Kersttoernooi in teken van 40 jaar volleybal Beren en poppenbeurs in Gouda WSE 2e bij indoor soccer Kraamzorg de Waarden huldigt jubilarissen Kalkoenstallenin plaats van eendenfokkerij aan Noordeinde Vijfde zege op rij voor Korbis WSE tegen Volendam in finale A-toernooi Zesde Wadinxveense Schaaknacht ►a Dag van het sortiment Zilveren bondsspeld voor Hans van Vliet Uitslagen sjoelen Nieuwjaar bij KW 37 koppels bij Oudejaars- kl aver jas Opleiding IVN natuurgidsen Geen ontvangen? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 0182 - 63 03 32 l„_. PAGINA 25 WOENSDAG 6 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De gehuldigden. In actie tijdens het Kerstvollebaltoernooi 1998. (Foto: Yvonne van Efk). Turfmarkt in Gouda een poppen en berenbeurs gehouden. Volgens d eorganisatoren is het WADDINXVEEN -Onder grote belangstelling van collega’s en familieleden zijn 45 jubilarissen bij Kraamzorg de Waarden gehuldigd. Dit in het ka der van hun I2 jarig dienstverband. Mevrouw A. de Leeuw-van Dijk uit Woerden werd gehuldigd voor haar 25-jarig dienstverband. Zij ontving de onderscheiding: De Barmhartige Samaritaan. Deze penning is landelijk in het leven geroepen voor mensen die zich zeer verdienstelijk hebben ge maakt in de Thuiszorg. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Entree ƒ6,-, 65+ ƒ5,-, kinderen van 4-12 jaar I,-. v. Leeuwen 1303. Klasse C: IJaap Ridder 1272 pnt; 2. Jan v. Beek 1200; 3. Otto Supu- sepa I 193. Klasse D: I. Gert Kersbergene 1090 pnt; 2. Rien Taktor 1086; 3. Ronald Meyer 1052. WADDINXVEEN - De uitslagen van het sjoelen zijn: klasse A: I. André van Gemeren 1431 pnt; 2. Jan Kersbergen 1417; 3. Wim Slingerland jr. 1412. Klasse B: I. Ed den Drijver 1337 pnt; 2. H. Brozius 1317; 3. Peter MOERKAPELLE - Bestuurslid Hans van Vliet is tijdens de nieuwjaarsreceptie van de voetbalvereniging Moerkapel- le onderscheiden met de zil veren waarderingsspeld van de KNVB. Van Vliet is 25 jaar bestuurslid van de Moerka- pelse voetbalclub waarvan 21 jaar als secretaris. De onder scheiding werd uitgereikt door vice-voorzitter Jan Bre- die van het district West IV van de KNVB. Hij vertelde dat Van Vliet een bescheiden man is, die op en thousiaste wijze zijn werk doet. ‘De KNVB is trots op mensen met zo’n stabiele staat van dienst', sprak Bre- die. ‘Daarvoor kan Moerka- pelle sport bedrijven op een wijze die voor iedereen ac ceptabel is‘. De leden Bas van Vliet en Arie Westhoek kregen de speld voor 40 jaar lidmaat schap, Wout Dekker, Klaas Huizinga en Kees van Dijk die voor 25 jaar lidmaatschap. Voorzitter Cor Rutgrink deelde mee dat in het voor jaar wordt begonnen met de plaatsing van een nieuwe ma- teriaalopslagruimte en de uit breiding van het aantal kleed kamers. Tevens wordt het toegangshek naar de voetbal velden verplaatst. BOSKOOP - De Koninklijke Ver eniging voor Boskoopse Culturen organiseert op maandag I febru ari een ’dag van het sortiment’ in Avifauna, Alphen aan den Rijn. Het ochtendprogramma begint om 9.30 uur met een jaarvergade ring. Om 13.30 uur begint het middagprogramma. Meer infor matie bij het secretariaat, tel. 0172-230434, fax 0172-230433. GOUDA/WADDINXVEEN - Za terdag 16 januari wordt in zalen centrum ’t Brandpunt aan de I W.S.E. pakte tegen Floreant de volle winst. Door treffers van Hack en Leverock werd het 2-1 UNIO won met 2-1 van Moord recht. DONK was een gemakke lijke