stromende regen toch veel voetbal Ondanks Verlies Tap Toe tafeltennisevement bij Kwiek Verrassende spelers bij schaakclub Nesselande naar Champions League ACTIE? NOU EN OF! voor Invictus Hooftman Volvo sponsor springwedstrijd Nipte overwinning Data General op outsider Somas Activia ioa/rfe Piano’s/vleugels v.a. 450,- Tevens Hyundai-show Rowah-dames winnen thuis Klaverjassen in Café Sport Korbis BI wint in spannende wedstrijd c BI 10.00-21.00 uur 10.00- 17.00 uur Donderdag en vrijdag a.s. zaterdag a.s. U)c Vioa/ttc /nua/l (/c-s/ccr co/n/ucc/ PAGINA 23 I I I 1 lem van der Pijl (Kardinaal Alfrinkschool), op (Foto: Manage Reigersburgh). 2 PIANOHANDEL gw WADDINXVEEN - Tafeltennisvereniging Kwiek organiseerde afgelopen week het Tap-Toe tafeltennisevenement voor basis scholieren. Dit evenement, gecoördineerd door de Nederlandse Tafeltennisbond en gesponsord door Uitgeverij Malmberg, trekt landelijk jaarlijks duizenden deelnemertjes en zijn er vele tientallen verenigingen bij de organisatie betrokken. De jeugdcommissie van ttv Kwiek was ook dit jaar weer bereid gevonden om het Wad- dinxveense deel voor haar rekening te ne men. Er waren - uit de groepen 5 t/m 8 - 130 kinderen aangemeld van 12 Waddinx- veense basisscholen. Woensdagmiddag was het de beurt aan groep vijf en zes. Ruim vijftig kinderen meld den zich bij de leiding, waarna ze te horen kregen in welke poule ze waren ingedeeld. Op vijf tafels werd per keer vijf minuten ge speeld. Winnaar was de speler die op dat moment de meeste punten had gemaakt (of de minste fouten). Het was een echt spekta kel en spelers werden enthousiast aange- moedigd door klas- en/of schoolgenootjes. In de poule van groep vijf gingen de halve fi nales tussen Bram Drost (Prins Willem- Alexanderschool, locatie Wingerd) en Wil- de ene tafel en Menno de Bruin tegen Je roen Holienhoek (beiden Kon. Beatrix- school) op de andere tafel. Het waren ten slotte Bram en Menno die de finale speel den, die met 2I-I3 werd gewonnen door Bram. Bij de meisjes was de deelname niet zo groot, zodat een gecombineerde zeskamp werd gespeeld van groep 5/6. Winnaar werd hier Nienke Hoondert (Dick Brunaschool). die de beslissende wedstrijd tegen schoolge- noot Fleur Dubbelman met 25-10 wist te winnen. Groep 6 bij de jongens leverde weer halve finales op tussen Robert de Quilettes (Kon. Beatrixschool) en Martijn Minnee (Theo Thijssenschool) en tussen Alexander Rosen- dael (Kardinaal Alfrinkschool) en Sjakie Wentelen (Kon. Beatrixschool). De finale ging tussen Martijn en Sjakie, die met 21 -10 door Martijn Minnee werd gewonnen. Zaterdag 13 december was het de beurt aan de groepen zeven en acht. Ruim zeventig kinderen kwamen aan bod voor hun partij tjes. Ook hier een geweldige sfeer en en thousiaste aanmoedigingen. Bij de meisje van groep zeven/acht werd de halve finale gespeeld tussen Lisa de Bas (EbenHaezerschool) en Martine Elzholz (Prins Willem Alexanderschool) en tussen jantine de Bas (Eben Haezerschool) en Rian- ne Waardenburg. Martine kreeg na afloop de I e prijs uitgereikt omdat zij de finale van Jantine won. De jongens van groep zeven leverden een spannende serie in de halve finale tussen Pascal Hoogendoorn en Bob Visser en tus sen Koen Verweij en Johan Neven. Winnaar werd Koen Verweij (Kon. Beatrixschool), door in de finale Pascal Hoogendoorn (Eben Haezerschool te verslaan). In groep 8 bij de jongens ging het al even spannend toe. Onder luide aanmoedigingen werd de finale gespeeld tussen Marvin Pelu- pessy (Prins Willem Alexanderschool) en Helmer Scholte (De Leilinde). Marvin bleek over de sterkste zenuwen te beschikken en legde beslag op de eerste plaats. De organisatie, onder leiding van Henk Bloks, kijkt tevreden terug. Het is weer een geslaagd evenement geweest, waar niet al leen de deelnemertjes, maar ook de toe schouwers, organisatie en medewerkers veel plezier aan hebben beleefd. De verschillende groepswinnaars worden la ter uitgenodigd om deel te nemen aan de regionale finales die begin 1999 worden ge houden in de NTTB-afdeling Gouda. De stand aan de kop na veertien ronden: I. Jansen, 2. Willemen, 3 R.Dannis, 4. Philipse, 5. Smits- kamp, 6. De Louw, 7. N.Dannis, 8. Goor. l WADDINXVEEN St. Victorplein 2 - 2741 JN Waddinxveen - Tel.