WADDINXVE ERSTSH UKEN KAI Armoedeplatform wil veel meer politieke contacten Keuken Kampioen Info-avond chronisch vermoeiden Dance-avond voor Waddinxveense jeugd I Kreater op Radio West OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Welpen St.Victor krijgen hollywooddiner Optreden Ellen Kiewiet een succes Onder invloed van alcohol Oliebollenvet niet in riool WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 DINSDAG 29 DECEMBER 1998 E E T R G M E N U B R E I E K Geen Jan Leunissen (links) en Sven van der Krans. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 624622 624767 624500 612570 Bel 0I82-63 03 32 4 SHOWROOMS, 650 KEUKENS! INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN INZAMEUNG KERSTBOMEN GEMEENTENIEUWS 1999 VUURWERK De Kerstshow van KeukenKampioen slaat alle records. In aanbod, in prij’zen, in service en feeststemming. Voortaan op 4 plaatsen in Nederland! HUISVESTINGSZAKEN SPECTACULAIRS KERSÏACTIE: gratis montage óf gratis vaatwasser De goedkoopste ter wereld e.o.I j. Op de andere dagen wordt het huisvuil normaal ingezameld. het ontvangen? (Foto: Sjaok Noteboom). t) Z 624680 afspraak via de en Gemeentehuis postadres telefax maandags tussen 13.30 en 17.00 uur. In 1999 wordt in de oneven weken de groene en in de even weken de grijze container geleegd. 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur de belangen van de commissie en van de senioren heeft gediend. Hij maakte tot voor enkele jaren te rug altijd de raambiljetten en de tekening voor de kerst- en nieuw jaarskaarten. ‘U heeft dit werk altijd met hart en ziel gedaan'. Namens de com missie werd hem een fraai boeket bloemen aangeboden. Duidelijk werd dat bij de concre te bestrijding van armoede even zeer moet worden gelet op de materiële kant als op de sociale kanten, zoals eenzaamheid en vol doende thuiszorg. Besloten werd alle initiatieven nog eens op een rij te laten zetten. Het collegebesluit en de daarbij behorende stukken liggen vanaf maandag 4 januari 1999 vier weken op werkdagen tussen 8.30 uur en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling VROM en zijn tegen betaling van de leges verkrijgbaar. Het besluit treedt in werking acht dagen na deze openbare bekendmaking. van van clubhuis binnen, wat voor de gelegenheid helemaal was om getoverd tot Showbizzcity. Ze zagen er allemaal heel mooi en stoer uit snorren, baarden, zonnebrillen, strikjes en strop dassen, gel in het haar, enzo voort. Nadat de presentatrices van het gala de eerste act op gevoerd hadden, konden de kinderen lekker gaan smullen van het diner. Er was onder andere Salade Victoria, Pom- mes du Showbizzcity en Etoile au frois. Iedereen heeft lekker gegeten, ook de speciale gast van de avond, die eigenlijk wel iets te laat kwam. Na het diner hebben een paar welpen laten zien dat zij echte Hollywood- sterren zijn. Het publiek zag en hoorde smurfenhouse, Bert en Ernie, André van Duin en Elton John. Ook waren er nog twee goochelaars die hun trucs lie ten zien. Nu is het vakantie en na de nieuwjaarsinstuif op 8 ja nuari vindt de eerste welpen opkomst weer plaats op za terdag 16 januari van 10.00 uur tot 12.00 uur in ons club huis aan de J.W. Frisoweg. Jongens in de leeftijd van 7-11 jaar zijn van harte welkom om eens te komen kijken. Het initiatief is tot stand geko men nadat twee voorgaande feesten, die in principe alleen toegankelijk waren voor leden van de voetbalvereniging, zeer succesvol waren verlopen. Be sloten is dus nu in overleg met W Waddinxveen en wethou der