Politiek debat over gekozen burgemeester Kerstshow bij Mandemakers wonen ETOS opent winkel in Waddinxveen I Kerstshow bij i i Mandem Iiw w ■^eekblad voor WaddinxM :en en Moerkapelle r ALLES VOOR UW OPEL... Vandalen vernielen ruiten station Luifelbaan Auto’s nieuw in Waddinxveen I JÖUKENS M Affifi Kerken schrappen middagdiensten Nu ook opvang aan huis bij Gastouderbureau 400. Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer i Bijna honderd deelnemers bij Nintendo kampioenschappen. Rijden onder invloed DAGE* Kaartavond Gouwe Rijders Expositie De Sperwer J. Leeflang erevoorzitter bij deWD WADDINXVEEN - Vertrekkend voorzitter J.A. Leeflang van de af deling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie (WD) is op voordracht van het bestuur door de leden benoemd tot erevoorzitter en erelid. Een goed begin met een opleiding vi ROC Leidei FULLTIME VERKOOP MEDEWERKERS m/v voor onze afdelingen kruidenierswaren tabakshop Kerstshow VERLENGD t/m 9 januari Profiteer nu nog van de prijzen van vorig jaar... visit I I DE GROOTSTE KEUS IN BIJ Ter uitbreiding van ons team zijn wij op zoek naar twee Zie elders in dit bla KAATSHEUVEL WADDINXVEEN f Ook hebben we nog ruimte voor parttime medewerkers Voor informatie kunt u bellen met Plusmarkt Diwa tel.nr.: (0182) 61 02 51 Voor reacties kunt u ook schrijven naar Plusmarkt Diwa, Postbus 158, 2740 AD Waddinxveen Jlet bestuur en Zu..IJ M oan Je gemeente 'C.JaJc/inxueen wensen iedereen een geluJJig en gezond1999. e medewerkers X WOERDEN Weekblad voor V I (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN GRATIS LAAF’ v\ WADDINXVEEN - Vanaf januari 1999 start het gastouderbureau Waddinxveen ook met opvang bij de vraagouder thuis. Omdat er de laatste maanden veel vraag naar deze vorm van opvang is ge weest, is het bureau tot dit be sluit gekomen. Op 4 januari werden de ruiten vervangen zoals op de foto is te Afgelopen zaterdag 2 januari opende eigenaar Arie Noomen zijn bedrijf in Waddinxveen. Bij Luifelbaan Auto’s vindt u jonge occassions en u kunt er terecht voor reparaties en schade-afhan- Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn om mee te doen, dus ie dereen is van harte welkom. Na het kaarten is er de prijsuitrei king. Leiden Afslag A4 Zoeterwoude Rijndijk Opgeteld de beste! Rechtvaart 8, 4- Hoge Rijndijk 315, Zoeterwoude, tel. 071 - 589.93.46 Simone Boeser, bedrijfsleidster van ETOS Waddinxveen, is zeer enthousiast over de verbeterin gen die zijn aangebracht. ‘De win kel ziet er goed en verzorgd uit en de producten zijn makkelijk te vinden door de herkenbare win- WADDINXVEEN - Drogisterij/ parfumerie ETOS aan het Konin gin Wilhelminaplein in Waddinx veen opent morgen haar deuren. Voorheen huisde hier een Le Drugstore drogisterij, die nu vol ledig is verbouwd tot ETOS dro gisterij. De -nieuwe ETOS heeft een centrale ligging in het winkel gebied, waar ook Albert Heijn en Gall Gall zijn gehuisvest. Met een oppervlakte van ongeveer honderd vierkante meter, biedt ETOS in Waddinxveen een groot en gevarieerd aanbod drogisterij en parfumerie artikelen. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense autoclub ’Gouwe Rijders’ houdt donderdagavond 7 januari om acht uur weer een kaartavond in hotel-café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost). Het door de drie politieke partij en aangezwengelde debat wordt geleid door Gouwenaar mr. Aad Kosto, oud-PvdA-staatssecretaris van Justitie, oud-PvdA-Tweede- Kamerlid en sinds I994 lid van de Raad van State. WADDINXVEEN - Op vrijdag 8 en zaterdag 9 ja nuari organiseert de Wad- dinxveense postduiven vereniging De Sperwer voor haar leden weer de jaarlijkse verenigingsten- toonstelling. De tentoonstelling is al vele jaren een begrip in de omgeving en evenals voorgaande jaren hoopt het bestuur weer vele postduivenliefhebbers en belangstellendene in het lokaal aan het Stations plein te mogen begroeten. De tentoongestelde dui ven, ruim 200 stuks, zijn in 18 verschillende klassen onderverdeeld en worden vrijdag 8 januari door twee keurmeesters van de Nederlandse Groep van Keurmeesters Van Post duiven gekeurd op schoonheid. Op beide dagen zal er een Rad van Avontuur zijn met mooie prijzen, waar onder kisten sinaasappe len, vleespakketen en planten. De tentoonstelling wordt vrijdagavond 8 januari om 20.00 uur officieel geo pend. Op zaterdag 9 janu ari is de tentoonstelling ’s middags geopend van 14.00 tot I 7.00 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Zondagmor gen heeft de politie tussen 7.00 en 7.30 uur op de Beijerincklaan een alcoholcontrole gehouden. Een vijftiental bestuurders werd ge controleerd. Een 49-jarige man uit ’s-Gravenhage reeds als be stuurder van een vrachtauto en bleek onder invloed van alcohol te verkeren. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 930 ug/l. Het rijbewijs van de man werd in gevorderd. Tevens kreeg hij een proces verbaal voor het rijden zonder geldig rijbewijs. De man bestuurde een vrachtauto, maar bleek niet in het bezit van een vrachtautorijbewijs. Uiteraard blijft de huidige vorm van opvang gewoon bestaan. met het college van Burgemees ter en Wethouders. Voor hem staat echter vast dat een burgemeester gekozen moet worden. Ook verwoordt hij het (verdèelde) standpunt van het Genootschap van Burgemeesters, waarvan hij secretaris is. Na de inleidingen is er volop gele genheid tot discussie met de aan wezigen. Het publieke debat is voor iedereen vrij toegankelijk. deling. Tevens heeft de garage een unieke zoekservice. ‘Wie een auto zoekt van een bepaald merk, in een specifieke kleur of met een bepaald kilometrage, kan dat aan ons doorgeven’, al dus Arie Noomen. ‘Onder het motto ‘U zoekt, wij vinden' gaan wij dan op speurtocht naar uw droomauto. Dat scheelt onze klanten veel tijd en moeite’. Luifelbaan Auto is de naam van een nieuwe garage aan de Brderolaan I, naast winkelcentrum De Luifel baan. het niet langer verantwoord voor zo weinig mensen een predikant (vaak van buiten Waddinxveen) te laten komen. Datzelfde geldt ook voor de orga nisten. Bovendien moet voor de wekelijkse zondagmiddagdiensten in de Ontmoetingskerk eveneens steeds een beroep worden gedaan op de beperkte vrijwilligersorgani satie. De vesperdiensten van de Gere formeerde Kerken en de her vormde Immanuëlgemeente in de Immanuëlkerk blijven overigens wel gehandhaafd, omdat de prak tijk leert dat daar vanuit beide ker ken belangstelling voor bestaat. Ook de jeugdmiddagdiensten, Trektochtdiensten, de oecumeni sche adventsdiensten en de jaar lijkse oecumenische gebedsdienst voor de eenheid van christeren, die deze maand weer wordt ge houden, blijven gehandhaafd. kelindeling die ETOS hanteert. Het assortiment babyartikelen is flink uitgebreidt, net als het assor timent voor de parfumerieafde- ling. De van ETOS bekende we- reldgeuren hebben een mooie plaats in de winkel toebedeeld ge kregen', zegt Simone. Daarnaast worden alle Eigen Merk produc ten van ETOS aan het assorti ment toegevoegd, wat voor vrij wel alle productgroepen een uit breiding betekent. Simone Boeser:‘We hebben een hecht team, dat ontzettend