Nacht van Waddinxveen Elke ochtend... ’Wanneer je het hardst loopt, ren je meestal alleen en dat is niet leuk’ ’Eén koekje kan ook lekker zijn’ Country FM op de kabel Rijn en Gouwe ARBEID EN ZORG (I0) I I I I I DeVierstroom sluit overeenkomst met Prénatal Allochtone cursisten bezoeken ziekenhuis F iets ster breekt arm I I I I I I I I I Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad I I I ’Voor hoogbegaafde kinderen is het van essentieel belang dat zij hun talenten kunnen aanwenden en ontwikkelen’ op Rijn en Gouwe. COUPONS tapijt vanaf /O,- Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt 0/14,75. COUPONS STOF vanaf 5,- KORTINGEN van 10% - 50% iiKinte iva/ite iva/ite Erfelijkheid Diepongelukkig NIEUWJAARS-OPRUIMING IO%CONTANT- KORTING Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. PAGINA 11 WOENSDAG 20 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Naam: Adres: Plaats: NIEUWJAARS-OPRUIMING NIEUWJAARS-OPRUIMING NIEUWJAARS-OPRUIMING veranderd en dat dat gezond gebeurt*. Wie deel wil nemen aan de cursus, in Wad dinxveen gegeven door Sylvia van Minnen, wordt bij het begin gewogen. Vervolgens wordt het streefgewicht bepaald. Na de eer ste cursusdag kan worden begonnen met het dieet. Adi, een slanke vrouw met een vrolijke bos rode krullen, pakt een stapel boekjes, folders en papieren van een stapel en begint te vertellen over de methode die wordt gebruikt 'Wé hebben alle voedings middelen ingedeeld in groen, oranje en rood. Van ’groene’ dingen mogen mensen veel eten (groente), van oranje dingen min der (aardappelen) rode dingen (een banana split) zijn bijna verboden. Toch kun je ook die eten, maar dan moet je de rest van de dag van andere dingen minder nemen. Daar om lukt het veel mensen om het vol te hou den. Het dieet is heel gevarieerd, je mag al- WADDINXVEEN - Sinds kort is in Midden-Holland op het RE- KAM-kabelnet het radioprogram ma Country Fm te ontvangen. Country FM is sinds begin 1998 via de kabel in de regio Groot Rotterdam en Den Haag te belui steren. Nu Country FM over een satellietfrequentie beschikt is het programma ook voor andere Ne derlandse kabelbedrijven beschik baar. Naast muziek geeft Country FM informatie over Country-evene- menten. Country FM speelt in op de grote belangstelling voor dit Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - Lijnen staat op nummer één van de goede voorne- menslijst van Nederlanders. Eén blik op de nieuwe badmode of een bruiloft in het vooruitzicht is genoeg om te be sluiten dat snoep, koek en chips voor staan taboe zijn. Gezond, slank en light zijn de oplossing. Het klink sim pel, maar dat is het niet. Lijnen is voor bijna iedereen een verschrikking. Sinds een jaar is het in Waddinxveen moge lijk om gewicht te verliezen met behulp van een cursus bij Weight Watchers. Doordat een groep wekelijks bijeenkomt, wordt lij nen makkelijker. ‘De cursisten motiveren elkaar*, weet Adi Abbring, operation ma nager van Weight Watchers. 'Belangrijk is dat er gewicht wordt verloren, maar nog belangrijken is dat eetgewoonten worden Pt fjecr vmk Je ItvtM Rijn land straat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 F I I I I I I I I Postcode: -J HARWA >e f/eer vmh Je leven Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 HARWA HARWA &t f/eer v*Hjt leven Rijnlandstraat 4,2741 .HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 HARWA beelden op te noemen van kinde ren die, hoe tegenstrijdig dat ook lijkt, door hun eigen intelligentie volledig zijn vastgelopen. Een kind dat geboren wordt als zoon of dochter van een advocaat, treft het doorgaan wel. Maar juist de kinderen in minder ontwikkelde milieus lopen groot gevaar.” WADDINXVEEN - Een 16-jarig meisje uit Waddinxveen raakte op vrijdag 15 januari gewond bij een botsing op de Zuidplaslaan te Waddinxveen. Een 34-jarige auto