Elke ochtend... Open huis Delta College Gouda Drie éénb Psycho-seksuologe: ’Praten over seks blijft moeilijk’ Koffie- Vuurwerk Leren masseren bij deVierstroom ochtend in Zevenhuizen Arbeid en zorg (8) Rijnen Gouwe Awaking your Light Body cursus in Gouda Jeep ontvreemd Voorlichtings avond G?oen7ij< Doorgifte FM- programma WRN beëindigd Branden in de regio SGP 75-jaar I I I I I I I I I I I I I I I I voor zwangeren Avond over verzoening r Ouders Geen Gevonden Vermist WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182- 63 03 32 I I I Verdiepen Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. LEZERS SCHRIJVEN Keuze uit Fic Kokos- of j Arecapalm. van 25.00 vooi 14 ALTIJD GOEDKOPER FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1. 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Bk «Z U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Bk JBI HET RIJKE TUINLEVEN PAGINA 15 WOENSDAG 6 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Hermen Lotgerink. (Foto: Sjaok Noteboom). Door Maaike Thüss Laurense 1 op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: ]^OOT IN SCRViai Leuk oud en nieuw, het begint al op 29 december, vuurwerk op het plein achter ons huis, mijn vrouw zegt laat ze toch die jonge lui. Tegen dat het donker wordt gaat het harder te keer, misschien om dat ze dan niet gezien worden. Dan kunnen zo ook niet opgepakt worden, maar waar om we zijn toch allemaal jong geweest. Het is alleen niet zo leuk als de prullenbak in de fik staat en ik er dan maar een emmer water over moet gooien, niet omdat ik het nodig vind, maar omdat ik de be lasting verhoging van 7% al ge noeg vind en dat het volgend jaar wel wat minder mag, dus jongelui als jullie volgend jaar zakgeld in wil leveren voor onbeperkt vuur werk af steken en vernielingen vind ik het best maar maak dan je naam ook bekend bij de gemeen te zo dat zij ook de schade kun nen verhalen op jullie. Misschien dat jullie er andere ideeën op na houden, maar maak die dan kenbaar zodat er rekening mee gehouden kan worden, ik weet niet of dat het helpt maar er zijn genoeg mensen die een rusti ge oud en nieuw willen en jullie willen helpen, plus men kan kleine kinderen gewoon buiten laten spelen zonder dat men bang hoeft te zijn om op geblazen te worden, iet wat overdreven maar het is wel zo. Ik wens iedere lezer een gezond en gelukkig 1999 toe. Zaterdagavond omstreeks vijf yur werd een schoor steenbrand gemeld aan de Noordelijke Dwarsweg. De brandweer bluste de brand. Het verkeer op de Noorde lijke Dwarsweg werd enige tijd omgeleid. het geestelijke aspect, de psy che. Ook de sociale aspecten, de normen en waarden die ie mand heeft meegekrégen, neem ik mee'. WADDINXVEEN - Het FM-pro- gramma World Radio Network is vanaf I januari 1999 niet meer op de kabel in Midden-Holland te ontvangen. World Radio NetW ork is een samenstelling van inter nationale publieke omroepen als de Wereldomroep, BBC World en Voice of America. Door ver hoging van de auteursrechtelijke kosten is het voor WRN niet meer mogelijk kosteloos via de kabel gedistribueerd te worden. WADDINXVEEN - Tussen don derdag 24 en maandag 29 de cember is ingebroken in een be drijf aan de Wilhelminakade. J.S. Middel Zuidplaslaan 26, Waddinxveen Het doel van de koffie-ochten- den is elkaar bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Er is tij dens de ochtend kinderoppas aanwezig. De ochtenden zijn een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud- Verlaat, Zevnhuizen en Moerka- pelle. De volgende koffie-och- tend is op donderdag I I febru ari. De spreekster zal zijn Greta Rietkerk over het thema ’Verge ving’. In de kamer staat een bankje, een stoel, een bureau een op vallende lamp en een boeken kast. Het is er niet groot, door de inrichting is de gebruikelijke afstandelijkheid van een praktijk ver te zoeken. De opzet is ge slaagd. Dat Lotgerink haar