(0182)6116 97 VERKOOP - STEMMEN - REPARATIE - BLADMUZIEK pioenschap werd gewonnen door Ingrid Otting, die met Capriool over alle vier de ver reden wedstrijden de meeste punten had vergaard. Aan het einde werd het z.g. Masters Springen gehouden. Hierbij mag door elke volgen de deelnemer een hindernis worden verhoogd en dit par cours moet dan foutloos wor den afgelegd. Wanneer er een fout wordt gemaakt gaat de hindernis terug in de oude stand en valt de deelnemer af. Degene die zo uiteindelijk het hoogste parcours foutloos af legt is de winnaar. Voor dit onderdeel was door de heer Arie van der Breggen- de eigenaar van de manege- een bedrag van I00 gulden uit geloofd. Dat bedrag bleef ge lukkig in de familie want zijn ei gen dochter Aletta ging, samen met haar paard Emily-B met de eer strijken. WADDINXVEEN - BI van Kor bis won afgelopen zaterdag de wedstrijd tegen Maassluis. In een spannnede wedstrijd in de Dreef, de zaal waar Korbis korfbal al haar thuiswedstrijden in deze competitie speelt, won BI met 8- 5 van Maassluis. De welpen teams verloren hun wedstrijden, thuis tegen Weidevogels en Sagitta. Winst was er wel voor het Dl team. Tegen Vitesse werd het af gelopen weekeinde maar liefst 0- 7 in Barendrecht. Het FI-team speelde gelijk, 2-2 werd het bij RWA en D2 verloor bij Nieuwer- kerk met 3-0. Maar zaterdag wordt alles weer goed gemaakt. WADDINXVEEN - De club- kampioenschappen springen van de rijvereniging Reigers burgh werden dit weekeinde gehouden. Ook dit jaar werd dit evene ment weer gesponsord door Hooftman Volvo. Het bedrijf had niet alleen een auto ter be schikking gesteld ter opluiste ring van het springparcours, maar verzorgde ook prijzen in de vorm van miniatuur Volvo’s en t-shirts voor alle deelne mers. Er werden verschillende wed strijden gereden over het ge hele jaar verspreid en zaterdag was de finale. In de categorie 60 cm. werd Ingrid Otting op Capriool de winnaar. Iets ho ger, op 80 cm. was Wouter van de Westeringh op Gabber succesvol. De categorie I00 cm. kwam op naam van Corine Broer op Izzy. Het uiteindelijke clubkam- ZEVENHUIZEN - Afgelopen weekend speelde Nesselande in de voorronde van de Champions League tegen Fiorita Montegiardino uit San Ma rino. De beide wedstrijden werden in Zevenhui zen gespeeld en Nesselande wist deze beide wedstrijden te winnen. Zaterdag werd met 3-0 15-8/15-7/15-1en met 3-2 15-10/13-15/11- 15/15-7/15-11gewonnen. Coach Pierre Mathieu zette zijn bekende basis zestal in: aanvoerder Michiel van der Kuip, Kris- tiaan van der Wel, Jochem de Gruijter, Arno van Solkema, Ferry van hal en Joost van der Hoek. Nesselande begon gespannen aan de wedstrijd. Tot 8-8 ging de strijd gelijk op, maar daarna wist Nesselande voldoende van de speelwijze van de opponent om de blokkering op de goede wijze neer te zetten. De eerste set ging met 15-8 naar Nesselande. Ook de tweede set gaf hetzelfde beeld te zien, San Marino verdedigde met man en macht maar kon niet voorkomen dat Nesse lande met 15-7 de set binnen haalde. In de derde set dreigde zelfs een vernederende 15-0, maar bij de stand 14-0 stokte de Zeven- huizense aanval en kon Fiorita de eer redden en werd het uiteindelijk I5-I. Deze winst beteken de dat Nesselande al een stap in de Champions League had gezet. De winst van een set op zon dag zou voldoende zijn. In die zondagmiddag wedstrijd stelde Pierre Ma thieu zijn andere zes spelers op: Gijs Ronnes, Ju les Martens, Twan van Kuijk, Timo Dijkgraaf, Rick Wiggers en Joost Looman. Zijn opponent stelde dezelfde zes weer