Mark Hofman wint werphengel Trainer v.d. Laan en Be Fair uit elkaar Elke ochtend... wlwi' Meisjesjeugd Befair volleybal kampioen Extra uitzendingen RTW eSH Uitslagen sjoelers Woonpartners neemt afscheid van 17 bestuursleden Rotaract schenkt kerstbomen Sponsers gezocht voor clubhuis i FOTO’S Vrijwilligers gezocht voor huiswerk begeleiding WADDINXVEEN - De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland organiseert al geruime tijd, in samenwer king met de gemeente en de directies van de basisscholen en van de school voor het voortgezet onderwijs, het Coenecoop College in Wad dinxveen, huiswerkbegelei ding voor leerlingen vanaf groep 7. Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I Nieuwjaars receptie Be Fair voetbal Aanrijdingen door gladheid M Nationale titel voor zwemmer Joost Krommenhoek BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN UW FOTOWERK. JANUARI X I I I I I I I I I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 DINSDAG 29 DECEMBER 1998 r s Ir i i L '-wj ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT V' Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. /f f De winnaars. I Naam: Adres: Plaats: de Nederlandse Volleybalbond (NeVoBo). Na de geweldig gewonnen wed strijd van meisjes Al tegen Valbo- vol-Woerden een aantal weken geleden, moesten er nog twee wedstrijden gewonnen worden om het kampioenschap binnen te halen. In Alphen a/d Rijn werd te gen de Ridderveld-meisjes al snel duidelijk dat van deze ploeg niets te vrezen viel. Binnen 35 minuten werd de wed strijd gewonnen (0-3). werking met de Stichting Wijk- werk De Zuidplas gestart met een cursus Jeugdvissen met de I, Op zaterdag I9 december werd het een iets ander verhaal. De ploeg van Be Fair begon heel ner veus aan de wedstrijd in sporthal Swanla in Zevenhuizen. Toch werd de wedstrijd uiteindelijk met 0-3 gewonnen. Zonder geweldig spel, maar met degelijk serveren en goed aanvals- spel werd het tweede meisjes team van Zevenhuizen verslagen en hadden de meisjes van Be Fair het kampioenschap binnenge haald. WADDINXVEEN - Woonpart ners Midden-Holland nam afge lopen dinsdag tijdens een druk bezochte receptie officieel af scheid van 17 oud-bestuurders en oud-leden van de toezicht houdende organen van Stichting SSW, Woningstichting Beter Wonen en Woningstichting Waddinxveen. In totaal waren deze bestuurders 200 jaar be stuurlijk actief in de woningcor poraties in Waddinxveen en Ze- venhuizen-Moerkapelle. Een dergelijk lange staat van dienst is een unieke zaak en vanzelfspre kend aanleiding om uitgebreid bij stil te staan en te omlijsten met diverse officiële handelin gen. De dames J. Heijboer en Th.C.M. Steensma-Verkampen en de heren P. Baas, A.L.M. Boer, R.E. de Boer, J.D. Dorre- paal, J. Dullemeijer, H. Geerling, H. Hessels, P. van Holst, Th.J. Janmaat, P.M. Kortlever, P.A. Roest, L.A. Roos, A. Verhuist, P. Vermulm en G. van der Wende werden dan ook uitgebreid in het zonnetje gezet. Voorzitter Willem Waterreus bedankte in zijn toespraak de bestuurders voor hun inzet in de afgelopen periode. De tot standkoming van Woonpartners Midden-Holland is dankzij die inzet van alle bestuurders ook daadwerkelijk en in een uitste kende verstandhouding bereikt. In de afgelopen jaren zijn de drie woningcorporaties steeds professioneler gaan handelen. Dat was ook noodzakelijk, ge zien de markt-ontwikkelingen en de verdere verzelfstandiging van de woningcorporaties. De woningcorporaties hebben zich zeker in de jaren negentig snel ontwikkeld