Gouwestaete speelt weer grandioos! Twijfelen, Damleerlingen slagen voor diploma Kampioenen bij Kwiek Hoge scores bij sjoelers Flyers heren in gevarenzone Kersttoernooi bij Be Fair-volleybal i Dames Waddinxveen houdt stand Matige vangst bij zesde wedstrijd wintercompetitie Zwemmen voor het B-diploma Korbis boekt ruime overwinning op ACKC Kaartavond bij ‘De Gouwe Rijders4 met negen man fiil Het Motorhuis Gouda DE NIEUWE OPEL DEALER VOOR GOUDA EN OMGEVING Goverwellesingel 100 Gouda Tel. 0182 68 39 39 Fax 0182 68 39 49 snoepen punt van ZWV/Nereus nen komen. Rem ko Overdam wist de eindstand te bepalen op 8-10. Achteraf gezien toch een teleur stellend verlies voor de Gouwe staeteheren. De heren hebben aanstaande zondag nog een be kerwedstrijd te spelen en zullen vervolgens de winterstop ingaan. Na de winterstop volgt een be langrijke, zware opgave om uit de degredatiezone te komen. WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 Tweede teams OPEL- Jeugd onze excuses voor ons ruime aanbod Winterstop ^3 T G Openingstijden: 7.45 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: 8.45 tot 17.00 uur één punt verwijderd van die fel begeerde plaats voor de serie A. Dit punt moet zeker behaald kun nen in één van de twee nog reste rende wedstrijden (Oudewater uit en Nieuwerkerk thuis). WADDINXVEEN - Veel verlies maakte het afgelopen weekeinde voor Flyers minder geslaagd. He ren I verloor van DAS en komt daarmee in degradatiegevaar. Al le thuiswedstrijden van Flyers teams, waaronder Heren 3, Jon gens benjamins, Jongens mini’s, Jongens aspiranten 3 en Jongens kadetten I werden verloren. Be ter deden Heren 2 en Dames 2 het in hun uitwedstrijden, want die werden in winst omgezet. Dames I deed zondagmiddag hetzelfde als Heren I en verloor de uitwedstrijd in Rotterdam te gen IdeTrading. Heren I komt in de gevarenzone, zeker na het verlies van afgelo pen vrijdag tegen DAS. Drie kwart van de wedstrijd speelde Flyers tegen zichzelf. Ballen die normaal raak zijn draaiden nu uit de ring of werden finaal gemist. Iets wat men bij elke sport ziet: Wanneer je in de onderste regio nen verkeert heb je zelden vrou we Fortuna op je hand'. DAS profiteerde daar gretig van en be gon met een 28-43 voorsprong aan de tweede helft. Deze werd nog tot 23 punten uitgebreid maar toen ging het wel lopen bij Flyers, mede doordat Wolter Zwijnenburg het schot had te ruggevonden. (I8 punten in de laatste vijf minuten). De achters tand was echter te groot en de Voor het tafeltennissen is nu de winterstop aangebroken tot 25 januari, een periode waarin allerlei clubtournooien worden gespeeld en op zater dag 23 januari 1999 de Goud se kampioenschappen in sporthal De Springers in Gouda. TTV Kwiek kwam bij de jeugd deze competitie met vier teams uit in de regionale afde ling Holland West.Kwiek-2 werd in de 3e klasse met een riante voorsprong kampioen. Niels Marchand, Peter Klomp, Robby Timmerman en Kevin van der Voort lieten het Ha- zerswoudse Avanti-3 met een riant verschil achter zich. Tij dens de laatste training wer den ze door trainer Jan Tui- nenburg in de bloemetjes ge zet. Het I e jeugdteam eindigde in de 2e klasse op een stevige tweede plaats, wat voor Martijn van Putten, Elco Hoogendoorn en Zhao Mah Yang enige hoop geeft voor de komende oorjaarscompeti- tie.Kwiek-3 en -4 hebben zich in ieder geval ruim van de laat ste plaats kunnen handhaven. om het Nieuwerkerkse NT- TC-I voorbij te komen.De laatste wedstrijd tegen Taver- zo-4 eindigde in 5-5 en had voor het kampioenschap dus in I0-0 moeten