prooi voor W.S.E. Er werd met 0-2 gewonnen. Heuvelman en Sterk scoorden. Olympia wist nipt van Floreant te winnen met des, soep en andere lekkernijen. De schaaknacht wordt zoals ge bruikelijk afgesloten met een ge zamenlijk ontbijt en de prijsuitrei king, waarbij er voor iedere deel nemer een prijs beschikbaar zal zijn. Kosten voor deelname be dragen 25,00. Er zijn inmiddels een groot aantal schakers uit de wijde omgeving die hun deelname hebben toege zegd. Met deelnemers ui onder andere Arnhem, Delft, Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Leiden kan worden gesproken van een redelijk ‘internationaal’ toernooi, waarbij naast club-schakers uiter aard ook thuis-schakers van harte welkom zijn om in te schrijven. Inschrijven kan telefonisch bij: Henk Stam, 0182 - 619630 of Ton van Nieukerke, 0182 - 630594. De inschrijving sluit op zaterdag 23 januari. WADDINXVEEN - De 6e Wad- dinxveense Schaaknacht zal star ten op vrijdag 29 januari 1999 om 20.00 uur in het wijkgebouw ‘Het Zuidhonk' aan de Zuidplaslaan 552. Bij dit jaarlijks terugkerende Schaakevenement, waarbij gezel ligheid voorop staat, wordt er ge streden op de 64 velden van vrij dagavond 20.00 uur tot zaterdag ochtend 08.00 uur. Er wordt gespeeld volgens de snelschaakre- gelementen met een bedenktijd van 10 minuten per persoon per partij. Na iedere gespeelde partij wordt er opnieuw op sterkte in gedeeld volgens het Keizer sys teem. Er zullen circa 20 ronden worden afgewerkt. Tijdens de 2 pauzes, welke er zijn ingelast, om circa 11.15 uur en 03.15 uur, kan er gebruik worden gemaakt van een buffet met sala- Voor de bewoners van de wonin gen Noordeinde I 12 en 114 een nieuwe bittere pil. Al sinds het voorjaar van 1998 verzetten ze zich tegen het voornemen achter hun woningen een grootschalige eendenfokkerij te plaatsen, geves tigd in enkele grote loodsen met mestopslag, stankoverlast en veel extra verkeer waar ze nu uitzicht hebben op de polder. Tot over maat van ramp werden de bewo ners van de twee woningen ook nog verantwoordelijk gehouden voor het plan, wat hem kwam te staan op nachtelijke telefoontjes, scheldpartijen en zelfs bedreigin gen. Niet alleen de bewoners van deze twee woningen was het plan een doorn in het oog. Ook omwo nenden en politieke partijen in Waddinxveen en Boskoop re ageerden met gemengde gevoe lens. Maar de agrarische bestem ming van het gebied staat 'inten sieve veehouderij’ (bio-industrie) toe en de gemeente Waddinx veen had formeel weinig grond om het verzoek af te wijzen. In de Boskoopse gemeenteraad heeft hierover in juli discussie plaatsge vonden waarbij besloten werd de Rijn, die haar prachtige kinder- poppen toont op de beurs. Zo’n acht jaar geleden zijn de ted dyberen erbij gekomen. Neder land kent inmiddels vele goede berenontwerpsters. Beren zijn lief en aaibaar en wor den meestal een vriendje, een le ven lang. Voor de zelfdoeners staat er een grote stand met wel zestig verschillende soorten ’be- renvelletjes’ en alles wat daarbij hoort zoals patronen, ogen. Ook zijn er nieuwe herenboeken om u op weg te helpen bij het zelf ma ken van beren. Wat komt men nog meer tegen op de beurs naast de poppen en de beren? Dat zijn een collectie oude poppen van vroeger voor de verzamelaars van antiek, en natuurlijk de poppen- en beren- dokter die de gehele dag aan het repareren is. *s Morgens gebracht en aan het eind van de middag kan men meestal de pop of beer weer ’helemaal als nieuw’ ophalen. Wanneer de taxateur, die gratis oude poppen en beren schat, een oude mevrouw vertelt wat de pop waard is, schrikt zij er wel van dat zij de pop zomaar in een plastic tasje heeft meegenomen. De taxateur geeft altijd een schrif telijk taxatierapport. Het is één van de drukst bezochte stands, want al heb je zelf geen oude pop of beer bij je, dan nog is het inte ressant om het verhaal aan te ho ren over de herkomst en de waarde ervan. 