Relatiebeheerderm/v Inkrimping treintaxi naar Waddinxveen laat nog een half jaar op zich wachten CAR VISION Schenking van 83.000 gulden Lachende marktmeester Jan Meijer Inleiding van burgemeester over wonen en werken Gezond en veilig in boomkwekerij' Politiek debat over gekozen burgemeester Ontmoetings- dienst Reddings brigade een kwart eeuw Gefuseerd waterschap in Waddinxveen Oliebollen en vandalisme Groenstrook en speelplek in Zuidplas ’90 Cursus voor bescherming weidevogels Nieuw jaar bij het ICW Geen honden uitlaatplaats in Zuidplas ’90 WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense college van Burge meester en Wethouders heeft besloten dat er in de in aanbouw zijnde woonwijk ’Zuidplas ’90’ geen hondenuitlaatplaats wordt ingericht. PvdA VVD PCW CDA Uitzending kerken A/ WOENSDAG 6 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 door BERT J. WOUDENBERG Nu de toekomst van de treintaxi in Waddinxveen aan een finan cieel draadje hangt is het best aardig eens na te gaan in hoever re het gemeentebestuur en de daarin vertegenwoordigde poli tieke partijen zich verantwoor delijk voelen voor deze en ande- Na de inleidingen is er volop gele genheid tot discussie met de aan wezigen. Het publieke debat is voor iedereen vrij toegankelijk. WADDINXVEEN - Marktmeester Jan Meijer had veel plezier op de vrijdagse weekmarkt, die in de afgelopen twee weken eerder in de week op de Willem de Zwijgerlaan werd gehouden en be perkter van omvang was vanwege de feestdagen. Plezier had de marktmeester omdat voortaan de verkoop van tweedehands kleding niet meer op de weekmarkt is toegestaan en omdat de week markt voorlopig op dezelfde plek in de Oranje- wijk gehuisvest blijft. Zolang er namelijk geen zicht is op een definitieve plek voor de weekmarkt staat er nog geen verhui zing voor de deur. Twee verhuizingen van de Waddinxveense weekmarkt binnen enkele jaren wordt geen goede zaak gevonden. Aan de kop van de markt, de kruising met de Ju- dat deze ontwikkelingen succes vol zijn. Zonodig worden hier voor middelen beschikbaar ge steld. liana van Stolberglaan en het Koningin Wilhelmi- naplein, komen wel veranderingen. Niet door de aanleg van een rotonde - die biedt geen oplossing voor een betere doorstroming van het verkeer - maar door andere verkeersaanpass- ingen die in totaal 3,5 miljoen gulden zullen gaan kosten. Bij de eind februari beginnende herinrichting van het drukke kruispunt, waaraan door de provincie financieel zal worden bijgedragen, zal ook veel aandacht worden besteed aan de fietsers. Ze krij gen aparte oversteekplaatsen. Na twee informatieavonden voor de bewoners en een discussie in de gemeenteraad is besloten dat zal worden geprobeerd de singel langs de Willem de Zwijgerlaan zoveel mogelijk ongemoeid te laten. uitbouw van het bestaande Aan vullend Openbaar Vervoer. Zie jij de uitdaging en wil je doorstromen? Bel André Menke voor een afspraak, na 18.00 uur: 0346 263011Bel snel, want wij houden van doorwerken. De verkoper die toe is aan zijn/haar volgende uitdaging, roepen wij op te solliciteren bij Menke Car Vision, dé zaak van Alphen en Gouda waar de klant nog persoonlijk wordt benaderd en geadviseerd omtrent de aanschaf van een mobiele telefoon, autoradio, autonavigatie- of wagenparkbeheersysteem, etc. Burgemeester Fedde Jonkman zal de aanwezigen bijpraten over actuele zaken met betrek king tot wonen en werken in Waddinxveen. Directeur A. de Wilde van het Waddinxveense bouwbureau en aannemingsbe drijf De Wilde BV zal de ont wikkelingen