Maximale score Trainen voor voor Korbis de marathon van Rotterdam of Londen Orgel/panfluitconcert in Waddinxveense Bethelkerk Sterke start Nesselande Beestenbende in Asielzoekerscentrum Rowah A en b jeugd handhaven koppositie Diefstal uit bedrijf Audio- en videoappartuur vermist Expositie De Sperwer Uitslagen sjoelen Talk Radio/ Business News beëindigd WOENSDAG 13 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Geen ontvangen? Diefstal bestelauto Gevonden Vermist COUPONS tapijt vanaf /O,- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN COUPONS STOF vanaf 5,- KORTINGEN van 10%-50% Bel 0182- 63 03 32 NIEUWJAARS-OPRUIMING IO%CONTANT- KORTING ivtmte «/ante u>a/i/e HARWA Duo Gavotte: Noortje van Middelkoop (panfluit) en Martin Mans (orgel). NIEUWJAARS-OPRUIMING NIEUWJAARS-OPRUIMING Ook worden er weer, evenals twee jaar geleden, een aantal lo pers uit Frankrijk verwacht die de marathon van Rotterdam willen gaan beproeven. Vooral het gezamenlijk lopen van de lange duurlopen op zaterdag middag wordt zeer gewaardeerd. Door het rustige tempo kan er gezellig gepraat worden en vlie gen de uren ongemerkt voorbij. In de regio worden de lopers dan ook in veel dorpen gesignaleerd. Door de begeleiding van een fiet ser is het tevens mogelijk je eigen eten en drinken mee te nemen en te oefenen tijdens het lopen. Contact zal worden gezocht met marathonlopers van de atletiek verenigingen uit Waddinxveen en Reeuwijk om gezamenlijk op de zaterdag de lange duurlopen te trainen. Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op professio nele wijze voor te bereiden is het mogelijk gedurende drie maanden met de loopgroep mee te trainen. Iedere loper zal worden begeleid bij de training en ontvangt een trainingsprogramma. Tijdens de training worden het programma afgestemd op persoonlijke capaci teiten. Uit de vorig jaar gehouden actie blijkt dat met gerichte trai ning het resultaat aanmerkelijk verbeterd kan worden. De trainingen bestaan uit drie tot NIEUWJAARS-OPRUIMING Het concert begint om 20.00 uur en de toe gang bedraagt 10,- voor volwassenen. Voor 65+ is het ƒ7,50 en kinderen onder de 12 jaar betalen ƒ2,50. Noortje van Middelkoop (1973) speelt al vanaf jeugdige leeftijd panfluit. Zij heeft haar studie gevolgd op het Hilversumse Conser vatorium waar zij in 1998 afstudeerde als uitvoerend musicus, waarmee haar studie is voltooid. Ze heeft les gehad van Damian Lu ca en Nicolai Pïrvu, twee Roemeense be roemdheden op het gebied van panfluitmu ziek. Op de concerten bespeelt zij op mees terlijke wijze haar vier verschillende panfluiten: de sopraan-, alt-, tenor-, en bas panfluit. De basfluit brengt een diep, sonoor geluid voort Dit vereist grote vaardigheid van de fluitiste. Het instrument is van origi ne Roemeens. Zodoende is dit land een waardevolle inspiratiebron voor panfluitmu ziek. WADDINXVEEN - Vermist: Dinsdag 29 december: Poes, zwart-witte poten, bef en buik. 4 jaar oud, roepnaam Wolly (omgeving Zevenhui zen). Dinsdag 5 januari: Een zwart/witte poes gesterrili- seerd, 5 jaar oud, roepnaam Sjaakie, heeft vlooienband met naamkokertje (omgeving Zuidplas). Gevonden: Dinsdag 29 de cember: Hond, kleine Bas taard Terrier, kleur wit met bruin. Helemaal geschoren, al leen de kop niet. Gevonden provinciale weg tegenover Karwei Bouwmarkt Mensen die graag in het bezit willen komen van een perzi- sche kat kunnen contact op nemen. Een dier gevonden of een dier