eindigen. Het vierde team (Hans van der Drift, Yingjun Wang en Jurgen van Geest) hebben zich helaas niet kunnen handhaven in klasse 2-promotie. Van de zestien seniorenteams zijn er twee kampioen geworden, is er een gedegradeerd en de overige teams hebben zich kunnen handhaven. petitie is de stand aan de kop: I. A. van Leeuwen 20.760 gram, 2. J. van Elswijk 13.820 gram, 3. M. Reichard 9.360 gram, 4. H. Kraan 8.630 gram, 5. H. Romeijn 7.150 gram. Zaterdag 19 december a.s. wordt er een extra wedstrijd gevist. Vertrek vanaf het station NS om 08.00 uur. Inlichtingen bij A. van Leeuwen, tel. 615225. WADDINXVEEN - Aan het eind van de najaarscompetitie zijn er bij tafeltennisvereniging Kwiek drie kampioensteams in de bloemetjes gezet. Bij de se nioren waren dit team 9 en I Ibij de jeugd team 2. Kwiek-9 (Gijs van der Torren, Jos Sterke en Martin van Tol) hadden zich al in de voorlaat ste wedstrijd verzekerd van de titel in klasse 3-degradatie van de afdeling Gouda. De klinken de I0-0 winst op Reeuwijk-3 zorgde er voor dat het voor het Goudse Vriendenschaar- 12 onmogelijk werd om Kwiek in te halen. De laatste wed strijd tegen het Goudse ISV/Ottocar-3 eindigde welis waar in 5-5, maar dat kon de eindstand niet meer beïnvloe den. Kwiek-11 heeft lange tijd in onzekerheid verkeerd. De laatste wedstrijd tegen het Bleiswijkse Combat-5 werd met 10-0 gewonnen maar men was afhankelijk van de wed strijd die opponent Vrienden schaar- 14 nog op het pro gramma had. Het team van Wim de Wit, Piet van Es, Henk Vermeulen en Herman Bronwasser kwam er na enig rekenwerk achter dat Vrien denschaar met 6-4 zou moe ten verliezen tegen NTTC-4, iets wat niet mogelijk leek ge zien de uitslag van de eerste wedstrijd. Het was dan ook verrassend dat De Goudse club in Nieuwerkerk inder daad met 6-4 verloor en in Waddinxveen de kampioens- vlag van de klasse 4-promotie kon worden gehesen. Kwiek-1dat uitkomt in de Ie klasse van de regionale afde ling Holland West is uiteinde lijk op de tweede plaats geëin digd. Wim van Wageningen, Ronald Verboon en Kees Vos kwamen vijf punten te kort WADDINXVEEN - In het Gou- webad ‘De Sniep' te Waddinx veen is op dinsdag 8 december jongstleden weer voor het B-di ploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er waren zestien kandidaatjes die al len zijn geslaagd. De kinderen die hun B-diplomda gehaald hebben, zijn: Tjarda Zorg, Robbert Ver- mulm, Kirsten v.d. Velde, Anna Kaptein, Rogier van Oossanen, Wessel Bergsma, Pascal Bouman, Sander Kwakernaak, Martijn Stol wijk, Rene Vermeulen, Yonick Dekker, Tim Pellemans, Marijna Reijneveld, Mandy Streng, Marcel Kamperman en Michel Hol. WADDINXVEEN - In de derde klasse van de districtscompeti- tie heeft Korbis afgelopen za terdag in sporthal de Dreef te genstander ACKC uit Almkerk een ruime 26-11 nederlaag be zorgd. Al bij de rust 14-4) was de spanning uit de wedstrijd. Door deze overwinning neemt Korbis de eerste plaats in de derde klasse over van ACKC, dat de eerste drie wedstrijden gewonnen had en de ranglijst aanvoerde. Korbis heeft nu zes punten uit drie wedstrijden, terwijl ACKC zes punten uit vier wedstrijden heeft behaald. Korbis kwam uitermate voort varend uit de startblokken. Via twee doelpunten van Yvonne Visser werd de toon gezet voor het verdere verloop van de eerste helft (2-0). ACKC stelde daar weliswaar een doel punt tegenover, maar daarna kwam de doelpuntenmachine van Korbis pas goed op gang. Het Waddinxveense achttal speelde sterk en hield ACKC eigenlijk steeds onder druk. Op aangeven van Marco