rond ’Gouwe Park’ bespreken. Professionele kunstenaars als Aleid Abels, Ton van Steenber gen, Gerda Jonker, Josiah One- mu en Cobie Koorengevel ex poseren in ’Kreater’ eigen werkstukken. De omlijstende muziek is in handen van de pia nist Wim Kurver. veen heeft een bedrag van bijna 83.000 gulden geschonken gekre gen. De gift was afkomstig uit een nalatenschap en was met dank baarheid door de gever als zoda nig bestemd. Het kerkgenoot schap heeft laten weten het geld te zullen gebruiken als aflossing van de openstaande schulden. Andere belangstellenden kunnen de uitgave gratis aanvragen bij de informatietelefoon van het minis terie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid, tel. 0800-9051 (gra- WADDINXVEEN - De Waddinx veense Reddingsbrigade (WRB) bestaat dit jaar een kwart eeuw. Het 25-jarig bestaan wordt ko mende zaterdagavond 9 januari vanaf half zeven gevierd met een receptie van het bestuur in de bar van het Gouwebad 'de Sniep’ (Sn- iepweg). De Waddinxveense Reddingsbri gade werd officieel op 4 januari I974 opgericht. De vereniging heeft zich in het Waddinxveense verenigingsleven een sterke vaste plaats weten te veroveren. WADDINXVEEN - Op zondag I0 januari wordt van 09.00 uur tot 12.00 uur het RTW-programma uitzending ‘kerken’ verzorgd door de Centraal Hervormde Gemeen te. Om 09.00 uur begint het kin derprogramma. Om precies 09.30 uur wordt overgeschakeld naar de Morgensterkerk voor de uitzen ding van de eredienst. Voorganger is ds. A.W. van de Plas. Om onge veer 10.50 uur volgen de laatste twee programma’s. Als eerste een opname van een cantate van j.S. Bach. Daarna, tot 12.00 uur, een vervolg in de reeks ‘Mensen ver tellen hun verhaal’. Meester van de Berg, recentelijk nog schoollei der van de Eben-Haëzerschool, vertelt zijn verhaal. WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman verzorgt een inleiding over wonen en werken in het Gouwedorp op de nieuwjaars bijeenkomst van de werkge versvereniging HVW Midden- Holland, die woensdagavond 13 januari van vijf tot zeven uur in het centrum voor kunst zinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) wordt gehouden. Op deze bijeenkomst staat het wonen en werken in Waddinx veen en de ontwikkelingen rond het nieuwe bedrijvenge bied ’Gouwe Park’ tegenover ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid centraal. WADDINXVEEN - Begin dit jaar gaat de gemeente Waddinxveen een begin maken met de aanleg van een deel van de groenvoor ziening en een speelplek voor kin deren aan de zuidrand van de woonwijk-in-aanbouw ’Zuidplas ’90’. WADDINXVEEN - Een nieuw jaar staat voor de deur. Met oliebollen en ap pelflappen bakken op diverse plaatsen in Waddinxveen, door bakkers, in kramen en voor speciale doelen (TOOS- gymnastiek. Vox Jubilans), is ook Waddinxveen begonnen aan het laatste jaar van deze 20e eeuw. Ondanks de goede wensen van de politie - het districts bureau aan de Limaweg was voorzien van een 19 meter groot en 's avonds fel verlicht spandoek met daarop de tekst ’Politie IJssel en Gouwe wenst u een prettige kerst en een veilig 1999’ en een I9 meter hoge kerstboom met I I5 lampjes - bracht het nieu we jaar toch de nodige ver nielingen met zich, zoals ook elders in het land het geval is geweest. Zeven bushokjes en vier telefooncellen moesten het ontgelden. De vandalen deden hun werk grondig. Ook waren er direct na de jaarwisseling diverse vreugde vuren binnen de bebouwde kom te vinden, maar die ga ven nergens overlast. De restanten van het vuur werk bleven overigens