Holstein om drie feesten te organiseren voor alle uitgaande jongeren van Waddinxveen. Sven wil dat er voor de Wad dinxveense jeugd meer te doen is. ‘Ik heb een gesprek gehad met wethouder Holstein. Hij vindt het een goed initiatief. We hou den de jeugd ermee van de straat. We willen gewoon dat er wat te doen is voor de jeugd. Dat gebeurt veel te weinig in Waddinxveen'. Sven verwacht tijdens de fees ten geen weerstand van wijkbe woners. ‘Op 25 meter afstand van W Waddinxveen hoor je niets meer. ‘We hebben een speciale geluidsisolatie. Helaas was deze erg duur. Gelukkig waren er genoeg mensen uit de detailhandel die ons wel wilden steunen met dit initiatief. Ik wil via deze weg dan ook graag Cafetaria-eethuis Het Oude Dorp, Videoland, De Kapper Zuidplas, Peb Stein Schoon maakbedrijf, Randstad uitzend bureau, Praxis Gouda en de Music Shop Van den Brink be danken'. ‘De vorige keren dat we iets georganiseerd hadden, hebben we nul procent overlast gehad', aldus mede-organisator Jan Leu nissen ‘Het hoofdthema van de eerste dance-avond op 23 januari zal zijn dat er opzwepende dans- beats gedraaid zuilen worden', gaat hij verder. ‘We proberen de meeste stromingen aan bod te laten komen. Het zal waar schijnlijk wel een mix worden van wat ze in Club Heat en Nighttown Dancebasem draai en'. De publiekstrekker zal DJ Pavo zijn en de Dj’s The Scoundrel, Nexus en Marc de Jong zullen eveneens optreden. De entreeprijs is laag gehouden; ƒ12,50 per persoon. ‘We ho pen dat dit initiatief goed aans laat, zodat we ook in de toe komst feesten kunnen blijven organiseren. Dan komt Wad- dinxveen misschien eindelijk van het saaie imago af, besluit Leu nissen. WIJZIGINGEN OPHALEN HUISVUIL Op donderdag 31 december a.s. wordt ook het huisvuil (grijze container) van vrijdag 1 januari 1999 opgehaald. WEEKMARKT De weekmarkt van de vrijdag 1 januari a.s. wordt verplaatst naar woensdag 30 december. GEMEENTEHUIS GESLOTEN Op donderdag 31 december a.s. is het gemeentehuis gesloten vanaf 14.00 uur. AFVALSTATION GESLOTEN Het afvalstation is op 1 en 2 januari 1999 gesloten. GEWIJZIGDE SPREEKUREN Vanaf 4 januari 1999 werkt de sociaal raadsvrouw uitsluitend op afspraak. U kunt bij haar terecht van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. De sociaal raadsvrouw, mevrouw C.M.J. de Bakker, is tot en met 1 januari 1999 afwezig. WADDINXVEEN - Directeur Aad Koremans van het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater aan de Kerk straat is verzocht met docen ten en leerlingen medewerking te verlenen aan een aantal uitzendingen van Radio West. Die uitzendingen hebben plaats in de maanden januari tot en met mei van 1999, op zaterdagen van 17.00 tot 18.00 uur. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). De volgende avond is op dinsdag 12 januari 1999 met een optreden van de theatergroep De Sprong uit Bodegraven met een komisch programma getiteld: ‘Door welke bril bekijkt u het'. thema voor deze avond was geti teld: ‘Mijn moeder heeft een pet ticoat'. Gekleed in een soortgelijk kostuum zong zij op uitstekende wijze en met een zuivere stem en vol overgave liederen uit diverse musicals. Verschillende malen gaf zij een toelichting op de te zingen liede ren. Diverse liedjes die bekend waren, werden meegezongen. In totaal bracht zij 22 liederen voor het voetlicht. Na afloop bedankte voorzitter A. Both allereerst de pianiste voor de begeleiding. Door vertrek van de vorige pianist Jeroen Sleyfer, was pianiste de Bruin de opvolg ster. De voorzitter prees de uitsteken de