Flyers dames in nieuwe tenues Goede generale voor Nesselande DECEMBER MAAND, FEEST MAAND! Invictus heeft druk weekend Dannis en Goor bij grote schaakjongens •31 Jeu de Boule puntenklassement voor Roy Hulskamp Verona van der Leur wordt eerste in Budapest Be Fair volleydames winnen van koploper Drie wedstrijden bij Waddinxveen voetbal Klaverjassen in de Paddestoel Kerst bingo- dansant Reddings brigade viert Sinterklaas Kaartavond Gouwe Rijders WADDINXVEEN - De Waddinx veense autoclub 'Gouwe Rijders’ houdt donderdagavond 10 de cember om acht uur weer een kaartavond in hotel-café-restau- rant 'De Unie’ (Kerkweg-Oost). Tijdens deze avond worden vier Data General wint eenvoudig van Rijnmond ZEVENHUIZEN - De inhaalwed strijd tegen hekkensluiter Rijn mond in Schiedam was voor coach Willem Jan van Yperen een goede gelegenheid zijn wissel- speelsters meer speeltijd te ge ven. damesvolleybal juist de basis speelsters veelal minder gaan spe len wanneer de basis wordt aan getast en wisselspeelsters daar door niet onder optimale omstandigheden kunnen preste ren. Korbis Fl ongeslagen Klaverjassen bij Waddinxveen- voetbal Slechte vangst tijdens Sint Nicolaas- wedstrijd Feestelijk tintje Nesselande-jongens periodekampioen ALTIJD - GOEDKOPER FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! A WOENSDAG 9 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 ■J 1 T< l Aan de competitiewedstrijd van Nesselande tegen Kras SterVa- kanties/VoCaSa zat nog een fees telijk tintje. Niek de Kooter de vaste kracht achter de tellertafel en de man die de wedstrijd op het wedstrijdformulier bijhoudt, tel- de/schreef zijn 250e wedstrijd voor het eerste herenteam. Dit aantal wedstrijden werd bereikt in ongeveer elf jaar en de selectie, stichting en vereniging wilde dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Onder vocale begeleiding van de nieuwe voorzitter van de vereni ging Henk Wijnsma werd door Michiel van der Kuip namens de selectie, Arend van der Knaap na mens de stichting en Paul van der Meer namens de vereniging Nes selande een kado overhandigd. Verona van der Leur verbe terde in Budapest haar per soonlijke record. WADDINXVEEN - Afgelopen za terdag werden weer veel wed strijden afgelast. Al de gespeelde wedstrijden werden beïnvloed door de zware velden en resul teerden uiteindelijk in zeer ver moeide spelers. Ook Waddinxveen BI is afgelo pen zaterdag gestart met de com petitie. Tot nu toe werden al hun wedstrijden afgekeurd, maar in Oudewater werd tegenstander UNIO opgezocht. Aangevuld met twee Meisjes-junioren, Melinda van Stijn en Miranda Rutjens, werd getracht ook direct de eer ste punten binnen te halen. Als de eerste helft alle gecreëerde kan sen waren benut, dan was dat ook gelukt. Maar nu trok Waddinx veen aan het kortste eind. De geel-zwarten lieten UNIO in de tweede helft voetballen en daar door kon UNIO ook de druk op voeren. Het werd een 3-2 neder- Team 8 kwam uit tegen Nieuwe- kerk 2, de koploper. Na een uit stekende reeks enkels ontstond een 3-1 voorsprong, terwijl er uit al met I -7 was verloren. Maar dit team werden dit keer geen won deren verricht. Alle volgende par tijen werden verloren, hetgeen een 3-5 verlies betekende, een ietwat teleurstellend resultaat. reille Raaphorst, Marieke Koele. Zittend v.l.n.r. Monique Boudewijns en Bri gitte Hagen. Ivo de Vries, Vincent van Reeuw- ijk, Gerton Claessen, Edwin Rut gers en Sander Verschuren wer den gecoacht door Pluimers en worden getraind door Marijn van Schaaijk en Bas Duiverman. Ook deze laatste wedstrijd van de eerste periode werd met gemak gewonnen. Negen wedstrijden op rij werden er zonder enig setver- lies gewonnen. WADDINXVEEN - Op vrij dag 4 en zaterdag 5 december werd er weer een sinterklaas feest georganiseerd door de activiteitencommissie van de Waddinxveense reddingsbri gade in