in heel Waddinxveen liggen. Ge meente noch bewoners von den het nodig de rommel snel op te ruimen. Ouvertureweg 85 2402 DT Alphen a/d Rijn 0172- 421312 Bodegraafsestraatweg 3a 2805 GK Gouda 0182-570080 WADDINXVEEN - De Waddinx veense baptistengemeente Tcht- hus’ houdt zondagavond 10 janu ari om half acht in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kre ater’ (Kerkstraat) een ontmoe- tingsdienst. Spreker is Nol Esmeijer. Naast samenzang is er muziek van de groep ’Shine’, die bestaat uit jon geren van 10 tot 18 jaar. het risico op bedrijfsongevallen en beroepsziekten terug te drin gen en de veiligheid en de ge zondheid op de werkplek te be vorderen. Eerder verschenen al drie andere uitgaven in deze se rie. De uitgave ’Gezond en Veilig werken met bestrijdingsmiddelen in de boomkwekerij’ bevat een in ventarisatie van algemene voor schriften voor het werken met bestrijdingsmiddelen. Ook wor den aanbevelingen gedaan om het werken met bestrijdingsmiddelen in de verschillende deel-sectoren van de boomkwekerij gezonder en veiliger te laten verlopen. De uitgave ’Gezond en Veilig werken met bestrijdingsmiddelen in de boomkwekerij’ is toege stuurd aan boomkwekers die zijn geregistreerd bij het Produkt- schap Tuinbouw. Het programma ’Samen werken aan een duurzaam Waddinxveen’ van de PvdA geeft aan dat er - aanvullend op het bestaand open baar vervoer - wordt gezocht naar mogelijkheden een dorpsbus te laten rijden, die via een vastge stelde route rijdt. 'Daardoor wordt het bedrijven park Coenecoop beter bereik baar en kan de verkeersdruk naar de Passage worden verminderd. Bij de scholen komt een halte plaats’, aldus de sociaaldemocra ten. De PvdA wil verder dat de ge meente zich beter gaat inspannen bus en trein beter op elkaar af te stemmen, de spoorlijn te ’ver- trammen’ en een derde stop plaats bij het bedrijvenpark Coe necoop aan te leggen. WADDINXVEEN - Het gefuseer de waterschap ’Wilck en Wieric- ke’, waarin officieel op Nieuw jaarsdag de waterschappen 'Meer en Woude’ (Zoetermeer) en ’De Gouwelanden’ (Alphen aan den Rijn) zijn samengegaan, heeft tij delijk nieuwe werkruimte voor het hoofdkantoor gevonden aan de Noordkade 64. Per keer ontvangt het Waddinx veense college van Burgemeester en Wethouders hiervoor een vergoeding van 500 gulden per keer. Daarmee is het eventueel ver dwijnen van de onrendabel ge bleken treintaxi uit Waddinx veen dus nog niet definitief van de baan. Transvision - de NS- dochter die verantwoordelijk is voor de exploitatie vann de treintaxi - wil de komende zes maanden gebruiken om te bezien welke andere overlevingskansen misschien nog gecreëerd kunnen worden. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Landschapsbe heer Zuid-Holland en het AOC Groencollege gaan een cursus weidevogelbescherming voor in woners uit deze streek. Het verkiezingsprogramma ’Sa men leven die je niet alleen’ van het Waddinxveense CDA noemt de realisatie van de Rijn-Gouwe- Lijn een kwestie van lange adem. De christen-democraten staan overigens positief tegenover de ’vertramming’ van de spoorlijn, mits er sprake is van een derde station. Een bijdrage in de aanleg- kosten is voor het CDA be spreekbaar, maar een structurele bijdrage aan de exploitatie wordt afgewezen. Tot slot: D66 schrijft in haar verkiezingsprogramma al leen maar dat bedrijventerreinen ook goed met het openbaar ver voer bereikbaar moeten zijn. Een enkele hondenuitlaatplaats heeft namelijk geen zin, kost aar dig wat geld wat betreft aanleg en onderhoud en verplicht honde