op. In een moeizaam gelijkopgaande strijd wisten de Nesselanders de eerste set met 15-10 naar zich toe te halen en zo voor het eerst in haar bestaan de Champions League te halen. De concentratie was voor de WADDINXVEEN - Het afge lopen weekend stond voor de meeste teams van hand- balverening Rowah/Zuidplas Assurantiën een thuiswed strijd in sporthal ’de Dreef op het programma. Op za terdag was het de beurt aan de (jongste) juniorenteams. De D-jeugd van ’het coach- koppel’ Joyce Knaapen en Louk Moling moest het opne men tegen Ventura (Schie dam). Een tegenstander die duidelijk niet was opgewas sen tegen Rowah. De ongelij ke strijd eindigde tenslotte in I4-3. Opvallend was een schitterend doelpunt van de kleine, maar in zijn daden grote, Mitchell Knaapen. Dat het meisjes B-team veel te sterk is voor haar compe- titie-indeling is reeds langer bekend. Zaterdag was het te gen DES (Papendrecht) al niet anders. Een ruststand van 17-0 laat immers niets aan duidelijkheid te wensen over. Ook na de hervatting was het al niet anders, zij het dat ook DES het net wist te vinden. Verder dan een 30-3 nederlaag kwam ze echter niet. De doelpunten waren van Kim van Stel (9), Kim Hoffmans (8), Moniek Hoef nagel (6), Saskia van Heteren (4), Marieke van der Steeg (2) en Annemarie Couvert. De weinige ballen die door kwamen werden goed ge keerd door keepster Kim van Leeuwen. De C-jeugd moest twee keer in actie. Tegen Oliveo (Pij- nacker) was het een zeer spannend duel. Na een 6-6 stand bij rust, werd helaas met 8-9 verloren. Ook in het tweede (uit)duel tegen Ventura ging het gelijk op. Na een 5-2 ruststand, werd nipt met 7-5 verloren. De Waddinxveense C-doel- punten werden gescoord door Iris van Stel, Angela de Heer, Marjo de Schipper en Susan Stoffers. Voor Susan waren dit haar eerste doel punten in competitieverband. Dit belooft veel voor de toe komst. De jongens B verlo ren met 10-23 van Walburg (Zwijndrecht). Op zondag moesten de da- mes/heren senioren en de dames A junioren aantreden. De dames senioren deden het goed tegen Atomium (Rotterdam). Met een 8-6 overwinning bleven beide punten in Waddinxveen. Dit gold ook voor de dames juni oren. Onder leiding van een goed leidende Carola Snater- se won de brigade van Sonja van Ham met 23-12 van Snel- wiek. De treffers waren van Marion van Ham (7), Linda Hoefnagel (7), Bianca van Ham (5), Nienke Boonen (2), Joyce de Schipper en Femke Korver. Het handbalweekend werd afgesloten door de he ren senioren. Tegen DES werd, na een 6-10 achters tand bij rust verloren met I6-25. Gelet op het niveau van de tegenstander is dat een goed resultaat. Rijnlandstraat 4 Waddinxveen (0182)61 61 19 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS WADDINXVEEN - Invictus 6 speelde dit weekend tegen Ommoord 3. Eerste heer Dave Straver startte en won. Maar hoewel er een sterk begin was, kon het team het niet volhouden. Al leen Lisette Kuypers wist nog haar enkel te winnen, de rest werd verloren, waar door er met 2-6 werd verlo ren. Het derde team kwam uit tegen Break. Frank Keizer, die als eerste heer speelde, had geen moeite met zijn te genstander; 15-5, 15-3. Hu go van Bergeijk, tweede heer, kon niet winnen. De dames Liesbeth van Bergeijk en llona Groeneveld won nen met gemak van hun op ponenten. De heren dubbel werd een spannende partij. Frank en Hugo begonnen niet zo sterk en verloren de eerste set met 9-15, maar daarna werd sterk terug ge vochten (15-9), de derde set werd echter verloren, even eens met 9-15. Uiteindelijk werd het 6-2 voor Invictus. Team 2 trof Direct Invest. Nadat Sander Treffers jam merlijk verloor 10-15 en 14- 15, werd er nog slechts een partij weggegeven. Meest spannend waren de heren dubbel van Sander met Leon van Prooijen die ze wonnen met 12-15, 17-15 en 15-1 I, en de dames dubbel die ook werd gewonnen, dit keer door Maaike van der Weij en Suzanne Rademaker. De