van Leeu wen scoorde Hilde Westerduin 3-I, terwijl vrij snel daarna Yvonne Visser uit een vrije bal doel trof (4-1). Het goede spel van Korbis en het toch wel te genvallende spel van ACKC stelden de Waddinxveners in staat verder afstand te nemen. Via doelpunten van Jaco Wine- ke (tweemaal), Mark van den Brink (driemaal), Jan de Jong en Donja van Otterloo speelde Korbis zich naar een voor sprong van tien doelpunten: 11- I. In de laatste minuten voor de pauze wist ACKC Korbis weer enigszins bij te houden door Korbis-doelpunten van Jan de Jong (tweemaal) en Don ja van Otterloo te beantwoor den met tegentreffers: 14-4. In de tweede helft had Korbis moeite om het goede spelni- veau uit de eerste helft te con tinueren. Omdat ACKC ook niet beter kon spelen, viel het algehele niveau van de wed strijd wat terug. Desalniettemin wist Korbis de voorsprong uit te breiden tot I9-7 met doelpunten van Hilde Westerduin, Yvonne Visser, Mark van den Brink, Yvonne Boomers en Jaco Wineke. Een assist vanuit het verdedigings- vak stelde Hilde Westerduin in staat het twintigste Korbis- doelpunt te scoren in een fase, waarin ACKC een korte ople ving kende: 20-10. Door een af standsschot van Marco van Leeuwen en twee benutte strafworpen (Jaco Wineke en Mark van den Brink) stelde Korbis echter weer orde op zaken: 23-10. De Almkerkse korfballers wis ten in de slotfase nog eenmaal de weg naar de korf te vinden, hetgeen door Mark van den Brink (tweemaal strafworp) en Jan de Jong namens Korbis weer werd afgestraft (26-1 I Gezien het vertoonde spel voegde Korbis terecht op on dubbelzinnige wijze twee pun ten toe aan het puntentotaal in de strijd om kampioenschap in de derde klasse. Op de foto: De kampioensteams van de najaarscompe titie van ttv Kwiek, v.l.n.r.: Team 9, Jos Sterke en 3e van links Martin van Tol (Gijs van der Torren ontbreekt), team I IHenk Vermeulen, Wim de Wit, Herman Bron wasser en Piet van Es, jeugd team 2, Niels Marchand, Peter Klomp, Robby Timmerman en Kevin van der Voort. (Foto: Kwiek). WADDINXVEEN - Zaterdag j.l. hield de Hengelsportvereniging Waddinxveen de zesde wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in de Heimanswete- ring nabij Woubrugge, de vangst was zeer matig. Acht deelnemers vingen gezamelijk slechts I0 kilo witvis. De uitslag was als volgt: I J. Verhoef 2.860 gram, 2. A. van Leeuwen I.870 gram, 3. H. Kraan 1.360 gram. Halverwege de com- Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: I. Jan Kersbergen 139.000, 2. André van Gemeren 138.175, 3. Dick Dros 137.659, 4. Wim Slinger land jr. 135.840, 5. Cees Kuipers 135.400, 6. Cor Faay 133.920. 7. Henk van Beek 133.690, 8. Tru dy van Dam 132.940, 9. Tine Va- lenkamp 131.475, I0. H. Brosius I3I.O33, II. G. Raneesse 130.860, I2. Frans Bouwmees ter 130.525, I3. Pascal v. Gils 130.320, I4. Dirkjan van Dru- nen 130.280, 15. P. van Leeuwen 130.180 en I6. T. van Leeuwen I30.I00. Klasse B: ITeus Visser 128.720, tijd te kort. Uitslag 7I-83. Tops coorder: Wolter Zwijnenburg met 32 punten. De Waddinxveense dames had den weer zo’n wedstrijd waarin de wil er wel was, maar de uit voering niet wilde lukken. Ide Trading zat wel goed in de wed strijd en daar lukte alles. Voeg hierbij nog, dat de scheidsrech ters een te grote stempel op de wedstrijd drukten en de toch wel grote nederlaag is verklaard. Een lichtpuntje was er wel namelijk het goede spel van Suzan Snippe - lange tijd geblesseerd geweest - ze speelde als of ze niet weg ge weest was. Uitslag 67-42. Tops coorder: Anita van Unen met 13 punten. De