neigenaren eigenlijk tot niets. Wil een hondenuitlaatplaats ef fect hebben, zo leren ervaringen in andere gemeenten, dan moet er sprake zijn van gericht beleid en hiervan is in Waddinxveen geen sprake. B. en W. voelen ook niets voor een apart ’hondenbe- leid’. Hondenbezitters kunnen volgens de gemeente door de politie het beste worden aangepakt door toepassing van de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV). Daarin staat onder meer dat de Waddinxveense honden binnen de bebouwde kom kom alleen aangelijnd uitgelaten kunnen wor den. (verdeelde) standpunt van het Genootschap van Burgemeesters, waarvan hij secretaris is. WADDINXVEEN/GOUDA - Ook in het nieuwe jaar blijft de treintaxi de gemeente Waddinxveen vanaf het NS-station Gouda voorlopig nog bedienen. Hoewel het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders vorig jaar uitein delijk niet direct bereid bleek financieel bij te springen in de verliezen van deze aanvullende openbaar vervoer-voorzie- ning, is de aangekondigde inkrimping van de treintaxi-moge- lijkheden in het Gouwedorp en elf andere gemeenten voor alsnog uitgesteld tot halverwege dit jaar. Een lachende marktmeester Jan Meijer op ’zijn’ weekmarkt in Waddinxveen. (Foto: Even Hardendood). In het Waddinxveense WD-pro- gramma ’Verantwoordelijk en vrij’ wordt aangegeven dat de li beralen warm voorstander zijn van de ’vertramming’ van de be staande spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. Op deze toekomstige Rijn-Gou- we-Lijn zal niet alleen sprake moeten zijn van een hogere fre quentie, maar ook van meerdere locale halteplaatsen. De WD is bereid dit project be stuurlijk op alle mogelijke manie ren te ondersteunen, maar is van mening dat een structurele bijdra ge in een exploitatie-opzet abso luut niet tot de gemeentelijke taak behoort. en D66 gaan in Waddinxveen op dinsdagavond I9 januari om acht uur in hotel-café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) een pu bliek debat houden over de geko zen burgemeester. Het door de drie politieke partij en aangezwengelde debat wordt geleid door Gouwenaar mr. Aad Kosto, oud-PvdA-staatssecretaris van Justitie, oud-PvdA-Tweede- Kamerlid en sinds I994 lid van de Raad van State. Volgens PvdA, CDA en D66 is de al of niet door de gemeenteraad gekozen burgemeester een thema dat de komende jaren prominent op de agenda zal staan. Het onderwerp, waarover de standpunten van de verschillende politieke partijen overigens fors uiteenlopen, heeft volgens hen al les te maken met locale democra tie: de verhouding burgers-be- stuur. Na de inleiding van mr. Aad Ko sto zullen drie sprekers een toe- De cursuskosten bedragen 45,- lichting geven op de verschillende (inclusief koffie en cursuspakket). Bel voor meer informatie of op gaven naar Landschapsbeheer Zuid-Holland, tel. 0182-524500. WADDINXVEEN - De nieuw jaarsrecepties bij overheid, be drijfsleven en het verenigingsle ven in het Gouwedorp zijn in vol le gang. In dit bedrijfspand is voor twee jaar werkruimte gehuurd voor 50 medewerkers. Afgesproken is dat voor het jaar 2001 er in het werk gebied van het nieuwe water schap een nieuw hoofdkantoor moet zijn gebouwd. Nog is overigens nog steeds niet bekend waar dat zal zijn. De beide voormalige hoofdkantoren in Zoetermeer en Alphen aan den Rijn staan nu te koop. Van de op brengst hiervan moet de nieuw bouw worden betaald. Het gefuseerde waterschap Wilck en Wiericke heeft van de ge meente Waddinxveen toestem ming gekregen de komende twee jaar de bijeenkomsten van de ver