zijn afhan kelijk van het inkomen en lopen uiteen van ƒ60,- tot maximaal ƒ125,-. Voor afspraken of inlich tingen kan elke vrijdag worden gebeld van 8.30 tot 9.00 uur of van 12.00 tot 12.30 uur met 0180-633471. Bo trapt er niet meer in, zij voor! spelde hem immers ooit eed roemrijke toekomst. Maar hei laas...wanneer tijdens een seancê Bo Hemelrijk geweldig zijn hoof? stoot, blijkt niet hospita Fransje maar juist hij het medium te zijn. Hij kan opneens de toekomst zien, personen uit het verledee oproepen, open haarden plotse ling laten ontbranden en noem maar op. Het spijtige is echter dat hij door geen van zijn huisgenoten serieus wordt genomen. Totdat de geesten wel erg laag vliegen er Hemelrijk verbluffende voorspel lingen doet. WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Op zaterdag 12 december orga niseert stichting Gered Gereed schap een veiling van ’gereed schap’ van Nederlanders die op zeer verschillende terreinen hun sporen verdiend hebben. Van 14.00 tot 17.00 uur opent de Co medy Club aan het Max Euwe- plein in Amsterdam haar deuren voor bieders op het ’gereed schap’ waarmee mensen als Dani, Cor Boonstra of Freek de Jonge hun geld verdienen. De opbrengst van deze veiling wordt gebruikt om gehandicapte jongeren in Ghana een goed start kapitaal voor een eigen bedrijf te Wat maakt sprookjes zo bij zonder? Hoe komt het dat sprookjes niet aan tijd zijn ge bonden, maar door de eeuwen heen generaties bleven fascine ren? Die vraag wordt beant woord bij het zien van de voor stelling ’Grimmige Sprookjes’ die op zaterdag 12 december in de Goudse Schouwburg in pre mière gaat. Grimmige Sprook jes wordt op stoere wijze ge speeld door ruim twintig leer lingen in de leeftijd van elf tot en met 21 jaar van de Jeugd theaterschool Midden-Holland. Het toneelstuk ’Grimmige Sprookjes’ maakt duidelijk dat sprookjes eigenlijk gaan over kinderen die groter worden. En die op hun weg naar volwassen heid hindernissen vinden. Het donkere bos in wor den ge stuurd om er na zwa re op drachten en gevaar lijke avon turen ster ker uit te komen. De sprookjes laten zien dat de be scheidenheid en ijver van Asse poester wordt beloond met een knappe prins. Dat je blij kan zijn met wie je bent en vooral niet iemand anders moet willen zijn, omdat het dan nog wel- eens slecht met je af kan lopen. In de twee uur durende voor stelling van de Jeugdtheater school passeren zeven sprook jes van de gebroeders Grimm de revue. Dit zijn achtereenvol gens: Hans en Grietje, De gou den Gans, Assepoester, het raadselsprookje, Van de muis, de vogel en de braadworst, Ij zeren Hans en Tafeltje dekje. Daarbij koos regisseur Theo Ham ervoor om niks weg te stoppen en glad te strijken om tere kinderzieltjes te sparen. Maar ook om niets bij te voe gen en te veranderen om zoge naamd populair aan te sluiten bij de belevingswereld van de jeugd van nu. Wat hij er wel mee deed was het op housemu ziek zetten van dansen waar mee de sprookjes moeiteloos en boeiend in elkaar overvloei en. Daarmee heeft hij een suc cesvolle formule te pakken. Net als alle andere zes sprook jes wordt het verhaal van Hans en Grietje deels verteld, deels gespeeld door de hoofdperso nen. Terwijl verschillende spe lers uit de doeken doen hoe Hans een oplossing heeft be dacht om vanuit het grote bos de weg naar huis terug te vin den, legt deze her en der broodkruimels neer. Als ver volgens wordt uitgelegd dat Hans er niet aan had gedacht dat de vogels weleens het kruim achter hem zouden kun nen wegpikken, komen daar de vogels het weghalen. Wanneer broer en zus bij het huisje vol lekkernij aankomen, is daar een ogenschijnlijk aardig oud vrouwtje. Deze verandert ech ter in een prachtig gespeelde angstaanjagende heks, waarbij een trio spelers aan de zijlijn met zowel een lieve, als een harde schelle, als ook met een gemene stem over haar ware bedoelingen vertelt. Als Grietje de heks in de oven heeft ge stopt, is er een onverwachtse ontploffing waarna enkel de ro kende schoenen van de feeks achterblijven. Het sprookje van Assepoester is vooral mooi en betoverend, maar bevat tevens spannende elementen. Op het moment bij- DE NIEUWE OPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEViNG Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfrt activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controle 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week de eerste twee broers ach tereenvol gens om onverklaar bare rede nen gewond uit het woud te rugkeren, zit er voor de vader niets anders op. Ter wijl sukkeltje gevaarlijk met de bijl het bos in zwalkt en nie mand enig vertrouwen in zijn kunnen heeft, loopt het dit keer heel anders af. Het sukkeltje is immers zo goed om in tegen stelling tot zijn broers zijn lunch met een oude man in het bos te delen. En hij wordt daarom be loond met een gouden gans. Op weg naar huis kweekt hij veel afgunst bij voorbijgangers, die heel graag een gouden veer zouden willen hebben. Maar wat blijkt? In hun poging blijven ze één voor één aan sukkeltje hangen. Steeds weer proberen de slachtoffers een nieuwe voorbijganger te behoeden, maar o wat dom, de hebzucht overheerst. Zelfs de koster en de dominee kleven aan het ge zelschap vast. Dit komische op treden laat de prinses, die in haar hele leven nog geen glim lach op haar gezicht heeft kun nen toveren, in een onophou delijke lachbui uitbarsten. Suk keltje mag trouwen met de prinses en zij leefden nog lang en gelukkig. Het stuk is tot in de puntjes verzorgd. De kracht van het ge heel ligt onmiskenbaar in de on verwachte ontwikkelingen. As sepoester die op het toneel in mum van tijd van een slons in een elegante vrouw verandert; een grootse ezel die compleet met videoscherm het podium wordt opgereden; Ijzeren Hans die vervaarlijk op skeelers voorbij sluist; het huisje vol lek kernijen dat daar ineens voor Hans en Grietje opdoemt doordat vanachter de bijna doorzichtige lamellen overal zakken snoep naar buiten wor den gestoken. Daarbij is de live muziek van DJ Jair Stranders, die bij tijd en wijle ook bij het spel wordt betrokken, eigen tijds en bijna onmisbaar. Tot eind februari trekt de Jeugdtheaterschool door het land. Op zaterdag I2 decem ber, zondag 13 december is het gezelschap te zien in de Goudse Schouwburg. Voor de voorstel ling op I3 december zijn nog kaarten beschikbaar. Voorts is er een optreden op vrijdag I8 december en zaterdag I9 de cember in het Parktheater in Alphen aan den Rijn. Voor re serveringen kan gebeld worden met de Stichting Jeugdtheater school Zuid-Holland in Gouda: 0182-584877.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17