Een lesje over veilig vuurwerk Elke ochtend... VAN STRAATEN Waddinxvener leidt volleybaltrainers op in Rwanda Ga boeven vangen Rijden onder invloed Politie treedt hard op tegen vuurwerkoverlast Kinderactiviteiten in kerstvakantie Vrijwilligster gezocht kinderopvang Rijn en Gouwe I I I I I I Aanrijding met gewonde Sieraden gestolen Inloopmiddag voor mensen met chronische pijn Verlichtings- controles gehouden r Invalide Léon de Kruijf stapt op bij politie Gevonden Vermist Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.25. AUTOMONTEURS im/vi PLAATWERKERS im/v» AANKOMEND AUTOMONTEURS (m/vi AUTOSCHADE LEZERS SCHRIJVEN X DINS DAG 22 DECEMBER 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Rwandeze jeugdvolleyballers. (Foto: jaap Akkerhuis). Na groep 8 was ook groep 7 van de Regenboog aan de beurt voor een lesje over vuurwerk. (Foto: Sjaak Noteboom). Naam: Adres: Plaats: Van Straaten Autoschade behoort tot één van de grotere autoschade /herstelbedrijven van Nederland. In een goed geoutilleerde omgeving zorgt een enthousiast team van 25 medewer kers er dagelijks voordat onze cliënten weer schadevrij kunnen rijden. Van Straaten Autoschade kent een gestuurde scha- destroom met alle daarbij behorende procedures en is ISO 9002 gecertificeerd. WADDINXVEEN - ‘Je bent een rund als je met vuurwerk stunt'. Dat is de voornaamste bood schap die agent Peter Rubeling tij dens een les over vuurwerk wilde overbrengen. De les werd gege ven in het kader van het project Doe Effe Normaal. De kinderen van groep 7 en 8 van basisschool De Regenboog aan de Jacob Cat- slaan in Waddinxveen luisterden geïnteresseerd. etiket waarop staat dat het be stemd is voor particulier gebruik. Vuurwerk moet aan de wettelijke eisen voldoen. Strijkers bijvoor beeld zijn verboden en mogen dus ook niet in iemands bezit zijn). Als de politie oevrtredingen met betrekking tot vuurwerk consta teert, wordt altijd bureau HALT ingeschakeld. Jongeren tussen de I2 en I8 jaar krijgen geen geld boete, maar een taakstraf. Deze straf wordt altijd in de weekein den of in de schoolvakanties uit gevoerd. Als de jongere zich niet houdt aan de opgelegde taakstraf, wordt door de Officier van Justi tie een geldboete in het vooruit zicht gesteld van minimaal 100,- Bij het in bezit hebben van strij kers is dat 170,-. overgehouden aan de oorlog in het land. Deze cursus in trau- mabehandeling wordt gegeven door de Ierse organisatie Troi- ca'. Door enorme groei van ons bedrijf hebben wij de volgende vacatures voor de afdeling (de)montage: Ben je in het bezitvan de opleiding LTS/MTS motorvoertuigen, is je leeftijd minimaal 20 jaar, heb je enige ervaring in de autobranche, kun je ook met werkdruk in teamverband én individueel werken, reageer dan meteen voor één van deze interessante banen. Bij Van Straaten Autoschade vind je een prettige werksfeer, is het salaris uitstekend en zijn de secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een pensioen- en spaarloonregeling, ronduit goed te noemen. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Wout M. Terra Heggewinde 4 Waddinxveen I I I I I I I I I I I I I I I Op de politiebureau’s liggen fol ders van het bureau HALT waar in een en ander nog eens nadruk kelijk op een rijtje is gezet, daar naast wordt door de politie op enkele scholen voorlichting gege ven over vuurwerk. Dit gebeurt in het kader van het project ‘Doe Effe Normaal’. doen, wordt er vaak niet bijge zegd. Tijdens deze inloopmid- dag kunt u hierover praten en van gedachten wisselen met lotgenoten. Wilt u informatie, heeft u vragen of wilt u een ge sprek, kom dan op woensdag 6 januari 1999 langs, u bent wel kom. Heeft u vragen over deze inloopmiddag, dan kunt u bel len met: Corrie Oosterom, 0182 - 619725 (maandag tot vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 15.00 tot 18.00 uur). Interesse? Reageer dan binnen 14 dagen. Van Straaten Autoschade bv, ta.v. Dhr. H. Bijkerk. Middelblok 144a, 2831 BR Gouderak. telefoon (0182) 374 555. Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - Waddinx- vener Jaap Akkerhuis (62) is af gelopen week voor de tweede keer in enkele maanden ver trokken naar Rwanda om daar volleybaltrainers op te leiden. De oud-docent Lichamelijke Opvoeding van het Coenecoop College en oud-trainer bij vol leybalverenigingen Radius en Rentokil is hiervoor de aange wezen persoon. Hij geeft al vanaf 1962 trainersopleidingen bij de Nederlandse volleybal- bond. kostenvergoeding van ƒ10,- per uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij mevrouw Amal Fa- rahi van de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk, tel. 0182-640694 bij geen gehoor semafoonnummer 06-59548827. Tel.:- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. de kinderen zelf een lunchpakket- je meebrengen. Kinderen kunnen worden opge geven bij de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon: 0182- 631932. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Akkerhuis vindt het belangrijk dat in Rwanda meer volleybal wordt gespeeld. ‘Sport in het algemeen verbroedert en dat is in zo’n land geen overbodige luxe tijdens de wederopbouw. Het is verschrikkelijk jammer dat er niet genoeg materialen zijn, er zijn zoveel fantastische spelers! Veel van de Rwandezen zijn hebben sportieve kwalitei ten, dat zie je wel aan de men sen die atletiek bedrijven. Rwandezen krijgen pas les in volleybal als ze in militaire dienst zijn of op de universiteit. Dat is veel te laat, je moet als kind beginnen. Vanaf de leeftijd van tien jaar is de motoriek het beste voor volleybal. Om die reden is Akkerhuis begonnen met het opleiden van jeugd trainers in Kigali, de hoofdstad van Rwanda. Een groep van dertig gemotiveerde mensen uit twaalf verschillende gebieden van het land is geselecteerd. De groep les onder andere les in EHBO en het omgaan met kin deren die een trauma hebben WADDINXVEEN - De politie van het district IJssel en Gou we heeft aangegeven de komende tijd alert te reageren op meldingen van vuurwerkoverlast. In de maanden november en december wordt doorgaans al vroegtijdig vuurwerk afge stoken. een zwavelkop aanzit. Je moet een strijker langs een luciferdoos je halen. Omdat er geen lont aan zit, weet je niet wanneer het ding afgaat, heel gevaarlijk dus'. De meeste kinderen van groep acht hadden wel eens strijkers gezien, maar ze wisten niet dat ze illegaal waren. Evenmin wisten ze dat op vuurwerk altijd een gebruiksaan wijzing moet staan in het Neder lands en het zinnetje ’alleen voor particulier gebruik’. Is dat niet het geval, is het illegaal. Schrikgelui den vulden het klaslokaal. ‘Bij ons staat er altijd alleen Chinees op of Duits of zo‘, riep één van de kin deren. ‘Ik wist echt niet dat dat moest!', riep een ander. De vol gende stelde de vraag wat er ge beurt als je dat vuurwerk hebt. ‘Dan hangt je een boete boven het hoofd of een straf van buro HALT', vertelt Rubeling. ‘De boe te die staat voor het in bezit heb ben van een strijker is ƒ170-, als je vuurwerk hebt zonder Neder landse gebruiksaanwijzing moet je f I I I I I I I I Postcode: WADDINXVEEN - Op dins dag 15 december heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kruising van de Oranjelaan met de Kerkweg-Oost. Een 20-jarige man uit Wad dinxveen reed in zijn auto op de Oranjelaan en kreeg van een bestuurster die in de file voor de hefbrug stond voor rang om aan te sluiten in de fi le. Op het moment dat hij de Kerkweg-Oost wilde overste ken kwam van rechts een 28- jarige uit Alphen aan den Rijn in zijn auto, die de Waddinx- vener niet meer kon ontwij ken. Een aanrijding was het gevolg. De 28-jarige man is met ne kletsel overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis in Gouda. Volgens een getuige kwam de Alphenaar met hoge snelheid aanrijden. WADDINXVEEN - In een wo ning aan de leplaan in Waddinx veen werd afgelopen