spannendste wedstrijd van het weekend was ongetwijfeld die tussen Jongens mini’s 2 en Leiderdorp. Na twee periodes stond Flyers met 8-I8 achter, maar deze achterstand werd in de derde periode omgebogen in een 2I -20 voorsprong. De vierde periode werd er om en om ges coord, maar de laatste score was voor de spelers van Leiderdorp die de winstpunten mee naar huis nam. Uitslag 29-30. Topscoor der: Niels Frijters met I0 punten. Heren 3 kwam niet echt in de wedstrijd en moest, behalve in de beginfase, het initiatief aan Luba Zoeterwoude laten. Uitslag 47- voor het van de Waldipïoma zijn: Martijn Min nee, Wilco Cammeraat, Jasper van der Hoeven, Gert Jan van de Ende, Stephan Zandbergen, Verona den Drijver, Esther Kok, Gabor van de Loo, Hans van Stuijvenberg, Mariska Bos, André Mud, Reinier Visman, Lemke Uitbeijerse, Jannes Berg hout, Gerben Berghout en Jan Pieter de Rooij (allen uit Wad dinxveen), Bob de Vos en Niko Schonebaum uit Reeuwijk en Robert de Heer, Mark Palsgraaf en William Verdoold uit Stol wijk. De vijf geslaagden voor het Wiersmadiploma zijn: Maarten de Rooij, Johan Olie, Martijn Om optimaal te dammen moet je de spelregels goed leren. Maar ook eenvoudige combina ties, leuke eindspelletjes, doe wat met je dam en nog veel meer komen aan de orde. Vijf Wiersma-klanten comple teerden de examenklas. De stof uit het van de Wal cursus boek wordt verder uitgediept en je leert zetten te noteren. Diplo ma-consul R. Lindemans felici teerde de heren opleiders met hun werk, want alle kandidaten konden met een fraai diploma tevreden naar huis. Mariska Bos uit Waddinxveen werd extra in het zonnetje ge zet, want zij was de enige kandi date, die alle opgaven goed had. Feenstra, Janet van de Sar en Willem Jan van Zwienen. (Foto: Marianka Peters) jarige Stephan Kanters), kon Am- merstol geen vuist maken.Hier door is Waddinxveen nog slechts die kinderen van de verschillende ba sisscholen uit Waddinxveen hun best hebben gedaan op het ver zinnen van een leuke teamnaam, - yell en -mascotte. ‘Vorig jaar wa ren er kinderen met een com pleet dansje1, aldus een lid van de Jeugdcommissie, ‘dus ook dit jaar zal het weer moeilijk worden de prijzen te verdelen*. Dat het minivolleybal in trek is bij de kinderen en scholen blijkt uit de teams die al driftig aan het oe fenen zijn. Het zal dus weer een gezellige dag worden in de Groenswaard, waar de kinderen uit de groepen 7 en 8 hun volley- baltalent aan iedere geïnteres seerde toeschouwer zullen laten zien. Wie meer informatie wil over het toernooi of over minivolleybal, kan contact opnemen met Yvon ne van Erk (tel. 0182-614319). Heren 2 en ZWV/Nereus 2 wa ren aan elkaar gewaagd. Via de tussenstanden van 2-0, 2-1 en 4-4 kwam halverwege de vierde pe riode Nereus op 5-5. In de slotfa se bracht de beresterke Mare ter Braak de eindstand op 6-5 in het voordeel van de Waddinxveners. Voor Gouwestaete scoorden verder Marc Faber 2x en Myk Middendorp, Jos van den Dool en Wilfred Bontje ieder lx. Dames 2 speelde een hele goede wedstrijd tegen De Zijl/LGB I. Reeds in de eerste periode stond het al 4-0 voor Gouwestaete. Niettemin kwam De Zijl in de tweede periode nog even terug tot 4-2, maar daarna was het Gouwestaete wat de klok sloeg. Via de tussen-standen van 5-2 en I I -3 werd tenslotte de eindstand op 14-4 bepaald. Voor Gouwe staete scoorden Erika Vlasman en Kim Middendorp 4x, Erica de Jong, Astrid Cornelissen, Malou van Duinen, Heike Koglin, Yvette de Beer em Hanneke Kappen ie der lx. WADDINXVEEN -Autoclub ‘De Gouwe Rijders' uit Waddinxveen