praktijk laag drempelig wil houden en dus voor iedereen toegankelijk komt naast de in de inrichting ook tot uiting in de prijs. Die is inkomensafhankelijk. Bij een netto inkomen van minder dan ƒ2000 per maand kost een con- WADDINXVEEN - De Pirami de, School of Light, verzorgt vanaf januari 1999 opnieuw een Awaking your Light Body in Gouda. Op 14 januari 1999 geeft do cent Peter Vuijk een informa- tie-avond over de meditatie- cursus Awaking your Light Bo dy. Awakening your Light Body is oorspronkelijk in Amerika ontwikkeld en door John Kal- se, oprichter van de Piramide, School of Light, in 1990 in Ne derland geïntroduceerd. De cursus wordt in 12 plaatsen in Nederland gegeven. Awaking your Light Body is een cursus waarin met behulp van lichtenergie je leven meer doel en inhoud kunt geven. Light Body, ofwel licht-lichaam, is een groot en stralend ener- gie-lichaam, zoals bestaat in de hogere dimensies van je ziel. Door het volgen van de cursus activeer je je licht-lichaam. Je maakt kennis met tien energie- centra, die verder reiken dan de chakra’s. Je krijgt meer energie op fysiek, emotioneel en mentaal gebied. De oefenin gen bestaan uit gevarieerde ge- ledereen die problemen heeft op seksueel gebied kan bij Her men terecht. Voorbeelden van klachten kunnen zijn: Geen zin meer hebben in seks, pijn bij het vrijen, je afvragen of je wel nor maal bent, geen stijve penis meer kunnen krijgen of schaam te voor fantasieën tijdens het vrijen. Tijdens een intakegesprek wordt gekeken wat precies de hulpvraag is. ‘Vaak weten men sen wel wat er aan de hand is - ze hebben geen zin in seks bij voorbeeld-, maar weten ze niet waardoor het komt. Daar pro beren we in zo’n gesprek achter te komen. Het zou bijvoorbeeld kunnen zijn dat mensen van hun ouders hebben geleerd dat ze niet van seks mogen genieten of dat ze nare ervaringen hebben gehad met seks’ vertelt Lotge rink. ‘In een tweede gesprek bespre ken we wat er tussen het eerste gesprek en dan is gebeurd. Vaak is dat een heleboel, want er is meestal een heleboel om over na te denken. Doorgaans is het de eerste keer dat mensen over hun problemen hebben gepraat. Het tweede en derde gesprek bestaan vaan uit voorlichting en informatie geven. Over seks, maar ook over hoe het bijvoor beeld anders kan. Soms komt de partner dan ook mee. De laat ste twee gesprekken bestaan vaak uit het wegnemen van be paalde angsten, afkeer van het eigen lichaam en het uitleggen van de redenen van de klachten. Wat ook heel belangrijk is is dat mensen vaak denken dat ze de ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Op het dak van een woning aan de Akkerweg ontstond nieuwjaarsdag rond het middaguur brand. De brandweer kwam ter plaatse en verrichtte nablussings- werkzaamheden. De brand ontstond doordat een stuk vuurwerk vanuit de woning in de dakgooto werd ge gooid. ZEVENHUIZEN - Tinkeke de Boer spreekt donderdag 14 ja nuari op een koffie-ochtend in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Zevenhui zen. Het thema van de ochtend die om 9.30 uur begint is: ’Mag ik er zijn?’. suit ƒ60,-, van ƒ2000,- tot ƒ3000,- ƒ85, van ƒ3000,- tot ƒ4000,- ƒ110,- en bij een netto inkomen van meer dan ƒ4000,- ƒ125,-. Hermen Lotgerink legt uit wat een praktijk voor psychoseksule hulpverlening precies inhoudt. ‘Ik ben geen arts*, zegt ze als eerste. ‘Daarom houd ik me dan ook niét bezig met lichamelijke aspecten. Als ik vermoed dat de oorzaak van een probleem van een cliënt een fysieke oorzaak heeft, verwijs ik hem of haar al tijd door. Ik concentreer me op Lotgerink is haar praktijk gestart omdat ze tijdens haar werk, preventiewerker geestelijke ge zondheidszorg en staflid van' sekse specifieke hulpverlening bij het Riag in Utrecht, veel te maken kreeg met vragen over seks en hulpvraag bij seksueel misbruik. ‘Ik kwam erachter dat het voor bijna iedereen moeilijk is om erover te praten. Ik vond