weekeinde ingebroken. Een slot van een ach terdeur werd geforceerd. Uit de woning werden onder meer sie raden weggenomen. Ook aan de Jacob Catslaan werd ingebroken in een woning. Een keukenraam werd geforceerd. Deze inbraak vond eveneens af gelopen weekeinde plaats. Diver se goederen werden weggeno men. WADDINXVEEN - De politie van Waddinxveen heeft vorige week zaterdag om 1.55 uur moe ten optreden tegen een 42-jarige inwoonster van Boskoop. Het rij gedrag van de vrouw, op het Noordeinde, vormde aanleiding tot een controle. Hierbij bleek dat de bestuurster vermoedelijk onder invloed van alcohol hou dende drank verkeerde. Een eer ste blaastest wettigde vermoe den. Zij werd vervolgens aangehou den en voorgeleid bij een hulp of ficier van justitie. De ademanaly se aan het bureau wees vervol gens uit, dat hier van 520ug/l (meer dan 1,01 promille) sprake was. Tegen de bestuurster wordt proces-verbaal opgemaakt. De vrouw kreeg een rijverbod opge legd. Op de Beijerincklaan bleek even eens sprake van rijden onder in vloed. Hier bleek een 24-jarige inwoner van Waddinxveen bij betrokken. Na een eerste blaas test bleek van het vermoedelijk ‘Ik wist niet dat strijkers illegaal waren', zei Ellis Fortman (II) na afloop. ‘Ik heb er wel eens een ge zien en eigenlijk ook wel eens een afgestoken. Maar ik wist niet dat de boetes zo hoog waren!'. Ook Raymon Schimmel Pryanta Kuma- ra wist niet dat illegaal vuurwerk in bezit hebben je zoveel geld kon kosten. ‘En ik wist ook niet dat het illegaal was als er niets in het Nederlands opstond. Dat je niet in de buurt van andere mensen moet staan als je vuurwerk af steekt wist ik allang. Maar het was wel leerzaam vind ik‘. ‘Als jullie nu worden gecontro leerd en er wordt vuurwerk ge vonden buiten de toegestane tij den of jullie hebben illegaal vuur werk in bezit, kunnen jullie nooit meer zeggen dat je het niet wist', besluit agent Rubeling, het leerza me lesuur. Een lesje ’veilig vuurwerk afste ken’ is geen overbodige luxe. Per jaar vallen er zo’n 2000 vuur werkslachtoffers. De weken erna geef ik elke dag les en behandel ik onder meer ook zitvolleybal. Dat doe ik in Nederland niet, maar in Rwan da is het nodig omdat veel mensen invalide zijn. De cursis ten lopen nu stage op de basis scholen. En dat is fantastisch om te zien', aldus Akkerhuis, ‘want de kinderen zijn razend enthousiast. Eigenlijk wel lo gisch, want tijdens de gewone gymles, wordt er tikkertje ge daan of de kinderen moeten om de beurt naar een muurtje rennen en weer terug. De toekomstige trainers zien er binnenkort heel professioneel uit. De ballen, de netten, de gymschoenen en de trainings pakken komen van de Neder landse Volleybal Bond, die het initiatief van de Rwandeze Vol- leybalbond net als het ministe rie van ontwikkelingssamen werking ondersteunt. Het pro ject is langdurig, 7 jaar, aan het einde daarvan willen we een na tionale competitie volleybal hebben opgezet. Het eerste jaar ben ik actief bij dit project, daarna zal de Rwandeze volley- balbond het werk overnemen en zal ik als het nodig is feed back en advies geven. Wellicht ga ik daarna in op de verzoeken van onder meer Uganda en Zuid-Afrika om in die landen een zelfde project te starten'. WADDINXVEEN - Het ROC en Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland organiseren in sa menwerking met de gemeente Bo skoop, in het Praathuis aan de Bos weg, op donderdag- en vrijdagmor gen taal- en conversatielessen voor Marokkaanse meisjes en vrouwen. Deze lessen zijn met name voor deze groep van belang, omdat zij weinig contact hebben met de bui tenwereld, contacten die door het niet goed beheersen van de Ne derlandse taal extra moeilijk wor den gelegd. Voor de kinderopvang bij de taal lessen wordt per januari 1999 een vrijwilligster gezocht die op don derdag en vrijdag tussen 09.00- 11.30 uur deze opvang wil verzor gen. Van de vrijwilligster wordt ge vraagd, dat zij het leuk vindt