organiseert op 17 december aan staande hun traditionele kaart avond, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van devereniging, dus ieder een is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden. De kaartavond wordt gehouden in Hotel Café Restaurant 'De Unie', Kerkweg- Oost 226 te Waddinxveen. lijke stand, alleen Remko Over dam wist tot scoren te komen. De laatste periode moest de be slissing brengen in dit spannende duel. De Zijl/LGB begon sterk aan deze periode en nam voor het eerst de leiding door twee doel punten te scoren. De Gouwestaete- heren hadden in de eerste helft van de wedstrijd teveel energie verspeeld om terug te kun- WADDINXVEEN - Waddinx veen behaalde in Ammerstol in welverdiende overwinning en is nog slechts één punt verwijderd van plaatsing voor de zogenaam de serie A. De eerste helft waren de kansen duidelijk voor de geel zwarten. Richard de Jeu maakte zijn faam als topscorer waar en opende de score. Middels een doelpunt van Koes de Quillettes liet Waddinxveen zien, snel korte metten met de gastheren te wil len maken. Maar vlak voor rust was er in het tumult rondom een aan Ammerstol toegekende pe nalty een rode kaart voor diezelf de Koes. De penalty werd benut door Ammerstol (1-2). Deze stand, tien Waddinxveners en een al binnen vijf minuten we gens een blessure uitvallende Tim Bunnik, beloofde een spannende Complete schade afhandeling Vervangend vervoer Masterfit activiteit Alle autoruitreparaties Verse koffie en dagblad Airco-controle 24-uurs service voor noodgevallen, 7 dagen per week Tenslotte wenst de redactie van Gouwestaete iedereen, die Gouwestaete een warm hart toedraagt, prettige feestdagen en een sportief I999! Is ZWV/Nereus onaantastbaar dit seizoen? Kan Gouwestaete toch zorgen voor een stunt na het ver lies tegen Damixa/Ravijn in de vo rige wedstrijd? Dat waren de twee kernvragen vóór aanvang van de wedstrijd. Voor de toe schouwers, waar onder ook bonds coach Jan Mensink, lag zowat het hele nationale team in het water. En het werd een geweldi ge wedstrijd; erg sportief en vooral spannend! Gouwestaete nam via Ellen van der Weijden een l-O voorsprong, doch ZWV/Nereus bouwde die via Ingrid Leijendek- ker en Fleur Veer om naar een I - 2 stand, alvorens Mirjam Over dam de periode afsloot met 2-2. In de tweede periode scoorde Edmee Hiemstra driemaal voor Nereus; 2-3, 2-4 en 4-5. Intussen hadden Sandra Berckenkamp 3-4 en Gillian van den Berg 4-4 laten aantekenen. Ellen van der We ijden bracht half-time de stand op 5- 5. In de derde periode bleef Nereus toch steeds aan de goede kant van de score zitten. Ingrid Leijen- dekker en wederom Edmee Hiemstra zorgden voor resp. 5-6 en 5-7, alvorens Marion van Hooft 6-7 scoorde. Een moment van onoplettendheid bij de verde diging van Gouwestaete in de laatste seconden van de derde pe riode, was genoeg voor de Zaan- se Ellen van de Dobbelsteen om 6- 8 te scoren. Maar gezien het vertoonde spel had Gouwestaete recht op meer, doch Oranje- keepster Karla van den Boon is niet gemakkelijk te passeren. In de vierde periode gooide het team van trainer/coach Hellen Boering er nog een schepje bo venop. Het bleef vechten voor een beter resultaat Halverwege bracht Gillian van den Berg via 7- 8 weer aansluiting en het Gou- webad barstte uit z’n voegen toen Mirjam Overdam 8-8 liet aanteke nen. Beide ploegen trachtten nog wel een overwinning te forceren, maar dat lukte niet. Na afloop konden beide ploegen tevreden zijn met het resultaat. De heren mochten na een week rust aantreden tegen de