Gouwebad De Sniep. Ook dit jaar waren er spelle tjes te doen en kwamen er pieten langs. Het feest begon op de gebruikelijke tijden wanneer de kinderen normaal gesproken les hebben. Er werden Sinterklaas liedjes ge draaid en voor de kleine kin deren was er een spel be dacht. De kinderen moesten in estafettevorm zwemmen met letters die het woord stoomboot vormden. Voor de wat oudere kinderen was de mogelijkheid om waterpo lo te spelen. Naast dit konden de kinderen vrij zwemmen. Tijdens elk normaal les uur kwamen twee pieten langs om snoepgoed uit te delen. Het was een gezellige, goed geor ganiseerd feest en elk kind kreeg na afloop een choco ladeletter van de pieten. ook Luutzen wist te winnen (8- 15, 15-9 en 15-6). Daarna echter werden 3 partijen op rij verloren. Emiel wist vervolgen samen met Britt van Braam Morris de mix te winnen. Ook de dubbel van Erik Stolk en Emiel werd gewonnen. En, misschien wel onverwacht (omdat beide dames de enkel hadden verloren), wonnen Inche- la Schenkels en Britt de dames dubbel. Uiteindelijk een 5-3 winst, wat waarschijnlijk een voorlopige 2e plek in de competitie oplevert. Team 15 had het dit weekend zwaar. Stef Oskam verloor zijn enkel en zo ook Tim Kalkman. Ook de dames konden het niet redden. Maar ze speelden nog wel een zeer spannende dubbel. Bian ca Boetrs en Rienke Teerink ver loren echter met 17-14 0-15 en 15-17. Uiteindelijk werd het 0-8. Invictus 16 speelde dit weekend tegen Fly Over 5. Sjaak Wesseling verloor nipt met 15-4, 9-15 en 6- 15. Cor Voskuilen en Tanny vd Baan wonnen hun enkel. Birgit de Vries verloor helaas. Bij een stand 3-4 moesten llona Treffers en Birgit de Vries de dubbel begin nen. De winst was nodig voor een gelijk spel, en wat gebeurde er? Voor het eerst dit seizoen werd de dubbel gewonnen. Een uitste kende prestatie, die 4-4 oplever de. Het goed spelende team 11 be haalde ook weer wat punten. Te gen Ommord 6 speelde het met invalster Thea Fennema gelijk. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 december is er weer een ge zellige kerst bingo-dansant in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. Natuurlijk is er ge zorgd voor een gezellige kerst sfeer en prima live-muziek. Vanaf 20:00 uur kunnen de leden en supporters van de v.v. Waddinx veen terecht in de kantine van het sportcomplex de Sniep voor bin go en een dansje. de zesde wedstrijd, tevens laatste in 1998, voor de wintercompeti tie gevist in de Heimanswetering. Vertrek van het station NS om 08.00 uur. Op donderdag 3 december begon de tweede periode. Dat lijkt te won met 5-15. Keukencentrum Be Fair moest in de vierde set al le zeilen bijzetten, in de gelijk op gaande strijd waren mooie rally’s te zien. Op de stand 12-12 werd Cora Bos voor Annemarie de Rooij gewisseld om de service druk te vergroten. Zij scoorde twee punten op rij en Keuken centrum Be Fair trok de overwin ning naar zich toe, 15-12. De beslissing moest gaan vallen in de vijfde set, het ralleypoint sys teem. Door een goede aanvallen de start met een sterke blokke ring aan de kant van Keukencen trum Be Fair en een hoge concentratie namen zij een voor sprong van 10-3. Vrevok pro beerde van alles, maar tevergeefs. Een dubbele wissel pakte voor Keukencentrum Be Fair weder om goed uit en trok de winst naar zich toe, 15 - 10. Be Fair kan te vreden terug kijken op een goed resultaat. Volgende week speelt Keuken centrum Be Fair thuis tegen Delta om 16.30 uur in de Groenswaard. Van Yperen zette zijn voornemen toch door en was bereid de snoods een set te laten lopen. Zover kwam het echter niet, want de uitgedunde selectie van Rijnmond bood weinig tegenstand en de jonge wisselspeelsters van Data General kweten zich goed van hun taak. Hoewel de blokke ring van Data General onvoldoen de aansloot lukte het toch vrij eenvoudig de eerste set met 10- 15 binnen