7), waarbij de Waddinxveense doelpunten op naam kwamen van Mark van den Brink (tweemaal) en Jan de Jong. Na de hervatting trok Korbis op nieuw het initiatief naar zich toe en liet zich alleen bij vlagen nog enigermate intimideren door het vrij harde spel van de tegenstan der. Vier doelpunten op rij van respectievelijk Yvonne Boomers, Jan de Jong, Mark van den Brink en Marco van Leeuwen bewerk stelligden een royalere 13-7 voor sprong. Na dit kwartet doelpun ten wist Oranje Zwart pas weer de weg naar de korf te vinden: 13- 9. Een afstandsschot van Hilde BOSKOOP - De Katholieke Vrouwenvereniging kom op don derdag 7 januari bijeen in de pa rochiezaal om elkaar een goed nieuwjaar te wensen. De bijeen komst begin om 10.00 uur met koffie. Westerduin en een strafworp van Mark van den Brink bezegelden het lot van Oranje Zwart 15-9). Naarmate de tweede helft vor derde, sloop er wel meer on nauwkeurigheid in het spel van zowel Oranje Zwart en Korbis. Na een treffer van Oranje Zwart voegde Yvonne Boomers met een afstandsschot nog een doelpunt toe aan de verzameling Korbis- scores (16-10). Kort voor het laatste fluitsignaal van de scheids- WADDINXVEEN - In een goed gevulde sporthal ’de Dreef heeft Korbis ook de vijfde competitier- onde met een overwinning afge sloten. Korbis, dat gedurende de hele wedstrijd de betere ploeg was, wist uiteindelijk in de tweede helft duidelijk afstand te nemen van de met veel fysieke inzet spe lende tegenstander Oranje Zwart uit Middelharnis. Door deze winstpartij consolideert Korbis de koppositie in de derde klasse van de districtscompetitie met de maximale score van tien punten uit vijf wedstrijden. WADDINXVEEN - Het afgelo pen Kerstvolleybaltoernooi voor de basisscholen uit Waddinxveen stond dit jaar voor een groot ge deelte in het teken van het veertig jarige bestaan van volleybalvereni ging Be Fair. De volledig versierde Groenswaard was op 22 decem ber jongstleden op een feestelijke manier aangekleed met vlaggen van naamsponsor Keukencen trum Waddinxveen. De 26 deel nemende teams zorgden voor de rest van de gezelligheid. zelf poppen maken, wat begon op te komen aan eind van de jaren zeventig, populairder dan ooit. Ook aan het eind van de vorige eeuw was zelf poppen maken in. Er is echter een opmerkelijk ver schil. In de vorige eeuw waren poppen bedoeld als speelgoed voor kinderen, nu zijn de poppen als zelfmaakhobby voor volwasse nen erbij gekomen. Het Waddinxveense achttal van trainer-coach Peter Groenewoud kende een goede start van de wedstrijd. De eerste doelpunten in de wedstrijd werden gescoord door Jaco Wineke (tweemaal) en Marco van Leeuwen; Oranje Zwart kon daar slechts één doel punt tegenover stellen (3-1). Het werd zelfs 5-1 via een strafworp van Jaco Wineke en een treffer vanuit de paalzone van Yvonne Boomers. Korbis leek weer te gaan werken aan een grote uit slag, waarmee de twee