mobilist uit Waddinxveen reed vanaf de Akker linksaf de Zuidpla slaan op en liet de tegemoetko mende fietster niet voor gaan. Het meisje is met een gebroken arm en kneuzingen aan haar schouder en been overgebracht naar het Groe ne Hart-ziekenhuis, locatie Bleu- land te Gouda. Op voorstel van de Vrouwenraad is in dit weekblad een serie arti kelen gestart over het actuele thema ’Arbeid en Zorg’. Een aan tal maanden lang zullen meer en minder bekende Waddinxveners (m/v) iets over hun ervaringen op dit terrein schrijven. Vrouwen vertellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als typisch ómannelijkó gold; mannen lichten toe waarom ze een be paalde zorgtaak of verzorgend beroep uitoefenen; en ook gaan mensen in op de voordelen en mogelijk schaduwzijden van het combineren van werk èn zorg. De campagne wordt afgesloten op de Vrouwendag, zaterdag 6 maart aanstaande, die eveneens in het teken zal staan van het onder werp ’Arbeid en Zorg’. Voor in formatie kan men bellen naar Lot tie van den Berg tel. 614485 of Frank Kremer tel. 614854. Wie ook een keer geïnterviewd wil worden of zelf een stukje wil schrijven in het kader van deze actie kan ook bovenstaande tele foonnummers bellen. Vandaag de bijdrage van Mariska Vermeulen, werkzaam bij een verhuisbedrijf in Waddinxveen. zen gaan niet uitsluitend naar de beste paren, maar door loting kan er door een aantal minder geluk kige deelnemers toch nog een prijs gewonnen worden. Alleen de beste drie paren zijn verzekerd van een prijs. De overige prijzen gaan naar paren, die geëindigd zijn op een van te voren vastgestelde en vermelde rangschikking in de einduitslag. Laten we proberen er een geweldige en gezellige happe ning van maken door en masse in te schrijven. Ook leden van ande re verenigingen zijn van harte wel kom, evenals oud-leden en overi ge bridgeliefhebbers uit de regio. Wij rekenen ook dit jaar weer op veel belangstelling uit deze groep. Het is voor de organisatie van be lang tijdig weten hoeveel perso nen er mee doen. Wij verzoeken belangstellenden zich zo spoedig mogelijk op te geven. Deze nacht wordt mede mogelijk gemaakt door sponsoring van: ABN-AM- RO bank, ING-bank en RABO- bank te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Op dinsdag 19 januari jongstleden bezoch ten 10 cursisten van het Crabeth College te Gouda het Groene Hart Ziekenhuis. Dit bezoek vond plaats in het kader van het vak maatschappij-oriëntatie. De groep bestond uit mensen uit ondermeer Irak, Iran en Af- ganistan, die zo’n anderhalf a twee jaar in Nederland zijn. On der begeleiding van mevrouw Schokking van het Crabeth Col lege zagen de cursisten hoe een ponsplaatje werd gemaakt, hoe men zich meldt bij een polikli niek en hoe het toegaat bij het bloedprikken in het laboratori um. Ook werden ze wegwijs ge maakt op een patiëntenkamer. Vanuit het Groene Hart Zieken huis werd de groep begeleid door Saïda Haddaoui; zij is werk zaam als assistent patiënten voorlichting met als aandachts gebied allochtone patiënten. Door Nancy Ubert NIEUWKOOP - „Koplopers hebben in feite een bevoor rechte positie. Wanneer je het hardst loopt, ren je meestal alleen en dat is niet leuk. Hoogbegaafde kinderen kampen doorgaans met dat probleem. Soms verlagen zij zichzelf, camoufleren zij hun capaciteiten, om zich maar niet te hoeven onderschei den.” Aan het woord is doc tor Hans van Oordt, voorzit ter van Stichting Facta, een landelijke organisatie die zich breed inzet voor hulpverle ning aan meer- of hoogbe gaafde kinderen en jongeren. betreft op de hoogbegaafde kin deren en heeft onder meer tot doelstelling dat deze bijzondere jonge mensen zich bewust wor den van hun mogelijkheden en ta lenten om die vervolgens te ont wikkelen en positief aan te wen den. Ook moeten hoogbegaafde kinderen zich thuisvoelen in de hen omringende wereld, hetgeen