begeleiding. Het valt niet altijd mee plotseling een ander te moe ten vervangen. Tot Ellen Kiewiet zei de voorzitter dat zij een grote toekomst tegemoet gaat, gezien haar manier van zingen en optre den. Het publiek heeft haar optreden zeer gewaardeerd. Vervolgens werd afscheid genomen van com missielid M.C. Kloet, die I5 jaar ALPHEN - Rond de jaarwisseling maken nog steeds veel mensen thuis zelf oliebollen. Het gebruik te oliebollenvet of de olie komt daarna helaas nog te vaak in het riool terecht via de gootsteen of het toilet. Olie of vet kan echter in de afvoer blijven ’plakken’ en hiervoor verstoppingen zorgen. Bovendien kunnen de zuiverings installaties hiervan problemen on dervinden. Gestold vet en olie klonteren namelijk samen met an der vuil en dit kan storingen ver oorzaken in de pompen en machi nes. Om het milieu te sparen kan de gebruikte olie of het vet na af koeling het beste in de lege olie- fles of in een leeg melkpak wor den gegoten. De afgekoelde oliën kunnen vervolgens de vuilnisbak in of afgegeven worden op een speciaal afgiftepunt. Tussen 13.15 en 16.00 uur worden de bomen ingezameld op de volgende plaatsen: Koningin Wilhelminaplein (parkeerterrein AH) Zuidplashof (parkeerterrein voorzijde) Wingerd (grasveld) Overtoom (grasveld) OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De inzameling van kerstbomen vindt plaats op woensdagmiddag 6 januari 1999. Er is gekozen voor een nieuwe opzet, geen loten en een sinaasappel, maar een directe beloning van twee kwartjes per ingeleverde boom. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Raadhuisplein 1 (0182)624624 Postbus 400, 2740 AK GOUDA/WADDINXVEEN - De Gezondheidswijzer Gouda houdt dinsdagavond 19 januari om acht uur in het gebouw van De Vier- stroom aan de Antwerpseweg in Gouda een informatieavond over het chronisch .vermoeidheidssyn droom ME. Op deze avond zal de ME-Stich- ting voorlichting geven over ME (Myalgische Encephalomyelitis). Aan de hand van een video wordt verteld wat de stichting kan bete kenen. Er is ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. ME is een ziekte die gekenmerkt wordt door ernstige vermoeid heid. Mensen hebben last van voortdurende, allesoverheersen de geestelijke of lichamelijke uit putting. Lichamelijke en geestelijke in spanning kosten de meeste pa- WADDINXVEEN - De welpen van scouting Sint Victor heb ben onlangs een echt Holly- wood-diner bijgewoond. Een week ervoor hadden de wel pen een brief gekregen van de organisatoren van het feest. Zij hadden allerlei beroemde gas ten uitgenodigd om naar het feest te komen, maar bijna nie mand kon komen. Het feest moest echter door gaan, want de zaal was al gehuurd, er zou een speciale gast komen en al lerlei fotografen waren uitge nodigd voor het spektakel. De vraag aan de welpen was, of zij naar het feest wilden komen en doen alsof zij de speciale sterren waren. Hiervoor was natuurlijk wel echte feestkle ding nodig en ook moesten er eigenlijk een paar acts opge voerd worden, om het allemaal zo echt mogelijk te laten lijken. De welpen van Sint Victor wil den best helpen en zo kwamen zij zaterdag om 18.00 uur hun NIEUWJAARSRECEPTIE De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op maandag 4 januari 1999, van 17.00 tot 19.00 uur. Het college van B W nodigt u van harte uit hierbij aanwezig te zijn. U kunt dan samen met leden van het gemeentebestuur terugblikken, vooruitzien en elkaar over en weer het beste toewensen voor het nieuwe jaar. WADDINXVEEN - ’Wat bete kent armoede en wat doen we er aan?’ Aan die twee vragen is een groot deel van de druk bezochte laatste vergadering van het Plat form Armoedebestrijding Wad dinxveen gewijd. Het onderwerp werd ingeleid door platformvoorzitter prof.dr. Jan den Draak. Hij ging eerst in op de vraag, hoe we vaststellen of ie mand armoede lijdt. Hoeveel mensen in onze welva rende samenleving arm zijn, blijkt uit cijfers over de inkomens in het jaar 1996: 11 procent van alle huishoudens zaten toen rond of zelfs duidelijk onder het sociaal minimum. Schrijnend is dat meer dan één derde van hen al vier jaar een mi nimuminkomen had. Met andere woorden: het is buitengewoon moeilijk aan zo’n situatie te ont snappen. Jan den Draak wees er met na druk op dat armoede niet alleen een kwestie van geld is, maar ook van isolement ten opzichte van de rest van de bevolking die het zo veel beter heeft, van machteloos heid en afhankelijkheid. Zoals één van de deelnemers het uitdrukte: ‘Armoede is ook, als je niemand hebt die je rolstoel wil rijden'. Daarnaast moeten ook de gevolgen voor kinderen uit arme gezinnen niet worden onder schat Enkele belangrijke oorzaken van armoede zijn de sterke toene ming van vaste lasten (huren, lo cale belastingen en waterschaps- heffingen) en het niet gebruiken van voorzieningen, waarop men recht heeft. Op het terrein van de huursubsi dies is het laatste jaar vooruitgang geboekt landelijk zijn 150.000 aanvragen meer ingediend dan in het jaar daarvoor. Niet-gebruik van voorzieningen blijft echter zorgelijk, zeker ook in Waddinx veen. De inspanningen zullen vooral In Waddinxveen zijn ook bepalingen in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van kracht om overlast door het gebruik van vuurwerk te beperken of te voorkomen. Deze bepalingen zijn ook tijdens de afsteekperiode van kracht. doorverwijzing door leden vakorganisaties, diakenen kerken en anderen die directe contacten onderhouden met mensen die armoede hebben, inf obladen zoals van de HWZM (huurdersbelangenorganisatie) en van de Stichting Welzijnswerk (gericht op de senioren), het be zoeken en met elkaar in contact brengen van eenzame mensen (De Zonnebloem), een telefoni sche vraagbaak (ouderenbond ANBO) en het creëren van laag drempelige plekken van ontmoe ting (Sint Victorparochie). SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. moeten liggen in betere, meer op bepaalde doelgroepen van het ar moedebeleid gerichte voorlich ting. Daarnaast is een belangrijke rol weggelegd voor de maat schappelijke en cliëntenorganisa ties die aan het platform deelne men. Immers, persoonlijke benadering van mensen die het (soms onno dig) niet breed hebben is de beste manier om hen te overtuigen en de weg te wijzen naar de desbe treffende instanties. Aan het slot van zijn betoog schetste platformvoorzitter Jan den Draak nog enkele taken voor het platform in de komende jaren, zoals het uitbrengen van adviezen aan de gemeente en het kritisch volgen van het beleid met betrek king tot zaken, waarover de ge meenten de laatste jaren meer zeggenschap hebben gekregen. Voorbeelden zijn de verstrekking van bijzondere bijstand aan be paalde bevolkingsgroepen en di recte inkomensondersteuning aan groepen die tussen wal en schip dreigen te vallen. Zo is recent ge bleken dat onder andere oudere allochtonen en jongere gehandi capten behoren tot nieuwe pro bleemgroepen. Vervolgens hield Bert de Koning, hoofd van de afdeling Sociale Za ken en Arbeid van de gemeente Waddinxveen, een inleiding over armoedebestrijding vanuit het