veel zin heeft om in de nieuwe winkel te beginnen. Juist binnen een or ganisatie als ETOS komt iedereen goed tot zijn recht. We verheu gen ons op de bijzondere akties. Bij de opening beginnen we me teen met de kortingsdagen. Voor een aantal artikelen geldt dan 2 halen I betalen'. Luifelbaan Auto's, Brederodelaan I, Waddinxveen, telefoon 0182- 635I56. WADDINXVEEN - De Gerefor meerde Kerken en de hervormde Immanuëlkerkgemeente in Wad dinxveen houden met ingang van dit nieuwe jaar op zondagmiddag geen gewone erediensten meer in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde). De 'beperkte federatie kerken raad’ van beide kerkgenootschap pen, verbonden in het ’Samen op Weg’-proces, hebben dat na af stemming met de kerkenraden van de afzonderlijke kerken besloten. Slechts in uitzonderingsgevallen bleek er in de wekelijkse ’Samen op Weg’-diensten in de Ontmoe tingskerk sprake te zijn van een re delijke bezetting, maar in verre weg de meeste middagdiensten was de opkomst in het afgelopen jaar erg mager. Dat betekende bijvoorbeeld niet meer dan 20 tot 30 mensen. De beide kerkgenootschappen vinden Tf v u s? if -x- Tf s? w -r -r s? ie Q SS o WADDINXVEEN - PvdA, CDA en D66 gaan in Waddinxveen op dinsdagavond 19 januari om acht uur in hotel-café-restau- rant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) een publiek debat houden over de gekozen burgemeester. een televisie meenemen, nu is alle apparatuur aanwezig en sponsert Nintendo de kam pioenschappen. In de categorie tot en met 12 jaar werd Steijn Donders (Wad dinxveen) kampioen. Peter Star- reveld (Waddinxveen) werd tweede en Jeffrey Uitman (Waddinxveen) derde. In de ca tegorie boven de 13 jaar won Steven Zwartjes (Dordrecht), werd Patrick Wessels tweede en Piet den Duik derde. Bezoek onze totaal vernieuwde slaapkamer afdeling met de Auping Vision shop! dat deze opvang maximaal twee dagen per weeek (gedurende een periode van maximaal 48 uur) mag zijn. Het tarief zal wat hoger zijn dan de huidige tarieven. Over de hoogte van het bedrag beslist het bestuur binnenkort. Uitgegaan wordt van ongeveer ƒ2,- extra per uur. Het bedrag wordt dan ƒ6,50 voor kinderen tot en met vier jaar en ƒ7,- voor kinderen ouder dan vier jaar. Het Gastouderbureau zoekt voor deze nieuwe vorm van op vang nieuwe gastouders. Ge dacht wordt voornamelijk aan de groep vrouwen van 55 jaar en ouder en jongeren. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met het gastouderbureau: 0182- 619591. oplage 14.500 exemplaren Jacques Leeflang is in die functie, welke hij jarenlang met veel ener gie en inzet heeft vervuld, opge volgd door de Waddinxveense ondernemer J.F. Speetjens. De vertrokken voorzitter geeft nu leiding aan de redactie van de WD-nieuwsbrief. De VVD in Waddinxveen telt 6 raadsleden (met een wethouder) en een stabiel aantal van 110 le den. ‘Geen slecht aantal ten op zichte van het landelijke', oor deelt Jan Speetjens in de WN- nieuwsbrief, 'maar dat moeten er meer worden'. Voor de de Waddinxveense ge meenteraad noemt de nieuwe VVD-afdelingsvoorzitter 1999 het jaar van de waarheid voor het nieuwe winkelcentrum ’de Passa ge’. ‘Onze wethouder Maria Wien- tjens-van der Velden is met een knap lastige erfenis komen te zit ten. Het zal de nodige tact en di plomatie vergen om de proble men die in het verleden zijn ont staan recht te trekken. Geen sinecure'. ‘Laten we hopen dat een en an der tot een goed eind zal worden gebracht en dat nu werkelijk met de bouw kan worden gestart. Het zal de geloofwaardigheid in de plaatselijke politiek ten