doorgaans niet het geval is. Stichting Facta bestaat nu tien jaar en komt voort uit de Doctor Bi- net Stichting die Hans van Oordt in 1969 heeft opgericht. „Op een gegeven moment werd Binet naar mijn mening veel te commercieel. Daarom besloot ik een nieuwe stichting in het leven te roepen.” Inmiddels bestaat de Binet Stich ting niet meer en staan bij Stich ting Facta bijna 3900 kinderen in geschreven. „Wij zijn er in eerste plaats voor het kind. Daarna zijn de ouders pas aan de beurt. Som mige hoogbegaafde kinderen die niet als zeer getalenteerd worden herkend, kampen met grote pro blemen. Zo ervaren zij een groot gevoel van eenzaamheid hetgeen zich weer kan uiten in een tal van andere sociaal-emotionele pro blemen. Mijn grootste drijfveer is die kinderen niet kapot te laten gaan. Want er zijn trieste voor- Ongeveer drie procent van de kinderen is hoogbegaafd. Volgens Hans van Oordt is de oorzaak van hoogbegaafdheid slechts gedeel telijk genetisch bepaald: „In twee derde van de gevallen is er sprake van erfelijkheid, waarbij als leuk detail is op te noemen dat de hoogbegaafdheid in meer dan 66 procent aan de moeder te danken is. In de overige situaties is er sprake van toevalligheid. Zo kan een vrouw tijdens haar zwanger schap een traumatische ervaring hebben waardoor er plotseling cerend op. Maar dat is vaak de enige manier om die kinderen echt te bereiken. Daarnaast ne men we hen uiterst serieus. Be gaafden hebben doorgaans een grote behoefte verstandelijk greep op hun angsten en proble men te krijgen. Die training is daarvoor een ideaal middel.” Medewerkers van Facta zijn op dit moment bezig met de ontwik keling van een taalcursus Spaans. „Het probleem is dat we alle boe ken zelf moeten schrijven. Er is gewoon geen ontwikkelingsstof op aangepast onderwijs, maar voor deze kinderen is er tot nu toe niet veel gedaan”, stelt Van Oordt. Zolang het onderwijs het laat af weten kunnen hoogbegaafde kin deren met hun noden en behoef ten terecht bij Facta. Zo is voor hoogbegaafde kinderen vanaf 7 jaar de cursus Mbo-informatica ontwikkeld. De lessenreeks wordt afgesloten met een officieel diploma. Het studietempo ligt zes maal zo hoog als normaal het ge val is en wordt getypeerd als ‘een boeiende uitdaging’. Maar liefst 95% van de negenjarigen slaagt voor de cursus. De AOV-ondernemersopleiding leidt op voor het officiële midden standsdiploma. Het kind kan, wanneer het oud genoeg is, zon der meer een eigen bedrijf begin nen. De Vliegersopleiding die in samenwerking met Martinair wordt gegeven, leidt de kinderen naar het oefenbrevet voor privé- vlieger. De training wordt gege ven door ervaren piloten/instruc- teurs van Martinair. Onlangs is een documentaire gemaakt over de vliegopleiding. De televisie-uit- zending staat voor maart 1999 ge pland. Zelf is Van Oordt enthousiast over de training in rationele zelf analyse. „Hiermee worden ver bluffende resultaten behaald. De training helpt veel kinderen over psychische problemen heen. Tij dens de training stellen de bege- genre. Daarbij beperkt Country FM zich niet alleen tot het ‘klas sieke’ repertoire, zoals Johnny Cash, maar brengt ook ‘new‘ country, zoals van Shania Twain, the Mavericks, Ilse Delange en Lean Rimes. Country FM wordt doorgegeven op 102.3 MHz en is te ontvangen in Berkenwoude, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Het Beijersche, Moordrecht, Oudewater, Pape- kop, Polsbroek, Reeuwijk, Stol wijk, Vlist en Bloemendaalseweg (Waddinxveen). een hortnoonstoot vrijkomt” Wie denkt dat zijn kind hoogbe gaafd is (bij een intelligentiequo tiënt boven 129 is hier sprake van) doet er goed aan een onder zoek aan te vragen. Van Oordc „Wanneer je denkt een ziekte onder de leden te hebben, ga je ook voor een diagnose naar de dokter. Waarom zou je een kind niet laten testen wanneer je ziet