perspectief van de gemeente. Hij ging in op de vier hoofdtaken van zijn afdeling, namelijk bij standsverlening, werkgelegenheid (zoals inschakeling werkzoeken den en uitstroompremies), inko mensvoorzieningen (zoals voor oudere en gedeeltelijk arbeidson geschikte werknemers) en ten slotte het minimabeleid. Onderdelen van het beleid in 1999 die worden voorbereid zijn: een onderzoek naar de haalbaar heid van een Waddinxveen-pas (het platform is hiervan overigens geen voorstander), versoepeling Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het bestuur en de medewerkers van de gemeente Waddinxveen wensen iedereen een gelukkig en gezond 1999. Op grond van bepalingen in het "Vuurwerkbesluit Wet milieu gevaarlijke stoffen" is het verboden vuurwerk af te steken op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 janu ari 02.00 uur (afsteekperiode). Vuurwerk mag alleen worden verkocht op 29, 30 en 31 december aan personen van 16 jaar en ouder. Het in bezit hebben of afsteken van vuurwerk buiten genoemde perioden is een misdrijf. Dit zijn algemene bepalingen die overal in Nederland gelden. BESLUIT BESTEMMING PETER ZUIDLAAN 6-86 (EVEN) VOOR BIJZONDERE DOELGROEPEN B W hebben besloten de woningen aan de Peter Zuidlaan 6-86 (even) met voorrang te bestemmen voor senioren van 55 jaar of ouder. Kerstshow duurt van 26-12-1998 t/m 9-1-1999 tiënten dan ook de grootste moeite, terwijl de herstelperiode buitensporig lang duurt, soms wel enkele dagen of zelfs langer. ME ontstaat sluipend. De ernst van de symptonen verschilt van dag tot dag en zelfs van uur tot uur. Veel mensen blijven in meer of mindere mate langdurig klachten houden. Iedereen kan op elke leeftijd deze ziekte krijgen. De toegang is voor leden van De Vierstroom f 2,50 en voor niet-le- den f 5,-. Deelname alleen na tele fonische opgave, tel. 0182- 594658. De Gezondheidswijzer Gouda biedt informatie over gezondheid, ziekte en zorg. De balie in de Thuiszorgwinkel aan de Boeleka- de te Gouda is open op werkda gen tussen I0.00 en 15.00 uur, ’s WADDINXVEEN - Naast het initiatief van Harry Cuvelier om met oud en nieuw een feest te organiseren zijn er nog twee Waddinxveners bezig om voor de jeugd in Waddinx veen een beter uitgaansleven te creeëren. Sven van der Krans en Jan Leunissen houden in samenwer king met Voetbalvereniging Waddinxveen op 23 januari een dancefeest in de kantine van Voetbal Vereniging Waddinx veen. Ook op 20 maart en op I2 juni heeft het duo nog iets in petto, maar daarover vindt nog overleg plaats met de voetbalvereniging. Grotere partijen, meer dan 50 stuks, kunnen door de gemeente bij u thuis worden opgehaald. U kunt hiervoor een afspraak maken op dinsdagmiddag 5 januari tussen 13.00 en 16.00 uur op telefoonnummer 62 45 00. WADDINXVEEN - De bekende zangeres Ellen Kiewiet uit Zoe- termeer, die onder meer ook op trad in de musicals ‘The King and l‘, ‘De Gondeliers' en ‘Samson en Dalida' trad onlangs op voor de Culturele commissie in het Anna Frank Centrum begeleid door haar pianiste Sandra de Bruin. Het van de arbeidsplicht voor eenou dergezinnen met jonge kinderen en een onderzoek naar de moge lijkheden voor realisatie van extra kindplaatsen voor sociaal zwakke ren en minder draagkrachtigen. Ook deelde Bert de Koning mee dat de positie en subsidiëring van het platform op korte termijn zal worden besproken door het col lege van Burgemeester en Wet houders. Eén van de punten die het plat form hierbij zeer urgent acht is een bevredigende regeling van de cliëntenparticipatie. In