voorgaan- doelpunten in stand te houden (9- rechter wist Oranje Zwart door het scoren van twee doelpunten de eindstand een iets draaglijker aanzien te geven: 16-12. Naast de overwinning van Korbis I was ook het tweede team van Korbis succesvol: tegen KOAG 3 (uit Krimpen aan de IJssel) werd een overtuigende 21-13 overwin ning behaald, waardoor de debu tant in het district de tweede plaats inneemt in de reserve tweede klasse. Korbis 3 won met ruim verschil van Maassluis 4, ter wijl het vierde team van Korbis het onderspit moest delven tegen Oranje Nassau 4. Korbis 5 be haalde een 10-6 overwinning te gen RWA 8 uit Rhoon. WADDINXVEEN - Afgelopen za terdag 31 december werd voor de derde opeenvolgende keer het ’Oudejaarskoppelklaverjastoer- nooi’ gehouden in hotel-café-res- taurant ’De Unie’ te Waddinx veen. Het toernooi, dat om I 1.00 uur begon, is uitgegroeid tot een regionaal gebeuren en wordt ge organiseerd door de ’Gouwe Rij ders’. Niet minder dan 37 koppels speelden ieder zes rondes van 16 giftjes. Op de eerste plaats eindig- geluid de het koppel Arie Troost/Martin Krijt uit Vlaardingen/Hoogvliet met 10.630 punten. Dit is gemid deld 1.771 punten per ronde. Op de tweede plaats, met 10.403 punten, eindigde het koppel Bas Murk/Piet Rietveld uit Pols- broek/Montfoort. Zij versloegen nipt het Waddinxveense koppel Leen Hoogebrugge/Cor Canters dat derde werd met 10.370 pun ten. Het koppel Toos Blonk/Don v.d. Meer uit Bodegraven eindigde met 10.227 punten op de vierde plaats. Zij bleven het Dordrecht- se koppel Boer/V.d. Pel, dat met 10.208 punten als vijfde eindigde, net voor. De poedelprijs voor het laagst geëindigde koppel ging naar de dames Binnenmars/Harselaar uit Gouda. Zij behaalden 7.666 punten, hetgeen op een gemiddel de uitkomt van 1.277 punten. Na de traditionele loterij werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Arie Boer en keerden de deelne mers rond 17.00 uur weer huis waarts. Het geslaagde evenement zal zeker volgend jaar weer een vervolg kennen. Ondermeer uit onze regio werden gehuldigd: me vrouw R. den Hertog-Visser uit Waddinxveen, mevrouw N. Oudijk van Kleef uit Moerkapelle, mevrouw E. Knuist van Dijk uit Waddinxveen, mevrouw C. de Bruyn Havelaar uit Zevenhuizen. Kraamzorg de Waarden levert aan 6000 gezinnen op jaarbasis kraamzorg in voornamelijk de gebie den Dordrecht en omgeving, Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden, de streek Gouwe Lek en IJs sel en Woerden en omgeving. de thuiswedstrijden ook eindig den. Het fysieke spel van de te genstrevers uit Middelharnis zorgde ervoor dat Korbis moei lijk los kon komen van Oranje Zwart. Van korte afstand maakte Yvonne Visser het zesde Korbis- doelpunt, maar Oranje Zwart was in deze fase van de wedstrijd productiever en wist te achters tand te verkleinen tot 6-4. Tot aan de rust slaagde Korbis erin deze voordelige marge van twee Rond de klok van tien uur werd het startsein gegeven voor alweer het 28-e volleybaltoernooi dat door de Jeugdcommissie van Keu kencentrum Waddinxveen/Be Fair georganiseerd wordt. Van 9 verschillende basisscholen uit Waddinxveen deden kinderen uit de groepen 7 en 8 mee aan het toernooi in 3 verschillende pou les. Nadat alle poulewedstrijden ge speeld waren werd het team dat de sportiefste yell had verzonnen en de mooiste mascotte had mee genomen door Be Fair getrak teerd op een mooi t-shirt met een