dat hij zich onderscheidt van an deren? Natuurlijk moet je objec tief naar riet kind kijken. Soms wil je graag dat je kind bijzonder is. Maar wie oprecht twijfelt, moet het kind zeker laten testen. Dan kan het namelijk veel leed be spaard blijven.” Hans van Oordt heeft, zoals hij dat zelf noemt, een ’libellelijstje’ GOUDA - De Vierstroom, de or ganisatie voor kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening, heeft opnieuw het servicepakket voor haar leden uitgebreid. Op vertoon van hun lidmaatschaps- pas krijgen leden vanaf I januari 1999 namelijk korting aan de kas sa van de vestiging van Prénatal, Lange Tjendeweg 68 in Gouda. De korting bedraag 10% en geldt op het hele assortiment. De rege ling is het resultaat van een over eenkomst die De Vierstroom met Prénatal Gouda heeft gesloten. Een van de afdelingen van De Vierstroom is Ouder- en Kind zorg. Tegen die achtergrond sluit de overeenkomst prima aan op de behoefte en belevingswereld van de leden. Wanneer er kinde ren komen, dan komen er kleer tjes, speelgoed en buggy’s. De Vierstroom biedt met de kor tingsregeling (aanstaande) ouders de gelegenheid bij Prénatal Gouda dit soort artikelen goedkoper aan te schaffen. De korting bij Préna tal is slechts een van de vele voor delen die De Vierstroom haar le den biedt op het gebied van ge zondheid en zorg. les eten. Niet in grote hoeveel heden en vetten en suikers een stuk minder, maar alle voedings middelen zijn in het dieet in te passen. Je kunt lijnen en zo dicht mogelijk bij je eigen voe dingspatroon blijven, iemand die geen aardappelen lust, hoeft ze niet te gaan eten. Mensen moe ten hun eetgedrag veranderen, ze moeten leren dat één koekje ook lekker kan zijn'. ‘We heb ben ook een restaurantgids', gaat ze verder. ‘Daar staan tips in die zorgen dat eten buiten de deur geen probleem hoeft te zijn tijdens het lijnen. Een voor beeld: bestel een heldere soep in plaats van een gebonden soep, ga nooit met een com pleet lege maag uit eten en pro beer als eerste je bestelling op te geven. De kans dat je anders hetzelfde neemt als degene die vóór jou bestelt -die niet aan de lijn doet- is dan namelijk een stuk kleiner. Wat ook makkelijk en nieuw is zijn de ABC-pos- ters. Daarop staan weekmenu’s. Ook een boodschappenlijst. We merkten dat cursisten snel en makkelijk willen eten, het moet niet te duur zijn en het gezin, moet mee kunnen eten. Daar spelen we dan ook op in. Ook op wetenschappelijke ontwikke lingen trouwens. Dertig jaar ge leden -toen Weight Watchers in Nederland begon- had nog niemand van cholesterol ge hoord, nu weet iedereen wat het is en onze voedingsadviezen zijn dan ook aangepast*. Alle leidsters van Weight Watchers zijn ooit zelf cursist geweest. Ook Adi, die 25 jaar geleden af viel met behulp van Weight Watchers. ‘Dat doen we omdat die mensen zich uiteraard heel goed kunnen inleven in de situ atie van de cursisten, ze hebben immers zelf te kampen gehad met overgewicht', aldus Ab bring. ‘Een van de belangrijke onderdelen van de cursus is het delen met anderen. Verhalen en ervaringen van anderen kunnen mensen sterken, net als de suc cesverhalen van anderen'. Dat is ook de re den dat mensen in alle stadia van afvallen bij elkaar in een groep terecht komen. Iemand die net een week bezig is, kan naast iemand zitten die nog een kilo van zijn of haar streefgewicht af is. ‘Een stimulans’, vindt Ab bring. Om lijners nog meer te motiveren bestaat in het systeem van Weight Watchers het begrip erelid; iemand die op zijn of haar streefgewicht is beland en dat na de stabilisatieperiode van 3 tot 6 weken nog steeds is, mag gratis naar de cursus komen om het ideaalgewicht te handhaven’. Ieder een die meer dan 4 kilo wil afvallen kan deelnemen aan een cursus. Mensen dte meer willen afvallen dan gezond is voor hun lengte worden niet toegelaten, evenmin