dat ik me erin moest verdiepen en bekwamen. Ik heb een oplei ding gevolgd, de post-academi- sche opleiding geneeskunde en medische wetenschap in Utrecht en Rotterdam. Dat heeft 2,5 jaar geduurd. Toen ik mijn papieren heb behaald, heb ik met behulp van huisartsen onderzocht of er in Zevenhui zen behoefte bestond aan een praktijk voor psychoseksuele hulpverlening. Dat bleek zo te zijn. In de regio Zevenhuizen, Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Waddinxveen is niet één seksuologe met een praktijk, dat is een van de rede nen dat de behoefte bestaat. Iedereen kan de behoefte heb ben aan een consult. Van jong tot oud, van man tot vrouw. Het is gebleken dat mannen veel minder snel de stap nemen dan vrouwen. Lotgerink: ‘Op het onderwerp rust al een taboe, maar bij mannen een nog groter taboe dan bij vrouwen. Mannen praten al minder snel over hun emoties en gevoelens en over zo’n onderwerp al helemaal. En dat ondanks alle aandacht die eraan gegeven wordt in de me dia". Over dat onderwerp praat ze nog even door, ‘je kunt geen blad openslaan of het gaat over seks en geen televisieprogram ma bekijken of het gaat erover. Aan de ene kant is het een voordeel; het taboe dat op het onderwerp rust wordt wat min der, er wordt makkelijker over gepraat. Aan de andere kant gaan mensen door al die pro gramma’s en artikelen denken: 'Zo zou het dus moeten en kun nen. Er wordt een nieuwe norm gecreëerd en daar heb ik een beetje moeite mee. Het gaat om de individu en om de relatie van hem of haar. Je bepaalt zelf wat je prettig vindt en wat niet'. Op dit moment is de praktijk van Hermen Lotgerink alleen op vrijdag geopend. In de toekomst worden de openingstijden ver ruimd. Telefoonnummer: 0180- 633471 Tel.:- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. leide meditatie-oefeningen, met behulp van klanken en visuali saties. Thuis kun je oefenen met behulp van de bijbehoren de cassette-bandjes. Je fysieke lichaam wordt ge zonder, stralender en vitaler. Op emotioneel gebied wordt je leven meer gevuld met vreugde, compassie, liefde en verbondenheid. Verder wordt je denken helderder, rustiger, creatiever en je staat meer open voor inzichten en intuïtie. Praktische informatie De cursus bestaat uit zes blok ken op donderdagavond en één dag in het weekend. Bege leiding: Peter Vuijk. Start van blok I is donderdag 21 januari 1999. Op 14 januari 1999 is er een open informatie-avond, toegang is gratis. Op deze avond wordt door de docent, Peter Vuijk, meer informatie verstrekt over de cursus. Te vens wordt een eerste medita- tie-oefening gedaan. Opgaven en meer informatie bij Peter Vuijk, 0182 - 533235. Piramide, H.W. Lordenseweg 27, 7391 KCTwello, 0571 - 270355, fax. 0571 - 270789. blijven en daarnaast drie kinderen op te voeden. Het geeft je echter ook veel mogelijkheden, als je be reid bent om zelf initiatief te ne men om de problemen die je te gen komt ook op te lossen. Daar naast heeft het zorgen voor de kinderen ook het voordeel dat je nauwer betrokken bent bij de op voeding van je kinderen’. is 8 tot 10 deelnemers en er wordt in tweetallen gewerkt. De deelnemers oefenen de massage op elkaar. De cursus start op woensdag 3 februari 1999. Er is een cursus ge pland van 19.15-20.45 en een cur sus van 21.00-22.30 uur. De ove rige bijeenkomsten vinden plaats op 10, 17 en 24 februari, 3. 