kwijt bel tel. 0182-630481. Oud-Waddinxvener Martin Mans (1965) heeft door zijn improvisatietalent grote be kendheid verworven in Nederland en daar buiten. In oktober van 1998 maakte hij zijn tweede grote orgeltournee door West- Australië waar hij het publiek tot tranen be woog met zijn improvisaties over vader landse liederen. Onlangs is zijn tiende im provisatie CD verschenen die is opgenomen in de Grote Kerk in Dordrecht Samen met Noortje van Middelkoop (Duo Gavotte) heeft hij inmiddels vier albums gemaakt die gretig aftrek vinden bij het publiek. Het vierde album is getiteld ’Muziek zonder grenzen'. De inhoud bestaat uit volksmuziek vanover de hele wereld. Er wordt gewerkt met speciale effecten zoals de rainstick. In de Bethelkerk wordt aan deze CD extra aandacht besteed. Voor nadere informatie: Joyce Mans, tel. 0348-433893. VIVANTE COLLECTIE* tapijt- gordijnencollectie geldig tlm 31 januari Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 docenten en kunstenaars werk ten met de Waddinxveense asiel zoekertjes. In drie dagen oefen den zij concentratie, ontspanning en samenwerking. De laatste dag was er voor de ouders van de kin deren een voorstelling. De Stichting Beestenbende werd in 1995 opgericht door de Zwit serse theatermaker Philipp Zieg ler om kinderen in moelijke situ aties een ervaring te bieden die hun levensvreugde een sterke int ers en moest een vijfde set ge speeld worden. In deze vijfde set, die volgens het zo dat Nesselande er alvast aan kon wennen voor de volgende wed strijd zette Mathieu weer in de geijkte opstelling neer, zo werd een 15-11 setwinst gespeeld en de wedstrijd werd met 3-2 win nend afgesloten. Pieter Zoomers krijgt voor deze nederlaag al snel een kans om zich te revancheren, vrijdag 15 januari wordt de tweede ontmoeting voor de competitie in Apeldoorn gespeeld. Dit zal dan gebeuren volgens de nieuwe spelregels en puntentel ling. Deze wedstrijd begint om 19.30 uur in Apeldoorn. WADDINXVEEN - Afgelo pen vrijdag en zaterdag hield de Waddinxveense postdui venvereniging De Sperwer weer haar verenigingsten- toonstelling. Dit jaarlijks te rugkerende evenement was zoals vanouds weer bijzonder geslaagd. Vele postduivenlief hebbers uit de omgeving brachten een bezoek aan het lokaal aan het Stationsplein. Vooral vrijdagavond was het dringen geblazen in het knus se onderkomen van De Sper wer. Bestuur en leden kijken daarom met bijzonder veel plezier op dit geslaagde eve nement terug. In totaal wer den 272 postduiven, onder verdeeld in 18 verschillende klassen, door de leden bijeen gebracht. Winnaar is gewor den: M. Hofman. Zijn uit 1994 stammende blauwe doffer werd uitgeroepen tot de allerschoonste van de ge hele tentoonstelling. D. Hee- ren had zowel de allermooi ste oude duivin als jonge doffer en nieuwkomer Danny Breedijk had de allermooiste jonge duivin. Bij de aangewe zen viertallen (mooiste oude doffer, oude duivin, jonge doffer en jonge duivin) kwam D. Heeren als beste voor de dag.De winnaar in de ver schillende klassen zijn verde re als volgt: oude doffers on bevlogen: M. Hofman; oude doffers tot 200 km: D. Hee ren; oude doffers tot 500 km: D. Heeren; oude doffers bo ven 500 km: H. Vink; oude duivinnen onbevlogen: M. Hofman; oude duivinnen tot 200 km: D. Heeren; oude duivinnen tot 500 km: J. Toor; oude duivinnen boven 500 km: H. Metselaar; jonge doffers onbevlogen: Joh.L. Bol; jonge doffers tot 200 km: D. Heeren; jonge