om met kinderen uit andere culturen om te gaan. Er wordt gewerkt met een klein groepje van vijf a zeven kinderen. De vrijwilligster ontvangt een on- Jaap Akkerhuis is naar Rwanda om daar mensen op te leiden tot jeugd-volleybaltrainer. (Foto. Sjoak Noteboom) WADDINXVEEN - Op woensdag 6 januari 1999 van 14.00 tot 16.00 uur is er weer een inloopmiddag voor mensen met chronische pijn in het pa- tiëntenserviceburo op de Jo- zeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (in gang Jan van Beaumontstraat). Wij weten wat het betekent om elke dag met pijn te moe ten leven. Er wordt zo vaak ge zegd: ’u moet er maar mee le ren leven’. Hoe u dat moet gereden op zoek naar het bord dat opheldering moest verschaf fen. Helaas, het bord stond bij de inrit. Een algemeen parkeerver bod met een wit onderbord met de tekst ’uitgezonderd in de vak- ken’.Waddinxveners wees op uw hoede. Ik hoor het de ministers van Bin nenlandse Zaken en Justitie nog zeggen: de prioriteit ligt bij het veilig voelen op straat en (jeugd)criminaliteitbestrijding. Tjonge, tjonge wat gaf mijn auto op die maandagavond om 21.26 uur in dat donkere hoekje de Waddinxveners een onveilig ge voel. Het korps Hollands Midden in het algemeen en de verbalisant 2152 in het bijzonder moeten de prioriteitennota van de minister zeker nog ontvangen. Het mag duidelijk zijn: voor deze bekeuring kan ik weinig begrip opbrengen. Eigenlijk heb ik er maar één woord voor: ZIELIG. Doe wat zinnigs, ga boeven van gen. ƒ110-, betalen'. Ook de beste manier van vuur werk afsteken kwam tijdens het lesuur aan bod. ‘Gooi nooit met vuurwerk. Laat het vallen en loop weg of leg het op de stoeprand en loop weg nadat je het hebt afge stoken’ en ’zorg dat toeschou wers altijd een stuk verderop staan’, waren de adviezen. ‘Ja, want anders komt het misschien wel in je jaszak terecht. Dat heb ik namelijk een keer gehad’, ver telde een jongen. ‘Ik stond ergens en er kwam vuurwerk in mijn jas zak. Het werd helemaal warm en het tolde heen en weer en zo, best wel gevaarlijk'. ‘Daarom mag je ook nooit vuurwerk in je jaszak stoppen' maakte de wijkagent duidelijk. ‘In een blikken trommel kan het het minste kwaad'. Rubeling liet een doos vol vuur werk zien -‘dit is nepvuurwerk anders is het veel te gevaarlijk'- wat veel o’s en a’s opleverde. Vooral de strijker -wel een echte- maakte indruk. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt in de komende kerstvakan tie weer activiteiten voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar op dinsdag 22 en woensdag 23 december aanstaande. In groepjes doen de kinderen allerlei spelletjes en knutselactiviteiten rond het the ma ’Bart Raket ontdekt Sterren- land’. De activiteiten vinden plaats in het gebouw Kreater waar het kantoor van de stichting is gehuis vest. Er wordt ’s morgens om 10.30 uur gestart en de activitei ten lopen door tot 15.00 uur. Deelname kost ƒ2,50 per kind per dag. Het is de bedoeling dat gebruik van alcohol. Nadat de verdachte was aangehouden en voorgeleid bij een hulp officier van justitie gad de ademanalyse in dit geval 465 ug/l (meer dan I promille) aan. Ook tegen deze verdachte werd proces-verbaal opgemaakt. Hij kreeg eveneens een rijverbod. Dit vuurwerk, afkomstig van ille gale handelaren, voldoet niet aan de wettelijke veiligheidseisen. Het vuurwerk komt veelal uit het buitenland, waar de eisen ten aanzien van vuurwerk minder streng zijn dan in Nederland. Daardoor is de kans op gevaren met illegaal vuurwerk ook veel groter en kunnen ongelukken ontstaan met alle gevolgen van dien. Door bureau HALT (Het ALTer- natief) worden ook dit jaar aan de scholen posters uitgereikt met waarschuwende teksten om zo doende de jeugd te informeren over de gevaren van (illegaal) vuurwerk. De politie heeft samen met bu reau HALT een aantal zaken op een rijtje gezet: Vuurwerk mag alleen worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en I ja nuari 