10, 17, 24 en 31 maart en 7 april. De kos ten bedragen ƒ260,- voor leden van Vereniging De Vierstroom en ƒ416,- voor niet-leden. Voor pa ren is de prijs ƒ461,- voor leden en ƒ677,- voor niet-leden. Vanwege organisatorische rede nen kunt u zich het beste aanmel den vóór 18 januari door te bel len naar De Vierstroom-Zorglijn, tel. 0182-594500. Bij elektro-, bouw- en installatie techniek kunnen leerlingen en ou ders zelf aan de slag. Leerlingen van de afdeling verzorging voor zien de bezoekers van hapjes. toen dat niet lukte heeft men een ruitje ingeslagen. Uit het kantoor in het bedrijf zijn autosleutels weggenomen, waar na de auto, een groene Jeep Grand Cherokee, is meegeno men. Voor meer informatie: Co Stre kenburg 0180-312969, Jeanette van de Berg 0180-634485 of Margreeth Laurense 079- 5931203. se massage gericht op de ont spanning van huid en spieren. De cursus is bedoeld voor ieder een die op verantwoorde wijze een ontspannende massage wil le ren geven aan partner, vriend of kennis. De bedoeling is men leert de massage te geven aan mensen zonder gezondheidsproblemen. Na een drukke werkdag of na een zware lichamelijke inspanning kan thuis een massage krijgen helpen u weer ontspannen te voelen. Ook het geven van een ontspan nende massage is een welddad: u voelt een gespannen spier in uw handen soepeler worden, u voelt de gehele mens ontspannen. De cursus Leren masseren be staat uit tien bijeenkomsten van anderhalf uur. De groepsgrootte Massage is zo oud als de mens heid zelf, Intuïtief wrijven wij over een pijnlijke plek of over een ge spannen lichaamsdeel. Een goed uitgevoerde massage is dan ook een weldaad voor lichaam en geest. Behalve dat de massage als prettig wordt ervaren, is de waar de ervan dat de stofwisseling in ons lichaam wordt gestimuleerd.. Massage houdt ons lichaam in goede condititie en kan blessures voorkomen. In tegenstelling tot oosterse massage is deze wester- WADDINXVEEN - Op voorstel van de Vrouwenraad is in dit weekblad een serie artikelen ge start over het actuele thema ‘Ar beid en Zorg’. Een aantal maan den lang zullen meer en minder bekende Waddinxveners (m/v) iets over hun ervaringen op dit terrein schrijven. Vrouwen ver tellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als typisch 'mannelijk’ gold; mannen lichten toe waarom ze een be paalde zorgtaak of verzorgend beroep uitoefenen; en ook gaan mensen in op de voordelen en mogelijk schaduwzijden van het combineren van werk èn zorg. De campagne wordt afgesloten op de Vrouwendag in maart 1999, die eveneens in het teken zal staan van het onderwerp 'Arbeid en Zorg’. Voor informatie kan men bellen naar Lottie van den Berg tel. 614485 of Frank Kremer tel. 614854. Wie ook een keer geïnterviewd wil worden of zelf een stukje wil schrijven in het ka der van deze actie kan ook bo- In eerste instantie is geprobeerd de roldeur te forceren, maar De betekenis yan deze vernieu wingen en de toekomstige samen werking met de scholengemeen schap in Waddinxveen zullen dui delijk tot uiting komen in onze voorlichting. Ook onze aanpak om de woordenschat van leerlin gen te verbeteren en onze bijzon dere leerlingbegeleiding krijgen alle aandacht. De beroepsopleiding in het derde en vierde leerjaar blijft gehand- WADDINXVEEN - Op woens dag 13 januari hoopt ds. M. v. Kooten, Nederlands Hervormd predikant uit Montfoort, een tijd- rede uit te spreken in het kerkge bouw van de Christelijke Afge scheiden Gemeente aan de Dorpsstraat. De bijeenkomst be gint om kwart voor acht. In deze bijeenkomst zal ook worden stil gestaan bij het feit, dat op 26 ja nuari 1924 de plaatselijke kiesver eniging van de SGP werd opge richt. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 zsr» Diin on GAimro B ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - Onlangs opende Her men Lotgerink (50) haar praktijk voor psychoseksuele hulp verlening in Zevenhuizen. De praktijk is in haar huis aan de Boslaan 41 gevestigd. ‘Dat heb ik gedaan omdat ik de drempel zo laag mogelijk wilde houden. Praten over seks is al moeilijk, daarom wil ik graag dat mensen zich zo goed mogelijk op hun gemak voelen*, verklaart ze. Postcode: Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. haafd. Als vanouds zijn er allerlei activiteiten in de praktijklokalen. De bijdrage van het bedrijfsleven zal duidelijk te zien zijn. Bij de af deling motorvoertuigentechniek kunt u, dankzij de medewerking van