doffers tot 400 km: D. Heeren; jonge doffers boven 400 km: Joh.L. Bol; jonge duivinnen onbevlo gen: M. Hofman; jonge duivin nen tot 200 km: W: Hofman; jonge duivinnen tot 400 km: D. Heeren; jonge duivinnen boven 400 km: D. Breedijk; late jonge doffers: Joh.L. Bol; late jonge duivinnen: H. Met selaar. WADDINXVEEN - De prijzen van de sjoelavond zijn gegaan naar: klasse A: Pascal v. Gils, Tru dy v. D.am, Dirkjan v. Drunen, André v. Gemeren. Klasse B: Cees Slingerland, Cees van Wijk, Bas Koppenaal, Frans Bötger. Klasse C: Dirk Faas, Floor van Abshoven, Marius Kersbergen, Sjaan Faay. Klasse D: Fokke Feenstra, Greet Brouwer, de heer Warmelink, Freek Gelderblom. In de tweede ronde waren de prijzen voor: Cor Kersbergen, Riet van Wijk, Jan Kersbergen, Gert Kersbergen, Guus v. Renes- se, Mien v. Renesse, Bas Brouwer, Ben den Ouden. WADDINXVEEN - In het Asiel zoekers centrum aan de Zuidelij ke Rondweg heeft een groep kin deren in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar een Workshop 'Bees tenbende' gevolgd. In drie dagen tijd werd in de afge lopen vakantie spelenderwijs ge leerd in een veilige omgeving. Omdat de kinderen niet allemaal dezelfde taal spreken, werd er meer gedaan dan gesproken in Beestenbende.Drie professionele WADDINXVEEN - De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis heeft de eerste helft van de zaal- competitie afgesloten met een ruime 8-17 overwinning in de uit wedstrijd tegen DSO uit het Bra bantse Klundert. Hoewel de Kor- bis-spelers zeker niet op de top van hun kunnen speelden, was Korbis de hele wedstrijd duidelijk de betere ploeg. Halverwege de competitie in de derde klasse heeft Korbis zich nu met de maxi male score van twaalf punten uit zes wedstrijden naar een goede uitgangspositie gespeeld voor het tweede gedeelte van de competi tie. Hoewel tegenstander DSO zich ophoudt in de onderste regionen van de ranglijst, werd door koplo per Korbis vooraf toch wel met enige tegenstand rekening gehou den. Vorig seizoen had DSO Kor bis in de veldcompetitie in een vergelijkbare situatie een neder laag toegebracht. Korbis trok echter zowel qua spel als qua sco re het initiatief naar zich toe. Jaco Wineke verzorgde het eerste Korbis-doelpunt, waarna Marco van Leeuwen en Mark van den Brink zijn voorbeeld volgden. DSO kon daar slechts één doel punt tegenover stellen: 1-3. In de beginfase kwam de aanvalsop bouw bij Korbis soms moeizaam tot stand, maar dankzij het feit dat Korbis na iedere doelpoging de bal veel beter in de ploeg hield, was het aantal scoringskansen toch aanzienlijk. De DSO-spelers plaatsten slordiger naar elkaar en waren vaak na één doelpoging de bal al weer kwijt aan Korbis. Door dit spelbeeld wist DSO tot de pauze nog slechts twee keer dé weg naar de korf te vinden, -1 HAJtWA en Michiel van der Kuip als basis in het veld. Vanaf het begin hield Nesselande de Apeldoorners goed onder druk met hun service en wist een 6-2 voorsprong te ne men. Piet Zoomers wist terug te komen en met een goed blokke rende Sander Olsthoorn wisten ze langszij en een 7-9 voorsprong te gaan. Bij deze stand werd door coach Mathieu Arno van Solkema in het veld gebracht voor Kristi- aan van der Wel. Hierdoor kwam er meer felheid in de ploeg. Met een sterke eind fase werd de eerste set winnend afgesloten (15-12). In de tweede set voerde terwijl Korbis door doelpunten van achtereenvolgens Jaco Wine ke, Marco van Leeuwen, Hilde