als kinderen jonger dan 10 jaar. Schriftelijk deelnemen kan ook. Voor meer informatie: 0182-632218. Hoogbegaafde kinderen die het gevoel hebben niet begrepen te worden, zijn doorgaans dieponge lukkig. Zij kunnen daardoor ex- voor begaafde kinderen te krij gen. Ook moeten we bij de sa menstelling van ons cursuspakket rekening houden met vakken die op de scholen worden gegeven. Want wanneer we wiskunde zou den aanbieden, hebben de kinde ren straks in de klas niets meer te doen. Met die cursus Spaans den ken we overigens niet in het vaar water van het reguliere onderwijs te zitten.” De cursussen zijn voor elk be gaafd kind toegankelijk, ook kin deren van minderdraagkrachtige ouders kunnen deelnemen. Stich ting Facta werkt met de beste we tenschappers en specialisten voor begeleiding, onderwijs en test- problematiek voor (hoog)begaaf- de jongeren. Namen als prof. dr. Pieter Span (em. hoogleraar psy chologie) en prof. dr. Wubbo Oc- kels (hoogleraar kernfysica en kosmonaut) prijken op de lijst van medewerkers. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de stichting in de loop der jaren uitmuntende resultaten heeft geboekt met kin deren die aanvankelijk dreigden te verzanden. „Onlangs werd in Nice een groot ondernemerscon- gres geopend door een jongen die wij van de LOM hebben afge haald”, aldus Hans van Oordt. „Op zijn vijftiende slaagde hij voor het VWO, daarna begon hij rechten en informatica te stude ren. De jongen heeft zoveel flair gekregen. Je kunt wel stellen dat hij flink is gehersenspoeld. Hij heeft nu de toekomstperspectie ven die hij verdient.” Stichting Facta is nu nog gevestigd aan de Dennenlaan 25 te Nieuw koop maar gaat een nieuw kantoor in gebruik nemen. Het betreft een etage van de kantorenvilla ’Domani’ van Advocatenbureau Berntsen Mul der aan het Smidsvuur 4 te Nieuw koop. Het bestaande telefoonnum mer is 0172-574125. Het huidige faxnummer is: 01 72-5 79408. Na verhuizing (begin februari) wordt het nieuwe telefoonnummer: 0172- 579779 en het faxnummer: 0172- 57977/. WADDINXVEEN - De Bridge club Waddinxveen organiseert op 5 en 6 februari 1999, voor de twaalfde keer de Nacht van Wad dinxveen voor bridgers. Er wordt dan weer gestreden om de Lydia Ebens-bokaal. De locatie is het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad I. Zaal open vrij dagavond 19.30 uur, aanvang 20.00 uur precies. Einde zaterdag morgen circa 08.30 uur. Entree geld ƒ50,- per paar aan de zaal. In schrijven voor woensdag 3 febru ari, 12.00 uur. Aanmelden bij mevrouw Wil Berends - tel. 0182- 618325 of mevrouw Erica Schaaf tel. 0182-640939. Er worden drie rondes van 24 spellen gespeeld. In de pauze tussen de rondes wordt de honger gestild met diverse hapjes. We beëindigen de nacht zoals gebruikelijk met een geza menlijk ontbijt, waarbij de uitslag bekend wordt gemaakt en de prijsuitreiking plaats zal vinden. Als U de Nacht nog nooit heeft meegemaakt, dan is het nu het moment om het ook eens te pro beren. Het is heel gezellig en aan het einde van de nacht kan een ie der voor zich constateren dat er op een bepaald moment toch wel sprake was van een dipje. Maar één troost: bijna alle deelnemers hebben daar last van gehad: de beste bridger, door slaap over mand, kan de mooiste blunders maken! Kortom, er wordt altijd een hoop pret gemaakt. De prij- opgesteld met kenmerken van hoogbegaafdheid. „Die lijst is sa mengesteld op basis van erva- rings- en onderzoeksgegevens van 22 jaar gericht onderwijs en begeleiding geven.” In zijn libelle lijstje onderscheidt Van Oordt twee type hoogbegaafde kinde ren: het niet-lastige kind en het probleemgeval. Het niet-lastige kind heeft onder meer een sterke motivatie, kent een drang tot per fectionisme en heeft de neiging ernstig te zijn. Verder gaat het kind bij voorkeur met oudere jaars om. Enkele symptomen zijn: vindingrijkheid, opvallend woord gebruik, rekenvaardigheid en het niet geaccepteerd worden door leeftijdsgenoten. cessief gedrag vertonen. Bijvoor beeld agressief reageren, zichzelf overschreeuwen en/of onbe heerst handelen. Symptomen kunnen zijn: onderpresteren, niet kunnen concentreren, desinteres- leiders zich soms ronduit provo- se, slecht ontwikkeld handschrift en spijbelen. „Op school is speciale leerstof en aanpak noodzakelijk om met deze kinderen tot resultaten te ko men”, aldus Van Oordt, „maar helaas kan of wil niet elke school dat bieden. Soms is een docent gewoon bang voor een hoogbe gaafd kind. Zeker wanneer blijkt dat het de oplossingen eerder heeft dan de leraar.” Hoogbegaafde kinderen vragen om een bijzondere aanpak. „In de wet staat dat elk kind recht heeft ‘Mijn naam is Mariska Vermeulen. Ik ben getrouwd en moeder van 2 kinderen. Daarnaast ben ik part time werkzaam bij een verhuis- en transportbedrijf in Waddinx veen. Het grootste deel van mijn werkzaamheden bestaat uit het inpakken van de inboedel bij par ticulieren. Meestal ga ik dan met een 2e persoon en pakken we echt alles in en maken het ver- huisklaar; daarna komt de ver huiswagen met de verhuizers. Als het nodig is help ik ook mee met het in- of uitladen van de verhui zing. Ik krijg inderdaad vaak reacties van de klanten dat niet hadden verwacht dat er een vrouw bij zou zijn, maar ik heb nog nooit negatieve reacties hierop gehad. Meestal vindt de vrouw des hui zes het zelfs wel prettig dat er nog een vrouw aanwezig is. Ik vind het echt ontzettend leuk werk, je komt in allerlei soorten huizen, huishoudens en situaties. Ook het contact met mijn manne lijke collega’s is goed en stel ik zeer op prijs. Misschien is mijn baan inderdaad roldoorbrekend, maar zelf vind ik het heel gewoon. kinderen is het namelijk van es sentieel belang dat zij hun talen ten kunnen aanwenden en ont wikkelen. Wanneer zij niet uitge daagd en gesteund worden, raken ze simpelweg denkmoe en dutten zij in. Met alle gevolgen van dien. Ik kan voorbeelden noemen van kinderen die op de LOM-school terecht zijn gekomen omdat zij zogenaamd niet mee konden ko men in de klas. Doordat zij niet worden gekend, raken zulke kin deren ontmoedigd. Ook zijn er hoogbegaafde jongens en meisjes die bewust onderpresteren om dat zij net zo willen zijn als hun klasgenoten.” Elk kind verdient het om lekker in zijn vei te zitten en harmonieus Op 29 april 1998 werd Hans van en evenwichtig op te groeien. Oordt vanwege zijn ’uitzonderlij- Stichting Facta richt zich wat dat ke, zeer veel respect afdwingende prestaties’ een hoge onderschei ding verleend. Hij werd bij Ko ninklijk Besluit benoemd tot Rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw. „Af en toe kan ik zelf nauwelijks geloven dat mij zo veel geluk toevalt, maar alles dat ik aanpak lukt. Ik ben een echte goudvink.” Met tomeloze energie en grote bezieling zet Hans van Oordt zich in voor het (hoog)begaafde kind. Zo is hij lid van het Landelijk Plat form Hoogbegaafden. Zijn moti vatie komt deels voort uit zijn ei gen jeugdervaringen. „Ik heb het geluk gehad dat ik op school ont dekt werd door een aardige juf frouw. Zij was verbonden aan het bureau School-sociaalwerk en heeft mij door mijn jonge jaren heen geholpen. Mijn ouders wa ren gewone mensen en wisten, denk ik, niet echt goed wat zij met me aanmoesten. Ik kon al le zen toen ik nog geen vier jaar oud was. Doordat die bewuste juf frouw mij stimuleerde en dingen aanbod na schooltijd, werden mijn hongerige hersenen continu gevoed. Gelukkig maar, want ik weet niet waar ik terecht was ge komen wanneer ik niet extra was gestimuleerd. Voor hoogbegaafde VIVANTE COLLECTIE* tapijt- gordijnencollectie geldig tlm 31 januari Tel.: (voor controle op de bezorging) s

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11