toepasselijke opdruk. Daar naast kreeg dit team de kans om een 4 tegen I wedstrijdje te spe- Boskoopse bezorgdheid over het plan aan de gemeente Waddinx veen kenbaar te maken. Meer kon Boskoop niet doen. Het weerhield de Boskoopse Groen Links fractie er niet van een briefte schrijven aan minister Pronk om de zaak voor te leggen. Daarop kwam een vriendelijke brief van de minister terug, waar in hij schreef mee te kunnen voe len maar dat het bestemmingsplan geen mogelijkheden tot weigering geeft. Naar later bleek waren er wel milieutechnische bezwaren. De aanvraag werd daarop inge trokken en in plaats daarvan kwam een nieuwe, nu met be trekking tot de bouw van drie kal koenstallen. In detail een ander plan dan het eerste maar het zal in de praktische uitwerking weinig verschil maken. Voor Groen Links Boskoop in ieder geval aan leiding om opnieuw bezwaar aan te tekenen. Het is echter de vraag of dit bezwaar ontvankelijk wordt verklaard, een politieke partij kan als niet belanghebbende worden gezien. Groen Links heeft wel een oproep aan haar leden gedaan om ook te ageren tegen het nieuwe plan. Wie geen zin of tijd heeft om poppen te maken, koopt ze. Wie heeft er niet een mooie zelfge maakte (of gekochte) originele pop in de kamer staan waar de kinderen absoluut niet aan mogen komen? Wie zelf poppen gaat maken heeft een enorme keuze aan materia len, bijvoorbeeld zelfhardende kleisoorten. Dat is eigenlijk de oorzaak geweest van de heden daagse poppenrage. Men kan nu thuis poppenmaken zonder dat de klei in een potten bakkersoven moet. De geboet seerde koppen, armen en benen drogen in een paar dagen en daar na worden ze geschuurd en be schilderd. Ook met papier-maché kan men een goed resultaat behalen. Wie niet zo handig is met klei kan de poppen van stof maken. Wat nu erg ’in’ is, is om natuurlijke mate rialen samen met klei te verwer ken tot bijvoorbeeld een kalebas mannetje, een boomfiguur of bos kabouters op paddestoelen. Prachtige interieurstukken wor den ervan gemaakt. Inspiratie kunt u opdoen bij onder andere Ria Steenbeek uit Alphen aan den REGIO - Voor het eerst organise ren de IVN (Instituut voor Na- tuurbeschermingseducatie) Al phen en omstreken en Nieuw- koop-Noorden samen een natuurgidsencursus. De cursus is bedoeld voor mensen die actief willen worden op het gebied van natuur en milieu-educatie. Na tuurgidsen van het IVN kunnen onder meer een natuurwandeling leiden, helpen bij de organisatie van het landschapsbeheer (knot ten, maaien e.d.) of een jeugd groep begeleiden. De cursus is gericht op de eigen woonomgeving. Wat is er in het veenweidelandschap te vinden aan planten en dieren. Hoe leven die samen en wat is de invloed van de mens daarop. Welke mi lieuproblemen spelen een rol in het gebied en wat kun je daar zelf aan doen? De cursus biedt ook ruim aandacht aan hoe je anderen kunt laten meegenieten van de natuur in de omgeving. Onderwerpen in de cursus zijn onder andere: planten, hoe zien ze er uit, hoe heten ze en waarom groeien ze op een bepaalde plek. Vogels, herkennen aan uiterlijk, en de manier van vliegen. Voorts komen de kleine dieren aam bod: insecten, vlinders. Het Groene Hart krijgt aandacht, de historie en de toekomst. Tot slot de educatieve activiteiten, zoals het houden van een excursie of het begeleiden van een groep mensen. De cursus wordt in Al phen en Nieuwkoop gehouden en begint in