enigde vergadering in de raadzaal aan het Raadhuisplein te gaan houden. WADDINXVEEN/BOSKOOP/D EN HAAG - Werknemers in Waddinxveense en Boskoopse kwekerijen zijn door het ministe rie van Sociale Zaken en Werkge legenheid geïnformeerd over het werken met bestrijdingsmiddelen door middel van de uitgave ’Ge zond en Veilig werken met be strijdingsmiddelen in de boom kwekerij’. De uitgave is tot stand gekomen naar aanleiding van afspraken die zijn gemaakt in het Arboconve- nant Agrarische Sectoren, dat is afgesloten tussen organisaties van werkgevers en werknemers in de land- en tuinbouw, het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en het ministerie van So ciale Zaken en Werkgelegenheid. Doel van het convenant is de kwaliteit van de arbeidsomstan digheden in de agrarische sector te verbeteren. In het convenant is afgesproken dat er voorlichtingsbladen over het veilig en gezond werken met bestrijdingsmiddelen worden ont wikkeld voor enkele relevante sectoren. Hiermee wordt beoogd tis). Het gemeentebestuur heeft dat de (toekomstige) bewoners in een brief laten weten. Over de groenvoorziening en de speelplek zijn in het gemeentehuis tekenin gen te zien geweest en konden er vragen gesteld worden aan PCW- wethouder J. Neele en groen- technisch medewerkster A. Jans sen. De nieuwe groenvoorziening, waarin al een woonwagenlocatie is gerealiseerd en waar pas is be gonnen met de bouw van drie ap partementencomplexen, zal een min of meer natuurlijk karakter krijgen omdat deze in de toe komst zal aansluiten op een nog te ontwikkelen provinciale groen structuur. In de groenvoorziening komt, evenwijdig aan de sloot, een fiets pad dat nu al in het terrein zicht baar is omdat de fundering al is aangebracht. Aan weerszijden van dit fietspad komt gras met (knot)bomen, af gewisseld met-opgaand struikge was. De speelplek in de groen voorziening is gebaseerd op een inrichtingsvoorstel van de betrok ken bewoners. De cursus, die bestaat uit drie theorie-avonden (7 en 2I januari en 4 februari) en een excursie- ochtend in april, is bedoeld voor zowel (aankomende) vrijwilligers als veehouders die geïnteresseerd zijn in weidevogels en mee willen helpen deze vogels te bescher men. Vrijwilligers in de weidevogelbe scherming zijn nodig omdat zo’n 80 procent van alle weidevogels in Zuid-Holland op gewoon boe renland broedt en dit tevens de werkplek is voor de Zuid-Hol- landse veehouder. De werkzaamheden van boeren in het voorjaar zijn een van de be dreigingen voor weidevogels. Veel veehouders willen wel reke ning houden met weidevogels, maar hebben vaak de kennis of de tijd niet om nesten op te sporen en te beschermen. Vrijwilligers kunnen hen daarbij helpen. In deze streek zijn al ver schillende weidevogelgroepen ac tief, maar deze groepen kunnen nog wel meer hulp gebruiken. Daarom houdt Landschapsbeheer WADDINXVEEN - PvdA, CDA Zuid-Holland voor hen juist een cursus. In de cursus wordt aan de hand van dia’s de verschillende soorten weidevogels, hun gedrag en hun nesten besproken. Ook wordt aandacht besteed aan de verschillende agrarische werk zaamheden die van invloed zijn op de weidevogelstand, welke maat regelen boeren kunnen nemen om nesten van weidevogels te sparen en wat vrijwillige weidevo- gelwachten kunnen doen om de boer hierbij te helpen. Op de excursie kunnen de deel nemers ’de praktijk’ van de wei devogelbescherming zien: weide vogels en hun nesten en de nest- bescherming. In het voorjaar kunnen de deelne mers, eventueel met begeleiding, gelijk aan de slag