goede komen'. In dit nieuwe jaar worden er ver kiezingen gehouden voor de pro vinciale staten van Zuid-Holland op woensdag 3 maart. Dinsdag avond 23 februari om acht uur spreekt het liberale kandidaat- statenlid en Boskoops WD-wet- houder Ivo te Hagen voor de Waddinxveense liberalen in res taurant ’Bibelot’ (Limaweg). WADDINXVEEN - Voor de achtste keer werden afgelopen weekeinde in het Zuidhonk de Open Waddinxveense Ninten- dokampioenschappen gespeeld. Aan de kampioenschappen de den 96 kinderen mee, één meer dan vorig jaar. De spelletjes die worden gespeeld zijn punten- spelletjes, racespelletjes of be- hendigheidsspelletjes. Vechtspe len komen niet aan bod. Moesten acht jaar geleden de kinderen zelf hun Nintendo en Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182-63 2h 33. Imxvcen. Zevenhuizen en Moerkapelle Woensdag 6 januari 1999 7 _+^l .a-iswiieu-u jet. i «ta.1 showrooms keukens! 17-jarige jongen aangehouden. Hij gooide met een autoband en raakte daarbij een agent. Deze liep hierdoor lichte verwondingen op. Verder verliep de oudejaarsnacht rustig. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp 53e jaargang nr. 2627 zien. Hoe groot de schade is, is nog onbekend. Ook in Boskoop en Nieuwerkerk aan den IJssel werden vernielin gen gepleegd aan voornamelijk straatmeubilair, telefooncellen en abri’s. In Moerkapelle werd een Op de Nintendokampioenschappen worden geen vecht- spelletjes gespeeld. Volgens PvdA, CDA en D66 is de al of niet door de gemeenteraad gekozen burgemeester een thema dat de komende jaren prominent op de agenda zal staan. Het onderwerp, waarover de standpunten van de verschillende politieke partijen overigens fors uiteenlopen, heeft volgens hen al les te maken met locale democra tie: de verhouding burgers-be- stuur. Na de inleiding van mr. Aad Ko sto zullen drie sprekers een toe lichting geven op de verschillende opvattingen die in de politiek en in het bijzonder in hun partijen bestaan. Die inleiders zijn de Alphense D66-burgemeester Nico Schoof, de Rotterdamse CDA-wethou- der Sjaak van der Tak en de Goudse PvdA-fractievoorzitter Hans Oosters. Van de inleiders gaat het stand punt van democraat Nico Schoof het verst. De D66’er zal enkele van de mogelijke varianten van een gekozen burgemeester be lichten. Hans Oosters, in het dagelijks le ven directiesecretaris bij de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG), vindt dat de burgemeester door de gemeente raad moet worden gekozen. Voor de Rotterdamse CDA-wet- houder Sjaak van der Tak gaat het er niet om of een burgemeester gekozen of benoemd wordt, maar om de bestuurlijkheid dan wel verantwoordelijkheid van de ge meenteraad en de verhouding De medewerkers van het bureau krijgen er door de nieuwe rege ling een taak bij: het bemiddelen tussen mensen die wel in het huis van een ander kinderen wil len opvangen en ouders die hun kind of kinderen graag in de ei gen omgeving willen laten. 'Vraagouders’en ’gasthouders’die belangstelling hebben voor deze nieuwe vorm van opvang, kun nen dat aan het gastouderbureau laten weten. Bij de opvang bij de vraagouder thuis is het Gasthouderbureau wettelijk gebonden aan de regel WADDINXVEEN - Vandalen hebben oudejaarsnacht het sta tion onder handen genomen. Vrij wel alle ruiten werden vernield. o telefoon 0416-279269. fr Finse Golf 2 (langs de A12), telefoon 0348-480460. o GÉÉN AANBETALING www.mandemakers.nl 5 jaar garantie* DE GROOTSTE, DE BESTE, DE GOEDKOOPSTE. J J-IjViYilIJ 1.1^7o B J.. O o

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1