Westerduin, Marino van Zwet en Yvonne Visser duidelijk produc tiever was: 3-8. In de tweede helft leek het er aan vankelijk op dat DSO in ieder ge val de (achter-)stand kon consoli deren: twee Brabantse doelpun ten werden gecompenseerd door Jaco Wineke en Mark van den Brink, die door het benutten van strafworpen de stand op 5-10 brachten. Daarna stelden Hilde Westerduin, Jaco Wineke en Ma rino van Zwet voor Korbis orde op zaken: 5-13. Korbis miste ge durende de tweede helft nog aar dig wat kansen, maar DSO kwam kwaliteit tekort om daar gebruik van te maken. Doelpunten van Mark van den Brink en Marino van Zwet neutraliseerden de sco res van DSO (7-15). Tegen het einde van de wedstrijd waren het andermaal twee Korbis-heren (Marco van Leeuwen en Marino van Zwet), die ervoor zorgden dat de terechte overwinning uit eindelijk met een marge van ne gen doelpunten werd binnen-ge- haald: 8-17. Dank zij de ruime overwinning op DSO staat Korbis halverwege de competitie ongeslagen op de eer ste plaats in de derde klasse met vier punten voorsprong op de naaste concurrent Luctor uitTer- neuzen. In de eerstvolgende (uit- )wedstrijd tegen hekkensluiter Nikantes (uit Rotterdam) zal Kor bis de ingezette lijn voort moeten kunnen zetten. Het tweede team van Korbis, versterkte de tweede plaats op de ranglijst door een duidelijke 5-9 overwinning op Nieuwerkerk 2. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In week 2 start de loopgroep van atletiekvereniging AV’47 uit Boskoop, alweer voor de zesde keer met de voorbereiding voor de marathon van Rot terdam of Londen. Van de loopgroep hebben zich al een aan tal ingeschreven voor deze klassiekers onder de marathons. Vorig jaar starten de loopgroep met 28 lopers waarvan er uit eindelijk 24 de marathon uit liepen. WADDINXVEEN - De organist Martin Mans en de panfluitiste Noortje van Middel koop, bekend onder de naam 'Duo Gavot te’, geven op aanstaande zaterdag 16 janu ari) een winterconcert in de Bethelkerk in Waddinxveen. Het programma bestaat uit geestelijke liede ren zoals: ’Jeruzalem stad van goud’, het Is raëlisch volkslied ’Hatikva’, ’God and God alone’ en TH wish I had given Him more’. Het klassieke gedeelte is gecomponeerd door Bach en Schubert. Het populaire gedeelte van het programma bevat onder andere ’Conquest of Paradise’ van Vangelis en 'The Rose’ van Mc Broom. Tenslotte spelen zij virtuoze Roemeense muziek en een Russische Medley van N. van Middelkoop. Martin Mans completeert het programma met orgelimprovisaties over onder andere ’Alles wordt nieuw’ en ‘Vivo de Concert' van Bohm. van zelfvertrouwen en een posi tieve kijk op hun toekomst. Het bestaande educatieve systeem al leen is niet altijd toereikend om hun deze hulp te bieden. In de afgelopen jaren heeft de stichting Beestenbende haar me thode succesvol in de praktijk ge- barcht. Meer dan 2000 kinderen in asielzoekerscentra, scholen of conferenties in het hele land heb ben deelgenomen aan een Bees tenbende workshop. Nesselande de druk op Piet rally-point-systeem verloopt, Zoomers op. Nesselande liep verder uit en wist deze set met 15-8 te winnen.In de derde set leek Nesselande af te stevenen op een 3-0 overwinning, maar Piet Zoomers had daar andere ge dachten over. Deze set werd ui- tiendelijk met 13-15 door Piet Zoomers gewonen. In de vierde set ging bij 2-2 Robert van Es na een aanvalsactie door zijn enkel en werd vervangen door de Ca nadees