met de vrijwillige weidevogelsbescherming. Dit vraagt zo’n vijf uur per week (of meer) aan inzet van de vrijwilli gers. re vormen van openbaar ver voer. In het door de gemeenteraad vastgestelde gemeentelijk beleid- plan 1998-2001 is openbaar ver voer geen bijzonder onderdeel van de daarin uitgezette meerja renkoers. Het collegeprogramma 1998- 2002 ’Samen aan de slag’ bevat wel twee punten op dit gebied. Zo wordt in de eerste plaats de ’vertramming’ van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, waaraan extra halten voor Wad dinxveen dienen te liggen, gesti muleerd. Verder wordt - in aansluiting op nieuwe ontwikkelingen elders - de mogelijkheid van een dorps bus onderzocht wanneer blijkt WADDINXVEEN - De kerk voogdij van de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinx- De man of vrouw die in staat is met zijn/haar klanten een duur zame relatie op te bouwen, graag in een 'snelle' branche wil werken en niet over een 9 tot 5 mentaliteit beschikt, is in ons succesvolle team van harte welkom als Wij richten ons op de particuliere en de zakelijke markt. Zakelijke klanten worden door de relatiebeheerder bezocht. Oliebollen en appelflappen bakken in Waddinxveen voor een goed doel, op de foto door TOOS-gymnastiek aan de Staring- laan. (Foto: Even Hardendood). Verkeerswethouder Joop Neele (PCW) heeft zich namens de collegepartijen verplicht te kijken of in Waddinxveen een dorps bus kan gaan rondrijden. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). De Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW) stelt in haar programma ’Een geloofwaar dige gemeente’ eveneens alle steun te zullen geven aan een ’vertramming’ van de spoorlijn door Waddinxveen. Aan deze nieuwe lijn zou het aan tal halteplaatsen met twee kun nen worden uitgebreid: één ter hoogte van het bedrijvenpark Coenecoop en één ter hoogte van de Dreef. Verder wil de PCW zich ervoor inzetten dat er in de Waddinx veense woon- en werkgebieden, die te ver van een halte liggen, openbaar vervoer beschikbaar komt Een mogelijkheid is wellicht opvattingen die in de politiek en in het bijzonder in hun partijen bestaan. Die inleiders zijn de Alphense D66-burgemeester Nico Schoof, de Rotterdamse CDA-wethou- der Sjaak van der Tak en de Goudse PvdA-fractievoorzitter Hans Oosters. Van de inleiders gaat het stand punt van democraat Nico Schoof het verst. De D66’er zal enkele van de mogelijke varianten van een gekozen burgemeester be lichten. Hans Oosters, in het dagelijks le ven directiesecretaris bij de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG), vindt dat de burgemeester door de gemeente raad moet worden gekozen. Voor de Rotterdamse CDA-wet- houder Sjaak van der Tak gaat het er niet om of een burgemeester maar om de bestuurlijkheid dan wel verantwoordelijkheid van de ge meenteraad en de verhouding met het college van Burgemees ter en Wethouders. Voor hem staat echter vast dat een burgemeester gekozen moet worden. Ook verwoordt hij het Na de nieuwjaarsrecepties van het Waddinxveense gemeentebe stuur (maandagmiddag), van de Kamer van Koophandel en Fa brieken in Gouda (dinsdagmid dag) en van de VVD-afdeling Waddinxveen (woensdagavond), houdt het bestuur van de onder- nemerskring 'Industrieel Contact gekozen of benoemd wordt, Waddinxveen’ (ICW) haar nieuwjaarsreceptie op vrijdag avond 8 januari. De eerste ICW-bijeenkomst in het nieuwe jaar wordt gehouden van vijf tot zeven uur in restau rant ’Bibelot’ aan de Limaweg in Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21