te slepen. In de tweede set was de blokke ring, vooral van Olga van Zaanen veel effectiever, waardoor Data General met 4-15 winst afsloot. Een dergelijk spelverloop is vaak nadelig voor de concentratie, zo ook in de derde set, waarin Data General aanvankelijk naar een soepele 0-6 voorsprong uitliep. De setwinst werd met 11-15 vei lig gesteld. Door deze 0-3 overwinning blijft Data General in de kop van de eerste divisie meedraaien en is het zaak komende zaterdag de thuiswedstrijd tegen outsider So mas Activia om 14.00 uur in Swanla in volle winst om te zet ten. Invictus I speelde voor het eerst in lange’ tijd weer zonder inval ster. Het begon goed, beide he ren Joeri Kraaijestein en Dennis Steenland wonnen hun enkel. Ook I e dame Marloes van Hete- ren won haar enkel. Alleen Linda Wiegel moest een verlies incasse ren. Van de dubbel partijen wer den er twee gewonnen, zodoen de won het team met 5-3. Team 10 speelde tegen nieuw- leiden tot een zeer schone inde ling, maar op dezelfde avond speelden veertien betrekkelijk sterke spelers voor de beker; bo vendien was de kampioen, Leon Willemen, verhinderd. Hij had te gen Wim Hennink moeten spelen voor de beker, maar die partij is nu uitgesteld. Voor de volgende ronde (op 21 januari 1999) heb ben zich reeds geplaatst Ronald Dannis, Peter de Louw, Theo Goor, Barthold Jansen, Jasper van Oort, Eduard Philipse en Arie Kardol. De plaatsing van Theo Goor was een verrassing. Tegen Hans van Woudenberg verloor hij een pion, maar had wat meer terrein. Belangrijker was, dat Hans een tegenaanval erg onder schatte. Jasper van Oort was een paar dagen tevoren op de schaak- klas geweest en had daar onder wijs gehad in het Koningsindisch. Toen zijn tegenstander, Jan Muit, een belangrijke pion verloor kon laag. Dl ging op bezoek bij Nieuwkoop en keerde puntloos terug. Net als vorige week bij Moordrecht startte dit team met goed aanvallend voetbal, maar stond het door een snelle uitval al vroeg op een 1-0 achterstand. Voor de rust wist Kevin van Leeuwen, uit één van de vele Waddinxveense aanvallen, de ge lijkmaker binnen te tikken. De tweede helft liet wederom een sterker Waddinxveen zien, maar telkens stond de Nieuwkoopse keeper op de goede plek of werd hij geholpen door de paal. Dennis Faber leek met zijn doelpunt de overwinning voor Waddinxveen binnen te halen, maar vlak voor tijd slaagde Nieuwkoop er nog in tweede doelpunten te maken en de winst naar zich toe te trekken (3-2). Ook F3 moest naar Nieuwkoop afreizen en kwam zonder punten ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelde Nesselande jongens B de laatste wedstrijd van de eerste periode. Bij winst waren zij zeker van de periodetitel en promover en zij en spelen in de tweede helft van de competitie in een hogere klasse. Het team van Nesselande be staande uit Remco Klinker, Stef van Leeuwe, Paul van de Meer, Staande op de achterste rij: de heer C. Doc- ter. Directeur Ernst Young Gouda, Anita van Unen, Clarence Alvares (trainer/coach), Marchien Heerkens, Nathalie Gielliet, Rudo van Loo (assistent trainer/coach). Staande v.l.n.r. midden: Jolanda Geurts, Mi- WADDINXVEEN - Vrijdag II december is er weer klaverjassen voor volwassenen. Entree: f 2,50 voor leden, f 3,50 voor niet-le- den. Aanvang: vanaf 20.00 uur. Coach Pierre Mathieu zette aan voerder Michiel van der Kuip en Kristiaan van der Wel weer in. Samen met Jochem de Gruijter, Arno van Solkema, Ferry van Hal en Joost van der Hoek vormden zij de basis. Nesselande begon goed gecon centreerd aan de wedstrijd en gaf Kras Stervakanties geen ruimte. Met veel servicedruk en een ster ke aanval van Kristiaan van der Wel speelde Nesselande naar een snelle voorsprong. Bij 13-2 wis selde Pierre Mathieu Joost van der Hoek en Kristiaan van der Probleem daarbij is dat in het Wel respectievelijk in voor Joost Looman