Richard Vanhuizen. Nes selande kwam tot 13-14, maar doordat een touchebal niet werd gezien door de scheidsrechter werd het 13-15 voor Piet Zoom- HARWA 6e (/eer vmh Je leven Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 HARWA^ 6e (/ter vah Jt levete Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 36 WADDINXVEEN - Tussen 7 ja nuari en 8 januari is ingebrokenin een woning aan de Overtoom. Zowel een deur als een raam zijn geforceerd en de woning is door zocht. Uit de woning wordt au dio- en videoapparatuur vermist, alsmede een geldbedrag. Op 8 januari bleek sprake van diefstalvanaf een bedrijfsterrein aan de Noordkade te Waddinx veen. Uit een opslagruimte met een afgesloten toegangsdeur bleek een aantal flessen lachgas te zijn weggenomen. Bij nader onderzoek werden twee flessen in de directe nabij heid in de bossages aangetroffen. De politie heeft de zaak in onder zoek. puls geeft. Om dit doel te berei ken hebben in 1995 verschillende ervaren theaterdocenten en ar tiesten hun krachten verenigd. Zo werd een unieke methode ont wikkeld om met kinderen te wer ken, in theaterworkshops gebas- seerd op natuurelementen en universele onderwerpen. In het bijzonder kinderen en jongeren in moeilijke omstandigheden en ach- terstandsituaties hebben extra hulp nodig bij het ontwikkelen WADDINXVEEN - De jeugd- teams van handbalvereniging Ro wah moesten het afgelopen weekend op vreemde bodem aantreden. De meisjes B-jeugd stond al snel met 2-0 achter tegen de directe concurrent Saturnus (Ridderkerk). Bij rust waren de bakens verzet en leidde Rowah met 3-4. Ook na de hervatting bleef het spannend. De Rowah- keepsters Kim van Stel en Kim Hoffmans stopten drie strafwor pen. De einduitslag was 7-9 in het voordeel van Rowah. De doel punten waren van Nicole Sloof, Kim Hoffmans en Moniek Hoef nagel. Smet op de wedstrijd was dat Moniek kort voor rust, na een harde charge, geblesseerd het veld moest verlaten met een gek neusde arm. De meisjes C namen het op tegen MOK uit Dordrecht. Een tegen stander die duidelijk enkele ma ten te groot was voor de Wad dinxveense ‘dames'. Wendy van Velzen en Angela de Heer scoor den voor Rowah. De wedstrijd eindigde uiteindelijk met de stand 15-3 in het voordeel van MOK. Ook Marjo de Schipper viel uit met een blessure, die achteraf ge- WADDINXVEEN - Afgelopen za terdag speelde het team van Nes selande zijn laatste thuiswedstrijd volgens het oüde puntentelling chem de Grtfijter,'Ferry van Hal systeem, tegen aartsrivaal Pieter --- Zoomers/DA. In een spannende duel wist Nesselande de winst via de setstanden 15-12/15-8/13- 15/13-15/15-1 I met 3-2 binnen te halen. Trainer/coach Pierre Mathieu zet te Kristiaan van der Wel, Twan van Kuijk, Joost van der Hoek, Jo- WADDINXVEEN - Op 5 januari tussen 17.00 en 18.00 uur is een portemonnee gestolen uit een bedrijf aan de Staringlaan in Wad dinxveen. In het bedrijf zijn twee jongens gezien die daar niet thuis hoorden. De ene jongen is onge veer 14 jaar en 1.50 meter lang, heeft donker haar en droeg een donker gekleurde pet. De andere jongen is ongeveer 18 jaar en 1.70 meter lang. Ook deze heeft don ker haar en hij droeg een zwart leren jack en een spijkerbroek. WADDINXVEEN - Talk Radio, sinds enige maanden Business Ra dio 1395 geheten, heeft per I ja nuari 1999 de doorgifte van haar programma op het kabeltelevisie net in Midden-Holland beëindigd. Business Radio 1395 wil zich vol ledig gaan concentreren