uitslag was 6-2. Invictus 17 speelde tegen SVK IDe tegenstander had sterke heren mee genomen, waardoor de Invictus heren verloren. De dames van In victus, echter, waren goed op dreef. Mirella Trimp won na een spannende driesetter met I 1-7, 6-1 I en I 1-5. Ook Edith Matze won haar enkel, zij deed dit voor het eerst dit seizoen. Deze dames wisten ook heel sterk de dubbel te winnen (14-15, 15-3, 15-11Het werd dus 3-5. Team 13 had dit keer Uni cum 7 als tegenstander. Leo Kool had het zwaar tegen zijn tegenstander en kon dan ook net niet winnen. Eerste dame Wil Bouwmans speel de een sterke wedstrijd en won met 11 -3 en II -7. Car- olien vd Hoek begon heel sterk en won de eerste set met 11 -0, maar kon dit he laas niet vol houden, ze verl oor de twee volgende sets met 6-11 en 9-11Ze wist echter wel samen met Piet Vermeulen de mix en met Wil de dubbel te winnen. Het team verloor dan ook nipt van Unicum met 3-5. Het twaalfde team speelde tegen Unicum 5. Casper Heerma van Voss won mak kelijk zijn enkel. Invaller Kees Kranendonk speelde een wedstrijd die echt punt voor punt werd binnen ge haald. Door deze inspanning had hij last gekregen van zijn arm en moest daarna opgeven. Toch kom het team nog winnen, want Anneke Sleeu- wenhoek won haar enkel, Casper won samen met Me ta vd Weij de mix en de da mes wonnen de dubbel. Daardoor werd het 5-3 in het voordeel van Invictus. Zevenhuizenaren weg en bij de ploeg uit San Marino was de spanning ook weggevallen en die begon uit een heel ander vaatje te tappen. Met een sterk en veelvuldig scorende aanvaller Gian- paolo Saviotu wisten de Marinezen de tweede set met 13-15 te winnen. Ook in de derde set wist Montegiardino met de winst weg te komen. Zelfs nadat coach Mathieu bij 3-8 en 6-12 zijn basisaanvallers eer in het veld bracht. Deze wis ten zo koud vanaf de bank nog tot 11 -13 te ge raken, maar San Marino pakte toch deze set met 11-15. In de vierde set wist de basis met Gijs Ronnes als spelverdeler de zaak op orde te brengen en met 15-7 de set winnend af te maken in de be slissende vijfde set werd het 15-11 voor Nesse lande. Na deze winst kan Nesselande zich opma ken voor de Champions League. Arend van der Knaap en Piet de Leeuw zijn bij de loting ge weest en hebben de volgende tegenstanders uit de hoge hoed zien komen: 13 januari thuis tegen Noliko/Maaseik (België); 20 januari uit tegen SC Espinho (Portugal); 27 januari thuis tegen Mode na (Italië); 3 februari thuis tegen VFB Friedrichs hafen (Duitsland); 10 februari uit tegen Mosto stal Kedziersyn (Polen); 17 februari thuis tegen Paris UC (Frankrijk); 24 februari uit tegen Olym- piakos Piraeus (Griekenland). De definitieve data van de wedstrijden moeten nog met de tegen standers worden overeengekomen. Nesselande krijgt het na dit weekeinde, weer druk met de reguliere competitie. In de SNS- league speelt Nesselande donderdag 17 decem ber om 20.00 uur in Amstelveen tegen Versa- tel/AMVJ en zaterdag 19 december om 19.00 uur in eigen huis tegen Geove/Urevok uit Nieu- wegein. De beide wedstrijden worden door NOS Studio Sport opgenomen. in de 4e set niet doortrekken en werd er constant tegen een ach terstand aangekeken. Na nog op 10- 10 te zijn bijgekomen zag Data General de 4e set, en daarmee een kostbaar wedstrijdpunt, met 11- 15 naar de tegenstander gaan. In de 5e, beslissende set, durfde Data General ineens wel met meer druk te spelen. Met 15-11 werden deze set en de wedstrijd met 3-2 winnend afgesloten. In deze vorm zal het Data Gener al niet lukken een rol van beteke- 0 BI ging thuis goed van start tegen Alexandria, maar kon slechts één maal scoren terwijl dit er toch minstens drie hadden moeten zijn. De ruststand was dan ook 1-3 in het voordeel van de bezoekers terwijl de partijen toch gelijk waardig waren. De tweede helft gaf hetzelfde beeld; zelfs de aan tallen doelpunten werden op de zelfde wijze verdeeld (2-6). Cl