Ford-garagebedrijf ARBO uit Waddinxveen, kennis maken met de nieuwe Ford - Focus. Met gel den uit het VSB-fonds is voor de afdelingen administratie een nieu we kantoorruimte ingericht die zeker een bezoek waard is. GOUDA - Op woensdag I3 ja- nauri vindt in het Groene Hart ziekenhuis (Bleulandlocatie) een voorlichtingsavond plaats voor zwangeren en hun partners. De avond duurt ongeveer twee uur en start voor een eerste groep om I9.30 uur en om 20.30 uur voor een tweede groep. De toe gang is gratis. Tijdens deze avond wordt door middel van een uitvoerige video film getoond hoe de gang van za ken is rond een bevalling op de af deling Verloskunde van het Groe ne Hart ziekenhuis (GHZ). Aansluitend zal een verpleegkun dige wat vertellen over het ver blijf op de afdeling Verloskunde. Ook zullen medewerkers van de Kruisvereniging en het Kraam- centrum ingaan op de periode na de bevalling. Naast deze presentaties zijn een groot aantal kramen ingericht met informatie over borstvoe ding, flesvoeding, diverse baby- verzorgingsprodukten, luierservi- ce, kraamzorg. Ook zijn een ver loskundige en verpleegkundige van de afdeling Verloskunde aan wezig. Tijdens dit gedeelte van de avond is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. GOUDA - Het Open Huis van het Delta College Gouda, dat op zaterdag 9 januari van I0.00 tot 13.00 uur wordt gehouden aan de Groen van Prinsterersingel 49 te Gouda, zal dit jaar in het teken staan van de vernieuwingen naar de onderwijsvormen VMBO. Het VBO en de MAVO houden per I augustus 1999 op te bestaan. Het VMBO komt ervoor in de plaats en het leerwegondersteunend onderwijs vervangt het IVBO (in dividueel voorbereidend be roepsonderwijs). WADDINXVEEN - De Vier stroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol land, organiseert in Gouda de cursus Leren masseren. WADDINXVEEN - In De Schaapskooi achter de Brugkerk wordt vanavond (woensdag 6 ja nuari) een avond gehouden over de kern van het Christelijk geloof. Ds. J. Hoek uit Veenendaal, be kend van zijn boek over verzoe ning, verleent zijn medewerking aan de avond. Met name dit on derwerp zal aan de orde komen. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. venstaande telefoonnummers bellen. Vandaag de bijdrage van Si mon de Jong, locatiemanager Sou- burgh. ‘Arbeid en zorg krijgen een vrij wel dezelfde betekenis op het moment dat je werk bestaat uit het zorgen voor andere mensen, vanwege je beroep als verpleeg kundige. Die keuze maak je van wege je interesse die je in mensen hebt en het gevoel dat je mensen wilt helpen die van jouw hulp af hankelijk zijn. Vijfentwintig jaar geleden was het een niet veel voorkomende keuze dat een man koos voor een ver zorgend beroep. Verzorging was iets dat bij vrouwen hoorde. De periode dat men het afraadde was net voorbij. Maar bepaald gesti muleerd werd deze keuze niet. De combinatie van in de zorg werken en het zorgen voor kin deren vraagt een grote flexibiliteit en vermogen om de zorg te plan nen. Zeker als in het gezin allebei de ouders er voor kiezen om als verpleegkundige werkzaam te "kléi ff Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan telefo nisch tussen 09.00-12.00 uur bij de afdeling Verloskunde van het Groene Hart ziekenhuis tel. 0182-566445. Op ditzelfde num mer is meer informatie over deze voorlichtingsavond te verkrijgen. WADDINXVEEN - Gevon den: zaterdag 26 december: Hond, reu Rottweiler, omge ving Zevenhuizen. Woensdag 30 december Hond, Yorkshire Terreir, grijs/blond, zwarte neus, bruin/zwarte halsband (omge ving Brugweg in Waddinx veen). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0182-630481. enigen zijn met hun klacht. Dat is vrijwel nooit het geval. Het stelt mensen vaak gerust dat dat niet zo is'. EEN GOED BEGIN! ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DÉZE KRANT

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 15