en Gijs Ronnes om de blokkering te versterken. Dit had het gewenste effect en binnen lut tele minuten was de set met 15-2 afgesloten. In de tweede set verslapte de concentratie niet en liep Nesse lande uit naar 7-1 voordat VoCa- Sa met Ace van Putten als belang rijkste aanvaller wat terug kon doen. Maar met o.a. een goed op dreef zijnde Jochem de Gruijter, die zowel passend als aanvallend hoog scoorde kwam Nesselande geen moment onder druk en kon Ferry van Hal de set op 15-5 be slissen.. Ook de derede set ging met deze cijfers over in handen van de Nes- selanders, zodat de ongeslagen status gehandhaafd bleef. Aanstaand weekend staan twee wedstrijden op Nesselande te wachten. Dan spelen zij de voor ronde van de Champions League WADDINXVEEN - Het eerste damesbas- ketbalteam van Flyers heeft nieuwe inspeel- tenues. Zo kunnen de dames ook bij het in spelen dankzij Accountantskantoor Ernst Young (voorheen Moret Ernst Young) piekfijn voor de dag komen. Afwezig waren: Gea Kok, Astrid Scholten, Danielle Bakker en Suzanne Snippe. WADDINXVEEN - Vrijdag 4 de cember is gymnastiekvereniging Pro Patria afgereisd naar Budapest voor een teamwedstrijd. Er deden twaalf landen aan mee: Oekraïne, Roemenië, Tsjechië, Duitsland, Zweden, Hongarije, Italië, Slove nië, Australië, Engeland, Frankrijk en België. De ploeg van Pro Patria, die be stond uit Verona van der Leur, Su zanne Harmes en Anneke Lucke, behaalde met grote voorsprong een eerste plaats. Verona behaalde bij de junioren ook de eerste plaats met een nieuw persoonlijk record van 36.95 punt Ze behaal de met sprong 8.95 punten, brug 9.30 punten, balk 9.15 punten en vloer 9.50 punten. Ook behaalde zij met de toestelfinale drie eerste en één derde plaats en wel met sprong, brug, vloer. Ze werd eer- terug. Het Nieuwkoopse team bleek te sterk voor Waddinx veen. Nieuwkoop wist zes keer te scoren en het keiharde werken van de Waddinxveense kanjers werd beloond met één doelpunt. De MJ I speelden een oefenpartij tegen de Zwervers. Op het moei lijke bespeelbare ISO-veld werd voorzichtig gevoetbald. Duidelijk werd wel dat zelfs zonder twee meisjes die de BI gingen verster ken, de Waddinxveense meisjes sterker waren dan de bezoekers. Het werd een eenvoudige 5-2 overwinning. Voor de komende twee zaterda gen heeft de KNVB volledige pro gramma’s ingepland. Hiermee hoopt men de opgelopen compe- titieachterstand nog enigszins in te lopen. Het weer zal bepalen of dat zal lukken, maar anders waren dit de laatste competitiewedstrij den van 1998. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 December stond de dames van Keukencentrum Be Fair een zwa re klus te wachten. Vrevok 2, koploper van de derde divisie kwam op bezoek in de Groens waard. Coach Gerard Lupgens begon met Wilma de Jong, Mar cella Bos, Jacqueline van de Ruit, Annemarie de Rooij, Anneke Marck en Thamar Kok in de basis opstelling. Na een redelijk gelijk opgaande strijd bleek dat Vrevok minder sterk was dan gedacht. Tot 8 -9 bleef het spannend, Vre vok drukte echter door en won de eerste set met 10 -15. In de tweede set startte Antoinette Wijker in de basis op de plaats van Thamar Kok. Dit en een dub bele wissel aan het einde van de set pakte positief uit en Keuken centrum Be Fair trok de winst naar zich toe met 15-12. In de derde set kende Keuken centrum Be Fair een dipje. De persoonlijke fouten namen toe en de concentratie zakte wat weg. Vrevok profiteerde hiervan en ste en derde op de balk doordat ze er één keer afviel. De punten waren sprong 9.10, brug 9.35, balk 8.60 en vloer 9.55. Jasper de winst naar zich toetrek ken. In de interne competitie won Herman Smitskamp een kwalita tief goed en hardnekkig gevecht tegen Arie Kardol. Laurens Ellers bleef de hele avond goed bij de les en hield Wim Hennink netjes op remise. Bert van der Knaap was tevreden over de duidelijke voor uitgang van zijn tegenstander, Bi- niam David: ’Hij weet positioneel goed wat hij doet.’ Daar zag het in het begin niet naar uit. Biniam had moeite met zijn ontwikkeling en weinig ruimte; maar toen Bert zijn pionnen over het midden liet gaan en de stelling open kwam, gingen de stukken van Biniam meewerken en won hij een pion. Vlak na de tijdcontrole besloten de spelers tot remise. Jaap Smit had blijkbaar de weersverwach ting omtrent ijzel niet goed be grepen en gleed deerlijk uit in het gambiet van From. Zij erkend, dat Matla (4 gewonnen met +28); 3. Neel van Oosten (4 gewonnen met +21). Verleden week werd ook het in terne 4x4-toernooi afgesloten. In deze spelvorm werken vaste kop pels van vier spelers per spel- avond een vast programma af, waarbij zij wisselend I tegen I (tete a tete), 2 tegen 2 (doublet- tes) en 3 tegen 3 (triplettes) spe len. Uit de 49 gespeelde wedstrij den kwamen de volgende koppels als het sterkst naar voren: 1Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas, Fred en Rob v. Dijken; 2. Francisca Laning, Marco v. Wa- geningen, Ton en Roy Hulskamp; 3. Toos Wubben, Stephan Tab- ben, Norbert Schifferling en Wout Versluis. Lezers die het komende winter seizoen voor een frisse neus een wandelingetje naar het Gouweb- os maken, en daarbij het speelter rein aan de Alberdingk Thijmlaan passeren, zijn altijd welkom. De leden van de Jeu de Boules ver eniging leggen u dit intrigerende spel graag uit en natuurlijk is er de mogelijkheid een balletje mee te gooien. WADDINXVEEN - Nu alle resul taten over de interne toernooien en competities zijn verwerkt, komt Roy Hulskamp als winnaar van het puntenklassement 1998 uit de bus. Hij wist 82 punten te vergaren. Als tweede eindigt Wout Versluis (74 punten) en als derde Toos Wubben met 72 pun ten. Het laatste interne toernooi om punten te vergaren, was het Sin- terklaastoernooi op 5 december. Van de drie topspelers was alleen Toos Wubben op het bevroren speelveld aan te treffen. Zo’n 20 leden van de Jeu de Bou les vereniging trotseerden sneeuw, hagel en vorst en speel den een intern toernooi over vijf partijen. Ook de zon liet zich ge lukkig regelmatig zien, zodat het al met al best een gezonde en ge zellige wedstrijddag was. Tussen de partijen door konden de spe lers zich regelmatig even opwar men in het clubhuis met een kop soep, een beker warme chocola of iets sterkers. Rond 16.00 uur waren de win naars bekend: I. Rob van Dijken (4 gewonnen met +33); 2. Imca ditmaal Albert Prins met veel meer concentratie speelde: een verdiende overwinning. Jan van der Born komt niet vaak op de club, maar is in principe sterk ge noeg om vrij hoog in het eerste mee te spelen. Met wit tegen de listige Arie Versluis kwam hij niet verder dan remise. Dirk van Offe ren was tevreden over zichzelf: zijn partij tegen Mario Moerland noemde hij: ’Een van mijn betere.’ Erik Hennink was weer het eerst klaar, nu door Verwaal aan de kant te zetten. Hier moet iets raars gebeurd zijn: in een norma le partij is men niet binnen vijf kwartier klaar. Na herberekening van de ranglijst ziet de bovenkant er nu zo uit: I. Barthold Jansen, 2. Leon Wille men, 3. Herman Smitskamp, 4. Ronald Dannis, 5. Eduard Philipse, 6. Peter de Louw, 7. Theo Goor, 8. Nico Dannis, 9. Wim Hennink, 10. Hans van Woudenberg. WADDINXVEEN - Het FI team van Korbis-korfbal is ook de der de wedstrijd in de zaal ongeslagen gebleven. In een spannend duel werd in sporthal De Dreef, Ka pellen verslagen met 3-2. Ook BI won opnieuw, nu bij Koag werd het 2-3. Ruime winst voor Cl thuis tegen RKC werd het maar liefst 11 -4 en C2 won van Weide vogels met 5-2, daar was het in de rust reeds 4-2 voor de korfballers van Korbis. Bij C4 in de wedstrijd tegen Vriendenschaar uit Bode graven, scoorde Titia al na twee minuten, vrijwel direct gevolgd door de gelijkmaker, verder was het zeer spannend, maar werd er niet meer gescoord. Wel werd er gescoord in de wedstrijd van Wl tegen OZC en was het ook span nend, Korbis won met 21-20. ^ItOOT IN siUwcri WADDINXVEEN - Zondagmid dag 27 december (3e kerstdag) is er weer koppelklaverjassen in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. Het inschrijfgeld bedraagt fl. 10,00 per koppel. Om 13:00 uur wordt gestart in de kantine van het sportcomplex de dan Sniep. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot Wim de Graaf (61 1420) of de kantine bellen (614941). ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DÉZÉ KRANT tegen Fiorita Montegiardino uit San Marino. De beide wedstrijden worden in Zevenhuizen gespeeld op zaterdag 12 december om 15.00 uur en zondag 13 december om 16.00 uur wordt in dorpshuis Swanla gespeeld. De winnaar van deze voorronde wedstrijden, zal in januari en fe bruari een zevental wedstrijden spelen op midweekse dagen (woensdag) in een poule van acht Europese topteams. De loting daarvan zal op zaterdag 12 de cember in Wenen gebeuren en is op zondag 13 december bekend. koop 2. Bij het team wisten alleen Jeroen de Kort en Kora Stuy de enkel te winnen, waardoor met 2-6 verloren werd. Bij het 17e team van Invictus wer den de enkels allen nipt te verlie zen. Maar het stuitte daarna op grote tegenstand en ging roem loos met 0-8 ten onder. Team 7 trof Onder Ons 3. Dick Schaap speelde z’n eerste enkel dit seizoen en won. Ook werd de dames dubbel van Michelle de Vries en Linda Hartwijk voor het eerst dit seizoen gewonnen. Linda won ook haar enkel en tevens werd de heren dubbel gewonnen. De uitslag werd dus 4-4. Invictus 5 begon sterk. Emiel van Boxtel had geen moeite met zijn tegenstander (15-1 en 15-3). En J klein’ WADDINXVEEN - Afgelopen zondag speelden 9 teams van bad mintonclub Invictus thuis. Op merkelijk, want het was een vrij weekend voor alle teams. In ver band met een toernooi in Brugge begin volgen jaar, waren veel wedstrijden naar voren gehaald. ZEVENHUIZEN - Het gaat goed met Nesselande. Zaterdag speelde de club tegen het nog puntloze Kras SterVakan- ties/VoCaSa uit Nijmegen en ook nu weer gingen de Nijme- genaren zonder punten naar huis. Binnen het uur wist Nesse- ronden gespeeld. Men hoeft geen lande via de setstanden 15-2/15-5/15-5 met 3-0 de wedstrijd te lid te zijn om mee te doen, dus ie- winnen, dereen is van harte welkom. Na het kaarten is er de prijsuitrei king. WADDINXVEEN - Afgelopen za terdag hield de Hengelsportver- eniging Waddinxveen (HSW) haar jaarlijkse StNicolaaswed- strijd. Er werd op deze (verjaar)dag (van de Goedheilig- man) met tien deelnemers gevist in het Amsterdam-Rijnkanaal en slecht gevangen. Dat dit kanaal wel bekend staat om de vangst van grove vis bewees W. Hout man. Zijn vangst bestond uit één brasem van twee kilo, die tevens goed was voor de eerste prijs. De overige prijsjes gingen naar A. van Leeuwen (1.440 gram), M. Rei chard (1.320 gram) en J. van Els- wijk 1.040 gram). A.s. zaterdag 12 december wordt WADDINXVEEN - Bij de schaak vereniging WSV gebruikt men een gewijzigd Keizer-systeem voor de interne competitie. Bij het eigenlijke Keizersysteem speelt de hoogst geplaatste speler van de ranglijst in de eerste ronde tegen de tweede en in volgende ronden zijn indelingen verboden tegen spelers, die men al ontmoet heeft De consequentie kan zijn, dat de hoogst geplaatste in de 36ste ronde ingedeeld wordt te gen nr. 37, die vermoedelijk twee klassen zwakker is. Dat is voor geen van beiden erg aantrekkelijk. Sinds een aantal jaren speelt WSV daarom volgens een indeling van het verenigingsjaar in drie perio den van elk twaalf clubavonden: in zo’n periode mag men niet vaker i een keer tegen dezelfde te genstander ingedeeld worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 25