tot echte onderne mingen. Daarmee veranderde de inhoud van het bestuurswerk ook we zenlijk. Veel bestuurders heb ben nog de periode meege maakt dat vanuit het bestuur di verse uitvoerende werkzaamheden werden ver zorgd. Diverse bestuursleden zorgden nog in het begin van de jaren ze ventig voor het innen van de huren bij de huurders aan huis. Bestuurders verzorgden zelf klachtenspreekuren en waren betrokken bij de uitvoering van de woonruimteverdeling. Be stuurders waren betrokken bij de voorbereiding en uitvoering van nieuwbouwprojecten en grote onderhoudsprojecten. Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle zijn dankzij al die derslag) en 1.09.18 (I00 m rug slag) was Kim niet echt tevreden. De concurrentie bij de jeugd is moordend vanwege een aantal opkomende nieuwe sterren. De limieten halen om te mogen mee doen is al een prestatie op zich. De jongste categorie van Gouwe- staete was aanwezig bij het 2de deel van de Speedo Jaargangwed- strijden in Nieuwerkerk a/d IJssel. Ferry Boon was een klasse apart bij de jongens van 1988 met over winningen op de 100 m schoolslag (I.39.86) en de 50 m vlinderslag (39.72). De tijd op de 50 m vlin derslag betekende een forse ver betering van Ferry’s persoonlijke record. Huib van den Dool, vice-voor- zitter van Woonpartners Mid den-Holland, tevens ex-voorzit- ter van de stuurgroep die de sa menwerking binnen Woonpartners Midden-Holland voorbereidde en oud-voorzitter van de Stichting S.S.W., memo reerde de totstandkoming van Woonpartners Midden-Holland. In april 1996 besloten de drie woningcorporaties Woonpart ners Midden-Holland als ge meenschappelijke beheerstich- ting op te richten. Een nauwere samenwerking inclusief fusie in de toekomst werd daarbij niet uitgesloten. In een uitstekende verstandhouding is die fusie er op 28 oktober jl. ook gekomen en toch wel sneller dan vooraf verwacht werd. Aansluitend droegen de oud voorzitters hun voorzittershamers over aan voorzitter Waterreus. Met deze handeling werd nog eens het bereikte fusieresultaat op sym bolische wijze benadrukt. Vervolgens sprak burgemeester LM. Schoots de aanwezigen toe. Hij sprak namens de ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle zijn waardering uit over het bereikte fusieresultaat en dankte alle betrokken voor hun inzet voor de volkshuisvesting in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Aansluitend sprak hij in het bij zonder de heer P.I.VermuIm toe. Voor diens bijdrage aan de volkshuisvesting in de afgelopen 30 jaar ontving de heer Ver mulm de erepenning van de ge- Tenslotte stond de heer jonk man stil bij de heer Janmaat en diens bijdrage aan de volkshuis vesting in Waddinxveen. Als blijk van waardering voor die in zet werd aan de heer Janmaat de gemeentelijke penning uitge reikt. eerste team het kampioenschap van deze hoofdklasse en dwong daarmee promotie af naar de der de klasse van de KNVB. Tevens werd Be Fair in dat jaar de laatste landskampioen van Neder land bij de afdelingsclubs. In de volgende twee jaren bereik te Be Fair telkens de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse, maar deze kon niet wor den afgedwongen. Vanzelfsprekend zullen beide par tijen er alles aan doen om het lo pende seizoen succesvol af te slui ten. meente Zevenhuizen-Moerka- pelle. Tot slot sprak burgemeester F. Jonkman de oud-bestuursleden toe. Evenals de overige sprekers was hij content met de nu be reikte resultaten. Door de verzelfstandiging van de woningcorporaties en voort schrijdende professionalisering is de inhoud van de samenwer king met de gemeente Wad dinxveen veranderd van een toezichtsverhouding naar een gedeeld partnership op basis van wederzijdse prestatie-afspraken. Burgemeester Jonkman dankte de bestuursleden voor hun inzet en bijdrage aan een leefbaar Waddinxveen. Aansluitend reikte hij gemeente lijke oorkonden uit aan de he ren Kortlever, Roos en Geer ling. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense lokale omroep RTW heeft in verband met de feestdagen een aangepast programma. Op woensdag 30 december zal traditiegetrouw het team van Ne derlands op z’n Best een mara thonuitzending verzorgen tussen 13.00-01.00 uur ‘s nachts. De bes te Nederlandstalige muziek zal te horen zijn, waarbij natuurlijk de verzoekjes centraal staan. Het te lefoonnummer waarop u die kunt aanvragen is: 0182-610379. Op Oudejaarsavond is een extra WADDINXVEEN - De uitsla gen bij de sjoelers zijn, klasse A: IJan Kersbergen 1413,2. Cees Kuipres 1392, 3. Wim Slingerland jr. 1373. Klasse B: IFrans Botger 1295.2. Teus Visser 1273, 3. Adri Faas 1272. Klasse C: IDavid Sinnema 1238, 2. jan Olie 1236, 3. Jan van Beek 1221. Klasse D: ICor Kersbergen 1111.2. Corry 't Hart I 111 3. A.L. Warmelink 1092. WADDINXVEEN - Op 11 no vember is de hengelsportver- eniging Waddinxveen in samen- LSL >4^ Dit initiatief is genomen, om dat gebleken is dat er leerlin gen zijn die een achterstand hebben en voor wie thuis on voldoende ruimte of onder steuning is, mede omdat ou ders zich vaak niet deskundig genoeg voelen. De huiswerk klassen zijn een groot succes en hebben bewezen een daadwerkelijke bijdrage te le veren aan de leerprestaties en sociale vaardigheden van de leerlingen. De huiswerk klassen worden wekelijks door circa twintig leerlingen bezocht en door een aantal enthousiaste vrijwilligers be geleid. Door de groeiende vraag naar huiswerkbegeleiding is de Stichting op zoek naar vrij willigers voor de begeleiding van deze huiswerkgroepen op: Maandag: 16.00 - 17.30 uur in de vml. Prof. Kohnstam- school aan de Mauritslaan te Waddinxveen, voor leerlin gen van groep 7 en 8. Dinsdag: 14.00 - 15.30 uur in het Coenecoop College, Dreef 2 te Waddinxveen, voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs. Van de vrijwilligers wordt ge vraagd het liefst ervaring op het gebied van het geven van onderwijs aan jonge mensen. De gedachten gaan uit naar bijvoorbeeld gepensioneerde onderwijzers, of studenten met een afgeronde HAVO of VWO opleiding. De vrijwilligers krijgen bege leiding van de heer Said Adda, projectwerker van de Stich ting en een vergoeding. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van de Stichting, 0182 - 640694. Postcode: WADDINXVEEN - Op zaterdag 2 januari zal Be Fair-voetbal een nieuwjaarsreceptie geven. Vanaf ongeveer 17.00 uur zijn belang stellenden welkom in de kantine van het sportpark. T.E.A.B. werphengel voor jongens en meisjes in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Een 6-tal begeleiders (ervaren sportvis sers) hebben in 5 avonden en een vis- doedag de basisbe handelingen op een boeiende manier aan de jonge cursisten onderwezen. Op zaterdag 12 de cember is de Vis- doedag gehouden waarbij het werpen met de werphengel centraal stond. Er moest met de werp hengel worden ge probeerd om op ver schillende afstanden zo nauwkeurig moge lijk te werpen. Hier mede waren een aan tal prijzen te verdie nen, die ter beschikking waren gesteld door de firma CarpsCabin uit Bent huizen, ook de spon