dit opzicht loopt Waddinxveen bepaald niet voorop: in I997 had 46 procent van de gemeenten met een inwo nertal tussen 20.000 en 50.000 al een vorm van inspraak van cliën ten in het gemeentelijk beleid. Tijdens de discussie kwam de wens naar voren om vanuit het platform een duidelijker lijn te leggen naar de gemeentelijke poli tiek, binvoorbeeld door periodiek overleg met de raadscommissie voor sociale zaken en met de meest betrokken wethouder. In het laatste deel van de thema bespreking spraken de aanwezi gen zich unaniem uit voor de vol gende stelling: ‘Zowel de landelij ke als de gemeentelijke politiek hebben een rol bij de bestrijding en het tegengaan van armoede. Ook van de organisaties en instel lingen die in het platform zijn ver tegenwoordigd mag worden ver wacht dat zij een structurele en concrete bijdrage leveren aan de armoedebestrijding in Waddinx veen'. Tenslotte werd aan de deelne mers de vraag voorgelegd, welke bijdrage hun organisatie thans reeds levert of van plan is te leve ren aan het opsporen en aanpak ken van stille armoede in onze woonplaats. Hoewel er nog veel meer kan en moet gebeuren, bleken er toch al heel wat initiatieven en ideeën te zijn. Om er enkele te noemen: BEPERKTE DIENSTVERLENING AFDELING PUBLIEKS ZAKEN Op donderdag 31 december 1998 is balie van de afdeling Publiekszaken (o.a. rij- en reisdocumenten, aangiften geboorten en overlijden) gesloten vanaf 11.00 uur. Op maandag 4 januari 1999 gaat de balie pas open om 11.00 uur. Dit is nodig om de vereiste aanpassingen te doen aan apparatuur en voor het wijzigen van diverse instellingen, zodat wij u daar na weer optimaal van dienst kunnen zijn. Op donderdag 31 december is er geen avondopenstelling. LAAT NIET ALS DANK... Een vriendelijk verzoek aan iedereen die tijdens de jaar wisseling vuurwerk af gaat steken: Laat het afval niet liggen, maar ruim het alstublieft zoveel mogelijk op. Het opruimen van vuurwerk dat niet is afgegaan verhoogt de veiligheid van kinderen. Het gemeentebestuur, uw buren en de chauffeur van de veegauto zijn u er dankbaar voor (Het kost ongeveer drie weken om alle staten in de gemeente te vegen). -Bij Hnkwp vin wi complete fceulres V® M-1999 KAATSHEUVEL: Amerikastraat 14, C/' industrieterrein 'de Kets'. Cr ■jii Hl nilFJ MIJDRECHT: Industrieweg 38 r (naast Karwei). ALMERE: Antennestraat 88. UTRECHT: Zeelantlaan 55. MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEHD, DONDERDAG 01ÏRUOAG IOOPAÏOND, TEL 0800-1536. (GRATIS) LET OP! De gemeente adviseert iedereen om brandbare spullen en afvalcontainers op oudejaarsdag bijtijds binnen te halen. WADDINXVEEN - Woensdag nacht 23 december rond een uur is op de Mauritslaan in Waddinx veen een 59-jarige man uit Wad dinxveen aangehouden. Op straat werd bij de man een blaastest afgenomen, waaruit bleek dat hij te veel had gedron ken. Een ademanalysetest op het politiebureau wees uit dat er sprake was van een alcoholpro- millage in het bloed van 0,6 pro mille (maximaal 0,5 promille is toegestaan). De man kreeg een boete gekregen van f 390,-. Het college van B W heeft de volgende plaatsen aangewezen waar het afsteken van vuurwerk absoluut verboden is: de nabije omgeving van het Anne Frankcentrum, 't Suyteinde en het Zorgcentrum Souburgh voor de gehele periode, dus tussen 31 december 10.00 en 1 januari 02.00 uur; de nabije omgeving van het dierenparkje in Burg. Warnaarplantsoen, ook de gehele periode en de winkelcentra op 31 december tussen 10.00 en 18.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3