Zijl/LGB. De Leidenaren presteren dit sei zoen goed, terwijl Gouwestaete nog steeds zoekende is naar vorm en zelfvertrouwen. Gouwestaete opende goed en zat vanaf het be gin al goed in de wedstrijd. Door doelpunten van Jaco de Jong, Mark Mommers en Marcel Rib- bens nam Gouwestaete brutaal de leiding in de eerste periode (3- 2). In de tweede periode bleef het een zeer gelijkopgaande strijd. Ja co de Jong, Marc Faber en Wou ter Steller zorgden ervoor dat Gouwestaete met een 6-5 voor sprong de derde periode kon be ginnen. De Gouwestaeteheren lieten sinds weken weer eens zien dat ze het waterpolo niet ver leerd waren. Het team van Jan Middendorp presteerde boven verwachting en tot aan de derde periode leek het erop dat de Gouwestaete voor een verrassing ging zorgen. In deze periode kwamen de Leidenaren voor het eerste in de wedstrijd op een ge werd het niet meer. Ammerstol kon de numerieke meerderheid niet in een veldoverwicht uitdruk ken en kwam er eigenlijk niet meer aan te pas. Er werd door Waddinxveen goed georgani seerd verdedigd en geen kans weg gegeven. Na ruim een half uur was er zelfs een goede uitge speelde Waddinxveense aanval, die resulteerde in de 3-I van Jef frey Pons. Zelfs nadat Waddinx veen met negen spelers verder moest (tweede gele kaart voor de het altijd druk bezochte en gezel lige toernooi. In totaal strijden 26 teams om de verschillende prijzen er te winnen zijn. Er zijn prij zen voor de beste kinderen uit de drie poules, maar ook voor het sportiefste team en het team met de leukste yell en mascotte. De Jeugdcommissie van Be Fair gaat ervan uit dat ook dit jaar de WADDINXVEEN - De bondsteams van Gouwestaete speel den afgelopen zaterdag thuiswedstrijden. Een razend enthou- - siast publiek, waaronder burgemeester Jonkman met echtge note, zagen heel aantrekkelijke wedstrijden. Weliswaar verl oor heren I (elfde plaats), met 10-8 van De Zijl/LGB (derde plaats), maar de manier waarop, geeft hoop voor de toe komst. Dames I (vierde plaats) speelde een wereldwedstrijd! Koploopster ZWV/Nereus, tot dan nog zonder puntverlies, werd op 8-8 gehouden en daar mochten de Zaansen de han den mee dichtknijpen. Heren 2 en ZWV/Nereus 2 hielden el kaar lang in evenwicht, doch de Waddinxveners trokken uit eindelijk met 6-5 aan het langste eind. Ook dames 2 (zevende plaats) zorgde voor een regelrechte stunt door met 14-4 de baas te blijven over De Zijl/LGB I dat tot dan op de tweede plaats stond. Al met al een prima resultaat voor Gouwestae te zo vlak voor de winterstop. Een aantal damclubs in de regio Midden Holland, die een goede jeugdopleiding serieus ter hand nemen, hebben het afgelopen najaar damcursussen van start laten gaan. Damclub Excelsior spande met negentien leerlingen voor het Jannes van de Waldi- ploma en zes leerlingen voor het Wiersmadiploma de kroon. De cursus in Waddinxveen ge geven door het driemanschap Gert Dankers, Jan Kramer en Piet Swart werd op zaterdag 12 december afgerond met een examen in de Eben Haëzer- school. In totaal hadden zich 26 kandidaten aangemeld. 2I kinde ren deden examen voor het be ginnende van de Waldipïoma. 