op de mobiele radiogebruiker. Voor blijvende doorgifte via de kabel verlangde Business News dat de luisteraar/kabelabonnee de kos ten van kabeldoorgifte betaalt. Aan dit verzoek voldoet de RE- KAM om principiële redenen niet. Doorgifte aan alleen die luiste raars die het programma wensen te ontvangen is technisch voor ra dioprogramma’s nog niet moge lijk. vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt ge traind op basissnelheid en loop techniek. Een aantal testlopen staan op het programma om de vorderingen te controleren. De voorbereiding loopt van half januari tot de marathon van Rot terdam of Londen (18 april). De voorbereiding zal worden afge sloten met een pasta-party. Op de wedstrijddag zelf wordt door de loopgroep een locatie gehuurd vlakbij de start en finish. In deze locatie beschikt men over dou ches en massage faciliteiten. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke lo per een bijdrage worden ge vraagd. Ook is de mogelijkheid aanwezig om alleen de zaterdag middag mee trainen. Het enige wat wordt geëist is een goede ba sisconditie en loopervaring. Aanvang maandag 11 januari om 19:30 bij de kantine van AV’47 aan de Hoogeveenseweg te Bo skoop. Marathon 2000 in New York Een vijftiental loper van AV’47 hebben zich nu al aangemeld voor de marathon in New York in 2000. Als u nog mee wilt doen dan dient u op korte termijn in te schrijven omdat het er naar uit- ziet dat de inschrijving snel volge boekt zal zijn. Voor aanmeldingen en/of infor matie kunt u contact opnemen met de trainer van de loopgroep van AV’47, Jan van der Meij (0182-640355). WADDINXVEEN - In de nacht van 4 op 5 januari is een rode be stelauto gestolen van het type Mitsubishi L200 Club. De bestel auto stond geparkeerd aan de Heemraadweg in Waddinxveen. 6e (/eer vah Je leveM Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 6161 19 Fax. (0182) 61 66 38 lukkig bleek mee te vallen. De jongens B betraden voor de tweede keer het veld onder lei ding van hun nieuwe coach Peter Groenendijk. Ondanks alle tacti sche aanwijzingen ging de wed strijd in Pijnacker, tegen het plaat selijke Oliveo, met 24-15 verlo ren. Niets gelegen latend aan de WK-darts, ging de volledige sup- portersgare met het D(ream)- team mee naar de wedstrijd van hun idolen tegen Ventura (Schie dam). Rowah had aanvankelijk weinig grip op de wedstrijd en keek al snel aan tegen een 3-1 achterstand. Toen greep het coach-duo in en belaste Jaco van der Veen met ‘mandekking'. Ro wah kreeg weer vat op de tegen stander en ging met een 3-9 voor sprong de rust in. Ook in de tweede helft hield men het kop- pie er bij en nam met een 7-12 overwinning de punten mee naar de ‘heimat'. De doelpunten waren van Stef Hoogendijk, Sander Mo ling, Jaco van der Veen, Jelmer Schmitt en Mitchell Knaapen. Lau ra Brouwer had nog pech met een mooi schot op de paal. Spij- kenisse was het reisdoel voor de dames A-junioren. HVOS was daar de opponent. Een tegenstan der die achteraf bleek mee te val len. Tot 3-3 kon HVOS gelijke tred houden, maar toen gaf Ro wah vol gas. Bij rust stond de sco re 4-9 op het bord. Mede door dat de verdediging door de keep- sters Martine Verweij en Femke Korver goed dicht werd gehou den, won Rowah met 9-21. De treffers waren van de hand van Bianca en Marion van Ham, Nien- ke Boonen, Linda Hoefnagel, Joy ce de Schipper en Marije van Oord.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21