januari. Het geheel be staat uit 30 avonden op de dins dag en een tiental excursies op zaterdag. De kosten zijn ca. 250 gulden. Voor inlichtingen: Nico Rensen, tel. 0172-493037 of An ton Bosman, tel. 0172-537237. len tegen Peter Noorlander. Pe ter Noorlander is bij Be Fair als jeugdige speler begonnen en staat nu in de basis bij het eerste he- ren-team van volleybalvereniging Radius (Gouda). De leukste yell en mascotte-prijs is uiteindelijk toegewezen aan de Pandapoezen van De Leilinde. Met een goede yell en een leven de panda en poes als mascotte sprongeh zij boven de andere kin deren uit In een leuke wedstrijd lieten Alies, Yvonne, Jose, Joelle en Mathilde daarna hun volleybal- spel zien, maar konden toch net nog niet op tegen de ervaring van Peter Noorlander. Na deze prijsuitreiking was het tijd voor de halve finalewedstrij den, de verliezersronde en uitein delijk de finale. De volgende teams zijn na deze spannende wedstrijden in de prijzen gevallen: In poule I (groep 7) is als eerste geëindigd Beatrix 2 (Kon. Beatrix- school), als tweede De Killers (Dick Bruna) en als derde De Flying Pitbulls (PWA-Wingerd). In poule 2 (groep 7/8) als eerste De Black Star Panters (Regen- boog-C), als tweede De Blitsende Aanvallers (Kon. Julianaschool) en als derde De Smashers (Theo Thijssenschool). Een van de beren van de poppen en berenbeurs die op 16 ja nuari in Gouda wordt gehouden. W’VEEN/BOSKOOP - Geen eendenfokkerij maar kalkoen stallen alsmede een werktuigenberging achter een tweetal woningen aan het Noordeinde. Een aanvraag hiertoe is on langs ingediend door de gebroeders Spruijt, agrariërs in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De laatste twee dagen van 1998 werd er in sporthal ‘De Dreef een indoor soccer toernooi gespeeld. 18 deelnemende clubs werden in 3 poules ondergebracht. Plaats I en 2 in de poule betekende een plaats in de finalepoule. In poule A werd DONK poule-winnaar en veroverde Floreant de tweede plaats. In poule B werd W.S.E. Ie. 20 maal werd er gescoord door W.S.E. (Justin Sterk en Guido Hack scoorde er ieder 5, Angelo Leverock, Erwin Pleus en Dennis Heuvelman deden dat ieder 3x. Edwin Scharff vond lx het net Rogier Streng stond voor W.S.E. op doel). UNIO bezette de twee de plaats in deze poule. In poule C tenslotte wisten Moordrecht en Olympia de fina lerondes te bereiken. De finale werd gespeeld op 31 december. Al snel bleken W.S.E en UNIO het betere spel in huis te hebben. Olympia en Moordrecht volgden op enige safstand, terwijl DONK en Floreant zeker in de beginfase, wat achterbleven. W.S.E. en Moordrecht openden de finale ronden en hielden het op l-l. (doelpunt W.S.E. Heuvelman). UNIO won met 0-3 van Floreant en DONK en Olympia deelden de punten l-l). WADDINXVEEN - Voor de ne gende maal organiseerde W.S.E. het A-zaaltoernooi in sporthal ‘De Dreef. Het A-toernooi werd om 10.00 uur geopend met de wedstrijd W.S.E. tegen Excelsior. Na 20 minuten was het 2-1 in het voordeel van W.S.E. In dezelfde poule kwamen U.V.S. en Feye- noord uit. Deze wedstrijd werd verdiend met 4-3 door U.V.S. ge wonnen. In de tweede poule startte D.H.C. tegen Sparta. In een matig duel werd het 3-2. Hierna volgde een schitterende wedstrijd tussen Volendam en Den Bosch. Beide teams lieten een knap staaltje zaalvoetbal zien. Uiteindelijk ging de winst met 5-3 naar Volendam. Na 3 wedstrijden eindigde W.S.E. in poule A