4. en 104.625 punten. De laatste plaats wordt ingeno men door Miranda van Beek met 79.900 puntefi. WADDINXVEEN - Sinds de E- klasse bij de Waddinxveense sjoelers is opgeheven zijn de scores met sprongen omhoog gegaan. Jan Kersbergen heeft zijn leidende positie weer verste vigd, ook de tweede man Adré van Gemeren behaalde een hoge score. Henk van Beek zevende in het algemeen klassement werd derde en gaat een danig woordje meespreken. Tine Valenkamp stelde enigszins teleur en belandde in de uitslag op de eerte plaats in de B-klas. Dirk Jan van Drunen en Pascal van Gils kwamen boven de 1300 punten en belanden door dit re sultaat in de A-klasse. De B-klassers Adrie Faas en Bas Brouwer bleven onder hun ni veau met als gevolg dat deze de graderen naar de C-klas, Jan Olie ondervind met zijn koppo sitie grote tegenstand van David Sinnema die nog niet zo lang ge leden een klasse lager speelde.Jan van Beek, maar in meerdere mate Marius Kersber gen zijn in staat om de eerste plaats van de C-klasse van Jan Olie over te nemen. De D-klasse wordt nog steeds aangevoerd door de zeer erva ren Cor Kersbergen die de con currentie geen duimbreed toe geeft. Op grote afstand volgen Gert Kersbergen en Yvonne Sin nema. Angela Zuidam had de laagste scores van 848 punten. 6I. Topscoorder: Harry v Engen met I0 punten. Jongens kadetten I kon geen vuist maken tegen Blitz. De jon gens uit Voorschoten waren dui delijk sterker. Uitslag: 42-96. Topscoorder: Wai-Hong Tsang met 8 punten. Jongens aspiranten 3 kon de eer ste helft nog goed bijbenen, maar de tweede helft gaf het gebrek aan ervaring de doorslag en kon Jumpers ver uitlopen. Uitslag 36- 7I. Topscoorder: Jordy Waarts met 16 punten. Meisjes adspiranten I speelde een goede wedstrijd tegen Gras shoppers. Vooral in de eerste helft lieten de Waddinxveense meisjes zien dat zij per week be ter gaan spelen. Tegen de Kat- wijkse meisjes kwamen ze nog iets te kort. Uitslag 26-54. Tops coorder: Chantal de Koning met I4 punten. Een goed debuut was er voor Vicentia da Silva met 6 punten. Jongens benjamins deden het aar dig tegen MSV. Deze ploeg had meer lengte en dat gaf de door slag, want qua veldspel was Flyers de betere ploeg. Alleen de score telt echter. Uitslag I4-34. Tops coorder: Renze Roskam met 6 punten. Op zaterdag I9 december om 19.00 uur spelen in de Duikelaar de Heren 2 tegen Punch. tweede helft Maar echt spannend WADDINXVEEN - Op dinsdag 22 december aanstaande organi seert de Jeugdcommissie van vol leybalvereniging Keukencentrum Waddinxveen/Be Fair alweer voor de 28ste keer het Kerstvol- leybaltoernooi voor de basisscho len uit Waddinxveen. Het toer nooi zal tevens in het teken staan van het veertigjarige bestaan van de volleybalclub Be Fair. In sportzaal De Groenswaard aan de Wingerd zal om I0.15 uur het startschot worden gegeven voor De bondsteams van Gouwestaete spelen nu een week of vier geen competitiewedstrijden. De eerste wedstrijden worden gespeeld op zaterdag I6 januari 1999 tegen Rapido’82 in Haarlem. Volgende week speelt heren I nog een be kerwedstrijd tegen Weusthag in het ’oosten des lands’. Ook de in ternationals bij Gouwestaete ko men nog flink aan de bak. Aan staande donderdag speelt het na tionale damesteam een oefenwedstrijd in Leerdam en aansluitend volgt een trainingsta ge van een kleine week. Op zon dag 3 januari wordt in Nijverdal het top-vier-toernooi gehouden. Naast het organiserende Da mixa/Ravijn zijn hiervoor ZWV/Nereus, Keiler Keukens/Donk en Gouwestaete uitgenodigd. 2. C. Slingerland 128.275. 3. Ed den Drijver 127.633, 4. Frans Botger 126.340 en 5. Gerard Vos I26.133 punten. Klasse C: I. Jan Olie I 19.700, 2. David Sinnema II 8.450, 3. Jan van Beek I 18.000, 4. Marius Kersbergen I 17.820 en 5.J. Rid der 117.500 punten. Klasse D: ICor Kersbergen 109.000, 2. A.K. Warmelink 108.920, 3. Gert Kersbergen 106.375, 4. Ronald Meijer 105.167 en 5. M.C. Taktor X X'.- i

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 47