had wederom een zware uitwed strijd. In Aarlanderveen werd bij een 3-1 achterstand gerust, waar na de geel-zwarten ijzersterk te rug kwamen tot 3-3. De doelpun tenmakers waren Joep van Stra len en Richard Nobel. Na de gelijkmaker was het een gelijk op gaande strijd, maar Aarlander veen kon door goede individuele acties nog drie keer scoren (6-3). Dl slaagde er niet in de eerste punten te behalen. In de rust was er, mede namens de goede inval lers Daniel van Hattum en Stefan de Graaf en invalster Joyce van Veen, nog een krappe 0-1 voor sprong bij Cabauw. Maar de tweede helft waren de geel-zwar ten niet erg gelukkig en werd de voorsprong omgezet in een 2-1 nederlaag. El was veel sterker dan het be zoekende Jodan Boys. Er werd heel goed gevoetbald met soms prachtige aanvallen en schitteren de doelpunten. Het werd dan ook een 16-1 overwinning. E2 liet te gen ONA zien wat ze in de voor gaande wedstrijden ook al toon den: goed voetbal. Tot nu toe werd echter nog maar één punt gehaald uit twee wed strijden, maar vandaag pakten ze er drie bij middels een 4-2 over merkten tijdens de partij niets op van mogelijkheden voor zwart om met mat in een paar zetten te reageren. Bijgevolg maakte Bi- niam de partij af: in zulke techni sche klusjes is hij niet de zwakste van de club. Met alle respect voor Albert Prins noemen we zijn overwin ning op Arie Kardol een verras sing. Op papier lijkt ook de over winning van Wim van der Hoek tegen Hans van Woudenberg een verrassing, maar Hans glijdt al eni ge weken lang in de interne com petitie op vreemde manieren uit. In de RSB-wedstrijden van het eerste heeft hij daarentegen drie keer meegedaan en alles gewon nen. WADDINXVEEN - Op maandag 21 december organiseert biljart vereniging Sportvrienden de vier de in de reeks van acht klaverjas- avonden van het seizoen 1998/1999. Ditmaal zijn de prij zen afgestemd op het naderende Kerstfeest. Ook is er een sjoel- competitie voor de niet-kaarters. De avond begint om 20.00 uur in café Sport aan de Kerkstraat 11 in Waddinxveen. Corine Broer ontvangt namens Volvo een miniatuur en t-shirt. WADDINXVEEN - Hoewel het regende dat het goot, werd er dit weekeinde toch flink gevoetbald. Slechts de competi tiewedstrijd van de Al werden afgelopen zaterdag bij Nieuw koop afgelast. Ook de MJ I kwamen niet in actie, omdat de te genstander Dilettant niet voldoende spelers op het juiste tijd stip kon leveren. Ook op een alternatief tijdsstip was het niet mogelijk een team op de been te brengen. De meeste wed strijden werden in de stromende regen gespeeld. WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VIVANTE TREND AANBIEDINGEN: 25% korting op de Colonial woonaccessoires trendstoffen op voorraad; 3 basic naturel dessins van fl. 24,95 voorfl. 19,95 aanbiedingen geldig t/m 31 december winning. E3 ging na twee overwin ningen vol goede moed naar Ou- dewater, maar had een slechte start tegen UNIO. De tweede helft kwamen zij ech ter sterk terug en was het al gauw 2-2. Daarna bleven de beste kan sen voor Waddinxveen, alleen konden zij geen doelpunten meer maken. UNIO lukte dat nog wel, waardoor er met 3-2 werd verlo ren. Fl ging op bezoek bij Nicolaas Boys en zette van het begin af aan deze jongens onder druk. In de eerste helft werd netjes om de vijf minuten gescoord en daar door stond het bij de rust reeds 0-4. Zowel Bart Bruijn als Fokke Fennema scoorden zelf één keer en werden ook één keer gehol pen door de tegenstander. De tweede helft scoorde Waddinx veen twee keer waardoor het uit eindelijk een mooie 0-6 overwin ning werd. Ook F2 behaalde de volle winst in een uitwedstrijd. In de eerste helft was al een 0-5 voorsprong bereikt bij VEP in Woerden. Na de limonade kwam er niks meer bij omdat F2 vond dat het zo wel goed ging (0-5). F3 kon het in een leuke partij tegen VEP helaas niet bolwerken en verloor met 2-5. F4 speelde een heel goede wedstrijd