als eerste met 9 pun ten. Doelpunten van Addie van Leeuwen 2x, Dennis Heuvelman 4x en Justin Sterk 2x U.V.S. volgde met 6 punten. Feyenoord kwam niet verder dan 3 en Excel sior bleef op 0 staan. In poule B eindigde Volendam met 9 punten als eerste. Den Bosch werd 2e met 6 punten. D.H.C. bleef steken op 3 en Spar ta sloot de rij met 0 punten. In de strijd om de 7e en 8e plaats vielen maar liefst I I doelpunten. Excel sior scoorde 8x terwijl Sparta niet verder kwam dan 3. Voor plaats 5 en 6 hielden Feyenoord en D.H.C. elkaar prima in even wicht. Na 25 minuten stond er een 2-2 stand op het scorebord. De beslissing moest dus vallen in, door elk team 3 te nemen shoot- outs. D.H.C. beheerste deze kunst beter en eindigde dus als Se. Om de 3e en 4e plaats stre den U.V.S. en Den Bosch. U.V.S.werd volledig overklast door het goed spelende Den 1-0. Hierna boekte Moordrecht een 1-2 zege op DONK. UNIO liet 2 punten liggen tegen Olym pia. Uitslag 2-2. Floreant kwam wat beter in het toernooi en boekte een belangrijke 2-0 winst op DONK. Hierna was de beurt weer aan W.S.E. Olympia werd vrij eenvoudig van de vloer gespeeld. Scharff, Heu velman en Hack vonden het net en Streng hield zijn doel schoon. 0-3. Na de wedstrijd Olympia-Moord- recht 0-1was het tijd voor de beslissing in de finale. W.S.E., dat genoeg had aan een gelijkspel om toernooiwinnaar te worden, stond tegenover UNIO, dat moest winnen. Beide teams wa ren net als de voorgaande dag goed aan elkaar gewaagd. Het spel golfd snel op en neer. In de slotfase wist UNIO de beslissen de treffer achter de sterk keepen de Streng te leggen. W.S.E. bleef jagen op de gelijkmaker, maar de tijd tikte te snel voorbij. Het bleef 0-1 voo UNIO dat door deze overwinning het toernooi won. Zij verdienden hiermee ƒ2000,- voor hun club. W.S.E. zette overi gens een zeer knappe prestatie neer door de tweede plaats te veroveren. Zij verdienden hier mee ƒ1500,- voor hun vereniging. Floreant won in de slotfase ver rassend met 4-0 van Moordrecht. Maar Moordrecht bleef ondanks deze nederlaag toch 3e. Floreant werd dankzij de sterke eindsprint 4e. Olympia kwam neit verder dan plaats 5. DONK werd 6e. Het indoor soccer toernooi werd afgesloten met een slotwoord en de prijsuitreiking. Bosch. Het werd maar liefst 2-7. In de finale stonden W.S.E. en Vo lendam tegenover elkaar. Al snel opende Volendam de score en ook de 2-0 viel snel. W.S.E.bood goed tegenstand, maar kon toch niet verhinderen dat Volendam met 3-0 de finale wist te winnen. In het hele toernooi werd maar liefst 95 x gescoord, waarvan 24x door Den Bosch. De topscorer van het A-toernooi werd Florensio Cornelia van U.V.S. Hij scoorde 9 maal. Als beste speler werd Pieter Schrasserbert gekozen van Den Bosch, een behendige speler met een goed spelinzicht. Ook de bes te keeper werd gevonden bij Den Bosch, Michael Hesp. Hij ver richtte vaak fabuleuze reddingen. In poule 3 (groep 8) als eerste De Naamloze volleyballers (PWA- Wingerd), als tweede PWAO 2 (PWA-Oranjelaan) en als derde De Aanstaande Brugpiepers (PWA-Wingerd). Aan al deze teams werd een be ker uitgereikt door Peter Noor lander. Voor het sportiefste team, gekozen door de Jeugdcommissie van Be Fair, was er ook een be ker. Deze prijs is na veel overleg gegaan naar het team van de Re- genboogschool (C), De Volley Lollies. i K Y- - - i

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 25