soring werd door de firma verzorgd. De eerste prijs bij het werpen is ge wonnen door Mark Hofman, hij won een werphengel met mo len. De tweede en derde prijs zijn ex aequo gewonnen door Admar Witte en Martin Langendam beide hebben even eens een werphengel gekregen. Na afloop kregen alle cursisten een diploma en een doosje met hengelsportartike- len uitgereikt. WADDINXVEEN - Tijdens de nationale zwemkampioenschap- pen korte baan in Den Bosch heeft Joost Krommenhoek met overmacht de 1500 m vrije slag gewonnen bij de jongens van 1984. De 14-jarige zwemmer van Gouwestaete realiseerde een persoonlijk record van 16.59.42. Met deze tijd was bewees Krom menhoek zijn nog steeds groeien de vorm. Nanda Gerling pakte het zilver op de 800 m vrije slag bij de meisjes van 1986 met een persoonlijk record van 10.02.33. Ook Nanda bezit, evenals Joost Krommenhoek, de eigenschap te kunnen vlammen op het juiste moment. kerkuitzending geprogrammeerd, verzorgd door de Gereformeer de kerk. Op zaterdag 2 januari zal er een speciale nieuwjaarsuitzending te horen zijn. Tussen 12.00 en 18.00 uur kijkt de RTW terug op 1998, en blikt zij vooruit op 1999. Veel studiogastene uit o.a. politiek, sport, bedrijfs- en verenigingsle ven luiden op zaterdag 2 januari bij de RTW het nieuwe jaar in. De RTW is te beluisteren op 105.8 MHz (ether) en 93.1 MHz (kabel). WADDINXVEEN - Op maandag 21 december hebben in de och tenduren diverse aanrijdingen plaatsgevonden, waarvan de poli tie op de hoogte is gesteld. Bij twee aanrijdingen vielen gewon den. Op de Bredeweg in Moerkapelle, vloog een auto uit de bocht en belandde in de sloot. In de Nijverheidstraat in Moerka pelle werd een fietser aangerden door een automobilist. De fietser is met onbekend letsel overge bracht naar het Groene Hart zie kenhuis in Gouda. Op de kruising Mercuriusweg en de Apollolaan gleed een auto te gen een hoekpaaltje. Bij de afrit van de Al2 naar Gouda is een bestuurder door gladheid de macht over het voer tuig verloren. De auto raakte van het talud. De bestuurder had last van zijn nek. WADDINXVEEN - Woensdag 16 december heeft Rotaract - de jongerenserviceclub van Rotary Waddinxveen, de bejaarden in het Anne Frank-centrum 35 ver sierde mini-kerstbomen geschon ken. Het afgelopen jaar heeft de club verschillende acties gehou den om zodoende enkele goede doelen te ondersteunen. Dit jaar ging de opbrengst onder andere naar het berenbos in Rhenen en 75 knuffelbeesten werden ge schonken aan een Roemeens kin dertehuis. Geïnteresseerden in de club - jongeren van 18-28 jaar - met een enthousiaste instelling die van ge zelligheid houden en ook sociaal ingesteld zijn, zijn van harte wel kom. Voor informatie graag con tact opnemen met de voorzitter Casper Knieriem tel. 0182- 616169. Jkiêïff WADDINXVEEN - Het eerste meisjesteam van volleybalvereni ging Keukencentrum Waddinx- veen/Be Fair is afgelopen zaterdag 19 december in Zevenhuizen kampioen geworden in hun klas se. Het team, bestaande uit Suzanne de Leede, Mariska v/d Assem, Leanne van Lint, Nicolet v/d Loo, Judith van Dam, Sabrina Noorlan- der, Angela Hunink, Monique Swets en trainer/coach Kees Swets is dankzij deze overwinning gepromoveerd naar de I -e klasse. Dit is de hoogste meisjes-afdeling in het District Midden-West Van inspanningen gegroeid en ook de kwaliteit van de woningen is enorm verbeterd. Over de geschiedenis van de woningcorporaties in Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerka- pelle zal Woonpartners Midden- Holland in 1999 