tegen Nieuwerkerk. Door een doelpunt van Dino Bektesevic kwamen zij thuis in de eerste helft op voorsprong. Met deze stand werd ook de limonade opge zocht, maar in de tweede helft sloeg de vermoeidheid toe bij Waddinxveen en kon Nieuwer kerk middels twee doelpunten, de overwinning binnen halen (1-2). WADDINXVEEN - Tegen Somas Activia uit St. Anthonis behaalden de volleybaldames van Data Ge neral een moeizame 3-2 overwin ning. Van de tegenstander is be kend dat het vooral een goede veldverdediging heeft en bekeken serveert. Dit spel deed afgelopen zaterdag in sporthal Swanla ook bijna de equipe van coach van Yperen de das om. Met name de passers hadden geen antwoord op de korte, geplaatste service- ballen van Somas, waardoor de spelverdeelster onmogelijk ballen kreeg aangespeeld. Met weinig moeite won Somas deze set met 7-15. Coach van Yperen bracht met Joske Lucassen meer aanvals- kracht en een betere blokkering in. En dat was nodig ook, want met name de middenblokkering faalde door verkeerde keuzes en onvoldoende aansluitingop het buitenblok. Ook in de 2e set liet de passing veel te wensen over, waardoor de spelverdeling noodgedwongen veel ballen naar de 3-meter lijn moest plaatsen en die was met Hedda Meijer deze keer zwak be zet Data General vocht zich naar een 15-13 setwinst De 3e set liet eindelijk beter spel zien. Vooral de aanval draaide goed, al moest deze in een rally soms vijf keer worden herhaald, alvorens de taaie verdediging van Somas zich gewonnen gaf. De setoverwinning was met 15-6 dui delijk voor Data General. Helaas kon de thuisploeg deze lijn kwam. Ten slotte kwam er een gelijk spel uit waarmee Theo heel tevreden was. Maar Wim meen de, dat Theo de winst had laten liggen. Ronald Dannis heeft de ge woonte, niet al te veel minuten in het voorbereiden van zijn zetten te steken. Psychologisch kan dat voordelen hebben, zeker tegen Peter de Louw, die gewend is, vrij veel tijd te gebruiken. In een stel ling die voor Peter beslist gunsti ger was, plaatste Ronald een tac tisch aanbod van remise, dat aan genomen werd. Herman Smitskamp, zelf een van de meest dynamische spelers, werd door Nico Dannis heel agressief aange pakt en na kansen opgebracht. Biniam David nam tegen Laurens Ellers de beruchte pion op b7, hoewel het onder schakers een algemene regel is, dat men dat niet moet doen, ook niet als het goed is. Daarna pakte Biniam nog de toren op a8. Beide spelers HARWA WADDINXVEEN - Op de schaakclub WSV waren er op donderdag 10 december nogal wat afmeldingen. Bovendien speelde het derde achttal een thuiswedstrijd voor de Rotter damse Schaakbond. Die wedstrijd tegen een achttal van Shah Mata uit Rotterdam werd (vooral dank zij de lagere borden) met vijf overwinningen, een gelijk spel en twee nederlagen een redelijk groot succes. Vroeger in de week had het eerste team in de eerste klasse een heel wisselvallige wed strijd gespeeld tegen Groenoord II in Rotterdam. Dat was op een gelijk spel uitgedraaid, zodat het eerste nog steeds een goede kans heeft om zich te handhaven. In de interne competitie speelde Theo Goor ondernemend tegen Wim Hennink. Theo rocheerde met zwart naar de lange kant en viel de witte koning zo lastig, dat Wim aan rocheren niet eens toe nis in de kop van de I e divisie te blijven spelen. Ook mentaal heb ben enkele speelsters te veel moeite een wedstrijd lang gecon centreerd en in dienst van het team te acteren. Met enige zorg mag de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen het sterke Mar- tinus in Amstelveen tegemoet worden gezien. Enkele weken rust hierna zal de dames goed doen en mogelijk de goede vorm uti de voorbereidingsperiode weer terugbrengen. Het was soms dringen geblazen bij de tafeltennistafels van ttv Kwiek om alle 130 deelnemers aan het Tap-Toe tournooi de ruimte te geven. (Foto. Kwiek).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 39