1.00 uur. Vuurwek mag al leen worden gekocht door op dinsdag 29, woensdag 30 en don derdag 31 december door men sen van 16 jaar en ouder. Buiten de genoemde tijden mag niemand vuurwerk in bezit hebben. Vuur werk moet zijn voorzien van een WADDINXVEEN - Op de Sniep- weg in Waddinxveen en de Noordelijke Dwarsweg in Zeven huizen zijn op woensdag 9 de cember verlichtingscontroles ge houden. Bij de controles werden 19 be keuringen uitgedeeld aan fietsers en bromfietsers die niet voldoen de verlichting voerden. In de ochtenduren van 10 decem ber hield de politie van IJssel en Gouwe verlichtingscontrole op de Sniepweg en de Dreef te Wad dinxveen. In het totaal werden 23 fietsers bekeurd voor het niet voeren van verlichting. Op maandag 14 de cember is een verlichtingscontro le gehoouden in Waddinxveen op de Juliana van Stolberglaan, de Kerkweg-Oost en de Kanaal straat. Er zijn 20 bekeuringen uit gedeeld, omdat er gereden werd met onvoldoende verlichting. De les begon hard. Een kranten artikel over een jongen en een meisje die een vuurwerkbom had den gemaakt Het meisje verloor een arm en een hand, de jongen werd aan één oog blind. Aan de hand van vragen en opdrachten werd aan de klassen duidelijk ge maakt hoe gevaarlijk vuurwerk kan zijn als er niet veilig mee wordt omgegaan. Brigadier Rubeling vertelde over illegaal vuurwerk. ‘Strijkers bij voorbeeld zijn illegaal. Dat komt omdat er in plaats van een lontje 1 WADDINXVEEN - Vermist: Poes niet gesteriliseerd, 6 maanden oud. Cypersekat mt tijgerachtige strepen, roep naam Flo, heeft een chip (om geving Waddinxveen). Kat 21 weken oud, groot voor leeftijd, roepnaam Perry, zwart met wit van kleur (om geving Waddinxveen). Kat grijs van kleur, roepnaam Twicky, 13 jaar oud. Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0182-630481. Maandagavond 14 december jongstleden gingen we naar onze wekelijkse dansles. Het was druk op het parkeerterrein aan de Sn iepweg want de tennisbaan, het zwembad, de sportschool en de dansschool trokken veel publiek. Zigzaggend reden we over het terrein om een parkeerplaats te zoeken en vonden deze in een donker hoekje (’staat hij hier wel veilig?’, dacht ik nog even) langs het trottoir naast het zwembad. Maandagavond 14 december 21.26 uur. De auto stond inder daad veilig. De politie Hollands Midden had hem op genoemd tijdstip aangetroffen en had even op hem gepast. 'Parkeren op par keerplaats anders dan op aange geven wijze’ stond er op een geel briefje onder de ruitenwisser: kosten f 90,—. Oei, dat is wel een erg dure dansles geweest. Dit moet een vergissing zijn, dacht ik in een naïeve bui. De auto stond niet op een invalideplaats, niet bij een gele streep en blokkeerde geen af- of uitrit. Stuk voor stuk redenen om een bekeuring te ris keren en te moeten accepteren. Wederom het hele terrein rond- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Sinds I december heeft Léon de Kruijf een andere functie binnen het politiedistrict IJssel en Gou we. Na 4 jaar met veel plezier als contactmedewerker in de ge meente Boskoop gewerkt te heb ben, gaat hij aan de slag als coör dinator in de basis politiezorg. In zijn nieuwe functie is Léon de Kruijf een van de zes coördinato ren in de basis politiezorg voor het gebied Waddinxveen en Bo skoop en in die functie gaat hij de werkzaamheden van agenten en hoofdagenten coördineren. Ben Peters, die samen met Léon de Kruijf als contactmedewerker in Boskoop werkte, blijft als con tactmedewerker. Inwoners van Boskoop, die contact zoeken met de politie in Boskoop, kunnen op werkdagen tussen 09.00 en 15.00 uur naar het bureau in Boskoop komen, of telefonisch contact op nemen. Buiten de openingstijden van het bureau in Boskoop kunt u terecht bij het bureau in Wad dinxveen; telefoongesprekken naar het bureau in Boskoop wor den dan automatisch doorgescha- keid naar Waddinxveen. 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 17