een boek uitge ven en een fototentoonstelling organiseren. Voorzitter Willem Waterreus bedankte drie bestuursleden in het bijzonder. Allereerst de heer P.l. Vermulm, die sinds november 1968 in het totaal 30 jaar als bestuurslid van eerst Woningbouwvereniging (later Woningstichting) Beter Wonen actief was. Vervolgens bedankte hij de heer Th.J. Janmaat voor al zijn be stuurlijke activiteiten in de afge lopen 37 jaar. De heer Janmaat startte zijn bestuurlijke activitei ten in oktober 1961 eerst als penningmeester van de voorma lige woningbouwvereniging St.Joseph en aansluitend als pen ningmeester van de SSW en laatstelijk als voorzitter van de Raad van Commissarissen. Tenslotte bedankte de voorzit ter de heer A.L.M. Boer voor zijn bestuurswerk. De heer Boer startte zijn bestuurswerk eveneens bij Woningbouwver eniging St.Joseph in I960, eerst als commissaris, later als secre taris en vervolgens als voorzit ter. Vanaf 1981 was de heer Boer tevens secretaris van de beheerstichting SSW. Na de fu sie met ‘Ons Begin* op 16 de cember 1985 werd de heer Boer vice-voorzitter en later se cretaris van SSW. Als blijk van waardering voor de inzet en betrokkenheid werden vervolgens alle 17 oud bestuurs leden onderscheiden met een Woonpartners dasspeld of re- versspeld. Deze nieuwe onder scheiding wordt door Woon partners Midden-Holland uitge reikt aan diegenen die zich bijzonder hebben ingespannen op het werkterrein 'van de orga nisatie. \^oor in scrvkiï WADDINXVEEN - Omdat de Atletiekvereniging overgaat tot het bouwen van een nieuw club huis omdat het huidige niet meer voldoet aan de huidige normen en omdat dat financieel aardig in de papieren gaat lopen, zoekt de ver eniging sponsors. Niet alleen geld is welkom maar ook diensten en/of faciliteiten. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Wietse de Bruin, Da Costaweg 6, 2741 BJ Waddinxveen, 0182- 618702. (Na 17.00 uur). Bij de dames zwom Inge v.d. Schrier een sterke 800 m vrije slag. Met een tijd van 9.09.04 verbeter de zij haar eigen clubrecord op deze afstand. Helaas voor Inge waren er 3 dames met een snelle re tijd, zodat de ondankbare 4de plaats haar deel werd. Op de 400 m vrije slag haalde Inge de A-fina- le met een tijd van 4.29.79. In die A-finale ging het wat minder. Met een tijd van 4.32.35 werd het de 6de plaats. Kim Middendorp eindige op haar nummers in de middenmoot bij de jeugd. Met tijden van 2.30.82 (200 m wisselslag), 4.42.46 (400 m vrije slag), 1.08.21 (100 m vlin- Burgemeester Schoots van Zevenhuizen-Moerkapelle over handigt de heer P.l. Vermulm de oorkonde, behorend bij de erepenning van de gemeente. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. •niffMiciaqEHD WADDINXVEEN - Aan het eind van dit seizoen zullen Be Fair- voetbal te Waddinxveen en trai ner A. van der Laan uit elkaar gaan. Beide partijen zijn het ero ver eens geworden, dat een pe riode van vier jaar lang genoeg is geweest en zij zullen dus geen ge bruik maken van de optie tot een vijfde seizoen. De heer van der Laan begon zijn carrière bij Be Fair in het seizoen 1995/1996 bij de toenmalige hoofdklasser van de afdeling Gouda. In dat jaar veroverde hij met het Burgemeester Jonkman reikt de onderscheidingen van de gemeente Waddinxveen uit aan de heren Th.J. Janmaat, P.M. Kortlever, H. Geerling, L.A. Roos en A.L.M. Boer. (Foto’s: Woonpartners Midden-Holland). Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 op Rijn en Gouwe. ’V' w VI

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13